BEAR ON BUSHIDO - MILSIM AHISTORYCZNY

Pojedyncze scenariusze bitewne, symulujące czysto wojskowy aspekt tej gry.
Post Reply
User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 966
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

BEAR ON BUSHIDO - MILSIM AHISTORYCZNY

Post by SaSTrooP » Thu May 07, 2020 9:24 pm

Image

BEAR ON BUSHIDO
HIPOTETYCZNY KONFLIKT KONWENCJONALNY POMIĘDZY JAPONIĄ A ZSRR
SKALA 1:1
ROK 1979


Zalecana muzyka tła:
https://www.youtube.com/watch?v=E0iikstnxfY

Tło historyczne:

Rok 1979.

Niespełna dziesięć miesięcy temu Huang Hua oraz Sunao Sonoda, ministrowie spraw zagranicznych odpowiednio ChRL oraz Japonii, zawarli historyczny traktat pokojowy, zasadniczo kończący formalnie wojnę z lat 1937-1945, a także otwierający możliwość współpracy między oboma nacjami zważywszy na politykę odwilży Denga Xiaopinga. Zasadniczo traktat z Pekinu nazwać można rundą drugą prozachodniego ukierunkowania Chińskiej Republiki Ludowej po historycznym porozumieniu Nixon-Mao z 1972 roku.

Ruch ten nie tylko nie podoba się Sowietom - to bezpośredni cios, o strategicznym znaczeniu, w być albo nie być ZSRR. Pekin i Moskwa pozostają bowiem skonfliktowane już od dekady, kiedy po kilkumiesięcznej wojnie granicznej każde z państw poszło w swoją stronę.

Jednocześnie stosunki japońsko-radzieckie pozostają napięte. Obydwa kraje zasadniczo także nie zawarły traktatu kończącego formalnie drugą wojnę światową, negocjując go nieprzerwanie od 1956 roku. Kwestią sporną pozostają problemy terytorialne - Związek radziecki stacjonuje znacznymi siłami na Sachalinie zajętym w sierpniu 1945, a także na archipelagu zwanym Kurylami. Japończycy od rzeczywistej odtworzenia swego państwa w 1951 roku czują czerwony oddech na policzku - Kuryle to nie tylko skaliste, wietrzne wysepki zamieszkane przez Ainitów, o której nie warto umierać. Najbliższa z wysp, Kunaszyr, leży ok. 25 kilometrów od Hokkaido, czyli jednej z pięciu głównych wysp Japonii. Widać ją przy dobrej pogodzie tak, jak z pasa Calais widać klify Dover. Co więcej, Sachalin od Hokkaido dzieli raptem 45 kilometrów, dystans śmieszny dla nowoczesnego sprzętu.

Od 1975 roku minister ds. zagranicznych ZSRR Andriej Gromyko usiłuje przymusić Japonię do zawarcia traktatu pokojowego, a zwłaszcza traktatu o wzajemnej kooperacji, który pozwoliłby na zwiększenie japońskiego eksportu do ZSRR, na który składa się głównie high-tech potrzebny Sowietom do rozwoju własnego przemysłu i armii. Kolejni premierzy z Tokio pozostają jednak nieugięci, nawet pomimo propozycji zwrotu części wysp. To po prostu nie wystarczy, zwłaszcza że teraz Japonia ma silnego sojusznika, jakim jest Waszyngton.

W 1978 roku - mniej więcej w czasie zawierania traktatu pokojowego między ChRL a Japonią - wybucha trzecia wojna indochińska. Chińscy żołnierze wlewają się do zjednoczonego już Wietnamu, bliskiego sojusznika ZSRR. Ruch ten słusznie postrzegany jest przez Moskwę jako kolejny cios mający na celu usunięcie radzieckich wpływów z Azji. Jasnym jest, że ten region rozgrywać będą chciały przede wszystkim Chiny. Jednocześnie sypie się radziecka strefa wpływów w Azji Centralnej - to w Afganistanie chwieje się w posadach proradziecki rząd, co wkrótce wymagać będzie interwencji po jego stronie.

Wszystko to dla Breżniewa oznacza zbyt wiele. Jeżeli dalej tak pójdzie, podminowana zostanie radziecka pozycja na świecie. Mając świadomość, że ewentualna interwencja w Afganistanie i tak przyciągnie sankcje, Politbiuro idzie... nieco dalej, aniżeli znamy to z historii.

W oparciu o Dalekowschodni Okręg Wojskowy przygotowana zostaje inwazji na Hokkaido. Jej celem jest przymuszenie Japonii do zawarcia traktatu pokojowego i otwarcia swojego rynku na Moskwę, a w rezultacie wykluczenie izolacji międzynarodowej. Co więcej, "sojuszniczy" Ludowy Rząd Japonii jest już na stanowisko, gotów powołać swą republikę na pierwszej z pięciu Wysp Macierzystych.

Plan zakłada szybką operację, trwającą nie dłużej niż dwa tygodnie. Potężny pokaz siły, dowód, że jeżeli ZSRR tego zapragnie, jest w stanie razić bliskiego sojusznika USA, a z Sowietami pogrywać nie można. Niedźwiedź budzi się wściekły i szykuje do ataku. Operację prowadzić ma 51-wsza armia z Sachalinu, wzmocniona naprędce przerzucanymi posiłkami z Europy i serca ZSRR. "Trzy dywizje", mówi dumnie dowódca 51-wszej generał Patrikiejew, a wtóruje mu generał Tretjak, szef sztabu Dalekowschodniego Okręgu Wojskowego, "trzy dywizje wystarczą, by zgnieść Japończyków na miazgę".

Czy tak jest istotnie?

W 1972 roku Zbigniew Brzeziński w swojej analizie politycznej "Kruchy Kwiat Wiśni" zawarł spostrzeżenie, że japońskie "siły samoobrony" zużyją swój teoretyczny zapas amunicji w kilka dni, a pod względem operacyjnym przygotowane są może do odparcia inwazji prowadzonej w stylu planowanego Downfall z 1945 roku, a nie nowoczesnej łączonej operacji wspieranej atakami balistycznymi, ciężkimi formacjami piechoty morskiej i kawalerią powietrzną.

Japończycy są co najmniej świadomi tych ograniczeń. Siły zbrojne zwykle otrzymują niespełna 1% PKB, wojsko jest ekstremalnie niepopularne wobec obsesyjnego pacyfizmu Japończyków, a żołnierze na przepustkach nieraz obrzucani kamieniami na ulicach (!). Starożytny, prymitywny sprzęt zalega w magazynach. Nadal jednak Armia Północna to cztery duże dywizje teoretycznie zabezpieczające całe terytorium wysp!

Lecz czy to wystarczy?

W sierpniu 1979 roku radzieckie przygotowania - dość pospieszne zresztą - są zakończone. 51-ta Armia jest gotowa do uderzenia. Wspierają ją potężne siły morskie (w tym lotniskowiec), a także cała 1-wsza Armia Powietrzna z ponad setką samolotów. To ma być krótka wojna, pokaz siły przed Afganistanem, wyraźny sygnał wysłany na Zachód. Niedźwiedź przebudził się i szarżuje do ataku.

Słońce Japonii zaszło ponad trzy dekady temu. Większość żołnierzy i niższych oficerów nie może pamiętać piekła wojny, bo urodziło się tuż po niej. Teoretycznie jednak na fladze Japońskich Sił Samoobrony słońce nadal roztacza swe ciepłe promienie. Skoro tzw. Siły Samoobrony pamiętają o czasach minionych... czy będą też pamiętać o starożytnym Bushido?

Najbliższe dwa tygodnie pokażą. Oto niedźwiedź zmierzy się z Bushido.ZASADY:
- Scenariusz jest eksperymentem dużej skali w systemie WDF
- Domyślną skalą jest pułk/brygada - przemnożona 10-krotnie we wzorze, następnie batalion (trzykrotne przemnożenie), kompanie walczą samodzielnie tylko wyjątkowo
- Siły obydwu stron odtworzone są na podstawie uzyskiwalnych dokumentów z nielicznymi uproszczeniami
- Scenariusz trwa 14 dni
- Po każdej ze stron walczyć może dowolna ilość graczy, lecz gracz, który raz wybrał stronę, nie może już jej zmienić
- Rozegranie tego scenariusza zajmie tygodnie, będę oczekiwać zarówno krótszych, jak i dłuższych posiedzeń
- Walka toczy się w skali 1:1, na mapie rzeczywistej, czyli w skali 1:1, włącznie z precyzyjnym podawaniem odległości
- Zarówno dla uczestników, jak i strony zwycięskiej, przewidziane są nagrody co najmniej w toku sesji głównej
- Rozgrywka w ramach scenariusza nie może wpłynąć negatywnie na kampanię główną
- Udział w kampanii wziąć mogą zarówno gracze aktywni w głównej kampanii, jak i nieaktywni
MISTRZ GRY
GAME MASTER
GM

User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 966
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

BEAR ON BUSHIDO - MILSIM AHISTORYCZNY

Post by SaSTrooP » Thu May 07, 2020 9:24 pm

ZWIĄZEK SOCJALISTYCZNYCH REPUBLIK RADZIECKICH

Image

ZSRR

DANE STRONY
DOKTRYNY OFENSYWNE
 • GŁĘBOKIE OPERACJE (EXP +3 MOR +7 koszt wszystkich formacji (poza wyspecjalizowanymi) – 20%, losowa podwyżka strat od 0 do 20%)
 • POLITYCZNA INDOKTRYNACJA (EXP +2, MOR +5, natychmiastowy przypływ 0,4% populacji)
 • ROZPOZNANIE BOJEM (MOR +5, Rozkaz „Rozpoznanie bojem” +10%, kompanie pancerne mogą korzystać ze wsparcia lotnictwa, plutony rozpoznania mogą zawierać czołgi)
 • OFICEROWIE POLITYCZNI (MOR +5, Jednostki rezerwowe dalsze MOR +5)
 • ATAK W FAZIE TAKTYCZNEJ (wszystko atak +0,05, EXP +2, MOR +10, Rozkaz „Ostrzał zaporowy” +5%, Rozkaz „Atak nękający” +10%, podwyżka ponoszonych strat o 0-15%)
 • JEDNOSTKI GWARDYJSKIE (Jednostki o wyszkoleniu elitarnym EXP +3, MOR +3, [wszystko] atak + 0,05, wpływ inżynierów przy przekraczaniu rzek +0,05, w szczególnie uzasadnionych przypadkach autorytatywną decyzją GM może samodzielnie nałożyć status wyszkolenia gwardyjskiego jednostce)
 • UWOLNIENIE ODWODU (Formacje rezerwowe EXP +2, MOR +8, Rozkaz „Odwód taktyczny dla rozkazu” +10%)
DOKTRYNY DEFENSYWNE
 • OBRONA W GŁĘBI (MOR +6, [wszystko] obrona +0,05, Rozkaz „Okopanie” +3%)
 • ETOS GIEROJA (Koszt rozpoznania -7mln, MOR +9)
 • POLA MINOWE (EXP +2, MOR +3, Rozkaz „Minowanie” +10%, saperzy minują teren trzech kompanii zamiast dwóch lub o 30% szybciej)
 • MASOWOŚĆ LOGISTYKI WOJENNEJ (Ewentualny koszt minowania -50%, w momencie opracowania tej doktryny do rezerw sprzętowych przypływa tyle sztuk czołgów, wozów zmechanizowanych oraz wozów zmotoryzowanych najliczniej występujących w armii gracza, ile gracz ma prowincji, możliwość mobilizacji sprzętu muzealnego offmap)
 • GŁĘBIA OBRONY (EXP +3, MOR +5, Rozkaz „Ufortyfikowanie” +15%)
 • KONCEPT WOJNY OJCZYŹNIANEJ (Możliwość rekrutowania kompanii nieregularnych w bańkach czasowych, czas rekrutacji jednostek formacji zmotoryzowanych i zmechanizowanych -1)
 • AKTYWIZACJA REZERW (Kompanie pancerne/zmechanizowane/zmotoryzowane EXP +2, Rozkaz „Odwód taktyczny dla rozkazu” +5%, Rozkaz „Kontratak” +5%)
MODYFIKATORY GLOBALNE
EXP +9
MOR +66
Elita EXP +3
Rez EXP +2
REZ MOR +5
Panc/Zmech/Zmot EXP +2
Losowa podwyżka strat od 0 do 35%
[wszystko] atak +0,1
[wszystko] obrona +0,05
Wpływ inżynierów przy przekraczaniu rzek +0,05
Saperzy minują teren trzech kompanii zamiast dwóch lub o 30% szybciej

Rozkaz "Rozpoznanie bojem" +10%
Rozkaz „Ostrzał zaporowy” +5%
Rozkaz „Atak nękający” +10%
Rozkaz „Odwód taktyczny dla rozkazu” +10%
Rozkaz „Okopanie” +3%
Rozkaz „Minowanie” +10%
Rozkaz „Ufortyfikowanie” +15%
Rozkaz „Odwód taktyczny dla rozkazu” +5%
Rozkaz „Kontratak” +5%

33-CIA DYWIZJA STRZELCÓW CZERWONEGO SZTANDARU
Dywizja standardowa
EXP 61
MOR 116

18-CIA DYWIZJA MASZYNOWO-ARTYLERYJSKA
Dywizja rezerwowa
EXP 55
MOR 113

13-TA BRYGADA DESANTOWO-SZTURMOWA
Brygada aeromobilna
EXP 69
MOR 124

508 SAMODZIELNY ZADANIOWY PUŁK CZOŁGÓW
Pułk elitarny
EXP 71
MOR 126

55-TA DYWIZJA PIECHOTY MORSKIEJ
Dywizja morska elitarna
EXP 81
MOR 136

105-TA GWARDYJSKA DYWIZJA POWIETRZNODESANTOWA
Dywizja spadochronowa elitarna
EXP 79
MOR 134

DOKTRYNY LOTNICZE
 • NACISK NA DOGFIGHT (A-EXP + 2, A-MORALE + 10, Unik +6%)
 • LATAJĄCA ARMATA (A-EXP + 5, A-MORALE + 3, atak w dogfighcie. + 2, możliwe odpalenie z dwóch podów jednocześnie)
 • ZNAJDŹ I ZNISZCZ (A-EXP + 5, atak w dogfighcie + 3)
 • MASOWE RAŻENIE (A-EXP + 5, A-MORALE + 3, atak w dogfighcie + 4)
 • ZAAWANSOWANE ZASTOSOWANIE FLAR (A-EXP + 2, A-MORALE + 3, obrona w dogfighcie. + 3, Unik +8%)
NACISK NA CAS (A-EXP + 3, A-MORALE + 5, CENA SAMOLOTÓW CAS -3%, Unik +3%)
ORGANIZACJA TEATRÓW DZIAŁAŃ (A-EXP + 5, A-MORALE + 5, obrona w dogfighcie +2)
SELEKCJA CELU (atak naziemny + 2, nie wykonuje się standardowej 5% szansy zestrzelenia w atakach na jednostki bez obrony plot.)
NISKI PUŁAP LOTU (A-MORALE + 2, Unik +5%, bomby kasetowe +0,2, obniżona wykrywalność radarowa)
TOP ATTACK (atak naziemny + 5, unik +7%)

Modyfikatory globalne lotnictwa:
A-EXP +27
A-MORALE +31
Unik +30%
Atak w dogfighcie +7
Obrona w dogfighcie +5
Atak naziemny +7
Bomby kasetowe +0,2
Możliwe odpalenie z dwóch podów jednocześnie na maszynie
Nie wykonuje się standardowej 5% szansy zestrzelenia w atakach na jednostki bez obrony plot.
Obniżona wykrywalność radarowa


DOKTRYNY MORSKIE
 • NIEBEZPIECZNE GŁĘBINY (M-MORALE +10, M-EXP +2, łodzie podwodne unik +5%)
 • BŁYSKAWICZNE ZANURZENIE (M-MORALE +10, łodzie podwodne unik +10%)
 • ZAAWANSOWANE SZKOLENIE MATEMATYCZNE (łodzie podwodne M-EXP +10 i zasięg +5)
 • SAMOTNY ŁOWCA (M-MORALE +20, Rozkaz „Rajdowanie” +10%)
 • PRZECHWYTYWANIE SZLAKÓW MORSKICH (łodzie podwodne zasięg +3, M-EXP +5, Rozkaz „Rajdowanie” +15%)
 • WYSUNIĘTE BAZY WYPADOWE (łodzie podwodne zasięg +10, M-EXP +5)
Modyfikatory globalne floty:
M-EXP +7
M-EXP okrętów podwodnych +10
M-MORALE +30
Okręty podwodne unik +15%
Zasięg ognia sub +18km

Rozkaz "Rajdowanie" +25%
ELEMENTY DALEKOWSCHODNIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO
51-WSZA ARMIA

Image JEDNOSTKI ORGANICZNE


33-CIA DYWIZJA STRZELCÓW CZERWONEGO SZTANDARU

377 ZMOTORYZOWANY PUŁK STRZELCÓW
377-1 Batalion Pancerny
***
40/40x T-62M1 (13-16)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 13-16

377-1 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
3/3x 2B14 Podnos (0-0,51)
3/3x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BMP-1P (9-13)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7-10,8 + (1,8-3) + 0-0,51)

377-2 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
3/3x 2B14 Podnos (0-0,51)
3/3x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BMP-1P (9-13)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7-10,8 + (1,8-3) + 0-0,51)

377-3 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
3/3x 2B14 Podnos (0-0,51)
3/3x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BMP-1P (9-13)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7-10,8 + (1,8-3) + 0-0,51)

377-1 Batalion Artylerii
***
18/18x 2S1 Gvozdika (0,2 – 0,45)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 3,6 – 8,1

377-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4 9K35 Strela-10 (80% (-))

377-1 Kompania Rozpoznawcza
***
24/24 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
8/8 BRDM-2 (9-11)
3/3 PT-76B (9-11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,7-10,2 + (1,8 - 3)

377-1 Kompania Saperska
***
48/48 ludzi (5-8,5)
AKM (4-7)
RPK (6-10)
7/7x MTLB (5-7)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5-7,7
389 ZMOTORYZOWANY PUŁK STRZELCÓW
389-1 Batalion Pancerny
***
40/40x T-62M1 (13-16)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 13-16

389-1 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
3/3x 2B14 Podnos (0-0,51)
4/4x 9M111 Fagot (0,68 – 1,56)
3/3x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BTR-70 (8-10)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6,5-9,3 + (1,8-3) + 0,68-2,07)

389-2 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
3/3x 2B14 Podnos (0-0,51)
4/4x 9M111 Fagot (0,68 – 1,56)
3/3x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BTR-70 (8-10)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6,5-9,3 + (1,8-3) + 0,68-2,07)

389-3 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
3/3x 2B14 Podnos (0-0,51)
4/4x 9M111 Fagot (0,68 – 1,56)
3/3x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BTR-70 (8-10)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6,5-9,3 + (1,8-3) + 0,68-2,07)

389-1 Batalion Artylerii
***
18/18x D-30 122mm (0,15 – 0,39)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,7-7,02

389-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4 9K31 Strela-1 (69% (-))

389-1 Kompania Rozpoznawcza
***
24/24 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
8/8 BRDM-2 (9-11)
3/3 PT-76B (9-11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,7-10,2 + (1,8 - 3)

389-1 Kompania Saperska
***
48/48 ludzi (5-8,5)
AKM (4-7)
RPK (6-10)
7/7x MTLB (5-7)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5-7,7
465 ZMOTORYZOWANY PUŁK STRZELCÓW
465-1 Batalion Pancerny
***
40/40x T-62M1 (13-16)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 13-16

465-1 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
3/3x 2B14 Podnos (0-0,51)
4/4x 9M111 Fagot (0,68 – 1,56)
3/3x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BTR-70 (8-10)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6,5-9,3 + (1,8-3) + 0,68-2,07)

465-2 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
3/3x 2B14 Podnos (0-0,51)
4/4x 9M111 Fagot (0,68 – 1,56)
3/3x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BTR-70 (8-10)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6,5-9,3 + (1,8-3) + 0,68-2,07)

465-3 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
3/3x 2B14 Podnos (0-0,51)
4/4x 9M111 Fagot (0,68 – 1,56)
3/3x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BTR-70 (8-10)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6,5-9,3 + (1,8-3) + 0,68-2,07)

465-1 Batalion Artylerii
***
18/18x D-30 122mm (0,15 – 0,39)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,7-7,02

465-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4 9K31 Strela-1 (69% (-))

465-1 Kompania Rozpoznawcza
***
24/24 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
8/8 BRDM-2 (9-11)
3/3 PT-76B (9-11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,7-10,2 + (1,8 - 3)

465-1 Kompania Saperska
***
48/48 ludzi (5-8,5)
AKM (4-7)
RPK (6-10)
7/7x MTLB (5-7)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5-7,7
192 PUŁK CZOŁGÓW
192-1 Batalion Pancerny
***
30/30x T-72A (16-18)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 16-18

192-2 Batalion Pancerny
***
30/30x T-72A (16-18)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 16-18

192-3 Batalion Pancerny
***
30/30x T-62M1 (13-186)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 13-16

192-1 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
3/3x 2B14 Podnos (0-0,51)
3/3x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BMP-1P (9-13)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7-10,8 + (1,8-3) + 0-0,51)

192-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4x ZSU-23-4 Shilka (81,00%)

110-1 Kompania Rozpoznawcza
***
24/24 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
8/8 BRDM-2 (9-11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7-9,8 + (1,8 - 3)
989 PUŁK ARTYLERII
989-1 Batalion Haubic Średnich
***
18/18x 2S3 Akacja (0,21 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 3,78-6,84

989-2 Batalion Haubic Średnich
***
18/18x 2S3 Akacja (0,21 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 3,78-6,84

989-1 Batalion Artylerii Rakietowej
***
18/18x BM-21 Grad (0,14 – 0,48)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,52-8,64
1108 PUŁK RAKIETOWEJ ARTYLERII PRZECIWLOTNICZEJ
1108-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4x 9K37 Buk (114,00%)

1108-2 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4x 9K37 Buk (114,00%)

1108-3 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4x 9K37 Buk (114,00%)

1108-4 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4x 9K33 Osa (93,00%)

1108-5 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4x 9K33 Osa (93,00%)

1108-6 Bateria Pomocnicza
***
7/7x 9K32 Strela 2M (54,00%)

1108-7 Bateria Pomocnicza
***
7/7x 9K32 Strela 2M (54,00%)

1108-8 Bateria Pomocnicza
***
7/7x 9K32 Strela 2M (54,00%)
88 SAMODZIELNY BATALION RAKIET BALISTYCZNYCH
4/4x OTR-21 Tochka (Zasięg: 70, Ładunek: 480kg HE, CEP: do 150m)
785 SAMODZIELNY BATALION ROZPOZNAWCZY
130/130 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
12/12 BRDM-2 (9-11)
12/12 BMP-1P (9-13)
6/6 PT-76B (9-11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 8-10,9 + (1,8 - 3)
18-TA DYWIZJA MASZYNOWO-ARTYLERYJSKA

110 PUŁK CZOŁGÓW
110-1 Batalion Pancerny
***
30/30x T-55A (11-13)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 11-13

110-2 Batalion Pancerny
***
30/30x T-55A (11-13)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 11-13

110-3 Batalion Pancerny
***
30/30x SU-100 (7-9)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7-9

110-1 Batalion Zmotoryzowany
***
240/240 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
4/4x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
6/6x 9M14 Maljutka (0,07 – 0,34)
3/3x 9K32 Strela-2 (3x48%)
24/24x BTR-50 (5-7)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5-7,8 + (1,8-3) + 0,42-2,04 + 0,2-0,0,94)

110-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4 ZSU-57-2 (51% (-))

110-1 Kompania Rozpoznawcza
***
24/24 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
8/8 BRDM-2 (9-11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7-9,8 + (1,8 - 3)
484 ZMOTORYZOWANY PUŁK STRZELCÓW
484-1 Batalion Pancerny
***
20/20x T-55A (11-13)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 11-13

484-1 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
4/4x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
6/6x 9M14 Maljutka (0,07 – 0,34)
3/3x 9K32 Strela-2 (3x48%)
30/30x MTLB (5-7)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5-7,8 + (1,8-3) + 0,62-3)

484-2 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
4/4x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
6/6x 9M14 Maljutka (0,07 – 0,34)
3/3x 9K32 Strela-2 (3x48%)
30/30x MTLB (5-7)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5-7,8 + (1,8-3) + 0,62-3)

484-3 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
4/4x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
6/6x 9M14 Maljutka (0,07 – 0,34)
3/3x 9K32 Strela-2 (3x48%)
30/30x MTLB (5-7)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5-7,8 + (1,8-3) + 0,62-3)

484-1 Batalion Artylerii
***
24/24 M-30 122mm (0,1 – 0,27)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,4-6,48

484-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4 9K31 Strela-1 (69% (-))

484-1 Kompania Rozpoznawcza
***
24/24 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
8/8 BRDM-1 (7-9)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-8,8 + (1,8 - 3)

484-1 Kompania Saperska
***
48/48 ludzi (5-8,5)
AKM (4-7)
RPK (6-10)
7/7x MTLB (5-7)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5-7,7
605 ZMOTORYZOWANY PUŁK STRZELCÓW
605-1 Batalion Pancerny
***
20/20x T-55 (11-13)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 11-13

605-1 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
4/4x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
6/6x 9M14 Maljutka (0,07 – 0,34)
3/3x 9K32 Strela-2 (3x48%)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5-7,8 + (1,8-3) + 0,62-3)

605-2 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
4/4x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
6/6x 9M14 Maljutka (0,07 – 0,34)
3/3x 9K32 Strela-2 (3x48%)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5-7,8 + (1,8-3) + 0,62-3)

605-3 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
4/4x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
6/6x 9M14 Maljutka (0,07 – 0,34)
3/3x 9K32 Strela-2 (3x48%)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5-7,8 + (1,8-3) + 0,62-3)

605-1 Batalion Artylerii
***
24/24 M-30 122mm (0,1 – 0,27)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,4-6,48

605-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4 9K31 Strela-1 (69% (-))

605-1 Kompania Rozpoznawcza
***
24/24 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AKM (4-7)
RPK (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
8/8 BRDM-1 (7-9)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-8,8 + (1,8 - 3)

605-1 Kompania Saperska
***
48/48 ludzi (5-8,5)
AKM (4-7)
RPK (6-10)
7/7x MTLB (5-7)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5-7,7
468 PUŁK ARTYLERII
468-1 Batalion Haubic Średnich
***
24/24x D-30 122mm (0,15 – 0,39)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 3,6-9,36

468-2 Batalion Haubic Średnich
***
24/24x D-30 122mm (0,15 – 0,39)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 3,6-9,36

468-1 Batalion Artylerii Rakietowej
***
18/18x BM-24 (0,11 – 0,52)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,98-9,36
490 PUŁK ARTYLERII PRZECIWLOTNICZEJ
490-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
6/6x S-75 Dvina (74,00%)

490-2 Bateria Przeciwlotnicza
***
6/6x S-75 Dvina (74,00%)

490-3 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4x 2K11 Krug (95% (+))

490-4 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4x 2K11 Krug (95% (+))

490-5 Bateria Przeciwlotnicza
***
6/6x ZSU-23-4 Shilka (81,00%)

490-6 Bateria Pomocnicza
***
7/7x 9K32 Strela 2M (54,00%)

490-7 Bateria Pomocnicza
***
7/7x 9K32 Strela 2M (54,00%)
JEDNOSTKI POMOCNICZE

31 RAKIETOWA BRYGADA PRZECIWLOTNICZA
31-1 Batalion przeciwlotniczy
***
9/9x S-125 Neva/Pechora (85,00%)

31-2 Batalion przeciwlotniczy
***
9/9x S-125 Neva/Pechora (85,00%)

31-3 Batalion przeciwlotniczy
***
9/9x S-125 Neva/Pechora (85,00%)
661 BATALION OBRONY WYBRZEŻA
661-1 Bateria Przeciwokrętowa
***
2/2x 4K51Rubezh (Celność: 120 – 170, Zasięg: 80)

661-2 Bateria Przeciwokrętowa
***
2/2x 4K51Rubezh (Celność: 120 – 170, Zasięg: 80)

661-3 Bateria Przeciwokrętowa
***
2/2x 4K51Rubezh (Celność: 120 – 170, Zasięg: 80)
1102 SAMODZIELNY PUŁK STRZELCÓW ZMOTORYZOWANYCH
T-62M1, BTR-70, D-30 - do rozpisania w razie potrzeby, jest to garnizon organiczny Sahalinu

JEDNOSTKI ODDANE POD DOWÓDZTWO DO CELÓW OPERACJI

13-TA SAMODZIELNA BRYGADA DESANTOWO-SZTURMOWA
620 Batalion Desantowo-Szturmowy
***
330/330 ludzi (6-10,5 ((1,8-3,4))
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
RPG-16D (1,8 – 3,4)
8/8x 2B14 Podnos 82mm (0 – 0,17)
6/6x 9M111M Faktorija (0,17 – 0,41)
9/9x 9K32 Strela-3 (3x60%)
8/8 Mi-8T (-0,07)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-10,5 + (1,8-3,4) + 1,02-2,46 + 0-1,38)

621 Batalion Desantowo-Szturmowy
***
330/330 ludzi (6-10,5 ((1,8-3,4))
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
RPG-16D (1,8 – 3,4)
8/8x 2B14 Podnos 82mm (0 – 0,17)
6/6x 9M111M Faktorija (0,17 – 0,41)
9/9x 9K32 Strela-3 (3x60%)
8/8 Mi-8T (-0,07)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-10,5 + (1,8-3,4) + 1,02-2,46 + 0-1,38)

394-1 Szwadron Śmigłowców
***
12/12x Mi-24 (Skuteczność 2,25, Unik: 25,00%)
Każdy z nich uzbrojony:
Działko YakB (0,3)
Pociski kierowane 3M11 Falanga (0,7)
Rakiety niekierowane S-5 (0,6)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 27

394-2 Szwadron Śmigłowców
***
12/12x Mi-24 (Skuteczność 2,25, Unik: 25,00%)
Każdy z nich uzbrojony:
Działko YakB (0,3)
Pociski kierowane 3M11 Falanga (0,7)
Rakiety niekierowane S-5 (0,6)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 27
508 SAMODZIELNY ZADANIOWY PUŁK CZOŁGÓW (WYPROWADZONY ZE SKŁADU 13 GWARDYJSKIEJ DYWIZJI PANCERNEJ Z BUDAPESZTU)
508-1 Batalion Pancerny
***
30/30x T-64B1 (16 – 18)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 16-18

508-2 Batalion Pancerny
***
30/30x T-64B1 (16 – 18)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 16-18

508-3 Batalion Pancerny
***
30/30x T-64B1 (16 – 18)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 16-18

508-1 Batalion Zmotoryzowany
***
210/210 ludzi (5-8,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 -3,3)
4/4x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
3/3x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BMP-1P (9-13)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7-10,8 + (2,3-3,3) + 0,2-0,0,94)

110-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4x ZSU-23-4 Shilka (81,00%)

110-1 Kompania Rozpoznawcza
***
24/24 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
RPG-7 (PG7V) (2,3 - 3,3)
8/8x BRDM-2 (9-11)
3/3x T-64B1 (16-18)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 10-12,5 + (2,3 - 3,3)

Image

55-TA DYWIZJA PIECHOTY MORSKIEJ

150 MORSKI PUŁK CZOŁGÓW
150-1 Batalion Pancerny
***
30/30x T-55AM (12-14)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 12-14

150-2 Batalion Pancerny
***
30/30x T-55AM (12-14)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 12-14

150-3 Batalion Pancerny
***
30/30x T-55AM (12-14)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 12-14

110-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4x ZSU-23-4 Shilka (81,00%)

110-1 Kompania Rozpoznawcza
***
24/24 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
RPG-7 (PG7V) (1,8 - 3)
8/8 BRDM-2 (9-11)
3/3 PT-76B (9-11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,7-10,2 + (1,8 - 3)
106 PUŁK PIECHOTY MORSKIEJ
106-1 Batalion Pancerny
***
30/30x PT-76B (9 – 11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 9-11

106-1 Batalion Zmotoryzowany
***
240/240 ludzi (5-8,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
3/3x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BTR-60PB (7-9)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-8,8 + (2,3-3,3) + 1-2,34 + 0,15-0,7)

106-2 Batalion Zmotoryzowany
***
240/240 ludzi (5-8,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
3/3x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BTR-60PB (7-9)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-8,8 + (2,3-3,3) + 1-2,34 + 0,15-0,7)

106-3 Batalion Zmotoryzowany
***
240/240 ludzi (5-8,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
3/3x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BTR-60PB (7-9)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-8,8 + (2,3-3,3) + 1-2,34 + 0,15-0,7)

106-1 Mieszany Batalion Artylerii
***
12/12x 2S1 Gvozdika (0,2 – 0,45)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,4 – 5,3

106-1 Bateria Artylerii Rakietowej
***
6/6x BM-21 Grad (0,14 – 0,48)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 0,84 – 2,88

106-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
8/8 9K35 Strela-10 (80% (-))

106-1 Kompania Rozpoznawcza
***
30/30 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
10/10 BRDM-2 (9-11)
4/4 PT-76B (9-11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,7-10,2 + (2,3 – 3,3)

106-1 Kompania Saperska
***
48/48 ludzi (5-8,5)
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
7/7x BTR-60PB (7-9)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-8,8
165 PUŁK PIECHOTY MORSKIEJ
165-1 Batalion Pancerny
***
30/30x PT-76B (9 – 11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 9-11

165-1 Batalion Zmotoryzowany
***
240/240 ludzi (5-8,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
3/3x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BTR-60PB (7-9)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-8,8 + (2,3-3,3) + 1-2,34 + 0,15-0,7)

165-2 Batalion Zmotoryzowany
***
240/240 ludzi (5-8,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
3/3x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BTR-60PB (7-9)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-8,8 + (2,3-3,3) + 1-2,34 + 0,15-0,7)

165-3 Batalion Zmotoryzowany
***
240/240 ludzi (5-8,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
3/3x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BTR-60PB (7-9)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-8,8 + (2,3-3,3) + 1-2,34 + 0,15-0,7)

165-1 Mieszany Batalion Artylerii
***
12/12x 2S1 Gvozdika (0,2 – 0,45)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,4 – 5,3

165-1 Bateria Artylerii Rakietowej
***
6/6x BM-21 Grad (0,14 – 0,48)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 0,84 – 2,88

165-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
8/8 9K35 Strela-10 (80% (-))

165-1 Kompania Rozpoznawcza
***
30/30 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
10/10 BRDM-2 (9-11)
4/4 PT-76B (9-11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,7-10,2 + (2,3 – 3,3)

165-1 Kompania Saperska
***
48/48 ludzi (5-8,5)
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
7/7x BTR-60PB (7-9)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-8,8
390 PUŁK PIECHOTY MORSKIEJ
390-1 Batalion Pancerny
***
30/30x PT-76B (9 – 11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 9-11

390-1 Batalion Zmotoryzowany
***
240/240 ludzi (5-8,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
3/3x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BTR-60PB (7-9)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-8,8 + (2,3-3,3) + 1-2,34 + 0,15-0,7)

390-2 Batalion Zmotoryzowany
***
240/240 ludzi (5-8,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
3/3x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BTR-60PB (7-9)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-8,8 + (2,3-3,3) + 1-2,34 + 0,15-0,7)

390-3 Batalion Zmotoryzowany
***
240/240 ludzi (5-8,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
3/3x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
30/30x BTR-60PB (7-9)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-8,8 + (2,3-3,3) + 1-2,34 + 0,15-0,7)

390-1 Mieszany Batalion Artylerii
***
12/12x 2S1 Gvozdika (0,2 – 0,45)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,4 – 5,3

390-1 Bateria Artylerii Rakietowej
***
6/6x BM-21 Grad (0,14 – 0,48)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 0,84 – 2,88

106-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
8/8 9K35 Strela-10 (80% (-))

390-1 Kompania Rozpoznawcza
***
30/30 ludzi (5-8,5 ((1,8-3))
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
10/10 BRDM-2 (9-11)
4/4 PT-76B (9-11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,7-10,2 + (2,3 – 3,3)

390-1 Kompania Saperska
***
48/48 ludzi (5-8,5)
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
7/7x BTR-60PB (7-9)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-8,8
331 Samodzielny Batalion Artylerii Samobieżnej
***
18/18x 2S1 Gvozdika (0,20 – 0,45)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 3,6-8,1

129 Morski Batalion Artylerii Rakietowej
***
18/18x BM-21 Grad (0,14 – 0,48)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,52-8,64


336 MORSKI BATALION RAKIETOWEJ ARTYLERII PRZECIWLOTNICZEJ
336-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4x 9K31 Strela-1 (69% (-))

336-2 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4x 9K35 Strela-10 (80% (-))

336-3 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4x 9K35 Strela-10 (80% (-))
1108-4 Bateria Przeciwlotnicza
***
4/4x 9K33 Osa (93,00%)

1108-4 Bateria Pomocnicza
***
9/9x 9K34 Strela 3 (60,00%)
785 SAMODZIELNY BATALION ROZPOZNAWCZY
130/130 ludzi (5-8,5 ((2,3 – 3,3))
AK-74 (4-7)
RPK-74 (6-10)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
12/12 BRDM-2 (9-11)
12/12 BTR-60PB (7-9)
8/8 PT-76B (9-11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,5-9,9 + (2,3 – 3,3)
175-TA BRYGADA NISZCZYCIELI RAKIETOWYCH
Kotlin class:
- Bessledny (DD)
- Vdokhnovennyy (DD)

Kynda class:
- Varyag (DD)
- Admiral Fokin (DD)

Kara class:
- Tashkent (CLG)
- Petropaplovsk (CLG)
201-SZA BRYGADA PRZECIW OKRĘTOM PODWODNYM:

Kotlin:
- Burlivyy (DD)
- Vyzyvayushschyy (DD)

Kanin class:
- Gordyy (DD)

Kashin class:
- Sposobnyy (DD)
- Steregushchyy (DD)
- Strogiy (DD)
- Odarennyy (DD)

Krivak class:
- Razyashschyy (FF)

Kresta II class:
- Admiral Oktyabrskiy (CLG)
- Vasiliy Chapaev (CLG)
- Marshal Voroshilov (CLG)

Kiev class:
- Minsk (CVL)
26-TA DYWIZJA OKRĘTÓW PODWODNYCH:

November class:
- K-14 (SSN)
- K-42 (SSN)
- K-133 (SSN)
- K-115 (SSN)

Echo I class:
- K-45 (SSN)
- K-59 (SSN)
- K-66 (SSN)
- K-122 (SSN)
- K-151 (SSN)

Echo II class:
- K-56 (SSN)
- K-7 (SSN)
- K-23 (SSN)
100-NA BRYGADA OKRĘTÓW DESANTOWYCH:

261-WSZY BATALION OKRĘTÓW DESANTOWYCH

Ropucha class:
- BDK-48
- BDK-63
- BDK-90
- BDK-119
- BDK-181
- BDK-197

600-TNY BATALION OKRĘTÓW DESANTOWYCH

Północny class:
- SDK-73
- SDK-74
- SDK-89
- SDK-96
- SDK-99
- SDK-111
- SDK-112
- SDK-171
- SDK-172

Ondatra class:
- D-282
- D-704
STATYSTYKI OKRĘTÓW:
Kotlin class:
Załoga: 284
Skuteczność: 20-29 (ASW 20-45)
Zasięg walki: 18 ([20])
Rozmiar: Bardzo duży
Obrona: 10-16 (82%)
Radar: 96%
Obr. radar: 18%
Unik: 14%
Z/U/N: 18/56/26

Kynda class
Załoga: 390
Skuteczność 13 – 23 (30 – 55) (ASW 10-30)
Zasięg: 12 (50)
Rozmiar: Bardzo duży
Obrona plot: 4 – 9 (85%)
Radar: 70%
Obr. radar. 15%
Unik: 15%
Z/U/N 25/40/35

Kara class:
Załoga: 380
Skuteczność: 5-13 (110-160, ASW 40-75)
Zasięg walki: 4 (90, [50])
Rozmiar: Ogromny
Obrona: 14-22 (160%, 94%, 108%)
Radar: 102%
Obr. radar: 8%
Unik: 6%
Z/U/N: 12/58/30

Kanin class:
Załoga: 320
Skuteczność: 6-14 (ASW 15-40)
Zasięg walki: 5 ([20])
Rozmiar: Bardzo duży
Obrona: 11-17 (85%)
Radar: 104%
Obr. radar: 20%
Unik: 15%
Z/U/N: 18/59/23

Kashin class
Załoga: 290
Skuteczność: 13 – 23 (ASW 30-60)
Rozmiar: Bardzo duży
Obrona plot: 4 - 9 (85%)
Radar: 105%
Obr. radar. 22%
Unik: 21%
Z/U/N 20/40/40

Krivak class
Załoga: 200
Skuteczność: 5-14 (110-160, ASW 40-75)
Zasięg walki: 4 (90, [50])
Rozmiar: Ogromny
Obrona plot: 4 - 9 (93%)
Radar: 110%
Obr. radar: 10%
Unik: 13%
Z/U/N 15/45/40

Kresta II class:
Załoga: 380
Skuteczność: 5-14 (110-160, ASW 40-75)
Zasięg walki: 4 (90, [50])
Rozmiar: Ogromny
Obrona: 14-22 (108%)
Radar: 118%
Obr. radar: 10%
Unik: 7%
Z/U/N: 12/49/39

Minsk class:
Załoga: 1400
Skuteczność: 4-13 (120-180, ASW 10-30)
Zasięg walki: 4 (550, [20])
Rozmiar: Ogromny
Obrona: 12-19 (92%, 108%)
Radar: 140%
Obr. radar: 6%
Unik: 4%
Z/U/N: 21/54/43
Ładowność: 12x Samolot VTOL (Yak-38)

November class
Załoga: 104
Skuteczność: (20-60)
Zasięg walki: [25]
Rozmiar: Bardzo Duży
Obrona plot: 3 - 6
Radar: 86%
Obr. radar: 103%
Unik: 42%
Z/U/N 60/30/10

Echo I class
Załoga: 106
Skuteczność: (25-70)
Zasięg walki: [30]
Rozmiar: Bardzo Duży
Obrona plot: 4 - 7
Radar: 88%
Obr. radar: 101%
Unik: 44%
Z/U/N 60/25/15

Echo II class
Załoga: 106
Skuteczność: 120-180 (25-70)
Zasięg walki: 550 [30]
Rozmiar: Bardzo Duży
Obrona plot: 4 - 7
Radar: 97%
Obr. radar: 106%
Unik: 45%
Z/U/N 65/20/15

Ropucha class
Załoga: 91 (jeden przenosi: kompanię czołgów albo baterię artylerii albo batalion plot albo dwa potrzebne są do przerzutu batalionu piechoty)
Skuteczność: 8 - 17
Zasięg walki: 12
Rozmiar: Ogromny
Obrona plot: 5 - 10 (74%, 76%)
Radar: 60%
Obr. radar: 40%
Unik: 5%
Z/U/N 15/40/45
LOTNICTWO POKŁADOWE "MIŃSKA"
1-wsze Skrzydło Wielozadaniowe
24x Yak-38 (132,00% 6 – 14 86,00% 50/50)

Każdy uzbrojony w:
1x Gsh-23 (0,06 1 – 3 -7,00%)
1x Kh-23 ASM (40%, Zasięg 10km, -28%)
1x R-60 (140,00% 2 – 11 -5,00%)
ŁĄCZNIE: 9-28, Unik 46%
568 PUŁK RAKIETOWEGO LOTNICTWA MORSKIEGO
1-wsze Skrzydło Wielozadaniowe
16x Tu-16 uzbrojony w 2 pody z rakietą KSR-5

Unik: 32% (niezależnie od podczepionej rakiety)
Przeżywalność: 30/70
Statystyki KSR-5: 170 - 280, Zasięg 500km
Image 105-TA GWARDYJSKA DYWIZJA POWIETRZNODESANTOWA (UŻYCZONA ZE SKŁADU TURKMEŃSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO Z TASZKIENTU
111 GWARDYJSKI PUŁK SPADOCHRONOWY
111-1 Batalion Spadochronowy
***
180/180 ludzi (6-10,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
36/36 BMD-1 (9-16)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,5-13,5 + (2,3-3,3) + 1-2,34)

111-2 Batalion Spadochronowy
***
180/180 ludzi (6-10,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
36/36 BMD-1 (9-16)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,5-13,5 + (2,3-3,3) + 1-2,34)

111-3 Batalion Spadochronowy
***
180/180 ludzi (6-10,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
36/36 BMD-1 (9-16)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,5-13,5 + (2,3-3,3) + 1-2,34)

111-1 Bateria Artylerii
***
6/6x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 0,3-1,38

111-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
6/6x ZU-23 (54%)
3/3x 9K34 Strela-2M (3x54%)

111-1 Kompania Saperska
***
60/60 ludzi (6-10,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-10,5 (2,3-3,3)
345 GWARDYJSKI PUŁK SPADOCHRONOWY
345-1 Batalion Spadochronowy
***
180/180 ludzi (6-10,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
36/36 BMD-1 (9-16)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,5-13,5 + (2,3-3,3) + 1-2,34)

345-2 Batalion Spadochronowy
***
180/180 ludzi (6-10,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
36/36 BMD-1 (9-16)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,5-13,5 + (2,3-3,3) + 1-2,34)

345-3 Batalion Spadochronowy
***
180/180 ludzi (6-10,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
36/36 BMD-1 (9-16)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,5-13,5 + (2,3-3,3) + 1-2,34)

345-1 Bateria Artylerii
***
6/6x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 0,3-1,38

345-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
6/6x ZU-23 (54%)
3/3x 9K34 Strela-2M (3x54%)

345-1 Kompania Saperska
***
60/60 ludzi (6-10,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-10,5 (2,3-3,3)
351 GWARDYJSKI PUŁK SPADOCHRONOWY
351-1 Batalion Spadochronowy
***
180/180 ludzi (6-10,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
36/36 BMD-1 (9-16)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,5-13,5 + (2,3-3,3) + 1-2,34)

351-2 Batalion Spadochronowy
***
180/180 ludzi (6-10,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
36/36 BMD-1 (9-16)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,5-13,5 + (2,3-3,3) + 1-2,34)

351-3 Batalion Spadochronowy
***
180/180 ludzi (6-10,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
6/6x 9M111 Fagot (0,17 – 0,39)
9/9x 9K34 Strela-3 (3x60%)
36/36 BMD-1 (9-16)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,5-13,5 + (2,3-3,3) + 1-2,34)

351-1 Bateria Artylerii
***
6/6x 2B11 Sani 120mm (0,05 – 0,23)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 0,3-1,38

351-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
6/6x ZU-23 (54%)
3/3x 9K34 Strela-2M (3x54%)

351-1 Kompania Saperska
***
60/60 ludzi (6-10,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-10,5 (2,3-3,3)
1181 GWARDYJSKI PUŁK ARTYLERII SPADOCHRONOWEJ
1181-1 Batalion Artylerii Spadochronowej
***
18/18x D-30 122mm (0,15 – 0,39)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,7-7,02

1181-1 Batalion Rakietowej Artylerii Spadochronowej
***
18/18x BM-21 Grad (0,14 – 0,48)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,52-8,64
104 GWARDYJSKI BATALION PRZECIWLOTNICZY
104-1 Bateria Przeciwlotnicza
***
6/6x ZU-23 (54%)

104-2 Bateria Przeciwlotnicza
***
6/6x ZU-23 (54%)

104-3 Bateria Przeciwlotnicza
***
6/6x ZU-23 (54%)

104-1 Bateria Pomocnicza
***
6/6x 9K34 Strela-2M (3x54%)

104-2 Bateria Pomocnicza
***
6/6x 9K34 Strela-2M (3x54%)
100-1 Kompania Rozpoznawcza
***
75/75 ludzi (6-10,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-10,5 (2,3-3,3)

137 Batalion Saperski
***
220/220 ludzi (6-10,5 )
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-10,5

612 Batalion Zabezpieczenia Desantowego
***
225/225ludzi (6-10,5 ((2,3-3,3))
AK-74 (4-7)
PKM (8-14)
RPG-7 (PG7VL) (2,3 – 3,3)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6-10,5 (2,3-3,3)

Image

1-WSZA LOTNICZA ARMIA GWARDYJSKA CZERWONEGO SZTANDARU
(dla uproszczenia zastosowano już strukturę z roku 1980 bo miały tam miejsce pod koniec lat '70 liczne przesunięcia)

83 Dywizja Lotnictwa Mieszanego

26 Gwardyjski Pułk Uderzeniowy
***
26-1 Szwadron typu KIEROWANE
12/12x Su-22 - uzbrojony w działko NR-30, Kh-25 oraz R-60
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 6-21, Celność dogfight 140%, Atak CAS 0,6, Unik 18%, Przeżywalność 40/60

26-2 Szwadron typu RAKIETY
12/12x Su-22 - uzbrojony w działko NR-30 oraz 2x Rakiety S-13
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 4-10, Atak CAS 0,73, Unik 5%, Przeżywalność 40/60

26-3 Szwadron typu BOMBY
12/12x Su-22 uzbrojony w działko NR-30 oraz 2x Bomby 1000kg
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 4-10, Atak CAS 0,47, Unik 7%, Przeżywalność 40/60

56 Pułk Uderzeniowy
***
56-1 Szwadron typu KIEROWANE
12/12x MiG-21Bis uzbrojony w działko Gsh-23, Kh-25 oraz R-60
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 17-37, Celność dogfight 140%, Atak CAS 0,51, Unik 87%, Przeżywalność 56/44

56-2 Szwadron typu RAKIETY
12/12x MiG-21Bis uzbrojony w działko Gsh-23 oraz 2x rakiety S-13
Skuteczność: Dogfight 15-26, Atak CAS 0,62, Unik 56%, Przeżywalność 56/44

56-3 Szwadron typu BOMBY KASETOWE
12/12x MiG-21Bis uzbrojony w działko Gsh-23 oraz 2x bomby RBK-500
Skuteczność: Dogfight 15-26, Atak CAS 1,07, Unik 60%, Przeżywalność 56/44

277 Pułk Bombowców
***
277-1 Szwadron BOMBY
12/12x Su-24 uzbrojony w 3x bomby ZAB-250
Skuteczność: Atak CAS 0,75, Unik 11%, Przeżywalność 30/70

277-2 Szwadron BOMBY
12/12x Su-24 uzbrojony w 3x bomby ZAB-250
Skuteczność: Atak CAS 0,75, Unik 11%, Przeżywalność 30/70

277-3 Szwadron BOMBY
12/12x Su-24 uzbrojony w 3x bomby ZAB-250
Skuteczność: Atak CAS 0,75, Unik 11%, Przeżywalność 30/70

303 Dywizja Lotnictwa Mieszanego

18 Gwardyjski Pułk Myśliwski
***
18-1 Szwadron typu DOGFIGHT
12/12x MiG-21Bis - uzbrojony w działko Gsh-23 oraz 2x rakiety K-13
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 23-54, Celność Dogifght 95%, Unik 108%, Przeżywalność 56/44

18-2 Szwadron typu DOGFIGHT
12/12x MiG-21Bis - uzbrojony w działko Gsh-23 oraz 2x rakiety K-13
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 23-54, Celność Dogifght 95%, Unik 108%, Przeżywalność 56/44

18-3 Szwadron typu DOGFIGHT
12/12x MiG-21Bis - uzbrojony w działko Gsh-23 oraz 2x rakiety K-13
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 23-54, Celność Dogifght 95%, Unik 108%, Przeżywalność 56/44

224 Pułk Myśliwski
***
56-1 Szwadron typu DOGFIGHT
12/12x MiG-21Bis - uzbrojony w działko Gsh-23 oraz 2x rakiety K-13
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 23-54, Celność Dogifght 95%, Unik 108%, Przeżywalność 56/44

56-2 Szwadron typu DOGFIGHT
12/12x MiG-21Bis - uzbrojony w działko Gsh-23 oraz 2x rakiety K-13
Skuteczność: Dogfight 23-54, Celność Dogifght 95%, Unik 108%, Przeżywalność 56/44

56-3 Szwadron typu DOGFIGHT
12/12x MiG-21Bis - uzbrojony w działko Gsh-23 oraz 2x rakiety K-13
Skuteczność: Dogfight 23-54, Celność Dogifght 95%, Unik 108%, Przeżywalność 56/44

523 Pułk Lotnictwa Szturmowo-myśliwskiego
***
26-1 Szwadron typu KIEROWANE
12/12x Su-22 - uzbrojony w działko NR-30, Kh-25 oraz R-60
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 6-21, Celność dogfight 140%, Atak CAS 0,6, Unik 18%, Przeżywalność 40/60

26-2 Szwadron typu RAKIETY
12/12x Su-22 - uzbrojony w działko NR-30 oraz 2x Rakiety S-13
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 4-10, Atak CAS 0,73, Unik 5%, Przeżywalność 40/60

26-3 Szwadron typu BOMBY
12/12x Su-22 uzbrojony w działko NR-30 oraz 2x Bomby 1000kg
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 4-10, Atak CAS 0,47, Unik 7%, Przeżywalność 40/60


404 Pułk Myśliwski
***
404-1 Szwadron typu BVR
15/15 MiG-23 - uzbrojony w działko Gsh-23, rakietę R-24 oraz rakietę R-60
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 11-26, Celność Dogifght 140%, Celność BVR 130%, Zasięg BVR 50km, Unik 77%, Przeżywalność 65/35

404-2 Szwadron typu DOGFIGHT
15/15 MiG-23 - uzbrojony w działko Gsh-23 oraz 2x rakiety R-60
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 13-37, Celność Dogifght 140%, Unik 88%, Przeżywalność 65/35

404-3 Szwadron typu DOGFIGHT
15/15 MiG-23 - uzbrojony w działko Gsh-23 oraz 2x rakiety R-60
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 13-37, Celność Dogifght 140%, Unik 88%, Przeżywalność 65/35


300 Pułk Myśliwsko-bombowy
***
300-1 Szwadron typu BVR
15/15 MiG-23 - uzbrojony w działko Gsh-23, rakietę R-24 oraz rakietę R-60
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 11-26, Celność Dogifght 140%, Celność BVR 130%, Zasięg BVR 50km, Unik 77%, Przeżywalność 65/35

300-2 Szwadron typu BOMBY
15/15 MiG-23 - uzbrojony w działko Gsh-23, bomby ZAB-250 oraz rakiety K-13
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 13-29, Celność Dogifght 95%, Atak CAS 0,2, Unik 69%, Przeżywalność 65/35

300-3 Szwadron typu BOMBY
15/15 MiG-23 - uzbrojony w działko Gsh-23, bomby ZAB-250 oraz rakiety K-13
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 13-29, Celność Dogifght 95%, Atak CAS 0,2, Unik 69%, Przeżywalność 65/35


293 Pułk Rozpoznawczy
***
293-1 Szwadron typu ROZPOZNAWCZY
12/12 MiG-25 - bez uzbrojenia
Skuteczność jednej maszyny: Airframe 7 – 11, Unik 119,00%

293-2 Szwadron typu ROZPOZNAWCZY
12/12 MiG-25 - bez uzbrojenia
Skuteczność jednej maszyny: Airframe 7 – 11, Unik 119,00%

293-3 Szwadron typu ROZPOZNAWCZY
12/12 MiG-25 - bez uzbrojenia
Skuteczność jednej maszyny: Airframe 7 – 11, Unik 119,00%
WOJSKOWE LOTNICTWO TRANSPORTOWE (TZW. WTA)

930 Samodzielny Pułk Powietrzno-Transportowy
***
930-1 Szwadron
12/12x An-12

930-2 Szwadron
12/12x An-12

930-3 Szwadron
12/12x An-12
MISTRZ GRY
GAME MASTER
GM

User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 966
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

BEAR ON BUSHIDO - MILSIM AHISTORYCZNY

Post by SaSTrooP » Thu May 07, 2020 9:24 pm

JAPONIA Image

DANE STRONY:
DOKTRYNY LĄDOWE OFENSYWNE:
 • SHOCK & AWE (EXP +8, koszt wszystkich formacji +10%, maksymalny poziom wszystkich broni ciężkich w kompaniach i bateriach +2, można przyłączać czołgi do kompanii zmot/zmech za cenę utraty 30% szybkości)
 • ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA WSPARCIEM (losowa redukcja strat sił własnych od 0 do 10%, maksymalny poziom wszystkich broni ciężkich w kompaniach i bateriach +2, modyfikator zaopatrzenia: +40%, zdolność ekspedycyjna +1)
 • NACISK NA ŻOŁNIERZA (Koszty utrzymania sprzętu -10% (nakładane po udzielonych zniżkach jako procent stały), EXP +8)
  MASTERS OF OUR ENEMIES (EXP +5, MOR +5)
 • NIEZACHWIANE NATARCIE (MOR +6, Szansa na załamanie przy ataku -20%, EXP +6, Rozkaz „Atak frontalny” +15%, Wszystkie rozkazy artylerii +10%)
DOKTRYNY LĄDOWE DEFENSYWNE:
 • OBRONA ELASTYCZNA ([wszystko] obrona + 0,05 MOR + 3, losowa redukcja strat własnych od 0 do 15%)
 • PSYCHIKA ŻOŁNIERZA (MOR + 5, roleplayowe skrócenie czasu reorganizacji po przegranej walce o ok. 15%)
 • STRAŻ PRZEDNIA (Rozkaz „Kamuflaż” +10%, EXP +2)
 • OPÓŹNIENIE (EXP + 3, [wszystko] obrona +0,1, Rozkaz „Obrona Opóźniająca” +10%)
 • ROLA PODOFICERA (MOR +6, test szansy na załamanie przy obronie -15%)

MODYFIKATORY GLOBALNE:
EXP +32
MOR +25
Można przyłączać czołgi do kompanii zmot/zmech za cenę utraty 30% szybkości
Losowa redukcja strat sił własnych od 0 do 25%
modyfikator zaopatrzenia: +40%
[wszystko] obrona + 0,15

Rozkazy:
Rozkaz „Kamuflaż” +10%
Rozkaz „Obrona Opóźniająca” +10%
Rozkaz „Atak frontalny” +15%
Wszystkie rozkazy artylerii +10%
Szansa na załamanie przy ataku -20%
Roleplayowe skrócenie czasu reorganizacji po przegranej walce o ok. 15%
Test szansy na załamanie przy obronie -15%

DOKTRYNY LOTNICZE
 • NACISK NA DOGFIGHT (A-EXP + 2, A-MORALE + 10, Unik +6%)
 • LATAJĄCA ARMATA (A-EXP + 5, A-MORALE + 3, atak w dogfighcie. + 2, możliwe odpalenie z dwóch podów jednocześnie)
 • ZNAJDŹ I ZNISZCZ (A-EXP + 5, atak w dogfighcie + 3)
 • MASOWE RAŻENIE (A-EXP + 5, A-MORALE + 3, atak w dogfighcie + 4)
 • ZAAWANSOWANE ZASTOSOWANIE FLAR (A-EXP + 2, A-MORALE + 3, obrona w dogfighcie. + 3, Unik +8%)
 • PODZIAŁ OBSZARU (A-MORALE + 4, Unik +5%, zmniejszona szansa na wykrycie radarowe)

 • NACISK NA CAS (A-EXP + 3, A-MORALE + 5, CENA SAMOLOTÓW CAS -3%, Unik +3%)
 • ORGANIZACJA TEATRÓW DZIAŁAŃ (A-EXP + 5, A-MORALE + 5, obrona w dogfighcie +2)
 • SELEKCJA CELU (atak naziemny + 2, nie wykonuje się standardowej 5% szansy zestrzelenia w atakach na jednostki bez obrony plot.)MODYFIKATORY GLOBALNE LOTNICTWA:
A-EXP +27
A-MORALE +33
Unik +22%
Atak w dogfighcie +9
Obrona w dogfighcie +5
Atak naziemny +2
Możliwe odpalenie dwóch podów jednocześnie
Zmniejszona szansa na wykrycie radarowe
Nie wykonuje się standardowej 5% szansy zestrzelenia w atakach na jednostki bez obrony plot.


DOKTRYNY MORSKIE
 • HOME DEFENCE (Jednostki ochrony rzecznej i łodzie patrolowe RADAR +10%, Baterie ASM koszt -10mln)
 • PATROL WÓD NEUTRALNYCH (M-EXP +5, Jednostki ochrony rzecznej i łodzie patrolowe RADAR +10%, Rozkaz „Patrol Morski” oraz „Patrol przeciwprzemytniczy” +10%)
 • NOWOCZESNE PROCEDURY RADIOWE (M-EXP +5, wszyscy RADAR +10%, Rozkaz „Przejęcie jednostki” +5%)
 • KODOWANE SYSTEMY ŁĄCZNOŚCI (Wszyscy RADAR +5%, Baterie ASM EXP+2)
 • POŁĄCZONE SZTABY LOTNICTWA I MARYNARKI (M-EXP +3, M-MORALE +5, celność rakiet ASM (lądowych i morskich) +10%, Baterie ASM EXP+5)
 • MOST RADIOWY OKRĘT-SAMOLOT (M-EXP +9, celność rakiet ASM +10%)
 • SYSTEMY SZYBKIEGO REAGOWANIA (M-EXP +9, śmigłowce i śmigłowce lekkie mogą używać rakiet ASM, lądowanie na okrętach uproszczone, Baterie ASM EXP+3)
MODYFIKATORY GLOBALNE FLOTY:
M-EXP +31
Baterie ASM EXP+10
M-MOR +5
Celność rakiet ASM (lądowych i morskich) +20%
Radar +15%
Łodzie patrolowe dodatkowo Radar +10%
Rozkaz "Patrol Morski" +10%
Rozkaz „Przejęcie jednostki” +5%
Śmigłowce i śmigłowce lekkie mogą używać rakiet ASM


STATYSTYKI FORMACJI:

Wszystkie japońskie formacje wyszkolone są z zasady na poziomie standardowym
Oznacza to zawsze EXP/MOR 82/75

Do tego spadochroniarze to spadochronowi, także
EXP/MOR 90/83
NORTHERN ARMY - HOKKAIDO Hokubu Hōmentai Image JEDNOSTKI ORGANICZNE

DAI-NI (2) SHIDAN

3 RENTAI
3-1 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((2 – 3,5))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
M67 RCL (2 – 3)
6/6x M2 107mm (0,05-0,22)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
6/6x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
30/30x Type 73 (6-8)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,8-9,8 + (2,5 – 6,5) + 0,3-1,32)

3-2 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((2 – 3,5))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
M67 RCL (2 – 3)
6/6x M2 107mm (0,05-0,22)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
6/6x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
30/30x Type 73 (6-8)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,8-9,8 + (2,5 – 6,5) + 0,3-1,32)
9 RENTAI
9-1 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7) + 0,0-1,3)

9-2 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7) + 0,0-1,3)
25 RENTAI
25-1 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7 + 0,0-1,3)

25-2 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7 + 0,0-1,3)
26 RENTAI
26-1 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7 + 0,0-1,3)

26-2 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7 + 0,0-1,3)
2 Sensha Daitai
***
60/60x Type 61 (8-12)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 8-12

2 TAISHO RENTAI
2-1 Taisho Daitai
***
10/10x Type 75 (0,27 – 0,48)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,7 – 4,8

2-2 Taisho Daitai
***
10/10x Type 75 (0,27 – 0,48)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,7 – 4,8

2-3 Taisho Daitai
***
10/10x Type 75 (0,27 – 0,48)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,7 – 4,8

2-4 Taisho Daitai
***
10/10x Type 75 (0,27 – 0,48)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,7 – 4,8

2-5 Taisho Daitai
***
10/10x Type 75 (0,27 – 0,48)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,7 – 4,8
2 TAIKU DAITAI
2-1 Taiku Chutai
***
6/6x 35mm Oerlikon (92%)

2-2 Taiku Chutai
***
6/6x 35mm Oerlikon (92%)

2-3 Taiku Chutai
***
8/8x M51 Skysweeper (107%)
2 Enjinia Daitai
***
408/408 ludzi (5,5-11,5)
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
6/6 M1 81mm (0 – 0,11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + 0,0-0,66)

2 Nanshiki Daitai
***
160/160 ludzi (3-8 ((1 – 2))
Howa Type 64 (3-8)
Granat Energa (1 – 2)
10/10x M41 Walker Bulldog (7 – 10)
4/4 M1 81mm (0 – 0,11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5-9 + (1 – 2) + 0,0-0,44)

2 SETCHI HOKUTAI
2-1 Hokutan
***
6/6x UH-1H Iroquois (Skuteczność 1,2, Unik: 14,00%)
Każdy z nich uzbrojony:
2x Rakiety niekierowane FFAR (0,6)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,2

2-2 Hokutan
***
4/4x OH-6 (Skuteczność 1,6, Unik: 27,00%)
Każdy z nich uzbrojony:
2x Rakiety kierowane SS.10 (0,8)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6,4

2-3 Hokutan
***
2/2x OH-6 (Unik: 61,00%)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: Brak
DAI-JUU-ICI (11) SHIDAN
10 RENTAI
10-1 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((2 – 3,5))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
M67 RCL (2 – 3)
6/6x M2 107mm (0,05-0,22)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
6/6x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
30/30x Type 60 (5-7)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,3-9,3 + (2,5 – 6,5) + 0,3-1,32)

10-2 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((2 – 3,5))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
M67 RCL (2 – 3)
6/6x M2 107mm (0,05-0,22)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
6/6x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
30/30x Type 60 (5-7)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,3-9,3 + (2,5 – 6,5) + 0,3-1,32)
18RENTAI
18-1 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7 + 0,0-1,3)

18-2 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7 + 0,0-1,3)
28 RENTAI
28-1 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7 + 0,0-1,3)

28-2 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7 + 0,0-1,3)
11 Sensha Daitai
***
45/45x Type 61 (8-12)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 8-12

11 TAISHO RENTAI
11-1 Taisho Daitai
***
10/10x M114 155mm (0,15 – 0,34)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,5 – 3,4

11-2 Taisho Daitai
***
10/10x M114 155mm (0,15 – 0,34)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,5 – 3,4

11-3 Taisho Daitai
***
10/10x M114 155mm (0,15 – 0,34)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,5 – 3,4

11-4 Taisho Daitai
***
10/10x M114 155mm (0,15 – 0,34)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,5 – 3,4

11-5 Taisho Daitai
***
10/10x M114 155mm (0,15 – 0,34)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,5 – 3,4
11 TAIKU DAITAI
11-1 Taiku Chutai
***
6/6x 35mm Oerlikon (92%)

11-2 Taiku Chutai
***
6/6x 35mm Oerlikon (92%)

11-3 Taiku Chutai
***
8/8x M51 Skysweeper (107%)
11 Enjinia Daitai
***
408/408 ludzi (5,5-11,5)
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
6/6 M1 81mm (0 – 0,11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + 0,0-0,66)

11 Nanshiki Daitai
***
160/160 ludzi (3-8 ((1 – 2))
Howa Type 64 (3-8)
Granat Energa (1 – 2)
10/10x M41 Walker Bulldog (7 – 10)
4/4 M1 81mm (0 – 0,11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5-9 + (1 – 2) + 0,0-0,44)

11 SETCHI HOKUTAI
11-1 Hokutan
***
6/6x UH-1H Iroquois (Skuteczność 1,2, Unik: 14,00%)
Każdy z nich uzbrojony:
2x Rakiety niekierowane FFAR (0,6)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,2

11-2 Hokutan
***
4/4x OH-6 (Skuteczność 1,6, Unik: 27,00%)
Każdy z nich uzbrojony:
2x Rakiety kierowane SS.10 (0,8)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6,4

11-3 Hokutan
***
2/2x OH-6 (Unik: 61,00%)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: Brak
DAI-GO (5) SHIDAN

4 RENTAI
4-1 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((2 – 3,5))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
M67 RCL (2 – 3)
6/6x M2 107mm (0,05-0,22)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
6/6x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
30/30x Type 73 (6-8)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,8-9,8 + (2,5 – 6,5) + 0,3-1,32)

4-2 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((2 – 3,5))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
M67 RCL (2 – 3)
6/6x M2 107mm (0,05-0,22)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
6/6x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
30/30x Type 73 (6-8)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,8-9,8 + (2,5 – 6,5) + 0,3-1,32)
6 RENTAI
6-1 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7 + 0,0-1,3)

6-2 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7 + 0,0-1,3)
27 RENTAI
27-1 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7 + 0,0-1,3)

27-2 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7 + 0,0-1,3)
5 Sensha Daitai
***
60/60x Type 61 (8-12)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 8-12

5 TAISHO RENTAI
5-1 Taisho Daitai
***
10/10x M114 155mm (0,15 – 0,34)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,5 – 3,4

5-2 Taisho Daitai
***
10/10x M114 155mm (0,15 – 0,34)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,5 – 3,4

5-3 Taisho Daitai
***
10/10x M114 155mm (0,15 – 0,34)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,5 – 3,4

5-4 Taisho Daitai
***
10/10x M114 155mm (0,15 – 0,34)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,5 – 3,4

5-5 Taisho Daitai
***
10/10x M114 155mm (0,15 – 0,34)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,5 – 3,4
2 TAIKU DAITAI
5-1 Taiku Chutai
***
6/6x 35mm Oerlikon (92%)

5-2 Taiku Chutai
***
6/6x 35mm Oerlikon (92%)

5-3 Taiku Chutai
***
8/8x M51 Skysweeper (107%)
5 Enjinia Daitai
***
408/408 ludzi (5,5-11,5)
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
6/6 M1 81mm (0 – 0,11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + 0,0-0,66)

5 Nanshiki Daitai
***
160/160 ludzi (3-8 ((1 – 2))
Howa Type 64 (3-8)
Granat Energa (1 – 2)
10/10x M41 Walker Bulldog (7 – 10)
4/4 M1 81mm (0 – 0,11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5-9 + (1 – 2) + 0,0-0,44)

5 SETCHI HOKUTAI
5-1 Hokutan
***
6/6x UH-1H Iroquois (Skuteczność 1,2, Unik: 14,00%)
Każdy z nich uzbrojony:
2x Rakiety niekierowane FFAR (0,6)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,2

5-2 Hokutan
***
4/4x OH-6 (Skuteczność 1,6, Unik: 27,00%)
Każdy z nich uzbrojony:
2x Rakiety kierowane SS.10 (0,8)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6,4

5-3 Hokutan
***
2/2x OH-6 (Unik: 61,00%)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: Brak
DAI-NANA (7) SHIDAN
7 RENTAI
7-1 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((2 – 3,5))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
M67 RCL (2 – 3)
6/6x M2 107mm (0,05-0,22)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
6/6x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
30/30x Type 73 (6-8)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,8-9,8 + (2,5 – 6,5) + 0,3-1,32)

7-2 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((2 – 3,5))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
M67 RCL (2 – 3)
6/6x M2 107mm (0,05-0,22)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
6/6x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
30/30x Type 73 (6-8)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,8-9,8 + (2,5 – 6,5) + 0,3-1,32)
11 RENTAI
11-1 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((2 – 3,5))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
M67 RCL (2 – 3)
6/6x M2 107mm (0,05-0,22)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
6/6x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
30/30x Type 73 (6-8)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,8-9,8 + (2,5 – 6,5) + 0,3-1,32)

11-2 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((2 – 3,5))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
M67 RCL (2 – 3)
6/6x M2 107mm (0,05-0,22)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
6/6x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
30/30x Type 73 (6-8)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,8-9,8 + (2,5 – 6,5) + 0,3-1,32)
23 RENTAI
23-1 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7 + 0,0-1,3)

23-2 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7 + 0,0-1,3)
24 RENTAI
24-1 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7 + 0,0-1,3)

24-2 Hohei Daitai
***
208/208 ludzi (5,5-11,5 ((1,5 – 2,2))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Super Bazooka (1 – 2,5)
12/12x M1 81mm (0 – 0,11)
8/8x M40RR 106mm (0 – 0,15)
8/8x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,6 – 6,7 + 0,0-1,3)
7 Sensha Daitai
***
60/60x Type 74 (10 – 16)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 10-16

7 TAISHO RENTAI
2-1 Taisho Daitai
***
10/10x M114 155mm (0,15 – 0,34)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,5 – 3,4

7-2 Taisho Daitai
***
10/10x M114 155mm (0,15 – 0,34)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,5 – 3,4

7-3 Taisho Daitai
***
10/10x M114 155mm (0,15 – 0,34)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,5 – 3,4

7-4 Taisho Daitai
***
10/10x M114 155mm (0,15 – 0,34)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,5 – 3,4

7-5 Taisho Daitai
***
10/10x M114 155mm (0,15 – 0,34)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,5 – 3,4
7 TAIKU DAITAI
2-1 Taiku Chutai
***
8/8x M42 Duster (68,00%)

7-2 Taiku Chutai
***
8/8x M42 Duster (68,00%)

7-3 Taiku Chutai
***
8/8x M42 Duster (68,00%)
7 Enjinia Daitai
***
408/408 ludzi (5,5-11,5)
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
6/6 M1 81mm (0 – 0,11)
60/60x Type 73 (6-8)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,8-9,8 + 0,0-0,66)

7 Nanshiki Daitai
***
160/160 ludzi (3-8 ((1 – 2))
Howa Type 64 (3-8)
Granat Energa (1 – 2)
10/10x M41 Walker Bulldog (7 – 10)
4/4 M1 81mm (0 – 0,11)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5-9 + (1 – 2) + 0,0-0,44)

7 SETCHI HOKUTAI
2-1 Hokutan
***
6/6x UH-1H Iroquois (Skuteczność 1,2, Unik: 14,00%)
Każdy z nich uzbrojony:
2x Rakiety niekierowane FFAR (0,6)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 7,2

7-2 Hokutan
***
4/4x OH-6 (Skuteczność 1,6, Unik: 27,00%)
Każdy z nich uzbrojony:
2x Rakiety kierowane SS.10 (0,8)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 6,4

7-3 Hokutan
***
2/2x OH-6 (Unik: 61,00%)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: Brak
DAI-ICI (1) SENSHADAN
1 Sensha Gun
***
75/75x Type 74 (10 – 16)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 10-16

2 Sensha Gun
***
75/75x Type 74 (10 – 16)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 10-16

1 Sensha Gun
***
75/75x Type 61 (8– 12)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 8-12
DAI-ICI (1) TOKUKADAN
1 TAISHO TOKUKAGUN
101 Taisho Daitai
***
15/15x M1 155mm (0,17 – 0,43)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,6 – 6,5

102 Taisho Daitai
***
15/15x M1 155mm (0,17 – 0,43)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,6 – 6,5

127 Taisho Daitai
***
15/15x M1 155mm (0,17 – 0,43)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,6 – 6,5
4 TAISHO TOKUKAGUN
104 Taisho Daitai
***
15/15x M1 155mm (0,17 – 0,43)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 2,6 – 6,5

117 Taisho Daitai
***
20/20x Type 74 105mm (0,16 – 0,39)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 3,2 – 7,8
125 Tokka Daitai
***
24/24 Type 67 337mm (0,08 – 0,31)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,9 – 7,4

126 Tokka Daitai
***
24/24 Type 67 337mm (0,08 – 0,31)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 1,9 – 7,4
DAI-ICI (1) KOSHATOKKADAN
1 KOSHATOKKAGUN
301 Kosha Chutai
***
6/6x MIM-23 Hawk (147,00%)

302 Kosha Chutai
***
6/6x MIM-23 Hawk (147,00%)

303 Kosha Chutai
***
6/6x MIM-23 Hawk (147,00%)

304 Kosha Chutai
***
6/6x MIM-23 Hawk (147,00%)
4 KOSHATOKKAGUN
315 Kosha Chutai
***
6/6x MIM-23 Hawk (147,00%)

316 Kosha Chutai
***
6/6x MIM-23 Hawk (147,00%)

317 Kosha Chutai
***
6/6x MIM-23 Hawk (147,00%)

318 Kosha Chutai
***
6/6x MIM-23 Hawk (147,00%)
HOKUBU HOMENKOKUTAI
1 Hikotai
***
8/8x UH-1H Iroquois

2 Hikotai
***
8/8x UH-1H Iroquois

1Hikotan
***
4/4x OH-6 (Unik: 61%)
JEDNOSTKI PRZYŁĄCZONE Z TOBU HOMENTAI

DAI-ICI (1) KUTEIDAN
DAI-ICI KUTEIDAN
***
480/480 ludzi (5,5-11,5 ((0 – 1))
Howa Type 64 (3-8)
Howa Type 62 (8-14)
Granat nasadkowy (0 – 1)
6/6x M1 81mm (0 – 0,11)
15/15x Type 64 MAT (0,08 – 0,38)
SKUTECZNOŚĆ ŁĄCZNA: 5,5-11,5 + (1,2 – 6,7 + 0,0-0,7)
Image OMINATO KICHI 1ST COAST GUARD REGION:
Shiretoko class:
- PL101 Shiretoko(PCC)
- PL102 Esan (PCC)
- PL106 Rishiri (PCC)
15TH ESCORT SQUADRON (Z NAVAL FORCES DISTRICT Z OMINATO):
Yamagumo class:
- DD-120 TV-3514 Akigumo (DD)

Chikugo class:
- DE-217 Mikuma (DE)
- DE-218 Tokachi (DE)
...

ESCORT SQUADRON 7 (Z ESCORT FLOTILLA 3):
Yamagumo class:
- DD-115 ASU-7018 Asagumo (DD)
- DD-114 TV-3507 Makigumo (DD)
- DD-119 TV-3512 Aokumo (DD)

Akizuki class:
- DD-162 ASU-7012 TV-3504 Teruzuki (DDC)
ESCORT SQUADRON 3 (Z ESCORT FLOTILLA 3):
Tachikaze class:
- DDG-169 Asakaze (DDG)

Amatsukaze class:
- DDG-163 Amatsukaze (DDG)

Murasame class:
- DD-107 Murasame (DDG)
SUBMARINE SQUADRON 2:
Uzushio class:
- SS-568/ATSS-8001 Isoshio
- SS-569/ATSS-8002 Narushio
- SS-570/ATSS-8003 Kuroshio
STATYSTYKI OKRĘTÓW:
Shiretoko class:
Załoga: 40
Skuteczność: 8 – 15
Zasięg bojowy: 3
Rozmiar: B. Duży
Obrona: 5 – 15
Radar: 202,00%
Obrona radarowa: 35,00%
Unik: 5,00%
Z/U/N: 12/31/57

Yamagumo class:
Załoga: 210
Skuteczność: 10 – 19 (ASW 35-70)
Zasięg bojowy: 13 [15]
Rozmiar: B. Duży
Obrona: 8 – 16
Radar: 121,00%
Obrona radarowa: 31,00%
Unik: 21,00%
Z/U/N: 17/33/50

Chikugo class:
Załoga: 165
Skuteczność: 8 – 18 (ASW 40-75)
Zasięg bojowy: 13 [20]
Rozmiar: Duży
Obrona: 10 – 117
Radar: 132,00%
Obrona radarowa: 34,00%
Unik: 23,00%
Z/U/N: 19/34/49

Akizuki class:
Załoga: 330
Skuteczność: 14 – 27 (ASW 15-45)
Zasięg bojowy: 23 [12]
Rozmiar: Ogromny
Obrona: 10 – 15
Radar: 100,00%
Obrona radarowa: 24,00%
Unik: 16,00%
Z/U/N: 15/36/51

Tachikaze class:
Załoga: 255
Skuteczność: 12 – 25 (140-200) (ASW 10-40)
Zasięg bojowy: 23 (120) [20]
Rozmiar: Ogromny
Obrona: 8 – 16
Radar: 107,00%
Obrona radarowa: 33,00%
Unik: 26,00%
Z/U/N: 14/37/51

Amatsukase class:
Załoga: 290
Skuteczność: 6 – 16 (30-70) (ASW 10-40)
Zasięg bojowy: 13 (16) [10]
Rozmiar: Ogromny
Obrona: 9 – 17
Radar: 88,00%
Obrona radarowa: 20,00%
Unik: 18,00%
Z/U/N: 24/42/34

Murasame class:
Załoga: 220
Skuteczność: 24 – 31 (ASW 10-40)
Zasięg bojowy: 13 [10]
Rozmiar: B. Duży
Obrona: 6 – 14
Radar: 111,00%
Obrona radarowa: 26,00%
Unik: 21,00%
Z/U/N: 21/39/40

Uzushio class:
Załoga: 80
Skuteczność: (20-55)
Zasięg bojowy: [20]
Rozmiar: Średni
Obrona: 1 – 5
Radar: 108,00%
Obrona radarowa: 115,00%
Unik: 44,00%
Z/U/N: 56/32/12
Fleet Air Wing 2 (Hachinohe Kichi)
Air Patrol Squadron 2:
***
Hikotai typu ROZPOZNANIE
8/8P-3C Orion - bez uzbrojenia
Skuteczność jednej maszyny: Unik 73%, Przeżywalność 36/64

Hikotan typu ASM
4/4x P-3C Orion - uzbrojony w 2 pody z rakietami AGM-84 Harpoon
Skuteczność jednej maszyny: Skuteczność ASM 48%, Zasięg ASM 124km, Unik 17%, Przeżywalność 36/64


Image NORTHERN AIR DEFENCE FORCE 2ND KOUKUDAN (CHITOSE KICHI)

201st Tactical Fighter Hikotai
***
Hikotai typu DOGFIGHT
12/12x F-104 Starfighter - uzbrojony w działko 20mm M61 Gat oraz 2x rakiety AIM-9E Sidewinder (nie istnieją w arkuszu)
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 16-44, Celność Dogfight 130%, Unik 36%, Przeżywalność 75/25

Hikotan typu ROZPOZNANIE
6/6x F-104 Starfighter - bez uzbrojenia, czysty airframe: Dogfight 4 – 6, Unik 56,00%, Przeżywalność 75/25

203rd Tactical Fighter Hikotai
***
Hikotai typu DOGFIGHT
12/12x F-104 Starfighter - uzbrojony w działko 20mm M61 Gat oraz 2x rakiety AIM-9E Sidewinder (nie istnieją w arkuszu)
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 16-44, Celność Dogfight 130%, Unik 36%, Przeżywalność 75/25

Hikotan typu ROZPOZNANIE
6/6x F-104 Starfighter - bez uzbrojenia, czysty airframe: Dogfight 4 – 6, Unik 56,00%, Przeżywalność 75/25
3RD KOUKUDAN (MISAWA KICHI)

3rd Tactical Fighter Hikotai
***
Hikotan typu DOGFIGHT
8/8x Mitsubishi F-1- uzbrojony w działko 20mm M61 Gat oraz 2x rakiety AIM-9L Sidewinder
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 22-57, Celność Dogfight 150%, Unik 67%, Przeżywalność 60/40

Hikotan typu GROUND ATTACK
6/6x Mitsubishi F-1 - uzbrojony w działko 20mm M61 Gat, bomby Mk82 Snakeye oraz rakiety niekierowane FFAR
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 8-15, Skuteczność CAS 0,55, Unik 45%, Przeżywalność 60/40

Hikotan typu ASM
4/4x Mitsubishi F-1 - uzbrojony w działko 20mm M61 Gat oraz rakiety ASM typu Type 80 (dla zróżnicowania wpychamy je rok "do przodu")
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 8-15, Skuteczność ASM 60%, Zasięg ASM 50km, Unik 39%, Przeżywalność 60/40

302nd Tactical Fighter Hikotai
***
Hikotan typu DOGFIGHT
6/6x F-4E Phantom 2 - uzbrojony w 2x rakiety AIM-9L Sidewinder (samolot nie posiada działka)
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 23-57, Celność Dogfight 150%, Unik 88%, Przeżywalność 60/40

Hikotan typu BVR
6/6x F-4E Phantom 2 - uzbrojony w rakiety AIM-9L Sidewinder oraz rakiety typu AIM-7 Sparrow (samolot nie posiada działka)
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 16-36, Celność Dogfight 150%, Celność BVR 140%, Zasięg BVR 50km, Unik 77%, Przeżywalność 60/40

Hikotan typu ROZPOZNANIE
6/6x F-4E Phantom 2 - bez uzbrojenia, czysty airframe: Dogfight 9 – 15, Unik 102,00%, Przeżywalność 60/40
Northern Air Command Support Hikotan (Misawa Kichi)
***
6/6x T-33 - uzbrojony w działko M2 oraz 2x bomby 250lb
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 2-4, Skuteczność CAS 0,21, Unik 13%, Przeżywalność 80/20

3rd Air Defense Missile Group
3-1st Battery
***
4/4x NIKE J - jest to japońska i lekko zmodernizowana wersja stacjonarnej rakiety dalekiego zasięgu Nike Hercules, jest niemobilna, nie mam jej w arkuszu, Celność 94%, Zasięg 130km

3-2nd Battery
***
4/4x NIKE J - jest to japońska i lekko zmodernizowana wersja stacjonarnej rakiety dalekiego zasięgu Nike Hercules, jest niemobilna, nie mam jej w arkuszu, Celność 94%, Zasięg 130km

3-3rd Battery
***
4/4x NIKE J - jest to japońska i lekko zmodernizowana wersja stacjonarnej rakiety dalekiego zasięgu Nike Hercules, jest niemobilna, nie mam jej w arkuszu, Celność 94%, Zasięg 130km
6th Air Defense Missile Group
6-1st Battery
***
4/4x NIKE J - jest to japońska i lekko zmodernizowana wersja stacjonarnej rakiety dalekiego zasięgu Nike Hercules, jest niemobilna, nie mam jej w arkuszu, Celność 94%, Zasięg 130km

6-2nd Battery
***
4/4x NIKE J - jest to japońska i lekko zmodernizowana wersja stacjonarnej rakiety dalekiego zasięgu Nike Hercules, jest niemobilna, nie mam jej w arkuszu, Celność 94%, Zasięg 130km

6-3rd Battery
***
4/4x NIKE J - jest to japońska i lekko zmodernizowana wersja stacjonarnej rakiety dalekiego zasięgu Nike Hercules, jest niemobilna, nie mam jej w arkuszu, Celność 94%, Zasięg 130km
...

6TH KOUKUDAN (CHITOSE KICHI)

205st Tactical Fighter Hikotai
***
Hikotai typu DOGFIGHT
12/12x F-104 Starfighter - uzbrojony w działko 20mm M61 Gat oraz 2x rakiety AIM-9E Sidewinder (nie istnieją w arkuszu)
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 16-44, Celność Dogfight 130%, Unik 36%, Przeżywalność 75/25

Hikotan typu ROZPOZNANIE
6/6x F-104 Starfighter - bez uzbrojenia, czysty airframe: Dogfight 4 – 6, Unik 56,00%, Przeżywalność 75/25

303rd Tactical Fighter Hikotai
***
Hikotan typu DOGFIGHT
6/6x F-4E Phantom 2 - uzbrojony w 2x rakiety AIM-9L Sidewinder (samolot nie posiada działka)
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 23-57, Celność Dogfight 150%, Unik 88%, Przeżywalność 60/40

Hikotan typu BVR
6/6x F-4E Phantom 2 - uzbrojony w rakiety AIM-9L Sidewinder oraz rakiety typu AIM-7 Sparrow (samolot nie posiada działka)
Skuteczność jednej maszyny: Dogfight 16-36, Celność Dogfight 150%, Celność BVR 140%, Zasięg BVR 50km, Unik 77%, Przeżywalność 60/40

Hikotan typu ROZPOZNANIE
6/6x F-4E Phantom 2 - bez uzbrojenia, czysty airframe: Dogfight 9 – 15, Unik 102,00%, Przeżywalność 60/40
402nd Tactical Airlift Squadron (Iruma Kichi):
***
18/18x C-1 Kawasaki (nie ma go w arkuszu) - Ładowność 80 ludzi, Zasięg 4 (całe AO), Unik 59,00%, Przeżywalność 41/59
MISTRZ GRY
GAME MASTER
GM

User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 966
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

Re: BEAR ON BUSHIDO - MILSIM AHISTORYCZNY

Post by SaSTrooP » Sat Jul 18, 2020 3:46 pm

AREA OF OPERATIONS
Image

JAPOŃSKIE BAZY NA HOKKAIDO
 • Sapporo
 • Asahikawa
 • Obihiro
 • Chitose
 • Eniwa
MISTRZ GRY
GAME MASTER
GM

User avatar
Anubis
Gracz
Posts: 507
Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm

Re: BEAR ON BUSHIDO - MILSIM AHISTORYCZNY

Post by Anubis » Sun Jul 19, 2020 1:33 pm

Ja mogę wziąć część sił Japonii.
SaS weź dopisz przy nazwach formacji, jaki to jest rodzaj zmot,zmech,lekka itp.

User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 966
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

Re: BEAR ON BUSHIDO - MILSIM AHISTORYCZNY

Post by SaSTrooP » Sun Jul 19, 2020 2:41 pm

Będzie osobne posiedzenie wstępne od wyjaśnienia sił, bo to jest rekonstrukcja, między innymi w tłumaczeniu niektórych rzeczy pomagali mi w ramach przysługi Japończycy
MISTRZ GRY
GAME MASTER
GM

Post Reply