Północne Sahrani

Tutaj umieścić należy informacje o swoim kraju
Post Reply
User avatar
Peeguła
Gracz
Posts: 88
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:44 pm

Północne Sahrani

Post by Peeguła » Mon Aug 01, 2011 11:04 pm

PÓŁNOCNE SAHRANI - KRAJ NAIWNY?Wyspa Sahrani została skolonizowana przez europejczyków na początku XVIII wieku - dokładnie w 1788 roku. Bardzo szybko przybyło tam wielu hiszpańskich duchownych, co spowodowało przyjęcie się języka hiszpańskiego na wyspie mimo prawdziwej mieszanki kulturowej.
Życie na Sahrani, będącej królestwem pod brytyjskim protektoratem przebiegało spokojnie do czasu, gdy niedawno powstały Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich podjął się próby poszerzenia swoich wpływów w rejonie basenu Morza Zielonego.
Pierwszą ofiarą padła - w 1925 roku - Republika Sahrani Jana Novotnego. Kraj pełen materiałów rzadkich pozwalających rozwinąć przemysł ciężki w rejonie przyciągał jak magnes KC w Moskwie, ale prawdziwą chrapką była wyspa: północ pełna złóż węgla i uranu, a południe pływające w ropie. Przed II wojną światową komunistą szło relatywnie słabo, a Królestwo Sahrani rządzone wtedy przez króla Jose I zachowało niezależność.
Niestety, po '45 roku Wielka Brytania zniszczona 6 latami konfliktu zmuszona była wycofać się ze swoich stref wpływu, w tym i Sahrani. Paraiso obawiało się otwartej inwazji ze strony Związku Radzieckiego, ale ta nie nadchodziła. Zacofane królestwo nie zdawało sobie jednak sprawy z powali sytuacji z powodu słabo rozwiniętej sieci wywiadowczej. W międzyczasie na wyspę wróciła czołówka wygnanych komunistów z Ramirezem de la Barcą na czele. W kwietniu 1964 roku de la Barca proklamował powstanie Demokratycznej Republiki Sahrani (DRS). Armia rządowa pokazała swoją słabość i do końca roku utraciła połowę kraju. Jednakże Londyn nie zamierzał bezczynnie przyglądać się upadkowi ich dawnego protektoratu doprowadzając co zawieszenia broni w żądaniu wydanym przez ONZ.
Na wskutek układu pokojowego Jose I utracił połowę wyspy, zaś graniczne miasto Corazol miało pozostać strefą zdemilitaryzowaną. Stolicę królestwa, nazywanego teraz już tylko Królestwem Południowego Sahrani (KSS) pozostawiono w Paraiso, zaś DRS utworzył swoją w niewielkim mieście Bagango. Początkowo ZSRR narzekał na powstały układ sił nazywając go "trzecią Koreą i Wietnamem", ale de la Barca wiedział swoje. Słusznie zresztą, gdyż sam zainspirował układ zdając sobie sprawę z faktu licznych dostaw sprzętowych płynących ZSRR z powodu "ciągłego kapitalistyczno-monarchistycznego zagrożenia płynącego od południowych bękartów".
Wydawać by się mogło, że północ zbiednieje dokładnie tak samo jak Korea, ale tak się nie stało. Potężne złoża uranu potrzebne Rosjanom zamieniły się w banknoty. DRS nie rozwinęła w zasadzie przemysłu - poziom ich złóż pozwala zyskiwać na handlu więcej niż z paru fabryk. W połączeniu z dostawami sprzętowymi DRS wpadła w niebezpieczną sytuację: był bogaty i biedny zarazem. de la Barca umarł w 1984 roku, władzę na krótko przejął jego protegowany Ruiz Esteves, ale zamordowano go w 1988.
Wtedy do władzy doszła faktyczna junta wojskowa, stanowiąca w zasadzie połowę zmilitaryzowanego społeczeństwa. Utworzono parlament i stanowisko prezydenta, które zajął inicjator spisku, Miguel Richardez. Wydawać by się mogło, że Demokratyczna Republika Sahrani faktycznie stała się demokratyczna, ale to tylko pozory. Społeczeństwo wciąż pozostawało zmilitaryzowane, a wątły parlament składał się z protegowanych prezydenta.
Sytuację diametralnie zmienił rok 2008, gdy na wyspę przybył 27th Marine Expeditionary Unit (ten sam, który 2 lata później interweniował w Zagorii) celem przeszkolenia Królewskiego Korpusu Armii Sahrani (RACS), którego cywilna władza była coraz bardziej spanikowana z powodu poczynań Richardeza i jawnego wręcz gwałcenia przepisów dotyczących statusu miasta Corazol.
Gdy w sierpniu 2008 roku wojska USA wycofały się z wyspy, DRS bez wypowiedzenia wojny wkroczyło na terytorium południowego sąsiada, zaskakując ONZ, USA, a nawet Rosję, nie mówiąc o samym zainteresowanym. Niestety, dla DRS w tym momencie wojna była przegrana: niewielka część sił wojsk USA nie zdążyła ewakuować się na czas i nagle zostali wciągnięci w regularne działania zbrojne. W takiej sytuacji Waszyngton nie mógł zrobić nic innego niż tylko zawrócić 27th MEU. Gdy upadła niemal połowa kraju przybyło amerykańskie wsparcie i zatrzymało ofensywę, a następie wyprowadziło własną. Do końca września zajęto 80% terytoriów północnego Sahrani zmuszając Richardeza i jego gabinet do ucieczki.
Tym razem komunistom dopisało szczęście: na wskutek wydarzeń w 2009 roku na Sahrani Paraiso utraciło mandat ONZ na północną część wyspy. W maju 2009 odtworzono państwo, zaś do 2010 roku powróciły wszelkie możliwe kontrakty i dyplomatyczne stosunki nawiązało większość krajów. Ale nie Paraiso.

Demokratyczna Republika Sahrani została zniszczona wojną sprzed 2,5 roku, ale wciąż posiada swoje strategiczne zasoby mineralne i silnych przyjaciół. Czy tym razem zjednoczy wyspę, czy też upadnie pod naporem ciosów rojalistów? Czy typowy "mexican stand-off" zakończy się w najbliższej przyszłości? Czy Północne Sahrani zostanie ostoją socjalizmu i przyćmi nawet sławę Zagorii?


GOSPODARKA:
Jak na kraj komunistyczny, gospodarka jest dość rozwinięta. Oznacza to życie na poziomie, który obywatele krajów kapitalistycznych uznaliby za głęboki kryzys. Podstawowe towary są, ale najwyżej po kilka rodzajów. Od czasu do czasu rzuci się coś z importu. Duża część dochodów państwa to wydobycie surowców i przemysł ciężki.
Północne Sahrani jest krajem proszącym się o reformy, społeczeństwo tego właśnie chce. Jakie to będą reformy, zależy już od El Presidente, który równie dobrze może dalej trzymać ludzi i gospodarkę za twarz.
Mimo słabości gospodarki, Północne Sahrani jest dumne ze swojej służby zdrowia i edukacji, które mają najlepszy stosunek dostępności do jakości w całym rejonie Morza Zielonego. Stąd kraj ma duży potencjał do rozwoju.
Turystyka prawie nie istnieje, gdyby jednak El Presidente poluzował, potencjał jest olbrzymi. Jeśli chodzi o wojnę, DRS może ją prowadzić dopóty, dopóki morskie szlaki importu towarów i eksportu surowców są bezpieczne.
SOCJAL:
Wszystkie usługi są zapewniane, na najwyższym dostępnym (biorąc pod uwagę lekkie zacofanie technologiczne i organizacyjne) poziomie. Ma to oczywiście strony dobre i złe, dobra jest taka że lud jest zabezpieczony socjalnie (pytanie czy to docenia) i nie boi się przestępczości, zła to oczywiście kasa misiu, kasa. Której DRS i tak nie ma jakoś dużo. No i fakt że policja bywa groźniejsza od bandytów. Poziom socjalu:
Komunizm - minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.
Gospodarka rynkowa - minimalny 25%, wystarczający 35%, maksymalny 45%


Infrastruktura portowa (ilośćxpoziom doków, nabrzeże):
Eponia - 160 metrów
Hunapu - 100 metrów
Bagango - 1x3, 250 metrów
Obregan - 160 metrów
Pita - 300 metrów
Corazol - 1x3, 1x2, 300 metrówDemokratyczna Republika Sahrani
Ustrój: Dyktatura wojskowa, parlament, jedna izba, 50 miejsc, lewica, socjalizm, interwencjonizm.
Baza rekrutacyjna: 900-1500 ludzi, 32 ludzi na miesiąc
Bazowa duma narodowa: 1,2
Bazowa popularność przywódcy: 1,1
Budżet militarny: 4,8 miliarda
Szczególna cecha terenowa (zwiększa prawdopodobieństwo na jej wylosowanie): Brak
Początkowy dochód miesięczny:
SEP - 46 mln; 90% SEP ogólny, 10% SEP turystyczny
Przedsiębiorstwa państwowe - 22 mln.
Razem 68 mln.
Demografia: 94% sahrańczycy, 4% rosjanie, 2% inni
Religia panująca: Brak, wolność wyznania
Bazowi partnerzy handlowi: Federacja Rosyjska, Północna Korea.
System Władzy: rządzi El Presidente Richardez, który jest także I sekretarzem Wielkiej Komunistycznej Partii Sahrani (WKPS). Te 50 miejsc w izbie to działacze WKPS z poszczególnych okręgów wyspy, czyli najzwyczajniejsi przedstawiciele komunistyczno-feudalnego systemu władzy
PKB na osobę: średnie, podstawowe artykuły dostępne i łatwe do nabycia, gorzej z tymi z wyższej półki...
Sugerowana gazeta główna: Revolucionista
Sugerowana stacja radiowa: No Pasaran!
Sugerowana stacja telewizyjna: Bandera Roja
Sugerowana nazwa sił zbrojnych: Sahrani Liberation Army/Sahrani Ejercito de Liberacion (SLA/SEL), Sahrani Liberation Army Air Force/Sahrani Ejercito de Liberacion de la Fuerza Aerea (SLAAF/SELFA), Sahrani Liberation Army Navy/Sahrani Ejército de Liberación de la Marina (SLAN/SELM)
Zdolność transportowa: Słaba (pełna mobilność po wyspie, ale jedynie jedna kompania na morzu, chyba, że GM zdecyduje inaczej LUB Sahrani rozbuduje kwiczący przemysł portowy i marynarkę)
Poziom państwa: silne gospodarczo, stabilne politycznie i uznawane powszechnie
Inne: Ludzie widzą mimo wszystko przepaść dzielącą ich od bogatego południa.
UWAGA! W północnej części wyspy wykryto jakiś czas temu złoża uranu!


SPIS PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCH:
Nazwa/Dochód/Branża/Rozmieszczenie geograficzne
Republican Shipyard/3 mln/Stocznia/Corazol
Republican Machine Works/4 mln/Maszyny przemysłowe/Bagango
Coal Mines of Sahrani/4 mln/Kopalnie węgla/Hunapu 2 mln, Eponia 2 mln
Sahrani Precision Works/5 mln/Precyzyjna obróbka materiałów/Bagango
Republican Refinery/3 mln/Przetwórstwo ropy naftowej i gazu ziemnego/Obregan
National Electronic Company/3 mln/Układy elektroniczne/Pita

Przynależność traktatowa:
ONZ: Tak
Dodatkowe organizacje ONZ: Brak, członek zawieszony w Komisji Statystycznej ONZ
Konwencja Wiedeńska o Prawie Traktatów: Inicjator i sygnatariusz
Konwencja Wiedeńska o Stosunkach Dyplomatycznych i Konsularnych: Nie
Konwencja o Prawie Morza z Montego Bay: Nie
Konwencja Ottawska o Nieużywaniu Min Przeciwpiechotnich: Tak
Commonwealth: Nie
Dodatkowo: DRS nie podpisał konwencji o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej

SPIS PROWINCJI:
Hunapu: 0/5/7, 2B, 1 człowiek
Eponia: 0/9/7, 2B, 2 ludzi
Bagango: 3/20/54, 12 ludzi
Pico de Perez: ----------------
Pita: 2/19/11, B, L, 5 ludzi
Obregan: 1/17/11, B, 6 ludzi
Corazol: 0/30/10, 6 ludzi
Antigua: L

Post Reply