When Diplomacy Fails - temat główny gry

Locked
Ratesu
Gracz
Posts: 89
Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Ratesu » Sun Jul 28, 2019 2:05 pm

Image
Republika Devrekani - TURA 8 (SIERPIEŃ)
Gracz: Ratesu
Ideologia: Demokracja, konserwatyzm
Przychód miesięczny: 81,061 - ~30% socjalu = 56,7427 - 19,296 utrzymanie armii + 2 (Fundacja Zbrojna) + 0,7467
Budżet: 40,1934 mln
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 22%, wystarczający 30%, maksymalny 40%
Przyrost naturalny: ok 2500 osób rocznie/ do wojska 12 osób miesięcznie
Stolica: Hevropolis
Duma: 1,6
Poparcie: 1,4
Devrekani TV

Satrapia ustanowiła stan wyjątkowy
Z uwagi na narastające napięcie i ujawnienie informacji o zagrożeniach dla Republiki Devrekani, Satrapia postanowiła wprowadzić stan wyjątkowy na terytorium całego kraju trwającego do końca września. Tym samym postanowiono przełożyć Światowe Dni Młodych Persów na początek perskiego roku (Nowruz).
Raport ONZ oczyścił z zarzutów Republikę Devrekani co do ataku na Stratis
Komisja ONZ potwierdziła wnioski komisji Satrapii co do udziału Republiki Devrekani i orzekła, że nasz kraj i PPR nie odpowiadają za masakrę na ludności greckiej na Stratis. Jednocześnie orzekł, że wszelkie tropy wskazują na zaangażowanie się sił trzecich. Przewodniczący Satrapii, były premier, Yasin Rostami w wywiadzie po porannych wiadomościach w naszej telewizji mówił, że ,,komisja powinna wszelkimi środkami dążyć do znalezienia osób, które stały za tym haniebnym atakiem i postawić ich przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze” oraz przypomniał, że komisja powołana przez Satrapię miała rację i dlatego tak szybko zakończyła śledztwo - ,,Nie miała żadnych dowodów, żeby stwierdzić udział rządu Republiki Devrekani i samego państwa w tym zdarzeniu”. Powiedział jak ówczesny sojusznik Devrekani, Amestris nie wierzyło w naszą niewinność - ,,Próbowali nas dociskać, żebyśmy się im w tajemnicy przyznali, że podjęliśmy tego działania i na nic były nasze tłumaczenia, że nie braliśmy w tym udziału”.

Zaciśnięcie współpracy z Qilin i Gaarą
Pierwszym ważnym wydarzeniem jest nawiązanie współpracy z uniwersytetami w Gaarze w ramach stworzenia i produkcji ekologicznego autobusu. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaznaczał, że każda ze stron będzie opłacała badanie swoich uniwersytetów, a współpraca polega na wymianie informacji i potencjalnej przyszłej współpracy przy produkcji. W sprawie autobusu zdecydowano, że będzie on zasilany na biometan. Z Gaarą podpisana została umowa o przebywanie wojsk naprzemiennie w dwóch krajach. W pierwszej fazie będzie to kompania lekka z Gaary w Devrekani na okres czterech miesięcy. Będzie ona rozmieszczona w prowincji przy granicy z Koionem.
Kolejną ważną informacją z punktu gospodarczego jest przybycie Specjalnej Komisji Inwestycyjnej Republiki Qilin w związku z otworzeniem pododdziału tejże komisji. Ministerstwo Polityki Gospodarczej nawiązało współpracę z pododdziałem SKI w celu wymiany przydatnych informacji do oszacowania inwestycji.
Powstał też Układ Neowschodu polegający na współpracy gospodarczej, a także militarnej. Związany też jest z podpisaniem jawnej umowy o Centrum Technologiczne w Qilinie.

Przemówienie Premiera
Rodacy, ponad podziałami partyjnymi wprowadziliśmy stan wyjątkowy z uwagi na sytuację w naszej części regionu. Amestris kupuje rakiety balistyczne i podpisuje sojusz z Koionem, który chce przeprowadzić interwencję w Traconii, bo tam jest uran, który wykorzysta w zniszczeniu naszego kraju, naszej demokracji. Kiedy w rozmowach kuluarowych słyszałem o tym, wiedziałem, że nie ważne jak zareagują moi koledzy partyjni, członkowie innych partii, muszę teraz walczyć o dobro kraju, nie ważne czy to się skończy dla mnie nawet Trybunałem Stanu, jestem zawsze gotowy rzucić swoją całą polityczną karierę na szalę, aby kraj… aby kraj w którym mieszkamy przetrwał, aby ta demokracja, którą budujemy, przetrwała. Chcemy mieszkać w kraju autorytarnym i bać się o jutro? Ja nie chcę, żebyście tak żyli. Jestem gotowy poświęcić swoją karierę polityczną, całe życie dla tego kraju. Pomyślmy teraz jakby wybory odbyły się we wrześniu, a ja zacząłbym działać przeciwko tym zagrożeniu, starałbym się je neuralizować, zadufani w sobie pacyfiści oraz populiści wykorzystaliby to aby wmówić wam, że to zła decyzja. Nie rozumieją oni, że gra toczy się nie o wasze głosy, ale o wasz byt. Czas spokojności i możliwości bycia pacyfistą w takim sąsiedztwie skończył się. Iszwal, Stratis, KRWN. W pierwszym z uwagi na fanatyzm wysadzono miasto, aby je doszczętnie złamać, aby się poddało; w drugim antagonizowanie Altian i Persów, tak aby byli sobie gotowi rzucić sobie do gardeł; zaś w trzecim w zniszczenie, śmierć obywateli w obronie przywódców partii, upadek komunistycznego ustroju o charakterze totalitarnym, ale zastąpiony na północy ustrojem autorytarnym, nacjonalistycznym, który nie widzi miejsca tych obywateli KRWN, biednych, którym komunizm zostawił teoretyczne prawo własności proletariatu, które jest im zabierane, gdyby nie nasza postawa, sprzeciw na forum ONZ byliby traktowani jeszcze gorzej. Teraz, kiedy czyhają na nas nacjonalistyczni Grecy z Koionu i fanatyczni ludzie z Amestris, którzy nie rozumieją swojej religii, która mówi, że jest religią miłości, ale oddała się w ręce fałszywych duszpasterzy, którzy nawołują nie jak ich pan do nastawiania drugiego policzka i wybaczenia, ale do zabijania w imię ,,Boga”, państwa, Daiszoto, ale teraz musimy być gotowi do obrony państwa, my nie zaatakujemy, my będziemy bronić.
Myślałem sobie niedawno jak niektórzy przywódcy państw mają łatwo, mogą zawładnąć mediami publicznymi i budować swoje, nie państwo, ale ego i karierę, o zgrozo, jednym z tych państw jest sojusznik Koionu, który ratował go z opresji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Pewnie ktoś zawoła, że stan wyjątkowy już doszczętnie odstraszy turystów i może mieć rację, ale czy to jest wina nas czy może ślepo posłusznych obywateli, którzy wierzą w swojego wodza, legitymizując tym samym jego działania, które spowodowały wprowadzeniem stanu wyjątkowego? Może też ktoś powiedzieć, że to nasza wina, nie odróżniając iście z pomocą, a atak i do tego porównując, a nawet umniejszając haniebne czyny Koionu w postaci ataku balistycznego z zaskoczenia z płynięciem z pomocą.
Jednak nie lękajcie się, nie bójcie się tego. Musimy być silni, aby nie dać się zawładnąć. Musimy być jednością, aby nie upaść. Czas abyśmy pokazali, że ustrój demokratyczny to nie tylko kłótnie i walka o stanowiska, lecz dbanie o dobro państwa przez wszystkich jego obywateli, więc nie lękajcie się nowej rzeczywistości, bo są szansę, aby wróciła normalność, lecz aby ją przywrócić, musimy zagrać, tak jak chce tego od nas ta nienormalność, pełna wielu decyzji, których nie chcemy, a musimy podjąć. Bądźmy razem na wzgląd na to co kochamy, na to w co wierzymy, na zasady, które są dla nas fundamentalne.

Lazery trafiły do 1. Kompanii Zmechanizowanej
Trzy plutony zmodernizowanych bojowych wozów piechoty Lazer trafiły do 1. Kompanii Zmechanizowanej. Proces zastępowania Namerów Lazerami w tej kompanii skończy się w następnym miesiącu.

Podsumowanie:
High-Tech (ekologiczny autobus) - 3 mln - 6/16 mln
Centrum Technologiczne - 22,26 - 66,66/66,66
Umowa z Izraelem - 2,2131 - 15,26/214,26
Program Lazer - 10,5 mln
Naprawa Neshera - 2 mln - 2/7 mln
Pozostaje: 0,2203 mln

User avatar
Edek
Posts: 383
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Sat Aug 03, 2019 3:39 pm

Gaara:
- Wybory, wybory i po wyborach - święto demokracji spełnione. Witamy więc w świecie demokratycznym.
- Zadziwiające dobrze reagują wyborcy APD na sojusz z lewicą, a nie jakby się mogło zdawać naturalnym koalicjantem Chadecją. Miałeś szczęście, zobaczymy czy to wystarczy.
- Sargon swoje, ale opozycja swoje. Nacjonaliści wcale nie skończyli brudzić organizowana jest ciesząca się dość dużą popularnością zbiórka pieniędzy dla Amestris na zakup środków do walki z muzułmańskimi psami. Dodatkowo wiele osób już nawet nie kryje się z nienawiścią do Iszwalu i zaczynają pojawiać się pierwsze filmiki Gaaryjskich krzyżowców z Optain i jest ich sporo! Sprawa Iszwalu i Amestris jest daleko od zakończenia, a społeczeństwo jest rozdarte i po zakończeniu wyborów to jest główny temat który powraca. Bo o oto na północy powstało nowe państwo, tych przed którymi Asryjczycy żyli w strachu przez wieki, a w dodatku sytuacji tam wcale nie ma się ku lepszemu i cały Iszwal żyje na beczce prochu.
- Kupczenie urzędami mrrrr... pysznie się zaczyna, oczywiście opozycja drze pizde.
- 0,1 do poparcia przywódcy
- 0,1 do dumy narodowej
- No faktycznie ilość zespołów jest spora, kroi się sporej wielkości i jakości festiwal którego Gaara nie widziała :)
- Nowa prowincja i jej status jest ciekawy, bo w sumie nie wiadomo jak to jest z samym traktatem, wszystko w powijakach, a ONZ i MTS nie kwapią się do opinii prawnej, która zapewne kiedyś nadejdzie. Pytanie czy coś zmieni, ale póki co pomoc obywatelom KRWN przebiega bez zarzutu i incydentów choć przydałby się jakiś konkretny pieniądz na nich (a odnośnie samej prowincji to pogadaj z Rincem)
- Ludzie czekają, aż CT zacznie działać.
- Jakimś cudownym cudem mało kto ogarnia, że właśnie Gaara wysyła wojsko do Devrekani kiedy to ewidentnie sra pod siebie z racji na ruchu Koionu. Ale tutaj wchodzą cali na biało nacjonaliści którzy zaczynają tak drzeć pizdę, że głowa mała. Że wojsko odcięte, że Devrekani niestabilne, że to wystąpienie przeciwko braciom z Amestris którzy z Koiończykami się dogadują. No i jest zaś podział, ale większość sądzi, że umowa z Devrekanii jest ryzykowna i Gaara nie powinna się wikłać w tak szerokie spory.
- 0,1 do poparcia przywódcy
- AJWAJ Neowschód nie jest odbierany dobrze, po pierwsze jest recesja, po drugie Twoim zaczyna się udzielać syndrom oblężonej twierdzy, a tutaj jakiś egzotyczny sojusz. Musisz ich jakoś przekonać. No i na to wszystko spada bomba, bowyście moi drodzy o czymś zapomnieliście, ale gm nie zapomniał no i choć kostki były długo łaskawe, to tym razem nie były. Bo przecież przez Twoje porty radośnie jedzie sobie zaopatrzenia dla Iszwalu od Altisu xD turururururu
- 0,1 do poparcia przywódcy
- 0,1 do dumy narodowej
- Lud jest wkurwiony, Twoje libki standardowo są spokojne, ale nacjo nie no i nacjo ewidentnie są przygotowani. Jeden konwój Altian zostaje po prostu przejęty na środku skrzyżowania przez bojówkarzy, dwa zostaję zmuszone do zatrzymania, a pod portem masz nagle z dupy miasteczko namiotowe. Postulaty są proste, odcięcie dopływu sprzętu do Iszwalu, poparcie propozycji wysuwanej przez Amestris w celu otwarcia eksterytorialnej trasy by połączyć bratnie narody. Co ciekawe nacjonaliście stwierdzają, że skoro Iszwal już powstał to należy rozprawić się z mniejszością muzułmańską w Gaarze i ich wypierdolić do tego Iszwalu.

Qilin:
- Świetne, ostre słowa adresowane w kierunku Koionu dobrze trafiają w uszy Qilińczyków. Qilin rozgrywa swoje karty na pewno lepiej niż robią to Grecy. Przynajmniej tak należy sądzić po raczej kierującej się w twoją stronę sympatii opinii międzynarodowej.
+0,1 do poparcia przywódcy
- SKI to kolejne po Iszwalu otwarte na inwestycje rynki, więc kolejny dobry krok
+0,1 do poparcia przywódcy
- Rozbudowa floty się przyda, zwłaszcza gdy Sakuarno takie niespokojne ostatnimi czasy.
- Zagraniczna podróż Prezydenta przechodzi bez jakiegoś większego echa, ale to bez wątpienia kolejny na poczet budowy Qilińskiej pozycji.
- Po dekadach izolacji Qilin wreszcie próbuje budować swój obóz polityczny i póki co ma na tym polu duże sukcesy. Zwolennicy izolacji wymierają, a do głosu dochodzi nowe pokolenie którego oczekiwania są realizowane przez władze. Neowschód jest sojuszem egzotycznym, ale bardzo potrzebnym w ramach przeciwwagi dla zwycięskich klasyków którzy kiedyś się odbudują, a wraz z swoimi wasalami i sojusznikami będą stanowić olbrzymie zagrożenie dla interesów Qilinu gdy tylko tego zechcą. Zobaczymy co przyniesie czas, ale to wydarzenie jest wydarzeniem historycznym i będzie pamiętane przez dekady
+0,2 do dumy narodowej

Devrekani:
Czyli jednak to nie Ty rzuciłeś ten fosfor :/
+0,1 do poparcia przywódcy
-Koion szaleje, pomoc się przyda neowschód jest odbierany dobrze – z kimś trzeba się lubić, bo klasycy silni jak nigdy wcześniej, a oni nie lubią Ciebie. Dodatkowo Kompania Gaary u Ciebie to duży sukces,
+0,1 do dumy narodowej
- Ech... jebanie po opozycji kiedy ta idzie Ci na rękę w sprawie wyborów i jest częścią Twojego rządu... pisząc o zadufanym sobie pacyfistach i populistach, no premier pierdoli trzy po trzy i w sumie średnio idzie go zrozumieć. Opozycja jest wkurwiona, bo wyciągnęła rękę którą przyjąłeś, a następnie wbiłeś z dupy w nią nóż i ludzie też czuja smród. Wszyscy wyrażają smutek z tytułu niefortunnej wypowiedzi premiera który ewidentnie przestaje sobie radzić ze stresem.
-0,1 do dumy narodowej
-0,1 do poparcia przywódcy
- Apel o jedność i cała reszta jest odbierane tak sobie po przemówieniu które pokazuje coś innego. Ale nikt nie kwestionuje konieczności stanu wyjątkowego kiedy Koion zdaje się gotować do wojny z Devrekanii.

Ares
Gracz
Posts: 600
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Ares » Tue Aug 06, 2019 11:20 pm

Republika Qilin - Kontynuacja TURA 8
Przychód miesięczny: 105,73
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 23%, wystarczający 28%, maksymalny 35%
Popularność: 1,6
Duma: 1,3
Baza rekrutacyjna: 108
Budżet: 105,173 - 28%(29,448) = 75,725 - 16,24 = 59,485 + 102,85 = 126,67 - 16 = 110,67 - 15 = 95,67 - 5 = 90,67 -12,5 = 78,17 - 44,46 = 33,73 + 22,22 (od Devrekanii) = 55,93 -10 = 45,93 - 10 = 35,93 - 15 = 20,93

Technik:
Przetarg na COIN - wygrywa Embraer EMB 314 Super Tucano - kupuję dwie sztuki. (10/17,55)
Przetarg na ATGM - wygrywa TOW-2B - kupuję 30 sztuk (10/60,48)
Bateria artylerii - (15/15)
Image

Image

User avatar
Anubis
Gracz
Posts: 456
Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Anubis » Wed Aug 07, 2019 1:36 pm

Republika Altis

Uzupełnieine tury 8

wiadomości "Głos Altis"

Delikatny podkładzik muzyczny , for fun :P
https://www.youtube.com/watch?v=6_nmBzE9NTc


W ostatnich dniach dotarły do nas informacje o trwających rozmowach na linii Pyrgos-Hevropolis, pogłoski mówią, że w wyniku tak radykalnych zmian politycznych w regionie, Altis rozważa nawiązanie szerszej współpracy z Republiką Devrekani, zwłaszcza po opublikowaniu wyników dochodzenia w sprawie fosforu na Stratis, oraz dotychczasowych przyjaznych relacji Altian z mniejszością Perską na Altis, tym bardziej po tym, gdy Persowie z Altis poparli nasz naród w sporze o Stratis. Prowadzone rozmowy z stroną Perską potwierdza fakt, że wczoraj z Republiki Devrekani wrócił przedstawiciel Republiki Altis, wysokiej rangi oficer Falangi, upoważniony przez samego Arystiona Anavrasa. O szczegółach rozmów zostaniemy poinformowani w ciągu najbliższych dni, wszyscy z niecierpliwością na to czekamy.

Jeśli chodzi o sytuację z Amestris, to nadal pozostaje ona nierozstrzygnięta, jak pamiętamy traktat pokojowy był już tak blisko wejścia w życie, jednak Amestris przy wsparciu Koionu, zniszczyli porozumienie. Amestris obecnie wspierane przez zdradziecki Koion, komunistycznych niedobitków KRWNu oraz fanatycznych morderców zwanych Krzyżowcami, próbuje odrzucić zawarte w ofercie pokojowej warunki, i narzucić własne, które pozwolą nadal utrzymywać Iszwal w stałym zagrożeniu i kontroli. Republika Altis wraz z sojusznikami i innymi państwami zaangażowanymi, nie zgadza się na zdominowanie Iszwalu przez Amestris, i prowadzeniu dalszych działań prowadzących do eskalacji konfliktu w regionie, w sprawie pojawił się komunikat Ministerstwa Wojny Altis:

„...w wyniku braku postępów w negocjacjach z Amestris, zaangażowaniu Koion Hellenonu w konflikt po stronie naszych wrogów, Republika Altis przy współpracy z Republią Devrekani, rozpoczęła blokadę morską Amestris. Do pomocy w izolacji Amestris zostały skierowane również siły powietrzne. Mamy nadzieję, że Daiszoto szybko pójdzie po rozum do głowy, i szybko zakończy się ten konflikt.”Tura powinna być jeszcze kontynuowana, czas pokaże, czy zdążę wszystko ogarnąć w tej turze.

KacBR29
Gracz
Posts: 56
Joined: Thu Mar 03, 2016 5:46 pm
Location: Małopolska
Contact:

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by KacBR29 » Wed Aug 07, 2019 9:21 pm

Image
Koion Hellenon - Tura 8

Gracz: KacBR29
Ideologia: Nacjonalizm, ograniczona demokracja
Poparcie przywódcy: 1,1
Duma Narodowa: 1,3
Socjal: minimalny 25%, wystarczający 30%, maksymalny 40%
Kasy: 111,684
Dostępna: 78,178
W tej turze Socjal: 30%.
Stolica: Hellon
Dostępni ludzie: 52
Przyrost naturalny: 15 Ludzi na miesiąc.


Ogłoszenie w sprawie reorganizacji ziem.
Ponieważ ostatnie reformy nie przyniosły satysfakcjonującego nas efektu zdecydowaliśmy się zmienić strategię.
Problem jest prosty, nasi obywatele zasługują by pełnić pracę na wysokim intelektualnym poziomie. Ostatni kryzys poważnie tu utrudnił. Równocześnie potrzebujemy zagospodarowania nowych ziem
lecz program organizacyjny również nie dał nam zadowolajających efektów. Po długich dysputach z ekspertami zdecydowaliśmy się zmienić strategie. Priorytetem nadal jest zagospodarowanie i kolonizacja
ziem Scytti. Musimy przy tym spełnić oczekiwania obywateli. Dlatego decydujemy się na rozpoczęcie rewolucyjnego programu.
Założenia programu o nazwie "Polis" wyglądają następująco:
-Program kierujemy wpierw do obywateli dotychczas zatrudnionych w Turystyce, w dalszej kolejności Bizmesmenów i innych obywateli.
-Każdy zainteresowany obywatel dostaje pod swoją opiekę, nowo lokowaną osadę staje się, jej właścicielem.
-Podstawowa infrastruktura tak jak było to założone dotychczas, zostaje sfinansowana przez Koion/Adaptowana z dawnego KRWN.
-Każdy "zarządca" dostaje 0,4$ mln na start.
-Każdy "zarządca" odprowadza 10% podatek od dochodów ze swoich włości.
-Resztą dochodów "zarządca" dysponuje wg własnego uznania.
-Do podstawowych zadań zarządcy znajdzie się:Rekrutacja Ludności, Zatrudnianie, Pobieranie Opłat, Rozwój Osady, Tworzenie Prawa Miejscowego, Organizacja Policji itp.
-Po dwóch latach zostanie przeprowadzony Audyt z osiągnięć osad. Jeżeli osada działa i ma perspektywy na rozwój to wszystko w porządku, jeżeli nie wtedy właściciel jest zobowiązany do
zwrotu dofinansowania i zostaje usunięty ze stanowiska.

Dodatkowo wspólnie z ekspertami, zarówno prawnymi i gospodarczymi doszliśmy do wniosku, że decyzja o przenosinach ludności oparta była na nieco złych przesłankach. Dodatkowo po konsultacji z ministrem edukacji zdecydowaliśmy się na zmianę.
Przede wszystkim dotychczasowi mieszkańcy nowo przyłączonych terenów przydadzą nam się jako siła robocza w sytuacji, gdy pojawiły się wątpliwości co do możliwości populacyjnych Greków.
Dlatego nie wdrożymy programu przesiedleń w pierwotnej tego wersji. Zamiast tego:
-Po pierwsze osobą, które zdecydują się jednak opuścić Koion i przenieść do RWN nie będzie to utrudniane, nie mogą jednak zgłaszać żadnych pretensji do pozostawionego mienia.
-Po drugie, reforma ziemi zostaje zmieniona w reformę rolną, a zasady parcelowanai ziemi zostają utrzymane w mocy.
-Po trzecie, dotychczasowa ludność, która pozostanie, przejdzie intensywny program naukowy. Osoby, które zdecydują się zostać, zostają objęte specjalnym programem "normalizacyjnym" w skład tego programu wejdą.
1. Intensywna nauka Greckiego, planujemy rozdawać darmowe słowniki i puszczać specjalne audycje z Greki na przyłączonych terenach.
2. Przyuczenie ludność do umiejętności korzystania z dobrodziejstw kapitalizmu i wolnego rynku.
3. Zapoznanie ich z elementarnymi prawami Greckimi.
4. Po dwóch latach uzyskają prawa wyborcze, mogą też tworzyć zrzeszenia, lecz muszą podpiąć się pod którąś z istniejących partii.
5. Przejdą specjalną naukę "prostowania" ich wiedzy o świecie i dotychczasowej historii.
6. Okres przejściowy na używanie języka, który będzie pełnić funkcję pomocniczą to 2 lata. Po tym czasie nastąpi roczny okres przejścia całkowicie na język Grecki.
7. Mężczyźni w wieku 18-40 lat przejdą obowiązkową służbę wojskową wynoszącą 9 miesięcy. Okres obowiązywania obowiązkowej służby wojskowej dla dawnych obywateli KRWN wyniesie 10 lat, po czym zostanie zniesiona.
8. Obywatelstwo zostanie przyznane po 6 miesiącach.
9. Po uzyskaniu obywatelstwa każdy pełnoletni obywatel ma 3 lata na zwiedzenie Koionu. Do wyboru 3 miejsca:
-Hellon, Athos, Terpilion.


Na ten program przeznaczymy w sumie 50 mln. Obecnie 25 mln.
Ogłoszenie MSZ
"Zawieszamy stosunki dyplomatyczne z Atlis, nasi ambasadorzy zostają ewakuowani. Sam Arystion i jego najbliższe otoczenie zostaje uznane na persona non ganta."
"W odpowiedzi na propagandę Atlisu wzywamy obywateli do zachowania spokoju, zostaje powołany specjalny zespół informacyjny, który na bieżąco będzie korygował w mediach sprzeczne wiadomości napływające z Atlisu i Quilinu, obywatele mogą zgłosić się telefonicznie do niego o pomoc w weryfikacji informacji."

Ogłoszenie Ministerstwa Obrony.
"W odpowiedzi na oskarżenia o współprace z komunistami. Rzekomi komuniści, z którymi współpracujemy to nie komuniści, są to co prawda żołnierze dawnego KRWN, lecz porzucili swoich dawnych mocodawców i ideologie. Ba, już niedługo
byli żołnierze na usługach komunizmu przyjmą religię! Każdy, kto gotów walczyć jest z naszymi wrogami, a zwłaszcza komunistami jest naszym sojusznikiem. Pragnę również dodać, że w czasie wojny na równinie wiele formacji komunistycznych
przeszło na naszą stroną widząc bezsens i okrutność tego ustroju. Mimo wszystko nie można nazywać tych ludzi komunistami, co najwyżej byłymi."
Vaberios pytany przez dziennikarzy o to, czy Koion zacznie wojnę.
"-Jak już mówiłem Koion , nie zacznie wojny, dopóki wojska wszystkich stron stoją tam, gdzie stały i nikt nie się nie ruszy. Nie ma chyba prostszej odpowiedzi, jakiej mogłem udzielić.
Jeżeli jedna ze stron ruszy na inną to wiadomo, że wojna jest pewna. Obecnie, nic takiego się nie stało, na szczęście, mam nadzieje, że inni przywódcy to zrozumieją i zdecydują się zakończyć ten
kryzys, który jest farsą.
-A co jeżeli mimo tego jakieś porozumienie między Amestris-Iszwalem nie zostanie podpisane?
-To wojska będą stały, nasze wojska będą stały, ale nie zaatakują, będą stały tak długo, aż będzie zagrożenie wojną, może nawet sto lat, aż w końcu wszystkie strony uznają, że ten kryzys to farsa i czas go zakończyć podpisując porozumienie.
Jeżeli myślicie, że to nie możliwe to popatrzcie na Koree, tam Amerykanie będą stali już w sumie 70 lat nie długo, i co? I wojny nie ma.
-A jak odniesie się pan do rewelacji, że Koion planował zdobyć uran w Trakoni i zniszczyć Devrekani?
-Bzdury. Po pierwsze nie wiemy, czy jakiś uran w Trakoni faktycznie jest, trwa tam teraz wojna domowa. Po drugie Koion nie ma możliwości ani środków technicznych, by aktualnie stworzyć broń jądrową, może gdybyśmy mieli
odpowiedni program, ale takowego nie mamy. No, chyba że Atlis twierdzi, że takie poważne organizacje międzynarodowe jak MAEA nie są w stanie wykryć zaczątków, jakiego kol wiek program jądrowego, bądźmy poważni.
Kolejna rzecz jest taka, że nawet zakładając, że Koion posiadłby jakimś cudem, możliwość użycia broni masowego rażenia to na pewno byśmy jej nie użyli. Po pierwsze koszty użycia tego typu broni, zarówno wizerunkowe, jak i polityczne są ogromne.
O kosztach gospodarczych już nie wspominając, inna rzecz jest taka, że wszystkim wydaje się, że dążymy do jakiegoś konfliktu i chcemy wszystkich podbić a Persów to najlepiej wymordować. Nie.
Prowadzimy normalną politykę, zaoferowaliśmy Persom pakt o nieagresji, a oni go odrzucili, bo się nas obawiają.
To niedorzeczne, przecież jeżeli kogoś się obawia, to tym bardziej winno się dążyć do tego paktu. Chyba że skoro się nas obawiaja to będą chcieli zaatakować. Wszak wiadomo, że atak jest najlepszą formą obrony. Mało tego Atlis zawiera wedle naszych informacji sojusz z Persami. Jest to nawet nie komedia ani farsa, to absurd! O oskarżeniach na temat niszczenia pokoju Amestris-Iszwal nawet nie będę się wypowiadał.
Jak kraj, który ma być celem inwazji, może niszczyć pokój, on już de facto stracił część swojego terytorium, Amestris, które wedle informacji dąży do utrzymania zawieszenia broni i nieeskalowania konfliktu nie ma obowiązku na spełnianie
wszystkich zachcianek Atlisu i Quilinu, w Iszwalu trwają walki jednostek wojskowych Amestris? Nie? To wracać do rozmów, póki nikt nie walczy wciąż, można rozmawiać.
-Chce pan coś jeszcze dodać?
-Tak, Koion się nie cofnie, nie wycofamy się z naszych zobowiązań i umów. Obywatele, możecie słuchać propagandy Arystiona i wierzyć mu, lecz możecie też spojrzeć wokół. Tu jest Koion, nie Atlis. Kto wytrzymał dwa tysiące lat w środku lądu, a kto dwa tysiące nie mógł na wyspie. Odpowiedzcie sobie sami i sami odpowiedzcie sobie czy chcecie stać tam z nimi z Persami, czy stać tu gdzie Koion Hellenon."

Pilne ogłoszenie MSZ:
"W reakcji na blokade morską Amestris, ogłaszamy że wszelkie działania bojowe kierowane przeciwko Amestris zostaną przez nas potraktowane jako złamanie zawieszenia broni."

Inwestycje:
25/50 mln na program reorganizacji ziem.
Wydajemy 15 mln na poszukiwania surowców w Giapotamos.
15 mln wydajemy na dalszą naprawę i dostosowywanie infrastruktury na terenach przyłączonych.

Pozostaje: 23 mln.

User avatar
Edek
Posts: 383
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Thu Aug 08, 2019 10:05 pm

Altis:
- Jakimś przedziwnym chujem wszystko co spływa z ust Arystiona to wazelina na uszy Altian którzy o dziwo nie burzą się nawet na myśl o współpracy z co tu dużo mówić odwiecznym wrogiem. Pragmatyzm społeczeństwa jest cecha rzadką, a mechanizmy propagandy Altisu chyba go właśnie wykształciły.
- Ludzie jednak średnio wieżą w całkowitą niewinność Persów, dodatkowo Altis zdaje się nie drążyć tematu i nie przekazuje żadnych informacji pomimo oficjalnego memorandum wydanego przez komisje w sprawie ich uzyskania. Pytanie dlaczego? I czy Altianie naprawdę muszą czekać na nadchodzący wraz z końcem miesiąca raport końcowy?
- No, ale niestety wizja współpracy, a jej nawiązanie to coś zupełnie innego i sprawa się dzieje ewidentnie za szybko nawet dla wielbiących swojego wodza Altian. Wszyscy czekają na wyniki rozmów z Persami i ciesz się, że nie masz opozycji, bo cały czas niedoinwestowani weterani spod Stratis siedzą cicho... jeszcze :P
- 0,1 poparcia dla wodza, ale musisz ogłosić coś uradził z Persem wtedy zobaczymy czy jebnie czy nie
- Iszwal, Iszwal i jeszcze trochę Iszwalu. W mieście jest misja ONZ, Altis wygrał i ugrał naprawdę dużo i społeczeństwo ma już ten temat pomału w dupie. Ludzi średnio obchodzi też traktat pokojowy i stan de iure, skoro stan de facto jest Ci na rękę.
- Generalnie blokada jest odbierana dobrze, Amestris trzeba przykręcić śrubę żeby to leżało i kwiczało tak długo jak to możliwe ale...
- NO TA WSPÓŁPRACA CHOĆ ŚREDNIO OKREŚLONA JEDNAK ŚMIERDZI ALTIANOM, BO TO TE PERSY CHUJE CO MAJĄ KREW NA RĘKACH ALTIAN I W OGÓLE ICH JEBAŁY OD DEKAD O CZYM ARYSTION NAPIERDALAŁ OD PONAD PÓŁ ROKU.
- 0,2 do dumy narodowej
- 0,1 do poparcia wodza

- Cudowanie ratuję Cię wysokie poparcie i ogólna fala na której płynie Arystion, ludzie oczekują wyjaśnień i konkretów w sprawie współpracy z Persami. Wielu też pyta czy Amestris i Iszwal są warte wspólnych działań z tymi którzy jeszcze pół roku temu byli wrogami. Pragmatyzm i machavelizm są domeną polityków, nie ludu, a ludowie sprawie śmierdzi.

Koion Hellenon:
- Oho feudalizm, brwi podnosi cały świat :wink:
- CZY TO AKAP?! - Koion Hellenon staje się mekką polskiego internetu, emigrację zapowiada wielu z czołowych adminów chujogrupek facebokowych w tym znany historyk, prawnik, filantrop oraz strzelec z plastikowych kuleczek Pan Kałuża.
- Całą reformę oceni Rince, ja się nie znam i chyba nie jest kompetentny :eye: .
- Grecy jednak mają trochę oleju w łbach i ogarniają, że demografii nie przeskoczą i jakkolwiek podludzie z KRWN to podludzie to być może ich wnuki będą już coś sobą reprezentować. Generalnie motyw prostowania ludności podbitej z racji na jej stosunkową mała liczbę jest traktowany w miarę okej. Aczkolwiek ludziom śmierdzą prawa wyborcze i takie tam, ale nie podnosi się tumult - lud jednak oczekuje, że KRWNowcy będą obywatelami drugiej kategorii.
- Zawieszenie stosunków z Altis to dobry krok, no i wjeżdża syndrom oblężonej twierdzy co powoduje, że ogłoszona oficjalnie cenzura przechodzi (sic!)
- Każdy kto jest gotowy walczyć z naszymi wrogami, zwłaszcza komunistami jest naszym sojusznikiem - co kurwa :mrgreen: . Ale o dziwo temat siada, ludzie jedzą propagandę rządu i jakoś ją trawią, w historii faktycznie nie brakuje kolaborantów (RONA etc.). Jest to kwas który Koiończycy raczej przełkną zwłaszcza w sytuacji kiedy rzucić na Koion chce się praktycznie każdy z sąsiadów, a u jednego z nich trwa wojna domowa.
- Wyjaśnienia Varberiosa są logiczne, zawieszenia być wcale nie musi, celne uwagi odnośnie Korei potęgują przesłania Koiończyków którzy co dziwne mówią przynajmniej w tym momencie z sensem
- Wyjaśnienia w sprawie Uranu są kupowane nie tylko przez Greków, ale i przez wszystkich - gdzie tam taki malutki Koion by budował bombu, he..he :roll:
- CO KURWA JAKI PAKT O NIEAGRESJI Z PERSKIMI PSAMI CO DO KURWY.JPG
- 0,1 do poparcia dla Varberiosa za bycie fajką
- Ogólnie to przemówienie jest dobre, jest spójne i logiczne. Pokazuje możliwości rozwiązania konfliktu których przeciwna strona zdaje się dziwnym trafem nie zauważać. Oczywiście poparcia międzynarodowego nie masz, no może poza Rosją i generalnie Koion zaczyna być kojarzony z coraz to brunatniejszym kolorem co na pewno odbije się na jego kondycji gospodarczej, ale póki co kupujesz swoich. No i przede wszystkim Varberios nie traci poparcia wojskowych, ludzie pytają jednak jaka była cena tego poparcia?
+ 0,2 do poparcia przywódcy
+ 0,1 do dumy narodowej

- Aj waj grubo z tą blokadą, temat świeży zobaczymy co z tego wyniknie

Konflikt przybiera na sile z każdym dniem, wszyscy czekają aż głos zabierze Aquilia która chyba jako jedyna ma dosatateczną siłę przebicia aby rozstawić hałastrę po kątach :p

Ares
Gracz
Posts: 600
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Ares » Fri Aug 09, 2019 10:47 am

Republika Qilin - Kontynuacja TURA 8
Przychód miesięczny: 105,73
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 23%, wystarczający 28%, maksymalny 35%
Popularność: 1,6
Duma: 1,3
Baza rekrutacyjna: 108
Budżet: 105,173 - 28%(29,448) = 75,725 - 16,24 = 59,485 + 102,85 = 126,67 - 16 = 110,67 - 15 = 95,67 - 5 = 90,67 -12,5 = 78,17 - 44,46 = 33,73 + 22,22 (od Devrekanii) = 55,93 -10 = 45,93 - 10 = 35,93 - 15 = 20,93

Kiedy Koiończycy się obudzą?.
Kolejne "rewelacyjne" wieści z Koionu! Jak się okazuje, potężny i wpływowy prezydent Verberios z właściwym sobie urokiem i inteligencją wytłumaczył swym wielkim rodakom, że żołnierze i byli kaci niewinnych obywateli KRWN, to tak naprawdę nie komuniści! Cóż za ulga wiedzieć, że komuniści to nie komuniści, przyjęli bowiem nieznaną religię. Czyżby będąc pod wielkim wrażeniem fanatyzmu Amestris, postanowili porzucić jeden fanatyzm dla drugiego? Dla ofiar zbrodniczego totalitaryzmu pewnie, nie ma to zapewne wielkiego znaczenia, ale reszta świata może odetchnąć z ulgą. Pytanie tylko jaką religię przyjęli byli komunistyczni oprawcy? Tego niestety nie precyzuje komunikat który wciśnięto mieszkańcom Wielkiego Koionu, być może sami mają sobie wybrać o jaką religię chodzi, w końcu to i tak stek bzdur wymyślony ma poczekaniu, by pokazać że prezydent Verberios nie jest hipokrytą. Ostatnio jednakże widoczne są braki w wykształceniu wielkiego lidera potężnego narodu koiońskiego, który postanowił żwawo przekręcić nazwę Republiki Altis. Czyżby postępujący spadek jakości wypowiedzi rządzących Koionem można jakoś wytłumaczyć? Najwyraźniej prezydent tego kraju stwierdził że będzie równie śmieszny co jego kolega w zbrodni Bradley King i stwierdził że będzie fajnie przekręcić jedną literkę, ot taki żarcik. Żartów jednak nie ma końca! Bowiem mamy więcej informacji z Koionu. Ogłoszono bowiem że wbrew woli narodu, Koiończycy będą "bronić" zbrodniarzy tak długo jak to możliwe, określono czas na 100 lat, ale jak wiadomo, często Rzesze mają to do siebie, że kończą swój żywot znacznie szybciej niż deklarują, więc bylibyśmy ostrożni z dalszymi deklaracjami, szczególnie że obywatele Koionu mają już dość krótkowzroczności swoich liderów. Co więcej, sugeruje się że Koion powstrzymał inwazję na Amestris, a nie uratował tyłek swojemu przydupasowi z Optain. Szkoda tylko, że zaprzepaścił przy tym szansę na prawdziwy pokój i sprawiedliwość dla Iszwalu. Ale o cóż nam, małym narodom Międzymorza chodzi, to tylko zachcianki, ot takie głupotki, drobnostki, po co tam komu sprawiedliwość, skoro może być wieczny niepokój i przygotowania do kolejnej rzeźni w Iszwalu, która nadejdzie gdy tylko pojawi się odpowiednia okazja i okręty podwodne wraz z pociskami balistycznymi z Federacji Rosyjskiej.
Bądźmy jednak w tym momencie poważni. Stajemy bowiem w trudnej sytuacji. Tak samo jak stoją stoją stoją żołnierze Koionu i stać będą, mimo niechęci całego narodu koiońskiego wobec tej decyzji, tak samo i całe Międzymorze staje przed wizją kolejnej wojny, która rozpocznie zapewne się od prowokacji Republiki Amestris i ich hordy fanatyków, tzw. Krzyżowców.
Szczęśliwie jednak nie wszystkie narody Międzymorza popierają zbrodnicze zamiary mieszkańców Koionu. Republika Altis, nasz najbliższy partner oraz Republika Devrekanii, sojusznik oficjalnie od niedawna wspólnymi siłami mimo uprzedzeń rozpoczęły współpracę, wprowadzając blokadę morską Republiki Amestris. Czas pokaże czy te działania sprowokują obywateli tego kraju do myślenia o swojej przyszłości, a nie o chorych fantazjach ich wodza. Światełkiem w tunelu także jest wysłanie z dalekiego Królestwa Myrtany sił rozjemczych pod patronatem ONZ, które będą pilnowały by nie dochodziło do dalszych ekscesów ze strony chorej tkanki chrześcijaństwa. Czas pokaże, czy ucementuje to zawieszenie broni, czy wyłącznie da czas zbrodniczemu tyranowi na odbudowanie sił zbrojnych i ponowny atak na Iszwal.
Krzyżowcy Amestris - oficjalne stanowisko DSZ.
Republika Qilin w związku z wielokrotnymi zarejestrowanymi aktami terroru jakie prowadzą tzw. Krzyżowcy z Amestris, informujemy że w związku z wcześniej wymienioną działalnością terrorystyczną na terenie Iszwalu a także Republiki Amestris, Krzyżowcy Amestris zostają wpisani do rejestru jako grupa terrorystyczna.
Na podstawie wszelkich zdobytych dowodów, będzie prowadzone postępowanie mające na celu ukaranie wszelkich ich zbrodni zgodnie z prawem.
Image

Image

Primus Pilus
Gracz
Posts: 24
Joined: Wed Aug 07, 2019 2:04 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Primus Pilus » Fri Aug 09, 2019 12:11 pm

REPUBLIKA AQUILLI - TURA 8 Gracz: Primus Pilus
Ideologia: republika
Budżet: 126,4798 mln
Wydatki socjalne: 30 %
Utrzymanie armii: 19, 995 mln
Przyrost naturalny: +24
Duma narodowa: 1.5
Poparcie: 1.7
Stolica: Arcadia

-----------------------------------------------------------------------------
Wydatki budżetowe
-----------------------------------------------------------------------------

20 mln
-rozpoczęcie budowy dwutorowej linii kolejowej łączącej Nową Aquillie-Heraklee i aż do granicy z D'alqlob Ar'a, gdzie inwestycja ma spotkać się z równoczesną budową od strony Gaary


30 mln
-podnoszenie poziomu infrastruktury cywilnej nowych prowincji do poziomu tożsamego z resztą Republiki, zaczynają od najbardziej żywotnych czyli energetyki i gospodarki wodnej ( wodociągi i kanalizacje), aż po inwestycje transportowe w kolei i drogach

35,820 mln
-zakup pojazdów na uzupełnienie w ilości 9 x Warrior, 1 x Abbot, 1 x Challenger

11 mln
-zakup 10 rakiet Firestreak (powietrze-powietrze, krótki zasięg)

5 mln
-badania geologiczne dna Cieśniny celem lokalizacji złóż naturalnych możliwych do eksploatacji

5 mln
-reaktywacja zdobycznych kopalni molibdenu, wymiana i uzupełnienie sprzętu górniczego, przygotowanie do wznowienia wydobycuia

10 mln
-dotacje na rozwój prywatnych przedsiębiorstw w zakresie transportu promowego przez Cieśninę

-----------------------------------------------
Wydatki specjalne
-----------------------------------------------

W porannym programie informacyjnym, po tradycyjnym omówieniu porannych wskaźników ekonomicznych, cen światowych surowców oraz kursów giełd, spiker Antemiusz Arruncjusz zakomunikował, że zostanie teraz przekazana informacja z posiedzenia Senatu, o następującym brzmieniu:
na mównice wstąpił senator Helwiusz Ulpiusz Attyk, który po uciszeniu sali przez konsula Nowiusza, przemówił do zebranych: "Senatorowie, ojcowie Republiki. Mimo, że słowa moje nie będą dotyczyć dzisiejszego porządku obrad, jednakże z racji ich ekstraordynaryjności konsul uznał za racjonalne dać mi prawo głosu nim sprawy bieżące obejmiemy uwagą. Republika zna horror wojny, znamy ból i cierpienie przez nią wywołane, stratę domów i rodzin. Obecnie dzięki bogom, szczęśliwe gwiazdy wznoszą się nad nami, jednak nie każdy cieszy się takim spokojem i dobrobytem jak obywatele Republiki. Niedaleko naszych granic, w Iszwalu rozgrywa się horror na ziemi, ci biedni ludzie zostali bezlitośnie potraktowani przez los. Od chwili gdy zabłysła dla nich iskra wolności, kolejne ciosy były wymierzane, bezlitosne pacyfikacje, mordy i destrukcja. Nawet broń masowego rażenia została użyta, i to przeciw bezbronnych i niewinnym. Teraz gdy walki się już nie toczą, to wojska obcych mocarstw stoją wkoło łypiąc na siebie, jak gladiatorzy przed śmiertelnym pojedynkiem. Nie możemy ich zostawić w niedoli, Republika musi zareagować, dlatego apeluję o przeznaczenie sum z budżetu na pomoc dla Iszwalu, od ubrań i żywności po leki. Każde wsparcie jest na wagę złota, dlatego apeluję o rozważenie tej propozycji, dziękuje za udzielony mi głos."
Senator zajął miejsce, a konsul ogłosił rozpoczęcie dyskusji nad projektem.
O dalszych rozmowach w Senacie poinformujemy państwa, po aktualizacji od rzeczników rządu.

*3 h potem, południowy serwis informacyjny*

" [...] o godzinie 11.46 zakończyło się senackie głosowanie nad udzieleniem pomocy humanitarnej dla ludności Iszwalu, poprzedzone dyskusją nad wysokością jej wartości. Po burzliwej wymianie zdań między stronnictwami doszły one do porozumienia, i przez jednomyślność przyjęto, że zostanie przeznaczona na ten cel suma 5 mln, a pomoc wyruszy drogą lądową przez tereny RWN prosto do potrzebujących."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozostało:
5,4798 mlnDecyzje niebudżetowe:
Ustawa o zarządzie Ziemiami Odzyskanymi Art.1

Nowo powstałe prowincje otrzymają następujące nazwy:
  • Falernum
    Beritum
    Sirmium
    Romulanum
Art.2

Ludność Ziem Odzyskanych posiada prawo wyborcze czynne i bierne, jedynie na szczeblu lokalnym.

Art.3

Zarządza się dekomunizację przestrzeni publicznej, poprzez usuwanie symboli systemu komunistycznego, zmiany nazw oraz usuwanie pozostałości w postaci wszelkich pism, materiałów audio oraz audiowizualnych. W przypadku posiadania owych materiałów, ukrywania ich lub rozpowszechniania, stosować się będzie odpowiednie przepisy Kodeksu Karnego

Art.4

Do każdej prowincji zostanie przydzielona komisja pod zarządem kwestora, aby dokonać parcelacji ziemi, dla weteranów i osadników rzymskich. Z parcelacji wyłączone zostaną działki posiadane przez ludność osiadłą. Przydział będzie się odbywał według indywidualnych kryteriów, na podstawie, których kwestorzy przydzielą ilość działek dla danej osoby/rodziny.

Art.5

Przedsiębiorstwa zarządzane uprzednio przez KRWN zostają objęte czasowym zarządem Republiki. W tym okresie będą one katalogowane oraz oceniane pod kątem użyteczności i racjonalności ekonomicznej ich pracy.

Art.6

Co kwartał Senat będzie prowadził kontrole procesu parcelacji, w celu wykrywania ewentualnych praktyk korupcyjnych, jak skup ziemi, podstawianie petentów, fałszywe zgłoszenia et cetera et cetera

Art.7

Pierwszeństwo w rozdziale ziemi otrzymają weterani wojny z komunistami, w uznaniu ich heroizmu i ofiar dla ojczyzny, aby po latach służby mieli godną emeryturę.
Dostęp do ziemi jest otwarty dla wszystkich, również osób nieposiadających majątku, wszelkich ubogich, biednych czy bezdomnych.

User avatar
Edek
Posts: 383
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Fri Aug 09, 2019 3:30 pm

Najlepszy GM is on fire

Qilin:
- Roast Varberiosa ładnie wpasowuje się w całościowa makropolityke gnojenia Koionu. Szkoda w sumie, że Koiońska cenzura i propaganda uniemożliwiają jego wysłuchanie samym zainteresowanym.
- Samo przemówienie Zhenga staję się szybciutko lokalnym memem, zwłaszcza, że pada na podatny grunt w większej części krajów regionu. Co ciekawe większą bekę ludzie mają z Amestris, niż z Greków.
- Ale Qilin wskazuje na coś o czym wielu zapomniało, mianowicie o to, że Rosjanie rozpaczliwie potrzebuję swoich przyczółków w Międzymorzu. A po upadku Zagorii i DRS, Amestris jest ich jedyną nadzieją. Pytanie jak daleko posunie się Moskwa w wsparciu Daiszoto, bo póki co to sprzymierzeni mają przewagę, pytanie jednak na jak długo? A SCUDy mogą skutecznie zahamować rozwój Iszwalu, a to byłoby wbrew interesom Qilinu.
- Paradoksalnie autorytarny Qilin wyrasta na herolda wolnego świata wobec tyranów, ludzie to widzą, tak samo jak widzą to, że Qilińskie wpływy umożliwiły nawet rozpoczęcie współpracy zwaśnionym narodom Altian i Persów.
+0,1 do dumy narodowej
- Krzyżowcy to zwierzęta z tym nie dyskutuje nikt

Aquilia:
- Witamy nowych świeżo wybranych konsuli
- Inwestycja kolejowa która ułatwi zapewne dostęp do portów pełnomorskich to dobry krok doceniany przez lud
- Tak samo nikt nie dyskutuje z faktem iż ziemie odzyskane trzeba naprawić
- Odbudowa potencjału armii to konieczność zwłaszcza w tak niespokojnych czasach kiedy Twoi dwaj sojusznicy zaczynają skakać sobie do gardeł, a widmo wojny wcale nie zostało odżegnane.
- Reszta to gospodarka, poczekamy na podsumowanie.
- Głos Helwiusza, choć jest on jedynie szeregowym senatorem, a nie konsulem co nie czynni z tego stanowiska stanowiska oficjalnego jest głosem jawnego poparcia dla sprawy Iszwalu, gdzie kolejne inwektywy są wymierzane w nikogo innego jak w Amestris. Czyżby konsulowie badali grunt przed oficjalnym stanowiskiem w sprawie? Opinie społeczne wskazuję na sympatię ludzi z Iszwalem, ale jednocześnie sam Iszwal zdaje się mocno zależne od Qilinu co jest już średnio po myśli ludu który generalnie średnio lubi wschodnich sąsiadów.
- Póki co więc Aquilia ogranicza się do wysłania pomocy humanitarnej, co satysfakcjonuje ludzi dobrej woli i wskazuje na to, że Rzymianie wcale nie zapomnieli o sprawie Iszwalu.
- Ustawa jako narzędzie normalizujące sytuację ziem podbitych jest odbierana poprawnie, zwłaszcza motyw z parcelacją ziemii, aczkolwiek na jej efekty będzie jeszcze trzeba poczekać.
- Aquilia jednak cały czas nie zrobiła tego czego od niej oczekuje Międzymorze, nie zabrała oficjalnego stanowiska w sprawie Iszwalu. Co więcej w wypowiedziach przedstawicieli władzy problem możliwej wojny pomiędzy dwoma najbliższymi sojusznikami Aquili zdaje się nie istnieć. Czas jaki mają konsulowie ucieka, a rozpoczęcie blokady morskiej Amestris przez połączone marynarki Devrekani i Altisu jedynie przyśpieszy procesy których być może konsekwencją będzie nowa wojna. A w całym Międzymorzu jest tylko jeden głos który może jej zapobiec i jest to głos Aquili. Nikt nie ma wątpliwości, że ten kogo poprą Rzymianie wygra, dziś na barkach konsuli spoczywa ogromna odpowiedzialność, a konsekwencje ich decyzji ukształtują przyszły ład Międzymorza.

Primus Pilus
Gracz
Posts: 24
Joined: Wed Aug 07, 2019 2:04 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Primus Pilus » Wed Aug 14, 2019 12:12 pm

Normalny dzień w Republice Aquili, leniwe godziny poranne nie zwiastowały nic niepokojącego, żadnego nagłego wydarzenia. Miejskie telebimy i telewizja podawały kolejne reklamy i zapowiedzi wydarzeń kulturowych.

O godzinie 10.16 wszystkie ekrany stały się czarne, a po chwili ukazało się logo państwowej telewizji oraz informacja, że za 4 minuty ukaże się orędzie konsula do obywateli.

// obraz pokazuje studio telewizyjne, w centrum biurko, w tle wielka flaga Aquili //


W kadr wchodzi niedawno obrany konsul, Tyberiusz Domicjusz Furiusz, zajmuje miejsce, i rozpoczyna:
Rzymianie, obywatele i obywatelki.
Zapewne wielu było oburzonych, że gdy u naszych granic, w Iszwalu, świat stanął na krawędzi, Republika milczała. Jednakże zapewniam, że ani przez moment nie byliśmy bezczynni, w ciągu ostatnich dni, nasza służba dyplomatyczna czyniła starania na rzecz prób rozwiązania sprawy iszwalskiej i uniknięcia wojny, wizytowaliśmy Koion, Altis, Quilin, Amestris i sam Iszwal. Staraliśmy się stworzyć modus vivendi akceptowalny dla zwaśnionych stron. Jednak otrzymywaliśmy sprzeczne sygnały, żądania wykluczające się nawzajem. Zdawać by się mogło, że stan owej zimnej wojny podoba się stronom. Dlatego też, nie będziemy odbywać więcej misji dyplomatycznych, a w zamian za to Republika postawi jasne warunki.

Te słowa kieruje do państwa zaangażowanych w konflikt iszwalski pośrednio i bezpośrednio. (konsul mierzy palcem w ekran) Jeśli naprawdę zależy wam na pokoju, jeśli istotnie chcecie skończenia tego pata i cierpienia niewinnych, a nie tylko mówicie o tym, zatem oto co proponuje: szczyt pokojowy w Nowej Aquili, gdzie Republika przedstawi swój pomysł i plan na rozwiązanie konfliktu, który stworzyliśmy w oparciu o rozmowy przeprowadzone z obydwoma stronami. Republika nie będzie się dłużej przyglądała bezczynnie. Zarazem ogłaszam, że jeśli szczyt z woli zaproszonych się nie odbędzie, Aquilia weźmie odpowiedzialność w swoje ręce i wybierzemy stronę, która w naszej opinii daje największe szanse rozwiązania iszwalskiego węzła. Zaproszenie zostanie niezwłocznie dostarczone ambasadorom i przedstawicielom następujących państw: Koion Hellenon, Republice Qilin, Asyryjskiej Republice Gaary, Altis, Amestris oraz Republice Iszwalu. Oczekujemy odpowiedzi w ciągu 24 godzin.

Aquilia victrix

Po orędziu na ekranie pojawiła się powiewająca flaga Aquili i hymn puszczony w tle.

Locked