When Diplomacy Fails - Reuters

Tutaj toczy się gra główna PBFa.
User avatar
Marin
Gracz
Posts: 194
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Marin » Wed Feb 10, 2021 9:56 pm

Reuters nadaje
Strzały w Ursanie

Liczne zdjęcia które pojawiły się w mediach społecznościowych wskazują na zaostrzenie się sytuacji w prowincji Ursana. Kilka różnych źródeł podaje filmy, na których najpierw w górach spadają salwy pocisków artyleryjskich, a później na wzgórzach przy wsi Hoto, oddziały Afrenii wdają się w wymianę ognia z siłami niedawno ogłoszonych sił partyzantki muzłumańskiej. Nie wiadomo jaki był wynik tego starcia, żadna ze stron nie opublikowała oficjalnego komuniaktu w tej sprawie.
Powstańcy Abbarscy w Ursanie ogłosili, że pierwsi męczennicy polegli w walce za swoją ojczyznę.

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 194
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Marin » Thu Feb 18, 2021 2:12 am

INTERFAX nadaje
Góry Ursany pochłania wojna.

O godzinie 6 formacje Republiki Abbarstanu przekroczyły granicę z Afrenią w prowincji Ursana. Afrenian Army stoczyło kilka starć w górach przy granicy z Abbarstanem. Wedle doniesień straty w pierwszych godzinach walk sięgają dziesiątek ludzi, ale nie doszło do żadnych większych zniszczeń w infrastrukturze cywilnej. Obie strony toczyły i kontynuują walki do południa, czekamy na więcej informacji z regionu.

<do materiału dołączone są wrzucone na media społecznościowe zdjęcia z pędzących Dingo wojsk Afrenii, oraz nagranie jak eksplozje i wystrzały rozświetlają górskie pasmo>

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 194
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Marin » Sun Feb 28, 2021 8:35 pm

REUTERS nadaje:
Chwilę po pierwszych strzałach z Ursany, w południowej części granicy z Abbarstanem również wybuchły starcia. Afreńskie siły starły się z drugim kierunkiem natarcia sił swojego wschodniego sąsiada, w prowincji Lorengau i Mawimbela.

Zdjęcia które do nas docierają pokazują ostre i ciężkie starcia w miejscowości Lorengau, gdzie ścierają się mobilne komponenty obu krajów. Pomiędzy budynkami biedniejszej dzielnicy toczą się uzbrojone transportery, a dawne place zabaw czy parki staja się polami krwawych starć.

Najnowsze wieści pochodzą z godziny 15, około której starcie w Lorengau zakończyło się, a liczne konwoje rannych Afrenów są odwożone do ojczyzny. Na ten moment brak dokładnych informacji z frontu, ale wiadomo jest że strona Afreńska poniosła ciężkie starty podczas tych walk. W mediach społecznościowych podawane są zdjęcia sił Abbarstanu rozglądających się po centralnym placu Lorengau.

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 194
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Marin » Mon Mar 08, 2021 1:01 am

REUTERS nadaje o godzinie 15:
Walki w Afrenii nasilaja się. W sieci pojawiły się nagrania wykonane z drona, na których widać jak w górskiej prowincji Ursana na poruszająca się kompanię Takistańskich pojazdów opancerzonych spadają nagle bomby, siejąc pożogę i zniszczenie. Nagranie urywa się w momencie kiedy jedna z bomb spada bezpośrednio na toczący się BTR. Wedle informacji które docierają do nas z prowincji to wojska Abbarów zajęły miejscowość Ursana i kontynuują natarcie w kierunku południowym, chcąc najpewniej przejąć całość terenu należącego do Afrenii.

W miejscowości Lorengau trwają dalej starcia, w których brały udział wojska pancerne Afrenii, ostrzeliwując się z piechotą Abbarstanu. Na nagraniach powielanych przez media społecznościowe widać, jak jeden z czołgów IKV 91 wybucha trafiony pociskiem przeciwpancernym.
Nasz korespondent donosi również, o starciu kompanii zmotoryzowanej Abbarstanu z formacjami Traconii, które przekroczyły granicę w Lorengau. Na ten moment nie ma oficjalnego komunikatu w sprawie dołączenia do walk ze strony Traconii.

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 194
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Marin » Mon Mar 08, 2021 1:08 am

INTERFAX nadaje:
O godzinie 18, Siły LAOT w Traconii ogłosiły że zmierzają do ostatecznego starcia z siłami Westlanda i wypowiadają mu posłuszeństwo. Wiadomo, że prowincje Grumm oraz Chitzena dołączyły się do tego buntu i stanęły po stronie sił rebeliantów. Przywódca sił komunistycznych, Noel Ramoz ogłasza to powstanie "pierwszym krokiem dla sił ludu pracujacego i mniejszości Xoalian ku bezpieczeństwu i równemu traktowaniu."

Wedle potwierdzonych informacji między godzinami 22 a 24 na terenie Traconii miało miejsce kilka starć, z ofiarami po obu stronach.

Post Reply