Zekistan

Tutaj umieścić należy informacje o swoim kraju
Post Reply
User avatar
Peeguła
Gracz
Posts: 87
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:44 pm

Zekistan

Post by Peeguła » Mon Aug 01, 2011 11:02 pm

ZEKISTAN - PORAŻKA DO PORAŻKI, A UZBIERA SIĘ WIKTORIA


Zekowie przybyli na teren swojego dzisiejszego państwa w X wieku. Nie wiadomo kto im przewodził, jednak przybyli z terenu dzisiejszej centralnej Turcji. Szybko weszli w układy z Abbarami na zachodzie, których połączyły więzi na północy. Zasadniczo jednak obie społeczności się różniły. Usposobieni bojowo Zekowie reprezentowali sunnicki odłam islamu. Uważali jihad za swój święty obowiązek, co doprowadziło do wypraw przeciwko niewiernym w Altdorfie, w czasie kryzysu tego i wojny z kozakami czarnaruskimi. Zdobycze terytorialne były jednak wątpliwe, zaś jeńców było niewielu. Załamani rozwojem wydarzeń i brakiem poparcia Abbarów (wyprawy były przeprowadzone bez ich wiedzy i zgody) znaleźli kozła ofiarnego w przybyłych prawdopodobnie z Sudanu Afrenach, których afrykańskie wierzenia i czarny kolor skóry jasno świadczył o odmienności.
Wojna w XV wieku nie przyniosła nic poza śmiercią, zniszczonymi prowincjami i podziałami wewnętrznymi. Wojownikom nie przypadła ani chwała, ale dzielna śmierć w walce, gdyż formacje Zeków stosowały taktykę równie zacofaną jak krzyżowcy na Ziemi Świętej: zwartą formację, która miała niszczyć opór dzikusów. Tymczasem te dzikusy walczyły spieszone i wykorzystywały góry Gamsaru na swoją korzyść. Setki zeków ginęły, co wiązało się z dezaprobatą wodza Imperium Abbarów i Zeków, Zahira.
Gdy odsunął on w 1543 roku od władzy zekistańskich dowódców, ci odmówili wykonania rozkazu. Tak jawna i otwarta niesubordynacja spotkała się z szałem Zahira i wypowiedzeniem współpracy. Zekowie odpowiedzeli wyborem swojego króla, Fahdida I i utworzeniem własnego kraju - Zekistanu.
Przegrana wojna i zniszczenie ich stolicy, Bandar-Abbasu skutecznie zamknęły usta sunnitom, którzy - zhańbieni - musieli wycofać się z wojny.
Zasadniczym błędem zekistańczyków był brak wyciągania konsekwencji z własnych błędów. Nie było innego tak konserwatywnego i teokratycznego kraju jak ten. Zekistan ominął renesans, skierował się za to do islamskiego odpowiednika baroku. Setki ludzi osądzonych na herezję ginęło w strasznych okolicznościach. Nawet w XX wieku nie wprowadzono wolności słowa, a także obrzezano kobiety, co spowodowało śmierć wielu z nich i w następstwie wyraźny niż demograficzny.
W 1961 roku, ówczesny dyktator, imam Saddam Bahdar (uważający się za kolejnego proroka, mającego przywrócić chwałę imperium Mahometa) zaatakował Afrenię i Abarstan celem odtworzenia imperium sprzed 500 lat. Próba okazała się absolutną katastrofą. Bez nowoczesnych doktryn militarnych i broni setki żołnierzy Bahdara zginęło. Do walki wprowadzono nawet dziecięce bojówki, którym wmawiano, że jeśli trzymają w ręku Koran staną się kuloodporni. Na nic się to zdało, w kwietniu '61 upadła stolica Bandar-Abbas, która została wysadzona w powietrze, a pokój podpisano do końca roku. Kraj stracił kolejne 12% populacji i stolicę, która została przeniesiona na bagnisty obszar Kahroru do miasta Pacca, przemianowanego na Kahror-Pacca.
O dziwo, dyktator nie utracił władzy, a teokracja wciąż utrzymała się na wysokim poziomie. Nic jednak dziwnego, że na początku lat '90 w tak zacofanym społeczeństwie sidła rozwinęła Al-Qaida.
Przy jej udziale Saddam Bahdar został obalony, a w 1994 roku dyktatorem został Mohammad Jabour Al-Afad. Al-Afad jawnie wspierał terroryzm, umożliwił utworzenie Al-Qaidzie swoich obozów, podobnie jak i innym ugrupowaniom terrorystycznym. Widząc to, kraj stał się w 2004 roku celem inwazji sił koalicyjnych: USA, Wielkiej Brytani, Kanady, Australii, Czech, Polski i Hiszpanii. W cztery dni cały kraj został opanowany, a sam Al-Afad zginął w nalocie.

Po 4 latach okupacji, siły USA wybrały demokratyczny, prawicowy rząd Zekistanu i przywróciły stanowisko Króla, które objął Dżalal z dynastii Din, obalonej przewrotem wojskowym w 1949 roku. Wycofując się w 2009 roku, siły USA, Wielkiej Brytanii i Polski zaproponowały korzystne dla kraju umowy handlowe. Czy Król powróci do tradycji wojowniczego plemienia sprzed lat? Czy Zekistan wydostanie się z dziury gospodarczej? Czy odzyska stanowisko na arenie międzynarodowej?


GOSPODARKA:
Słabo, słabo. Gospodarka sporo poniżej średniej rozwoju, wyniszczona wojnami, dodatkowo z niewielkim potencjałem. Owszem, odpowiednia polityka może spowodować duży rozwój przez, powiedzmy, dwa lata - bo w tej chwili nowy obwoźny sprzedawca oznacza duży rozwój - lecz potem archaiczna struktura społeczna i silny wpływ religii na gospodarkę dadzą o sobie znać jako hamulce. Inna sprawa że obecnie odpowiednia polityka jest konieczna, inaczej ludzie mogą się zdenerwować.
Turystyka ma przed sobą umiarkowane perspektywy, bo w Zekistanie wielu ciekawych rzeczy nie ma. Ale zawsze może być lepiej niż jest. Co do wojny, cóż, gospodarka przeżyje, gorzej z morale ludzi.
SOCJAL:
Całokształt usług publicznych leży w gruzach. Wszystkie dziedziny cierpią na podstawowe braki, w tym najbardziej podstawowy - brak pieniędzy. Cała sytuacja może tak trwać, ale jeśli ma zacząć się polepszać, trzeba kasy. Poziom socjalu:
minimalny 15%, wystarczający 20%, maksymalny 45%
UWAGA - polepszanie systemu wymaga dodatkowych wydatków poza socjalemKrólestwo Zekistanu
Ustrój: Silna monarchia, ale o podłożu konstytucyjnym, 1 izba, 200 miejsc, de facto absolutyzm, stanowisko Króla, izolacjonizm (gdy poparcie przywódcy jest mniejsze niż 1,2 wypowiedzenie wojny zmniejsza dumę narodową o 0,4)
Baza Rekrutacyjna: 1225 ludzi, 14 ludzi na miesiąc
Populacja: ok. 150 tys., roczny przyrost to ok. 2600 rocznie
Początkowa populacja: 1507 ludzi
Bazowa duma narodowa: 0,8
Bazowa popularność przywódcy: 1,0
Budżet militarny: 3 miliardy
Szczególna cecha terenowa (zwiększa prawdopodobieństwo na jej wylosowanie): Lis pustyni
Początkowy dochód miesięczny:
SEP - 44 mln; 85% SEP ogólny, 15% SEP turystyczny
Przedsiębiorstwa państwowe - 6 mln.
Razem 50 mln.
Demografia: 79% zekowie, 12% abbarowie, 2% wikingowie, 7% mieszanka z całego świata, głównie USA, UK i Polski.
Religia panująca: Islam, teoretyczna wolność wyznania.
Bazowi partnerzy handlowi: USA, Wielka Brytania, Polska, Hiszpania, Rumunia i Bułgaria
System Władzy: Funkcjonuje parlament jednoizbowy z 200 miejscami. Władzę sprawować mogą jedynie muzułmanie. Parlamentowi przewodzi marszałek Mohhamad Ifahizir, zaś rolę głowy państwa pełni Dżalal ad-Din. Kraj ma przyjętą konstytucję. W realiach gry należy korzystać z konstytucji dowolnego kraju Zatoki (naturalnie z wyłączeniem rzeczy zbieżnych z wypisanymi w danych państwa)
PKB na osobę: bardzo niskie, kraj w gruzach
Sugerowana gazeta główna: Zek al-haban
Sugerowana stacja radiowa: brak
Sugerowana stacja telewizyjna: brak
Sugerowana nazwa sił zbrojnych: NDFZ (National Defensive Force of Zekistan), NDAFZ (National Defensive Aerial Force of Zekistan)
Zdolność transportowa: niska (2 kompanie korpusu ekspedycyjnego na lądzie, tylko do prowincji przyległych chyba, że GM zadecyduje inaczej)
Poziom państwa: bardzo słabe, upadłe gospodarczo i politycznie
Inne: W kraju wciąż znajdują się instruktorzy NATO. Państwo powinno liczyć na szczególnie wysokie zniżki od tych krajów, jednak powinno mieć trudności z nabywaniem najnowocześniejszego sprzętu z powodu niestabilnej sytuacji.
Wiek męski to standardowe 18 lat, kobiety mają jedynie podstawowe prawa samostanowienia o sobie. Brak praw wyborczych i możliwości wykonywania wielu zawodów.
Zekistan nie prowadził badań geologicznych na swoim terytorium


SPIS PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCH:
Nazwa/Dochód/Branża/Rozmieszczenie geograficzne
National Tools Manufacture/4 mln/Narzędzia i elementy metalowe/Kahror-Pacca
Muhammad Bakery/2 mln/Piekarnia/Muhammad

Przynależność traktatowa:
ONZ: Tak
Dodatkowe organizacje ONZ: Tak, członek Grupy Zarządzającej UNESCO
Konwencja Wiedeńska o Prawie Traktatów: Jeden z czołowych sygnatariuszy i inicjatorów, członek zespołu budującego treść końcowego brzmienia konwencji
Konwencja Wiedeńska o Stosunkach Dyplomatycznych i Konsularnych: Tak
Konwencja o Prawie Morza z Montego Bay: Nie, status obserwatora
Konwencja Ottawska o Nieużywaniu Min Przeciwpiechotnich: Tak
Commonwealth: Nie
Dodatkowo: Brak

Prowincje (do skopiowania i ew. edycji przez gracza):
Marawi 0/8/1, B
Muhammad 1/25/15, B, 5 ludzi
Karhor Pacca 2/28/35, B, L, 4 ludzi
Zellige 0/13/10, B, 2 ludzi
Bandar-Abbas 0/19/33, B, 3 ludzi
Karichar 0/7/6, L

Ares
Gracz
Posts: 638
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: Zekistan

Post by Ares » Sun May 17, 2020 8:39 pm

___________________________________________________________________________
Siły Zbrojne Królestwa Zekistanu
___________________________________________________________________________
Królewskie Wojska Lądowe
___________________________________________________________________________
Broń Podstawowa: AR-M1F lub AR-M2F (4-7)
Broń Wsparcia: LMG-F (6-10) (CQB +3)
Broń P-Panc: RPG-76 Komar (1,2-2) lub RPG-32 (2,9-3,7)
Skuteczność broni: (5-8,5) (CQB +3) (1,2-2) lub (5-8,5) (CQB +3) (2,9-3,7)

Kamuflaż:
Image
Image
___________________________________________________________________________
Doktryny i system rekrutacji:

NOWOCZESNE KONCEPCJE LEKKIEJ PIECHOTY
EXP +3, formacje kawalerii powietrznej, górskie oraz spadochronowe dalszy EXP +5, MOR +6, Koszt kompanii lekkich +5%, Powodzenie wszystkich rozkazów w walce w trudnej pogodzie formacji lekkich odbywa się bez modyfikatorów tej pogody, limit ATGM, moździerzy oraz RCL w kompaniach +4
WOJNA LUDOWA
MOR +15, formacje nieregularne obrona +0,1, dowódcy nieregularnych używają traitów, broń piechoty, w którą uzbrajane są formacje nieregularne tanieje (poza udzieloną zniżką) o dalsze 30%
KONFLIKT ASYMETRYCZNY
MOR +5, skuteczność MANPADS +10%, Rozkaz „Odskok” +8%, koszty utrzymania technikali oraz artylerii lekkiej do 105mm spadają do zera
SKUPIENIE LEKKIE
Wszystkie jednostki lekkie i nieregularne, o specjalizacji dowolnej i wyszkoleniu „standardowym” EXP +2, MOR +5, obrona +0,05
HIT & RUN
EXP +3, MOR +5, Rozkaz "zasadzka" +15%
Pobór powszechny 6-miesięczny
EXP -5, MOR +2, umożliwia skadrowane kompanie rezerwy
___________________________________________________________________________
Formacje Królewskich Wojsk Lądowych:

Batalion Operacji Specjalnych
Dowódca: Sabri Ayhan (56, Komandos, Lis Pustyni)
Siedziba: Kahror Pacca
1. Kompania Operacji Specjalnych (Lekki SF)
Dowódca: Ahmed Ceylan 17, Komandos, Góral
Siedziba: Kahror Pacca
EXP: 64
MOR: 85
(AR-M1F, LMG-F i RPG-32)
Łączna skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (4,2-9,29) (0-0,64) (80%)
Plutonów: 1 + 4
Łącznie ludzi: 110 + 56 obsługi
Łącznie sprzętu: 18x Fahd 240-30; 4x V-150 90mm; 5x Javelin; 2x BGM-71B TOW; 3x PZR Grom; 4x M29 81mm; 1x RQ-11 Raven
HQ
14 ludzi + 36 obsługi (obsługa i sprzęt transportowany ciężarówkami)
2x Fahd 240-30
5x Javelin
2x BGM-71B TOW
3x PZR Grom
4x M29 81mm
1x RQ-11

1. Pluton
Skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (2,9-3,7)
24 ludzi + 5 załogi
4x Fahd
1x V-150 90mm

2. Pluton
Skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (2,9-3,7)
24 ludzi + 5 załogi
4x Fahd
1x V-150 90mm

3. Pluton
Skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (2,9-3,7)
24 ludzi + 5 załogi
4x Fahd
1x V-150 90mm

4. Pluton
Skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (2,9-3,7)
24 ludzi + 5 załogi
4x Fahd
1x V150 90mm
2. Kompania Operacji Specjalnych (Lekki SF)
Dowódca: Halim Dink 25, Szybka głowa, Lis pustyni
Siedziba: Kahror Pacca
EXP: 64
MOR: 85
(AR-M1F, LMG-F i RPG-32)
Łączna skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (4,2-9,29) (0-0,64) (80%)
Plutonów: 1 + 4
Łącznie ludzi: 110 + 56 obsługi (obsługa i sprzęt transportowany ciężarówkami)
Łącznie sprzętu: 18x Fahd 240-30; 4x V-150 90mm; 5x Javelin; 2x BGM-71B TOW; 3x PZR Grom; 4x M29 81mm; 1x RQ-11 Raven
HQ
14 ludzi + 36 obsługi
2x Fahd 240-30
5x Javelin
2x BGM-71B TOW
3x PZR Grom
4x M29 81mm
1x RQ-11

1. Pluton
Skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (2,9-3,7)
24 ludzi + 5 załogi
4x Fahd
1x V-150 90mm

2. Pluton
Skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (2,9-3,7)
24 ludzi + 5 załogi
4x Fahd
1x V-150 90mm

3. Pluton
Skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (2,9-3,7)
24 ludzi + 5 załogi
4x Fahd
1x V-150 90mm

4. Pluton
Skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (2,9-3,7)
24 ludzi + 5 załogi
4x Fahd
1x V150 90mm
1. Królewski Batalion
Dowódca: Nadir Günay 24, Inżynier, Bojowa Bandana
Siedziba: Marawi
1. Królewska Kompania Zmechanizowana "Gniew Narodu" (Zmech)
Dowódca: Hadi Hamdi 98, Komandos, Miejski Szczur
Siedziba: Marawi
EXP: 51
MOR: 77
(AR-M1F, LMG-F i RPG-32)
Łączna skuteczność: (6,25-9,5) (CQB +3) (3,95-7,34) (0,60-1,67) (80%)
Plutonów: 1 + 5
Łącznie ludzi: 264 + 32 obsługa
Łącznie sprzętu: 12x OT-62D TOPAS, 8x BMP-30, 3x 2S1 Goździk, 7x BGM-71B TOW, 3x PZR Grom, 2x M29 81mm,1x RQ-11 Raven
HQ
16 ludzi + 32 obsługa
4x OT-62D TOPAS
2x 2S1 Goździk
7x BGM-71B TOW
3x PZR Grom
2x M29 81mm

1. Pluton
46 ludzi
2x OT-62D TOPAS
2x BMP-30

2. Pluton
46 ludzi
2x OT-62D TOPAS
2x BMP-30

3. Pluton
46 ludzi
2x OT-62D TOPAS
2x BMP-30

4. Pluton
46 ludzi
2x OT-62D TOPAS
2x BMP-30

5. Pluton
64 ludzi
Skuteczność plutonu: (5,33 - 8,33) (CQB +3) (2,9-3,7)
4x OT-62D TOPAS
2. Królewska Kompania Zmechanizowana "Duma Narodu" (Zmech)
Dowódca: Adil Dilaver 26, Inżynier, Lis Pustyn
Siedziba: Marawi
EXP: 51
MOR: 77
(AR-M1F, LMG-F i RPG-32)
Łączna skuteczność: (6,25-9,5) (CQB +3) (3,95-7,34) (0,60-1,67) (80%)
Plutonów: 1 + 5
Łącznie ludzi: 264 + 32 obsługa
Łącznie sprzętu: 12x OT-62D TOPAS, 8x BMP-30, 3x 2S1 Goździk, 7x BGM-71B TOW, 3x PZR Grom, 2x M29 81mm, 1x RQ-11 Raven
HQ
16 ludzi + 32 obsługa
4x OT-62D TOPAS
2x 2S1 Goździk
7x BGM-71B TOW
3x PZR Grom
2x M29 81mm

1. Pluton
46 ludzi
2x OT-62D TOPAS
2x BMP-30

2. Pluton
46 ludzi
2x OT-62D TOPAS
2x BMP-30

3. Pluton
46 ludzi
2x OT-62D TOPAS
2x BMP-30

4. Pluton
46 ludzi
2x OT-62D TOPAS
2x BMP-30

5. Pluton
64 ludzi
Skuteczność plutonu: (5,33 - 8,33) (CQB +3) (2,9-3,7)
4x OT-62D TOPAS
1.Królewska Bateria Artylerii
6x 2S5 Giatsint+ (1,5-3,72)

1. Królewski Pluton Rozpoznania
Dowódca:
Siedziba: Marawi
EXP: 51
MOR: 77
(AR-M2F, LMG-F i RPG-76 Komar)
Łączna skuteczność: (5-8) (CQB +3) (1,2-2)
Łącznie ludzi: 40
Łącznie sprzętu: 2x MYT-1, 1x NITI UAV
2. Królewski Batalion
Dowódca: Yasar Ekici 89, Miejsku Szczur, Lis Pustyni
Siedziba: Muhammad
1. Królewska Kompania Lekkiej Piechoty "Synowie Zekistanu" (lekka)
Dowódca: Erhan Kaba 41, Niszczyciel Fortec, Bojowa Bandana
Siedziba: Muhammad
EXP: 56
MOR: 85
(AR-M2F, LMG-F i RPG-76 Komar)
Łączna skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (2,7-5,64) (0-0,48) (80%)
Plutonów: 4+1
Łącznie ludzi: 112 + 35 obsługi (obsługa i sprzęt transportowany ciężarówkami)
Łącznie sprzętu: 16x Fahd 240-30; 1x V-150 90mm; 7x BGM-71B TOW; 2x PZR Grom; 3x M29 81mm
HQ
14 ludzi + 30 obsługi
2x Fahd 240-30
7x BGM-71B TOW
2x PZR Grom
3x M29 81mm

1. Pluton
Skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (1,2-2)
35 ludzi + 5 załogi
5x Fahd
1x V-150 90mm

2. Pluton
Skuteczność: (7,66-
21 ludzi
3x Fahd


3. Pluton
Skuteczność:
21 ludzi
3x Fahd


4. Pluton
Skuteczność:
21 ludzi
3x Fahd
2. Królewska Kompania Lekkiej Piechoty "Posłuszni Prorokowi" (lekka)
Dowódca: Izzel Damal 81, Doktryna defensywna, Bojowa bandana
Siedziba: Muhammad
EXP: 56
MOR: 85
(AR-M2F, LMG-F i RPG-76 Komar)
Łączna skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (2,7-5,64) (0-0,48) (80%)
Plutonów: 4+1
Łącznie ludzi: 112 + 35 obsługi (obsługa i sprzęt transportowany ciężarówkami)
Łącznie sprzętu: 16x Fahd 240-30; 1x V-150 90mm; 7x BGM-71B TOW; 2x PZR Grom; 3x M29 81mm
HQ
14 ludzi + 30 obsługi
2x Fahd 240-30
7x BGM-71B TOW
2x PZR Grom
3x M29 81mm

1. Pluton
Skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (1,2-2)
35 ludzi + 5 załogi
5x Fahd
1x V-150 90mm

2. Pluton
Skuteczność: (7,66-10) (CQB +3) (1,2-2)
21 ludzi
3x Fahd


3. Pluton
Skuteczność: (7,66-10) (CQB +3) (1,2-2)
21 ludzi
3x Fahd


4. Pluton
Skuteczność: (7,66-10) (CQB +3) (1,2-2)
21 ludzi
3x Fahd
3. Królewska Kompania Lekkiej Piechoty "Wierni narodowi" (lekka)
Dowódca: Tahir Karacan 78, Czarodziej logistyczny, Ranger
Siedziba: Muhammad
EXP: 56
MOR: 85
(AR-M2F, LMG-F i RPG-76 Komar)
Łączna skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (2,7-5,64) (0-0,48) (80%)
Plutonów: 4+1
Łącznie ludzi: 112 + 35 obsługi (obsługa i sprzęt transportowany ciężarówkami)
Łącznie sprzętu: 16x Fahd 240-30; 1x V-150 90mm; 7x BGM-71B TOW; 2x PZR Grom; 3x M29 81mm
HQ
14 ludzi + 30 obsługi
2x Fahd 240-30
7x BGM-71B TOW
2x PZR Grom
3x M29 81mm

1. Pluton
Skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (1,2-2)
35 ludzi + 5 załogi
5x Fahd
1x V-150 90mm

2. Pluton
Skuteczność: (7,66-10) (CQB +3) (1,2-2)
21 ludzi
3x Fahd


3. Pluton
Skuteczność: (7,66-10) (CQB +3) (1,2-2)
21 ludzi
3x Fahd


4. Pluton
Skuteczność: (7,66-10) (CQB +3) (1,2-2)
21 ludzi
3x Fahd
3. Królewski Batalion
Dowódca: Yusuf Ersoy 79, Starogwardzista, Lis Pustyni
Siedziba: Bandar Abbas
4. Królewska Kompania Lekkiej Piechoty "Waleczne serca" (lekka)
Dowódca: 25, Szybka Głowa, Lis pustyni
Siedziba: Bandar Abbas
EXP: 56
MOR: 85
(AR-M2F, LMG-F i RPG-76 Komar)
Łączna skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (2,7-5,64) (0-0,48) (80%)
Plutonów: 4+1
Łącznie ludzi: 112 + 35 obsługi (obsługa i sprzęt transportowany ciężarówkami)
Łącznie sprzętu: 16x Fahd 240-30; 1x V-150 90mm; 7x BGM-71B TOW; 2x PZR Grom; 3x M29 81mm
HQ
14 ludzi + 30 obsługi
2x Fahd 240-30
7x BGM-71B TOW
2x PZR Grom
3x M29 81mm

1. Pluton
Skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (1,2-2)
35 ludzi + 5 załogi
5x Fahd
1x V-150 90mm

2. Pluton
Skuteczność: (7,66-10) (CQB +3) (1,2-2)
21 ludzi
3x Fahd


3. Pluton
Skuteczność: (7,66-10) (CQB +3) (1,2-2)
21 ludzi
3x Fahd


4. Pluton
Skuteczność: (7,66-10) (CQB +3) (1,2-2)
21 ludzi
3x Fahd
5. Królewska Kompania Lekkiej Piechoty "Bracia w Islamie" (lekka)
Dowódca: Melik Enver 91, Szybka Głowa, Świętokrzyski
Siedziba: Zellige
EXP: 56
MOR: 85
(AR-M2F, LMG-F i RPG-76 Komar)
Łączna skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (2,7-5,64) (0-0,48) (80%)
Plutonów: 4+1
Łącznie ludzi: 112 + 35 obsługi (obsługa i sprzęt transportowany ciężarówkami)
Łącznie sprzętu: 16x Fahd 240-30; 1x V-150 90mm; 7x BGM-71B TOW; 2x PZR Grom; 3x M29 81mm
HQ
14 ludzi + 30 obsługi
2x Fahd 240-30
7x BGM-71B TOW
2x PZR Grom
3x M29 81mm

1. Pluton
Skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (1,2-2)
35 ludzi + 5 załogi
5x Fahd
1x V-150 90mm

2. Pluton
Skuteczność: (7,66-10) (CQB +3) (1,2-2)
21 ludzi
3x Fahd


3. Pluton
Skuteczność: (7,66-10) (CQB +3) (1,2-2)
21 ludzi
3x Fahd


4. Pluton
Skuteczność: (7,66-10) (CQB +3) (1,2-2)
21 ludzi
3x Fahd
6. Królewska Kompania Lekkiej Piechoty "Obrońcy Zekistanu" (lekka)
Dowódca: Kerem Isler 33, Doktryna ofensywna, świętokrzyski
Siedziba: Karichar
EXP: 56
MOR: 85
(AR-M2F, LMG-F i RPG-76 Komar)
Łączna skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (2,7-5,64) (0-0,48) (80%)
Plutonów: 4+1
Łącznie ludzi: 112 + 35 obsługi (obsługa i sprzęt transportowany ciężarówkami)
Łącznie sprzętu: 16x Fahd 240-30; 1x V-150 90mm; 7x BGM-71B TOW; 2x PZR Grom; 3x M29 81mm
HQ
14 ludzi + 30 obsługi
2x Fahd 240-30
7x BGM-71B TOW
2x PZR Grom
3x M29 81mm

1. Pluton
Skuteczność: (7,75-10,75) (CQB +3) (1,2-2)
35 ludzi + 5 załogi
5x Fahd
1x V-150 90mm

2. Pluton
Skuteczność: (7,66-10) (CQB +3) (1,2-2)
21 ludzi
3x Fahd


3. Pluton
Skuteczność: (7,66-10) (CQB +3) (1,2-2)
21 ludzi
3x Fahd


4. Pluton
Skuteczność: (7,66-10) (CQB +3) (1,2-2)
21 ludzi
3x Fahd
2. Królewski Pluton Rozpoznania
Dowódca:
Siedziba: Bandar-Abbas
EXP: 51
MOR: 77
(AR-M2F, LMG-F i RPG-76 Komar)
Łączna skuteczność: (5-8) (CQB +3) (1,2-2)
Łącznie ludzi: 40
Łącznie sprzętu: 2x MYT-1, 1x NITI UAV

2.Królewska Bateria Artylerii
4x BM-27 Uragan (0,72-2,48)
[/spoiler]

4. Królewski Batalion Rezerwowy
Dowódca: Zeki Doğu 17, Starogwardzista, Bojowa Bandana
Siedziba: Zellige
1. Rezerwowa Królewska Kompania Zmotoryzowana (zmot rez)
Dowódca: Asil Cumali 60, Czarodziej logistyczny, Świętokrzyski
Siedziba: Zellige
EXP: 41
MOR: 72
(AR-M1F, LMG-F i RPG-76 Komar)
Łączna skuteczność: (6 - 9) (CQB +3)
(2 - 5,6) (80%) (0,40-0,90)
Plutonów: 4+1
Łącznie ludzi: 140 + 26 obsługa
Łącznie sprzętu: 17x OT-64A SKOT, 8x Super Dragon, 2x PZR Grom, 2x 2S1 Gvozdika
HQ
20 ludzi + 26 obsługa
5x OT-64A SKOT
8x Super Dragon
2x PZR Grom
2x 2S1 Gvozdika

1. Pluton
30 ludzi
3x OT-64A SKOT

2. Pluton
30 ludzi
3x OT-64A SKOT

3. Pluton
30 ludzi
3x OT-64A SKOT

4. Pluton
30 ludzi
3x OT-64A SKOT
2. Rezerwowa Królewska Kompania Zmotoryzowana (zmot rez)
Dowódca: Fatih Hoca 49, Doktryna defensywna, Miejski Szczur
Siedziba: Bandar-Abbas
EXP: 41
MOR: 72
(AR-M1F, LMG-F i RPG-76 Komar)
Łączna skuteczność: (6 - 9) (CQB +3)
(2 - 5,6) (80%) (0,40-0,90)
Plutonów: 4+1
Łącznie ludzi: 140 + 26 obsługa
Łącznie sprzętu: 17x OT-64A SKOT, 8x Super Dragon, 2x PZR Grom, 2x 2S1 Gvozdika
HQ
20 ludzi + 26 obsługa
5x OT-64A SKOT
8x Super Dragon
2x PZR Grom
2x 2S1 Gvozdika

1. Pluton
30 ludzi
3x OT-64A SKOT

2. Pluton
30 ludzi
3x OT-64A SKOT

3. Pluton
30 ludzi
3x OT-64A SKOT

4. Pluton
30 ludzi
3x OT-64A SKOT
1. Rezerwowa Królewska Kompania Pancerna (rez panc)
Dowódca: Iram Aslam 80, Dowódca Czołgów, Lis pustyni
Siedziba: Zellige
EXP: 41
MOR: 72
Łączna skuteczność: 14-16
Plutonów:
Łącznie ludzi: 68
Łącznie sprzętu: 19x OF-40 Mk1

HQ
2x OF-40 Mk 1

1. Pluton
5x OF-40 Mk 1

2. Pluton
4x OF-40 Mk 1

3. Pluton
4x OF-40 Mk 1

4. Pluton
4x OF-40 Mk 1
Formacje samodzielne:
1. Królewska Bateria Obrony Przeciwlotniczej
Dowódca:
Stacjonują: Kahror-Pacca
Łączna skuteczność baterii: 3x75%, 1x95%(+)
Łącznie ludzi: 17
Łącznie sprzętu: 3x S-75 Dvina, 1x 2K11 Krug

2. Królewska Bateria Obrony Przeciwlotniczej
Dowódca:
Stacjonują: Karichar
Łączna skuteczność baterii: 3x75%, 1x95%(+)
Łącznie ludzi: 17
Łącznie sprzętu: 3x S-75 Dvina, 1x 2K11 Krug

1. Królewski Pluton Inżynieryjny
Dowódca:
Siedziba: Marawi
EXP: 51
MOR: 77
(AR-M2F i LMG-F)
Łączna skuteczność: (5,33 - 8,33) (CQB +3) Wpływ: 0,24
Łącznie ludzi: 28
Łącznie sprzętu: 2x IMR, 2x OT-62D TOPAS
___________________________________________________________________________
Rezerwa dowódców lądowych:
1. Arda Erim 95, Dowódca Czołgów, Świętokrzyski
___________________________________________________________________________
Królewskie Wojska Lotnicze
___________________________________________________________________________
Doktryny: Brak
___________________________________________________________________________

1. Królewska Eskadra Lotnicza
Dowódca: 40, Niszczyciel Flot
Siedziba: Kahror Pacca
5x F-5
Set dogfight:
2x K-13: Celność: 95,00%, mod. powietrze 8 – 28, unik -16,00%
Ląd: 87,00%, powietrze: 21 – 48 unik: 81,00%, przeżywalność: 62/38
2. Królewska Eskadra Lotnicza
Dowódca: 7, Starogwardzista
Siedziba: Kahror Pacca
5x Lim-5
Set dogfight: 1x K-13: Celność: 95,00%, mod. powietrze 4 – 18, unik -8,00%
Ląd: 103%, powietrze: 13-33, unik: 79%, przeżywalność: 73/27
3. Królewska Eskadra Lotnicza:
Dowódca: 47, Niszczyciel Czołgów
Siedziba: Kahror Pacca

5. Królewska Eskadra Lotnicza
Dowódca:
Siedziba: Kahror Pacca
2x OV-1 Mohawk
skuteczność: Duża Unik: 31,00%
6. Królewska Eskadra Lotnicza:
Dowódca:
Siedziba: Kahror Pacca
5x Scout
Set ATGM: 1xBGM-71F TOW-2B, Mod ląd: 1,5; unik: -12,00%
Unik: 66%

Set lekkie wsparcie: 1x THL-20 Mod ląd: 0,3; unik: -6,00%
Unik: 72%
7. Królewska Eskadra Lotnicza
Dowódca: 51, Wybitny Taktyk
Siedziba: Karichar
5x F-5
Set dogfight:
2x K-13: Celność: 95,00%, mod. powietrze 8 – 28, unik -16,00%
Ląd: 87,00%, powietrze: 21 – 48 unik: 81,00%, przeżywalność: 62/38
8. Królewska Eskadra Lotnicza
Dowódca: 49, Niszczyciel Czołgów
Siedziba: Karichar
5x Lim-5
Set dogfight: 1x K-13: Celność: 95,00%, mod. powietrze 4 – 18, unik -8,00%
Ląd: 103%, powietrze: 13-33, unik: 79%, przeżywalność: 73/27

Set antypojazd: 1x CBU-72: Mod ląd: 0,4944 unik - 24%
Ląd: 103%, unik: 63%, przeżywalność: 73/27
9. Królewska Eskadra Lotnicza
Dowódca:
Siedziba: Karichar
2x Li-2
Pojemność: 3; Zasięg: 3; Unik: 20,00%; Przeżywalność: 80/20
10. Królewska Eskadra Lotnicza:
Dowódca:
Siedziba: Karichar
5x Scout
Set lekkie wsparcie: 1x M2, Mod ląd: 0,2; unik: -5,00%
Unik: 73%

11. Królewska Eskadra Lotnicza
Dowódca:
Siedziba: Karichar
2x OV-1 Mohawk
skuteczność: Duża Unik: 31,00%
___________________________________________________________________________
Rezerwa dowódców lotniczych:
1. 1. 96 Chirurg

___________________________________________________________________________
Image

Image

Ares
Gracz
Posts: 638
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: Zekistan

Post by Ares » Fri May 22, 2020 8:32 pm

___________________________________________________________________________
Sprzęt Sił Zbrojnych Królestwa Zekistanu
___________________________________________________________________________
Sprawozdanie sprzętu posiadanego na dzień 01.12.2021.

Fahd 240-30: sztuk 140, cena jednostkowa 1,1 mln. USD, wartość w sumie 154 mln. USD
OT-62D TOPAS: sztuk 40, cena jednostkowa 0,64 mln. USD, wartość w sumie 25,6 mln. USD
OT-64A SKOT: sztuk 40, cena jednostkowa 0,52 mln. USD, wartość w sumie 20,8 mln. USD
BMP-30: sztuk 20, cena jednostkowa 2,7 mln. USD, wartość w sumie 54 mln. USD
OF-40 Mk1: sztuk 21, cena jednostkowa 12,5 mln. USD, wartość w sumie 262,5 mln. USD
V-150 90mm: sztuk 16, cena jednostkowa 4,3 mln. USD, wartość w sumie 68,8 mln. USD
2S1 Gvozdika: sztuk 11, cena jednostkowa 4 mln. USD, wartość w sumie 44 mln. USD
BGM-71B TOW: sztuk 70, cena jednostkowa 1,6 mln. USD, wartość w sumie 112 mln. USD
Super Dragon: sztuk 30, cena jednostkowa 1 mln. USD, wartość w sumie 30 mln. USD
Javelin: sztuk 10, cena jednostkowa 4 mln. USD, wartość w sumie 40 mln. USD
PZR Grom: sztuk 28, cena jednostkowa 3,8 mln. USD, wartość w sumie 106,4 mln. USD
M29 81mm: sztuk 30, cena jednostkowa 0,35. mln. USD, wartość w sumie 10,5 mln. USD
F-5: sztuk 10, cena jednostkowa 38 mln. USD, wartość w sumie 380 mln. USD
Lim-5: sztuk 10, cena jednostkowa 27 mln. USD, wartość w sumie 270 mln. USD
Westland Scout: sztuk 10, cena jednostkowa 4,5 mln. USD, wartość w sumie 45 mln. USD
RQ-11 Raven: sztuk 4, cena jednostkowa 4 mln. USD, wartość w sumie 24 mln. USD
OV-1 Mohawk: sztuk 4, cena jednostkowa 4 mln. USD, wartość w sumie 24 mln. USD
NITI (UAV): sztuk 2, cena jednostkowa 16 mln. USD, wartość w sumie 32 mln. USD
Nyala RG-31: sztuk 24, cena jednostkowa 0,9 mln. USD, wartość w sumie 21,6 mln. USD
M2 (hel): sztuk 10
THL20: sztuk 5
BGM-71F TOW-2B (hel): sztuk 5
CBU-72: sztuk 5
Utrzymanie przed zniżką: 16,836
Zniżka logistyczna: 26%
Po zniżce: 12,459


Broń podstawowa Sił Zbrojnych Królestwa Zekistanu:
6x AR-M1F na nabój 5,56x45mm NATO
6,9x AR-M2F na nabój 5,56x45mm NATO
12,9x LMG-F na nabój 5,56x45mm NATO
8,6x RPG-76 Komar
4x RPG-32

Sprzęt sprzed inwazji w 2004 roku. (pozyskana przywilejem, roleplay'owo jest broń użytkowana przez Zekistan do 2004 roku, która nie została zniszczona przez siły NATO z turbozniżką na utrzymanie)

Giatsint+; sztuk 6, cena jednostkowa 14,5 mln. USD, wartość w sumie 87 mln. USD
BM-27 Uragan: sztuk 4, cena jednostkowa 12 mln. USD, wartość w sumie 48 mln. USD
S-75 Dvina: sztuk 6, cena jednostkowa 11,5 mln. USD, wartość w sumie 69 mln. USD
2K11 Krug: sztuk 2, cena jednostkowa 15 mln. USD, wartość w sumie 30 mln. USD
IMR: sztuk 2, cena jednostkowa 15 mln. USD, wartość w sumie 30 mln. USD
Li-2: sztuk 2, cena jednostkowa 34 mln. USD, wartość w sumie 68 mln. USD
J-5: sztuk 1, cena jednostkowa 23 mln. USD, wartość w sumie 23 mln. USD
Su-7: sztuk 2, cena jednostkowa 1,1 mln. USD, wartość w sumie 2,2 mln. USD

Utrzymanie: 3,572
Zniżka logistyczna: 40%
Po zniżce: 2,143

Łącznie utrzymanie: 14,264
Image

Image

Ares
Gracz
Posts: 638
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: Zekistan

Post by Ares » Tue Jun 02, 2020 3:34 pm

Cechy państwa:

2. Wysokie bezrobocie
1. Francuska szkoła
1. Polska szkoła
2. Duże różnice gospodarczo społeczne

Z pozytywnych:
4. Zwiększony budżet wojskowy
1. Rozbudowane rezerwy strategiczne
1. Pruska szkoła wojskowa

Strategiczne elementy rozwoju państwa - 25 punktów
Radary plot: 3
Radary morskie: 0
Podstawowa obrona plot: 5
Zabezpieczenie medyczne: 2
Centra logistyczne: 6
Centra dowodzenia i łączności: 4
Electronic warfare: 2
Służby pomocnicze: 3
Image

Image

Ares
Gracz
Posts: 638
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: Zekistan

Post by Ares » Thu Jul 09, 2020 11:39 pm

Produkcja licencyjna:

MYT-1:
Pływający gąsienicowy transporter opancerzony.
Koszt produkcji 484 tysiące.
Staty: 5 – 7 9 6 4 9 3 2 2 20 ludzi Klasa I
Wyprodukowano: 7 sztuk, z czego 5 sztuk na rynek wewnętrzny, 2 sztuki na sprzedaż dla Republiki Czarnorusi

ÇFRS-1:
Artyleria rakietowa kalibru 290 mm.
Koszt produkcji: 3,01 miliona
Staty: 0,12 – 0,36 obsługa 6 ludzi
Wyprodukowano: 4 sztuk, z czego 4 sztuki dla Republiki Traconii
Image

Image

Ares
Gracz
Posts: 638
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: Zekistan

Post by Ares » Fri Nov 27, 2020 5:06 am

Prowincje (do skopiowania i ew. edycji przez gracza):
Marawi 0/8/1, B
Muhammad 1/25/15, B, 5 ludzi
Karhor Pacca 2/28/35, B, L, 4 ludzi
Zellige 0/13/10, B, 2 ludzi
Bandar-Abbas 0/19/33, B, 3 ludzi
Karichar 0/7/6, B, L
Image

Image

Ares
Gracz
Posts: 638
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: Zekistan

Post by Ares » Fri Nov 27, 2020 5:08 am

SPIS PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCH:
Nazwa/Dochód/Branża/Rozmieszczenie geograficzne

National Tools Manufacture/4 mln/Narzędzia i elementy metalowe/Kahror-Pacca

Muhammad Bakery/2 mln/Piekarnia/Muhammad

ZekPharma/1 mln/ Leki Generyczne/ Zellige
Image

Image

Post Reply