Republika Qilin

Tutaj umieścić należy informacje o swoim kraju
Post Reply
User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 889
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

Republika Qilin

Post by SaSTrooP » Thu Jul 31, 2014 1:31 am

Republika Qilin - Zaburzona harmonia.

Początek tego państwa datuje się na 1430-1433, gdy część statków uczestniczących w wyprawie admirała Zheng He, odłączyła się od głównej ekspedycji. Zagubione statki, po wielomiesięcznej wyprawie, dotarły do wybrzeży na terenie obecnej Republiki Qilin. Na miejscu okazało się, że Chińczycy nie byli sami, gdyż po wyczerpującym marszu wgłąb lądu dostrzegli wioski prymitywnego ludu mongoloidalnego (po którym zostało niewiele świadectw, jednak przyjmuje się że 37% populacji Republiki Qilin jest blisko spowinowacona, a jedynie 2% wywodzi się od tego ludu, co można wytłumaczyć licznymi mariażami pomiędzy kolonizatorami z Chin, a tym prymitywnym ludem mongloidalnym).
Mieszkańcy wiosek, widząc podobnych sobie dziwnie ubranych ludzi, uznali ich za bogów i postanowili ich godnie ugościć, co odbiło się na późniejszej decyzji dowódcy zagubionych członków ekspedycji, aby skolonizować to miejsce w imieniu panującego w tym czasie cesarza Yongle z dynastii Ming. Część ekspedycji postanowiła zostać na miejscu, aby nauczać prymitywne ludy, a reszta postanowiła po uzupełnieniu zapasów, spróbować powrócić do Chin wraz z wodzem wioski którą odkryli.
Wkrótce jednak okazało się, że pomysł oficjalnej kolonizacji tak odległego regionu upadł, jednakże po blisko trzech latach od powrotu, jeden z możnych kupców Xu Qiliang, porwany przez opowieść jednego z żeglarzy, postanowił sfinansować wyprawę mającą na celu ustanowienie w tym miejscu faktorii handlowej.
Ku zdziwieni członków ekspedycji, ci którzy zostali stworzyli zalążki cywilizacji, nauczyli dzikich metod uprawiania pola, melioracji, podstawowej inżynierii oraz wybudowali wspólnymi siłami miasto, które zostało nazwane Qilin, po stworzeniu z mitologii chińskiej. Wraz z przybyciem ekspedycji Xu Qilianga, rozbudowa miasta nabrała rozpędu, a wkrótce postanowiono zbudować port, którym zaczęto transportować do Chin egzotyczne drewno oraz zwierzęta. Wkrótce wzdłuż wybrzeża rozpoczęto budowę dodatkowych osad, głównie rybackich. Wraz z rozwojem handlu, wielu handlarzy z Xu Qiliang'iem na czele postanowili się zorganizować. Założyli oni Shāngyè Xiéhuì Qilian (Związek Handlowy Qilian) który miał na celu zjednoczenie wszystkich gildii kupieckich, początkowo miało to na celu zwiększenie dochodów z handlów, wkrótce jednak postanowili zorganizować własne państwo, pod luźnym protektoratem cesarza. Sytuacja taka pozostawała aż do końca dynastii Ming. Wraz z jej stopniowym upadkiem, tzw. Píngyì Huì zdecydowało zerwać swoje koneksje z Qingami i utworzyli Hǎiwān Shāngyè Chéngshì Xiéhuì (Związek Miast Handlowych Zatoki). Wkrótce jednak w 1722 r. mandżurowie upomnieli się o Związek i postanowili wysłać posłańca z wiadomością, która mówiła że jeśli nie poddadzą się, to spalą wszystkie pięć miast do gołej ziemi. W odpowiedzi wyryto posłańcowi na czole liczbę pięć i przybito go do pokładu łódki. W międzyczasie, większość mieszkańców zorganizowała pospolite ruszenie pod dowództwem legendarnego już dowódcy Zhanga Zichenga, a większość handlarzy wystawiło swoje statki i zorganizowała flotę. 3 dni później, 22 stycznia, doszło do bitwy znanej jako Cudem Piątego Grzmienia, w której jak mówią przesłania ludowe, duch ostatniego cesarza z dynastii Ming podpalił wrogą flotę piorunami, dzięki czemu wojska z pięciu miast miały szanse na pokonanie najeźdźcy, jednakże, prawda była następująca, Zhang Zicheng w porozumieniu z Radą Pięciu wysłał swoich ludzi, by podpalili statki mandżurów. Jedynie nielicznym udało się desantować na plaży, lecz ci zostali pokonani przez mieszkańców. Wydarzenie to i podpisanie z Qingami paktu pokojowego są najważniejszymi datami w historii Republiki Qilin.
Wśród zawirowań historycznych, Związek Miast Handlowych Zatoki pozostał jednak niezależny od wpływów europejskich, mimo prób Brytyjczyków, Francuzów, a także wkrótce Rosjan na wciągnięcie go w sferę wpływów. W 1908 roku, Związek Miast Handlowych Zatoki został przemianowany na Republikę Handlową Zatoki, a 4 lata później na Republikę Qilin, z rządem złożonym z gubernatorów 5 miast i wybieranych przez nich prezydenta. Po detronizacji Qingów w 1912, Republika Qilin zawarła wiele traktatów handlowych z Republiką Chińską, która uznała Republikę Qilin i aż do 1946 roku żyła w względnym spokoju. To się jednak zmieniło wraz z dojściem chińskich komunistów do władzy w Chinach, w 1949 roku, którzy proklamowali Chińską Republikę Ludową. Ta z koleji w latach 1960-1976 podjęła wiele prób przejęcia władzy w tym kraju, jednak z marnym efektem, gdyż obywatelom Republiki żyło się zdecydowanie dobrze.

Wraz z śmiercią Mao Zedonga, doszło do pewnego ocieplenia stosunków, jednakże dopiero w 2001 roku, Chińska Republika Ludowa uznała to państwo.
Obecnie Republika Qilin prężnie się rozwija, ściągając licznych imigrantów, głównie z Azji Południowo-Wschodniej.

Czy ma szanse na dalszy rozwój?

Republika Qilin
Ustrój - Wariantaryczny:
WARIANT A: Dyktatura tzw. Rady Pięciu, na czele której stoi Prezydent. Jest to władza wykonawcza. Władza ustawodawcza składa się z dwój izb: wyższej (wybierana przez Radę Pięciu) oraz niższej (wybierana przez przedsiębiorców na podstawie dochodowości ich przedsiębiorstw). W skład Rady Pięciu wchodzą od wieków rodziny ojców założycieli, czyli: Fu (Fu Xu), Hong (Hong Zhu), Zheng (Zheng Wu), Tang (Tang Zedong), Bai (Bai Wu). W tym wariancie gracz wybiera osobę, którą chce prowadzić państwo, wtedy też osoba ta staje się aktualnie najpotężniejsza z pięciu rodów.
WARIANT B: Rada Pięciu właśnie stałą się ofiarą wielkiego skandalu, który zatrząsł państwem w posadach. Zmasowane protesty, demonstracje i strajki trwające miesiącami i prowadzące do śmierci setek osób doprowadziły Radę na skraj upadku. By zachować choć część władzy Rada wyznaczyła wybory, podczas których powołano tylko i wyłącznie prezydenta spośród członków izby niższej lub wyższej. Nowy przywódca państwa musi poradzic sobie z narosłym kryzysem i być może nie dopuścić ponownie do władzy kogokolwiek z pięciu rodów.

Bazowa duma narodowa: 1,2 (Wariant A) lub 1,0 (Wariant B)
Bazowa popularność przywódcy: 1,1 (warian t A) lub 1,2 (Wariant B)
Demografia: 88% Han i mieszanka Han z pierwotnymi ludami mongloidalnymi, 6% imigranci z Tajlandii, Wietnamu, Laosu i Kambodży, 2% Chińczycy, 4% Ptamesanndu Bahasa, którzy zdecydowali się na lepsze życie po drugiej stronie cieśniny
Bazowa Populacja: OK. 80 tys., przyrost naturalny to ok. 1500 osób rocznie
Baza rekrutacyjna: 400-700, miesięczny przyrost 16 osób
Religia panująca: Brak, wolność wyznania, jednakowoż dominują etyczne postulaty Konfucjanizmu
Bazowi partnerzy handlowi: Tajwan, Singapur, w mniejszym stopniu Japonia, w znacznie mniejszym stopniu ChRL
Bazowy budżet militarny: 3,4 miliarda
Dochód: 93 miliony
SEP ogólny: 71,2 mln (80%)
SEP turystyczny: 17,8 mln (20%)
Przedsiębiorstwa państwowe: 4 mln
PKB na osobę: Relatywnie wysokie, co nie tyczy się imigrantów
Poziom państwa: rozwinięte gospodarczo, stabilnie polityczne i uznawane powszechnie
Zdolność transportowa: Niska (1 kompania na lądzie lub morzu o ile GM nie zarządzi inaczej)
Sugerowana gazeta główna: Měi Zhōu Guójiā. (Tygodnik Państwowy)
Sugerowana stacja radiowa: Shēngyīn Qilin (Głos Qilin)
Sugerowana stacja telewizyjna: No. 1 Qilin.
Sugerowana nazwa sił zbrojnych: Gònghéguó de Wǔzhuāng Bùduì Qilian (Siły Zbrojne Republiki Qilian).
Cecha szczególna terenowa: Brak

Inne: Obywatele Republiki Qilin są ściśle związani z tradycjami, tolerują głównie imigrantów z Azji, dla reszty są dość ksenofobiczni. Co ważne, by zrozumieć to państwo, należy kojarzyć konfucjańską zasadę drabiny społecznej i jego cytatu: "Traktuj swego pana jak Boga, a swego podwładnego jak psa". Oczywiście po reformach prawa panuje rónouprawnienie wszystkich klas społecznych, ale zasada ta nadal jest żywa: ludzie odczuwają pogardę do biedniejszych i mniej "udanych zawodowo" od siebie i strach przed tymi wyżej. Zasada ta jednak nie wyklucza awansu społecznego, choć najbogatsi w kraju starają się go utrudnić.
Dodatkowo, Qilin słynie z doskonałego korpusu dyplomatycznego, który brał udział w projektowaniu choćby Montego Bay i Konwencji Wiedeńskiej o Stosunkach Dyplomatycznych. Dyplomaci osiągają lepsze wyniki niż ci z innych krajów - co jednak wymusza też odpowiednie podejście do polityki!

Rodzina Fu: dominuje w sektorze high-tech i obróbki
Rodzina Hong: dominuje w sektorze stoczniowym
Rodzina Zheng: dominuje w sektorze bankowo-usługowy
Rodzina Tang: dominuje w sektorze turystycznym-kulturowy
Rodzina Bai: dominuje w sektorze transportowy

Poziom socjalu:
minimalny 23%, wystarczający 28%, maksymalny 35%

Przynależność traktatowa:
ONZ: Tak
Dodatkowe organizacje ONZ: Brak
Konwencja Wiedeńska o Prawie Traktatów: Tak
Konwencja Wiedeńska o Stosunkach Dyplomatycznych i Konsularnych: Inicjator i Sygnatariusz
Konwencja o Prawie Morza z Montego Bay: Inicjator i Sygnatariusz
Konwencja Ottawska o Nieużywaniu Min Przeciwpiechotnich: Tak
Dodatkowo: ASEAN (Członek)


SPIS PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCH:
Nazwa/Dochód/Branża/Rozmieszczenie geograficzne
Guangxue Qijian Chuchang Quilin/4 mln/optyka, obróbka szkła/Quilin

Post Reply