When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Tutaj toczy się gra główna PBFa.
Post Reply
User avatar
Marin
Posts: 128
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Mon Jul 20, 2020 10:30 pm

Abbarstan:
Polityka międzynarodowa powoli wrze i przyjdzie czas, kiedy zrobi się gorąco. Pytanie brzmi, jak szybko to nastąpi, oraz w jakich warunkach. Na chwilę obecną, wszyscy w regionie zaczynają dzień od zapoznania się z sekcją międzynarodową w wiadomościach.

W kwestii Afrenii dalej na stole jest kwestia nie tylko samej Ursany, ale również reszty Abbarstanu, który przed wiekami rozciągał się od morza do morza. W związku z tym, kwestia tego że Nyenere podchodzi agresywniej do takiej deklaracji nie dziwi nikogo. Mimo to, lud Abbarstanu jest gotowy do walki, jeśli taka przyjdzie, o swoje ziemie, u kogokolwiek by one nie były.

Zaś Zekowie są w kraju widzeni jako tacy młodsi, głupsi bracia. Przeszłość mamy wspólną, ale oni się stoczyli a my jesteśmy lepsi od nich, bo potrafiliśmy się zorganizować lepiej. No ale wypadałoby ich otoczyć opieką, bo ewidentnie sobie nie radzą i wpadli w złe towarzystwo, które ich jeszcze do nas zniechęca. Jedyne co, to graniczne klany marudzą, bo poprzednia sytuacja polityczna sprzyjała im, a teraz Zekowie lepiej kontrolują granicę i tak łatwo nie da się podróżować.

Tymczasem co ciekawscy obserwatorzy monitorują niejaki projekt „Twierdza” i wszyscy się zastanawiają o co w nim chodzi, jak również o to czemu poszło już na niego tyle pieniędzy a nikt nie powiedział co to.

Tymczasem przybywa tylko +5% stabilności bo kraj powoli ogarnia zmianę urzędów, tabliczek i dokumentów państwowych.
Molatia
Dumne słowa o odejściu od przemocy i biedy to jednak za mało aby rzeczywiście od niej odejść. I większości ludzi nie obchodzi prawnicze mambo-dżambo, kiedy piją brudną wodę. Wierzą że przywódca prowadzi ich w dobrym kierunku i tyle im wystarczy.

Współpraca z Koionem dziwi, ale jeśli ma lepiej trzymać Greków w ryzach to nie jest niczym co ludzi bardzo rusza. Sami grecy też wydają się jacyś tacy mniej skłonni do oddolnych, wrogich ruchów.

Wbijanie szpili w Afrenię jest chyba normą, przez co rubryka o polityce międzynarodowej przeznaczona na sąsiedni kraj jest traktowana przez Molatian jako źródło dobrych żartów, bardziej niż rzeczywistych wieści.

Władowanie tak wielkiej ilości pieniędzy nie tylko poprawia stan życia wśród Molatian, ale również rozwiązuje wiele dawnych sporów które miały miejsce między obywatelami. Kraj stanął naprzeciw poważnemu problemowi i przy sporej inwestycji dał radę go rozwiązać. Banery „Acqua della vita” zastępują dawne ostrzeżenia aby nie pić brudnej wody.

+10% stabilności za wodę (przypomnij się w następnej turze)
+0,2 poparcia za wodę
Karzegistan
Piłka nożna to coś co wśród młodych obywateli kraju było bardzo popularne, obecnie teraz wystrzeliło, z perspektywą otrzymania dodatkowych funduszy. Kerzegistańska Liga Piłkarska, która zbiera w sobie wszystkie amatorskie drużyny w kraju już zaciera rączki na dodatkowe fundusze.

Sprawa ekoterroryzmu jest w Kerzegistanie bardziej prominentna. Duże firmy mające zyski z lokalnej ropy powiększają straże przy budynkach, a także ludzie w kraju boją się, że jakiś Zachodni terrorysta może sobie wymyślić, że należy dokonać zemsty na producentach ropy i padnie na ich kraj. Na razie są to jednak tylko teorie spiskowe, powielane na internecie.

+5% do stabilności
Zagoria
Rolnicy są zadowoleni ze zmian. Władza idzie w ręce wybieranych przez PGRy liderów, a przy okazji wpada do nich jakiś pieniądz za poniesione straty.

Zagoria wygrywa tą wymianę, bo dostaje aż czterech swoich za jednego Czarnorusina. Nie jest to pierwszy i nie jest to ostatni raz, kiedy rząd w Novigradzie w oczach Zagoryjczyków okazuje słabość.

Ludzie czekają na to referendum bo będzie to przynajmniej symboliczny triumf ich prawa do decydowania o sobie i znak zwycięstwa Zagorii w wojnie z Czarnorusią.

Świat międzynarodowy zbliża się do wrzenia podobnie jak Międzymorski. Pytanie teraz brzmi, czy płomienie dotkną Zagorii czy też nie?

+5% do stabilności
+0,1 do popularności za sprawę z rolnikami.
Zekistan
Zdecydowana reakcja króla jest czymś, co cieszy ludzi. Na razie wszyscy czekają na efekty, ale taka zdecydowana reakcja ogłoszona publicznie daje poczucie, że zmieni się na lepsze. Póki co jednak zmiany są delikatne ale policja zapowiada szersze akcje.

+5% do stabilności (przypomnij się o tej akcji w przyszłej turze)
+0,1 poparcie
Myrtana
Upadek rozmów handlowych to trochę szkoda, ale Molatia też nie słynie w Międzymorzu jako jakiś wyjątkowo specjalny partner handlowy. Dlatego też ludzie raczej przeżyją tych kilka dolarów które nie przybędzie zza granicy.

Biedni przedsiębiorcy turystyczni chętnie przygarniają fundusze i przeznaczają je na bardzo kluczowe sprawy, na przykład na zakup większej ilości spirytusu do odkażania rąk. Nie jest to defraudacja, ale słaby odzew i szukanie minimalnych sposobów na spełnienie wymagań sprawia, że nie jest to aż tak wielki krok ku poprawie sytuacji.

Stabilność Ci nie rośnie bo nie ma jak.
Jagdland
Utworzenie de fakto konstytucji jest krokiem przyjęte w kraju zaskakująco dobrze, a umieszczenie w dokumencie obywateli drugiej kategorii jakimi są Goście Narodu o ile dyskryminujące, to dotyczy tak niedużej części kraju, że jakiekolwiek protesty w kraju są giną zanim zdążą się jakkolwiek rozpalić.
Stany i Unia publicznie potępiają taki podział oparty na pochodzeniu, nazywając system Jagdlandu „prawnie sankcjonowanym rasizmem”, aczkolwiek Rosja i Chiny gratulują rozpoczęcia kursu na tworzenie lepszego prawa.

Budowa CT jak zawsze jest elementem dumy w narodzie. Jagdland nie potrzebuje innych, ponieważ potrafi się sam obronić i rozwijać technologicznie.

-10% stabilności (nowe prawa = nowe problemy legalistyczne, przypomnij mi się w następnej turze o tym)
+0,1 dumy za CT
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

Primus Pilus
Gracz
Posts: 25
Joined: Wed Aug 07, 2019 2:04 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Primus Pilus » Mon Jul 20, 2020 10:57 pm

Republika Afrenii- TURA 6
Gracz: Primus Pilus
Ideologia: dyktatura prezydencka
Przychód miesięczny: 61,415 mln
Budżet: 34,632 mln
Poziomy wydatków socjalnych: wystarczający 27%
Rezerwa populacyjna: 4196 +37
Poparcie: 1.1
Duma: 1.5
Stabilność: 75%
Stolica: Kinsela

Śledztwo
Konferencja prasowa ministra spraw wewnętrznych Lethabo Viljoen

Dzięki uzyskanym dokumentom z Karzegistanu, oraz na podstawie zeznań odnalezionego prokuratora rozpoczęto akcje skierowaną przeciw wykrytej organizacji przestępczej wewnątrz naszego rządu. Dziś rano zarządziłem zmasowaną operacje aresztowań osób których nazwiska padły w sprawie, i niezwłocznie zaczniemy przesłuchania. Każdego kto będzie uciekał przed sprawiedliwością, będziemy tropić wszelkimi sposobami. Z racji tajności danych osób będących przedmiotem śledztwa na obecnym etapie, możemy zdradzić, że kryzys sięga stanowisk ministerialnych i wiceministerialnych. Dokładne informacje wkrótce zostaną ujawnione jeśli nie będzie to szkodzic dalszej procedurze.

Proceder okazał się być handlem ludźmi, z którego pewne osoby pobierały zyski wynikające z ukrywania i ochrony grup przestępczych. Zmasowana operacja angażuje nie tylko nasze służby specjalne, ale również policję.

Rozwiewając zaś wątpliwości wokół osoby prokuratora Zebulee Belmiego, wyjaśniam, że jego uznanie za zaginionego i zmarłego w efekcie, związane było z jego działalnością zagrażającą procederowi wspomnianego wyżej handlu, dlatego został on porwany i wywieziony z Afrenii. Dzięki niemu wojna z przemytem wchodzi w nową fazę, w której to prawo będzie w ofensywie. Nie poddamy się, będziemy bezwzględni, aż osiągniemy zwycięstwo.

Strzelanina w Lorengau

Afrenia od paru dni żyje wydarzeniami we wschodniej prowincji kraju. Echa nie milkną ani o jotę. Celem uspokojenia nastrojów publikujemy niniejsze sprostowanie Komendanta Głównego:

Operacja w Lorengau związana była z akcją służb wywiadu, które namierzyły zagoryjską agenturę oraz wykryły jej cel, jakim było porwanie obywatela rosyjskiego, pod zarzutami związku z problemami rolników w ich kraju. Do porwania doszło, jednak szybko podjęta akcja policji i wywiadu, a następnie pościg skutecznie uniemożliwiły ucieczkę podejrzanych.

Zabarykadowali się oni w jednym z mieszkań, które niezwłocznie otoczono i zaczęto przygotowania do szturmu, wprzód uzyskują odmowę wobec żądań negocjatora. Na okolicznych budynkach dodatkowo rozmieszczono snajperów, w razie pojawienia się pomocy dla otoczonych.

W szturmie policji, jeden zagoryjczyk został zabity, a drugi ciężko ranny. Obywatel rosyjski nie odniósł ran, zaś dwóch policjantów zostało postrzelonych.

Wtedy to zaczął napływać tłum, podjudzony fake newsami o zekistańskim szpiegu. Otoczona teraz policja wezwała konwój medyczny i wsparciem, zaś negocjator Ajayi Vosloo podjął się rozmowy z tłumem i próby uspokojenia.

W tym czasie snajperzy zaczęli meldować o obecności uzbrojonych osób w tłumie, lecz nie chcąc za nic przelewać krwi, zakazano im oddania strzałów. Początkowo dobrze rokujące negocjacje i uspokojenie wzburzenia ludności, przerwał ostrzał negocjatora, który ciężko ranny padł.

Trzech policjantów z budynku zajęło się rannym, zaś tłum oniemiał, wszak to policję ostrzelano, kiedy ta próbowała jedynie tonować nastroje.

W dalszym toku negocjacji z tłumem, wpuszczono dwie osoby, do mieszkania, gdzie mogły zobaczyć na własne oczy zagoryjczyków i Rosjanina, rozwiewając wszelkie wątpliwości co do operacji.

Wtedy w tłum ludzi na zewnątrz uderzył rozpędzony radiowóz, jak się okazało jeden z zostawionych na zewnątrz i uprowadzony przez nieznanego sprawcę. W wyniku uderzenia padli ranni i zabici, zaś kierowca został zlinczowany i zabity.

Chwilowy wzrost napięcia i podniesiona broń, jednak szybko ustąpiły, zaś pojawienie się konwoju medycznego i wsparcia, zakończyło impas. Niezwłocznie udzielono pomocy rannym oraz opuszczono miejsce zdarzenia.Za ekstraordynaryjną postawę policjantów, którzy zachowali zimną krew i nie skrzywdzili żadnego współobywatela, otrzymują urzędową pochwałę pani prezydent, awanse oraz odznaczenie Za Wzorową Służbę. Jednocześnie policja pragnie wyrazić swoje ubolewanie zdarzeniem, które dotknęło cywili, i pomóc im jak tylko to możliwe.

Wobec rannych policjantów i cywili ustanowione zostaną dożywotnie renty.

Zaś jeśli chodzi o pochwyconego szpiega, to wpierw zostanie on wnikliwie przesłuchany, a wynik rozmów zaważy na jego losie.

Działania wywrotowe
Fala podejrzanych plakatów zalała nasze ulice, brunatna masa oszczerstw kala świętą ojczyznę. Piąta kolumna z południa, ta wywrotowa klika robi co może, aby destabilizować Afrenie. Ale trafiła kosa na kamień, podejmiemy rękawice, pokażemy jaka była prawda.

Od teraz każdy złapany na rozklejanie plakatów i propagowaniu tych kłamstw będzie karany tożsamo jak za znieważenie symboli narodowych. Położymy kres tej propagandzie.

W cyklu ukazywania prawdy historycznej powstanie cykl programów o historii naszego państwa od jego zarania, w który zaangażujemy szanowanych rodzimych naukowców. Dodatkowe nakłady położymy na druk prawdziwych faktów w formie publikacji książkę czy gazet. W planach jest też serial poświęcony wydarzeniom 1961 roku. Nie pozwolimy na oczernianie naszych przodków! Na hańbienie pamięci!! Historia jest jedna i niezmienna, zaś wszelkie próby jej rewizji i wypaczania faktów na potrzeby własne, to nic innego jak tworzenie sztucznej rzeczywistości będącej pożywką odwracającą uwagę od codziennych problemów.

Powołany zostanie Fundusz Patriotyczny, który nie tylko będzie krzewił naszą kulturę i historie w Afrenii, ale będzie też wspierał nasze wspólnoty za granicami, często brutalnie oderwane od nas, jak dzieci od matki. Niech ci ludzie wiedza, że nie zapomnieliśmy, niech wytrwają w swej tożsamości.

*10 mln zostaje przeznaczone na te operacje

Szczyt pokojowy w Czarnorusi
W Czarnorusi rozpoczęła się międzynarodowa konferencja poświęcona zagadnieniu pokoju w Międzymorzu. Z ramienia Afrenii reprezentuje nas wiceminister spraw zagranicznych Laquita Grant. Choć pojawiło się kilka napięć na tle postulatów i uczestnictwa pewnych stron, rokowania są na razie pozytywne, może jeszcze nie obiecujące, ale zmierzające w dobrym kierunku. Zarazem nasza dyplomacja zaznacza, że mimo wszystko pokój ma wymierną cenę, i są priorytety z których nie zrezygnujemy.
Inwestycje

Rozpoznanie bojem 30/40 (+10)

Budowa pomników na Święto Zwycięstwa 4/10 mln

Druga rata za Archery 7 mln

Irygacja +3 mln
Last edited by Primus Pilus on Tue Jul 21, 2020 11:41 am, edited 2 times in total.

User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 855
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by SaSTrooP » Tue Jul 21, 2020 12:28 am

Image REPUBLIKA MALDENÓW
TURA 6

Gracz: SaSTrooP
Ideologia: Parlamentaryzm
Przychód miesięczny: 88,2 milionów
Budżet: 88,59mln (88,2 przychód i zeszła tura)
Poziomy wydatków socjalnych: 28mln
Utrzymanie sprzętu: 11,32mln
Budżet dostępny po uwzględnieniu kosztów bieżących: 49,27mln
Rezerwa populacyjna: 51 osób (xD)
Poparcie: 1,0
Duma: 1,5
Stabilność: 70%
Stolica: Everon
MBS 1 - MALDENESE BROADCOASTING STATION 1
Ministrowie rozwoju rozmawiają na najwyższych szczeblach!

W tym miesiącu miało miejsce długo wyczekiwane spotkanie w ramach wizyty delegacji japońskiej na Maldenach. W spotkaniu uczestniczył minister rozwoju Achim Landon, ale także sam prezydent Martin Lutians, delegacji japońskiej przewodził zaś ich własny minister rozwoju, Pan Hiroshi Kajiyama.
Skutkiem rozmów są pierwsze poważne kontrakty na rzecz Malden Petroleum oraz dostawców prywatnych. Wskutek rozmów założona została spółka Nippon Oil Malden Exports, która zajmować się będzie organizacją oraz synchronizacją skupu ropy naftowej z pól roponośnych należących do obydwu rodzajów podmiotów, tj. zarówno Malden Petroleum jak i prywatnych kompanii wydobywczych. W ramach tej synchronizacji Nippon Oil wybierać będzie także priorytetowo maldeńskie tankowce, choć niewątpliwie wizytować i pływać będą także u nas liczne jednostki pod japońską banderą, jako iż zamówienie na potrzeby tak wielkiego państwa jest nie do pokrycia przez nas samych! W zamian obydwa państwa – Maldeny oraz Japonia – obniżyły cło na eksport oraz import towarów naftowych, co powinno umożliwić eksport na ręce Nippon Oil po bardzo intratnych cenach!
„Układ Landon-Kajiyama, jak go tu roboczo nazywamy, jest kamieniem milowym dla gospodarki Republiki Maldenów. Jest to pierwszy przykład wykorzystania naszych rozległych złóż w eksporcie zagranicznym, do tego jest to eksport kierowany do państwa stanowiącego mocarstwo gospodarcze, a jednocześnie utrzymującego ponadprzeciętną dbałość o środowisko naturalne. Uwzględniwszy i charakter Republiki Maldenów, lepszego partnera wymarzyć się nie dało. Spodziewamy się ekstremalnie szybkiego rozwoju sektora naftowego oraz sektora inwestycji morskich, a do tego w dłuższej perspektywie także napływu japońskiego know-how oraz nowoczesnych technologii optymalizujących produkcję ropy oraz zwiększających bezpieczeństwo tego wydobycia.
Gratuluję obydwu panom świetnie wynegocjowanego kontraktu!”

Nipoon Oil to nie wszystko – dalsze inwestycje w ropę trwają

W tym miesiącu odpalono pierwszą tzw. wyrównaną inwestycję naftową w ramach programu rozwojowego wydobycia ropy naftowej. Oznacza to, że pierwszy raz stymulujące dofinansowanie w równym zakresie otrzymują zarówno przedsiębiorcy prywatni w formie grantów jak i Malden Petroleum w formie czystego kapitału inwestycyjnego. Zgodnie z założenie programu konkurencji wewnętrznej, od teraz wydobycie prywatne i państwowe wspierane będzie równomiernie.

Inwestycje w przemysł stoczniowy – nie tylko ropą Maldeny stoją!

W ostatnich miesiącach rozwój sektora naftowego zdominował media gospodarcze na Maldenach. A jednak trzeba pamiętać, że nadal udział ropy w naszej gospodarce jest mniejszościowy! Tym samym rząd uruchomił dodatkowe środki na granty państwowe dla przedsiębiorców zajmujących się przemysłem stoczniowym. Celem tego programu – który będzie kontynuowany także w dalszych miesiącach – jest zwiększenie możliwości produkcyjnych dużych jednostek cywilnych na Maldenach. Jest to kontynuacja programu z ostatnich lat, który według deklaracji rządowych kontynuowany będzie co najmniej do końca tego roku.

Szczyt w Novigradzie trwa

Jak wynika z doniesień medialnych, rozpoczął się już szczyt w Novigradzie zwołany przez Czarnoruś w związku z ostatnimi napięciami w regionie, w szczególności nieco niepokojącymi oświadczeniami złożonymi przez teraz już Abbarstan. Szczyt nie otrzymał górnej daty – co oznacza, że możliwe jest jego trwanie przez dłuższy czas.
„Malden odpowiedziało na zaproszenie Czarnorusi, zwłaszcza iż w interesie naszego kraju jest zachowanie pokoju w regionie, a w tego typu pokojowe inicjatywy Malden niewątpliwie będzie się angażować. Z tego względu nasze państwo reprezentować będzie szef MSZ Salvatrice Mallory wraz z zespołem dyplomatycznym”, czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
The Green Eye przedstawi reportaż z rezultatu rozmów w najbliższym czasie, gdy będzie już wiadomo o treści porozumień.

Pierwszy zagraniczny przetarg maldeńskich eksporterów!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wyjawianymi w kanałach nieformalnych, zarówno Malden Petroleum jak i prywatni dostawcy zgłosili swój udział w przetargu organizowanym przez Myrtanę w kwestii importu ropy naftowej do tego kraju. Myrtana słusznie dba o swoje bezpieczeństwo energetyczne, wobec czego już od dłuższego czasu nieśpiesznie i ostrożnie organizuje przetarg mający na celu rozstrzygnięcie problemu dostaw.
„Niewątpliwie stanowisko Myrtany można nazwać racjonalnym”, wyjaśnia jeden z analityków Malden Petroleum, John Dovaghan. „Jako jedyny z krajów regionu – poza Jagdlandem – Myrtana nie rzuciła się na szyicką ropę niezależnie od bezpieczeństwa energetycznego tego ruchu. Najbardziej opłakane skutki widzimy tak pobieżnych decyzji widzimy w Czarnorusi, gdzie spór o treść umowy zawisł aktualnie w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości w Hadze, a wskutek tej decyzji poparcie dla rządu CzRO jest rekordowo niskie”.
Udział Maldenów w przetargu odbywa się w ramach przyjętej w styczniu 2021 roku koncepcji konkurencji wewnętrznej. Oznacza to, że państwo nie wystawia Malden Petroleum jako uczestnika przetargu, ale jedynie otwiera przetarg obiecując ułatwienia, głównie ograniczenia i ulgi podatkowe, a do przetargu staje Malden Petroleum jako spółka większościowo Skarbu Państwa oraz przedsiębiorstwa prywatne. Innymi słowy Maldeny rywalizują nie tylko z innymi państwami biorącymi udział w przetargu, ale także z dostawcami wewnętrznymi, co powinno zapewnić najwyższy wymiar usług.

Koronawirus – trzeba coś z tym zrobić

Rząd zdecydował się na uruchomienie dodatkowych środków – obok tych służących walce z wirusem – w celu dalszej stymulacji turystyki narażonej na niską koniunkturę w związku z ponownym pojawieniem się koronawirusa w regionie.
„Nie należy pozostawać ślepym i nie zauważać, że turystyka, a zwłaszcza agroturystyka, to istotna gałąź gospodarki Maldenów, a z tego względu w sytuacjach trudnych i nieprzewidzianych w toku jej tworzenia należy objąć ją dodatkową ochroną”, wyjaśnił premier Mark Callaghan na konferencji prasowej relacjonowanej przez The Green Eye. „Dodatkowe fundusze pozwolą przetrwać tym przedsiębiorcom kolejny czerwiec z ograniczonym ruchem. Nic więcej zrobić nie możemy, a jedynie czekać”.
Eksport do Karzegistanu – dodatkowy krok w rozwoju przemysłu morskiego

W tym miesiącu Karzegistan oraz Maldeny podpisały umowę o obniżeniu wzajemnego cła na produkty stanowiące elementy statków oraz okrętów. Dzięki temu rynek karzegistański otwiera się na produkty maldeńskie z tego właśnie zakresu. Na takim dealu zyska przede wszystkim White Sails Shipyards, ale także niedawno dofinansowani przedsiębiorcy prywatni prowadzący taką działalność wewnętrznie konkurencyjną.
Abbarstan a bezpieczeństwo regionu – ekspert analizuje


Ostatnimi czasy wstrząsnęła nieco opinią publiczną teoretyczna metamorfoza Takistanu w Wielki już jakoby Abbarstan. Do zmiany większość państw regionu podeszło humorystycznie, zwłaszcza ze względu na dopisek Wielki, lecz być może warto na naszej antenie odnieść się merytorycznie do samej zmiany.
Jest z nami ekspert, Robert Dielstein, analityk z Malden University.
„Sama zmiana nazwy państwa jest co najwyżej semantyczna, to po pierwsze. Dodanie przydomku >>Wielki<< tradycyjnie w historii kojarzy się jednak z pewnymi tendencjami, by tak rzec, ofensywnymi. Najbliższe skojarzenia to naturalnie Wielka Rzesza Adolfa Hitlera. Tak czy inaczej, spodziewamy się jeszcze większego skrętu Abbarstanu w stronę militaryzmu i agresywnego autorytaryzmu. Chodzi w nim głównie o to, że spoiwem narodowym – co ważne zwłaszcza przy plemiennym rozbiciu Abbarów – jest skupienie się na rzekomych wrogach zewnętrznych zewsząd czyhających na ziemię i życie mieszkańców tego kraju. Jeżeli będziemy dalej obserwować taką retorykę, prognozy okażą się prawidłowe.
Wtedy też wkrótce Izmahir Aziz będzie musiał pokonać jakiegoś wroga, choćby wyimaginowanego, i choćby teoretycznie. Bo tylko tak udowodni swoim obywatelom, że istnieje jakieś zagrożenie, a Wielki Abbarstan mu się przeciwstawia. A to już otwarta droga do tego, by w konfliktach granicznych ginęli ludzie.
(…)
Jako iż zostałem zapytany kogo Abbarstan wskazuje na swojego przeciwnika, to naturalnie w pierwszej linii jest to Afrenia. I jest to linia konsekwentna i konkretna. Wskazano w akcie proklamacyjnym zwłaszcza na problem Ursany. Jednocześnie skrzętnie pominięto konkretne deklaracje w stosunku do Zeków niegdyś Abbarstan współtworzących. Dlaczego? Moim zdaniem Aziz rozwiązywać będzie sprawę zasadą jeden problem na raz. Nie chce antagonizować zbyt szybko Zeków i zmierza do wyizolowania Afrenii. Ewentualne roszczenia wobec Kahror-Pacca pojawią się dopiero później.
(…)
Dlatego też w mojej opinii bardzo inteligentnym pomysłem było złożenie wspólnej deklaracji przez Zekistan, Karzegistan oraz Afrenię, choćby kraje te na co dzień bynajmniej się nie miłowały. Tylko i wyłącznie paradoksalnie wspólna postawa tych państw pozwoli zaangażować w rodzący się spór także Zekistan i wyważyć Abbarstan.
(…)
Zapytano mnie także czy rzeczywiście Abbarstan pójdzie na wojnę z Afrenią, w sensie – że na porządny konflikt. Uważam, że spór szykuje się na mechanizm w pierwszej fazie hybrydowy, dopiero później Abbarstan zaangażuje się bezpośrednio. Pod względem swoich sił zbrojnych Abbarstan jest bardzo specyficzny. Jego siły są bardzo lekkie, oparte głównie o wozy kołowe. Oznacza to, że Abbarstan zostałby zmieciony w walnej bitwie np. na afreńskich równinach. Ale lekki charakter tych sił umożliwia skuteczną walkę w górach, a w końcu o to chodzi z Ursaną. Jednocześnie Abbarstan ma ekstremalnie, podkreślam, ekstremalnie rozbudowane lotnictwo ofensywne, głównie wielkie ilości lekkich śmigłowców uderzeniowych oraz lotnictwa wielozadaniowego. Lotnictwo to dodaje pazur tym lekkim lądowym siłom i zapewnia przewagę w krótkim konflikcie. Jednocześnie dłuższa walka powodować będzie stopniowe wytracanie tego ciężko uzupełnialnego potencjału. Paradoksalnie również sprzętem do zwalczani takiego potencjału dysponuje chyba tylko Republika Maldenów. Maldeny nadal utrzymują flotę powietrzną starszych maszyn przeznaczonych do polowania na śmigłowce, a jednocześnie nienarażonych na ich broń ze względu na własną szybkość.
(…)
Trzeba także pamiętać, że położenie geograficzne Abbarstanu nie jest najlepsze. Jest to państwo graniczące z największą ilością innych państw na północ od Gór Klasycznych. Do tego większość państw nie darzy Abbarstanu miłością. I tak też granica obejmuje Traconię, Afrenię, Zekistan, Jagdland oraz Czarnoruś. Trzy z tych państw są raczej negatywnie nastawione do Abbarstanu i mogą podjąć próbę ograniczania jego wpływów. Innymi słowy, sporo zależy od zdolności dyplomatycznych sąsiadów Abbarstanu”


WYDATKI:
Mam 88,59mln
Poziomy wydatków socjalnych: 28mln
Utrzymanie sprzętu: 11,32mln
Budżet dostępny po uwzględnieniu kosztów bieżących: 49,27mln

Malden Petroleum już funkcjonuje - przynosi natenczas 4,5mln na turę
Zawarłem deal z Japonią na eksport ropy jako dostawca pomocniczy Nippon Oil. Deal działa na zasadzie konkurencji wewnętrznej, tzn. prywatni przedsiębiorcy oraz Malden Petroleum walczą o skup dla miejscowego wydziału Nippon Oil - choć patrząc jak duży to jest kontrahent to powinno starczyć dla każdego <3
Japonia obniża cło importowe, a ja analogicznie eksportowe, NIppon Oil Malden działa jako przedstawicielstwo, sama spółka nie przynosi hajsu, hajs idzie stricte ze sprzedaży na maldeńskim prawie ropy na rzecz Nippon Oil.

Płacę trzecią transzę do Czarnorusi w wysokości 15mln, zapłacone jest więc 50/100mln. Niech se Czarnoruś nie zapomni dopisać tej kwoty :P
Zostaje mi 34,27mln

Zawieram z Karzegistanem umowę na export części statków i łódeczek :3
Karzegistan mi obniża cło importowe na te elementy, ja obniżam cło eksportowe analogicznie.

Robię "Nacisk na żołnierza" z blueprinta, wydałem 8 mln, łącznie 8/30, czas 1/2 tury
Zostaje mi 26,27mln.

2mln idzie na walkę z COVID, to daje już wydatki łączne na poziomie ok. 14mln w walce z wirusem, powinno pomóc.
Zostaje mi 24,27mln.

Dofinansowuję grantami prywatnych gości od ropy za 6mln, to już wydatki łączne w kwartale na 18mln
Zostaje mi 18,27mln.

Dofinansowuję dodatkowo Malden Petroleum za 6mln, to już wydatki łączne w kwartale na 15mln, a łącznie to chyba coś ponad 50mln (Rince ma stary arkusz rozliczeniowy, tam to będzie)
Zostaje mi 12,27mln.

Ratuję turystykę wypłącając dopłaty przedsiębiorcom, którzy wykażą stratę powiązaną z COVID, idzie na to 6mln, powinno to zapewnić jakąś stymulację przy gorszej koniunkturze
Zostaje mi 6,27mln.

Wreszcie wydaję 6mln na kontynuację programu jeszcze z tury 0, a więc granty dla przedsiębiorców z branży stoczniowej, firmujemy zwłaszcza większe projekty, będę chciał budować coraz większe kurestwo z tego.
Zostaje mi 0,27mln i to jest koniec wydatkowania

PODSUMOWANIE KWARTALNE:
- Deal z Japonią + obniżki ceł
- Deal z Karzegistanem + obniżki ceł (przypominam, że mam też White Sails)
- UWAGA, Zekistan miał ode mnie skupować nieco sprzętu łaczności produkowanego przez państwowy CeoTec, miał po prostu złożyć zamówienie i nie wiem czy to zrobił, ale jeśli tak to naturalnie powinny iść zyski XD
- Akcje antypirackie (powinno mieć to znaczenie dla koniunktury w regionie)
- 18mln dalszego dofinansowania prywatnych nafciarzy
- 15mln dalszego dofinansowania Malden Petroleum (Łącznie: 50mln)
- 14,17mln walka z COVID, mam mało zachorowań, a poza podróżowaniem i zapewne mniejszą turystyką kraj funkcjonuje normalnie, zwłaszcza usługi i produkcja standardowe
- 6mln mimo to na zastrzyk turystyki, zwłaszcza agro u mnie dominuje, więc hajs powinien pomóc w gorszym okresie większej ilości przedsiębiorców
- 6mln dalej poszło w prywatny przemysł stoczniowy

User avatar
Marin
Posts: 128
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Tue Jul 21, 2020 8:50 pm

Afrenia
Sprawa handlu ludźmi jest automatycznym sygnałem który rozrusza całe Twoje społeczeństwo. Wielu pyta, w jaki sposób ten proceder mógł trwać pod nosem Nyenere, ale póki co ruchy opozycyjne nie rzucają bezpośrednich oskarżeń wobec prezydent. Wszyscy bowiem czekają na wyniki a także na informacje o tym, jak można złapać przestępców.

Ludzie przyjmują do wiadomości komunikat władzy, nawet wchodzi im ładnie cała narracja o zatrzymanych agentach wywiadu. Oczywiście domagają się wyciągnięcia konsekwencji od Zagorii, której to agentura odpowiadała za ten atak na terytorium Afrenii. Ludzie też czują lekki niepokój, że szpiedzy komunistów dokonali tak śmiałego ataku na terenie ich kraju, czyżby Zagoria nie bała się żadnych konsekwencji?

Fundusz patriotyczny otrzymuje tak dużo uwagi, że ludzie chętnie dzielą się swoimi historiami z życia i twórcy filmowi mają dużo historii które mogą pokazać na dużym ekranie. W przeciągu trzech miesięcy powstanie mały film o historii relacji Afrenia – Molatia, napisz o tym w poście tury 9 a dostaniesz reakcję na niego.

Szczyt fajnie, ale ludzie chcą konkretów.

+0,2 poparcia za Fundusz Patriotyczny i akcję kontrwywiadu
+0,1 dumy za Fundusz Patriotyczny
+5% stabilności
Maldeny
Tłuczesz tą ropę i tłuczesz, ale wciąż przynosi to efekty, więc dobrze że kujesz to rozgrzane żelazo. Dla ludzi wizja współpracy z Japonią powoduje mały dysonans, w którym to relacja z tak wielką gospodarką jest czymś czego nie spodziewali się zobaczyć za swojego życia. Do tego współpraca z Kerzegistanem i wkroczenie w przetarg w Myrtanie jawnie pokazuje, że aktualna władza ma wizję bardziej proaktywną i ludzie się w nią wkupują.

Szczyt czeka na wyniki :V

Analiza eksperta interesuje głównie ludzi, którzy siedzą w tych sprawach, ale większość ludzi spodziewa się że „Panie, to jebnie”. Wszyscy liczą, że rykoszetem nie padnie w Maldeny, a co najwyżej będzie okazja aby wkroczyć i coś na tym zyskać.

Reszta to gospodarka

+0,2 poparcia za aktywną politykę w sprawie ropy
Stabilność bez zmian
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Marin
Posts: 128
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Tue Jul 21, 2020 8:51 pm

Zamknięcie tury 6
Pandemia koronawirusa trwa, aczkolwiek na świecie zaczyna wygasać.

Na świecie tendencja wirusa wydaje się być spadkowa. Kilka państw na świecie nadal wykazuje wysoki wzrost dzienny, jednak biorąc pod uwagę ilość populacji jest wszystko w normie. Państwa Europejskie zniosły restrykcje na poruszanie się, jednak wciąż w niektórych obowiązuje nakaz mierzenia temperatury w dużych zakładach.
Szczepionka na koronawirusa już w przyszłym miesiącu?

Oxfordzki Uniwersytet ogłosił, że kończą aktualnie drugą fazę testów na ludziach w sprawie szczepionki na COVID-19 i jeśli efekty pozostaną niezmienione to będzie można upublicznić. OU ogłasza też na konferencji prasowej, że zgodnie z życzeniem zespołu badawczego zrzekają się praw autorskich do szczepienia, dzięki czemu każdy kraj będzie mógł samodzielnie opracować szczepionkę i rozprowadzić wśród swojej populacji.
„Niemoralnym byłoby zarabianie na czymś co ma potencjał na uratowanie milionów ludzi. Dlatego też podjęliśmy taką decyzję.”
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

KacBR29
Gracz
Posts: 59
Joined: Thu Mar 03, 2016 5:46 pm
Location: Małopolska
Contact:

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by KacBR29 » Sat Jul 25, 2020 10:45 am

Image Černarská Republika
Gracz:Kacbr
Ideologia: Demokracja Parlamentarna, Rząd Centrowy
Przychód miesięczny: 97,38 mln, kasy z zeszłej tury 0mln. III Rata od Maldenów 10 mln. Razem: 107,3 mln.
Budżet: Kasy do wydania: 74 mln
Socjal: 30%
Rezerwa: 321 ludzi.
Duma Narodowa: 0,6
Popularność przywódcy: 0,7
Stabilność państwa: 65%
Stolica: Novigrad


Tura 6 (Uzupełnienie Technik)

Wydatki:
- 5 mln. Program Kredyt+ (Stały)
-5 mln Program Rolniczy (Stały)
-10 mln. Fundusz Kryzysowy
-2 mln. Rozwój kanału "Wolna Zagoria"
-20/40 mln Modernizacja czołgów T-64B1 do standardu BV. Własna moderka, nazwa "Tarchovnyk"
-25 mln. III Rata za okręty 75/98 mln.
-7 mln. Dofinansowanie dla rybaków i przetwórni ryb.

Pozostało: 0mln

User avatar
Marin
Posts: 128
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Mon Aug 03, 2020 12:10 am

PODSUMOWANIE GOSPODARCZE – TURA 6
Zaczynamy od koniunktury światowej. Losowanie będzie od masakra do kiepsko, z marginesem kryta na drukarki FEDu. 42,9, czyli nie fatalnie, ale nienajlepiej.
I losowanie jak mocno doyebau Covid. To wpłynie na turystykę, ale koniunkturę gospodarczą też. 52.
Ceny surowców itp.
Ropa – 11,1. Po poprzednim krycie to oznacza umacnianie się trendu, ale nie przesadzajmy. +10% do przedsiębiorstw i +3% dla Karzegistanu.
Żelazo – 31,4 – bez zmian bo ogólna koniunktura kiepska.
Stocznie – 32,7 – bez zmian.
I jeszcze takie wyjaśnienie. Osoby którym turystyka padła, a zainwestowały w programy osłonowe, mogą liczyć że im wróci do pozycji wyjściowych po wirusie. Osoby które nie zainwestowały, no, tu będzie losowane ze sporymi minusami…

MALDENY:
Ropa – 18 – 90 – 0,5%, opóźnienia w udzielaniu koncesji prywatnym firmom sprawiają że wydobycie rozpocznie się w przyszłym kwartale dopiero. Przypominaj się.
COVID - 14,175 - 97,5 – 0, rząd kupuje rzeczy z importu, a same kontrakty są wątpliwe, chyba ktoś wziął za dobrą monetę coś czego nie powinien…
Ratowanie turystyki w ramach COVID – 6 - 77,7 - 1%
Przemysł z łódkami – 6 - 51,1 - 0,50%
Umowy:
Karzegistan - Części statków - 48,1 – 0,8% + 50 000 dla White Sails
Japonia Ropa <3 - 66,4 - 200 000 dla MP, będzie więcej, eksport do Japsów będzie rósł jeszcze prawdopodobnie 3 kwartały, przypominaj się.
Koniunktura 9,3, socjal dystansing 48 co w połączeniu ze światową daje 1,3%, a w turystyce 17,5 czyli -8%. Razem 4,1% i -7%
SEP przed: 39,068+37,822 = 76,890
SEP po: 40,670+35,174 = 75,844
CZARNORUŚ:
Dofinansowania dla rolników – 15 – 28 - 1%
Kredyt na mieszkania dla młodych małżeństw – 15 – 19 - 0,70%
Wolna Zagoria Kanał – 8 – 6 – 0,8%, zadziwiająco dużo jak na studio radiowe
Działania w celu walki z koronawirusem - 25 – 79 – 0,1%
Dofinansowania dla rodzimych firm – 6 – 95 – 0, nie pykło, jeśli już nawet ktoś korzysta, to kryzys uniemożliwia mu rozwój
Dofinansowanie dla rybaków i przetwórni rybnych – 7 – 13 - 1,10%
Koniunktura to 0,6% (27 i 59 na distancing) i -4% w turystyce (14), razem
SEP przed: 56,525+22,859 = 79,384
SEP po: 58,956+21,945 = 80,900
TAKISTAN:
Program Świetlik – 19 – 13 - 1,4%
Centrum Technologiczne – 48 – 79 – 0,1%
Program Twierdza – 9 – 89 - 0%
Produkcja wojskowa – 18 – 68 - 0% - duże programy się dzieją, ale wpływu na życie ludu nie widać.
Koniunktura to 0,3% (55 i 43) a w turystyce -35% (88), razem 1,8% i -35% oraz pamiętaj o ropie.
SEP przed: 45,436 + 8,030 = 53,466
SEP po: 46,208+5,220 = 51,428
KARZEGISTAN:
Kredyty - 8 – 43 – 0,7%
Szpitale - 7,8 – 70 – 0,1%
Piłka – 5 – 73 – Żeby to dało efekt, to jeeeszcze, pinć milionów nic nie robi.
Turystyka – 3 – 91 – kiepski czas na inwestycje w turystykę.
Części statków z Maldenów: – 24,4 - 0,40%
Koniunktura to 1% (38 i 23)) a turystyczna -70% (99), taaaak… Klimatyzowane hotele w resortach z tłumami turystów okazały się być wrażliwe. Razem 5,2% (po doliczeniu wzrostu cen ropy do SEP) i -70%.
Akcje, jak już ci pisałem, nie wliczają się do SEP tylko dają odrębny dochód, możesz go sobie wpisać w przedsiębiorstwa państwowe. Weź mi napisz jeszcze raz kiedy nabyłeś, zrobimy śledztwo czy ktoś ci wisi jakąś kasę. I jeszcze – wzrosty dochodów Malden Petroleum i innych przedsiębiorstw których akcje masz też trafiają do ciebie w odpowiednim procencie. Pilnuj tego.
SEP przed: 76,259+24,544 = 100,802
SEP po: 80,224+7,363 = 87,588

ZAGORIA:
Pomoc dla rolników – 7 – 57 – 0,5%
Elektrownia Herr Schmita - 18,962 – 43 – 1% sama budowa, będzie więcej, ale musisz się rozejrzeć za odbiorcami prądu – masz dwóch możliwych :D albo może się okazać że Herr Schmit zawoła drogą stawkę za prund dla ciebie.
Fundacja dla weteranów – 2 – 29 – 0,1%
Ochrona przed koronowirsuem – 3 – 54 – Rozruch maseczek z papieru idzie średnio, a i same one to crap, papiernia nie ma technologii więc po prostu mocują gumki do ręczników papierowych. + 20 000 do papierni.
Rozwalenie NAPA – 3 – 1% już, przypominaj się.
Rury z Molatii – 32 – 0,6%
Umowę na to wspólne przedsiębiorstwo z Bocianen bym chciał zobaczyć.
Koniunktura to 0,6% (52 i 99,9) i uwaga: tracisz 50% dochodów z Union of Coal Mining, Union of Metal Mining oraz Steel Plant Chernogorsk oraz 3 mln z SEP w turze 7 (kwarantanny). Koniunktura turystyczna -30% (76,5), razem 3,8% i -30% oraz przedsiębiorstwo.
SEP przed: 23,540+1,136 = 24,676
SEP po: 24,435+0,795 = 25,230
MYRTANA:
Wybudowanie Elektrociepłowni Geotermalnej w Vengardzie – 30 – 46 - 0,20%, sama budowa, przypomnij się
Stworzenie Inkubatora Technologicznego – 30 – 51 - 0,20% - też sama budowa i też się przypomnij
Inwestycje MFI w regionie – 20 – 41 - 0,80%
Akcja Wsparcia Turystyki – 20 – 20 - 5%
Badania wód geotermalnych - 15 – 86 – znajdujesz ale samo to wpływu na gospodarkę nie ma
Wsparcie dla przyjmujących zagranicznych do testów – 7 – 44 – bez wpływu
Ciepłownia Geotermalna w Khorinis – 18 – 82 - 0,10% - budowa, przypomnij
Umowy:
Afrenia - Konstrukcje metalowe – 65 - 150 000
Afrenia - metale posrebrzane i pozłacane – 9 - 1%
Afrenia - wyroby ze sztucznej skóry – 64 - 0,40%
Tymczasem koniunktura to 0,9% (42, 6) i w turystyce -45% (83), razem 3,6% i -40% oraz 120 000. Boli.
SEP przed: 50,546+58,092 = 108,638
SEP po: 52,366+34,855= 87,221
ZEKISTAN:
Koniunktura to 0,6% (46, 58), zaś w turystyce -20% (41,5), razem 0,6% i -20%.
SEP przed: 42,214+7,133 = 49,347
SEP po: 42,467 + 5,706 = 48,174
AFRENIA:
Wydobycie – 22 – 30 - 0,30%, to też sama budowa na razie
Irygacja - 14 – 27 - 1%
Geologia – 10 – 1 – na priv, ale po świecie wieść się niesie, diamentów w Afrenii dużo jest.
Służba zdrowia – 20 – 50 - 0,10%
Towary z Myrtany:
Konstrukcje metalowe – 65 - 0,20%
metale posrebrzane i pozłacane – 46 - 0,40%
wyroby ze sztucznej skóry – 48 - 0,40%
Koniunktura to 0,7% (38, 95), ale w turze 7 tracisz cały przychód z 4Home i dochody z SEP masz o 4 mln mniejsze tytułem kwarantann. W turystyce -40% (70), razem 3,1% i -40%
SEP przed: 41,584+19,831 = 61,415
SEP po: 42,873+11,899 = 54,772
MOLATIA:
WODA – 50 – 3 – łopanie, udaje się. Czasami trzeba się przejść z kanistrem, ale wszyscy ludzie w kraju rzeczywiście zyskują dostęp do wody, której wypicie nie grozi biegunką tudzież śmiercią. Nawet nikt nie nakradł jakoś bardzo. Great success, 1,6% za infrę i +0,1 dodatkowego poparcia.
PRAWO (WŁOSCY PRAWNICY) – 6 – 98 – losowanie potwierdza to co sobie pomyślałem, kiedy usłyszałem że żeś włoskich prawników wziął do upraszczania prawa. -0,3% bo powstają spierdoliny :P
MEDYCYNA - 13,6 – 77 – 0,1%
Eksport:
Zagoria - Rury stal. - 63- 20 000
Koniunktura to 3% (20, 7 – wszyscy wyjebane, ktoś tam kaszle ale nikt niczego nie zamyka, ludzie w Molatii i tak nie dożywają wieku w którym umiera się na COVID), a w turystyce jednak -45% (93), razem 4,4%, -45% oraz przedsiębiorstwo.
SEP przed: 38,767+5,969 = 44,736
SEP po: 40,473+3,283 = 43,756
JAGDLAND
Idziemy po kolei:
Budowa domów (21, 30) – Nowa osoba która została skierowana do tego projektu już czuje na sobie bat i budowa przebiega bez większych problemów. Rynek jeszcze wydaje się nie nasycony, ale zobaczymy co wyjdzie w przyszłym kwartale. (1%)
Pomoc przedsiębiorstwom technologicznym (13, 90) – No tutaj już po prostu przychodzi kwestia taka, że wraz z nawrotem pandemii mamy spowolnienie światowe. A coś takiego oznacza, że te bardziej wrażliwe przedsiębiorstwa skupiają się na przeżyciu z grantów państwowych a nie rozwoju. (0,02%)
Wsparcie dla OZE (13, 1) – Mamy kryt gospodarczy, w dodatku z czymś takim. Moja interpretacja jest taka, że niedoszacowano ilość prądu która może być produkowana z tej instalacji, przez co nawet większe ośrodki miejskie mogą się cieszyć o wiele tańszą energią, co zachęca ich do konsumpcji i dalszej rozbudowy. (1,5%)
Podatek byczqowy –(16) Wprowadzony, a dzięki wysokiej inwigilacji kraju udaje się łatwo wyłapać tych, którzy nie chcą zawierać małżeństw i otoczyć ich odpowiednią kontrolą skarbową. (1%)
Prace budowlane przy wydobyciu surowców – (20) coś skapnęło, ale na razie system się rozkręca. Jednak jeśli koniunktura się poprawi, to jest szansa na ładną kooperację z przemysłem wysokich technologii, jeśli ten przetrwa do końca przyszłego kwartału. (0,4%)
Akcje antykoronkowe – (31) biznesy działają, turyści zza granicy nie przybywają, więc system utrzymuje się przy życiu, ale dochody i tak lądują nieprzyjemnie.
Koniunktura (76, 48) zwykła spowalnia, ale turystyczna upada i sobie takzwany ryj rozwala (79). Dlatego też zwykły SEP podskakuje o 0,3%, a turystyczna na -50% sobie odpoczywa.
Suma summarum: Zwykły: 4,22%; turystyczny: -50%
SEP przed: 104,789 + 10,508 = 115,297
SEP po: 109,211 + 5.254 = 114.465
Koronkowa runda bonusowa, by WHO:
Kraje w których zaraźliwość wynosi mniej niż 1, tzn. epidemia jest wygaszająca, średnio zarażenia nie wzrastają. Kraje są ustawione w kolejności od najmniejszej do największej (w nawiasie liczba przypadków w czerwcu):
Myrtana (50)
Maldeny (60)
Afrenia (260)
Kraje w których zaraźliwość wynosi więcej niż 1
Karzegistan (110)*
Jagdland (340)*
Czarnoruś (220)*
Zagoria (140)*
Takistan (570)
Zekistan (360)
Molatia (200 – estymacja WHO)

Kraje które są w drugiej kategorii tracą 5% stabilności. Kraje bez gwiazdki tracą 10% stabilności ze względu na znaczne przeciążenie systemu opieki zdrowotnej.
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Marin
Posts: 128
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Mon Aug 03, 2020 12:11 am

Otwarcie tury 7
Nadciąga fala upałów
Meteorolodzy ostrzegają, że najbliższe trzy miesiące mogą być wyjątkowo upalne, najcieplejsze od ponad dziesięciu lat. Ostrzegają przed naturalnym osuszaniem się rzek i bagien, a także pierwszym od dawna wyciągnięciem szczytów Ursany spod pokrywy śnieżnej.
Uniwersytet Oksfordzki potwierdza bezpieczeństwo nowej szczepionki
Zespół badawczy profesor Matildy Harris i profesora Adama Holmesa ukończył testy nowej szczepionki, której metodę syntezy przedstawia w opublikowanej przez siebie pracy. Jak wspomniano wcześniej, zespół zrzeka się praw autorskich, dzięki czemu każdy może korzystać swobodnie z udostępnionego dzieła.
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

KacBR29
Gracz
Posts: 59
Joined: Thu Mar 03, 2016 5:46 pm
Location: Małopolska
Contact:

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by KacBR29 » Tue Aug 04, 2020 12:18 pm

Image Černarská Republika
Gracz:Kacbr
Ideologia: Demokracja Parlamentarna, Rząd Centrowy
Rezerwa: 351 ludzi.
Duma Narodowa: 0,6
Popularność przywódcy: 0,7
Stabilność państwa: 65%
Stolica: Novigrad


Tura 7

Oświadczenie rządu Republiki Czarnorusi
Wobec zbrodni czerwonych i próby oderwania terytorium Czarnorusi, jak i naruszenia konstytucyjnego porządku prawnego republiki Czarnorusi, ogłaszamy, że Czarnoruska prowincja Zagoria zostaje poddana blokadzie morskiej, od teraz każdy statek, który będzie próbował dostarczać towary, dla zbrodniczego
reżimu w Czernogrodsku zostanie zatrzymany i poddany kontroli, na początku statki będziemy zawracać, lecz każde kolejne naruszenie poskutować może
zależnie od okoliczności skierowaniem statku do któregoś z kontrolowanych przez nas portów w celu poddania go dodatkowym procedurom. Mimo że nie jesteśmy stroną traktatu z Montego Bay, gwarantujemy bezpieczeństwo załogą zatrzymywanych statków, o ile nie znajdą się wśród nich osoby prowadzące działania przeciwko Republice Czarnorusi. Blokada zostaje wprowadzona do odwołania.
W przypadku dalszych prób podważania integralności terytorialnej naszego kraju zostaną podjęte kolejne działania. To wszystko.

User avatar
Edek
Gracz
Posts: 387
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Edek » Tue Aug 04, 2020 5:05 pm

ImageTURA 7 - Ludowa Republika Zagorii(LRZ)

Ustrój: Dyktatura jednego człowieka, skrajna lewica, komunizm
Baza rekrutacyjna: 1753, pobór 12 miesięczny
Bazowa duma narodowa: 1,8
Bazowa popularność przywódcy: 1,7
Stabilność: 75%


Zagorska Ludowa Agencja Informacyjna - przegląd miesiąca

Apel Pierwszego Sekretarza - wybór narodu, nie szczęk orężą!
Obywatele, płyną do Nas wiadomości o mobilizacji wojsk Czarnorusi, mobilizacji niezapowiedzianej i wysoce niepokojącej. Oligarchowie milczą od przeszło miesiąca, nie wypowiedzieli się ani w kwestii rozbicia NAPA, ani ataków na przedstawicielstwa własnego rządu. Grunt sypie się pod nogami oligarchicznej klity niewolącej naród czarnoruski. Taka sytuacja może popchnąć desperatów do podjęcia tematu zastępczego jakim jest wojna. Wojna z próbującą określić własną tożsamość Zagorią.

Armia Czarnorusi liczy siedem kompanii, zakładając, iż racjonalny rząd centralny pozostawił na granicy z Abbarami dwie kompanię, atak poprowadzi zaledwie pięć kompanii. Tymczasem nasza armia jest w całości zmobilizowana, czyli liczy trzynaście kompanii. Nie wiemy jakie są plany Czarnorusi, ale gdziekolwiek ewentualny atak się nie rozpocznie to, po kilku godzinach Czarnorusini znajdą się w odwrocie. Dalej, Czarnoruś dysponuje pięcioma samolotami MiG 29, Zagoria ma co prawda tylko trzy takie maszyny, ale wsparte sześcioma starszymi Su-22 co również kreuję naszą przewagę. Stehulo, Łomonosowie i faszystowski kundlu Prizraku, nie wygracie tej wojny. Nie macie sił, ani środków by ją prowadzić. Rzuciwszy po raz wtóry brata przeciw bratu jedynie zadacie cios własnemu narodowi, bo trup co pewne ścielił się będzie gęsto.

Zawrócicie z tej ścieżki póki jeszcze możecie, uznajcie Nas jako równych sobie i rozpocznijcie budowę poprawnych stosunków o które Zagoria tak długo zabiega. Interesem narodu czarnoruskiego nie jest walka, a już na pewno nie walka podzielonych rodzin.

Jeżeli przyszłość narodu jest ważna dla oliagrchów z Novigradu i usłuchają mojego apelu, to z radością informuję, iż w porozumieniu z Królestwem Myrtany oraz zgodnie ze wszelkimi wymaganiem zgłoszonymi przez ONZ referendum niepodległościowe odbędzie się 24 sierpnia. Niech o przyszłości narodu decyduje jego wola, a nie lufy karabinów.


Wybór Czarnorusi - blokada morska Zagorii i jej konsekwencje
Oligarchowie przemówili, próżno jednak szukać w ich słowach zrozumienia i rozumu. Zdają się nadal żyć we własnej bańce. Sprawne oko dostrzeże jednak strach, bo to właśnie on jest motorem tej blokady. Czarnoruś nie ma sił by walczyć z nami na lądzie, jej armia jest słaba i jak wskazał Pierwszy Sekretarz w porannym przemówieniu znacząco ustępuje zarówno pod kątem ilości jak i jakości naszym siłom.

Jedynym polem, gdzie Czarnoruś może równać się z nami jest morze, flota czarnoruska będąca obiektem ostatniej reformy wojskowej została wzbogacone o dwa okręty dysponujące zdolnościami zwalczenia okrętów podwodnych. Rękawica więc została rzucona na tym polu.

Zgodnie z prawem międzynarodowym Republika Czarnorusi wznowiła wobec Ludowej Republiki Zagorii działania wojenne, blokada portów jest aktem agresji i za taki akt będzie poczytywane. Przewidzieliśmy taki stan rzeczy, ostatnie ćwiczenia naszych okrętów podwodnych symulowały właśnie taką sytuację.

Aktualnie, nasze okręty pozostając niewykrytymi udały się na pełne morze już kilka dni temu. Dajemy rządowi Czarnorusi pięć godzin na zawrócenie okrętów. Po tym czasie podejmiemy środki niezbędne do zabezpieczenia bytu ludu Zagorii. Albowiem blokada morska uderza nie w warstwę rządzącą, a wszystkich obywateli. Na takie działania, które noszę przecież znamiona zarówno agresji jak i piractwa nie będzie naszej zgody.

Jeżeli Czarnoruś pragnie kolejnej bratobójczej wojny to ją dostanie. Niechaj jednak świat wie, że to nie Czernogorsk, a Novigrad skierował brata przeciw bratu.

Post Reply