Południowe Sahrani

Post Reply
User avatar
Peeguła
Gracz
Posts: 86
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:44 pm

Południowe Sahrani

Post by Peeguła » Mon Aug 01, 2011 11:04 pm

POŁUDNIOWE SAHRANI - RESZTKI IMPERIUM?
Wyspa Sahrani została skolonizowana przez europejczyków na początku XVIII wieku - dokładnie w 1788 roku. Bardzo szybko przybyło tam wielu hiszpańskich duchownych, co spowodowało przyjęcie się języka hiszpańskiego na wyspie mimo prawdziwej mieszanki kulturowej.
Życie na Sahrani, będącej królestwem pod brytyjskim protektoratem przebiegało spokojnie do czasu, gdy niedawno powstały Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich podjął się próby poszerzenia swoich wpływów w rejonie basenu Morza Zielonego.
Pierwszą ofiarą padła - w 1925 roku - Republika Sahrani Jana Novotnego. Kraj pełen materiałów rzadkich pozwalających rozwinąć przemysł ciężki w rejonie przyciągał jak magnes KC w Moskwie, ale prawdziwą chrapką była wyspa: północ pełna złóż węgla i uranu, a południe pływające w ropie. Przed II wojną światową komunistą szło relatywnie słabo, a Królestwo Sahrani rządzone wtedy przez króla Jose I zachowało niezależność.
Wszystko układało się prawidłowo do roku 1964, gdy rozpoczęła się wojna domowa lądowaniem komunistów de la Barki na północy. Na pozór silna armia królewska okazała się niemal bezużyteczna, żołnierzom brakowało wigoru, broń była stara. Królestwo potrzebowało odświeżenia, pozbycia się wzorców przedwojennych - a taką możliwość dawała ludziom armia idąca z północy.
Cudem uratowany kraj dzięki umowie z Londynem zachował niezależność. Król jednak był bardzo niepopularny, a społeczeństwo domagało się utworzenia parlamentu, na co ten nie chciał się zgodzić. Seria zamieszek, która wybuchła na początku 1965 roku została krwawo stłumiona przez rząd. Wydawało się, że odwilży nie będzie, a jednak! Josego I powalił zawał w lutym tego samego roku. Władzę przejął jego młody syn Jose II, zaledwie 19 latek. Skłaniał się on jednak w kierunku tendencji lewicowych, co nie podobało się możnym. Młody król dziwnym trafem złamał sobie kark w czasie przejażdżki konnej w 1969. Koronowany został Jose III, który miał wtedy tylko 7 lat, więc de facto rządziła królewska matrona, pani Mendoza. Mendoza nie dała się zmanipulować, ale i tak nie było takiej potrzeby: umysłowo była 200 lat za światem i wciąż dzieliła kraj na chłopów, mieszczan itd.
Kraj był na skraju wrzenia, gdy 18-letni Jose III wkroczył na tron latem 1980 roku. Spodziewano się, że w ogóle nie zostanie dopuszczony do władzy, jednak rezolutny młodzieniec podołał zadaniu i odsunął Mendozę od władzy.
Nie utworzył parlamentu, ale otworzył się na świat, za jego panowania ludzie odetchnęli świeżym powietrzem, zaś Sahrani stało się popularne nie z powodu ropy, ale pięknych plaż i zabudowy, które stworzyły podwaliny pod turystykę. Do miasta Ortego, wybudowanego w dolinie na zasadzie schodów, gdzie całe osiedla stały na numerowanych kaskadach napłynęły setki turystów ciesząc podniebienie lokalnymi knajpkami. Dolores - miasto otoczone fosą i połączone trzema mostami uznane zostało obok Hellonu za najlepszy system obronny dawnych czasów i przyciągnęło wieku turystów i badaczy. Miasto Cayo i położony w nim hotel Arcadia stały się synonimem słowa "kurort" interesując cały świat zachodni.
Królestwo Południowego Sahrani odetchnęło i stało się popularniejsze niż ich głośny sąsiad z północy. Głosy wielu turystów opowiadały się za ochroną kraju przez siły trzecie - i tak oto, lata po zimnej wojnie - na wyspę przybyły na prośbę Paraiso wojska USA celem przeszkolenia sił Królewskiego Korpusu Armii Sahrani (RACS). Militarnego zapędy Richardeza jeżyły włos na głowie czołowych polityków z południa. USA miały stać się tarczą.
Krótko po ewakuacji amerykanów wybuchła nowa wojna, na szczęście dla południa zakończona zwycięstwem królestwa. Po 44 latach podziałów wyspa znów została zjednoczona. Prawdziwy kryzys miał jednak dopiero nadejść...
Jose III miał dwójkę ambitnych dzieci: syna Orlando i córkę Izabelę. Ta ostatnia pragnęła władzy i dokonała udanego zamachu na życie ojca i brata, który na świecie został potraktowany jako "katastrofa królewskiego helikoptera". Izabela, reprezentując konserwatywne wartości (i utrzymując w młodości kontakty z panią Mendozą) wprowadziła rządy żelaznej ręki i zastosowała represje względem mieszkańców byłego DRS, tworząc nawet w Eponii obozy koncentracyjne. Ruch partyzancki jednak rósł dalej w siłę i rząd centralny nie potrafił poradzić sobie z problemem. Gdy dwór zelektryzowała wiadomość o posiadaniu przez rebeliantów broni atomowej, Izabela poprosiła o pomoc firmę Blackwater Company, znaną na świecie ostoję najemników. Korporacja wysłała na Sahrani grupę żołnierzy, którzy mieli przejąć broń atomową.
W zasadzie atak zakończył się sukcesem. W zasadzie. Większa część obozu została wyeliminowana, ale - ku zdziwieniu dworu, królowej i najemników - dowódcą rebeliantów okazał się... książę Orlando, który przeżył zamach.
Udowodnił on fabrykację dowodów o rzekomej broni atomowej i swoją tożsamość, co spowodowało, że rząd Izabeli stał się nielegalny. Na wieść o tym najemnicy zmienili stronę, dysponując rządowymi informacjami wywiadowczymi wyeliminowani obozy koncentracyjne, gdzie przetrzymywany był m. in. prezenter słynnej na całą okolicę stacji AAN News. Gdy powstańcy opanowali budynek tej stacji i nadali komunikat o sytuacji, świat cofnął uznanie dla rządu Izabeli dając zielone światło powstańcom. Większość jednostek armii i policji zmieniły stronę. W sierpniu 2009 roku Izabela została schwytana i rozstrzelana,a na króla koronował się Orlando, zwany odtąd Orlando I.
Niestety, brak stabilności na wyspie otworzył Rosjanom drogę do podważenia legalności aneksji Demokratycznej Republiki Sahrani. Rada Bezpieczeństwa przyznała rację i Paraiso utraciło mandat na tereny północne, gdzie wrócił Richardez z współpracownikami i odbudował kraj.

Królestwo Południowego Sahrani jest zmęczone ciągłym konfliktem, ale nareszcie posiada stabilną władzę po dwóch latach wojennej zawieruchy. Król utworzył parlament, otworzył ponownie granice kraju, odprawił najemników i podjął się działalności politycznej wychodząc z polityki izolacjonizmu. Czy król zdecyduje się zjednoczyć wyspę? Czy wpływy wyspy wylądują także na lądzie? Czy król utworzy stabilny rząd? Czas pokaże...


GOSPODARKA:
Ten kraj jest jak Myrtana, tylko bardziej. Dochody z turystyki są olbrzymie, za to produkcja minimalna i nie zaspokaja potrzeb ludności, większość gospodarki nie związanej z turystyką to sektor usług. Praktycznie wszystko jest importowane, a importować trzeba mieć za co... Kryzys w przypadku wejścia do wojny bez przygotowania to kwestia 2-3 miesięcy. A jeśli jeszcze wojna będzie toczyć się z przeciwnikiem silniejszym na morzu, oznacza to dla kraju zabójstwo.
Co gorsza, rozwinięcie sektora produkcji będzie trudne - dzięki turystyce płace są na tyle wysokie, że nie opłaca się niczego produkować.
SOCJAL:
Duża część usług publicznych jest zapewniana przez sektor prywatny - szkoły, szpitale, fundusze emerytalne... Czym niemniej państwo żeby uniknąć niezadowolenia biedniejszej części społeczeństwa musi utrzymywać swoje usługi na zadowalającym poziomie, no a policja jest jedna, nieźle wyposażona i wynagradzana. Poziom socjalu:
minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.

Infrastruktura portowa (ilośćxpoziom doków, nabrzeże):
Paraiso - 1x4, 1x3, 2x2, 500 metrów
Ortego - 1x2, 200 metrów
Estrella - 1x2, 180 metrów
Dolores - 120 metrów
Cayo - 160 metrówKrólestwo Południowego Sahrani
Ustrój: Monarcia konstytucyjna, parlament, 150 miejsc, centrum, interwencjonizm.
Przyrost Naturalny: 18 ludzi na miesiąc
Populacja Początkowa: 624 ludzi
Bazowa duma narodowa: 0,9
Bazowa popularność przywódcy: 1,1
Budżet militarny: 4,1 miliarda
Szczególna cecha terenowa (zwiększa prawdopodobieństwo na jej wylosowanie): Doktryna defensywna
Początkowy dochód miesięczny:
SEP - 124 mln; 40% SEP ogólny, 60% SEP turystyczny
Przedsiębiorstwa państwowe - 0 mln.
Razem 124 mln.
Demografia: 76% sahrańczycy, 10% amerykanie, 14% inni, głównie Europa i Ameryka
Religia panująca: Brak, wolność wyznania, słabe wpływy chrześcijaństwa
Bazowi partnerzy handlowi: UE, USA, w najmniejszym stopniu Chiny
System władzy: Król dzierży dużą władzę w swych rękach, ale musi liczyć się z parlamentem w szczególności dążąc do wojny lub wprowadzając wyraźne zmiany polityczne. Obyczaje definiuje konstytucja bazująca na brytyjskiej, z wyłączeniem systemu władzy oraz wszystkiego, co zostało opisane powyżej.
W parlamencie nie ma specjalnych frakcji. Tzw. anarchiści (dążący do ustanowienia republiki) z pomysłu króla do parlamentu wejść nie mogą...
PKB na osobę: wysokie, duży dochód z turystyki, średnie opodatkowanie
Sugerowana gazeta główna: brak
Sugerowana stacja radiowa: Ojo Enfocado
Sugerowana stacja telewizyjna: AAN News Sahrani
Sugerowana nazwa sił zbrojnych: Royal Army Corps of Sahrani/Real Cuerpo de Ejercito de Sahrani (RACS/RCES), Royal Sahrani Air Force/Real Fuerza Aerea de Sahrani (RSAF/RFAS), Royal Sahrani Navy/Real Marina de Sahrani (RSN/RMS)
Zdolność transportowa: Duża (wolny przepływ wojsk po wyspie, 3 kompanie na morzu chyba, że GM zadecyduje inaczej)
Inne: W południwoym Sahrani znajdują się wyraźne złoża ropy naftowej. Jest to także najbardziej uturystyczniony region Morza Zielonego


SPIS PROWINCJI:
Paraiso: 3/38/15, B, L, 5 ludzi
Estrella: 0/15/10, 2B, 4 ludzi
Sierra Madre: 0/5/5, 1 człowiek
Ortego: 1/22/23, B, 3 ludzi
Dolores: 0/10/19, 2 ludzi
Cayo: 0/10/28, 3 ludzi
Rachmadi: L

User avatar
von Mansfeld
Posts: 105
Joined: Thu May 31, 2012 9:01 am
Contact:

Re: Południowe Sahrani

Post by von Mansfeld » Sat Mar 30, 2013 6:09 pm

ZAKUPY
Mam do dyspozycji 4100 milionów

Wydaję 700 mln na doktryny (Nowoczesny Blitzkrieg, Opóźnienie, Fleet-in-Being)

Zostaje mi 3400 milionów

Zamawiam sprzęt głównie od Niemiec, ewentualnie z UE. Dostaję 18% zniżki z Niemiec (w tym 24% na broń wsparcia piechoty), 14% na resztę zakupów z UE.

Kupuję broń strzelecką: HK G3A3 (600 mln x 82% ceny = 492 mln), HK 21E (800 mln x 76% ceny = 608 mln), broń ręczną przeciwpancerną Panzerfaust 3 (185 mln x 82% ceny = 151.7 mln). Wydałem 1251.7 mln na sprzęt piechoty.

Zostaje mi 2148.3 mln

Zamawiam sprzęt:
Niemcy (18% zniżki):
 • 18 x Leopard 2A4 (487.08 mln)
 • 70 x Marder 1A3 (109.06 mln)
 • 8 x Panzerhaubitze 2000 (150.88 mln)
 • 9 x Milan II+ (11.07 mln)
 • Parchim class (63.96 mln)
 • 2 x 27 mm Mauser (1.64 mln)
 • 4 x IRIS-T (19.68 mln)
Szwecja (14% zniżki):
 • 3 x RBS 70 (7,224 mln)
 • 2 x JAS 39 Gripen (172 mln)
Wielka Brytania (14% zniżki):
 • 4 x Brimstone (29.24 mln)
Turcja (0%, trololo)
 • Kiliç class (100 mln)
Zostaje mi 996.466 mln

Robię 4 kompanie: pancerną, zmechanizowaną SF, piechoty morskiej, zmechanizowaną. Wydaję na to 822.5 mln

Kompania pancerna
Plutonów: 3 + 1
Zużyłem 44 ludzi na załogi
Łącznie sprzętu: 11 x Leopard 2A4
Sekcja HQ:
2x Leopard 2A4
Pluton Pancerny 1:
3x Leopard 2A4
Pluton Pancerny 2:
3x Leopard 2A4
Pluton Pancerny 3:
3x Leopard 2A4
Kompania zmechanizowana SF
Plutonów 3+1
Zużyłem 100 ludzi stanu osobowego + 51 załogi (42 na transportery, 9 na ATGMy), łącznie 151 ludzi
Łącznie sprzętu: 14 x Marder 1A3, 3 x Milan II+
Sekcja HQ:
10 ludzi
2 x Marder 1A3
Pluton Zmechanizowany 1
30 ludzi
1 x Milan II+
4 x Marder 1A3
Pluton Zmechanizowany 2
30 ludzi
1 x Milan II+
4 x Marder 1A3
Pluton Zmechanizowany 3
30 ludzi
1 x Milan II+
4 x Marder 1A3
Kompania piechoty morskiej
Plutonów 3+1
Zużyłem 82 ludzi stanu osobowego + 51 załogi (42 na transportery, 9 na ATGMy), łącznie 133 ludzi
Łącznie sprzętu: 14 x Marder 1A3, 3 x Milan II+
Sekcja HQ:
10 ludzi
2 x Marder 1A3
Pluton Zmechanizowany 1
24/30 ludzi
1 x Milan II+
4 x Marder 1A3
Pluton Zmechanizowany 2
24/30 ludzi
1 x Milan II+
4 x Marder 1A3
Pluton Zmechanizowany 3
24/30 ludzi
1 x Milan II+
4 x Marder 1A3
Kompania zmechanizowana
Plutonów 3+1
Zużyłem 82 ludzi stanu osobowego + 51 załogi (42 na transportery, 9 na ATGMy), łącznie 133 ludzi
Łącznie sprzętu: 14 x Marder 1A3, 3 x Milan II+
Sekcja HQ:
10 ludzi
2 x Marder 1A3
Pluton Zmechanizowany 1
24/30 ludzi
1 x Milan II+
4 x Marder 1A3
Pluton Zmechanizowany 2
24/30 ludzi
1 x Milan II+
4 x Marder 1A3
Pluton Zmechanizowany 3
24/30 ludzi
1 x Milan II+
4 x Marder 1A3
Zostaje mi 174.216 mln. Na początku mam do dyspozycji 624 ludzi. W kompaniach zużyłem 461 ludzi, zostaje mi 163 ludzi. Tworzę:

1-szą baterię artylerii:
4 x Panzerhaubitze 2000 (zużywam 20 ludzi)

2-gą baterię artylerii:
4 x Panzerhaubitze 2000 (zużywam 20 ludzi)

Wydaję 30 mln na dwie baterie artylerii i zostaje mi 144.216 mln oraz 122 ludzi. Lotnictwo:

Eskadra lotnictwa:
2 x JAS 39 Gripen (27 mm Mauser, IRIS-T, IRIS-T)
Skuteczność air: 49 - 66
Skuteczność ląd: 2 x 0.15
Unik: 161%

Wydaję na to 2 ludzi, zostaje mi 120 ludzi. Marynarka wojenna:

Korweta typu ASW Parchim class, zużywa 60 ludzi
Korweta “kieszonkowa”/Missile boat Kiliç class, zużywa 45 ludzi

Zostaje mi 15 ludzi, zostaje mi 144.216 mln.

User avatar
SilverRPL
Posts: 25
Joined: Sun Oct 27, 2013 9:11 pm

Re: Południowe Sahrani

Post by SilverRPL » Fri Nov 01, 2013 7:37 pm

Image
Real Cuerpo de Ejercito de Sahrani (RCES)

Dane globalne:
Duma narodowa: 0.9
Poparcie przywódcy: 1.3
Środki dostępne:
 • Przyrost naturalny: 18 ludzi/miesiąc
 • Populacja: 63 ludzi
Kompanie: 1 Zmech SF, 1 Marines, 1 Panc, 1 Zmech
Utrzymanie sprzętu: 10.897196 mln (18% + 5% [czarodzieje logistyczni FTW!] zniżki na utrzymanie wszystkiego)
Partnerzy handlowi: Niemcy 18%, reszta UE 14%
Profesjonalizacja: 0
Przywilej: centrum technologiczne za 130 mln, budowane od tury 0.

Broń główna: HK G3A3 ( 3 - 8 )
Broń wsparcia: HK 21E ( 8 - 14 )
Broń ppanc.: Panzerfaust 3 ( 2,8 - 3,8 )
Skuteczność broni piechoty: 5.5 - 11 ( 2,8 - 3,8 )
Kamuflaż: DOKTRYNY:
Lądowe:
Nowoczesny Blitzkrieg (EXP + 5 MORALE + 2, koszt wszystkich formacji + 15%)
 • Fazy Operacji (EXP +5, MORALE +2)
Opóźnienie ([wszystko] obrona + 0,05, MORALE + 3)
 • Umocnienia ([wszystko] obrona + 0,1, EXP +2)
 • Straż Przednia ([wszystko] obrona +0.05, EXP +3)
Powietrzne:
Nacisk na Szybkość [Myśl] (A-EXP +7, A-MORALE +2, unik +2%, cena samolotów +5%)
 • (brak)
Morskie:
Fleet-In-Being (M-EXP +15, M-MOR +5)
 • (brak)
Modyfikatory globalne:
EXP +15
MORALE +7
Koszta formacji +15%
Obrona [wszystko] +0,2
A-EXP +7
A-MORALE +2
Unik +2%
Cena samolotów +5%
M-EXP +15
M-MORALE +5
Armia lądowa: EXP 65, MOR 57
Flota powietrzna: EXP 57, MOR 52
Marynarka wojenna: EXP 65, MOR 55


Real Fuerza Tierra de Sahrani (RFTS)


1º Compañía Blindada “Reconquista” (Panc.) (Kpt. Jiménez Pedro de Federmann, Czarodziej logistyczny, Lis pustyni, ODDANIE: 83)
EXP 65, MOR 57
Łączna skuteczność kompanii: 18 - 23
Obrona przeciwlotnicza: 1 x 93%
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: nie bierzemy pod uwagę
Łącznie sprzętu: 11 x Leopard 2A4, 1 x Roland (93%)
Rozmieszczenie: Ortego
Sekcja HQ:
2 x Leopard 2A4
1 x Roland (92%)
Skuteczność: 18 - 23
Pluton Pancerny “Amarillo”:
3 x Leopard 2A4
Skuteczność: 18 - 23
Pluton Pancerny “Rojo”:
3 x Leopard 2A4
Skuteczność: 18 - 23
Pluton Pancerny “Azul”:
3 x Leopard 2A4
Skuteczność: 18 - 23
1º Real Fuerza Compañía “Real Fusileros” (Zmech. SF) (Mjr. Diego Francisco de Bastidas, Czarodziej logistyczny, Lis pustyni, ODDANIE: 17)
EXP 80, MOR 72
Łączna skuteczność kompanii: 7,8 – 12,5 (4 - 8,12)
Obrona przeciwlotnicza: 1 x 59% (MANPADS)
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 100
Łącznie sprzętu: 14 x Marder S1, 6 x Milan II+, 1 x RBS-70
Rozmieszczenie: Paraiso
Sekcja HQ:
10 ludzi
1 x RBS-70 (59%)
2 x Marder S1
Skuteczność: 7,8 – 12,5 (2,8 – 3,8)
Pluton Zmechanizowany 1:
30 ludzi
2 x Milan II+
4 x Marder S1
Skuteczność: 7,8 – 12,5 (3,2 – 5,24)
Pluton Zmechanizowany 2:
30 ludzi
2 x Milan II+
4 x Marder S1
Skuteczność: 7,8 – 12,5 (3,2 – 5,24)
Pluton Zmechanizowany 3:
30 ludzi
2 x Milan II+
4 x Marder S1
Skuteczność: 7,8 – 12,5 (3,2 – 5,24)
1º Infantería de Marina Compañía “Real Condotieros” (Mor.) (Mjr. Álvar Ponce de León, Starogwardzista, Świętokrzyski, ODDANIE: 54)
EXP 75, MOR 67
Łączna skuteczność kompanii: 7,8 – 12,5 (4 - 8,12)
Obrona przeciwlotnicza: 1 x 59% (MANPADS)
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 100
Łącznie sprzętu: 14 x Marder S1, 6 x Milan II+, 1 x RBS-70
Rozmieszczenie: Cayo
Sekcja HQ:
10 ludzi
1 x RBS-70 (59%)
2 x Marder S1
Skuteczność: 7,8 – 11,5 (2,8 – 3,8)
Pluton Zmechanizowany 1:
30 ludzi
2 x Milan II+
4 x Marder S1
Skuteczność: 7,8 – 12,5 (3,2 – 5,24)
Pluton Zmechanizowany 2:
30 ludzi
2 x Milan II+
4 x Marder S1
Skuteczność: 7,8 – 12,5 (3,2 – 5,24)
Pluton Zmechanizowany 3:
30 ludzi
2 x Milan II+
4 x Marder S1
Skuteczność: 7,8 – 12,5 (3,2 – 5,24)
1º Compañía Mecanizada “Tercio” (Zmech.) (Kpt. Gonzalo Lucas de Ordaz, Doktryna defensywna, Lis pustyni, ODDANIE: 66)
EXP 65, MOR 57
Łączna skuteczność kompanii: 7,8 – 12,5 (4 - 8,12)
Obrona przeciwlotnicza: 1 x 59% (MANPADS)
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 100
Łącznie sprzętu: 14 x Marder S1, 6 x Milan II+, 1 x RBS-70
Rozmieszczenie: Ortego
Sekcja HQ:
10 ludzi
1 x RBS-70 (59%)
2 x Marder S1
Skuteczność: 7,8 – 12,5 (2,8 – 3,8)
Pluton Zmechanizowany 1:
30 ludzi
2 x Milan II+
4 x Marder S1
Skuteczność: 7,8 – 12,5 (3,2 – 5,24)
Pluton Zmechanizowany 2:
30 ludzi
2 x Milan II+
4 x Marder S1
Skuteczność: 7,8 – 12,5 (3,2 – 5,24)
Pluton Zmechanizowany 3:
30 ludzi
2 x Milan II+
4 x Marder S1
Skuteczność: 7,8 – 12,5 (3,2 – 5,24)
1º Artillería Batería
4 x Panzerhaubitze 2000 (4 x 0,32 – 0,77)
Łączne wsparcie: 1,28 – 3,08
Sierra Madre

2º Artillería Batería
4 x Panzerhaubitze 2000 (4 x 0,32 – 0,77)
Łączne wsparcie: 1,28 – 3,08
Ortego

1º Batería Antiaérea
1 x Crotale (112%)
1 x Roland (93%)
Paraiso

Dowódcy rezerwowi:
Por. Hernando Rodrigo de Serpa (Doktryna defensywna, Świętokrzyski, ODDANIE: 83)
Kpt. Pedro Juan de Almagro (Niszczyciel fortec, Ranger, ODDANIE: 95)

Rezerwy sprzętowe:
7 x Leopard 2A4 (bez załóg)
10 x Marder 1A3 (bez załóg)
18 x Marder S1 (bez załóg)
10 x L16A2 81 mm (bez załóg)
12 x PVPJ 1110 90 mm (bez załóg)

Real Fuerza Aerea de Sahrani (RFAS)

1º Aire Escuadrón de Caza (Kpt. Diego Alonso de Quesada, Niszczyciel flot, LĄDOWANIE: 78)
2 x JAS 39 Gripen (27 mm Mauser, IRIS-T, IRIS-T)
Skuteczność air: 49 - 66
Skuteczność ląd: 2 x 0,15
Unik: 161% + 2% = 163%
A-EXP 57
A-MORALE 52
Paraiso
Alternatywny set (Close Air Support):
2 x JAS 39 Gripen (27 mm Mauser, Brimstone, Brimstone)
Skuteczność air: 25 - 30
Skuteczność ląd: 2 x 2,05
Unik: 101% + 2% = 103%
Rezerwy sprzętowe:
4 x Brimstone

Real Marina de Sahrani (RMS)

UNRMS “Carraca Rojo” (Kiliç class) (Kpt. Cristóbal Juan de Nicuesa, Wybitny taktyk, HONOR: 18) (Paraiso)
UNRMS “Guadaña Para los Tiburones” (Parchim class) (Kpt. Ruiz Hernando Garrido, Wybitny taktyk HONOR: 45) (Paraiso)

Rezerwy sprzętowe:
(brak)

Utrzymanie sprzętu
Mam 23% zniżkę na utrzymanie sprzętu (18% + 5% za czarodziei logistycznych)
 • 18 x Leopard 2A4 (4.5738 mln)
 • 60/10 x Marder S1/1A3 (1.0241 mln)
 • 8 x Panzerhaubitze 2000 (1.4168 mln)
 • 18 x Milan II+ (0.2079 mln)
 • 10 x L16A2 81 mm (0.036575 mln)
 • 12 x PVPJ 1110 90 mm (0.035112 mln)
 • 1 x Crotale (0.2618 mln)
 • 2 x Roland (0.3588 mln)
 • 1 x Parchim class (0.6006 mln)
 • 1 x Kiliç class (0.77 mln)
 • 3 x RBS-70 (0.06468 mln)
 • 2 x JAS 39 Gripen (1.54 mln)
Suma: 10.897196 mln
Last edited by SilverRPL on Sat Nov 02, 2013 2:59 pm, edited 1 time in total.
GG: 48746778

User avatar
SilverRPL
Posts: 25
Joined: Sun Oct 27, 2013 9:11 pm

Re: Południowe Sahrani

Post by SilverRPL » Fri Nov 01, 2013 7:39 pm

SPIS PROWINCJI:
Paraiso: 3/38/15, B, L, 5 ludzi
Estrella: 0/15/10, 2B, 4 ludzi
Sierra Madre: 0/5/5, 1 człowiek
Ortego: 1/22/23, B, 3 ludzi
Dolores: 0/10/19, 2 ludzi
Cayo: 0/10/28, 3 ludzi
Rachmadi: L

Aktualny dochód miesięczny
SEP - 132.223 mln; 42.546% SEP ogólny (56.256 mln), 57.454% SEP turystyczny (75.966 mln)
Przedsiębiorstwa państwowe - 0 mln.
Razem 132.223 mln.

Fabryki wojskowe: 4

SPIS PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCH:
(brak)

UMOCNIENIA
Paraiso: 0 poziom
Estrella: 0 poziom
Sierra Madre: 0 poziom
Ortego: 0 poziom
Dolores: 0 poziom
Cayo: 0 poziom
Rachmadi: 0 poziom
GG: 48746778

User avatar
SilverRPL
Posts: 25
Joined: Sun Oct 27, 2013 9:11 pm

Re: Południowe Sahrani

Post by SilverRPL » Fri Nov 01, 2013 8:02 pm

Real Centro Tecnológico/Royal Technology Centre

Rozliczenie finansowe:
Koszt budowy: 130 mln
Przychody:
+0.576521 mln wpływ do SEPu (0.212596 mln/turę)
+12 mln licencja modernizacyjna Boragh M1
+5 mln za modernizację KL-7.62/M
+20 mln za projekt Timsah 1
+12 mln licencja modernizacyjna KTO Ryś Z1
Bilans: −80.423479 mln

Lista przeprowadzonych modernizacji

Broń strzelecka
KL-7.62/M (4 - 7, +1)
Modernizacja broni strzeleckiej KL-7.62. Oszynowanie RIS na łożu oraz pokrywie komory zamkowej, teleskopowa kolba 6 pozycyjna ergonomiczny, chwyt pistoletowy, chwyt przedni na szyne RIS i celownik kolimatorowy AIM-Point.
Uzytkownicy: Islamska Republika Takistanu

Pojazdy
Boragh M1 (10 - 14; 570 tys USD/sztuka)
Układ Jezdny: 11, Sylwetka; 9, Pancerz: 5 +1 -> 9, Silnik: 12, Działo: 15 -> 15 +2, Elektronika: 10, Komunikacja: 3
Projekt na bazie Boragh MICV. Dodano wyrzutnię przeciwpancernych pocisków kierowanych Toophan oraz pancerz typu SLAT.
Uzytkownicy: Islamska Republika Takistanu
KTO Ryś Z1- (10 - 14; 1.05 mln USD/sztuka)
Układ Jezdny: 12, Sylwetka; 8, Pancerz: 5 -> 10, Silnik: 11 -> 13, Działo: 8 -> 15 +2, Elektronika: 7 +1 -> 10, Komunikacja: 5 -> 6
Projekt na bazie KTO Ryś. Dodano wyrzutnię przeciwpancernych pocisków kierowanych 9P135 (opcja wystrzeliwania AT-4 oraz AT-5), wieżę od BMP-2D (w tym działko automatyczne 2A42 kaliber 30 mm, standard elektroniczny oraz komunikacyjny BTR-94), SKO z dalmierzem laserowym, siatkę przeciwkumulacyjną SLAT oraz aluminiowo-karbidowe wkładki na pancerz, silnik z BMP-3 wraz z nowym powerpackiem. "Uboższa" wersja Z1 (bez minusa), bo brak termowizji.
Uzytkownicy: Republika Zekistanu
KTO Ryś Z1 (10 - 16; 1.55 mln USD/sztuka)
Układ Jezdny: 12, Sylwetka; 8, Pancerz: 5 -> 10, Silnik: 11 -> 13, Działo: 8 -> 15 +2, Elektronika: 7 +1 -> 10 +2, Komunikacja: 5 -> 6
Projekt na bazie KTO Ryś. Dodano wyrzutnię przeciwpancernych pocisków kierowanych 9P135 (opcja wystrzeliwania AT-4 oraz AT-5), wieżę od BMP-2D (w tym działko automatyczne 2A42 kaliber 30 mm, standard elektroniczny oraz komunikacyjny BTR-94), SKO z dalmierzem laserowym, termowizję, siatkę przeciwkumulacyjną SLAT oraz aluminiowo-karbidowe wkładki na pancerz, silnik z BMP-3 wraz z nowym powerpackiem.
Uzytkownicy: Republika Zekistanu
Marder S1 (10 - 14; 800 tys. USD/sztuka)
Układ Jezdny: 12, Sylwetka: 8, Pancerz: 10, Silnik: 12, Działo: 13 -> 17, Elektronika: 10 -> 12, Komunikacja: 8
Projekt na bazie Marder 1A3. Wymieniono wieżyczkę na E-4 (w tym z działkiem automatycznym MK 30-2, kaliber 30 mm), dodano SKO wraz z dalmierzem laserowym.
Użytkownicy: Królestwo Południowego Sahrani
Timsah 1 (9 - 19; 15.5 mln/sztuka)
Układ Jezdny: 12, Sylwetka: 9, Pancerz: 5, Silnik: 11 -> 12, Działo: 9 +2 -> 15 +2, Elektronika: 12 -> 15 +2, Komunikacja: 3
Projekt na bazie M-80A oraz wieżyczki z T-55AM2. Wymieniono wieżyczkę na tę z T-55AM2, wraz z wymianą działa (na 100 mm D-10T z opcją wystrzeliwania przeciwpancernych pocisków kierowanych z lufy), systemów elektronicznych, dodaniem termowizji. Dodano silnik z BMD-4M/BMP-3. Jest to lekki czołǵ, mogący pełnić rolę pojazdu wsparcia ogniowego.
Uzytkownicy: Republika Zekistanu
GG: 48746778

Post Reply