When Diplomacy Fails - temat główny gry

Tutaj toczy się gra główna PBFa.
Post Reply
User avatar
Edek
Posts: 360
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Fri Jul 05, 2019 3:19 pm

Koniec tury 7 (Lipiec 2019)

Tygodnik NIE:
Początek interesów - kres przyjaźni?
Panhellenizm Międzymorski nie raz dawał o sobie znać kiedy to jak sami siebie określają „bratnie” narody Altian i Koiończyków wspólnie broniły wzajemnych interesów. Warto nadmienić, że oba narody „greckie” mają tak naprawdę ze sobą niewiele wspólnego, Koiończycy albowiem wywodzą się z tak zwanych greckich „wieków ciemnych” - kiedy to Mykeńczycy założyli pierwsze faktorje właśnie w Devrekani. Altianie natomiast to efekt wielkiej kolonizacji greckiej, czyli zdarzeń późniejszych o blisko pół tysiąca lat! Sam konflikt zaś wybuchnał za sprawą zdarzenie się interesów Altiańskich i Koiońskich na terenie lokalnego pariasa – czyli owianej złej sławą Republiki Amestris, gdzie od tygodnii mamy do czynienia z stanem faktycznego upadku państwowośći za sprawą akcji szalonego fanatyka jakim niewątpliwia jest faszystowski Daiszoto Selim Bradley.
Głos w sprawie póki co zabrał jedynie charyzmatyczny przywódca Koionu Hellenonu – Matthias Varberios, nie wątpliwie kwestią godzin jest wygłoszenie opinii w sprawie przez jego równie charyzmatycznego adwersarza Arystiona Anvarasa. Konflikt pomiędzy Hellenami jest o tyle zadziwiający, że jeszcze kilka miesięcy temu wspólnie chronili swoje interesy w ramach wydarzeń wynikłych z Incydentu trzeciego lutego. Jak jednak widać, przyjaźń ustępuje miejsca interesom nie tylko na polu prywatnym, ale i międzynarodowym. Dziś wiemy o tym, że wybuch nowego konfliktu w międzymorzu być może jest jedynie kwestią godzin, a na terenie Amestris przebywają zarówno siły Altiańskie jak i Koiońskie. Kto jednak pierwszy zdecyduje się nacisnąć spust? Rozłam w obozie klasyków powinnien wiązać się z zabraniem głosu przez niewątpliwie najsilniejsze z państw regionu – czyli Aquilię. Jednak Senat i konsulowie milczą, strona która uzyska poparcie Arkadii zwycięży, pytanie jest takie czy sama Arkadia zabierze głos?
Czer-SAT News:
Raport ONZ - Devrekani niewinne zbrodni na Stratis!
(…) faktem jest iż amunicja fosforowa była składowana na wyspie w okolicy wzgórza Maxwell. Jednak zgodnie z ustaleniami komisji istnieją realne przesłanki, że nawet samo kierownictwo PPR nie wiedziało o samym procederze, dodatkowo w toku działań śledczych ujawniony został faktyczny rozkład samej organizacji której kadry od lat drenowane były przez różnego rodzaju podmioty uniemożliwiając jej faktyczne działanie, a tym bardziej zakup pocisków termobarycznych i fosforowych. Dodatkowo na podstawie zeznań świadków oraz byłych członków PPR należy wnioskować iż wsparcie dla samej wyspy przez Republikę Devrekanii było minimalne, ograniczające się w zasadzie do niewielkiej ilości podmiotów prywatnych.
Jakkolwiek oczywistym jest pochodzenie amunicji z czarnego rynku, a na podstawie analiz jesteśmy w stanie stwierdzić iż pociski były.Po wielomiesięcznym śledztwie mamy podejrzenie, graniczące z pewnością, że za masakrę ludności Altiańskiej na wyspie Stratis nie odpowiada Republika Devrekani oraz sam ruch PPR który niejednokrotnie podkreślał wyrzekniecie się terroru jako metody prowadzenia walk z okupantem. Wszelkie tropy wskazują na zaangażowanie się w konflikt sił trzecich, których celem było wzajemnej zantagonizowanie Altian i Persów na wyspie.
Hellon News:
Qilińskie banki zagrożone – zemsta Daiszoto?
Dwa miesięce temu doszło do zamrożenie aktywów Amestriańskich w Qilinie. Akt ten miałbyć odpowiedzią na zbrodnie popełniane przez reżim rządzącym Amestris na ludności cywilnej Iszwalu. Zgodnie z źródłami Amestriańskie elity utraciły dostęp do swoich kont bankowych w bankach których właścicielami jest ciesząca się obecnie najsilniejszą pozycją w Qilinie rodzina Zheng. Z naszych ustaleń wynika iż międzynarodowe instytucje bankowe oczekują wyjaśnień w tej sprawie od Republiki Qilinu.

User avatar
Edek
Posts: 360
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Fri Jul 05, 2019 3:31 pm

Początek tury 8 (Sierpień 2019):


Newsweek:
Gaara wybrała – ogłoszenie wyników wyborów w Asyryjskiej Republice Gaary!
Gaara po raz pierwszy w swojej historii może cieszyć się z prawdziwej demokracji! Jest to dzień niezwykły, bo o to w toczonym przez autorytaryzmy Międzymorzu udało się zbudować kolejną demokrację, oby przetrwała ona jak najdłużej.

Nową Demokrację 18%
Jeżeli mozemy mówić o czarnym koniu, to całkiem możliwe, że jest nim właśnie liberalna i lewicowa Nowa Demokracja. Która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu młodych Gaaryjczyków którzy mają zwyczajnie dość jakże powszechnej w Gaarze kultury samoumartwiania się i chrześcijańskiego bełkotu.
Asyryjską Partię Demokracji. 30%
Zwycięstwo APD było w zasadzie pewne, jednak ostatnie wydarzenie zmieniły słupki poparcia, a to właśnie partia Sargona straciła najwięcej. Uroki demokracji, dziś zwycięskie APD musi się zastanowić nad wyborem koalicjanta – w jaką stroną pójdzie Sargon i jego obóz?
Nasza Duma - 20%
Łaska ludu na pstrym koniu jeździ, Nasza Duma to partia ksenofobiczna, rasistowska i faszystowska. Od kilku dobrych tygodni lansowana na drugą siłę polityczną kraju musiała zapewne twardo uderzyć o ziemię wraz z pierwszymi sondażami
Odrodzenie Chrześcijańskie! 15%
Chadecy do tej pory nieznani mogą odtrąbić sukces, może nie tak wielki jak liberałowie, ale i im udalo się wprowadzić całkiem sporą reprezentację do parlamentu. W tym wypadku sondaże jednak myliły się i cięzko widzieć tutaj ślady początkowej euforii po debacie.
Partię Modernistyczną. 17%
Moderniści są skansenem minionej ery, ale ten skansen cały czas dycha i ma poparcie dawnych elit.
New York Herald:
Rumble in the jungle - walki w Trakonii
Złe wieści płyną do nas z Trakonii, wedle oficjalnej rządowej wiadomości o godzinnie 21:38 po długiej walce z chorobą zmarł Diego Alvarez - pierwszy przywódca socjalistycznej Trakonii. Wiadomości ta oczekiwana przez wielu uruchomiała wiele trybików, których wynikiem są nie tylko walki w Arulco, ale w całej Trakonii. Zachodnie prowincje to miejsca zwyczajowego operowania partyzantki Eduardo Westlanda, nie dziwi więc intensyfikacja działań w tamtym regionie, wspierany przez Koion Hellenon Westland od miesięcy szykował się do powrotu na stanowisko przywódcy Trakonii – pytanie tylko czy mu się to uda teraz, kiedy Koion jest zajęty na całkiem innym froncie? W przeciągu kilku godzin oświadczenia w sprawie wydają aż cztery różne stronnictwa które wedle wszelkich danych zetrą się w walce o Trakonię.

Oświadczenie El Comendante - Eduardo Westlanda:
Trakończycy! Kres dyktatury komunistów jest bliski! Wraz z śmiercią Diego Alvareza kończy się czas ich jedności! Już teraz widzicie jak uciekają z podkulonym ogonem przed naszym wojskiem! Wojskiem wolnej Trakonii! Zgłaszajcie się do nas, do prawidziwej armii! Mamy broń dla każdego z Was! Wspólnie zrzućmy jarzmo komunizmu! A gwarantuje wam, że wrzesień powitamy w Arulco! Bracia i siostry nadszedł czas by wstać z kolan!
Oświadczenie Anotnio Barci - przewodniczącego Tymczasowego Komitetu Narodowego:
Towarzysze! Dziś zmarł nasz ukochany przywódca Diego Alvarez! Człowiek wielkiego serca, który całe życie poświęcił dla naszego ukochanego kraju! Nie możemy zapomnieć jego ofiary i nie możemy pozwolić aby jego dziedzictwo zostało zaprzepaszczpne przez obłudników i zdrajców! Dlatego wraz z kierownictwem Socjalistycznej Partii Trakonii podjęliśmy decyzję o powołaniu Tymczasowego Komitetu Narodowego pod honorowym patronatem Miguela Richardeza najmłodszego syna naszego ukochanego przywódcy. Komitet jest jedyną legalną władzą w Trakonii, która stoi na straży jej niepodległości! Niech nie zwiodą was słowa kontrrewolucji i zdrajców! Wraz z moimi towarzyszami i Miguelem jesteśmy jednymi wykonawcami ostatniej woli Diega Alvareza ojca nas wszystkich!
Oświadczenie Moniki Richardez:
(…) Kiedyś powiedziano, że nie sztuką jest umrzeć za kraj, sztuka jest zmusić skurwysyna z drugiej strony lufy, żeby umarł za swój! Żołnierze dziś nie tylko musimy umierać, że kraj, ale musimy dodatkowo rozprawić się z świniami które od lat mamiły mojego dziadka! Musimy sprawić, że umrą oni za swoje koryto! Znam was, wiem, że jesteśmy gotowi. Jesteśmy elitą Trakońskiej armii, z dumą nosiłam i nosić będę naszej insygnia! Wspólnie obetniemy łeb tym którzy żyją na nieszczęściu Trakończyków, ale i Xoliatian. Będziemy awangardą rewolucji, ale nie tej spod znaku sierpa i młota! Będziemy rewolucja ludu! Będziemy szli naprzód, okrążymy skurwysynów, zgnieciemy, a później wyślemy na samo dno piekieł Przejdziemy przez nich jak nóż przez masło! Żołnierze, czas dokończyć to co nie udało się mojemu dziadkowi! Czas przywrócić Trakonię jej ludowi!
Oświadczenie Pierwszego Sekretarza Nasesk Tahas :
Nie wystarczy prawicowa partyzantka zamieniająca życie ludu Trakonii w koszmar, potrzeba jeszcze wojny domowej aby dobić lud miast i wsi Republiki Trakonii. Oto jak przez sączącym się od sąsiadów nacjonalizm, kapitalizm i imperializm wydobywają z ludzi najgorsze cechy, czyniąc ich krwiożerczymi łasymi na władze zwierzętami. Pierwszy Sekretarz Nasesk Tahas wraz z armią Komunistycznej Republiki Wielu Narodów sprzeciwia się dalszemu ciemiężeniu ludności Republiki Trakonii. Choć rzuceni do obcego kraju cały czas mamy w swoich sercach ideały walki za proletariat i ideały te zrealizujemy!
Jak kraj długi i szeroki wybuchają walki, wedle pierwszych informacji wojska podległe Westalndowi z sukcesem zajmują większość zachodnich ośrodków miejskich. Siły lojalne partii okopują się w centralnej części kraju, a wojska specjalne zdają się kierować na stolicę z północny Chitzeny. Nie wykryto jednak ruchów wojsk KRWN, ani DRS – te zdają się się wyczekiwać na rozwój wypadków. Jak zakończy się ten konflikt?
Image

User avatar
Edek
Posts: 360
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Sat Jul 06, 2019 5:11 pm

Aquilia News:
Głos rozsądku, głos Aquili - cena pokoju:
Nie mineło nawet pół roku od chwili gdy wspólnie ustanowiliśmy nowy łąd Międzymorza, gasząc waśnie i zwady próbując zaprowadzić pokój tam gdzie panował terror. Umowa ta, jakolwiek niepopularna pośród widzących w nas wszystkich zagrożenie autorytarchów z Takistanu jest umową konieczną, która miała się stać fundamentem nowego ładu. Ładu który dziś jest zagrożony. Republika Aquili nie pozwoli na działania wymierzone przeciwko pokojowi niezależnie kto będzie ich autorem. Dlatego świadom wagi naszych słów, naszej pozycji i siły wzywam wszystkie strony do szanowania własnego słowa, do szanowania podpisywanych przez siebie umów międzynarodowych, do szanowania swoich sojuszników i przyjaciół. Narody które brukają dane słowo nie są godnymi zaufania, nie są też warte wspolpracy, ani nie są warte szacunku. Dlatego wzywamy Republikę Altis, Republikę Iszwalu, Republikę Qilin, ale i Koion Hellenon i Republikę Amestris do nieeskalowania sytuacji na zachodzie. Jak zawsze, tak i tym razem Aquilia stanie po stronie prawdy, a prawda jest taka, że zbyt wiele krwi zostało przelanej. Każdy kto podniesie rękę na pokój będzie musiał się liczyć z naszą stanowczą odpowiedzią. Niechaj rozsądek ostudzi serca tych którzy gotowi znów rzucić życie niewinnych na szalę.

User avatar
Anubis
Gracz
Posts: 434
Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Anubis » Sun Jul 07, 2019 1:05 pm

Republika Altis - Tura 8
Gracz - Anubis
Ideologia- Nacjonalizm, ograniczona demokracja
Socjal: minimalny 20%, wystarczający 27%, maksymalny 37%
Przychód na turę- 47.3mln + 20.1mln (Przedsiębiorstwa) = 67.4mln – 27% (Socjal) = 49.2mln – 14mln koszt utrzymania sprzętu =35.2mln
Budżet: 35.2mln
Przyrost Naturalny- 19 (obecnie ilość rekrutów 106)
Duma Narodowa: 2.0 MAX
Poparcie Przywódcy: 2.0 MAX
Stolica- Pyrgos
Data: Sierpień 2019


Wiadomości „Głos Altis”


1000 lat przekreślone w ... 5 minut.
Wystąpienie Arystiona Anavrasa, przywódcy Republiki Altis.

„Rodacy, bracia, siostry, przyjaciele. Dzisiaj stajemy u progu historycznego wydarzenia. Nikt bowiem nie spodziewał się, że cios wymierzony w najdłuższą i najtrwalszą przyjaźń, padnie z tak niespodziewanej strony.
Bratni naród Koioński, zdradził nas, zdradził nasze więzy krwi oraz wielowiekowy sojusz. Koion okrył się hańbą, i niech Bogowie mu wybaczą, bo droga na którą wszedł nie prowadzi do wielkości.
Sytuacja jest tragiczna. Koion Hellenon oficjalnie ogłosił współpracę z naszym wrogiem, Amestris. Siły zbrojne Koionu zostały ulokowane wprost przed nami, w prowincji Youswell. Działania naszych braci są nielogiczne, bowiem postanowili po cichu przerzucić znaczne siły do tego legowiska zbrodniarzy, i stanąć naprzeciw nam. Obecnie Koion omamiony kolejnymi mrzonkami o wielkich korzyściach, gotuje się do obrony zbrodniarza Daiszoto, i jego watahy morderców i degeneratów. Koiończycy nie mogli dłużej patrzeć, jak ich krewniak, do niedawna na którego patrzyli z wyższością, uważając się za lepszych, teraz staje na równi z nimi, ba!, jest od nich lepszy, że z uporem i determinacją idzie ku lepszej przyszłości, buduje swoją potęgę i dobrobyt, aż w reszcie po długim czasie, zajmuje należne mu miejsce przy rodzinnym stole. Tak, na to nie może patrzeć zuchwały Koion, dlatego postanowił zniszczyć nasze dążenia do wielkości, abyśmy zawsze byli jego gorszym krewnym. Z tego miejsca należy wyjaśnić wiele kwestii, oto i one.

Koion uważa, że jego działanie jest skierowane tylko na dążenie do pokoju, uważa się za orędownika harmonii i spokoju. Zaskakujące podejście, tym bardziej, że Altis otrzymał zgodę od władz Koionu, na korzystanie z ich lotnisk w walkach z Amestris, a teraz nagle mówi o tym, że ten konflikt nie jest pożądany. Oczywiste jest w tym wypadku, że Koion został po prostu kupiony, i stąd jego nagła zmiana stanowiska. Całe szczęście, że nasze siły powietrzne nie operowały znad Koionu, bo tak skrajna zmiana stanowiska, mogła poskutkować zestrzeleniem naszych samolotów.
Dziwne jest też to, że mówicie o stabilizacji, i konieczności wysłania wojska do Amestris aby uspokoić jeden z konfliktów, który podobno tak bardzo zagraża waszemu państwu. To bardzo dziwne, zwłaszcza, że nie przeszkadza wam wojna domowa w Sakuarno, konflikty graniczne z Traconią i wojna domowa wewnątrz, ani nawet terror i zniewolenie Koiończyków w Molatii, tam wszędzie, tuż pod waszym nosem, nie dostrzegacie zagrożenia dla waszej ludności, stabilności czy gospodarki, ale akurat na drugim końcu regionu jest prawdziwe zagrożenie? Proszę Varberios, nie ośmieszaj się. Wszyscy dobrze już widzą, że chodzi o kolejną próbę zdobycia jakichkolwiek korzyści dla upadającego Koionu. Zarzucasz nam, że chcemy zniszczyć Amestris dla pieniędzy, bzdura, zwłaszcza, że sam ogłosiłeś jakie korzyści otrzyma Koion za wspieranie zbrodniarzy z Amestris. M.in. Dostęp do morza? Miałeś co najmniej dwie inne możliwości by go zyskać, i wcale nie musiałeś stawać u boku naszych wrogów, po raz kolejny celując w braci karabinem.

Varberios zarzucasz nam, że to my chcemy podnieść rękę na bratni naród, powiem tylko tyle, nie masz honoru, ani odrobiny. Teraz opowiadasz takie bzdury? Pozwól, że przypomnę ci o niedawnej sytuacji w Gindezern, kiedy to rozkazałeś swojemu lotnictwu zaatakować nasze siły operujące przy Iszwalu. Tylko twarde rozmowy z tobą, pozwoliły wbić ci do głowy resztki rozsądku, i nie doprowadziły do rozlewu bratniej krwi. Chcesz potwierdzenia? Oto ono:
<Udostępnione zostają nagrania z samolotów, słychać na nich Altiańskich oraz koiońskich pilotów, nie mogłem jednak stworzyć ich zarysu w oparciu o rozmowy z Edkiem i Koionem, więc kwestia techniczna pozostaje w rękach GMa.>
Zapewne usłyszymy zaraz, że to zostało sfałszowane, dlatego też domagam się, w razie konieczności, aby udostępnione zostały nagrania z Koiońskich samolotów, usłyszymy wtedy identyczne nagrania. To wszystko pokazuje, że już wcześniej Koion był gotowy wbić nam nóż w plecy, zaatakować odwiecznego sojusznika dla marnych korzyści związanych z nowo powstałym RWN. Tak Varberios, dobrze pamiętamy wasze słowa „Za wszelką cenę bronić spraw Koionu w RWN i likwidować każde ich zagrożenie, niezależnie od pochodzenia”, nasze narody są jak bracia, najlepsi przyjaciele, a Ty zamiast najpierw pomówić z sojusznikiem o zaistniałej sytuacji, celujesz w niego rakietami, i domagasz się wycofania z obszaru, który nawet nie dotyczył wtedy wydarzeń w stolicy KRWN. Już wtedy pokazaliście, że dla was więzy krwi i Honor nic nie znaczą gdy chodzi o pieniądze, to co robicie teraz, jest nie tylko kontynuacją wcześniej planowanej zdrady, to pokazanie światu, że można was kupić i obrócić przeciwko własnej rodzinie.

Przypominam, że Amestris odrzuciło zwierzchnictwo Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w rozstrzyganiu sporów między państwami, już samo to pokazuje, co za skórą ma Daiszoto i jego wataha. Następnie krew cywili, bestialsko mordowane kobiety i dzieci w Iszwalu, eksterminacja jeńców, a co robi Koion? Bez uprzedzenia czy konsultacji, zajmuje pozycje w Amestris, szykując się do obrony zbrodniarzy i degeneratów. Należy także zaznaczyć, że stają u boku żołnierzy KRWN, którego tak bardzo nienawidzili i z takim uporem niszczyli na każdym kroku. Koion krzyczy o walce z komunizmem, podczas gdy zapomina o tym, kiedy trzeba walczyć dla marnych korzyści, i ramię w ramię z podobno największym wrogiem, staje do obrony Amestris przed ręką sprawiedliwości.

Podobno jednym z powodów interwencji w Amestris, jest obawa przed tłumami uchodźców, którzy mieli by szukać schronienia w Koionie. Zadajmy sobie jednak pytanie, kto będzie szukał schronienia w niestabilnym wewnętrznie państwie, rozbitym gospodarczo i prowadzącym konflikty na każdym możliwym obszarze regionu? Po co ktoś miałby uciekać z deszczu pod rynnę, skoro w okolicy są co najmniej 3 o wiele lepsze miejsca do szukania pomocy i schronienia? Koion zaczyna miotać się we własnych kłamstwach, w dodatku nie panuje już nad własnymi decyzjami, które zapadają szybciej, niż mózg może to przeanalizować.

Zarzucacie nam, że układy z Qilinem są zdradą Greckiej rodziny, chciałbym zaznaczyć, że to wy, będąc w Unii Klasycznej, podpisaliście sojusz wojskowy, i nie tylko, z naszym wrogiem, bez żadnych rozmów z nami, co jest pogwałceniem zasad naszej Unii. Dodatkowo pozostając nadal w zobowiązaniach sojuszniczych względem nas, szkolicie naszych wrogów w nowych aspektach prowadzenia walki. Macie czelność nazywać nas zdrajcami? Wstyd, jedynymi zdrajcami tutaj jest Koion Hellenon i jego niekompetentna elita polityków. A co do Qilinu, on nie zostawił nas w potrzebie, i razem z nami buduje silną współpracę oraz dąży do przywrócenia stabilności w regionie, stabilności której tak bardzo wszyscy potrzebujemy. Koion gdy tylko była okazja by pomóc Altisowi powiedział, że to nie jest w interesie Koionu, i nie będzie z tego miał żadnych korzyści. Cudownie, mierzycie relacje między naszymi narodami, naszą przyjaźń, w złocie i dolarach, obyście w przyszłości, gdy zostaniecie sami, mogli z tych banknotów i monet zrobić solidny mur przed wrogami, bo nikt wam z pomocą już nie przyjdzie.
To wy odmówiliście nam wsparcia podczas walki w Iszwalu, wprost powiedzieliście, że nie pomożecie, bo musicie skupić się na zdominowaniu Traconii i zajęciu ich złóż uranu, który ma posłużyć do produkcji broni, którą zamierzacie wykorzystywać przeciwko Devrekani. Zarzucacie nam, brak rozmów o sytuacji w Iszwalu, i postępach na froncie. Przypominam, że o tym wszystkim was informowaliśmy, tak samo jak przyjaciół z Aquili. Nagły zanik pamięci Varberios? W sumie już mnie to nie dziwi.

Jesteście niekompetentni, próbujecie zgrywać wielkich wojowników, pakując się nagle w nasz konflikt bez większego uzasadnienia, podczas gdy nie potrafiliście nawet rozwiązać do końca sprawy KRWN. Wasza nieudolność doprowadziła do tego, że to po waszej stronie oblężenia stolicy komunistów, uciekły znaczące siły wroga, a następnie splądrowały Platonię! Podczas gdy Rzymianie ścigali komunistów przez całe równiny, zdecydowani by doprowadzić sprawę do końca, wy zadowoliliście się gruzami miast, pozwalając uciec KRWNowcom do Traconii i Amestris, teraz już wszyscy wiemy dlaczego, przecież obecnie stoicie razem z nimi u boku, broniąc Daiszoto i jego popleczników.
Watażka z Optain, próbując bronić waszej postawy mówi, że wszystko to jest reakcją na mobilizację armii Devrekani przy waszych granicach. Należy tu przypomnieć, że Persowie wycofali się z wojny, wybrali pokój, no i nie chcieli mieć na rękach krwi ludności cywilnej. Następnie Devrekani zawarło ugody z Qilinem, Altisem oraz Iszwalem, dzięki czemu obecnie panuje między nami pokój, a wy wmawiacie ludziom, że Persowie idą z inwazją? Kraj który zrezygnował z wojaczki na rzecz rozwoju gospodarczego? Wasze działania, to nic innego jak próba otoczenia Devrekani i podjęcia się działań wymierzonych w ich kraj. Obecnie wasz układ pozwala na uderzenie w Devrekani nie tylko frontalnie z Koionu, ale również z flanki. To rzeczywiście jest wizja ataku, ale nie Perskiego, a waszego. Chciałbym z tego miejsca dodać jeszcze, że wasza obecność w Amestris zniszczyła szansę na jakikolwiek rozejm. Podczas negocjacji Daiszoto był przyparty do muru, to była kwestia dni, zanim ostatecznie doszłoby do podpisania pokoju, jednak wy, swoim nagłym wejściem do Amestris, daliście oparcie dla Daiszoto, co poskutkowała nie tylko odmową wobec postawionych warunków, ale również pozwoliło zbrodniarzowi znowu szerzyć groźby. Wasza ułomność pogrzebała szanse na spokój, brawo, po raz kolejny Koion wykazał się niekompetencją i głupotą. Wszyscy pamiętamy, jaki pogrom ludności cywilnej zrobiło Amestris w Iszwalu, mając do dyspozycji dotychczasowe środki, a teraz mamy informacje, w dodatku potwierdzone podczas negocjacji przez samo Amestris, że Daiszoto sprowadza dla swoich siepaczy rakiety balistyczne, wyobraźcie sobie jaki chaos, zniszczenie i śmierć pojawią się gdy na Iszwalczyków spadną rakiety balistyczne. Koionie gratulujemy, dzięki twoim wybitnym zdolnością prowadzenia polityki zagranicznej, właśnie mamy ryzyko ciągłego konfliktu.

Varberiosie, mówisz, że Rzym jest po waszej stronie, doprawdy? Pozwól że wytłumaczę jak bardzo się mylicie. To nie Koion jest głównym partnerem Rzymian lecz Altis, dlaczego? Ponieważ to nasze towary płyną do Aquili, a ich towary do nas, podczas gdy wy praktycznie niczym nie handlujecie, zresztą Koion nie ma nic do zaoferowania. Następnie, nasze siły operują z terenów Aquili, co jasno pokazuje jaką stronę w konflikcie z Amestris trzymają Rzymianie. Myślicie, że Koion jest dla Rzymu ważny bo pomogliście pokonać KRWN? <Arystion szyderczo się uśmiecha> zostaliście potraktowani jedynie jako zwykły żołdak Rzymu, i tak samo was spłacono. Aquila kupiła wasze usługi by zmniejszyć swoje straty w wojnie o odzyskanie dawnych terenów. I tak samo jak wieki temu , po jednej z Rzymskich reform, legioniści dostawali ziemię jako zapłatę za służbę w armii, tak teraz Koion dostał ziemię za służbę dla Aquili, tym jesteście, zwykłymi żołdakami Rzymu, wasza rola polega jedynie na przyjmowaniu strat żeby odciążyć sojusznika. Tyle jesteście warci. Posłużyliście jako karma dla wroga, wykorzystani do realizacji celu jaki mieli Rzymianie. Mówicie, że Aquila będzie po waszej stronie bo ona chce spokoju? To oczywiste, bo każdy tego chce, tylko że czyją stronę wybiorą Rzymianie? Koionu, który doprowadził do kryzysu gospodarczego i turystycznego swój kraj? Który pozwolił zapaść się swojemu najcenniejszemu przedsięwzięciu, jakim była największa w regionie giełda? Opowie się po stronie państwa, które wszędzie pcha swoje siły zbrojne i pod pretekstem stabilizacji, próbuje wyszarpać resztki jakichkolwiek korzyści w regionie? Który rzuca rakietami balistycznymi w półcywilne lotnisko, albo jest gotowy do otwartego ataku na bratni naród?. Czy może wybierze Altis? kraj który kiedyś był wytykany palcem, i tkwiący w stagnacji, a teraz ciągle się rozwija i rośnie w siłę. Który poszerza swoje wpływy z miesiąca na miesiąc, który pomaga potrzebującym, oraz buduje nowe pokojowe relacje z państwami regionu, bo tylko pokojowa współpraca może dawać porządne owocne efekty. Jesteście wspomnieniem dawnego Koionu, desperacko próbując łapać się mglistego wspomnienia waszej potęgi, która jak widzimy przeminęła bezpowrotnie. Era Koionu dobiegła końca, nadeszła era Altian.

Przykro jest mi to mówić, ale w wyniku zdrady Koiońskiej, jesteśmy zmuszeni do następujących kroków:
-Republika Altis rozwiązuje Unię Klasyczną.
-Wycofujemy wszystko z giełdy Koiońskiej, przenosimy się na lepszą i stabilniejszą giełdę w innej, bezpieczniejszej, części regionu.
-Matthias Varberios wraz z czołowymi politykami partii rządzącej w Koionie, otrzymują status Persona non grata w Republice Altis.
-W wyniku zagrożenia dla placówki dyplomatycznej Altis w Hellonie, gdzie zaczynają zbierać się tłumy agresywnych Koiończyków spod sztandaru Varberiosa, cały personel na czele z ambasadorem zostają sprowadzeni do Altis.
Domagamy się również, natychmiastowego wycofania sił zbrojnych Koionu z terenów Amestris. Następnie oficjalnych przeprosin od władz Koionu. Jeżeli władze w Hellonie się nie opamiętają, Koion będzie ponosił dalsze konsekwencje swojej zdrady.

Koiończycy, zobaczcie jak was traktuje zdradziecka kasta polityków. Specjaliści od bankowości, finansów i ekonomii, do niedawna potentaci turystyczni regionu, elita sama w sobie, a do czego was sprowadza Varberios? Chce was zaciągnąć do pługa jak średniowiecznych parobków, tak ma wyglądać wielka kasta bankierów Koiońskich? Upodleni w oczach świata, a na otarcie łez pole do orania, i to jeszcze na obcej ziemi?. Narodzie Koionu, nasi bracia, kuzyni, przyjaciele, czy taki ma być koniec wspaniałej przyjaźni, sojuszu trwającego całe wieki? Myślę, że jest jeszcze szansa na odbudowanie utraconego zaufania, że można jeszcze odbudować to co zniszczyła zdrada, dokonana przez waszą głowę państwa i resztę polityków. Również Grecja przesłała nam wiadomość, że jest zaniepokojona obecną sytuacją, i nie popiera takiego działania Koionu.
Niech Bogowie dadzą nam pokój, i przywrócą to co zostało zniszczone przez chciwość i niezaspokojone żądze Varberiosa, i politycznej elity Koionu."Podsumowanie:
-1mln odbudowa Stratis – 35/72mln
-1mln naprawa uszkodzonego sprzętu wojskowego – 14/31mln
-0mln naprawa Horneta – 0/23mln
-16mln naprawa okrętu – 20/20mln, wraca do służby.
-3mln dla rodzin poległych i rannych żołnierzy, dla rodzin poszkodowanych w kataklizmie – 7/55mln
-12.5mln doktryna Umocnienia – 32.5/32.5mln - wprowadzona
-6x Stryker dostarczone.
Razem:
34.5mln
Pozostało:
0.7mln i 106 ludzi


Tura zapewne będzie uzupełniana bo trwają jeszcze inne rozmowy, które na pewno będzie trzeba ogłosić w tej turze.

User avatar
Edek
Posts: 360
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Tue Jul 09, 2019 12:29 am

Altis:
- Arystion jak zawsze mówi z pozycji siły, co jest oczywiście odbierane świetnie przez lubujących się w takiej retoryce Altian.
- Szok spowodowany zdradą Koionu jest ogromny! Ludzie są nie tyle wściekli na Koiończyków, co załamani, że o to rozpada się coś co mieli za trwalsze od spiżu. Dodatkowo Altianie jednak mają jakiś kompleks, to też z tego tytułu i syndromu sztokholmskiego
-0,1 do dumy narodowej
- Jednak to co jest ważna jest dostrzegalna, a linia Arystiona jest zabójczo logiczna i zabójczo trafna dla słów Varberiosa skierowanych przeciwko Altianom - dodatkowo lud ufa swojemu wodzowi, więc po co komu dowody na jego twierdzenia? Ale faktem jest to, że Koion rozciąga swoje siły jak nigdy wcześniej w ramach polityki imperialnej, ignorując faktyczne problemy na wschodzie w tym Platonię i Trakonię, dodatkowo olewa sprawę mniejszości w Malari.
- OSZTYKURWA RAZ DWA TRZY - co miało miejsce jakiś incydent pomiędzy Grekami? Materiały faktycznie istnieją, co prawda nie są jakieś turbo dokładne, ani nie słychać na nich za wiele, tak samo nie znany jest kontekst. Ale no są, Grecy prawie wzięli się za łby i to całkiem niedawno - niedobrze prawda?
- Jak Altian wkurwiają te kurwy z Amestris....
- Jakże typowo Arystion mówi bez dowodów, ale ich nie potrzebuje, bo lud kupuje. CO DO KURWY.JPG - KRWN ramię, w ramię z Koionem Hellenonem i Amestris powoduje reakcję WTF - czy Koiończyków popierdoliło do reszty?
- Przepychanki polityczne odnośnie Unii Klasycznej średnio obchodzą ludzi, Qilin dał więcej niż Koion dawał od lat. Co prawda ludzie pamiętają poparcie podczas walk o Stratis, ale ginie ono w morzu gnoju który wyjebał.
- JAKI URAN CO DO KURWY X2 - Ludzie jednak zaś wierzą Arystionowi, jeżeli Koion próbuje coś brudzić z Uranem, a jak wszyscy wiemy do czego on służy to tym trzeba się zainteresować. Dodatkowo po tym oświadczeniu brwi podnosi praktycznie cały zachodni świat - czy to jednak prawda?
- Arystion płynie na falach poparcia społecznego jak wyprawny surfer, słowa o wykorzystanie Koionu przez Rzymian padają na dobyr grunt i ludzie faktycznie też tak uważają, podziewając głupotę Koiończyków
- Altis wycofuje się z Unii Klasycznej - czyli również z związków z Aquilią, o czym Arystion już nie raczył poinformować. Pytanie co do kurwy jest na ustach wielu?
- Niestety spierdolka z giełdy nie jest najlepszą spierdolką w historii, zobaczymy co z tego wyniknie
- Generalnie Arystion jest w tej walce jak Vladimir Klitschko - w pierwszej rundzie przyjął trochę ciosów, w drugiej oddał pole, ale w trzeciej zapierdolił tak, że zęby Varberiosowi wyleciały daaaaaleko. Pytanie co dalej, bo walka jeszcze nie została rozstrzygnięta.


Koion Hellenon:
- Ludzie średnio wierzą Arystionowi w sprawie prowadzenia Twojej polityki - w końcu imperia muszą wybierać? Ale głos w sprawie Molatii i Platonii jest pierwszym, ale na pewno nie ostatnim - bo faktycznie Koion ma większe problemy.
- Jebanie po Altisie spoko, ale czym innym jest jawna chęć wjebania mu, a taki obraz wyłania się z nagrań Altian - no i spora część Koiończyków to kupuje. Bo czym innym jest ograniczony konflikt dyplomatyczny który zawsze można zagasić, a czym innym walka której konsekwencji nie da się tak po prostu zapomnieć. Pamiętajcie, konflikt toczą władcy, nie zaś lud - a walka z kuzynami z Altisu to byłby zdecydowany Rubikon, na który Koiończycy nie są jeszcze gotowi.
- No i jest przypał, bo nawet Koiończycy się łapią na gadkę Arystiona o komunistach w Amestris, a dodatkowo ludzie sobie przypominają o potwierdzeniu tego przez Amestriańskich przyjaciół ... no i się zaczyna.
- Imperializm jak najbardziej tak, jebanie po Altianach no dobra, ALE KURWA WALKA Z KOMUNISTYCZNĄ SWOŁOCZĄ RAMIĘ W RAMIĘ? O JA PIERDOLE NO KURWA NO NIE
- 0,2 do dumy narodowej
- 0,2 do poparcia przywódcy

- Słychać wycie - znakomicie jak szeroki jest Koion "Czy Varberios wiedział?"
- Ekipa spod ambasady Altian zabiera manatki pod parlament 😗
- Platonia, no i motyw, że z niby oblężonego miasta wyjechały znaczne siły KRWN z samym kierownictwem partii na czele i nie dość, że Ci spierdoliły to jeszcze złupiły Platonię to nie jest coś o czym zapomniano.
- 0,1 do poparcia przywódcy
- No dobra Artystion przegiął pałę, bo nawrzucał Koiończykom od rzymskich kurew - a tego tolerować nie można. Ekipa spod ambasady robi agresywne masowanie i stoi zarówno pod parlamentem jak i ambasadą, nacjo nawet się za specjalnie nie kryją z swoimi zamiarami - tutaj potrzeba wsparcia władz inaczej będzie ciekawie ;), a Altianie jeszcze nie opuścili swego leża...

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 83
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Marin » Sun Jul 14, 2019 8:27 pm

Image

Gaara - TURA 8 (sierpień)
Gracz: Marin
Ideologia: Stan przejściowy
Przychód miesięczny: 84,884
Budżet: 85,239 - 27,025 (Socjal 32%) - 8,80932 (sprzęt) = 48,53
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 25%, wystarczający 33%, maksymalny 40%
Przyrost naturalny: 24 osoby
Stolica: Nowa Niniwa
Duma narodowa: 1,6
Poparcie: 1,4
Zapas żołnierzy: 129 osób

Audycja "Co w Gaarze Piszczy" radia internetowego diaspory Asyryjskiej:
Więc wpłynęły już wyniki wyborów, głosy policzone i teraz przed nami nowa władza w Gaarze. Po zaskakującym wynik i długich debatach, w końcu udało się osiągnąć consensus na temat tego kto z kim i dlaczego. Asyryjska Partia Demokracji wchodzi w koalicję z Nową Demokracją, aby, jak mówią "wprowadzić Gaarę w nowe czasy, czasy w których bycie Garyjczykiem to nie tylko bolesna przyszłość, ale i dumna teraźniejszość". Oczywiście, głosy się tak ułożyły, że o koalicję ciężko, jednak tutaj z pomocą przyszli Moderniści. Transfer czterech posłów z Partii ojca obecnego premiera pozwolił koalicji na uzyskanie tak potrzebnej przewagi politycznej. Tak więc Gaara posiada nowy rząd, który miejmy nadzieję pozwoli im wyjść z kryzysu. Tymczasem, nowy premier, Sargon, wygłosił taką oto przemowę przed parlamentem:
Szanowni zgromadzeni! Dzisiaj mówię do was, jako premier nowej Gaary, demokratycznej, nowoczesnej. Wszyscy my tutaj zgormadzeni jesteśmy w jednym celu tylko i wyłącznie. Aby poprowadzić nasz kraj nową ścieżką, tą którą wszyscy rozpoczęliśmy, kiedy protestowaliśmy przeciwko dawnej władzy. Jesteśmy wybrani przez obywateli Gaary, aby teraz rozpocząć nową drogę, budowania dla siebie nowej ojczyzny. Państwa, o którym wszyscy Asyryjczycy będą mogli nie tylko mówić, ale do którego będą przyjeżdżać i tworzyć. Proces który rozpoczęliśmy jeszcze się nie zakończył, ale kiedy widzę demokratyczny Parlament wierzę, że osiągnęliśmy kolejny krok milowy. Teraz przed nami kolejne wyzwanie, wyzwanie odbudowy naszej gospodarki i poprawy po kryzysie. Jesteśmy tutaj nie w imię politycznej walki, ale w imię współpracy na rzecz tych, którzy swoje zaufanie w nas powierzyli i którzy będą oczekiwali od nas działań na rzecz poprawy sytuacji materialnej naszych obywateli. Cieszę się, że to mi się trafiła rola premiera i że mogę kontynuować swoją pracę na rzecz Gaary. Obiecuję wszystkim wam, oraz wszystkim którzy głosowali w wyborach, że nie zmarnowaliście głosu.

Nowy rząd Gaary i koalicja rządząca:
Koalicja rządząca posiada większość głosów, dzięki transferowi do APD czterech posłów Partii Modernistów, jak również połączeniu sił z Nową Demokracją. Prezydentem został wystawiony przez APD Daniel Qawilia, dzięki czemu APD trzyma się silniej u władzy. Ostatecznie czterej kandydaci Partii Modernistów otrzymali teczki w Ministerstwie Cyfryzacji, natomiast ministerstwa siłowe kontroluje APD. ~ skrócony artykuł na stronie Gaara News

Minister Kultury, Larsa Omto w wywiadzie dla telewizji:
Mogę z radością przekazać, że rozpoczęły się castingi dla zespołów muzycznych które wezmą udział w koncercie we wrześniu. Skończyliśmy pierwszy etap przygotowań, dokonaliśmy już rezerwacji miejsca na sam koncert i teraz rozmawiamy z młodymi twórcami na temat ich piosenek i roli jaką będą grali u nas w kraju. Muszę się przyznać, że sama jestem zaskoczona ilością zespołów i odmian muzyki którą reprezentują młodzi Gaaryjczycy i jestem pewna, że dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie podczas koncertu. Ponieważ koncert ma trwać aż trzy dni, chcemy je podzielić w następujący sposób: lokalne zespoły, starsze, już z dłuższą pozycją w kraju będą grały pierwszego dnia, następnego dnia okazję do zaprezentowania swoich umiejętności, a na sam koniec młode zespoły, również zza granicy będą miały okazję do zagrania. W trakcie koncertu planujemy też dać możliwość innym autorom na wyrażanie samych siebie, chociażby poprzez wystawianie amatorskich filmów stworzonych przez Gaaryjczyków. Chcemy uczynić z tego koncertu wielkie wydarzenie kulturalne, które będzie służyć nie tylko starym, ale i nowym w zrozumieniu wzajemnej kultury i wartości.
Jeśli chodzi o zespoły mające występować, to zarówno sami wyszukujemy zespoły do grania, jak również czekamy na zgłoszenie od nich. Jeśli szukasz dobrej okazji, aby twój głos mógł zostać usłyszany, to jest to idealna okazja dla Ciebie.
//Casting przebiega dwufazowo. Pierwsza faza polega na przesłaniu przez zespół kawałków, które chcą grać na koncercie i które mają dostępne w repertuarze. Dzięki temu odrzucamy wszystkich muzyków kontrowersyjnych, którzy będą grać o "biciu ciapaków" albo "uspołecznianiu środków produkcji". Bardziej uwagę zwraca się na zespoły grające muzykę indywidualną, opisującą swoje własne życie albo doświadczenia, albo jakieś discopolo (bo to na 100% jest) o przesłaniu merytorycznym że jest dobrze się bawić. Druga faza castingu polega na samym przesłuchaniu zespołu, jego brzmienia i obycia scenicznego. Znowu, chodzi o wykluczenie jakiś bardziej kontrowersyjnych muzyków, którzy mogliby chcieć na scenie odwalić coś dziwnego. Zespoły zagraniczne są ocenianie w taki sposób, że reprezentant ministerstwa jedzie zobaczyć jak grają, oraz oglądają nagrania na mediach społecznościowych tego zespołu. Grajkowie mają zapewniony nocleg i wyżywienie w hotelu przy miejscu koncertowym. Chcę brać małe zespoły, bo im trzeba mniej płacić za granie na scenie, a bardziej znane zespoły chcę upchać pod wieczór, kiedy będzie najwięcej ludzi.

Przemówienie Prezydenta w Uniwersytecie w Nowej Niniwie:
Drodzy studenci. Zanim przejdziemy do głównej części dzisiejszego spotkania, chciałbym powiedzieć parę słów o ostatnich wydarzeniach w których tacy jak Wy okazaliście się niezmiernie przydatni. Podczas odwiedzin w Nowym Terqi jeden z moich asystentów, absolwent tej uczelni, porozmawiał z mężczyzną który dawniej mieszkał w tym miejscu. Okazało się, że takie podstawowa usługa, jaką jest internet przerażała go, do stopnia w której nie chciał mieć nic wspólnego z globalną siecią. Ten asystent zwrócił mi na to uwagę, dzięki czemu mogliśmy wprowadzić do programu wciągania obywateli KRWN w nasz region właśnie elementy tłumaczące im nie tylko czym jest sieć internetowa, ale również jak z niej korzystać dla własnej wygody. Drugim momentem kiedy absolwenci tego uniwersytetu udowodnili swoje doświadczenie, było kiedy otrzymałem raport na temat negocjacji z Deverkani o współpracy naszych uniwersytetów i wspólnym rozwoju przemysłu. Cały raport opisywał dzielną pracę całego zespołu, który prowadził rozmowy z Persami i z dumą mogę powiedzieć, że jedyne Co mi pozostało to podpisać przygotowane przez nich dokumenty, tak świetną pracę wykonali. Wiem też, że kiedy przyjdzie wasza kolej na rozbudowę naszego kraju, będziecie nieocenioną pomocą i aktywnie rozbudujecie nasz kraj, oraz poprowadzicie kolejne pokolenia tak, aby kontynuowały nasze zadanie. A teraz możemy przejść do pytań...
Publikacja MSZ Gaary dotycząca umowy zawartej między Deverkani, Republiki Qilin oraz Asyryjskiej Republiki Gaary:
1. Stronami umowy są: Republika Deverkani, Republika Qilin oraz Asyryjska Republika Gaary, zwane dalej Stronami.
2. Przedmiotem umowy jest Centrum Technologiczne w Qilinie, zwane dalej Centrum.
3. Prawa do korzystania z Centrum posiadają wyłącznie Strony nie mogą samodzielnie podejmować działań, które pozwolą pozostałym Stronom odmówić prawa do korzystania z Centrum.
4. Strony ponoszą koszty utrzymywania Centrum solidarnie.
5. Obiekty powstałe w Centrum są własnością państwa które je stworzyło i podlegają prawom danego państwa, chyba że inna umowa reguluje inaczej.
6. W przypadku braku możliwości korzystania z Centrum przez jedną ze stron, pozostałe strony zobowiązują się do utrzymywania Centrum do czasu aż dana strona nie odzyska możliwości korzystania z Centrum.
7. Jeśli strona podejmuje działania, które powodują uszkodzenia albo zniszczenie Centrum, które nie wynikają z normalnej działalności prowadzonej w Centrum, ma obowiązek naprawy dokonanych uszkodzeń. Pozostałe strony mogą, w przypadku drastycznych zniszczeń lub doprowadzenia do śmierci członków Centrum, przy wspólnej zgodzie dwóch stron odmówić prawa do korzystania z Centrum.
8. Strona która dokonała uszkodzeń Centrum musi ponieść pełne koszty naprawy. W przypadku doprowadzenia do uszkodzeń przez więcej niż jedną ze stron, koszty są dzielone proporcjonalnie.
9. Strony mogą pozywać pozostałe strony do MTS w przypadku doprowadzenia do uszkodzeń przez jedną ze stron w celu uzyskania reparacji za uszkodzenia.
10. -----usunięty----
11. -----usunięty----
12. Strony zobowiązują się do równej zapłaty 66,66M na budowę Centrum, 0,02M zostaną zapłacone z budżetu Republiki Qilin
Gaara Biz:
NBG obniża poziom rezerw obowiązkowych o 1 PP, pozwalając bankom komercyjnym na wygodniejsze i chętniejsze dawanie kredytów. O ile występuje ryzyko inflacji pieniądza, tak zmiana o 1 PP nie jest o tyle drastyczna, aby inne narzędzia w rękach NBP nie mogły zadziałać jako hamulec przed nadmierną inflacją.


Wydatki:
CT - 12,22 (66,66/66,66)
Koncert - 10M/10M
Odbudowa Daqlob - 9M (15/15M)
Infrastruktura w Nowym Terqi - 5M
Naprawa VBCI - 5M
ATGM - 7M (15,59/31,42M)
Asyryjska republika Gaary - Sargon Kaliti viewtopic.php?f=7&t=169

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

Ares
Gracz
Posts: 563
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Ares » Wed Jul 17, 2019 12:03 am

Republika Qilin - TURA 8
Przychód miesięczny: 105,73
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 23%, wystarczający 28%, maksymalny 35%
Popularność: 1,4
Duma: 1,1
Baza rekrutacyjna: 108
Budżet: 105,173 - 28%(29,448) = 75,725 - 16,24 = 59,485 + 102,85 = 126,67 - 16 = 110,67 - 15 = 95,67 - 5 = 90,67 -12,5 = 78,17 - 44,46 = 33,73 + 22,22 (od Devrekanii) = 55,93

No. 1 Qilin prezentuje!

Dojdzie do szczytu w Quilinie?

Wystąpienie prezydenta Zheng Wu w telewizji:

Drodzy rodacy, zwracam się do was w niełatwych czasach, nie tylko dla nas, jak i dla innych narodów naszego pięknego regionu, jakim jest Międzymorze.
Jeżeli ktokolwiek miał złudzenia co do tego, że Republika Altis i Koion Hellenon dojdą porozumienia, to ostatnie wiadomości z obu tych krajów jasno wskazują na to do takowego może nie dojść. Prezydenci tych krajów w ostrych słowach mówili o zdradzie, o wielowiekowych więziach które zostały zerwane. Jednakże, jedno jest najważniejsze, Koion Hellenon pokazał swoją prawdziwą twarz, pokazał bowiem że ultranacjonalistyczna polityka Verberiosa ma jedynie i wyłącznie na celu stworzenie potężnego imperium, kosztem obywateli Międzymorza, kosztem wielowiekowych przyjaźni, a nawet kosztem swojego własnego honoru. Bo czy za honorowe można uznać fakt, że to samo państwo które zarzekało się zniszczyć komunizm i uwolnić narody Międzymorza od tej skazy historycznej, teraz podpisało sojusz obronny z Republiką Amestris, państwem które bez nawet chwili refleksji postanowiło udzielić komunistycznej hordzie azylu? Komunistycznej hordzie, złożonej nie tylko z żołnierzy, ale także katów którzy pod okiem totalitarnego rządu mordował obywateli KRWN setkami, jeśli nie tysiącami? Jak można spojrzeć swoim obywatelom prosto w twarz i powiedzieć jednym tchem, że są sojusznikami morderców którzy ostrzelali niewinnych cywili artylerią i zaprosili podobnych sobie "ludzi" do swojego kraju, mówiąc dalej o wielkości swego kraju? Czy naprawdę robienie "na złość" Republice Qilinu jest ważniejsze dla ciebie prezydencie Verberios niż logiczne podejście do polityki międzynarodowej? Naprawdę chcesz pogrywać ludzkimi życiami, byleby tylko osiągnąć co? Stan wiecznego kryzysu w Międzymorzu? To musi się raz na zawsze skończyć! Republika Qilin zaprasza wszystkie państwa Międzymorza do naszej stolicy, Quilinu by raz na zawsze wyzbyć się zbrodniczych zamiarów i zaprowadzić pokój nie poprzez machanie szabelką, a poprzez wieloetapowe rozmowy, które raz na zawsze zaprowadzą pokój i rozwój którego wszystkie narody tak bardzo potrzebują, w innym wypadku będziemy skazani na kolejną falę recesji, o wiele potężniejszą niż poprzednia. Zaproszenie jest dla wszystkich, liczę na to że pojawią się przedstawiciele każdego miłującego pokój państwa.

Według Departamentu Spraw Zagranicznych zostali zaproszeni wszyscy oprócz państwa znanego jako Republika Amestris, ze względu na zerwane relacje dyplomatyczne pomiędzy naszymi krajami. Mówi się jednak nieoficjalnie, że reprezentacja z Republiki Amestris mogłaby się pojawić, jeśli zawczasu doszło by do odnowienia tych relacji. Mówi się że szczyt planowany jest na początek września, oficjalna data została jednak zastrzeżona na wypadek zagrożenia terrorystycznego.
Wielka ofensywa ekonomiczna!
Wedle informacji Departamentu Gospodarki i Departamentu Spraw Zagranicznych, została utworzona Specjalna Komisja Inwestycyjna, organ państwowy mający na celu gromadzenie informacji na temat gospodarek różnych krajów, analizowanie tych informacji i proponowanie korzystnych dróg inwestowania poza granicami Republiki Qilin. Wedle naszych informacji, pierwszymi państwami które zostaną odwiedzone przez SKI zostanie Asyryjska Republika Gaary i Republika Devrekanii, będzie się wiązać to z otworzeniem stałego pododdziału SKI, który na miejscu będzie zbierać informacje i proponować rządom różne formy inwestycji zagranicznych, które przysporzą tak Republice Qilin jak i państwu w które będą inwestować wielomilionowe korzyści.
Po 8 milionów na SKI, płacę 16/16 mln
Ex "Rolnik" i "Metalowiec" zostaną odremontowane.
Miesiąc temu trafiły do nas zamówione przez Departament Obrony Narodowej okręty klasy Projekt 1241 (oznaczenie NATO: Tarantul-class), po dogłębnej analizie technicznej i przygotowaniu ich do remontu, okręty te trafiły do stoczni należącej do rodziny Hong, gdzie zostaną należycie przygotowane do służby w marynarce wojennej naszego dumnego kraju. Wedle wcześniejszych analiz technicznych, koszt remontu to 15 milionów dolarów.
Tymczasem już teraz ruszyła związana z rozwojem marynarki wojennej kampania rekrutacyjna! Wedle relacji DON, każdy chętny obywatel Republiki Qilin, który w ciągu tych dwóch miesięcy zgłosi się na ochotnika do służby w marynarce wojennej i zostanie zakwalifikowany jako zdolny do tej służby i pozostanie w niej przez minimum 2 lata, będzie mógł liczyć na ulgi podatkowe w wysokości 15% przez 3 lata od zakończenia służby. Zostaną oni przydzieleni do służby na nowych okrętach.
Chętni powinni zgłosić się do Wojskowego Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Już wkrótce ruszy także procedura nadania okrętom imion.
15 milionów na remont ex "Rolnika" i "Metalowca"
Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców z Singapuru?
Dobre wieści dla przedsiębiorców z Singapuru! Ogłoszono właśnie w Departamencie Gospodarki że od dnia dzisiejszego, przedsiębiorcy z Republiki Singapuru otrzymają ulgę podatkową w wysokości 10%, ma to na celu zainteresowanie przedsiębiorców z tego kraju naszą prężnie rozwijającą się gospodarką.
Mówi się że już wkrótce będziemy w stanie odczuć napływ inwestycji od naszego partnera handlowego, z którym wiążą nas wieloletnie relacje, co więcej mówi się o tym, że sam Prezydent Zheng odwiedzi ten kraj, więcej informacji pojawi się w następnym bloku informacyjnym!
Wyjątkowa podróż Prezydenta Zhenga.
Departament Spraw Zagranicznych ogłosił, że w tym miesiącu dojdzie do podróży dyplomatycznej Prezydenta naszego pięknego kraju, mającej na celu rozwój i pogłębienie relacji z państwami partnerskimi i nie tylko.
Wedle zaplanowanej trasy, Prezydent Zheng odwiedzi Singapur, po czym uda się do Republiki Chińskiej, a na samym końcu pojawi się w Japonii.
Szczególnie ta ostatnia wizyta jest ważna, ze względu na fakt iż zostanie podpisana pomiędzy Republiką Qilin i Toyotą współpraca, mająca na celu sprzedanie licencji na Toyotę Hilux, pojazd znany na całym świecie, który będzie produkowany na licencji u nas. Oprócz tego powstanie fabryka tych aut. Mówi się że wkrótce oprócz zastosowań cywilnych, pojazd ten trafi do Centrum Technologicznego i jako pierwszy projekt zostanie tam opracowana wojskowa wersja tego pojazdu, która trafi także na eksport. Koszt fabryki to 25 milionów, tymczasem sama licencja kosztować będzie 15 milionów. Wedle naszych informacji suma ta zostanie przekazana za miesiąc, wtedy też rozpocznie się budowa fabryki.
Technikalia:
5 mln dla Francji za reload
12,5 mln Galile od Dev
44,46 na CT (łącznie wszyscy już spłaciliśmy całość, gotowe będzie w turze 9)
Image

Image

Gadu-gadu: 44945409

Ares
Gracz
Posts: 563
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Ares » Thu Jul 18, 2019 12:01 am

Republika Qilin - KONTYNUACJA TURA 8
Przychód miesięczny: 105,73
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 23%, wystarczający 28%, maksymalny 35%
Popularność: 1,4
Duma: 1,1
Baza rekrutacyjna: 108
Budżet: 105,173 - 28%(29,448) = 75,725 - 16,24 = 59,485 + 102,85 = 126,67 - 16 = 110,67 - 15 = 95,67 - 5 = 90,67 -12,5 = 78,17 - 44,44 = 33,73 + 22,22 (od Devrekanii) = 55,95

No. 1 Qilin prezentuje!

Rodzi się nowy sojusz?
Dostałem oficjalne potwierdzenie tego, czego wcześniej można było się wyłącznie domyślać, Republika Qilin, Republika Devrekanii i Asyrysjka Republika Gaary z dniem dzisiejszym łączy oficjalny porozumienie o nazwie "Układ Neowschodu", polegać on będzie na ścisłych związkach w dziedzinie ekonomicznej ale także militarnej. Zagwarantuje to bezpieczeństwo na każdym stopniu współpracy, co zagwarantuje stabilny rozwój. Jest to o tyle ważne, gdyż gwałtownie rozwijające się siły na północy, które wyraźnie gardzą jakimikolwiek próbami rozmów, próbują naciskać na inne wolne państwa Międzymorza. Postanowiono więc, że tej gwałtownej sile na północy musi stawić się ktoś rozsądny, który zagwarantuje nie tylko sobie ale i innym państwom Międzymorza stabilizację i rozwój. Już teraz mówi się też o tym, że już wkrótce Republika Qilin pozyska nowego sojusznika, który co prawda poza układem będzie wspierał nasz kraj, jednakże będzie kolejną cegiełką w murze która ochroni cywilizacje pokoju od cywilizacji gwałtu.
Jak widać więc, czasy gdy Republika Qilin była sama przechodzą w niepamięć, przechodzimy do ery w której to my, Qilińczycy razem z innymi narodami stoimy ramię w ramię przeciw opresji, by budować nowy świat, w którym to równość i braterstwo ma większą wartość, niż wyzysk.
Być może inne narody powinny się zastanowić, czy dalej chcą być gorszymi od Greków z północy, czy równymi z nami, Qilińczykami? Czas pokaże kto pójdzie po rozum do głowy.
Image

Image

Gadu-gadu: 44945409

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 83
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Marin » Mon Jul 22, 2019 1:53 pm

Republika Gaary - Marin - KONTYNUACJA TURA 8

MSZ Gaary ogłasza:
Umowa Gaara - Deverkani:
1. Stronami są Asyryjska Republika Gaary (zwana dalej ARG) oraz Republika Deverkani, zwana dalej RD.
2. Przedmiotem tej umowy jest współpraca w zakresie militarnym między oboma krajami, osiągana poprzez wzajemne goszczenie u siebie elementów armii drugiego sygnitariusza.
3. Stroną gościem nazywamy kraj z którego formacja wojskowa przybyła, natomiast stroną gospodarzem nazywamy kraj do którego formacja wojskowa przybyła
4. Podczas pobytu:
- Siły zbrojne podlegają pod swoje narodowe dowództwo, chyba że inna umowa stwierdza inaczej.
- Koszty utrzymania formacji spadają na stronę-gospodarza, który musi zapewnić gościom warunki nie gorsze niż te, które posiadają w kraju ojczystym.
- Żadna ze stron nie może przedłużać pobytu formacji ponad to, co ustalono w umowie, chyba że inna umowa stwierdzi inaczej.
- Wszelkie straty materialne poniesione przez formację podczas pobytu zostaną zwrócone przez stronę-gospodarza.
5. Okres pobytu będzie trwał cztery miesiące i rozpocznie go wizyta kompanii ARG w RD.
6. Umowa zaczyna obowiązywać od momentu podpisania
Minister Spraw Zagranicznych Krikor Vahan wziął udział w konferencji prasowej podczas której wypowiedział się na temat "Układu Neowschodu":
Szanowni Państwo, cieszę się że mogłem Was wszystkich tutaj zgromadzić. Rządy Qilinu, Deverkani oraz nasz uznały, że przed nami okres w którym należy się trzymać razem. Dlatego też zdecydowaliśmy się na zacieśnienie naszej współpracy, tworząc "Układ Neowschodu" czyli inicjatywę gospodarczo-militarną która wzmocni naszą pozycję w regionie. Nazwę wybraliśmy celowo, ponieważ każdy z członków, swoją tożsamość narodową bierze z szeroko-pojętego "Wschodu", natomiast przymiotnik "Neo" odnosi się do nowej epoki i nowych kierunków jakie obierają nasze kraje. Więcej szczegółów na temat współpracy ogłosimy wkrótce, ale aktualnie trwają rozmowy nad wspólnymi szkoleniami oraz inicjatywami mającymi walczyć z przestępczością gospodarczą.
Asyryjska republika Gaary - Sargon Kaliti viewtopic.php?f=7&t=169

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Edek
Posts: 360
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Thu Jul 25, 2019 5:43 pm

Khnoris Voice:
Zaszczyt niesienia pokoju - pierwsza myrtańska misja z ramienia ONZ
Nie dalej jak kilka godzin temu do Iszwalu dotarły jednostki Królewskich Sił Zbrojnych Myrtany - ich zadaniem jest deeskalacja powstałego konfliktu na linii walczącego o samostanowienie narodu Iszwalskiego, a sprawującego prawną kontrolę nad tym regionem Amestris. Konflikt ten zaangażował również siły Republiki Altis i Republiki Qilin które wedle własnej narracji strzegły Iszwalu. Ich intencję pozostają niejasne, jednak od kilku godzin Iszwal może liczyć na faktyczną bezinteresowną ochronę ze kontyngentu myrtańskiego. Mamy nadzieję, że jest to faktyczny kres tej brutalnej wojny, która już w tej chwili zabrała życie setkom osób.

Kontyngent ONZ
Dane globalne:
Duma narodowa: 1,0
Poparcie przywódcy: 1,2

Broń główna: QBZ-95 (5-9)
Broń wsparcia: Type 95 LMG (6-10)(+3 CQB)
Broń ppanc:
Łącznie broń piechoty: 5,5-9,5 (+3 CQB)
Camo: M98

Doktryny:
Lądowe
-Nowoczesny Blitzkrieg (EXP + 5 MOR + 2, koszt wszystkich formacji + 15%)
* Rozpoznanie (SF koszt -5%, MOR elitarne +12)

-Opóźnienie ([wszystko] obrona + 0,05 MORALE + 3)
* Psychika żołnierza (MOR +5)
* Umocnienia ([wszystko] obrona + 0,1 EXP + 2)
* Straż przednia (EXP + 3, [wszystko] obrona 0,05)Modyfikatory globalne
Lądowe:
EXP +10
MORALE +10
Koszt formacji +15%
obrona +0,2
SF koszt -5%
MOR elitarne +12


Forsvarets Spesialkommando
Dowódca: Major Anders Larsen (Inżynier, Góral, 10)
EXP 75, MOR 87
Łączna skuteczność: 5,5-9,5 (+3 MOUT)(0,48 – 1,77)
Plutonów: 3+1
Łącznie ludzi: 108+2+9 (obsługa sprzętu)
Łącznie sprzętu: Quan Wei 2, 3x Hong Jian 8A
HQ
12 ludzi (2 w zwiadzie)
Quan Wei 2
Skuteczność: 5,5-9,5
1. Pluton
32 ludzi
1x Hong Jian 8A
Skuteczność: 5,5-9,5 (+3 MOUT)(0,16 – 0,59)
2. Pluton
32 ludzi
1x Hong Jian 8A
Skuteczność: 5,5-9,5 (+3 MOUT)(0,16 – 0,59)
3. Pluton
32 ludzi
1x Hong Jian 8A
Skuteczność: 5,5-9,5 (+3 MOUT)(0,16 – 0,59)
Lokalizacja: Iszwal
Uwagi:
- Wojska Myrtańskie wchodzą do Iszwalu realizując rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ
- Wojska Myrtańskie są całkowicie ingame
- Wojskami Myrtańskimi kieruje ja
- Wojska Myrtańskie mają ściśle określone ROE właściwe dla wojsk działających pod egidą ONZ

- Realizacja misji ONZ to realizacja opinii społeczność międzynarodowej oczekującej deeskalacji w regionie Iszwalu

Post Reply