When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Tutaj toczy się gra główna PBFa.
Post Reply
User avatar
Marin
Posts: 163
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Tue Jul 14, 2020 8:27 pm

Maldeny
Udział w akcji antyterrorystycznej i to o takim echu światowym jest silnym motywatorem dla opinii publicznej, której podoba się bardziej aktywna rola Maldenów w lokalnych interesach krajów roponośnych. Widowiskowe video z wodowania kapitana Delaneya, obiega Maldeński internet, mobilizując ludzi do wysyłania listów pochwały i zapisywania się do sił zbrojnych. Wśród populacji odzywają się też głosy, że należy się zająć piractwem, bo kolejny, udany już atak może zaszkodzić ropie w regionie, a tego nikt nie chce.
Kontynuacja współpracy z Kerzegistanem w tym celu to tylko przyjemny dodatek.

Ograniczenia męczą, ale ludzi ciągnie na fali patriotyzmu i oddania kraju. Każdy się czuje jak dumny żołnierz, który bierze udział w walce o kraj i stosują się do zaleceń i ograniczeń bez większych problemów.

Dość lakoniczna reakcja rządów i mediów na temat Takistanu jest jednak czymś, co wywołuje pewien niepokój wśród ludzi. Opozycja celnie zauważa, że nie można odwrócić się od oczywistych imperialnych zapędów Taków i że pomimo ich szumnych zapowiedzi o pokojowych relacjach, Maldeny powinny być bardziej reakcyjne wobec drugiego największego eksportera ropy w regionie. Komentarze Maldeńczyków którzy nie rozumieją implikacji dla regionu nie są obiektem żartów, ale smutną refleksją nad oderwanymi od regionalnych problemów współobywatelami.

+0,2 do dumy za akcję z tankowcem
+17 osób do służby
-0,1 do poparcia z racji większej popularności działań opozycji na wieść o Abbarstanie
-5% do stabilności za wirusa
Liczba wykrytych zarażonych: 110

Karzegistan
Kraj w zasadzie żyje niczym innym jak tylko sprawą tankowca. Ocalenie załogi, oraz tak efektowna akcja odbicia statku, cementująca współpracę z Maldenami jest wstrząsem dla całego kraju, ale wstrząsem pozytywnym. Wszyscy widzą w armii już nie porażkę, którą była jeszcze po ostatnich pokazach, ale efektywną siłę bojową która może i nie nadaje się na parady, ale w przeciwieństwie do Bliskowschodnich reżimów rzeczywiście może wzbudzać podziw. Nawet szczekaczki opozycji milkną, bojąc się tknąć prokrólewski duch który opanował naród.
Jednak podobnie jak u wyspiarzy, pojawiają się głosy, że należy coś zrobić z piratami na kontynencie. Bo tym razem się udało, ale jeśli kolejny atak będzie tak dobrze przygotowany, to problemy będą tylko narastać.

Obywatele Karzegistanu są w pewnym stopniu nadal Zekami. O ile ich poczucie przynależności do narodu sąsiedniego jest słabe, tak nadal mają pewne kody kulturowe i symbole, które są dla nich wspólne. Jednym z nich jest właśnie Abbarstan. I o ile zjednoczeni muzłumanie w regionie byliby przerażającą siłą, tak nikt na zachód od Gamsar nie chce aby stało się to pod rządami Aziza.

Ludzie czekają na calkowite rozbicie przemytu, który jest plagą Międzymorza, ale zapowiedzi walki są na dobrym kursie.

+0,2 dumy
+0,1 poparcia
+19 ludzi do armii
Stabilność bez zmian
Liczba wykrytych zarażonych: 120
Molatia
Strona Koiońska pozostaje cały czas w kontakcie z Molatią, z racji „specjalnego traktowania mniejszości Greckiej”, jednakże żadne inne działania nie zostały podjęte. Ambasador Grecki jest zaskakująco milczący w tej sprawie, aczkolwiek można brać to milczenie za dobrą monetę.

Władca dobry, bo nie marnuje pieniędzy które nam zabrał w podatkach. Dobry Karasamir bo daje nam rzeczy za darmo. Molatia jest silna, bo sprzedaje broń poza kraj. Czy to już czas abyśmy mogli przestać być biedni? Czas pokaże. Akcja ludzi ani nie ziębi, ani nie grzeje.

Afrenia prowokuje. To może oznaczać, że czuje się bardzo pewnie w ostatnich czasach, ale czy to oznaczać ma wojnę? Wpłynięcie na tereny Molatii jest jawnym, drastycznym krokiem, ale jednocześnie nie mieli nigdy oni obstawy innych jednostek. Czyżby potencjalna wojna nie byłaby już tylko konfliktem między dawnymi rodzinami, a wojną która ogarnęłaby więcej niż te dwa od dawna skłócone kraje? Czas pokaże.

Ćwiczenia mobilizacyjne przebiegają zaskakująco bez problemu. Ludzie garną się, aby dostać dodatkowy pieniądz z żołdu i upewnić się, że ich rodziny będą bezpieczne dzięki ich walce.
(Afrenia, orientuj się, bo dawny wróg robi ćwiczenia jakby do wojny się szykował)

Polityka międzynarodowa jest dla obywateli tak pasjonująca jak mało co ostatnimi czasy, ale żadne działanie ani rządu ani sąsiadów nie daje nikomu poczucia bezpieczeństwa.

Molatia przyjmuje traktaty i staje się coraz bardziej cywilizowanym krajem. Jest to ciekawe dla wszystkich i fajnie jeśli jej sąsiedzi jakoś ten fakt skomentują.

+0,1 poparcia za twarde postawienie się prowokacji Afreńskiej
+5% stabilności
Liczba wykrytych zarażonych: 100
Afrenia
Oczy całej Afrenii zwrócone są na Takistan. Pracujący przy granicy pogranicznicy chodzą z bronią w gotowości, okazjonalne wystrzały padają w kierunku zwierząt. Ludzie przenoszą się bliżej zachodu, albo śpią na pakunkach. Potwory przeszłości nie opuściły pamięci ludzi, dzieci w Ursanie są straszone opowieściami „przyjdzie Tak i Ciebie porwie”, więc taka deklaracja jest mobilizująca ludzi do paniki.
Co ciekawe, deklaracja współpracy z Zekami przechodzi łagodnie. Ludzie patrzą na Taków i nie wierzą ich słowom o pokojowej współpracy. Jeśli Zekowie się zdecydowali na współpracę z Kerzegistanem, to Afrenia może współpracować z Zekistanem, nawet jeśli mają to robić przez zaciśnięte zęby.

Udział Afrenii w operacji jest dość mały, toteż ludzi dziwi trochę nadanie medalu, za de fakto płynięcie na doczepkę, ale nikt nie narzeka, ponieważ udało się utrzeć nosa śmiesznym Molatianom, więc było warto.

Ludzie czekają na wyniki śledztwa prokuratora, a także na jakąś jego publiczną wypowiedź. Media interesuje co prawda jego poczucie czasu oraz opinia o zmianach w kraju, ale jest też kwestia efektów śledztwa, która porusza wszystkich, od pism branżowych po miesięczniki w rodzaju „Pani Domu.”

Afrenowie posłusznie stosują się do ograniczeń. Zobaczymy na jak długo.

Afrenia jest zalana plakatami przypominającymi o zbrodniach wobec Molatii. Ludzie się denerwują i atakują te plakaty, obrzucając je farbą czy zrywając gdzie się da. Mimo to, cios wizerunkowy że coś takiego przeszło się ludziom nie podoba.

+0,1 dumy
-0,1 poparcia
+5% stabilności
Liczba wykrytych zarażonych: 470
Zekistan
Zekowie nie chcą się słuchać obostrzeń. Ludzie preferują podtrzymywanie otwartych zakładów i utrzymywanie rodziny, niż przejmowanie się jakimś wirusem którego nie widzą. Ilość mandatów jest mnniejsza, niż ilość łapówek która lata między policją a obywatelami, jednak prawdziwy kryzys wychodzi, kiedy wychodzi na jaw tablica której używali policjanci w Zellige aby ustalać ceny łapówek. Wściekli obywatele domagają się sprawiedliwości i albo Ci policjanci dostaną po łapach, albo każdy w kraju będzie miał zagwarantowane tak niskie łapówki, bo to że w Karichar ludzie muszą płacić za uniknięcie mandatu 100$ mniej to skandal.

Wizyta księcia rzeczywiście była czymś, jednak… Była miesiac temu. Wtedy rzeczywiście było poruszenie ludzi i zainteresowanie sprawą, teraz wszyscy tylko patrzą na daty na gazetach, aby upewnić się, że nie pomylili numeru.

Abbarstan powoduje w kraju zaskakujący spokój. Zapowiadali że przecież będą pokojowi, a wojna im się raczej nie opłaci, więc czemu w sumie rząd tak panikuje? No i dogadywanie się z Afrenią? Średni pomysł, tamci dzikusi na południu wystawili pomniki na cześć tego jak nas zabijali tysiącami. A im mniej się mówi o Kerzegistanie, tym mniej trzeba myśleć o tym że mapy w szkołach są niezaktualizowane.

-0,1 poparcia za układ z Kerzegistanem i Afrenią
-15% stabilności za kwestię obostrzeń
Liczba wykrytych zarażonych: 378
Czarnoruś
Abbarstan powoduje, że Red Scare (który ma już swoją nazwę w Czarnorusi jako východní panika) uruchamia się też na zachodzie kraju, gdzie ludzie widzą tylko zagrożenia i zagrożenia z każdej strony. Czyżby ojczyzna była otoczona przez wrogów?

Konferencja jest dobrym pomysłem, ale czy wystarczy? Wystraszeni Czarnorusini patrzą na armię, licząc że ta ich obroni w przypadku agresji ze wschodu czy zachodu.

Cła się przyjmują, ludzie je nawet znosza, bo czując się otoczeni wrogami z obu stron i mając pandemię w kraju, poczucie jest takie, że jeśli rząd robi cokolwiek jest lepsze niż rząd który robi nic.

Prizak przejmuje wypowiedź w sprawie rozbicia NAPY: „Władza wam tego nie powie, bo musi dbać o image, ale czerwone zwierzęta napuściły na naszych śmigłowce i czołgi. I co? I nasi i tak dali im popalić, rozjebując im pojazdy i parę czerwonych łbów. Jeśli fanatycy Akuły są gotowi mordować własnych rodaków w imię chorego systemu, to na pewno będą gotowi mordować nas, kiedy tu przybęda. NAPA w Zagorii nie może się oczyścić, bo ci chłopcy leżą pewnie w zbiorowej mogile, o ile Zagoryjskie zwierzęta były na tyle uprzejme aby ich pochować.”

Stabilność bez zmian
+0,1 poparcia bo władza pokazuje że działa podczas trudnych czasów
+5% stabilność

Posłuch Zagoryjskich stacji się pojawia, ale głębiej w kraju, w regionach gdzie zagrożenie komunistami jest mniejsze. Nadal się na to krzywo patrzy, ale donoszą ludzie o coraz większej liczbie ukrywanych odbiorników.

Trochę brakuje wyrażenia opinii o Myrtanie, która chyba się opowiedziała po stronie Zagorii w ich dążeniu do niepodległości.
Liczba wykrytych zarażonych: 249
Zagoria
Uzyskanie poparcia od północnej monarchii jest co najmniej dziwne, ale darowanemu koniowi… Ludzie czekają na referendum, a drukarnie zacierają ręce na zamówienie państwowe.

Ludzi nie dziwi opieka Czarnorusi nad NAPowcami, ale dziwi ich miłe traktowanie więźniów. W końcu zajmują oni cenne łóżka, które mogą być zajęte przez czyjąś matkę albo babkę, która nie wiadomo kiedy złapie COVID.

Klęska nieurodzaju rozjusza rolników. To oni w końcu odpowiadają za żywnościową niezależność Zagorii i ufają, że rząd centralny się nimi zajmie. Tymczasem nawóz zapewniony przez państwo był wadliwy, a rolnicy potrzebują wypłacenia ekwiwalentu, którego w budżecie nie ma. Wnioski zebrane razem pokazują z 15M strat, które oni chcieliby dostać już teraz.

Abbarstan jest krajem który wciąż budzi w ludziach dawne demony. A co jeśli nie uda się całej Czarnorusi odbić, tylko ciapaci sobie zajmą fragment? Na razie sojusz z nimi jest widziany jako zło konieczne, ale dalej wszyscy myślą nad tym, jak relacje po wojnie będą się układać.

Słuchowiska z Czarnorusi są jakieś takie nijakie, bez przekazu. Ludzie ich słuchają, ale tylko z nudów i nie wpływa za bardzo to na obywateli.

Stabilność: bez zmian
-0,2 poparcia za sprawę chłopstwa
+0,1 dumy za nadchodzące referendum
Liczba zarażonych: 159
Jagdland
Jedni pragną potęgi, kiedy inni ją posiadają. Ludzie nie boją się Abbarstanu, bo to ciapaki z południa które utraciły dawne zęby i teraz mogą pluć śliną na potężnych wikingów. Szkoda tylko, że pomimo imperialistycznych deklaracji nie idą imperialistyczne słowa, tylko ulizywanie włosków delikatne. W sumie to kraj wikingów jakoś tak długo cicho siedział, może trzebaby postraszyć sąsiadów?

Cyfryzacja? Fajnie i tak w kraju wszystko jest podpięte do sieci, poza niewielkimi obszarami gdzieś na wschodzie, ale tam i tak jest bieda.

Stabilność: +5%
Liczba zarażonych: 350
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Marin
Posts: 163
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Tue Jul 14, 2020 8:33 pm

Zamknięcie tury 5

„(…) Dlatego też nie mogę się zgodzić na niszczenie naszego środowiska, naszej planety. Jest to powód dla którego zrobiłem co zrobiłem. Czy żałuję? Gdy myślę o mojej rodzinie, moich bliskich którzy będą cierpieć przez katastrofę klimatyczną, którą zsyłają nam Ci wszyscy ludzie samolubnie konsumujący, bez patrzenia na świat dookoła nas liczę, że będzie to ostateczny krok który będzie musiał być dokonany, aby można było żyć normalnie. Bo jeśli nie powstrzymamy katastrofy klimatycznej, to będzie jeszcze gorzej.”
~ Fragment Manifestu Frankfurckiego, opublikowaniego na mediach społecznościowych parę dni po aresztowaniu Hansa Schtimmera, niemieckiego technika lotniczego odpowiedzialnego za katastrofę lotniczą w regionie Ursany. Niemiecka policja szuka osób które opublikowały ten manifest.
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Marin
Posts: 163
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Wed Jul 15, 2020 11:29 am

Otwarcie tury 6

Jerusalem Times
Arabia Saudyjska koncentruje siły na południu kraju

Nie mamy podanych przyczyn takich działań, jednakże zdjęcia satelitarne i informacje od lokalnych mieszkańców potwierdzają, że na południu kraju następnuje koncentracja sił. Niektórzy mówią o próbie zlikwidowania partyzantki w Jemenie brutalną siłą, inni mówią że to dywersja, gdzie prawdziwy atak odbędzie się w innym miejscu. Na Bliskim Wschodzie raz jeszcze gorąco.
Strzały na granicy Sahrani

Na granicy między Południem a Północą rozległy się strzały, mieszkańcy okolicznych wsi informują nawet o większych eksplozjach i nisko latających myśliwcach. Na razie żadna ze stron nie opublikowała oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Rząd Północy umieścił tylko enigmatyczny wpis na mediach społecznościowych o treści "Czołgi KRWN na wizytacji." jednak został on szybko usunięty. Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że był to błąd techniczny.
Porwanie czy tylko pokazówka?

Wczoraj w godzinach wieczornych samochód Ministerstwa Spraw Zagranicznych Czarnorusi został zatrzymany w blokadzie ulicznej. Zamaskowani mężczyźni otoczyli pojazd i wznosząc okrzyki "zdrajca, zdrajca" zaczęli kopać i uderzać metalowymi prętami o auto. Na mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z wydarzenia, na którym widać jak sprawcy bo mocnym uszkodzeniu auta zaczynają rozrzucać ulotki dookoła wraku, a następnie odjeżdżają nieoznaczonym vanem.
Treść ulotek jest następująca: "Psy rządowe, daliście komuchom pieniądze na ładne słówka. Akuła was oszukał, gorzej niż oszukuje Zagorię. Albo zrobicie z tym porządek, albo my zrobimy porządek z wami. Czerwoni nic nie mogą dostawać, poza kulką w łeb.
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Anubis
Gracz
Posts: 466
Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Anubis » Wed Jul 15, 2020 1:19 pm

Image

Wielka Republika Abbarstanu - Tura 6
Gracz: Anubis
Duma narodowa: 1.6
Poparcie przywódcy: 1.4
Stabilność państwa: 40%
Ustrój polityczny: Nacjonalizm, autorytaryzm, ograniczona demokracja.
Socjal: minimalny 17%, wystarczający 23%, maksymalny 35%
Przychód na turę: 53.46mln(SEP) + 45.74mln(przedsiębiorstwa) = 99.2mln – 23%(socjal) = 76.38mln – 14.3mln(utrzymanie sprzętu) = 62.08mln
Budżet: 0.03mln + 62.08mln = 62.11mln
Przyrost rekrutów: 25/tura (dostępna ilość rekrutów: 2588)
Stolica: Zagrabad
Data: Czerwiec 2020Wiadomości „Szarabih Al Abbarstan ”Upadek terroryzmu na wschodzie.

Ostatnie zdecydowane działania władz w Zagorii doprowadziły do ostatecznego rozwiązania kwestii NAPA, terrorystów mordujących kobiety i dzieci tylko dlatego, że znaleźli się po drugiej stronie granicy.
Cieszymy się, że tak samo jak my, tak i Zagoria zrzuca łańcuchy, i pozbywa się tych którzy mordem i gwałtem uciskają ich naród.
Formacje zbrodniarzy z NAPA już nigdy więcej nie będą zagrożeniem dla mieszkańców Zagorii. Szybkie i zdecydowane działania, niczym precyzyjne cięcie, odcięły głowę tego węża i uwolniły kraj naszych przyjaciół od wrogów wewnętrznych.
Z tego miejsca gratulujemy władzom Zagorii oraz jej obywatelom, że wreszcie po długich latach zwycięsko i brawurowo poradzili sobie z problemem NAPA.
Cieszy nas także fakt, że władze z Czernogorska chcą pokazać światu, że nie są niebezpieczną dyktaturą, i nie trzymają ludności w klatkach bez możliwości głosu, organizując referendum, które ma raz na zawsze pokazać jakie zdanie mają mieszkańcy Zagorii. Już wkrótce dowiemy się, czy Zagoria z woli swojej ludności zostanie osobnym krajem, czy jednak ludzie zechcą powrotu do Czarnorusi. Patrząc na sytuację wewnętrzną Czarnorusi, i legalne oraz oficjalne wspieranie organizacji zbrodniczej jaką jest NAPA, która co więcej ma swoją partię w parlamencie, jest raczej czymś co powinno zniechęcić Zagoryjczyków do wejścia pod but Novigradu, zwłaszcza po ostatnich porządkach z terrorystami na ich terenie.


==============================================================

Na ostrzu noża.

Ostatnie wypowiedzi które padły z ust Afrenów wydają się dość mocno podkopywać neutralne stosunki, a co gorsza upadek porozumień handlowych. Afrenia zapowiedziała rozpoczęcie przygotowań do zerwania umów, czy jak to delikatnie nazywają, anulowania kontraktów.
Afrenia pod wpływem emocji, głównie strachu, wydawała się być pozbawiona rozumu. Na całe szczęście odbyły się pierwsze rozmowy na linii Zagrabad-Kinsela.
Straszenie nas MTS i tego typu rzeczami na niewiele się zdało, w dodatku poczynania Afrenii, takie jak między innymi nagła zapowiedź manewrów w pobliżu naszej granicy, w zaistniałej sytuacji i w tak oczywistych okolicznościach, byłoby potraktowane jako wrogie działania wymierzone w Abbarstan, i pokazujące w jaką stronę nasze relacje zaczynają zmierzać, i to o dziwo za sprawą samych Afrenów.
Prezydent Nyerere otrzymała pytanie wprost, co nas powstrzyma przed , co prawda urojoną, agresją na ich kraj, czy będą to umowy handlowe które zapewniają falę pieniędzy do Abbarstanu, czy zerwanie umów i oszczerstwa? Widać władza Afreni zachowała zdrowy rozsądek i uznała, że lepiej pozostać przy tej pierwszej opcji, i tym sposobem utrzymano pokój i neutralność. A co do Ursany i Krtagar to nadal będą prowadzone rozmowy i negocjacje w tej sprawie, zgodnie z tym co powiedziałem podczas dnia odrodzenia.


===============================================================

Paraliżujący strach na zachodzie.

Wydawać by się mogło, że samo wypowiedzenie nazwy Abbarstan mrozi krew w żyłach, ale kto by się spodziewał, że przywrócenie prawidłowej formy naszego państwa, może doprowadzić do tak wielkiego strachu, że 3 kraje, które więcej mają do siebie wrogości i zażyłości z dawnych lat, teraz wbrew interesom własnych narodów ogłoszą współpracę wymierzoną w nasz kraj, tylko dlatego, że odrzuciliśmy łańcuchy zachodniego imperializmu.
Będziemy się bacznie przyglądać tej egzotycznej i abstrakcyjnej współpracy, i dopóki działania sąsiadów nie zagrożą naszej niepodległości i bezpieczeństwu, tak długo nie odpowiemy ogniem.
Zapytaliśmy Kanclerza co ma do powiedzenia na temat ostatniej wypowiedzi Zekistanu odnoszącej się do naszej wspólnej historii.
„...Fahir zerwał współpracę z Zekami widząc, że ich dowódcy nie radzą sobie w wojnie, którą przeforsowali na zgromadzeniu narodowym, gdy Fahir zdecydował zamienić Zekistańskich dowódców na Abbarów, aby odwrócić pasmo porażek w zwycięstwo, Ci odmówili podporządkowania się władcy połączonego imperium, i rozpoczęli bunt oraz podburzanie reszty wojowników. Podjęte kontr-działania w tej sprawie skończyły się właśnie wspomnianym zerwaniem współpracy i próbą odzyskania chociaż części terenów zajmowanych przez Zeków, a które zostały im jedynie użyczone, na czas tak długi, jak długo mieli pozostawać w przymierzu z Abbarstanem.
Zacytuję jednego z historyków Abbarstanu, żyjącego 100 lat temu.
„...Odparcie ataku Zeków i przeprowadzenie skutecznej kontrofensywy zakończonej oblężeniem i upadkiem Bandar-Abbas to jedno z tych lepszych dni naszej historii, pamięć o takich zwycięstwach powinno się pielęgnować...”
Gdy Zekowie rozpoczęli wrogie działania wobec Abbarstanu, wydarzenia przyjęły zły obrót, zanim się zorientowaliśmy na naszych zachodnich obszarach, mieliśmy już przeważającą przewagę Sunnitów nad Szyitami, co w obliczu napięć między władzami obu ludów doprowadzało do mordów na tle religijnym. Wtedy to właśnie miarka się przebrała i ruszyła kontrofensywa na Bandar-Abbas, aby wybić Zekom z głowy ataki na lud, który przez kilka wieków oferował im gościnę i spokojne życie w symbiozie. Co więcej, należy dodać, że po dłuższym czasie Zekowie znów nas zaatakowali, bez uprzedzenia rozpoczynając nową wojnę, i po raz drugi zdobyliśmy Bandar-Abbas, jednak co powtarzają często historycy, zdobycie miasta po raz drugi przebiegło spokojnie i bez rozlewu krwi, a co mimo tego zrobiły władze Zekistanu? Wysadziły miasto, a w zagładzie miasta zginęło więcej cywili niż naszych ludzi, bo wysadzono główne obszary miasta, podczas gdy nasze siły znajdowały się na południowym wschodzie. Widocznie łatwiej było zabić 10 tysięcy własnych rodaków, niż z godnością stawić czoła naszym wojownikom którzy weszli do Bandar-Abbas tylko dlatego, że Zekowie rozpoczęli kolejną niesprowokowaną wojnę z Abbarstanem. Jeżeli chodzi o rzucanie w siebie ciekawostkami i faktami z historii między Zekami a nami, to uważam temat za zamknięty, to jest moja ostatnia wypowiedź odnośnie historii wojen i sojuszu z Zekami. Myślę, że mamy ważniejsze sprawy na głowie niż takie zachowanie. Co więcej, każdy kto chce zweryfikować nasze słowa, dowiedzieć się jak wyglądały dzieje naszego obszaru, to może sięgnąć po książki, artykuły, źródła w internecie, czy posłuchać historyków, naprawdę jest cała masa źródeł z których można zaczerpnąć wiedzy i informacji na temat historii Abbarstanu i Zekistanu. Z mojej strony to tyle.
Wracając do spraw aktualnych, jesteśmy w szoku po słowach Króla Zekistanu, który oficjalnie uznał, że Ursana i Krtagar są i pozostaną w rękach niewiernych, ktoś tu chyba zapomniał, że na tych ziemiach są groby nie tylko Abbarów ale także Zeków, zanim doszło do rozłamu, wspólnie żyliśmy na tych ziemiach, i mimo, że to nasze tereny, to uznanie zagarnięcia Ursany i Krtagar przez Afrenów, zamiast powrotu tych ziemi w ręce Islamu to ogromna plama na Honorze. Władze Zekistanu właśnie oficjalnie wyparły się swoich przodków, których groby odcięte od opieki potomków, popadły w ruinę na dawnej ziemi Muzułmanów. W dodatku patrząc na ostatnie kontakty Zeków z USA i Arabią Saudyjską, z niepokojem patrzymy na Zachód, musimy być czujni aby znowu łapy USA nie sięgnęły po życia ludzi zamieszkujących nasz region.
Co więcej wydaje się, że Amerykańska smycz jest zbyt krótka i za mocno uciskająca, z braku dopływu krwi do mózgu rodzą się właśnie tego typu bzdury jakie mogliśmy zobaczyć u sąsiadów. Dopatrywanie się czegoś czego nie ma, czyli planowanej inwazji, a ignorowanie tego co jest, czyli odbudowa wizerunku Abbarstanu jako ośrodka handlu, to nic innego, jak przyznanie się do strachu, podsycanego uprzedzeniami religijnymi. To było oczywiste, że pupile USA nie zaakceptują Abbarstanu, w końcu ich Panowie brali udział w kształtowaniu Takistanu na końcowym etapie, więc jakże mogliby skrytykować ich dzieło? Gdyby uznali Wielką Republikę Abbarstanu, byłoby to potwierdzenie, że Takistan był złym tworem narzuconym z pogardą na nasz naród, i sprzeciwieniu się decyzjom USA. Musimy się liczyć z tym, że blok proamerykański będzie współpracował z państwami regionu tylko w takim stopniu, na ile zezwoli im dyktator z Białego Domu. Interesy dużego brata muszą być realizowane bez patrzenia na sytuację ludzi żyjących pod butem Pana z Ameryki, i nie ma tu miejsca na samowolne decyzje, czy sposób myślenia. Musimy zaakceptować, że my jako wolny lud, sami decydujemy w końcu o swojej przyszłości, niestety nie każdy w okolicy może się tym nacieszyć...”
Według informacji z otoczenia Kanclerza, pomimo kontrowersyjnych zachować ze strony naszych zachodnich sąsiadów, Abbarstan nie rozpocznie działań które mogłyby zniszczyć ostatnie umowy i porozumienia, jednak czy tak pozostanie zależy tylko od tego, czy zachodni sąsiedzi zachowają rozsądek i ochłoną.


===========================================================

Nowe złoża.

Na początku roku, przeprowadzono badania w całym kraju, w celu poszukiwania nowych złóż surowców naturalnych. Wynik badań okazał się bardzo pozytywny, bowiem w Abbarstanie znajdują się bardzo duże pokłady Manganu.
Po kilku miesiącach przygotowań do inwestycji w tym kierunku, dzisiaj ogłoszono start budowy potrzebnych do wydobycia obiektów, oraz utworzenie przedsiębiorstwa Manganex.
Już nie długo kolejny surowiec stanie się towarem eksportowym i pieniądze niezbędne do budowy Wielkiej Republiki Abbarstanu, popłyną nowym strumieniem do Zagrabadu.


===========================================================

Jedna krew, dwa narody.

Na zachodzie regionu ciężko mówić o spokoju. Ledwo opanowano panikę jaka wybuchła po odrodzeniu Abbarstanu, a już w innym miejscu pojawia się iskra zapalna do konfliktu.
Jakiś czas temu siły kilku państw przeprowadziły akcję odbicia porwanego przez piratów tankowca. Podczas operacji, jednostki floty Afreńskiej bez potrzeby i bez zgody Molatii wtargnęły na jej wody terytorialne. Sama Molatia twierdzi, że nie było ani zgody, ani potrzeby na tego typu działanie. Afrenia po raz kolejny lekceważy Molatię, a nawet ignoruje ją jako odrębny kraj, czyżby Kinsela tak głośno krzyczała o Abbarstanie i jego podobno szykowanej inwazji, a sama miała podejrzane plany wobec Molatii i testowała na ile może sobie pozwolić? Będziemy się bacznie przyglądać sytuacji.


============================================================

Podsumowanie:

-5mln Centrum Technologiczne -70/200mln
-2mln program „Twierdza” cz.1 -20/110mln
-4mln program „Patriota” -18/30mln
-Program „Świetlik”:
-5mln Etap 2: Ferud-Abbar -10/45mln
-5mln korona wirus 15/15mln
-5mln Manganex -5/70mln
-10mln produkcja wojskowa
-15mln doktryna „Dozorowanie Ogniowe” -15/60mln
-10mln licencje cz.3
Razem: 61mln
Pozostało: 1.11mln

PrzemoC
Gracz
Posts: 58
Joined: Tue Aug 20, 2019 5:38 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by PrzemoC » Sat Jul 18, 2020 12:40 pm

Image SPOŁECZNA DEMOKRACJA MOLATII - TURA 6 (CZERWIEC)
Gracz: PrzemoC
Ideologia: Dyktatura
Przychód miesięczny: 44,736 mln
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 13%, wystarczający 23%, maksymalny 33%
Rezerwa populacyjna: 1175
Poparcie: 1,3
Duma: 1,6
Stabilność: 30%
Stolica: Bolabongo
Ukweli Populi, rejs ku lepszemu
Bieżący rok przejdzie do historii Molatii jako przełomowy - obok rozwoju kultury, wodociągów, armii i opieki medycznej, pewnym krokiem wejdziemy na międzynarodową arenę. W tym miesiącu, po przygotowaniach i zapowiedziach okręt Molatii wypłynął na międzynarodowe wody rozwoju i uznania, ratyfikując Konwencję Wiedeńską o Prawie Traktatów oraz Konwencję o Prawie Morza z Montego Bay. Zgodnie z zapowiedziami, ten niewielki krok w formie uznania dokumentów, według których i tak działa nasza polityka pozwoli nam nie tylko kroczyć za państwami regionu i świata, ale nawet zrównać się z nimi ramię w ramię w marszu do cywilizacji. Molatia obiera teraz kurs na Hagę i Genewę, z każdym dniem przybliżając się do lepszego jutra, a oddalając się od biedy i przemocy.
Corriere Bolabongonese, rozwój medycyny, porozumienie na wschodzie
We współpracy z ambasadą Koionu udało się ustalić zasady pomocy osobom poszkodowanym w wyniku tegorocznej fali zarażeń tzw. "Koronawirusem". Poza obustronną ścisłą kontrolą granicy, strona grecka zdecydowała się na wysłanie do Malari personelu i sprzętu medycznego. Pomoc zostanie przeznaczona zarówno dla mniejszości greckiej zamieszkującej Malari, jak i dla czarnoskórych mieszkańców regionu. Porozumienie jest pierwszym wartym odnotowania owocem długotrwałych rozmów na linii Bolabongo - Hellon. Współpraca z Koionem Hellenonem cieszy podwójnie, gdyż musimy brać pod uwagę nie tylko oczekiwania społeczeństwa, wzajemne roszczenia obu stron czy różnice kulturowe. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się kontynuować pokojową współpracę na równych zasadach. Smuci natomiast brak porozumienia z Kinselą, do której nam jakby bliżej. Smuci - a jednak nikogo nie dziwi.
Emittente Sauti Ya Mwanga, na północy porozumienie, ale i kompromitacja
Wbrew oczekiwaniom, dziwne porozumienie między skłóconymi na co dzień Zekami, Karzegami i Afrenami okazało się być dość udane - nie wybuchły zamieszki, nie doszło do manifestacji, nikt nie rzucił się sobie do gardeł. Być może strach przed handlem z Abbarami i przed ex-takistańską ropą był silniejszy, niż przelana krew tysięcy żołnierzy i setki lat wrogiej historii?

Na granicy Afreńsko - Abbarstańskiej dochodzi do licznych napięć. Po ostatniej prowokacji na morzu i strzelaninie, do jakiej doszło w Lorengau nie powinno dziwić, że Afrenowie mają słabe nerwy i chętniej używają spustu niż głowy. Oby podczas ćwiczeń, które zapowiedzieli zarówno przy granicy z Abbarstanem, jak i Molatią proporcje się odwróciły. Nieoficjalne źródła donoszą, że Kinsela przygotowuje nadplanową liczbę pomników dla poległych żołnierzy, co nie zaskakuje biorąc pod uwagę jakość wyszkolenia i wyposażenia ich armii. Może zapobiegawczo przygotowują się na straty podczas ćwiczeń, albo afreńskie wojsko nie wytrzymuje próby walki z afreńską przestępczością?

Skoro już jesteśmy w temacie przestępczości - porozumienie między Dzalalem Dinem a Nyerere zawisło na włosku, gdy policja z Lorengau stoczyła bitwę z mieszkańcami miasta o to, kto pierwszy wyżyje się na obywatelu Zekistanu. Współpraca między Kahror Pacca a Bolabongo układa się za to coraz lepiej - i nic dziwnego, że Zekowie po pozytywnych doświadczeniach handlowych szukają porozumienia dalej na południu. W tym miesiącu odbyło się posiedzenie przedstawicieli obu rządów. Rozmowy dotyczyły nie tylko "gorącego temperamentu" Afrenii i handlu, ale dążyły także do porozumienia na innych szczeblach. Szczegóły zostaną ujawnione wkrótce.
Taifa Rai Uno, rozwój armii postępuje
Zgodnie z zapowiedziami ministra obrony, Antonio Macieretunde zakończony został program rozwoju armii zaplanowany na pierwsze półrocze. Poziom wyszkolenia każdej gałęzi naszych sił zbrojnych nie tylko pozostaje w ścisłej czołówce regionu, ale także może stanowić wzór do naśladowania dla pozostałych państw. "Jeszcze nigdy siły zbrojne Molatii nie były tak gotowe do obrony Ojczyzny, a poziom wyszkolenia nie sięgał tak wysoko." - komentuje Karasamir Ungwebe. Tymczasem, pan minister pytany o uczczenie wydarzenia paradą lub pokazem, odpowiada: "Molatia ma teraz ważniejsze zadania dla wojska, niż prężenie się do obiektywów. Osobiście zapewniam, że wyszkolenie i gotowość sił zbrojnych stoją na najwyższym poziomie. Zamiast tracić czas i środki na popisy, pokażemy w praktyce co potrafimy - oczywiście, jeśli zajdzie taka potrzeba. A proszę zauważyć, że sytuacja z miesiąca na miesiąc staje się coraz to bardziej niepewna, jak to zwykle ma miejsce w Międzymorzu. Jeśli dojdzie do parady, niech nikt nie ma złudzeń, że będzie to parada zwycięstwa."
Macierere zapytany o dalszy rozwój sił zbrojnych zaznacza, że było wiele planów zakładających zarówno szkolenia, jak nawet całkowite uzawodowienie armii. Jednak biorąc pod uwagę sytuację i dostępne środki, najprawdopodobniej czeka nas modernizacja i zwiększenie ilości posiadanego sprzętu.
Taida Rai Due, zwiększenie wydatków w sektorze cywilnym
Do końca pierwszego półrocza udało się zakończyć program rozbudowy sieci studni, wodociągów i innych sposobów pozyskiwania czystej wody do codziennego użytku. Prace, początkowo planowane do września, uda się zakończyć do końca bieżącego miesiąca, czyli około 60 dni przed terminem. Dzięki temu każdy obywatel otrzyma dostęp do bieżącej wody pitnej jeszcze przed nadejściem najgorętszej, przewidywanej fali upałów. Inwestycja nie jest jednak ostatnią, którą zakończymy jeszcze w tym roku. Rząd stawia na poprawę dostępu do opieki zdrowotnej, mamy już program szczepień, w przyszłym miesiącu planuje się zakończenie rozwoju sieci ambulansów. Obok zakupów wojskowych, na które przeznaczy się znacznie mniej środków niż dotychczas czekają nas kolejne inwestycje w zakresie opieki zdrowotnej i poprawy systemu prawnego - to wszystko planowane jest w następnym kwartale.
A skoro już mowa o prawie - pytaliśmy, kiedy możemy spodziewać się nowych regulacji dotyczących broni palnej i ciężkich narkotyków. W sprawie broni uspokajamy: nikomu nie zostanie odebrana a szczegóły poznamy już za miesiąc. Kwestia narkotyków wyjaśni się do końca następnego kwartału.

Budżet:
44,736 (SEP) + 8,8 (z przedsiębiorstw) = 53,536 mln
53,536 mln - 13,919 (Socjal 26%) = 39,617
39,617 -3,233 mln (utrzymanie armii) + 0,046 (z poprzedniej tury) = 36,430 mln
Dwa mln wpada od Zekistanu za kolejną partię moździerzy +2 mln = 38,430 mln
Kontynuuję program poprawienia i uproszczenia prawa w Molatii +2 mln (6/11 mln)
(trait: Wadliwa kodyfikacja prawa)
36,430 mln
Kończę zapewnienie czystej wody na terenie całego kraju +28 mln (80/80 mln)
8,430 mln
Kontynuuję podniesienie poziomu opieki medycznej na poziom pierwszy +8,3 mln (13,6/25 mln)
Zostaje 0,021 mln (wg Arkusza...)

Bocian
Gracz
Posts: 57
Joined: Sat Jan 03, 2015 3:27 am

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Bocian » Sat Jul 18, 2020 10:00 pm

Image KARZEGISTAN Gracz: Bocian
Ideologia: Monarchia/system superprezydencki
Przychód miesięczny: 103,8 mln
Utrzymanie sprzętu: 12,15 mln
Poziomy wydatków socjalnych:
- wystarczający 33%
- maksymalny 38%.
Rezerwa populacyjna: 92 osoby
Przywódca: Selim Hassabi, potomek Abdula Hassabiego
Poparcie: 1,2
Duma: 1,2
Stabilność: 75%
Stolica: Mazargan
Na fali obecnego entuzjazmu społecznego wywołanego niedawną akcją antyterrorystyczną, prezydent Hassabi zdecydował o podjęciu kroków w celu umocnienia tożsamości narodowej Karzegistańczyków. Jak wiadomo, w obecnym świecie niekwestionowanym prawem obywateli do deklarowania patriotyzmu jest kibicowanie przedstawicielom swojego państwa w rozgrywkach sportowych, w kraju i za granicą. Oprócz tego, sport wpaja nawyki zdrowego trybu życia, przyjaznego współzawodnictwa i zapewnia sposób na rozładowanie napięcia. Jak podały lokalne gazety i kanały telewizyjne, projekty rozbudowy narodowego stadionu w Mazargan opuściły już deski kreślarskie i rozpoczęto już ich realizację w praktyce. Miejscowe kluby piłkarskie otrzymają dotacje od podmiotów krajowych; rozpoczął się też proces wyłaniania krajowej reprezentacji w piłce nożnej.
Wydarzenia za granicą
Zgodnie z informacjami międzynarodowych mediów, w Afrenii i Czarnorusi miało dojść do poważnych napięć na tle politycznym, w których interweniować musiała policja. U południowego sąsiada doszło niemalże do zamieszek, w których tłum, podjudzony przez internetową plotkę, miał próbować zlinczować obcokrajowca podejrzewanego o szpiegostwo. Na szczęście, sytuację udało się rozwiązać pokojowo. Natomiast u naszych braci w wierze za morzem sytuacja jest bardziej niepewna: wiadomo jedynie o koncentracji sił na południu Arabii Saudyjskiej.

Zaskoczeniem było również odkrycie manifestu pracownika linii lotniczych, który wziął odpowiedzialność za doprowadzenie do katastrofy samolotu w Ursanie, w której zginęli wszyscy pasażerowie. Jego treść publikujemy poniżej:
(...)
Jest to klasyczny przykład europejskiego ekoterroryzmu, noszącego znamiona niemalże choroby psychicznej, lub co najmniej oderwania od rzeczywistości. Polega głównie na obarczaniu państw zachodnich odpowiedzialnością za zmiany klimatyczne na Ziemi, jednocześnie ignorując wpływ państw azjatyckich i afrykańskich, które za nic mają ograniczenia emisji CO2, przepisy dotyczące pozbywania się odpadów szkodliwych, i nie mają też oporów przed wylewaniem swoich nieczystości do rzek. Najbardziej zanieczyszczone rzeki globu (Jangcy, Ganges, Amur, Kongo) i najbardziej zanieczyszczone miasta (Onitsha, Peszawar, Zabol) znajdują się w Azji i Afryce. W zatruwaniu oceanów przodują Chiny, które każdego roku wrzucają 8,8 milionów ton plastiku do morza. Tuż po nich podąża Indonezja, z 3,2 miliona ton. Udział Stanów Zjednoczonych, natomiast, jest to jedynie 0,3 miliona ton rocznie. Pozostałe państwa europejskie, pomimo wysokiej konsumpcji i rozwoju technologicznego, stoi jeszcze niżej w tabeli. Pozostaje jedynie czekać, aż opętani manią czynienia dobra zieloni terroryści wyjadą do Azji, by zabijać miejscowych obywateli i w ten sposób skłonić ich do zatrzymania zmian klimatycznych. Będziemy oczekiwać na rozwój sytuacji.

Dochód na turę: 103,8 mln
Socjal niski (20%): 20
Utrzymanie: 12,15
Reszta: 72,2
Doktryna "Patterns of Conflict": 80/80 (2/2) +20
Doktryna "Patrol wód neutralnych" 14/20 (2/3) +7
Doktryna "Niski pułap lotu" 10/30 (1/2) +10
Rozbudowa stadionu i stworzenie reprezentacji narodowej: 5/?
Wydatki związane z akcją antyterrorystyczną: 2
Formowanie kompanii pancernej: 53/161 (4/?) +25
Nisko oprocentowane kredyty dla przedsiębiorstw: 3 mln

User avatar
Edek
Gracz
Posts: 405
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Edek » Mon Jul 20, 2020 2:50 pm

ImageTURA 6 - Ludowa Republika Zagorii(LRZ)

Ustrój: Dyktatura jednego człowieka, skrajna lewica, komunizm
Baza rekrutacyjna: 1753, pobór 12 miesięczny
Bazowa duma narodowa: 1,8
Bazowa popularność przywódcy: 1,6
Stabilność: 75%
Budżet: 42302 - 7.8452- 7= 27.462
Poziom socjalu: wystarczający 20%
SEP: 23,540+1,136 = 24,676
Przedsiębiorstwa państwowe - 17.626 mln.

Zagorska Ludowa Agencja Informacyjna - przegląd miesiąca

Rozmowa z rolnikami – wyjaśnienie nieporozumienia
W naszej ojczyźnie wielka rola przykładana jest do wspólnego działania społeczeństwa jako jednego organizmu. Szereg osób łasych na pieniądze jednak sprzeniewierzył się tak drogim wartościom. Wykorzystując swoją pozycję i wpływy doprowadzając do strat pośród zwykłych obywateli w kluczowym dla Naszej gospodarki rolnictwie. Nie może być zgody na takie postępowanie. Winni uchybień zostaną ukarani, będą musieli odpracować przynajmniej część partactwa jakim się wykazali, albowiem straty są znaczne i wynoszą ponad połowę miesięcznych przychodów naszego państwa. Zagoria nie pozostawi rolników bez pomocy dziś zostaje wypłacona zostaje pierwsza transza pomocy dla pionierów zagorskiej roli.

Dodatkowo zmiany dotkną samą działalność rolniczą. Określani przedstawiciele gospodarstw rolnych będą mieli realny wpływ na politykę rolną państwa za sprawą swoich przedstawicieli w strukturach związkowych.


Czarnoruskiego cyrku ciąg dalszy – brak rozmów w sprawie referendum
Referendum niepodległościowe nadchodzi wielkim krokami. Strona czarnoruska zdaje się jednak cały czas nie zauważać problemu. Nie jest to nic nowego w tym antyludzkim i nastawionym na wyzysk mas robotniczych państwie. Mamy nadzieję, że już wkrótce Zagoria pewnie stanie na nogach i rozpocznie procesy integracyjne ze społecznością międzynarodową dla dobra ludu ją zamieszkującego.


Zagoria wyciąga dłoń - wymiana jeńców z Czarnorusią
Oligarchiczny rząd w Novigradzie cały czas bezprawnie przetrzymuje gro działaczy ludowych. Skandaliczne warunki więzienia połączone z stałym znęceniem się nad zagorskimi bohaterami są raną która od lat jątrzy nasze społeczeństwo.
Dlatego po likwidacji komórek NAPA zadecydowane, iż Ci z terrorystów, których wkład w ową organizację terrorystyczną był znikomy zostaną zaoferowani Czarnorusi jako barter za naszych bohaterów.

Jednak z racji na działalność terrorystyczną prowadzoną przez NAPA’owców nie mogło być mowy o wymianie w stosunku 1:1. Pierwsza wymiana umożliwi powrót do domu aż czterem Zagoryjczykom. Następne wymiany są w planach. Zobaczymy czy oligarchowie z zachodu są gotowi do współpracy.


Dzień wyboru – referendum już wkrótce
Dzień referendum nadciąga wielkimi krokami. Rozpoczyna się procedura ustalania komisji wyborczych, specjalny sztab pracuje również nad ustalonymi regułami głosowania w dobie wirusa. Rozważane są opcje głosowania korespondencyjnego dla szczególnie narażonych grup. Już wkrótce możemy oczekiwać rozpoczęcia kampanii referendalnej przez wszystkie zainteresowany strony, albo przynajmniej te którym zależy na usłyszenie głosu narodu.


Manewry “Zapad” - zabezpieczenie referendum
Smuci milczenie Czarnorusi, która zdaje się jak zwykle ignorować problemy podzielonego narodu. Jednak poza smutkiem taka opieszałość w połączeniu z wzrastającymi poparciem dla terroryzmu NAPA oraz resentymentach względem zjednoczonej pod władzami oligarchów Czarnorusi niepokoi. W trosce o byt Zagorii w czasie trwanie referendum przeprowadzone zostaną zakrojone na szeroką skalę manewry wojskowe “Pobieda 2021”. Ich celem jest zgranie naszych sił rezerwowych z liniowymi w ramach wojny obronnej przed ewentualną agresją z zachodu.

Aby uniknąć jakichkolwiek oskarżeń o wpływanie wojska na wyniki głosowanie rejon dyslokacji jednostek będzie oddalony od terenów zamieszkałych przez ludność cywilną. Zagoria jest spokojnym krajem, zwłaszcza dziś, gdy zdławione zostały faszystowskie bojówki nie ma potrzeby by wojsko chroniło lokale wyborcze. Kontrolę nad wyborami będzie sprawować korpus myrtańskich mężów zaufania, którzy będą mieli dostęp zarówno do pracy komisji wyborczej jak i wszelkich spraw związanych z procedurą zliczania głosów. Taką samą kontrolę sprawować będą rzecz jasna Nasi obywatele piastujący podobną rolę.Inne:

Re definicja na bliskim wschodzie - początek nowej wojny?
Bliski wschód znów jest na skraju wrzenia. Arabia Saudyjska zdaje się szykować do ostatecznego rozwiązania kwestii rebeliantów u swoich granic. Przypominamy, klęska humanitarna w Jemenie trwa od lat za sprawą brutalnej wojny domowej.


Wojna na wyspach – Sahrani znowu w ogniu?]/b]
Pełzająca wojna zdaję się również rozpoczynać na Sahrani. Media donoszą o potyczkach na cała długości granicy, póki co jednak obie strony milczą.


Ekoterroyzm – kolejne oblicze dekadencji oligarchów?]/b]
Manifest terrorysty odpowiedzialnego za katastrofę lotniczą w Afrenii to kolejny dowód na upadek struktur społecznych i wzrastania na szeroko pojmowanym zachodzie idei bardzo szkodliwych i niebezpiecznych. Ludowa Republika Zagorii liczy, że cała sprawa zostanie zakończona


Pokłosie likwidacji NAPA i nieudolnej polityki - rozbój w biały dzień
Czarnoruś wrze, nieudolny rząd w Novigradzie potyka się o własne nogi. Dziś doszło do pierwszego ataku na jego przedstawicieli. Takie zdarzenia nie dziwią, lud Czarnorusi ma wyraźnie dość oligarchów pogrywających sobie z narodem.


Radio:
- Doszło do wymiany, gdzie za jednego Czarnorusina zabrał czterech moich :P
- Czarnoruś zdycha
- Zagoria robi manewry przy granicy, chuj wie czy będzie tam Takistan


Wydatki: 27.462

Armia [10mln]
20/40mln - przekształcenie 1.Roty Radogoszcz
10/35mln - Polityczna indoktrynacja
20/20mln - Etos Gieroja (10mln) - Wprowadzone


Gospodarka [17mln]
6,662/15mln Program radiowy *
7/15 - Zapomogi dla poszkodowanych rolników (7mln)
19/30 Elektrownia węglowa Herr Schmita (10mln)


Zostaje: 0.462 mln

Ares
Gracz
Posts: 631
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Ares » Mon Jul 20, 2020 9:22 pm

Królestwo Zekistanu - TURA 6 (Czerwiec)
Gracz: Ares
Ideologia: Absolutyzm, prawica
Przychód miesięczny: 55,347
Budżet: 55,347 - 25% = 41,510 - 12,299 = 29,211

Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 15%, wystarczający 20%, maksymalny 45%
Rezerwa populacyjna: 680 + 14 =694
Poparcie: 1,1
Duma: 1,0
Stabilność: 35%
Stolica: Kahror-Pacca

ZekTV prezentuje!

Skandal w policji i zdecydowana reakcja króla!
Absolutnie odrażające zachowanie w policji zostało wykryte przez mieszkańców kraju! Stróże prawa którzy mieli pilnować tego, by obostrzenia wprowadzone w kraju, a mające na celu uchronienie narodu przed dalszym rozwojem SARS CoV-2 rozpoczęli ohydną praktykę zbierania łapówek od ludzi, którzy nie chcą się podporządkować wyjątkowo łagodnym nakazom. Sytuacja rozrosła się do takiego poziomu, że "stróże prawa" wprowadzili między sobą oficjalne stawki które będą pobierać od obywateli Królestwa Zekistanu! Sytuacja ta wprowadziła króla Dżalala ad-Dina w furię, wezwał on komendantów policji z całego kraju na konferencję, w której jasno postawił sprawę "Albo zakończycie ten proceder albo nie będzie dla was miejsca w policji", co dosadnie pokazało że król nie będzie tolerować korupcji.
Król również wydał następującą krótką przemowę:
"Jestem absolutnie zawiedziony postawą moich rodaków! Jedną rzeczą jest przyjmowanie łapówek, drugą tak samo absolutnie niedopuszczalną jest fakt że te łapówki były dawane! Obostrzenia wprowadzone w kraju mają na celu właśnie dalszemu rozwojowi choroby, naprawdę chcecie dopuścić do tego, że lokale gastronomiczne, urzędy, miejsca kultury i religii zostaną zamknięte? Pomyślcie o tym, jak wasza niesubordynacja wobec nakazów może pogorszyć waszą sytuację materialną! Jeżeli nie chcecie do tego doprowadzić, to macie jedno wyjście. Stosujcie się do tego co zostało wam nakazane."
Image

Image

Ratesu
Gracz
Posts: 91
Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Ratesu » Mon Jul 20, 2020 9:42 pm

Królestwo Myrtany - TURA 6 (Czerwiec)
Gracz: Ratesu
Ideologia: Monarchia parlamentarna, umiarkowana prawica, izolacjonizm
Przychód miesięczny: 115,638 - ~32% socjalu = 78,633 - 8,153 utrzymanie armii + 13,488 (tyle się ostało z poprzedniej tury)
Budżet: 83,968
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 25%, wystarczający 32%, maksymalny 42%
Rezerwa populacyjna: 168
Poparcie: 1,1
Duma: 1,1
Stabilność: 100%
Stolica: Khorinis

//post prawie techniczny//

Myrtana Herald

Rozmów handlowych się nie ujawnia
Rozmowy handlowe z Molatią zakończyły się fiaskiem. Jak donoszą nasze źródła przedstawiciele Myrtany uznali, że niewielką korzyścią będzie eksport tylko metali pozłacanych i posrebrzanych do Molatii, także import skór i innych surowców pochodzenia zwierzęcego. Prawdopodobnie początkowe ustalenia było o wiele korzystniejsze. W kuluarach królewskiego biura spraw zagranicznych widać było lekkie zdenerwowanie ujawnieniem tych nieudanych rozmów przez media w Molatii. Niektórzy z biura dodają, że na niekorzyść Molatii działa przestrzeganie praw człowieka w tym państwie, ale strona Molatyjska wysunęła pewne propozycje w kierunku ich przestrzegania.
Pieniądze dla Turystyki – specjalny Fundusz
Powstaje Akcja Wsparcia Turystyki, na które zostaje przeznaczone 20 milionów. Pokryją zwiększone koszty z uwagi na koronawirusa, m.in. dezynfekcja, środki zabezpieczenia. Pozwolą one też dofinansować przedsiębiorstwa turystyczne cierpiące z powodów koronawirusa, ale tu trzeba wykazać, że dane zmniejszone przychody są spowodowane koronawirusem.
Pozytywne cechy państwa:

Rozpoczęcie budowy Ciepłowni Geotermalnej w Khorinis
18 milionów pochłonie budowa ciepłowni geotermalnej w Khorinis. Doradca ds. ekonomicznych króla Xardaasa mówił, że stolica otrzyma ciepło wprost z ziemi. – Myrtańskiej ziemi. – podkreślił. Będzie to jedna z trzech ciepłowni geotermalnych, które powstaną w skutek ostatnich badań wód geotermalnych. W wyniku tych badań powstała też elektrociepłownia w Vengardzie.
Ćwiczenia wojskowe
Zaczęły się ćwiczenia wojskowe w celu doszkolenia nowych taktyk defensywnych. Mają w nich brać instruktorzy wojskowi. Ćwiczenia potrwają trzy miesiące.
Podsumowanie:
Ciepłownia Geotermalna w Khorinis - 18 - 18/18 mln
Inkubator Technologiczny w Khorinis - 5 mln
Inwestycje MFI w regionie - 3 mln
Badania wód geotermalnych - 15 mln
Akcja Wsparcia Turystyki - 20 mln
Testy i sprzęt do walki z koronawirusem - 15 mln
Doktryna STRAŻ PRZEDNIA - 20 mln - 20/55 mln

Ostało mi się: 2,968 mln

Podsumowanie kwartału:
Elektrociepłownia w Vengardzie - 30 mln
Inkubator Technologiczny w Khorinis - 30 mln
Inwestycje MFI w Region - 20 mln
Akcja Wsparcia Turystyki - 20 mln
badania wód geotermalnych - 15 mln
Wsparcie dla przyjmujących zagranicznych do testów - 7 mln
Ciepłownia Geotermalna w Khorinis - 18 mln
Umowa handlowa z Afrenią

User avatar
rince
Game Master
Posts: 713
Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by rince » Mon Jul 20, 2020 10:15 pm

Image
Jagdlandska Heimsveldið
Gracz: Rince
Ideologia: Totalitaryzm nacjonalistyczny
Poparcie przywódcy: 1,3
Duma narodowa: 1,5
Stabilność: 90%


Tura 6:


Obwieszczenie Leiðtogi Stena Holta:
W związku z prowadzonymi przez Borgar Kanslari Daga Issaksona działaniami na rzecz uporządkowania prawa, ustanawiam hierarchię aktów prawnych, z naczelnym prawem Grunnlög. Grunnlög określa podstawowe reguły i wartości rządzące naszą ojczyzną, aby ugruntować zasady, które jako Leiðtogi naszego wielkiego Narodu uważam za podstawowe i nienaruszalne, a także by dać podstawy pod kolejne akty prawne, które będą porządkowały i utrwalały ład prawny naszej Heimsveldið. Kolejny akt, Lög Ríkisstj które ustanowi zreformowaną administrację państwową i zakresy kompetencji poszczególnych urzędów, sądów i zarządów, zostanie przyjęty kiedy Kanslari Issakson zakończy prace nad projektem reformy administracji i przedstawi ten projekt do mojej akceptacji.


Grunnlög Jagdlandska Heimsveldisins

§1. Wartości i Idee
1. Jagdlandska Heimsveldið jest polityczną wspólnotą Narodu Jagdlandzkiego, istnieje z woli Narodu i zgodnie z wolą Narodu jest rządzona.
2. Jagdlandska Heimsveldið opiera się na wartościach wspólnoty i bratestwa, siły, odwagi, honoru.
3. Jagdlandska Heimsveldið łączy w jeden interes Narodu interesy wszystkich jego członków.
4. Jagdlandska Heimsveldið dąży do polepszania bytu członków Narodu, do rozwoju materialnego i naukowego.
5. Jagdlandska Heimsveldið zapewnia nieskrępowaną i nieograniczoną względami ideowymi wolność prowadzenia badań naukowych i publikacji ich wyników.
6. Jagdlandska Heimsveldið wspiera gospodarkę opartą na prywatnej własności i obrocie rynkowym oraz koordynuje działania podmiotów gospodarczych w interesie Narodu.

§2. Leiðtogi
1. Wola Narodu skupia się w osobie Leiðtogi, który w imieniu Narodu zarządza i stanowi prawa.
2. Obowiązkiem Leiðtogi jest słuchać Narodu i Narodowi przewodzić.

§3. Lög Ríkisstj
1. Leiðtogi nadaje państwu Lög Ríkisstj.
2. Lög Ríkisstj określa strukturę administracji państwowej i zakres działania poszczególnych jej organów.

§4. Źródła prawa
1. Źródłami prawa są dekrety Leiðtogi oraz wydawane w ich uzupełnieniu rozporządzenia ministrów, a także akty prawa miejscowego.
2. Dekrety mające status Codex oraz Lög są normami prawnymi z którymi pozostałe dekrety zachowują zgodność.

§5. Naród
Naród Jagdlandzki obejmuje wszystkich obywateli Heimsveldið.

§6. Obywatelstwo
1. Obywatelem Heimsveldið jest potomek dwójki rodziców będących obywatelami.
2. Leiðtogi może nadać obywatelstwo cudzoziemcom szczególnie zasłużonym dla Narodu Jagdlandzkiego.

§7. Obowiązki obywatela
1. Obywatel ma obowiązek podporządkować się prawom Heimsveldið oraz interesowi Narodu.
2. Obywatel ma obowiązek służyć Heimsveldið w czasie wojny w zakresie, do jakiego zostanie wezwany, wierny wartościom na jakich jest oparta.

§8. Prawa obywatela
1. Obywatel ma prawo do życia i nienaruszalności cielesnej.
2. Obywatel ma prawo do własności i dziedziczenia.
3. Obywatel ma prawo do uczestniczenia w życiu politycznym Heimsveldið.
4. Obywatel ma prawo do wolności słowa, w tym krytyki, za wyjątkiem szerzenia idei destrukcyjnych dla wspólnoty narodowej.
5. Obywatel ma prawo do wolności wyznania.
6. Obywatel ma prawo do bezpieczeństwa i higieny w miejscu pracy.
7. Obywatel ma prawo do nauki.
8. Obywatel jest uznawany za niewinnego, jeśli nie zapadł w jego sprawie wyrok stwierdzający inaczej.
9. Powyższe prawa mogą być ograniczone tylko w celu zapewnienia bezpieczeństwa Heimsveldið, w zakresie nie większym niż absolutnie niezbędny.

§9. Goście Narodu
1. Gościem Narodu jest potomek obywatela Heimsveldið i cudzoziemca.
2. Gościem Narodu jest również osoba zamieszkująca terytorium Heimsveldið co najmniej 10 lat, wykonująca pożyteczną dla Narodu Jagdlandzkiego pracę.
3. Leiðtogi może nadać Gościowi Narodu obywatelstwo, jeśli ten deklaruje przynależność do Narodu Jagdlandzkiego oraz kultywuje jego zwyczaje.
4. Gościowi Narodu przysługują te same prawa co obywatelowi, za wyjątkiem prawa do uczestniczenia w życiu politycznym.
5. Gość Narodu posiada te same obowiązki co obywatel.

Jaglandskur Áhorfandi:
Lewactwo morduje niewinnych
Jak donosi prasa zagraniczna, za katastrofę lotniczą na pograniczu Afrenii i Takistanu odpowiedzialny jest mechanik, wyznający poglądy zielonego lewactwa, który w imię przeciwdziałania globalnemu ociepleniu zdecydował się zabić kilkuset niewinnych ludzi. Pozostawiamy to do oceny czytelników.

Jaglandsk Tæknimiðstöð gotowe
Zakończyła się budowa Jaglandsk Tæknimiðstöð, największej inwestycji ostatnich lat w Jagdlandzie. To nowoczesne centrum technologiczne stanie się motorem rozwoju technologii cywilnych i militarnych, zapewniając naszemu Narodowi stałą przewagę nad gorszymi rasami. Już w tym miesiącu opracowano modernizacje posiadanych przez nas czołgów T-72 do nowego standardu, dając im możliwości nie ustępujące czołgom współczesnym.

Dochody:
SEP: 115,297 mln
PP: 12,28 mln
Razem 127,577 mln
Z zeszłej tury: 3,074 mln
Razem na tę turę: 130,651 mln

Wydatki:
Modernizacja 3x T-72: 30 mln
Doktryna "GUNS AND BUTTER": 25 (50/70) mln
Kontynuacja programu Heimili Fólks: 6 mln
Kontynuacja programu Þróun Framleiðslu: 4 mln
Program Afl Náttúrunnar: 4 mln
Inne: 15 mln

Wydatki socjalne: 31,9 mln
Utrzymanie armii: 14,09 mln

Pozostaje: 0,661 mln
Sten Holt
Leiðtogi Jagdlandska Heimsveldisins

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642

Post Reply