When Diplomacy Fails - temat główny gry

Tutaj toczy się gra główna PBFa.
Post Reply
User avatar
Marin
Gracz
Posts: 91
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Marin » Mon Apr 08, 2019 9:38 pm

Image

Gaara - TURA 3 (marzec)
Gracz: Marin
Ideologia: Stan przejściowy
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 25%, wystarczający 33%, maksymalny 40%
Przyrost naturalny: 24 osoby
Stolica: Nowa Niniwa


Przemowa Sargona związana z Iszwalem:
Obywatele i Obywatelki. Kiedy obejmowałem ten urząd, nikt nie spodziewał się tak drastycznych wydarzeń jakie wydarzą się w Międzymorzu. Zaczynając od wojny domowej w Sakuarno, a kończąc na niedawnych wydarzeniach w Iszwalu, wydawać by się mogło że świat dookoła nas zaczyna się pogrążać w ogniu.
My, obywatele Gaary, zbudowaliśmy naszą tożsamość na wierze chrześcijańskiej. Podobnie jak starożytni chrześcijanie, byliśmy atakowani i poniżani. Dzisiaj jednak z dumą możemy patrzeć na kraj który zbudowaliśmy, kraj który nie tylko potrafi się bronić, ale dba o interes swój i swoich obywateli. Kraj który jest silny i który może uważać się za posiadającego silnych partnerów.
Dlatego dzisiaj, kiedy u naszej granicy stoją ludzie pokrzywdzeni przez wojnę, należy im pomóc. Niezależnie od tego, jakie mamy na ich temat poglądy, nie możemy zagłuszać naszego sumienia, które nakazuje nam pomóc temu, który przyszedł do nas z prośbą o pomoc. Okażmy ten ludzki gest, na przekór tym którzy kiedyś znęcali się nad słabszymi, pokażmy że jesteśmy lepsi od Osmańskich oprawców z przeszłości.
Kiedy mówię do was te słowa, specjalne schronienia powstają na granicy z Iszwalem. Wpuszczenie tych ludzi byłoby zbyt dużym wysiłkiem do przyjęcia naraz, dlatego zdecydowaliśmy się na przejściowy obóz na granicy. Jednak dalej Ci ludzie potrzebują wsparcia. Koce, śpiwory, drobne zabawki, słodycze, wszystko to będzie mile widziane. Wszystko co potraficie dać, zostanie przekazane dla tych, którzy stracili wszystko w wyniku wojny. Temat Iszwalu nie jest jeszcze zakończony, ale możemy spróbować zakończyć cierpienie ludzi którzy stoją na naszej granicy. Zwracamy się też do instytucji międzynarodowych z prośbą o pomoc, organizacje takie jak Czerwony Półksiężyc, Czerwony Krzyż czy Doktorzy bez Granic będą mile widziani w naszym kraju, gdyż te organizacje niosą pomoc każdemu kto jej potrzebuje.
Natomiast jest jeszcze inna kwestia. Jak możliwe już wiecie, Amestris podczas walki z Iszwalem stosuje taktykę zalewania kanałów benzyną oraz podpalania ich. Efekty takich działań wszyscy widzieliśmy na filmach, które obiegają świat, który prawie jednomyślnie potępia to działanie. Mieszkańcy D’alqlob mogli wyczuć niedawno silniejsze wstrząsy. Mam potwierdzenie od Instytutu Geologicznego Gaary, że były to wyniki eksplozji w kanałach w Iszwalu. Siła tych wybuchów jest tak duża, że przenoszą się na nasze terytorium, powodując wstrząsy ziemi. Nasi eksperci są zgodni, że kolejne wstrząsy mogą być o większej sile, a co za tym idzie mogą zacząć powodować szkody na terenie Gaary.
Dlatego zwracam się bezpośrednio do Daiszoto Bradleya… Przestań. Nie niszcz swojego sąsiada, aby osiągnąć swój cel. Nie zostawiliśmy was w walkach z KRWN, stanęliśmy po waszej stronie. Nie niszcz naszej ziemi, ani naszych relacji. Niezależnie od Twojej decyzji, organizuję na terenie D’alqlob dodatkowe szkolenia dla Obrony Cywilnej, jak również zwiększam nabór chętnych w tej instytucji.
Na sam koniec swoje słowa kieruję do obu stron biorących udział w wojnie. Stół do negocjacji w Gaarze jest cały czas gotowy. Cały czas jest szansa, aby wyjść z tej sytuacji, aby ograniczyć rozlew krwi po obu stronach.
Asyryjska republika Gaary - Sargon Kaliti viewtopic.php?f=7&t=169

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Edek
Posts: 367
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Tue Apr 09, 2019 9:25 pm

Gaara:
- Welll, well, well... chrześcijańskie miłosierdzie wobec bliźnich, niby wpisane w fundamenty wiary, a jednak nie do końca będące tym co chcą robić Gaaryjczycy względem muzułmanów. Opór w społeczeństwie jest duży, ale póki co na całe szczęście dla Sargona malkontenci nie dominują, ale zauważalnie zbierają szyki.
- Sargon plusuje faktem iż de facto zachamował uchodźców w Iszwalu zajmując jego część, ale budowy tam nawet prowizorycznych ośrodków uchodźczych to wydatek rzędu 8mln, muzułamnie z Gaary sfinansują 2mln z tej kwoty, reszte musi wyłożyć rząd i te decyzja ma już swoich przeciwników, zwłaszcza, że do kraju przybywają kolejni ranni z walk.
- Zbiórka dla Iszwalczyków to umiarkowany sukces, część ludzi faktycznie chce pomóc i zasypywać podziały, część wręcz przeciwnie większosć datków pochodzi od muzułmanów.
- Bezpośrednie zagrożenie Gaary to jest coś co nie podoba się Twoim, a Amestris nie powinna narażać Gaary, a to właśnie robi przeprowadzając deratyzację sieci kanalizacyjnej, a raczej sieci podziemnych tuneli i jaskiń sięgającej wedle powszechnej wiedzy samego Daglobar. Ludzie oczekują, że Amestris ogarnie pizde.
- Apel Sargona trafia do wielu, zwłaszcza tych którzy popierali go wcześniej, ale i szeroko pojmowanej lewicy i środowisk ojca samego Sargona - tutaj odbierany jest pozytywnie, zwłaszcza, że Sargon zdaję się opowiadać w swoich działanich bardziej za wschodnimi, aniżeli północnymi sąsiadami.
- Ale to nie jedynie do których ów apel trafia, w kilku miejscach w kraju gromadzą się wiece poparcie dla samego Amestris których organizatorem jest świeżo powstała Partia Chrześcijańskiego Odrodzenia Gaary z swoim przywódcą Cyrusem Uru na czele. Sama organizacja wydaje się zyskiwać na postępującym podziale społecznym mocno na znaczeniu, póki co realne poparcie wynosi nie więcej niż 7/8%, ale trend wzrostowy jest zauważalny. Czy tak oto rodzi się opozycja?
- Dodatkowo do samego Daglobar ciągną z całego kraju radykalni antymuzułmanie których intencję nie są zbyt jasne, mówi się jednak o planowanym na 20 maja wielkim wiecu poparcia dla Daiszoto i sprawy wyzwolenia Iszwalu spod muzułmańskiej okupacji.
- Po przemówieniu Sargona w dzielnicach muzułmańskich wzrasta napięcie, radykałowie z Gaary to coś nowego dla wszystkich.

Ares
Gracz
Posts: 580
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Ares » Wed Apr 10, 2019 8:20 pm

Republika Qilin - Kontynuacja TURA 5
Przychód miesięczny: 97,7
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 23%, wystarczający 28%, maksymalny 35%
Budżet: 97,7 - 28%(26,379) = 71,321- 16,24 = 55,081 + 55,081 + 108,162 = 218,34 - 44 = 174 - 48,88 = 123.12

No. 1 Qilin prezentuje!

Rozpoczęcie współpracy z Republiką Gaary?
Maj ewidentnie jest wyjątkowo burzliwym miesiącem, pełnym pracy dla naszych dyplomatów. Dochodzą nas wieści, jakoby pełniący obowiązki szefa departamentu spraw zagranicznych Tang Zedong odwiedził Asyryjską Republikę Gaary, państwo leżące na zachodzie, położone kluczowo przy Kanale Międzymorskim zamieszkane w większości przez Asyryjczyków, dumny chrześcijański naród, który wielokrotnie w swej historii pokazał swoją wolę przetrwania i niezłomnego ducha walki. Zgodnie z udostępnionymi informacjami, głównym powodem rozmów pomiędzy Nową Niniwą a Quilinem, jest chęć rozwoju współpracy pomiędzy narodami oraz jakże gorący temat tego, co obecnie dzieje się w Iszwalu. Prezydent Sargon Kaliti, zdecydowany obrońca narodów przed komunistyczną zarazą, który ramię w ramię z Amestris i Devrekanii bronił ten pierwszy kraj przed ingerencją komunistyczną, w swym niedawnym przemówienie okazał wyjątkowe zmartwienie sprawą Iszwalu, który z dnia na dzień jest ofiarą postępującego neoholokaustu, wspieranego przez Federację Rosyjską, prosząc swego dotychczasowego sojusznika o pójście po rozum do głowy, po tym jak ten postanowił wlać do sieci kanalizacji ciągnącej się nie tylko pod Iszwalem, ale także pod gaaryjską prowincją D'alqlob A'ra, hektolitry benzyny, która później została podpalona, powodując zawalenie się części miasta oraz gwałtowną śmierć cywili ukrywających się w nich, wedle informacji wstrząsy były odczuwalne także właśnie w tej prowincji, a geolodzy którzy poinformowali o wstrząsach poinformowali, że także i Gaara może by tak zagrożona zbrodniczą działalności ą Daiszoto. Wracając jednakże do rozmów, pełniący obowiązki szefa departamentu spraw zagranicznych Tang Zedong poinformował nas, że póki co udało się ustalić, że Republika Qilin pomoże znajdującym się w Gaarze uchodźcą kwotą w wysokości 15 milionów dolarów, co więcej, udało się ustalić że ARG i RQ podpiszą dokument rozpoczynający wspólną współpracę gospodarczą, póki co treść dokumentu jest ustalana, jednakże już teraz wiadomo że z pewnością Republika Qilin już wkrótce wkroczy dzielnie na sektor finansowy oraz zainwestuje w przemysł wydobywczy, co więcej potwierdzona została informacja o podpisaniu paktu o nieagresji, pomiędzy naszymi wielkimi narodami! Dzisiejszy dzień pokazuje więc, że nie szaleństwem, a dyplomacją i cierpliwością państwa regionu zawiązują współpracę. Być może Republika Devrekanii również powinna pójść po rozum do głowy i zakończyć tę farsę, jaką jest wsparcie dla szaleńca Daiszoto, póki jego kraj nie jest bardziej skalany krwią niewinnych dzieci i kobiet? Jedno jest pewne, krąg państw które tolerują zbrodniczą działalność Daiszoto zdecydowanie się kurczy, tak samo jak i cierpliwość cywilizowanych narodów świata, a wszystko dzięki ciągłym staraniom Republiki Qilin, by świat stał się spokojnym i bezpiecznym miejscem.
Image

Image

User avatar
Edek
Posts: 367
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Thu Apr 18, 2019 1:06 am

Qilin:
- Mhm... dogadywanie się z odległą Gaarą z którą nie łączy Cię prawie nic, poza faktyczną kontrolą cieśniny :)
- Ale ta kontrola wystarcza, ludzie widzą co się dzieje. Klasycy właśnie rozpierdalają układ sił który istniał od dekad, a wraz z nim obóz Arkadii i Hellonu znacząco rośnie w siłę, a silna pozycja Hellonu to słaba pozycja Qilinu w wielu sektorach. Poszukiwanie nowych sojuszników którzy będą stać w opozycji do zwycięzców wojny to coś naturalnego i pożądanego.
- Kwestia Gaary w sprawie Iszwalu intryguje Qilińczyków, do czyjej bramki gra Sargon? Ale Iszwal to od paru dni sprawa Qilinu więc jakakolwiek pomoc w utrzymaniu miasta się przyda, ta dyplomatyczna również, a zagrożona szaleństwem Amestris Gaara wydaje się taką oferować.
- Pomoc dla uchodźców, Twoi mają w dupie uchodźców liczą się zyski i w myśl zasady, że lepiej najpierw wyłożyć trochę kabzy na stół w ciemno aby później zgarnąć więcej kabzy przymykają oko na szastanie budżetem.
- Współpraca gospodarcza z Gaarą elektryzuje Twoich inwestorów, to szansa stworzenia przeciwwagi dla Aquili. Ludzie oczekują podpisania układu i dalszych deklaracji.
-Za całościowy motyw przytulenia sięz Gaarą
+0,1 do poparcia przywódcy

User avatar
Edek
Posts: 367
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Fri Apr 19, 2019 9:48 pm

Devrekani:
- Ludzie wychodzą na ulicę motywowani przez Partię Wolność która widząc swoją słabość w parlamencie gdzie została rozjebana przez większość Związku Mędrców szuka poklasku pośród ludzi
- Choć wnioski w ONZ upadają, to wraz z nagraniami ukazującymi działania jak się okazuje policjantów Amestris ochranianych przez Persów nie przysparzają popularności rządowi, a raczej wręcz przeciwnie
- To są względy moralne, one jak zawsze są dużo słabsze od względów ekonomicznych, a tutaj no niestety jest gorzej. Devrekani miało ZŁOTY KURWA RÓG wedle większości ekonomistów - kraj spokojny, o świetnej opinii, cieszący się poważaniem międzynarodowym nawet w obliczu klęski pod Stratis był idealnym celem dla kapitału. Kapitału który ucieka przede wszystkim z Koionu który pozostaje głównym wrogiem Persów, ale Związek Mędrców woli się bawić w wojnę i zaprzepaszcza szansę na gospodarcze zrównanie się z Koionem
- Wszystkie znaki na niebie i ziemii wskazywały, że giełda będzie g i g a n t y c z n y m sukcesem, a zarazem ciosem w Koion - tego motywu wedle Partii Wolności, ale nawet i części Twoich zwolenników nie dało się bardziej spierdolić.
- Dodatkowo maszynka propagandowa zachodu, a raczej piesków Ameryki robi swoje - obraz Devrekani jako kraju ludzi miłujących pokój i przede wszystkim spokój zastępuje obraz Devrekani będącego pieskiem na smyczy barbarzyńcy z Optain i część ludzi ze smutkiem się zgadza z tym stanowiskiem.
- Żeby było zabawniej to Teraz My! zaczyna siać ferment na wieść o sukcesach Koionu na równinie, bo "my będziemy następni" nawołując do powrotu wojska do kraju
- Dodatkowo Twoi widzą bezczynność Gaary która zdaje się przyjmować postawę którą przyjąć powinni Persowie dystansując się od całej akcji.
- Reasumując ludzie są źle, bo o to trafiła Ci się historyczna szansa aby dojebać Koionowi, a Ty wedle ich opinii sknociłeś to po całości.
Póki co jednak jeszcze wiara w rząd tli się w narodzie, choć Mędrcy stoją nad przepaścią i krok dzieli Cię od ich kresu. Z tytułu wszystkich niepokojów (choć to raczej nie koniec minusowania)
- 0,2 do poparcia przywódcy
- 0,1 do dumy narodowej
- MUSISZ SIĘ ODNIEŚĆ DO SPRAWY

Ratesu
Gracz
Posts: 79
Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Ratesu » Sun Apr 21, 2019 1:43 pm

Republika Devrekani - TURA 5 (MAJ) kontynuacja
Duma: 1,5
Poparcie: 1,3
Wojsko wycofuje się z Iszwalu
Na mocy decyzji premiera i umowy z Qilin, Devrekani wycofa swoje wojska z Iszwalu, jak zaznaczył premier Shaheen Tehrani z powodów moralnych. - To co się dzieje w Iszwalu, nie jest tym czego możemy wspierać. - mówił, dodając później, że Devrekani wywiązywało się z obowiązków sojuszniczych, ale sytuacja w jakiej stawia Amestris Devrekanii naraża perską rację stanu. Umowa z Qilin przewiduje też większą współpracę gospodarczą. Eksperci wskazują, że pozyskano dobrego przyjaciela w walce gospodarczej z Koionem.
Devrekani TV

Nie za duże straty, dzielna walka i powrót w dobrym momencie
Misję Devrekani w Amestris można uznać za zakończoną, jak się dowiedzieliśmy walki przeciwko KRWN i lotnictwu, flocie Altisu byłaby cięższa bez perskich wojsk (i niewątpliwie krwawsze), ostatnio perski Su-30MKI zlikwidował myśliwiec Altisu, straty w Iszwalu są minimalne, a bądź udział w całych walkach tam jest nikły. Niewątpliwe zginęło wiele ludzi, ale w tym głównej winy nie ponoszą żołnierze Devrekani. Ostatnio władze Devrekani proponowały umowy pokojowe pomiędzy Amestris i Iszwalem, ale ta druga strona, jak wiemy, uniosła się dumą i atakowała władze Devrekani, oprócz tego Czerwony Płomień chciał zabrać ciężko rannych cywili z rejonu konfliktu, ale to też władze Iszwalu odrzuciły, za to zaproponowały poniżającą propozycję, wraz z Altisem, która de facto kazała zapomnieć o śmierci Persów na Stratis. Nie bywałą rozsądnością wykazały się władze Qilin, proponując dobrą umowę, co spowodowało, że Devrekani pozostanie silnym graczem w regionie i ciężko będzie greckim totalitaryzmom marginalizować perskie znaczenie. Premier liczy też, że po wycofaniu perskich wojsk, nastąpi rozładowanie napięcia.

User avatar
Edek
Posts: 367
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Sun Apr 28, 2019 3:13 pm

Devrekani
- Uf... ludzie są szczęśliwi, że Persowie ugięli się i faktycznie postanowiono się wycofać - hamuje to spadek poparcia dla Twoje stronnictwa, ale wcale nie prowadzi do poprawy sytuacji, tak czy siak coraz więcej ludzi popiera Teraz My!
- Ludzi niepokoi natomiast współpraca z skośnymi którzy w całym Międzymorzu mają opinię szalonych konformistów gotowych sprzedać wszystko i wszystkich za odpowiednią cenę. Ale pojawiają się głosu, że Qilin to jeden z głównych przeciwników Koionu, jednak czy to wystarczy?
- Walki z Altisem, ludzie cieszą się ze strat zadanych Altianom, ale sporo część w tym Teraz My! sądzi, że pomału można byłoby się z Altisem zacząć dogadywać, bo Stratis stracone, a wkurwiony Koion z miedzą.
- Pierdolenie o czerwonym płomieniu i jakieś ewakuacji jest jeno pierdoleniem.

Podsumowanie na wieczór 19 maja

Ares
Gracz
Posts: 580
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Ares » Mon Apr 29, 2019 11:04 pm

Republika Qilin - Kontynuacja TURA 5
Przychód miesięczny: 97,7
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 23%, wystarczający 28%, maksymalny 35%
Budżet: 97,7 - 28%(26,379) = 71,321- 16,24 = 55,081 + 55,081 + 108,162 = 218,34 - 44 = 174 - 48,88 = 123.12 - 15 =107,12

No. 1 Qilin prezentuje!

Doniesienia z Iszwalu.
Doskonałe wieści na polu dyplomatycznym ma dla nas Departament Spraw Zagranicznych! Wedle doniesień Republika Devrekanii, po rozmowach na najwyższym szczeblu z naszymi dyplomatami, wskazując na ogólnie pojęty interes narodowy jak i zdrowy rozsądek, postanowiła wycofać się z farsy jaką była próba doprowadzenia do neoholokaustu narodu Iszwalu, przy tej okazji oba narody postanowiły podpisać dokument mający na celu zapewnić, że Republika Qilin wkrótce rozpocznie inwestycje na ogromnym rynku perskim, które pozwolą na wzajemny zysk. Poraz kolejny nasz kraj udowadnia, że dyplomacją powinien kierować szeroko pojęty interes całego regionu, a nie szalone plany Daiszoto, mordercy niewinnych ludzi, którego działania ostatnio doprowadziły do poważnych zniszczeń na południe od Iszwalu, w Gaarze. Póki co nie ma dokładnych informacji na ten temat, wiadomo jednak że doszło do śmierci oraz ranienia wielu obywateli Asyryjskiej Republiki Gaary, co więcej doszło do znacznych uszkodzeń infrastruktury. Jednakże, mamy dla państwa także dużo lepsze wieści! Dzięki połączonej ofensywie sił Republiki Qilin, Republiki Altis oraz Iszwalu, doszło do zniszczenia batalionu na wschodzie Iszwalu, który odpowiedzialny był za zbrodnie na obywatelach tak Iszwalu jak i Republiki Gaary. Dzięki zaskoczeniu i precyzyjnemu natarciu połączonych sił, bandyci z Amestris zostali zamiecieni na śmietnik historii. Tego wielkiego zwycięstwa, które sprawiło że horda Daiszoto uciekła z podkulonymi ogonem i przerwał okrążenie jednakże by nie było, gdyby nie wielkie poświęcenie elity naszej armii, Qilin Gonghéguó Jinghuá Danwei, która z poświęceniem godnym bohaterów bitwy znanej wszystkim Qilińczykom jako "Cud Piątego Grzmienia", łamali falę za falą fanatyków z Amestris, których desperacja nie mogła jednak pokonać wielkiej odwagi, poświęcenia i przekonania że to co robią, jest słuszne. Obrzydliwym jest też fakt, że tzw. Kubaniya Elakemistas, wiedziona barbarzyńskim szałem, została rzucona pod karabiny naszych żołnierzy, którzy nie ulegli, jednak ponieśli straty które są o tyle bolesne, że zostały zadane w sposób niegodziwy, bowiem według informacji, dwóch z rannych żołnierzy którzy zostali schwytani zapewne podczas walki podstępem, zostało w brutalny sposób dobita, wbrew przyjętym postanowieniom konwencji genewskich. To jedynie pokazuje, jak wielki jest brak jakiegokolwiek poszanowania prawa przez bandytów z Amestris. Tezę tę potwierdza też fakt, że trzy statki należące do floty handlowej naszego kraju, zostały wysadzony u wejścia do portu w Iszwalu, blokując go. Najwyraźniej zdesperowany Daiszoto, musiał w jakiś sposób odegrać się na naszej wielkiej republice, która pokazała, że każdy qiliński żołnierz jest wart więcej niż setki rzuconych na pewną śmierć fanatyków Daiszoto. Obecnie władyka poszedł po rozum do głowy, zbierając cokolwiek pozostało z jego armii i okopuje się na pozycjach z Youswell. Wiadomości z Iszwalu ciągle płyną do naszego kraju, dlatego będziemy na bieżąco je państwu przekazywać, jedno jest jednak pewne, wkrótce przyjdzie czas na zakończenie tego szaleństwa, a rozpocznie się czas rozmów które zagwarantują pokój dla mieszkańców Iszwalu.
Image

Image

User avatar
Anubis
Gracz
Posts: 444
Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Anubis » Tue Apr 30, 2019 4:12 pm

Republika Altis
Uzupełnienie nr. 5 tury 5

Wiadomości "Głos Altis"


Podkład muzyczny:
https://www.youtube.com/watch?v=U6K-ZeqpO8k

Gdy zawodzi dyplomacja.


Od wielu dni, w Iszwalu trwał koszmar. Krwawa ofensywa Amestris i Persów doprowadziła nie tylko do wojny w której ginęli żołnierze, ale popchnęło to agresorów do ludobójstwa. Daiszoto Amestris w swym szaleństwie podjął się działań które kosztowały życie setek cywili. Republika Altis wiedząc czym jest terror i śmierć rodaków, której doświadczyła na własnej skórze, nie mogła obojętnie przejść obok wołania o pomoc Iszwalu. Długie batalie polityczne, prowadziły jedynie do zaognienia się trudnej sytuacji, aż w pewnym momencie powiedzieliśmy dość. Podczas gdy wrogowie zaślepieni żądzą krwi, próbowali wymordować naród Iszwalu, nasze siły zbrojne za plecami wroga zajęły pozycję w Hnukugun, gdzie niezauważenie stacjonowały kilka dni szykując się do wielkiej ofensywy i wyzwolenia Iszwalu. Pokazuje to, jak nieudolna jest armia Amestris i jej dowódcy, że nie zauważyli tak ogromnych sił tuż za ich plecami. Walki w Iszwalu trwały od dłuższego czasu, nawet Republika Qilin nie mogła dłużej patrzeć na tak krwawy akt barbarzyństwa, i podjęła się próby ratowania bezbronnych. Wiemy, że elitarna jednostka Qilińska dzielnie walczyła z armią Amestris będąc w centrum Iszwalu. Dało to naszym formacją dodatkowy czas na przeprowadzenie miażdżącego uderzenia. Dzięki działaniom zakulisowym, wspólne starania dyplomatyczne Altisu i Qilinu doprowadziły także do rozłamu w przyjaźni Persko-Amestryjskiej, dodatkowe zamieszki w Devrekani, gdzie ludzie pokazali oburzenie udziałem w ludobójstwie, zmusiły Persów do wycofania się z konfliktu. Dnia 20 maja o godzinie 4 rano, rozpoczął się główny punk operacji „Cerber”, operacji planowanej od dłuższego czasu. Podczas gdy hordy Amestris próbowały wyciąć sobie krwawy szlak z Iszwalczyków do samego centrum miasta, niespodziewanie od wschodu natarcie rozpoczął nasz batalion. W ostatniej chwili wróg zorientował się co się dzieje i próbował ratować się ucieczką, jednak gdy zrozumiał, że jego powolne formacje nie dadzą rady uciec przed żelazną ręką sprawiedliwości, postanowili wydać nam bitwę na wzgórzach Iszwalu. Wielkie natarcie w którym brał udział batalion marines, ze wsparciem artylerii i lotnictwa, niczym sam Cerber wpadł na wroga rozrywając jego szeregi. Po zaledwie 30 minutach walki i chwilowym pościgu za uciekającym z pola bitwy wrogiem, zniszczono cały batalion Amestris. Kolejne wielkie zwycięstwo Republiki Altis. Operacja „Cerber” okazała się całkowitym sukcesem, nasze siły nie poniosły prawie żadnych strat. Zapewne sam Ares, nie może wyjść z podziwu. Chcielibyśmy z tego miejsca podziękować Republice Qilin która okazała się wartościowym towarzyszem w tym konflikcie, bez wątpienia udział Qilinu w operacji „Cerber” przyczynił się do zadania dodatkowych strat drugiemu z batalionów wroga nacierającego z północy. Rozbita armia Amestris z podkulonym ogonem ratowała się uciekając w panice, zostawiając rannych i sprzęt wojskowy. Amestris okryło się hańbą. A Altis po raz kolejny pokazał, że każdego kto ze chce zostać naszym wrogiem, dosięgniemy wszędzie i niespodziewanie. Teraz horda Daiszoto w popłochu i przerażeniu buduje umocnienia w Youswell, szykując się na ostateczne rozwiązanie kwestii Daiszoto. Jednak co wydarzy się dalej? Krwawa rzeź, tym razem na terenie Amestris? czy może załagodzenie konfliktu i uspokojenie sytuacji prowadzące do wygaszenia konfliktu? czas pokaże, cały czas zbieramy informacje z działań w Iszwalu, będziemy informować na bieżąco.

Ratesu
Gracz
Posts: 79
Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Ratesu » Tue Apr 30, 2019 8:12 pm

Republika Devrekani - TURA 5 (MAJ) kontynuacja
Duma: 1,5
Poparcie: 1,3
Altis i Devrekani uspokajają konflikt między sobą
W ambasadzie USA w Devrekani doszło do podpisania przez ministra spraw zagranicznych Devrekani Uffe Namjoo i jego odpowiednika w Republice Altis Elseros Artosar umowy, która przywraca neutralne stosunki pomiędzy obiema Republikami oraz przywrócenie ambasad. Minister z ramienia Związku Mędrców uzasadniał wybór tego miejsca jako neutralne i odpowiednie, ponieważ: ,,sojusznik naszego sojusznika jest też naszym sojusznikiem”. Ministrowie zaznaczali, że oba kraje doszły do wniosku, że dalsze prowadzenie konfliktów i sporów jest bezowocne, należy pomyśleć o przyszłości naszych narodów a tylko w pokoju można rozwijać nasze państwa.
Premier w Satrapii: Droga Devrekani to ustabilizowanie regionu
Premier Shaheen Tehrani podczas posiedzenia Satrapii określił nowe kierunki rozwoju Devrekani oraz komentował sytuację z Iszwalem:
Szanowne Zgromadzenie!
Jako premier z ramienia Związku Mędrców, wsłuchując się w głos obywateli, postanowiłem o wycofaniu wojska z Iszwalu, ponieważ to co się tam działo nie pozwalało nam jako nawet sojusznicy współuczestniczyć w tym. Dowództwo Amestris przekroczyło wszelkie normy moralne, wystawiając też Republikę Devrekani na nieprzyjemności, ten sojusz zaczął nam bardziej szkodzić niż pomagać. Po tym jak się wycofaliśmy, sugerowałem Daiszato, żeby też się wycofał i rozpoczął rozmowy pokojowe z Iszwalem, nie posłuchał, ostrzegałem, że coś może się tam złego wydarzyć i zdarzyło się, Altis włączyło się do walk, ale zamiast przyznania, że nasze informacje się sprawdziły, usłyszałem ze strony Amestris wiele obelg w stosunku co do naszego kraju i mojej decyzji. My nie zawaliliśmy jako sojusznicy, pomagaliśmy i wspieraliśmy ich, ale nie możemy dla sojusznika poświęcać własnego kraju. Propaganda naszego północnego sąsiada będzie mówiła zapewne o naszej tchórzliwości i braku honoru oraz niewierności, ale to wszystko ma swoje granice, a czasami myli się tchórzliwość ze zdrowym rozsądkiem. Nawet zostaliśmy potępieni przez ONZ, że wypełnialiśmy postanowienia sojusznicze, oczywiście jest to wielkie nieporozumienie ta rezolucja, wątpliwość interpretacji prawa oraz czas od jakiego próbowano przegłosować ten sam wniosek, który został odrzucony. (…) Poza tym pokazaliśmy siłę naszego wojska, gdyby nie my, KRWN podbiłby Amestris, ten komunistyczny moloch nie zostałby pokonany przez Koion, Gaarę i Aquillię. Udowodniliśmy swoją wartość bojową, nasi żołnierze zdobyli doświadczenie, które przyda się w obronie naszego kraju.
Teraz czas na ustabilizowanie regionu, tak aby znowu stał się spokojny, musimy powiedzieć: Stop tym wojną, stop tej destabilizacji, konfliktów, sporów. I idziemy w tym kierunku. Podjęte rozmowy z Altisem poskutkowały, wróciliśmy do neutralny stosunków. Nasz kraj musi być przykładem dla regionu i sygnałem dla świata, że w tym regionie jest państwo, któremu zależy na deeskalacji napięcia. Zbliża się też recesja i nasz kraj jest jednym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo w tym regionie, musimy podjąć działania, aby być wiarygodnymi dla świata, że spokój to nasza domena, może prowadziliśmy wojnę, ale daleko, nikt kto jest w cywilu nie ucierpiał, ani metr kwadratowy naszego pięknego kraju nie zaznał wojny. Nasz kraj ma wielki potencjał dla inwestorów, ale żeby nie bali się oni inwestować, sytuacja w regionie musi być stabilna. (…)
Droga naszego kraju musi być stawiana na dobro naszego narodu, to gospodarcze oraz bezpieczeństwo. Oczywiście nie zaniecham modernizacji wojska, ani ich nie zamierzam hamować. Potencjał wojskowy naszego kraju stanowi o być albo nie być, ale też o naszej gospodarce. Nasza obrona przeciwlotnicza pozwala też zwalczać rakiety balistyczne. Odznaczę też wyróżniających się żołnierzy w tym roku podczas walki czy pomocy przy akcji ratunkowej podczas tsunami. Program High-Tech dalej będzie rozwijany oraz giełda dalej będzie finansowana. (…) Wynegocjowaliśmy też większą współpracę gospodarczą z Qilinem, inwestycję, które będą napędzać giełdę oraz przede wszystkim gospodarkę.
Dziękuję.

Post Reply