takie tam pisze se

Tutaj można pisać o czym dusza zapragnie!
Post Reply
User avatar
Edek
Posts: 230
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

takie tam pisze se

Post by Edek » Thu Feb 19, 2015 7:12 pm

06.04.2015
Południowa Ukraina, Morze Azowskie

Image

PSY PAWŁOWA

3 Pluton, 2 Batalionu, 46 Pułku Wojsko Powietrznodesantowych Federacji Rosyjskiej


Moskwa 1-1
A – Dowódca Konwoju
B – Medyk Plutonowy

Anton 1-1
A – Dowódca Drużyny
B – Strzelec KM
C – Strzelec KM
D – Amunicyjny KM
D – Strzelec RPG-7
E - Amunicyjny AT

Anton 1-2
A – Dowódca Drużyny
B – Strzelec KM
C – Strzelec Wyborowy
D – Strzelec AA
D – Strzelec RPG-7
E - Amunicyjny AT/AA

Newski 1-1
A – Dowódca
B – Strzelec
C – Dziennikarz
D – Kamerzysta

Miszka
A – Dowódca
B – Strzelec
C – Kierowca

Czogun
A – Dowódca
B – Strzelec
C – Kierowca

Krasny **
A – PIlot
B – Strzelec
C – Strzelec tylni

*W razie większej ilość chętnych istnieje możliwość dorobienia znacznej slotów
**Opcjonalnie

Dostępny sprzęt*
1xBMD 4
1x2S25
3xGAZ 233001
1xGAZ 66(R-152N)
1xMI-8 VA3

Dodatkowo
2xUAZ 3151(Otwarty)
2xUAZ 3151(Zamknięty)
1xGAZ 66 (Zamknięty)
*W przypadku większej ilość osób zostanie dodany również sprzęt1. Wprowadzenie
Novorosja upada pod ciężkim butami faszystowskich Ukraińców wspieranych przez zniewieściały zachód. Koniec wydaje się bliski, jednak wielki brat czuwa. Gdy na Rumuńskim niebie strącony zostaje bombowiec dalekiego zasięgu i dochodzi do krótkotrwałej, lecz intensywnej walki powietrznej pomiędzy samolotami NATO a Rosjanami, Kreml wystosowują ultimatum. Wszelkie siły NATO mają opuścić teren morza Czarnego w cztery dni, inaczej Federacja będzie zmuszona do podjęcia działań mających na celu obronę jej obywateli.
W przeciągu dwunastu godzin od oświadczania flota Czarnomorska wypływa z Sewastopola. W odpowiedzi Amerykanie przerzucają do baz w Rumuni elementy VI Floty. W tym samym czasie Polacy przesuwają swoje główne siły na wschód w obawie przed agresją Białorusi. Kraje Bałtyckie i Rumunia w panice ogłaszają drugi stopień mobilizację na skutek kilkukrotnego przekroczenia granicy przez siły lotnicze Federacji. Na dalekim wschodzie Japońskie okręty coraz to śmielej zapuszczają się w rejon wysp Kurylskich, podczas gdy Chińczycy rozpoczynają manewry na morzu Filipińskim. Zegar tyka, czas dany zachodowi przez Rosję ucieka. Czerwony niedźwiedź przebudził się, jednak na razie ogranicza się jedynie do ryku, czy za tym rykiem pójdą czyny ? Czas pokaże...

2. Sytuacja
- (Wojsko)
22.03.2015
19:17 GMT -2
Rostów
Witajcie Towarzyszu Pawłow! Wiesz co się stało w Rumuni, nasz kochany rząd chce wykorzystać cały incydent na swoją korzyść i zaognić sprawę. Wysyłają do was z Rostowa ekipę Russia Today, wedle komunikatu jaki wylądował na moim biurku ich zadaniem jest pokazanie społeczeństwu prawdy o faszystowskich Ukraińcach. Czyli w sumie nic nowego, ale zapewne materiał podziała na społeczeństwo jak płachta na byka co pozwoli Kremlowi na szersze pole do popisu.
Ekipa Russia Today do lotniska w Krasnostawie dostarczona zostanie śmigłowcem, wedle sztabu powinni być na miejscu około godzinny 9:00. Towarzyszyć będzie im dwóch moich ludzi z sztabu batalionu, służą za ich osobistą ochronę.
Jak już wspomniałem ich zadaniem jest nakręcenie materiału o walkach w rejonie, w normalnym trybie zostaliby przydzieleni do patrolu sił separatystów, jednak w obliczu ostatnich wydarzeń dowództwo postanowiło zakończyć cała szopkę z brakiem naszych sił na ziemiach Nowo Rosji. Zapewne i tak już o tym wiesz i podjąłeś stosowne kroki, ale pamiętaj, że od wczoraj reprezentujemy siły zbrojne Federacji Rosyjskiej twoi żołnierze mają prezentować się najlepiej jak to tylko możliwe. Przygotuj dla dziennikarzy stosowne powitanie, walnij jakąś populistyczną gatkę o obowiązku wobec ojczyzny tak jak kilka lat temu w Gruzji. Sam wiesz, że media to lubią, a nasi przełożeni tym bardziej.
Dziennikarzom zależy na nakręceniu materiału w kilku miejscach, naturalnie te które są dla nich najciekawsze znajdują się najbliżej linii frontu. Jednak to czy tam się udasz zależy od Ciebie, nie daj tym gryzipiórkom wejść sobie na głowę. Sugeruje jednak, że dobrze byłoby gdybyś zabrał ich choć do jednego z tych miejsc. Powiedz swoim ludziom żeby trzymali się oficjalnej linii, że są ochotnikami i tak dalej...
Pamiętaj dziennikarzom włos nie może spaść z głowy, wiem że rejon jest niebezpieczny jednak liczę na Ciebie. Wrzuć ich to najcięższej puszki jaką masz i niech wyłażą tylko wtedy kiedy jest to niezbędne.
Z meldunków naszych „przyjaciół” wiem, że w okolice grasują Ukraińskie bojówki, jak jakąś napotkacie rozprawcie się z nią tak, aby było widowiskowo. Poniekąd cały teren po którym będziecie się poruszać w teorii jest zajęty przez siły separatystów, jednak wiesz jak to jest.
Swoją drogą, Pawłow wydaje mi się, że kroi się coś grubego, od roku nie widziałem tutaj takiego poruszenia. Wczoraj spotkałem starego znajomego z Afganistanu z 49 Pułku. Normalnie stacjonują w Mandżurii, za kilka dni mają być tutaj, Gienia przygotowywał jakieś papiery związane z przerzutem sprzętu. Myślę, że tym razem to ultimatum może nie być blefem. Uważaj na siebie i swoich ludzi.
Maj. Borys Reszkin

(Dzienikarze)
21.03.2015
19:17 GMT -2
Moskwa Witaj Juri Jeżeli jeszcze tego nie wiesz to Rumuni kilka godzin temu strącili kilka naszych samolotów, naszym ponoć też udało się coś zestrzelić, jednak nie o to chodzi. Rząd chce żebyśmy nakręcili coś mocnego, chcą pełnego poparcia społecznego dla swoich decyzji. Z tego co doniosły mi moje kontakty na górze, dzisiaj kończymy szopkę z brakiem obecności naszych sił w Donbasie. W związku z tym dostaliśmy propozycję nakręcenia materiału o naszych dzielnych żołnierzach, broniących bratniego narodu przed faszystowskim zwierzem Kierownictwo jest zachwycone, zlecenie przyszło z samego Kremla.
Jutro o 14 załatwiłem Ci samolot do Rostowa, poleci z tobą Andrij. Wiem, że z nim wcześniej nie pracowałeś, ale gość ma doświadczenie robił dla nas materiały w Czeczeni i w Gruzji gdy było tam naprawdę gorąco. Nakręćcie coś w samym Rostowie, macie ukazać siłę naszej wspaniałej armi, czy coś. Porób trochę zdjęć czołgów i tak dalej to powinno wystarczyć, głównym daniem i tak będzie relacja z patrolu.
Właśnie przechodząc do meritum, najpóźniej 23 przerzucą cię wraz z Andrij do Donbasu. Dostaniecie przydział do jednego z naszych oddziałów stacjonujących w okolicy Berezina, żadnego latania z tymi ciulami z DNRu czy innego gówna, tylko nasi chłopcy. Pojedziecie z nimi na zwykły patrol, pewnie ich dowództwo coś wymyśli żeby ruszyli się razem z wami z bazy. Gdzieś tam zabraknie amunicji, albo coś się zepsuje i takie tam, wiesz jak to działa. Gdy już wylądujecie dogadajcie się z dowódcą konwoju, w załączniku przesyłam Ci miejsca warte uwagi. Większość z nich leży blisko głównych dróg poruszania się konwojów, więc powinno Ci się udać go przekonać przynajmniej do odwiedzenia części z nich.
Pogadaj coś z żołnierzami, jakieś mini wywiady dodadzą naszej relacji wiarygodności, nikt nie ma prawa zorientować się, że tak naprawdę cała szopka jest zrobiona pod dyktando Kremla. Nic ostatnio nie sprzedaje się lepiej niż bohaterski ochotnik walczący za dobro matki Rosji. Jeżeli się da zamień kilka słów z dowódcą, z tego co czytałem w aktach gościu ma bardzo intrygujący życiorys.
Separatyści raczej rozmowni nie będą i lepiej ich nie zagaduj, w większości to banda nadpobudliwych idiotów z karabinami nie powiedzą Ci nic poza tym, że kochają Putina i wspaniała Rosję. Możesz spotkać cywili lecz wątpię czy ktoś pozwoli Ci z nim rozmawiać, mogą powiedzieć coś dla nas niewygodnego co nie trzyma się oficjalnej wersji wydarzeń o dzielnych separatystach i tak dalej...
Wróć cało z tej pożal się boże wyprawy
Witold Gromkow
Załącznik 1[Dokładne cele]
Typowe wypełniacze
Posterunek Separatystów
Zwyczajny posterunek, zróbcie parę zdjęć nakręćcie coś krótkiego.
Opuszczona baza Ukrainców
Z naszych informacji wynika, że to właśnie tam stacjonowały grady które ostrzelały Berezino. Ich wraki cały czas tam są, kierownictwo chętnie pokaże w materiale tą ponoć zakazaną w tej strefie konfliktu broń.
Zniszczony samolot
Dwa dni temu Ukraińcy strącili nasz samolot wykonywający rutynowy patrol, pilotowi na szczęście udało się katapultować. Miejsca katastrofy jest zabezpieczone, możecie cyknąć parę fotek.
W miarę bezpieczne miejsca, będące również dość ciekawe i użyteczne w całym materiale.
Zniszczony konwój
Dzisiaj w okolicy wzgórza Altar doszło do ataku na konwój separatystów, zapewne do jutro nie uprzątną całego syfu, macie szansę nakręcić coś mocnego. Okolica będzie zabezpieczona przez separatystów więc powinno obyć się bez niespodzianek.
Zniszczona wioska
W zaszłym tygodniu na skutek ostrzału artyleryjskiego zniszczona została niewielkie wioska na północ od Elektrozawodzka. Ponoć miał się tam ukrywać jeden z dowódców separatystów niejaki Apyrga, Ukraińcy zrównali wioskę z ziemią zabijając większość jej mieszkańców. Jak wam się uda tam dojechać macie szansę wykonać naprawdę porażający materiał. Z naszych informacji wynika, że nikt wcześniej nie zainteresował się wioską, więc obraz jaki zobaczycie nie będzie miły dla oka, ale dzięki temu będziemy mogli wykreować Ukraińskich żołnierzy na zbrodniarzy i tak dalej.
Stanowisko PLOT Separatytsów.
Dzięki naszemu cichemu wsparciu, separatyści mają możliwość obronny przed Ukraińskim lotnictwem. Dwa tygodnie temu to właśnie stamtąd pochodziła rakieta która zniszczyła Ukraiński bombowiec zmierzający prawdopodobnie w kierunku fabryki w Solniczny.
Cmentarz
- Trzy miesiące temu toczyły się o nią zacięte walki. Zginęło ich wielu naszych ochotników, zostali oni pochowanie zaraz koło miejsca śmierci, stąd przed ruinami fabryki po dziś dzień znajduje się wiele mogił. Obraz ten na pewno przemówi do widzów, dodatkowa od kilku dni prowadzona jest ekshumacja zwłok.
Najniebezpieczniejsze, ale też najciekawsze miejsca, dobrzy by było odwiedzić przynajmniej dwa z nich
Diabelski zamek
- Ten stary XV wieczny zamek miesiąc temu był areną zażartych walk pomiędzy Ukraińcami, a separatystami. Ostatecznie zwycięstwo odnieśli ci drudzy, przejmując całe wzgórze. Z najwyższej baszty przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, można zobaczyć lotnisko w Vyborze, będące jeszcze nie dawno główną bazą Ukraińców w rejonie. Parę zdjęć tego miejsca byłoby na pewno znakomitą ozdobą całego artykułu
Novy Sobor
- Miasto do niedawna szczycące się jedną z najstarszych Cerkwi na całej Ukrainie, przedwczoraj właśnie ta Cerkiew została zniszczona na skutek ostrzału artyleryjskiego. Obraz zniszczonego zabytku pokaże społeczeństwu, Ukraińców jako niszczycieli naszej wspaniałej słowiańskiej kultury. Dodatkowo Novy Sobor jest miastem frontowym, już pięćset metrów dalej znajdują się pozycję Ukraińskie.
Punkt obserwacyjny Pik Kozłowa
- Najwyższa góra w promieniu dwustu kilometrów. Z jej szczytu będziecie mogli zobaczyć Czernogorsk będący ostatnim dużym miastem na południu w drodze do Mariunpola kontrolowanym przez Ukraińców.
Wywiad z Apyrgą
- Tajemniczy przywódca separatystów poniekąd wyraził chęć udzielenie krótkiego wywiadu. Jednak nie ustalona żadnych szczegółów, musicie czekać na jakieś wiadomość od niego.
3. Zadania
Cele dziennikarzy
- Uzbieranie jak największe liczby punktów w celu utworzenie jak najlepszego materiału propagandowego
Cele wojskaa
- Rozstaw radar
- Dostarcz amunicję
- Przeprowadzać patrol
- Chroń reporterów
4. Warunki atmosferyczne

5. BLUFOR
W regionie stacjonuje jednostki zmechanizowane Donieckiej Republiki Ludowej w sile około dwóch batalionów, dodatkowo po terenie poruszają się nasze wojska w sile jednej kompanii.
6. OPFOR
Na terenie działań nie powinniśmy spotkać regularnej armii Ukraińskiej, działać bądź co bądź za linią frontu. Waszym głównym zmartwieniem mogą być partyzanci wspierani przez Ukraińców.
7. Cywile
- Sporo cywili większą część dnia spędza w domach w obawie przed ostrzałem artyleryjskim, jednak cały czas teren jest zamieszkały. Po drogach poruszają się pojazdy, a w miastach toczy się w miarę normalne życie.


Uwagi
- Osoby chcące obsadzić stanowisko dziennikarzy proszone są o wcześniejszy kontakt ze mną. Kamerzysta oczywiście musi nagrywać, a reporter prowadzić wywiady i tak dalej.
- Generalnie chciałbym żeby wszyscy naprawdę wczuli się w rolę, bo bez tego misja nie wyjdzie. To raczej nie będzie typowa napierdalnka, jeżeli ktoś nie lubi misji w których czasem się trochę posiedzi i wynudzi to lepiej niech sobie odpuści.
- Osoba chcąca obsadzić slot głównodowodzącego proszona jest również o wcześniejszy kontakt ze mną i z dziennikarzami w celu ustalanie wspólnej trasy konwoju ( Podczas misji nie będzie na to czasu i nie chce sztucznie wydłużać).
- W zasadzie to od dowódcy będzie zależał charakter całej misji, czym więcej punktów uzbierają dziennikarze tym materiał będzie propagandowo lepszy, no, ale jednak może być wtedy niebezpiecznie i trup może się ścielić gęsto.
- Uwagi tydzień przed główną rozgrywką rozegrana zostania misja testowa, aby sprawdzić addony, serwer i tak dalej. Będzie wiązała się ona fabularnie z główną misję, chciałbym, żeby pojawiło się na niej przynajmniej 70% zadeklarowanych uczestników.
Last edited by Edek on Thu Feb 19, 2015 7:29 pm, edited 3 times in total.

User avatar
RealCombat
Gracz
Posts: 305
Joined: Mon Mar 05, 2012 11:51 pm

Re: takie tam pisze se

Post by RealCombat » Thu Feb 19, 2015 7:25 pm

Edek i tak robisz chujowe misje xD

User avatar
Edek
Posts: 230
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: takie tam pisze se

Post by Edek » Thu Feb 19, 2015 7:26 pm

Fiem, ale mozesz siedziec cicho xD moze tym razem sie uda :D i nie pierdol że misja z żandarmem byla chujowa :D

Agrypa
Posts: 90
Joined: Sun Mar 10, 2013 10:02 pm

Re: takie tam pisze se

Post by Agrypa » Tue Mar 03, 2015 11:09 pm

I tak jakis skrypt sie nie wczyta
A misja z zandandarmem byla jedyna ktora ci sie udala
I to tylko dzieki mnie

Mens Reppola
Posts: 4
Joined: Wed Feb 18, 2015 10:11 pm

Re: takie tam pisze se

Post by Mens Reppola » Sun Mar 08, 2015 12:27 am

W ogóle to o jaką grę tu chodzi?

Bocian
Posts: 25
Joined: Sat Jan 03, 2015 3:27 am

Re: takie tam pisze se

Post by Bocian » Sun Mar 08, 2015 2:33 am

Arma 2.
GG: 23912838
TS: ts.hastati.pl (jako Voeres)

User avatar
Edek
Posts: 230
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: takie tam pisze se

Post by Edek » Sun Mar 08, 2015 10:45 am

Arma 3

Post Reply