Zagoria

Tutaj umieścić należy informacje o swoim kraju
Post Reply
User avatar
Peeguła
Gracz
Posts: 87
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:44 pm

Zagoria

Post by Peeguła » Mon Aug 01, 2011 11:06 pm

Południowa Zagoria - Siła czy słabość?Południowa Zagoria, zbuntowany region Czarnorusi to najmłodsze państwo ze wszystkich w rejonie. Istniejące zaledwie 2 miesiące, ale z zbudowanymi strukturami militarnymi i gospodarczymi stanowi stabilny ośrodek władzy. Niestety, jest on niewielki i dość słaby, ale dysponuje ogromnym wsparciem Moskwy.
U władzy znajduje się Nikita Lopotev, pseudonim "Akula" ("Rekin"), urodzony w Czernogorsku w 1971 roku w rodzinie robotniczej. Pracował on w kopalni węgla kamiennego w tej samej prowincji aż do 2008 roku, czyli utworzenia Czarnoruskiego Ruchu Czerwonej Gwiazdy (ChDKZ), gdy stanął na jego czele i - jakby na to nie patrzeć - poprowadził do zwycięstwa.
Istnienia Południowej Zagorii nie uznaje nikt oprócz Federacji Rosyjskiej, Demokratycznej Republiki Sahrani i Takistanu. Mimo to od wszystkich tych państw napływa pomoc dla Czernogorska, który został zniszczony w trakcie działań wojennych.
Czedacy dopuścili się licznych zbrodni i ludobójstw. W czasie zaledwie 3 tygodniowego konfliktu (Amerykanie wylądowali w Czernarusi 11 października) zginęło 2,5 tysiąca osób, w tym 2 tysiące cywilów, co jest przerażającą statystyką. Rząd Centralny odkrył liczne masowe groby, gdzie znaleziono nawet kilkumiesięczne dzieci. Jeśli więcej takich "smaczków" wyjdzie na jaw, Federacja może odciąć się od Czernogorska, zostawiając go na pastwę rządnych zemsty Czernarusinów.
Na domiar złego, na północy kraju, w Krasnostawiu działa pro rządowa partyzantka - Narodova Partia (NAPA), która prowadzi działalność terrorystyczną podkładając bomby i atakując wojska reżimu.

Czy młody kraj, będący w zasadzie owcą pokona stado wilków czyhających na niego? Czy stanie się zupełnie niezależne, nie wymagające pomocy z zagranicy? Czy Lopotev zjednoczy Czarnoruś pod sztandarem sierpa i młota?


GOSPODARKA:
Popatrzcie, dzieci: tak gospodarka NIE POWINNA wyglądać. Wszystko, do sklepiku z warzywami i publicznej toalety, jest własnością państwa. Wielu ludzi ma zresztą do sklepiku dalej niż do najbliższej kopalni czy huty. Poza przemysłem ciężkim i wydobywczym cała gospodarka ledwo funkcjonuje. Miary dopełniają zniszczenia wojenne.
Rozwój gospodarki jest utrudniony - reformy wolnorynkowe to kiepski ruch w społeczeństwie które dopiero co wywalczyło socjalizm. Z kolei przy pozostawaniu w komunizmie inwestycje w SEP są konieczne - ale skąd brać na nie pieniądze? Turystyka jest słabo rozwinięta i lepiej nie będzie, chyba że kraj przestanie być kojarzony z masowymi mordami, o co niełatwo...
Ale żeby nie było. Właściwie przeprowadzone reformy mają szansę zapewnić trwały wzrost i poparcie ludzi - ale trzeba pomyśleć. GM służy radą, acz dość ogólną. Kraj dla ambitnych :)
SOCJAL:
Wszystkie usługi są zapewnione, to fakt. Ale poziom... Zagoryjski szpital czy szkoła to nie są miejsca dokąd posłalibyście swoich bliskich, głównie przez fatalne warunki lokalowe i brak nowoczesnego sprzętu. Czym niemniej zręby systemu istnieją i celem rozwoju trzeba tylko remontować i wyposażać, takoż zwiększać wynagrodzenia policjantów i podnosić emerytury. Poziom socjalu:
Komunizm - minimalny 15%, wystarczający 20%, maksymalny 45%
Gospodarka rynkowa - minimalny 20%, wystarczający 25%, maksymalny 50%Infrastruktura portowa (ilośćxpoziom doków, nabrzeże):
Czernogorsk - 2x2, 200 metrówNiezależna Robotnicza Republika Południowej Zagorii (NRRPZ)
Ustrój: Dyktatura jednego człowieka, skrajna lewica, komunizm
Baza rekrutacyjna: 1200-1600, 17 ludzi na miesiąc
Bazowa duma narodowa: 1,5
Bazowa popularność przywódcy: 1,4
Budżet militarny: 2,4 miliarda
Szczególna cecha terenowa (zwiększa prawdopodobieństwo na jej wylosowanie): Szybka głowa
Początkowy dochód miesięczny:
SEP - 20 mln; 95% SEP ogólny, 5% SEP turystyczny
Przedsiębiorstwa państwowe - 16 mln.
Razem 36 mln.
Demografia: 67% czarnorusini, 26% rosjanie, 3% wikingowie, 4% inni
Religia panująca: Brak, wolność wyznania, acz wyraźnie dominuje prawosławie
Bazowi partnerzy handlowi: Federacja Rosyjska
UWAGA! Zagoria jest krajem odłączonym od Czarnorusi. Z tego względu Zagoria musi rozpisać swoje siły zbrojne po graczu z Czarnorusi gdyż:
1. 50% budżetu pozostałego po zakupie doktryn i broni palnej (lub więcej) MUSI przeznaczyć na sprzęt taki sam jaki zakupiła Czarnoruś, przy czym Zagoria kupuje ten sprzęt w cenie 60% ceny początkowej. Symbolizuje to okradzione czarnoruskie magazyny
2. Liczebność zakupionego sprzętu nie może być większa niż 70% ilości tego samego sprzętu posiadanego przez Czarnoruś.
System gospodarczy: Rządzi I sekretarz Nikita "Akuła" Łopotew, ale ma frakcje w swojej partii. Jest to kolejno tzw. partyjny beton czyli towarzysz Aleksiej Łukin dążący do wywołania wojny ku chwale socjalizmu oraz umiarkowana demokracja towarzysza Lubiczki, która dąży do pewnej demokratyzacji i kapitalizacji kraju. Łoptoew jest więc gdzieś pośrodku.
PKB na osobę: niskie, bieda jest wszędzie, jak to w komunizmie i po wojnie. Mieszanka wybuchowa. Ale ludzie są dobrej myśli, bo wywalczyli sobie niepodległość!
Sugerowana gazeta główna: Tribuna Lidu
Sugerowana stacja radiowa: Hlas Pracovniku!
Sugerowana stacja telewizyjna: Pracovnica Jidina
Sugerowana nazwa sił zbrojnych: Chernarussian Red Army/Chernaruska Ruda Armada (CRA), Chernarussian Red Air Force/Chernaruskie Rude Letectwi (CRAF/CRE), Chernarussian Red Navy/Chernaruskie Rude Valecne Lodstvo (CRN/CRVL)
Zdolność transportowa: fatalna (1 kompania i tylko w krajach ościennych, przy czym wolność poruszania się po całej Czarnorusi wszystkimi siłami. Brak zdolności morskiej)
Poziom państwa: słabe gospodarczo, stabilne politycznie i nieuznawane przez nikogo na arenie międzynarodowej prócz Rosji
Inne: Dobrym przykładem wczucia się w Zagorię jest przeczytanie manifestu komunistycznego i naśladowanie Rosji Radzieckiej we wczesnych latach swego istnienia. Przed graczem Zagorii trudne zadanie, ale możliwe do wykonania - musi ochronić swój kraj przed kryzysem, wprowadzić komunizm lub zejść do socjalizmu oraz utrzymać niepodległość!
Ludzie kochają Łopotewa, dlatego może mu się to udać, jeśli tylko utrzyma poparcie...
Na terenie północnej Czarnorusi działa czarnoruska partyzantka nacjonalistyczna, czyli NAPA. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, iż partyzantka ta będzie wzniecać powstania, dokonywać zamachów terrorystycznych etc.
Zagoria, podobnie jak Czarnoruś używa języka czeskopodobnego, a nie rosyjskiego!


SPIS PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCH:
Nazwa/Dochód/Branża/Rozmieszczenie geograficzne
Union of Coal Mining/4 mln/Kopalnie węgla/Czernogorsk 2 mln, Krasnostaw 2 mln
Union of Metal Mining/5 mln/Kopalnie rud metali/Czernogorsk 3 mln, Krasnostaw 2 mln
Steel Plant Chernogorsk/3 mln/Huta żelaza/Czernogorsk
'Hvězda' Coke Plant/2 mln/Koksownia/Czernogorsk
People's Paperworks/2 mln/Przemysł papierniczy/Krasnostaw

SPIS PROWINCJI:
Krasnostaw: 2/40/30, 2B, 8 ludzi
Czernogorsk: 2/60/70, 2B, L, 9 ludzi

User avatar
Edek
Gracz
Posts: 413
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: Zagoria

Post by Edek » Fri May 15, 2020 9:27 pm

Kamuflaż:
W wojskach liniowych i w brygadzie ciężkiej rosyjska FLORA
Image

UZBROJENIE PIECHOTY:
Uzbrojenie różni się z racji na rodzaj sił zbrojnych:

*Bataliony lekkie z racji na swój charakter uzbrojone są w PMy oraz lekkie karabiny maszynowe:
PP-19 (3-5) (+2)
RPK (6-10) (+3)
M80 Zolja (1,5-2,2)
Łączna skuteczność : 4,5-7,5 (+5) (1,5-2,2)

*Batalion zmechanizowany i zmotoryzowany z racji na swój manewrowy charakter są wyposażone AK74 i średnie karabiny maszynowe.
AK-74 (4-7)
RPD (7-12) (+2)
RPG-7VL (2,3-3,3)
Łączna skuteczność broni : 5,5 - 9,5 (+2) (2,3-3,3)

*Kompania Specjalna JSP (SPECNAZ) wyposażona jest w nowoczesny sprzęt produkcji rosyjskiej z racji na charakter działań specjalnych i przeciwpartyzanckich w których się specjalizuję.
AK-74M (5-9)
PKM (8-14)
RPG-7VL (2,3-3,3)
Łączna skuteczność broni : 6,75 - 11,25 (2,3-3,3)

Organizacja armii:
Armia podzielona jest na trzy główne związki taktyczne nazywane niekiedy brygadami:
  • Brygada zmechanizowana składa się z dwóch kompanii zmotoryzowanych o charakterze manewrowym, jednej kompanii zmechanizowanej oraz kompanii pancernej.
  • Brygada lekka to zarówno jedynie zawodowcy w armii Zagoryjskiej jak i rezerwiści. Łącznie służy w niej osiem kompanii, podzielonych na cztery bataliony
  • Poza organizacją brygad działają Krasne Ruki – Zagorski Specnaz przystosowany do walki przeciwpartyzanckiej oraz przełamań w kluczowych odcinkach frontu.
Doktryny lądowe:
OBRONA W GŁĘBI (300mln) MOR +6, [wszystko] obrona +0,05, Rozkaz „Okopanie” +3%
- POLA MINOWE EXP +2, MOR +3, Rozkaz „Minowanie” +10%, saperzy minują teren trzech kompanii zamiast dwóch lub o 30% szybciej
- ETOS GIEROJA Koszt rozpoznania -7mln, MOR +9
- GŁĘBIA OBRONY EXP +3, MOR +5, Rozkaz „Ufortyfikowanie” +15%

GŁĘBOKIE OPERACJE (300mln) EXP +3 MOR +7 koszt wszystkich formacji (poza wyspecjalizowanymi) – 20%, losowa podwyżka strat od 0 do 20%
- POLITYCZNA INDOKTRYNACJA EXP +2, MOR +5, natychmiastowy przypływ 0,4% populacji
- ROZPOZNANIE BOJEM MOR +5, Rozkaz „Rozpoznanie bojem” +10%, kompanie pancerne mogą korzystać ze wsparcia lotnictwa, plutony rozpoznania mogą zawierać czołgi
- OFICEROWIE POLITYCZNI MOR +5, Jednostki rezerwowe dalsze MOR +5
Bonusy:
- +10 EXP
- +45 MOR
- +5 MOR (REZ)
- Rozkaz „Okopanie” +3%
- Rozkaz „Minowanie” +10%
- Rozkaz „Ufortyfikowanie” +15%
- Losowa podwyżka strat od 0 do 20%
- Koszt rozpoznania -7mln
- Saperzy minują teren trzech kompanii zamiast dwóch lub o 30% szybciej.
- Natychmiastowy przypływ 0,4% populacji
- Kompanie pancerne mogą korzystać ze wsparcia lotnictwa, plutony rozpoznania mogą zawierać czołgi

Doktryny lotnicze:
n/a
Doktryny morskie:
n/a

ARMIA LUDOWA REPUBLIKI ZAGORII ZAGORSKA KOMPANIA SPECJALNA - KRASNE RUKI Image
Wyposażenie: AK-74M, PKM, RPG 7VL
Skuteczność bazowa: 6,5-11,75 (2,3-3,3)
Jednostka Specjalnego Przeznaczenia Krasne Ruki
EXP: 70 MOR: 105
Typ: Zmech SF
Dowódca: Aleksij "Tołpyga" Resznic Niszczyciel Fortec, Ranger 74
Przedział: 9,25-14,25; (3,5-9,3)[0,8-2] 2x77% 1x93,00%
Łącznie ludzi: 129+68 Załogi
Łącznie sprzętu: 18x BMP3 Leszek, 6x TOW-2B ,2x 9K333 Verba, 4x 2S1 Goździk, 1x Osa
Miejsce rozmieszczenia: Krasnostaw
Sekcja HQ:
9 ludzi
2x TOW-2B
4x 2S1 Goździk
2x 9K333 Verba
2x BMP 3 Leszek
1x Pcheła (UAV)
1x Osa
Skuteczność:
Pluton Szturmowy 1:
30 ludzi
1x TOW-2B
4x BMP 3 Leszek
Pluton Szturmowy 2:
30 ludzi
1x TOW-2B
4x BMP 3 Leszek
Pluton Szturmowy 3:
30 ludzi
1x TOW-2B
4x BMP 3 Leszek
Pluton Szturmowy 4:
30 ludzi
1x TOW-2B
4x BMP 3 Leszek
ARMIA LUDOWA REPUBLIKI ZAGORII BRYGADA CIĘŻKA Image LUDOWY BATALION ZMECHANIZOWANY IM. GRIGORIEGO "AKUŁY" ŁOPOTEVA
Dowódca: Antont Pobiedzki, Czarodziej Logistyczny, Ranger; 39
Stacjonowanie: Krasnostaw
Skład: 1x zmech rez; 1x panc rez 1x bateria artyleri, 1x saperzy rez
Wyposażenie: AK-74, RPD, RPG 7VL
Skuteczność bazowa: 5,5-9,5(+2) (2,3-3,3)
1. Rota Pancerna Radogoszcz (Panc Rez) Por. Stefan Kraviec, Inżynier, Ranger; ODDANIE: 19 )
EXP : 60 , MOR: 95
Łączna skuteczność kompanii: 17,5 - 20 1x81%
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 48 Załogi
Łącznie sprzętu: 3x T-80U,8x T-64Z, 1x ZSU-23-4 Shilka.
Miejsce Rozmieszczenia: Krasnostaw
Sekcja HQ:
2x T-64Z Władysław
1x ZSU-23-4 Shilka
Pluton Pancerny 1:
3x T-64Z Władysław
Pluton Pancerny 2:
3x T-64Z Władysław
Pluton Osłony 3:
3x T 80U
1. Ludowa Rota Zmechanizowana im. Czerwonych Pionierów (Zmech Rez) (Por. Jan Kishka, Spec. Zimowy, Bojowa Bandana ODDANIE: 38 )
EXP 52 , MOR 100
Łączna skuteczność kompanii: 7,25-11,25 (3,5-9,3)[0,8-2]
Plutonów: 4 + 1
Łącznie ludzi: 129+67(załogi)=186 Ludzi
Łącznie sprzętu: 20x BMP1P, 6x TOW-2B , 1x Shilka. 1x 9K38 Igla, 4x 2S1 Goździk
Miejsce Rozmieszczenia: Novigrad
Sekcja HQ:
9 ludzi
2x TOW-2B
1x 9K38 Igla
3x Podnos 80mm
4x BMP1P
1x ZSU-23-4 Shilka
Skuteczność:
Pluton Szturmowy 1:
30 ludzi
1x 9M113M TOW-2B
4x BMP1P
Pluton Szturmowy 2:
30 ludzi
1x 9M113M TOW-2B
4x BMP1P
Pluton Szturmowy 3:
30 ludzi
1x 9M113M TOW-2B
4x BMP1P
Pluton Szturmowy 4:
30 ludzi
1x 9M113M TOW-2B
4x BMP1P
1. Bateria Artylerii "Krasna"
Łączna skuteczność baterii: 1,2 - 2,5
Plutonów: 2
Łącznie ludzi: 24
Łącznie sprzętu: 6x2S1 Goździk
Miejsce Rozmieszczenia: Krasnostaw
LUDOWY BATALION ZMOTORYZOWANY
Dowódca: Lev Drozd
Stacjonowanie: Krasnostaw
Skład: 2x zmoch rez; 1x rozp rez; 1x saperzy rez
1 Ludowa Rota Zmotoryzowana im. Przodowników Pracy (Zmot Rez) (Por. Maksym Cerny 13, Doktryna Ofensywna, Miejski Szczur )
EXP 52 , MOR 100
Łączna skuteczność kompanii: 8,5 - 12,5 (+2); (3,5-9,3)[0-0,51](93%x1)(71%x1)
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 120 + 45 załogi
Łącznie sprzętu: 13x BTR 84, 3x LAV 600 Z, 3x Ciężarówka opancerzona, 6x TOW-2B, 1x FIM-92B Stinger, 3x Podnos 80mm, 1xOSA
Miejsce Rozmieszczenia:Czernogorsk
Sekcja HQ:
8 ludzi
3x TOW-2B
1x FIM-92B Stinger
3x Podnos 80mm
1x Osa
1x BTR84
3x Ciężarówka opancerzona

Pluton Szturmowy 1:
37 ludzi
1x TOW-2B
4x BTR84

Pluton Szturmowy 2:
37 ludzi
1x TOW-2B
4x BTR84

Pluton Szturmowy 3:
37 ludzi
1x TOW-2B
4x BTR84

Pluton Osłony:
3x LAV 600 Z

]2 Ludowa Rota Zmotoryzowana im. Bohaterów Niepodległości (Zmot Rez) (Por. Martin Kalusza 38, Doktryna defensywna, Lis Pustynii)
EXP 52 , MOR 100
Łączna skuteczność kompanii: 7,5 -11,5 (+2); (3,5-9,3)[0-0,51](93%x1)(71%x1)
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 120 + 45 załogi
Łącznie sprzętu: 13x BTR 84, 3x Ciężarówka opancerzona, 6x TOW-2B, 1x FIM-92B Stinger, 3x Podnos 80mm, 1xOsa
Miejsce Rozmieszczenia:Czernogorsk
Sekcja HQ:
8 ludzi
3x TOW-2B
1x FIM-92B Stinger
3x Podnos 80mm
1x BTR84
3x Ciężarówka opancerzona

Pluton Szturmowy 1:
37 ludzi
1x TOW-2B
4x BTR84

Pluton Szturmowy 2:
37 ludzi
1x TOW-2B
4x BTR84

Pluton Szturmowy 3:
37 ludzi
1x TOW-2B
4x BTR84
1. Ludowa Sekcja Rozpoznania (Sierż. Antonin Jedliczka)
EXP 52 , MOR 97
Łączna skuteczność kompanii: 6,75-9,25(+5);(0,2 -1)
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 20+12=32 Ludzi
Łącznie sprzętu: 3x BRDM2, 2x Technikal 1x TOW 2B, 1x StingerB, 1xRaven
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk

ARMIA LUDOWA REPUBLIKI ZAGORII BRYGADA LEKKA Image Batalion Lekki Północ
Dowódca: Maj. Mirko Ryłow 54, Komandos, Ranger
Stacjonowanie: Czernogorsk
Skład: 2x lekka
Sprzęt: 28x BPM-97; 8x9M113M Konkurs-M; 2x 9K34 Strela 3, 2xTOWB

1. Rota Lekka „Wibor” (Por. Nikolaj Lewin 24, Szybka głowa, Miejski Szczur)
EXP 63 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 7,5-10(+5);(2,42 -6,1)[0-0,51]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 143+24=167 Ludzi
Łącznie sprzętu: 14x BPM-97, 4x 9M113M Konkurs-M, 1x 9K34 Strela 3, 1x TOW2B
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
1x 9K34 Strela 3
3x Podnos
1x BPM-97
3x Techniczny

Pluton Szturmowy 1:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

Pluton Szturmowy 2:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

Pluton Szturmowy 3:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

2. Rota Lekka „Petrovka” (Por. Witold Valitin 33, Czarodziej logistyczny, Miejski Szczur)
EXP 63 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 7,5-10(+5);(2,42 -6,1)[0-0,51]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 143+24=167 Ludzi
Łącznie sprzętu: 14x BPM-97, 4x 9M113M Konkurs-M, 1x 9K34 Strela 3, 1x TOW2B
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
1x 9K34 Strela 3
3x Podnos
1x BPM-97
3x Techniczny
Pluton Szturmowy 1:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

Pluton Szturmowy 2:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

Pluton Szturmowy 3:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97
Image Batalion Lekki Południe
Dowódca: Maj. Yuri Boyka 52, Komandos Świętokrzyski
Stacjonowanie:Czernogorsk
Skład: 2x lekka
Sprzęt:28x BPM-97; 8x9M113M Konkurs-M; 2x 9K34 Strela 3
3. Rota Lekka „Balota” (Por. Andrej Gleb 31, Niszczyciel Fortec, Świętokrzyski)
EXP 63 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 7,5-10(+5);(2,42 -6,1)[0-0,51]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 143+24=167 Ludzi
Łącznie sprzętu: 14x BPM-97, 4x 9M113M Konkurs-M, 1x 9K34 Strela 3, 1x TOW2B
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
1x 9K34 Strela 3
3x Podnos
1x BPM-97
3x Techniczny

Pluton Szturmowy 1:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

Pluton Szturmowy 2:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

Pluton Szturmowy 3:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

4. Rota Lekka „Zielonogorsk” (Por. Ludwik Krass 01, Inżynier, Ranger )
EXP 63 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 7,5-10(+5);(2,42 -6,1)[0-0,51]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 143+24=167 Ludzi
Łącznie sprzętu: 14x BPM-97, 4x 9M113M Konkurs-M, 1x 9K34 Strela 3, 1x TOW2B
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
1x 9K34 Strela 3
3x Podnos
1x BPM-97
3x Techniczny

Pluton Szturmowy 1:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

Pluton Szturmowy 2:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

Pluton Szturmowy 3:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97
Image Ludowy Batalion Lekki Centrum
Dowódca: Maj. Janek Krus 1, Komandos, Lis Pustyni
Stacjonowanie: Czernogorsk
Skład: 2x lekka
Sprzęt: 8x9M113M Konkurs-M; 2x 9K34 Strela 3 8xSPG-9, 2xTOW2B
1. Ludowa Rota Lekka (Por. Siergiej Wisznia 46, Doktryna Defensywna, Miejski Szczur)
EXP 58 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 4,5-7,5(+5);(2,32 -6,1)[0-0,68]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 143+24=167 Ludzi
Łącznie sprzętu: 4x 9M113M Konkurs-M, 1x 9K34 Strela 3, 4xSPG-9, 1xTOW2B
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
1x 9K34 Strela 3
4x SPG-9

Pluton Szturmowy 1:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M


Pluton Szturmowy 2:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M

Pluton Szturmowy 3:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
2. Ludowa Rota Lekka (Por. Viktor Orbaniak 13, Inżynier, Świętokrzyski)
EXP 58 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 4,5-7,5(+5);(2,32 -6,1)[0-0,68]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 143+24=167 Ludzi
Łącznie sprzętu: 4x 9M113M Konkurs-M, 1x 9K34 Strela 3, 4xSPG-9, 1xTOW2B
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
1x 9K34 Strela 3
4x SPG-9

Pluton Szturmowy 1:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M

Pluton Szturmowy 2:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M

Pluton Szturmowy 3:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
Image Ludowy Batalion Lekki Wschód
Dowódca: Maj. Katija Marusic 1, Komandos, Góral)
Stacjonowanie:Czernogorsk
Skład: 2x lekka
Sprzęt: 8x9M113M Konkurs-M; 2x 9K34 Strela 3, 8xSPG-9, 2xTOW2B
3. Ludowa Rota Lekka (Por. Piter Wulfrik 33; Doktryna defensywna, Miejski Szczur)
EXP 58 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 4,5-7,5(+5);(2,32 -6,1)[0-0,68]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 143+24=167 Ludzi
Łącznie sprzętu: 4x 9M113M Konkurs-M, 1x 9K34 Strela 3, 4xSPG-9, 1xTOW2B
Miejsce Rozmieszczenia: Krasnostaw
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
1x 9K34 Strela 3
4x SPG-9

Pluton Szturmowy 1:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M


Pluton Szturmowy 2:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M

Pluton Szturmowy 3:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4. Ludowa Rota Lekka (Por. Ondriej Spaniel 64, Doktryna defensywna, Świętokrzyski)
EXP 58 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 4,5-7,5(+5);(2,32 -6,1)[0-0,68]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 143+24=167 Ludzi
Łącznie sprzętu: 4x 9M113M Konkurs-M, 1x 9K34 Strela 3, 4xSPG-9, 1xTOW2B
Miejsce Rozmieszczenia: Krasnostaw
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
1x 9K34 Strela 3
1x TOW2B
4x SPG-9

Pluton Szturmowy 1:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M

Pluton Szturmowy 2:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M

Pluton Szturmowy 3:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
Image Jednostki Samodzielne 2. Ludowa Sekcja Rozpoznania (Sierż. Pavel Ryży)
EXP 58 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 6,75-9,25(+5);(0,2 -1)
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 20+12=32 Ludzi
Łącznie sprzętu: 3x BRDM2, 2x Technikal 1x TOW 2B, 1x StingerB, 1xRaven
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk

1. Ludowa Sekcja Saperska (Sierż. Hurys Wus)
EXP 58 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 6-9(+3);(0 -0,34)
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 14+6=20 Ludzi
Łącznie sprzętu: 2x BMP1P(Dozer80), 2x SPG-9
Miejsce Rozmieszczenia: Krasnostaw

2. Ludowa Sekcja Saperska (Sierż. Artem Vihor)
EXP 58 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 6-9(+3);(0 -0,34)
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 14+6=20 Ludzi
Łącznie sprzętu: 2x BMP1P(Dozer80), 2x SPG-9
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk

2. Bateria Artylerii "Jasna"
Łączna skuteczność baterii: 1,2 - 2,5
Plutonów: 2
Łącznie ludzi:
Łącznie sprzętu: 6x2S1 Goździk
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk

3. Bateria Artylerii "Cerna"
Łączna skuteczność baterii: 0,83 - 3,22
Plutonów: 1
Łącznie ludzi:
Łącznie sprzętu: 5x Uragan
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk

1. Bateria PLOT "Pobieda"
Łączna skuteczność baterii: 2x114,00% 2x93,00%
Plutonów: 2
Łącznie ludzi:
Łącznie sprzętu: 1x9K37 Buk 2xOsa
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk

1. Bateria PLOT "Pobieda"
Łączna skuteczność baterii: 2x114,00% 2x93,00%
Plutonów: 2
Łącznie ludzi:
Łącznie sprzętu: 1x9K37 Buk 2xOsa
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk

1. Balistyczna "Mor" "Pobieda"
Plutonów: 1
Łącznie ludzi:
Łącznie sprzętu: 2xRodong - 1
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk

Image 3. Kompania Zmot "Jablon"
Janko Zemansky Oddanie 37, Szybka głowa, Ranger
Stacjonuje w: Krasnostaw
EXP 60 MOR 95
Skuteczność kompani 7,75-11,75(+2) Skuteczność PPanc: 4,2-9
Skuteczność arty: 0,50-1,36
Ludzi: 145 osób. (87 obsługa pojazdów)
HQ
1x BTR-94
3x Ciężaróka Opanc
10 Osób.
6x TOW 1,2-6
1x OSA 93%
2x L52 Archer (-) 0,50-1,36

1. Pluton
4x BTR-94
40 żołnierzy

2. Pluton
4x BTR-94
40 żołnierzy

3. Pluton
4x BTR-94
40 żołnierzy
2. Samodzielny Pluton Zwiadu:
Dowódca: Hanus Povisyl
Stacjonuje w: Krasnostaw
MOR:60 EXP: 95
2x BRDM-2 9-11
2x Technical
12 ludzi
Image Siły Lotnicze 1. Skrzydło Myśliwskie "Łoś"
Dowódca: Mihał Żuk
Rozmieszczenie: Krasnostaw
Sprzęt:
3x Mig29
Wariant BVR (CR)*(Domyślny)
2xR40
Wariant BVR (LR)
2xR27
Wariant SEAD
1xR27
1xAGM-78 Standard
Wariant CC
1xR40
1xAIM-9M
2. Skrzydło Myśliwskie "Sarna"
Dowódca: Kacper Kuc
Rozmieszczenie: Czernogorsk
Sprzęt:
3x Su22
Wariant BVR (CR)
2xR40
Wariant BVR (LR)* (Domyślny)
2xR27
Wariant SEAD
1xAGM-78 Standard
Wariant CC
1xR40
1xAIM-9M
Wariant CAS
2xCBU-72
3. Skrzydło Myśliwskie "Łania"
Dowódca: Viktor Urban
Rozmieszczenie: Krasnostaw
Sprzęt:
3x Su22
Wariant BVR (CR)
2xR40
Wariant BVR (LR)
2xR27
Wariant SEAD
1xAGM-78 Standard
Wariant CC
1xR40
1xAIM-9M
Wariant CAS
2xCBU-72
Image SIŁY AEROMOBILNE 1. Skrzydło Lekkie
Dowódca: Bogusław Kiwka
Rozmieszczenie: Krasnostaw
Sprzęt:
Skuteczność: 6,3
9xMi2, 18x9M14 Maljutka

2. Skrzydło Lekkie[/i]

Dowódca: Bogusław Kiwka
Rozmieszczenie: Czernogorsk
Sprzęt:
Skuteczność: 6,3
9xMi2, 18x9M14 Maljutka

3. Skrzydło Lekkie
Dowódca: Jan Koceń
Rozmieszczenie: Czernogorsk
Sprzęt:
Skuteczność: 5,6
2xMi34, 4xAtaka

Image MARYNARKA WOJENNA

ZOP "Zguba Novigradu" Kilo Class
Rozmieszczenie: Krasnostaw
Dowódca: Jakub Witryk (Wilk Morski HONOR:42)

ZOP "Chwała Czernogorska Kilo Class
Rozmieszczenie: Krasnostaw
Dowódca: Dimitri Woźniew (Wilk Morski HONOR:56)

Rezerwa:
2x Mi2
2x Tochka
2x Rodong
4x R40
8x BPM97
10x SPG 9
4x T-80B1VZ
10x BTR-80A
5x Podnos
5x 2S1 Gvozdika
4x BMP1P
3x BTR 94
8x BMP3 Leszek (dla KR)
6x Ataka
9x Techniczy RCL
2x Cięzarówka Opancerzona
1x TOW2B
6x (Z)
1x Stinger
2x YakB
4x S-5

User avatar
Edek
Gracz
Posts: 413
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: Zagoria

Post by Edek » Fri May 22, 2020 2:56 pm

Punkty:
Radary Przeciwlotnicze 3
Radary morskie 3
Podstawowa obrona przeciwlotnicza (broń plot. w prowincjach, każdy poziom daje extra test 5%) 0
Zabezpieczenie medyczne 2
Centra logistyczne i magazyny uzbrojenia 4
Centra dowodzenia i łączności 3
Electronic Warfare 3
Służby pomocniczne (straż graniczna, coast guards, BOR, MP) 1

User avatar
Edek
Gracz
Posts: 413
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: Zagoria

Post by Edek » Mon May 25, 2020 3:48 pm

Cechy:
- Zwiększony budżet militarny (4)
- Lojalni dowódcy (2)

- Katastrofy naturalne (2)
- Handel ludźmi (1)
- Włosko Szkoła Wojskowa (1)
- Francuska Szkoła Polityczna (1)
- Wadliwa kodyfikacja prawa (1)

User avatar
Edek
Gracz
Posts: 413
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: Zagoria

Post by Edek » Mon May 25, 2020 8:26 pm

SPIS PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCH:
Nazwa/Dochód/Branża/Rozmieszczenie geograficzne
Union of Coal Mining - 4,451 mln
Union of Metal Mining - 5,52 mln
Steel Plant Chernogorsk - 3,11 mln
'Hvězda' Coke Plant - 2,185 mln
People's Paperworks - 2,36 mln
Przyjaźń - 1,5mln
Powerplant "Zavezda" - 2mln

Łącznie: 21.126

User avatar
Edek
Gracz
Posts: 413
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: Zagoria

Post by Edek » Fri Dec 25, 2020 2:18 pm

Kamuflaż:
W wojskach liniowych i w brygadzie ciężkiej rosyjska FLORA

UZBROJENIE PIECHOTY:
Uzbrojenie różni się z racji na rodzaj sił zbrojnych:

*Bataliony lekkie z racji na swój charakter uzbrojone są w PMy oraz lekkie karabiny maszynowe:
PP-19 (3-5) (+2)
RPK (6-10) (+3)
M80 Zolja (1,5-2,2)
Łączna skuteczność : 4,5-7,5 (+5) (1,5-2,2)

*Batalion zmechanizowany i zmotoryzowany z racji na swój manewrowy charakter są wyposażone AK74 i średnie karabiny maszynowe.
AK-74 (4-7)
RPD (7-12) (+2)
RPG-7VL (2,3-3,3)
Łączna skuteczność broni : 5,5 - 9,5 (+2) (2,3-3,3)

*Kompania Specjalna JSP (SPECNAZ) wyposażona jest w nowoczesny sprzęt produkcji rosyjskiej z racji na charakter działań specjalnych i przeciwpartyzanckich w których się specjalizuję.
AK-74M (5-9)
PKM (8-14)
RPG-7VL (2,3-3,3)
Łączna skuteczność broni : 6,75 - 11,25 (2,3-3,3)

Organizacja armii:
Armia podzielona jest na trzy główne związki taktyczne nazywane niekiedy brygadami:
  • Brygada zmechanizowana składa się z dwóch kompanii zmotoryzowanych o charakterze manewrowym, jednej kompanii zmechanizowanej oraz kompanii pancernej.
  • Brygada lekka to zarówno jedynie zawodowcy w armii Zagoryjskiej jak i rezerwiści. Łącznie służy w niej osiem kompanii, podzielonych na cztery bataliony
  • Poza organizacją brygad działają Krasne Ruki – Zagorski Specnaz przystosowany do walki przeciwpartyzanckiej oraz przełamań w kluczowych odcinkach frontu.
Doktryny lądowe:
OBRONA W GŁĘBI (300mln) MOR +6, [wszystko] obrona +0,05, Rozkaz „Okopanie” +3%
- POLA MINOWE EXP +2, MOR +3, Rozkaz „Minowanie” +10%, saperzy minują teren trzech kompanii zamiast dwóch lub o 30% szybciej
- ETOS GIEROJA Koszt rozpoznania -7mln, MOR +9
- GŁĘBIA OBRONY EXP +3, MOR +5, Rozkaz „Ufortyfikowanie” +15%

GŁĘBOKIE OPERACJE (300mln) EXP +3 MOR +7 koszt wszystkich formacji (poza wyspecjalizowanymi) – 20%, losowa podwyżka strat od 0 do 20%
- POLITYCZNA INDOKTRYNACJA EXP +2, MOR +5, natychmiastowy przypływ 0,4% populacji
- ROZPOZNANIE BOJEM MOR +5, Rozkaz „Rozpoznanie bojem” +10%, kompanie pancerne mogą korzystać ze wsparcia lotnictwa, plutony rozpoznania mogą zawierać czołgi
- OFICEROWIE POLITYCZNI MOR +5, Jednostki rezerwowe dalsze MOR +5
Bonusy:
- +10 EXP
- +45 MOR
- +5 MOR (REZ)
- Rozkaz „Okopanie” +3%
- Rozkaz „Minowanie” +10%
- Rozkaz „Ufortyfikowanie” +15%
- Losowa podwyżka strat od 0 do 20%
- Koszt rozpoznania -7mln
- Saperzy minują teren trzech kompanii zamiast dwóch lub o 30% szybciej.
- Natychmiastowy przypływ 0,4% populacji
- Kompanie pancerne mogą korzystać ze wsparcia lotnictwa, plutony rozpoznania mogą zawierać czołgi

Doktryny lotnicze:
- Nacisk na Dogfight: A-EXP + 2, A-MORALE + 10, Unik +6%
Doktryny morskie:
- FLEET IN BEING M-EXP +15, M-MORALE +5

ARMIA LUDOWA REPUBLIKI ZAGORII ZAGORSKA KOMPANIA SPECJALNA - KRASNE RUKI Image
Wyposażenie: AK-74M, PKM, RPG 7VL
Skuteczność bazowa: 6,5-11,75 (2,3-3,3)
Jednostka Specjalnego Przeznaczenia Krasne Ruki
EXP: 70 MOR: 105
Typ: Zmech SF
Dowódca: Aleksij "Tołpyga" Resznic Niszczyciel Fortec, Ranger 74
Przedział: 9,25-14,25; (3,5-9,3)[0,8-2] 2x77% 1x93,00%
Łącznie ludzi: 129+68 Załogi
Łącznie sprzętu: 18x BMP3 Leszek, 6x TOW-2B ,2x 9K333 Verba, 4x 2S1 Goździk, 1x Osa, 1xRQ-11 Raven
Miejsce rozmieszczenia: Krasnostaw
Sekcja HQ:
9 ludzi
2x TOW-2B
4x 2S1 Goździk
2x 9K333 Verba
2x BMP 3 Leszek
1x Pcheła (UAV)
1x Osa
Skuteczność:
Pluton Szturmowy 1:
30 ludzi
1x TOW-2B
4x BMP 3 Leszek
Pluton Szturmowy 2:
30 ludzi
1x TOW-2B
4x BMP 3 Leszek
Pluton Szturmowy 3:
30 ludzi
1x TOW-2B
4x BMP 3 Leszek
Pluton Szturmowy 4:
30 ludzi
1x TOW-2B
4x BMP 3 Leszek
ARMIA LUDOWA REPUBLIKI ZAGORII BRYGADA CIĘŻKA Image LUDOWY BATALION ZMECHANIZOWANY IM. GRIGORIEGO "AKUŁY" ŁOPOTEVA
Dowódca: Antont Pobiedzki, Czarodziej Logistyczny, Ranger; 39
Stacjonowanie: Krasnostaw
Skład: 1x zmech rez; 1x panc rez 1x bateria artyleri, 1x saperzy rez
Wyposażenie: AK-74, RPD, RPG 7VL
Skuteczność bazowa: 5,5-9,5(+2) (2,3-3,3)
1. Rota Pancerna Radogoszcz (Panc) Por. Stefan Kraviec, Inżynier, Ranger; ODDANIE: 19 )
EXP : 60 , MOR: 95
Łączna skuteczność kompanii: 17,5 - 20 1x81%
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 48 Załogi
Łącznie sprzętu: 3x T-80U,8x T-64Z, 1x ZSU-23-4 Shilka.
Miejsce Rozmieszczenia: Krasnostaw
Sekcja HQ:
2x T-64Z Władysław
1x ZSU-23-4 Shilka
Pluton Pancerny 1:
3x T-64Z Władysław
Pluton Pancerny 2:
3x T-64Z Władysław
Pluton Osłony 3:
3x T 80U
1. Ludowa Rota Zmechanizowana im. Czerwonych Pionierów (Zmech Rez) (Por. Jan Kishka, Spec. Zimowy, Bojowa Bandana ODDANIE: 38 )
EXP 52 , MOR 100
Łączna skuteczność kompanii: 7,25-11,25 (3,5-9,3)[0,8-2]
Plutonów: 4 + 1
Łącznie ludzi: 129+67(załogi)=186 Ludzi
Łącznie sprzętu: 20x BMP1P, 6x TOW-2B , 1x Shilka. 1x 9K38 Igla, 4x 2S1 Goździk
Miejsce Rozmieszczenia: Novigrad
Sekcja HQ:
9 ludzi
2x TOW-2B
1x 9K38 Igla
3x Podnos 80mm
4x BMP1P
1x ZSU-23-4 Shilka
Skuteczność:
Pluton Szturmowy 1:
30 ludzi
1x 9M113M TOW-2B
4x BMP1P
Pluton Szturmowy 2:
30 ludzi
1x 9M113M TOW-2B
4x BMP1P
Pluton Szturmowy 3:
30 ludzi
1x 9M113M TOW-2B
4x BMP1P
Pluton Szturmowy 4:
30 ludzi
1x 9M113M TOW-2B
4x BMP1P
1. Bateria Artylerii "Krasna"
Łączna skuteczność baterii: 1,2 - 2,5
Plutonów: 2
Łącznie ludzi: 24
Łącznie sprzętu: 6x2S1 Goździk
Miejsce Rozmieszczenia: Krasnostaw
LUDOWY BATALION ZMOTORYZOWANY
Dowódca: Lev Drozd
Stacjonowanie: Krasnostaw
Skład: 2x zmoch rez; 1x rozp rez; 1x saperzy rez
1 Ludowa Rota Zmotoryzowana im. Przodowników Pracy (Zmot Rez) (Por. Maksym Cerny 13, Doktryna Ofensywna, Miejski Szczur )
EXP 52 , MOR 100
Łączna skuteczność kompanii: 8,5 - 12,5 (+2); (3,5-9,3)[0-0,51](93%x1)(71%x1)
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 120 + 45 załogi
Łącznie sprzętu: 13x BTR 84, 3x LAV 600 Z, 3x Ciężarówka opancerzona, 6x TOW-2B, 1x FIM-92B Stinger, 3x Podnos 80mm, 1xOSA
Miejsce Rozmieszczenia:Czernogorsk
Sekcja HQ:
8 ludzi
3x TOW-2B
1x FIM-92B Stinger
3x Podnos 80mm
1x Osa
1x BTR84
3x Ciężarówka opancerzona

Pluton Szturmowy 1:
37 ludzi
1x TOW-2B
4x BTR84

Pluton Szturmowy 2:
37 ludzi
1x TOW-2B
4x BTR84

Pluton Szturmowy 3:
37 ludzi
1x TOW-2B
4x BTR84

Pluton Osłony:
3x LAV 600 Z

]2 Ludowa Rota Zmotoryzowana im. Bohaterów Niepodległości (Zmot Rez) (Por. Martin Kalusza 38, Doktryna defensywna, Lis Pustynii)
EXP 52 , MOR 100
Łączna skuteczność kompanii: 7,5 -11,5 (+2); (3,5-9,3)[0-0,51](93%x1)(71%x1)
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 120 + 45 załogi
Łącznie sprzętu: 13x BTR 84, 3x Ciężarówka opancerzona, 6x TOW-2B, 1x FIM-92B Stinger, 3x Podnos 80mm, 1xOsa
Miejsce Rozmieszczenia:Czernogorsk
Sekcja HQ:
8 ludzi
3x TOW-2B
1x FIM-92B Stinger
3x Podnos 80mm
1x BTR84
3x Ciężarówka opancerzona

Pluton Szturmowy 1:
37 ludzi
1x TOW-2B
4x BTR84

Pluton Szturmowy 2:
37 ludzi
1x TOW-2B
4x BTR84

Pluton Szturmowy 3:
37 ludzi
1x TOW-2B
4x BTR84
1. Ludowa Sekcja Rozpoznania (Sierż. Antonin Jedliczka)
EXP 52 , MOR 97
Łączna skuteczność kompanii: 6,75-9,25(+5);(0,2 -1)
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 20+12=32 Ludzi
Łącznie sprzętu: 3x BRDM2, 2x Technikal 1x TOW 2B, 1x StingerB, 1xRaven
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk
Image BATALION KOMBINOWANY
Dowódca: Maj. Jeromir Utekal Oddanie 23, Specjalista zimowy, Świętokrzyski
Stacjonowanie:Czernogorsk
Skład: 1x zmot, 1xzmech, 1x rozpoznanie 1x arta
3. Kompania Zmotoryzowana "Podagorsk" (Por. Janko Zemansky Oddanie 37, Szybka głowa, Ranger )
Stacjonuje w: Krasnostaw
EXP 60 MOR 95
Skuteczność kompani 7,75-11,75(+2) Skuteczność PPanc: 4,2-9
Skuteczność arty: 0,50-1,36
Ludzi: 145 osób. (87 obsługa pojazdów)
HQ
1x BTR-94
3x Ciężaróka Opanc
10 Osób.
6x TOW 1,2-6
1x OSA 93%
2x L52 Archer (-) 0,50-1,36

1. Pluton
4x BTR-94
40 żołnierzy

2. Pluton
4x BTR-94
40 żołnierzy

3. Pluton
4x BTR-94
40 żołnierzy
2. Kompania Zmechanizowana "Miroslavl" (Por. Viktor Forman )
Dowódca: Viktor Forman
Stacjonuje w: Kirovograd
MOR:65 EXP: 67
Skuteczność kompani 7.25-11.25(+2) Skuteczność PPanc: 4,2-9
Skuteczność arty: 1-2,25
Ludzi: 133 osoby. (89 obsługa pojazdów)
HQ

1x BMP-1P
3 Opanc Ciężarówk
5 Osób.
6x TOW 1,2-6
1x OSA 93%
5x 2S1 Goździk 1-2,25

1. Pluton
4x BMP-1P
32 żołnierzy

2. Pluton
4x BMP-1P
32 żołnierzy

3. Pluton
4x BMP-1P
32 żołnierzy

4. Pluton
4/4x BMP-1P
32 żołnierzy
4. Bateria Artylerii "Ultramarina"
Łączna skuteczność baterii: 1,2 - 2,5
Plutonów: 2
Łącznie ludzi:
Łącznie sprzętu: 6x2S1 Goździk
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk


ARMIA LUDOWA REPUBLIKI ZAGORII BRYGADA LEKKA Image Batalion Lekki Północ
Dowódca: Maj. Mirko Ryłow 54, Komandos, Ranger
Stacjonowanie: Czernogorsk
Skład: 2x lekka
Sprzęt: 28x BPM-97; 8x9M113M Konkurs-M; 2x 9K34 Strela 3, 2xTOWB

1. Rota Lekka „Wibor” (Por. Nikolaj Lewin 24, Szybka głowa, Miejski Szczur)
EXP 63 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 7,5-10(+5);(2,42 -6,1)[0-0,51]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 143+24=167 Ludzi
Łącznie sprzętu: 14x BPM-97, 4x 9M113M Konkurs-M, 1x 9K34 Strela 3, 1x TOW2B
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
1x 9K34 Strela 3
3x Podnos
1x BPM-97
3x Techniczny

Pluton Szturmowy 1:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

Pluton Szturmowy 2:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

Pluton Szturmowy 3:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

2. Rota Lekka „Petrovka” (Por. Witold Valitin 33, Czarodziej logistyczny, Miejski Szczur)
EXP 63 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 7,5-10(+5);(2,42 -6,1)[0-0,51]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 143+24=167 Ludzi
Łącznie sprzętu: 14x BPM-97, 4x 9M113M Konkurs-M, 1x 9K34 Strela 3, 1x TOW2B
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
1x 9K34 Strela 3
3x Podnos
1x BPM-97
3x Techniczny
Pluton Szturmowy 1:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

Pluton Szturmowy 2:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

Pluton Szturmowy 3:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97
Image Batalion Lekki Południe
Dowódca: Maj. Yuri Boyka 52, Komandos Świętokrzyski
Stacjonowanie:Czernogorsk
Skład: 2x lekka
Sprzęt:28x BPM-97; 8x9M113M Konkurs-M; 2x 9K34 Strela 3
3. Rota Lekka „Balota” (Por. Andrej Gleb 31, Niszczyciel Fortec, Świętokrzyski)
EXP 63 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 7,5-10(+5);(2,42 -6,1)[0-0,51]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 143+24=167 Ludzi
Łącznie sprzętu: 14x BPM-97, 4x 9M113M Konkurs-M, 1x 9K34 Strela 3, 1x TOW2B
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
1x 9K34 Strela 3
3x Podnos
1x BPM-97
3x Techniczny

Pluton Szturmowy 1:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

Pluton Szturmowy 2:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

Pluton Szturmowy 3:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

4. Rota Lekka „Zielonogorsk” (Por. Ludwik Krass 01, Inżynier, Ranger )
EXP 63 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 7,5-10(+5);(2,42 -6,1)[0-0,51]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 143+24=167 Ludzi
Łącznie sprzętu: 14x BPM-97, 4x 9M113M Konkurs-M, 1x 9K34 Strela 3, 1x TOW2B
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
1x 9K34 Strela 3
3x Podnos
1x BPM-97
3x Techniczny

Pluton Szturmowy 1:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

Pluton Szturmowy 2:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97

Pluton Szturmowy 3:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BPM-97
Image Ludowy Batalion Lekki Centrum
Dowódca: Maj. Janek Krus 1, Komandos, Lis Pustyni
Stacjonowanie: Czernogorsk
Skład: 2x lekka
Sprzęt: 8x9M113M Konkurs-M; 2x 9K34 Strela 3 8xSPG-9, 2xTOW2B
1. Ludowa Rota Lekka (Por. Siergiej Wisznia 46, Doktryna Defensywna, Miejski Szczur)
EXP 58 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 4,5-7,5(+5);(2,32 -6,1)[0-0,68]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 143+24=167 Ludzi
Łącznie sprzętu: 4x 9M113M Konkurs-M, 1x 9K34 Strela 3, 4xSPG-9, 1xTOW2B
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
1x 9K34 Strela 3
4x SPG-9

Pluton Szturmowy 1:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M


Pluton Szturmowy 2:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M

Pluton Szturmowy 3:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
2. Ludowa Rota Lekka (Por. Viktor Orbaniak 13, Inżynier, Świętokrzyski)
EXP 58 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 4,5-7,5(+5);(2,32 -6,1)[0-0,68]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 143+24=167 Ludzi
Łącznie sprzętu: 4x 9M113M Konkurs-M, 1x 9K34 Strela 3, 4xSPG-9, 1xTOW2B
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
1x 9K34 Strela 3
4x SPG-9

Pluton Szturmowy 1:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M

Pluton Szturmowy 2:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M

Pluton Szturmowy 3:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
Image Ludowy Batalion Lekki Wschód
Dowódca: Maj. Katija Marusic 1, Komandos, Góral)
Stacjonowanie: Czernogorsk
Skład: 2x lekka
Sprzęt: 8x9M113M Konkurs-M; 2x 9K34 Strela 3, 8xSPG-9, 2xTOW2B
3. Ludowa Rota Lekka (Por. Piter Wulfrik 33; Doktryna defensywna, Miejski Szczur)
EXP 58 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 4,5-7,5(+5);(2,32 -6,1)[0-0,68]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 143+24=167 Ludzi
Łącznie sprzętu: 4x 9M113M Konkurs-M, 1x 9K34 Strela 3, 4xSPG-9, 1xTOW2B
Miejsce Rozmieszczenia: Krasnostaw
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
1x 9K34 Strela 3
4x SPG-9

Pluton Szturmowy 1:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M


Pluton Szturmowy 2:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M

Pluton Szturmowy 3:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4. Ludowa Rota Lekka (Por. Ondriej Spaniel 64, Doktryna defensywna, Świętokrzyski)
EXP 58 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 4,5-7,5(+5);(2,32 -6,1)[0-0,68]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 143+24=167 Ludzi
Łącznie sprzętu: 4x 9M113M Konkurs-M, 1x 9K34 Strela 3, 4xSPG-9, 1xTOW2B
Miejsce Rozmieszczenia: Krasnostaw
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
1x 9K34 Strela 3
1x TOW2B
4x SPG-9

Pluton Szturmowy 1:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M

Pluton Szturmowy 2:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M

Pluton Szturmowy 3:
45 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
BRYGADA ODOWDÓW LUDOWYCH Image 1. Rota Obywatelska (Por. Jan Pavel XX, ???, ???)
EXP 43 MOR 83
Łączna skuteczność kompanii: 5,25-7,5 (+5); 0-1; 0-0,43
Plutonów: 5 + 1
Łącznie ludzi: 220 Ludzi
Łącznie sprzętu: 6x T-34
Miejsce Rozmieszczenia:
Sekcja HQ:
20 ludzi
2xPodnos

Pluton Szturmowy 1:
40 ludzi

Pluton Szturmowy 2:
40 ludzi

Pluton Szturmowy 3:
40 ludzi

Pluton Szturmowy 4:
40 ludzi

Pluton Pancerny
6xT-34
Image Jednostki Samodzielne 1. Sekcja Rozpoznawcza "Ogończa":
EXP 58 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 4,75-7,25(+2);(0,2 -1)
Łącznie ludzi: 20+12=32 Ludzi
Łącznie sprzętu: 3x BRDM2, 2x Technikal 1x TOW 2B, 1x StingerB, 1xRaven
Miejsce Rozmieszczenia: Miroslavl

2. Ludowa Sekcja Rozpoznania (Sierż. Pavel Ryży)
EXP 58 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 6,75-9,25(+5);(0,2 -1)
Łącznie ludzi: 20+12=32 Ludzi
Łącznie sprzętu: 3x BRDM2, 2x Technikal 1x TOW 2B, 1x StingerB, 1xRaven
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk

1. Ludowa Sekcja Saperska (Sierż. Hurys Wus)
EXP 58 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 6-9(+3);(0 -0,34)
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 14+6=20 Ludzi
Łącznie sprzętu: 2x BMP1P(Dozer80), 2x SPG-9
Miejsce Rozmieszczenia: Krasnostaw

2. Ludowa Sekcja Saperska (Sierż. Artem Vihor)
EXP 58 MOR 98
Łączna skuteczność kompanii: 6-9(+3);(0 -0,34)
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 14+6=20 Ludzi
Łącznie sprzętu: 2x BMP1P(Dozer80), 2x SPG-9
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk

2. Bateria Artylerii "Jasna"
Łączna skuteczność baterii: 1,2 - 2,5
Plutonów: 2
Łącznie ludzi:
Łącznie sprzętu: 6x2S1 Goździk
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk

3. Bateria Artylerii "Cerna"
Łączna skuteczność baterii: 0,83 - 3,22
Plutonów: 1
Łącznie ludzi:
Łącznie sprzętu: 5x Uragan
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk

1. Bateria PLOT "Pobieda"
Łączna skuteczność baterii: 1x114,00% 2x93,00%
Plutonów: 2
Łącznie ludzi:
Łącznie sprzętu: 1x9K37 Buk 2xOsa
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk

2. Bateria PLOT "Gloria"
Łączna skuteczność baterii: 1x114,00% 2x93,00%
Plutonów: 2
Łącznie ludzi:
Łącznie sprzętu: 1x9K37 Buk 2xOsa
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk

1. Balistyczna "Mor"
Plutonów: 1
Łącznie ludzi:
Łącznie sprzętu: 2xRodong - 1, 2xTochka
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk

Image Siły Lotnicze 1. Skrzydło Myśliwskie "Łoś"
Dowódca: Mihał Żuk
Rozmieszczenie: Mir
Sprzęt:
4x Mig29
Wariant BVR (CR)*(Domyślny)
2xR40
Wariant BVR (LR)
2xR27
Wariant SEAD
1xR27
1xAGM-78 Standard
Wariant CC
1xR40
1xAIM-9M
2. Skrzydło Myśliwskie "Sarna"
Dowódca: Kacper Kuc
Rozmieszczenie: Czernogorsk
Sprzęt:
3x Su22
Wariant BVR (CR)
2xR40
Wariant BVR (LR)* (Domyślny)
2xR27
Wariant SEAD
1xAGM-78 Standard
Wariant CC
1xR40
1xAIM-9M
Wariant CAS
2xCBU-72
3. Skrzydło Myśliwskie "Łania"
Dowódca: Viktor Urban
Rozmieszczenie: Krasnostaw
Sprzęt:
3x Su22
Wariant BVR (CR)
2xR40
Wariant BVR (LR)
2xR27
Wariant SEAD
1xAGM-78 Standard
Wariant CC
1xR40
1xAIM-9M
Wariant CAS
2xCBU-72
Image SIŁY AEROMOBILNE 1. Skrzydło Lekkie
Dowódca: Bogusław Kiwka
Rozmieszczenie: Krasnostaw
Sprzęt:
Skuteczność: 6,1*2
8xMi2, 16x9M14 Maljutka

2. Skrzydło Lekkie[/i]

Dowódca: Bogusław Kiwka
Rozmieszczenie: Czernogorsk
Sprzęt:
Skuteczność: 6,3*2
9xMi2, 18x9M14 Maljutka

3. Skrzydło Lekkie
Dowódca: Jan Koceń
Rozmieszczenie: Czernogorsk
Sprzęt:
Skuteczność: 5,6
2xMi34, 4xAtaka

Image MARYNARKA WOJENNA

1. Dywizjon Okrętów Podwodnych Republik Czarnoruskich
ZOP "Chwała Ludu Czarnorusi" Kilo Class
Rozmieszczenie: Czernogorsk
Dowódca: Jakub Witryk (Wilk Morski HONOR:42)

ZOP "Chwała Czernogorska Kilo Class
Rozmieszczenie: Czernogorsk
Dowódca: Dimitri Woźniew (Wilk Morski HONOR:56)

1. Dywizjon Okrętów Ludowych Republik Czarnoruskich
"Jan" João Coutinho class
Rozmieszczenie: Novigrad
Dowódca: X

2. Dywizjon Okrętów Ludowych Republik Czarnoruskich

"Jutrzenka" Island Class
Rozmieszczenie: Miroslavl
Dowódca: Makary Wincent

"Ulryk" Osa Class
Rozmieszczenie: Miroslavl
Dowódca: X

"Kos" Houdong class
Rozmieszczenie: Miroslavl
Dowódca: X

"Trzcina" Houdong class
Rozmieszczenie: Miroslavl
Dowódca: X

Rezerwa:
5x BPM97
7x SPG 9
4x T-80B1VZ
10x BTR-80A
6x Podnos
8x 2S1 Gvozdika
6x BMP1P
2x BTR 94
8x BMP3 Leszek (dla KR)
9x Techniczy RCL
2x Cięzarówka Opancerzona
10x TOW2B
6x (Z)
2x Stinger
1x Osa
1x Lav-600
1x Doz80
1x T-64B1
6x T-64BV "Tarchovnik"
2x Shilka

7x CBU-72
9x 250KG
19x AIM-9M
21x R-40
7x AGM-72 Standard
2x YakB
4x S-5
6x Ataka

Sprzęt dla:
3x KOMPANIE CDF
AK-74
RPK
RPG-7

Post Reply