When Diplomacy Fails

When Diplomacy Fails jest grą ekonomiczną, militarną i polityczną...
FAQ :: Search :: Members :: Groups :: Register
Login
It is currently Thu Jul 19, 2018 11:03 pmPost new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Czarnoruś
PostPosted: Fri Mar 03, 2017 12:43 am 
Offline
Game Master
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm
Posts: 619
Czernaruś/Czarnoruś (zapis nie ustalony) - kraj w tarapatachCzernaruś jako kraj niezależny powstała niedawno - w 1837 roku. Poprzednio zamieszkiwały ten rejon plemiona kozaków przybyłych z północy w okolicach XII wieku. Do XIX wieku ciężko mówić o pełnoprawnym kraju, ale raczej osadach rozrzuconych po okolicy, połączanych pewnymi więzami krwi. Nawet w XV wieku, w obliczu najazdu Alfdorfu plemiona zjednoczyły się tylko na okres wojny pod wodzą Dymirta Ulryka, z pochodzenia zresztą... Altdorfczyka.
W 1411 roku kozacy wygrali bitwę pod Muszyną, ale przegrali oblężenie Mittenlandu. Mimo wszystko, po odżegnaniu zagrożenia, sojusz ponownie rozpadł się.
Przez setki lat kozacy żyli w odosobnieniu na zalesionych wzgórzach, nazwanych potem z powodu swojej gęstości Czarną Rusią (z powodu niewielkiej ilości promieni słońca przebijających się przez gałęzie. Dlaczego nie Zielona Ruś - nie wiadomo). Konserwatywne wioski zostały dopiero zorganizowane ponownie w jedną społeczność na początku XIX wieku, gdy armie Altdorfu opuściły stolicę. Najazd nie nastąpił, ale Jan Nowotny został nieformalnym przywódcą Ruchu Zjednoczenia Czarnorusi. Jego działania okazały się owocne, w 1837 roku proklamowano powstanie Republiki Czarnorusi. Kraj, jakkolwiek zalesiony i rolniczy wystawił silne armie i opierał się najazdom muzułmanów z południa, jednak nie były one silne. Novigrad prowadził politykę otwartych drzwi do handlu, tworząc podwaliny dzisiejszego wolnego rynku, bez władzy centralnej. W 1901 roku ustanowiono parlament z 300 miejscami dla posłów. Warunkiem kandydowania było wyższe wykształcenie, które jednak w tym okresie posiadało stosunkowo niewielu ludzi.
Ten fakt właśnie wykorzystało ZSRR w 1925 roku przeprowadzając udany zamach stanu, który obalił demokratyczną władzę. W 1926 ustanowiono Czernaruską Republikę Rad, która - mimo teoretycznej niezależności - nazywana była "Czernaruską SRR". Czernaruś wysłała swoje wojska do ZSRR w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, a po jej zakończeniu pozostała w radzieckiej strefie wpływów. Zarówno w Novigradzie, jak i Czernogorsku można zaobserwować pomniki zbudowane dla Armii Czerwonej, która rzekomo przyniosła Czernarusi wolność.
I sekretarzem Czernaruskiej Partii Robotniczej (CPR) w 1949 roku został Jiri Nedbalek... na dłuuugo. Zmarł on dopiero w 1990 roku w wieku 102 lat rządząc Czernarusią twardą ręką.
Mimo iż komuniści utrzymali władzę w kraju, rozwijała się partyzantka demokratyczna, na której czele stanął późniejszy prezydent republiki, Vaclav Vigor. Ostatecznie w lecie 1991 roku na wskutek zamachów bombowych rząd centralny ogłosił stan wojenny. Czołgi wyjechały na ulice, wprowadzono godzinę policyjną i ruszono z kampanią anty-partyzancką. To był sygnał dla opozycji, że czas stanąć do walki. Zadziwiająco dobrze wyposażone siły rebeliantów (w tym wojska pancerne!) postawiły skuteczny opór armii rządowej. Do końca 1992 przejęto kontrolę nad stolicą kraju, Novigradem. Zimowe kontrataki Czernaruskiej Armii Czerwonej (CRA) zakończyły się fiaskiem, ale skutecznie zniszczyły miasto. Na świecie znane jest zdjęcie zniszczonego gmachu Komitetu Centralnego, któe w trakcie walk przechodziło z rąk do rąk aż 18 razy.
Na wiosnę 1992 roku rebelianci proklamowali powstanie II Republiki Czernarusi i rozpoczęli ofensywę zakończoną oszałamiającym sukcesem. Bez charyzmatycznego przywódcy, latem tego samego roku KC CPR uciekło do Federacji Rosyjskiej. W trakcie rocznych walk zginęło ponad 3 tysiące rebeliantów, 5 tysięcy żołnierzy CRA i 10 tysięcy cywilów, co daje razem 18 tysięcy zabitych. Czernaruś zasługiwała na okres spokoju i odbudowy... ale nie.
W XXI wieku rozwinęła się w kolebce ruchu robotniczego, Czernogorsku nowa partia komunistyczna. Na czele Czarnoruskiego Ruchu Czerwonej Gwiazdy (ChDKZ) stanął niejaki "Akula" Lopotev i w 2010 roku podjął się ze wsparciem FR zamachu stanu. Siły rządu centralnego okazały się zbyt słabe i rząd zwrócił się o pomoc do USA. US Navy skierowała w ten rejon grupę bojową na LHD-71 "Khe Sahn" 27th Marine Expeditionary Unit. W ramach połaczonej operacji czernarusko-amerykańskiej "Czerwone Żniwa" ("Harvest Red") siły czedaków zostały rozbite, a władza Novigradu przywrócona. Niestety, ChDKZ wciąż posiadał poparcie Rosji, a jej główni przywódcy, w tym Lopotev zbiegli na północ, do Krasnostawu. Wykorzystując zaangażowanie USA w regionie, FR postawiła sprawę jasno: 31 października 31. pułk WDW Federacji Rosyjskiej wkroczył do Krasnostawu i Czernogorska, zaś USA utraciła mandat ONZ co doprowadziło do przerwania operacji "Czerwone Żniwa". Pod groźbą wojny z FR, siły Novigradu zostały zmuszone do zdemilitaryzowania obu prowincji, czyli Południowej Zagorii. Lopotev wrócił do do kraju, gdzie proklamował istnienie Niezależnej Robotniczej Republiki Południowej Zagorii.

Sytuacja w Zagorii bardzo nie podoba się mieszkańcom Czernarusi. Czy rząd centralny wykorzysta poparcie USA i przywróci kontrolę nad zbuntowaną prowincją? Czy też stchórzy i stanie przed zagrożeniem zamachem stanu ze strony nacjonalistów? Czy zawęzi współpracę z Federacją Rosyjską, z którą wciąż utrzymuje poprawne stosunki, czy ostatecznie je zerwie? Po czyjej stronie stanie Czernaruś?


GOSPODARKA:
Gospodarczy średniak. Zniszczenia ostatniej wojny dają się we znaki, ale to nic czego nie możnaby naprawić. Gospodarka funkcjonuje, nie jakoś cudownie ale oparta jest na trwałych podstawach - chociaż po secesji Zagorii występują pewne trudności. W porównaniu z miastami wieś jest dość zapuszczona, problemem jest rozdrobnienie gospodarstw.
Turystyka dopiero się podnosi po wojnie i ma spory potencjał. Pytanie czy Czarnoruś chce być drugą Myrtaną. Póki co jest w stanie dłuższy czas prowadzić wojnę bez załamania, lecz do Altdorfu jej daleko.
SOCJAL:
Średnio na jeża. System ani nie jest czarną rozpaczą, ani nie błyszczy, tylko szary jakiś taki. Kolejki do lekarzy, nienajwyższe emerytury, policja która często woli siedzieć za biurkiem niż łapać przestępców... No taka jakby Polska :P Poziom socjalu:
minimalny 20%, wystarczający 30% maksymalny 40%


Infrastruktura portowa (ilośćxpoziom doków, nabrzeże):
Miroslavl - 1x2, 150 metrów
Utes - 150 metrów
Novigrad - 1x4, 1x3,1x2, 400 metrów


Republika Czarnarusi
Ustrój: Demokracja Parlamentarna, jedna izba, 300 miejsc, centro-prawica, raczej interwencjonizm.
Baza rekrutacyjna: 900-1300 ludzi, 30 ludzi na miesiąc
Bazowa duma narodowa: 0,8
Bazowa popularność przywódcy: 0,8
Budżet militarny: 4 miliardy
Szczególna cecha terenowa (zwiększa prawdopodobieństwo na jej wylosowanie): Ranger
Początkowy dochód miesięczny:
SEP - 71 mln; 70% SEP ogólny, 30% SEP turystyczny
Przedsięiorstwa państwowe - 15 mln.
Razem 86 mln.
Demografia: 82% czarnorusini, 14% rosjanie, 1% amerykanie, 3% inni
Religia panująca: Brak, wolność wyznania, acz wyraźnie dominuje prawosławie
Bazowi partnerzy handlowi: USA
UWAGA! Czarnoruś jest byłą republiką radziecką. W turze 0 gracz MUSI przeznaczyć nie mniej niż 75% swoich inwestycji w sprzęt w sprzęt pochodzenia radzieckiego i musi uzyskać zniżkę 35%. Symbolizuje to magazyny przechwycone po wycofującej się Armii Czerwonej w latach '90
System Władzy: Typowa demokracja, jednak bez izby senackiej. Prezydentem jest Anatolij Łomonosow, zaś premierem Victor Stehula. Reprezentują oni tzw. rząd centralny powstały z koalicji dwóch partii w przeszłości. Opozycją jest także centroprawicowa CZRO na czele z Sakajewem, reprezentująca podobne poglądy, ale twardsze stanowisko (typowy polski PiS), Sojusz Lewicy Demokratycznej z Nedbalkiem (zbieżność nazwisk przypadkowa) na czele a także... Narodova Partia (NAPA), której przewodzi Jan Prizrak (typowy polski ONR) dążący do wprowadzenia rządów wręcz nazistowskich. Partia ta utrzymuje aktywne siły paramilitarne!
Partie, tak jak w Polsce, żrą się o wszystko, a rząd centralny nie zawsze daje radę przepchać swoje reformy, dlatego następuje pewna polityczna stagnacja.
Czarnoruś posiada konstytucję, należy wzorować się na nowoczesnej konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, naturalnie z wyłączeniem fragmentów dotyczących informacji podanych wyżej.
PKB na osobę: relatywnie wysokie, funkcjonuje stabilny wolny rynek
Sugerowana nazwa gazety głównej: Graczu wymyśl coś
Sugerowana nazwa stacji radiowej: Radio Klic
Sugerowana nazwa stacji telewizyjnej: Czer-Sat TV
Sugerowana nazwa sił zbrojnych: Chernarussian Defence Forces/Charnoruska Obranna Armada (CDF/COA), Chernarussian Air Force/Chernaruskie Bojove Letectvo (CAF/CBL), Chernarussian Navy/Chernaruskie Valecne Lodstvo (CN/CVL)
Zdolność Transportowa: duża (4 kompanie poza granicami kraju, 2 kompanie na morzu chyba, że GM zadecyduje inaczej)
Poziom państwa: silne gospodarczo, średnio stabilne politycznie, powszechnie uznawane
Inne: Czarnorusini mają problem z jednością swojego kraju, do tego dzielą ich kłótnie polityczne.
Mimo to to solne państwo, które pragnie ponownego zjednoczenia. A jaką metodą to już...
Czarnoruś, podobnie jak Zagoria używa języka czeskopodobnego, a nie rosyjskiego!


SPIS PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCH:
Nazwa/Dochód/Branża/Rozmieszczenie geograficzne
Novigrad Shipyard/6 mln/Stocznia/Novigrad
Chemical Industry Works "Ludvík"/3 mln/Środki czyszczące/Miroslavl
Chernarus Oil Concern "Orelin"/3 mln/Przetwórstwo ropy naftowej i gazu ziemnego/Novigrad
Food Company "Elevar"/3 mln/Przetwórstwo żywności/Belozersk 1mln, Kirovograd 2 mln

SPIS PROWINCJI:
Belozersk: 0/10/10, 5 ludzi
Kirovograd: 0/20/10, B, 4 ludzi
Moszini: 0/10/10, B, 3 ludzi
Novigrad: 2/30/30, B, L, 12 ludzi
Miroslavl: 1/25/23, B, L, 6 ludzi
Utes: 0/5/17, B, L, 1 człowiek

_________________
Gen. Miguel Richardez
Prezydent Demokratycznej Republiki Sahrani

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Czarnoruś
PostPosted: Sat Oct 21, 2017 1:56 am 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm
Posts: 171
Image

Wojska Obronne Czarnorusi


Dane globalne:
Dumna narodowa: 0,9
Poparcie przywódcy: 1,4
Przyrost naturalny:
Populacja: 1276
Utrzymanie sprzętu: 18,72 [zniżka 30%]
Partnerzy handlowi: USA
Przywilej: Międzykontynentalne wyrzutnie balistyczne.

Broń główna: AK-74 (4-7)
Broń wsparcia: RPK-74 (6-10) (+3 do krótkich dystansów)
Broń ppanc.: RPG-7 (PG-7V) (1,8 - 3,0)
Skuteczność broni piechoty: 5 - 8,5 (1,8- 3,0)
Kamuflaż: Dubok
DOKTRYNY:

Lądowe:
OFENSYWNE
FALA PIECHOTY (EXP + 3 MORALE + 7 koszt wszystkich formacji (poza wyspecjalizowanymi) – 20%, losowa podwyżka strat od 0 do 25%)

ROZPOZNANIE BOJEM (MORALE + 5, jednostki o wyszkoleniu rezerwowym atak + 0,1, kompanie pancerne mogą korzystać ze wsparcia lotnictwa, plutony rozpoznania mogą zawierać czołgi)

POLITYCZNA INDOKTRYNACJA (MORALE + 5 EXP + 2)

OFICEROWIE POLITYCZNY (wszystko atak +0,05)

DEFENSYWNE
WOJNA LUDOWA (MORALE + 25, nieregularni obrona + 0,15, dowódcy nieregularnych używają traitów)

HIT & RUN (EXP + 3, MORALE + 5, nieregularni mogą używać MANPADSów i ATGMów)

LISIE NORY (MORALE + 5, nieregularni obrona + 0,1, skuteczność MANPADS +10%)

Powietrzne:
BRAK

Morskie:

Modyfikatory globalne:
- EXP +8
- MORALE +52
- nieregularni obrona + 0,15
- nieregularni obrona + 0,1
- skuteczność MANPADS +10%
- jednostki o wyszkoleniu rezerwowym atak + 0,1
- atak +0,05

I Batalion Zmechanizowany

1. Rota Pancerna „Swarożyc” (Por. Martin Kałusza, Dowódca Czołgów, Góral ODDANIE: 61)
EXP 58, MOR 102
Łączna skuteczność kompanii: (18-21) + [2x 66%]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 51 Załogi
Łącznie sprzętu: 14x T-80U, 2x ZSU-23-4 Shilka.
Miejsce Rozmieszczenia: Kirovograd

Spoiler: show
Sekcja HQ:
2x T-80U
2x ZSU-23-4 Shilka
Skuteczność: 18-21
Pluton Pancerny 1:
4x T-80U
Skuteczność: 18-21
Pluton Pancerny 2:
4x T-80U
Skuteczność: 18-21
Pluton Pancerny 3: (75%)
4x T-80U
Skuteczność: 18-21


Quote:
Broń: AK-74
Broń Wsparcia: PKM
Broń PPanc: RPG-27


1. Rota Zmechanizowana „Perun” (Zmech) (Kpt. Ondrej Spanel, Komandos, Bojowa Bandana, ODDANIE: 5)
EXP 58, MOR 102
Łączna skuteczność kompanii: (8,5 – 13,00) + (2,9 – 6,9) – (0,62 -2,13)[1x81%][1x67%]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 90+78=168 ludzi
Łącznie sprzętu: 16x BMP3, 5x Konkurs-M , 1x Shilka. 1x 9K38 Igla, 3x 2B11 Sani 120mm, 3x BM - 21 Grad
Miejsce Rozmieszczenia: Kirovograd
Spoiler: show
Sekcja HQ:
9 ludzi
2x 9M113M Konkurs-M
1x 9K38 Igla
3x 2B11 Sani 120mm
4x BMP 3
1x ZSU-23-4 Shilka
Skuteczność:
Pluton Szturmowy 1:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BMP 3
Skuteczność: 7 -10,75 (2,48 – 4,02)
Pluton Szturmowy 2:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BMP 3
Skuteczność: 7 -10,75 (2,48 – 4,02)
Pluton Szturmowy 3:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BMP 3


2. Rota Zmechanizowana „Światowit” (Zmech) (Por. Yuri Boyka, Czarodziej Logistyczny, Ranger, ODDANIE: 14)
EXP 58, MOR 102
Łączna skuteczność kompanii: (8 – 12,75)+(2,9 – 6,9)+(0,5 – 0,69)[1x81%][1x67%]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 90+67(załogi)=157 Ludzi
Łącznie sprzętu: 17x BMP2 BIES, 5x Konkurs-M , 1x Shilka. 1x 9K38 Igla, 3x 2B11 Sani 120mm
Miejsce Rozmieszczenia: Novigrad
Spoiler: show
Sekcja HQ:
9 ludzi
2x 9M113M Konkurs-M
1x 9K38 Igla
3x 2B11 Sani 120mm
5x BMP 2 Bies
1x ZSU-23-4 Shilka
Skuteczność: (8 – 12,25)+(2,56 – 4,74)+(0,5 – 0,69)[1x81%][1x67%]
Pluton Szturmowy 1:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BMP 2 Bies
Skuteczność: (8 – 12,25)(2,48 – 4,02)
Pluton Szturmowy 2:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BMP 2 Bies
Skuteczność: (8 – 12,25) (2,48 – 4,02)
Pluton Szturmowy 3:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BMP 2 Bies
Skuteczność: (8 – 12,25) (2,48 – 4,02)


Quote:
Broń: AK-74
Broń Wsparcia: RPK-74
Broń PPanc RPG -7


3. Rota Zmechanizowana „Weles” (Zmech) (Por. Jan Gajowy, Czarodziej Logistyczny, Ranger, ODDANIE: 11)
EXP 58, MOR 102
Łączna skuteczność kompanii: (8 – 12,25)+(2,9 – 6,9)+(0,5 – 0,69)[1x81%][1x67%]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 90+67(załogi)=157 Ludzi
Łącznie sprzętu: 17x BMP2 BIES, 5x Konkurs-M , 1x Shilka. 1x 9K38 Igla, 3x 2B11 Sani 120mm
Miejsce Rozmieszczenia: Beleozorsk
Spoiler: show
Sekcja HQ:
9 ludzi
2x 9M113M Konkurs-M
1x 9K38 Igla
3x 2B11 Sani 120mm
5x BMP 2 Bies
1x ZSU-23-4 Shilka
Skuteczność: (8 – 12,25)+(2,56 – 4,74)+(0,5 – 0,69)[1x81%][1x67%]
Pluton Szturmowy 1:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BMP 2 Bies
Skuteczność: (8 – 12,25)(2,48 – 4,02)
Pluton Szturmowy 2:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BMP 2 Bies
Skuteczność: (8 – 12,25) (2,48 – 4,02)
Pluton Szturmowy 3:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BMP 2 Bies
Skuteczność: (8 – 12,25) (2,48 – 4,02)
II Batalion Zmotoryzowany

Quote:
Broń: AK-74
Broń Wsparcia: RPK-74
Broń PPanc RPG -27

1. Rota Zmotoryzowana „Radogoszcz” (Zmech) (Por. Lucjan Drewniak , Szybka Głowa, Ranger, ODDANIE: 27)
Łączna skuteczność kompanii: (8,75 -13,5) + (2,9 – 6,9)+ (0,62 -2,13)[2x66%]
EXP 73, MOR 102
Plutonów: 3 + 1
Profesjonalizacja: 5
Łącznie ludzi: 80+71=151 ludzi
Łącznie sprzętu: 13x Stryker ICV, 5x Konkurs-M . 2x 9K38 Igla, 3x 2B11 Sani 120mm, 3x Stryker MGS
Miejsce Rozmieszczenia: Belozersk
Spoiler: show
Sekcja HQ:
8 ludzi
2x 9M113M Konkurs-M
2x 9K38 Igla
3x 2B11 Sani 120mm
4x Stryker ICV

Skuteczność: 8 – 12,75 (2,66 – 4,8) [2x93% + 2x67%]
Pluton Szturmowy 1:
24 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
3x Stryker
Skuteczność: 8 – 12,75 (2,48 – 4,02)
Pluton Szturmowy 2:
24 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
3x Stryker
Skuteczność: 8 – 12,75 (2,48 – 4,02)
Pluton Szturmowy 3:
24 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
3x Stryker
Skuteczność: 8 – 12,75 (2,48 – 4,02)

Pluton Wsparcia :
3x Stryker MGS
Skuteczność: 13 – 20


2. Rota Zmotoryzowana „Epona” (Zmot) (Por. Viktor Orbaniak, Specjalista Zimowy, Świętokrzyski, ODDANIE: 76)
EXP 58, MOR 102
Łączna skuteczność kompanii: (8 – 12,5)+(2,9 – 6,9)+(0,5 – 0,69)[1x81%][1x67%]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 90+70=160 Ludzi
Łącznie sprzętu: 17x BTR 81 Kozak, 5x Konkurs-M, 2x 9K38 Igla, 3x 2B11 Sani 120mm,
Miejsce Rozmieszczenia:Czernogorsk
Spoiler: show
Sekcja HQ:
8 ludzi
2x 9M113M Konkurs-M
2x 9K38 Igla
3x 2B11 Sani 120mm
5x BTR80
Skuteczność:(8 – 12,25)(2,66 – 4,8) (2,66 – 4,8) [2x94% + 2x67%]
Pluton Szturmowy 1:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BTR80
Skuteczność: (8 – 12,25) (2,48 – 4,02)
Pluton Szturmowy 2:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BTR80
Skuteczność: (8 – 12,25) (2,48 – 4,02)
Pluton Szturmowy 3:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4xBTR80
Skuteczność: (8 – 12,5) (2,48 – 4,02)


Quote:
Broń: AK-74
Broń Wsparcia: RPK-74
Broń PPanc RPG -7


3. Rota Zmotoryzowana „Wodan” (Zmot) (Por. Antonín Jedlička (Doktryna ofensywna, Ranger, ODDANIE: 90)
EXP 61, MOR 102
Łączna skuteczność kompanii: Łączna skuteczność kompanii: (8,00 – 12,5) + (2,9 – 6,9)– (0,5 – 1,20)[2x67%]
Plutonów: 3 + 1
Profesjonalizacja: 1
Łk;ącznie ludzi: 90+76=166 Ludzi
Łącznie sprzętu: 17x BTR 81 Kozak, 5x Konkurs-M, 2x 9K38 Igla, 3x 2B11 Sani 120mm, 3x SPG-9
Miejsce Rozmieszczenia: Kirovograd
Spoiler: show
Sekcja HQ:
8 ludzi
2x 9M113M Konkurs-M
2x 9K38 Igla
3x 2B11 Sani 120mm
5x BTR81 Kozak
Skuteczność: (8,00 – 12,5)(2,36 – 4,58)
Pluton Szturmowy 1:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BTR81 Kozak
Skuteczność: (8,00 – 12,25) (1,98 – 3,72)
Pluton Szturmowy 2:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BTR81 Kozak
Skuteczność:(8,00 – 12,25) (1,98 – 3,72)
Pluton Szturmowy 3:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BTR 81 Kozak
Skuteczność:(8,00 – 12,25) (1,98 – 3,72)


4. Rota Zmotoryzowana „Światowid” (Zmot) (Por. Vitaly Krushin (Inżynier, Lis Pustynni, ODDANIE:23)
EXP 58, MOR 102
Łączna skuteczność kompanii: Łączna skuteczność kompanii: (7,25 – 10,00) + (2,7 – 6,6)– (0,5 – 1,20)[2x67%]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 90+70=160 Ludzi
Łącznie sprzętu: 13x BTR 80, 4xBTR 80A, 5x Konkurs-M, 2x 9K38 Igla, 3x 2B11 Sani 120mm, 3xSPG-9
Miejsce Rozmieszczenia: Belozersk
Spoiler: show
Sekcja HQ:
8 ludzi
2x 9M113M Konkurs-M
2x 9K38 Igla
3x 2B11 Sani 120mm
5x BTR80A
Skuteczność: 7,25 – 10,0(1,98 – 3,72) (2,66 – 4,8) [2x94% + 2x67%]
Pluton Szturmowy 1:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BTR80A
Skuteczność: 7 - 9,75 (1,98 – 3,72)
Pluton Szturmowy 2:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BTR80
Skuteczność: 7 - 9,75 (1,98 – 3,72)
Pluton Szturmowy 3:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4xBTR80
Skuteczność: 7 - 9,75 (1,98 – 3,72)Wydzielona Kompania Szybkiego Reagowania – Pięść Czarnorusi

Quote:
Broń główna: AK-74
Broń wsparcia: RPD
Broń Ppanc: RPG-27


5. Rota Lekka „Thur” (Zmot) (Por. Josef Maršálek (Doktryna defensywna, Ranger, 14) )
EXP 66, MOR 105
Łączna skuteczność kompanii: Łączna skuteczność kompanii: (7,5 – 10,25) + (2,4 -5,74) + (0, – 1,04)[1x67%]
Plutonów: 3 + 1
Profesjonalizacja: 1
Łącznie ludzi: 90+70=160 Ludzi
Łącznie sprzętu: 12xRenault Sherpa, 4x Metis-M, 1x 9K38 Igla, 6xSPG-9
Miejsce Rozmieszczenia:Miroslavl
Spoiler: show
Sekcja HQ:
8 ludzi
1x Metis-M
1x 9K38 Igla
6x SPG-9
5x BTR80
Skuteczność: (7,5 – 10,25) (2,00 – 3,69) [1x67%]
Pluton Szturmowy 1:
27 ludzi
1x Metis-M
3x Renault Sherpa
Skuteczność: (7,5 – 10,25) (2,00 – 3,69)
Pluton Szturmowy 2:
27 ludzi
1x Metis-M
3x Renault Sherpa
Skuteczność: (7,5 – 10,25) (2,00 – 3,69)
Pluton Szturmowy 3:
27 ludzi
1x Metis-M
3x Renault Sherpa
Skuteczność: (7,5 – 10,25) (2,00 – 3,69)I Batalion Wojsk Rezerwy

1. Kompania Zmechanizowana Rezerw (Zmech) (Por. Radovan Misloval, Komandos, Ranger, ODDANIE: 8)

Quote:
Broń główna: AK-74
Broń wsparcia: RPK
Broń Ppanc: RPG-7


EXP 50, MOR 96
Łączna skuteczność kompanii: (7 – 10,75)+(2,7 – 6,6)+(0,5 – 0,69)[1x81%][1x67%]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 90+67(załogi)=157 Ludzi
Łącznie sprzętu: 17x BMP2, 5x Konkurs-M , 1x Shilka. 1x 9K38 Igla, 3x 2B11 Sani 120mm
Miejsce Rozmieszczenia: Kirovograd
Spoiler: show
Sekcja HQ:
9 ludzi
2x 9M113M Konkurs-M
1x 9K38 Igla
3x 2B11 Sani 120mm
5x BMP 2
1x ZSU-23-4 Shilka

Skuteczność: (7 – 10,75) (2,16 – 4,44)(0,5 – 0,69) [1x81%][1x67%]
Pluton Szturmowy 1:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BWP 2
Skuteczność: (7 – 10,75) (1,98 – 3,72)
Pluton Szturmowy 2:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BWP 2
Skuteczność: (7 – 10,75) (1,98 – 3,72)
Pluton Szturmowy 3:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BWP 2
Skuteczność: (7 – 10,75) (1,98 – 3,72)


2. Kompania Zmechanizowana Rezerw (Zmech) (Por. Leos Milian, Komandos, Świętokrzyski, ODDANIE: 72)
EXP 50, MOR 96
Łączna skuteczność kompanii: (7 – 10,75)+(2,7 – 6,6)+(0,5 – 0,69)[1x81%][1x67%]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 90+67(załogi)=157 Ludzi
Łącznie sprzętu: 17x BMP2, 5x Konkurs-M , 1x Shilka. 1x 9K38 Igla, 3x 2B11 Sani 120mm
Miejsce Rozmieszczenia: Krasnostaw
Spoiler: show
Sekcja HQ:
9 ludzi
2x 9M113M Konkurs-M
1x 9K38 Igla
3x 2B11 Sani 120mm
5x BMP 2
1x ZSU-23-4 Shilka

Skuteczność: (7 – 10,75) (2,16 – 4,44)(0,5 – 0,69) [1x81%][1x67%]
Pluton Szturmowy 1:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BWP 2
Skuteczność: (7 – 10,75) (1,98 – 3,72)
Pluton Szturmowy 2:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BWP 2
Skuteczność: (7 – 10,75) (1,98 – 3,72)
Pluton Szturmowy 3:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BWP 2
Skuteczność: (7 – 10,75) (1,98 – 3,72)


3. Kompania Zmechanizowana Rezerw (Zmech) (Por. Pavel Odokaer, Inżynier, Bojowa Bandana, ODDANIE: 52)
EXP 50, MOR 96
Łączna skuteczność kompanii: (7 – 10,75)+(2,7 – 6,6)+(0,5 – 0,69)[1x66%][1x67%]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 90+67(załogi)=157 Ludzi
Łącznie sprzętu: 17x BMP2, 5x Konkurs-M , 1x Shilka. 1x 9K38 Igla, 3x 2B11 Sani 120mm
Miejsce Rozmieszczenia: Moszini
Spoiler: show
Sekcja HQ:
9 ludzi
2x 9M113M Konkurs-M
1x 9K38 Igla
3x 2B11 Sani 120mm
5x BMP 2
1x ZSU-23-4 Shilka

Skuteczność: (7 – 10,75) (2,16 – 4,44)(0,5 – 0,69) [1x81%][1x67%]
Pluton Szturmowy 1:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BWP 2
Skuteczność: (7 – 10,75) (1,98 – 3,72)
Pluton Szturmowy 2:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BWP 2
Skuteczność: (7 – 10,75) (1,98 – 3,72)
Pluton Szturmowy 3:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x BWP 2
Skuteczność: (7 – 10,75) (1,98 – 3,72)


II Batalion Wojsk Rezerwy

Quote:
Broń główna: AK-74
Broń wsparcia: RPK
Broń Ppanc: RPG-7


4. Kompania Zmechanizowana Rezerw (Zmech) (Por. Jerzy Bosak, Specjalista Zimowy, Świętokrzyski, ODDANIE: 31)
EXP 50, MOR 96
Łączna skuteczność kompanii: (7 – 12,75)+(2,7 – 6,6)+(0,5 – 0,69)[1x66%][1x67%]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 90+67(załogi)=157 Ludzi
Łącznie sprzętu: 17x Bradley M2A1, 5x Konkurs-M , 1x Shilka. 1x 9K38 Igla, 3x 2B11 Sani 120mm
Miejsce Rozmieszczenia: Novigrad
Spoiler: show
Sekcja HQ:
9 ludzi
2x 9M113M Konkurs-M
1x 9K38 Igla
3x 2B11 Sani 120mm
5x Bradley M2A1,
1x ZSU-23-4 Shilka

Skuteczność: (7 – 12,75) (2,16 – 4,44)(0,5 – 0,69) [1x81%][1x67%]
Pluton Szturmowy 1:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x Bradley M2A1,
Skuteczność: (7 – 12,75) (1,98 – 3,72)
Pluton Szturmowy 2:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x Bradley M2A1,
Skuteczność: (7 – 12,75) (1,98 – 3,72)
Pluton Szturmowy 3:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x Bradley M2A1,
Skuteczność: (7 – 12,75) (1,98 – 3,72)


5. Kompania Zmechanizowana Rezerw (Zmech) (Por. Mikhalił Vitalik, Doktryna Ofensywna, Ranger, ODDANIE: 67)
EXP 50, MOR 96
Łączna skuteczność kompanii: (7 – 12,75)+(2,7 – 6,6)+(0,5 – 0,69)[1x66%][1x67%]
Plutonów: 3 + 1
Łącznie ludzi: 90+67(załogi)=157 Ludzi
Łącznie sprzętu: 17x Bradley M2A1, 5x Konkurs-M , 1x Shilka. 1x 9K38 Igla, 3x 2B11 Sani 120mmMiejsce
Rozmieszczenia: Kirovograd
Spoiler: show
Sekcja HQ:
9 ludzi
2x 9M113M Konkurs-M
1x 9K38 Igla
3x 2B11 Sani 120mm
5x Bradley M2A1,
1x ZSU-23-4 Shilka

Skuteczność: (7 – 12,75) (2,16 – 4,44)(0,5 – 0,69) [1x81%][1x67%]
Pluton Szturmowy 1:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x Bradley M2A1,
Skuteczność: (7 – 12,75) (1,98 – 3,72)
Pluton Szturmowy 2:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x Bradley M2A1,
Skuteczność: (7 – 12,75) (1,98 – 3,72)
Pluton Szturmowy 3:
27 ludzi
1x 9M113M Konkurs-M
4x Bradley M2A1,
Skuteczność: (7 – 12,75) (1,98 – 3,72)


Jednostki Specjalnego Przeznaczenia JSP

Quote:
Broń główna: AK-74
Broń wsparcia: RPK
Broń Ppanc: RPG-27


1. Pluton Rozpoznawczy Specjalnego Przeznaczenia „Białygród” (Rozp)
Por. Andriej Brumbar
EXP 73, MOR 102
Profesjonalizacja: 5
Łączna skuteczność kompanii: (7 – 9,75) + (1,98 – 3,47)[1x67%]
Łącznie ludzi: 21
Łącznie sprzętu: 8x BRDM 2, 2x Metis-M, 1x 9K38 Igla,
Miejsce Rozmieszczenia: Kirovograd
Spoiler: show
Białygród:
21 ludzi


2. Pluton Rozpoznawczy Specjalnego Przeznaczenia „Czarnygród” (Rozp)
Sierż.Mathias Sledz
EXP 73, MOR 102
Profesjonalizacja: 5
Łączna skuteczność kompanii: (5 – 8,5) (1,98 – 3,47)[1x67%]
Łącznie ludzi: 27
Łącznie sprzętu: 2x Metis-M,, 1x 9K38 Igla,
Miejsce Rozmieszczenia: Novigrad
Spoiler: show
Czarnygród:
27 ludzi


Jednostki Zabezpieczenie Saperskiego JZP

1. Pluton Saperski (Saperzy)
Sierż. Jakub Orlean[/b]
Łączna skuteczność kompanii: 7,5 – 10,25
Łącznie ludzi: 20
Łącznie sprzętu:
2x BMP 2(Dozer80)
Miejsce Rozmieszczenia: Belozorsk
Spoiler: show
Pluton
20 ludzi


2. Pluton Saperski (Saperzy)
Sierż. Pavel Graczkowski
Łączna skuteczność kompanii: 7,5 – 10,25
Łącznie ludzi: 20
Łącznie sprzętu:
2x BMP 2(Dozer80)
Miejsce Rozmieszczenia: Kirvograd
Spoiler: show
Pluton
20 ludzi


Wojska Artyleryjskie - Rakietowe

1. Bateria Artyleryjska „Leszy” (ARTA)
Łącznie ludzi: 28 załóg
Łącznie sprzętu: 4x Giatsint+, 4xGitasint
Miejsce Rozmieszczenia: Belozersk
Spoiler: show
Białygród:
4 x Giatsint+
4 x Giastint
Skuteczność:1,92-4,48


1. Bateria Artyleri Rakietowej „Północnica” (ARTA)
Łącznie ludzi: 13 załóg
Łącznie sprzętu: 5 x BM-30 Smiersz
Miejsce Rozmieszczenia: Kirovograd
Spoiler: show
Białygród:
5 x BM-30 Smiersz
Skuteczność:1,55-6,6


2. Bateria Artyleri Rakietowej „Południca” (ARTA)
Łącznie ludzi: 22 załóg
Łącznie sprzętu: 5 x BM-27 Uragan
Miejsce Rozmieszczenia: Novigrad
Spoiler: show
Białygród:
5 x BM-27 Uragan
Skuteczność:0,72-5,80


3. Bateria Artyleri Rakietowej „Brzaśnica” (ARTA)
Łącznie ludzi: 32 załóg
Łącznie sprzętu: 6 x BM-21 Grad
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk
Spoiler: show
Białygród:
Skuteczność:1,08-2,88


1. Bateria Balistyczna „Bies” (ARTA)
Łącznie ludzi: 20 załóg
Łącznie sprzętu: 4x SCUD,
Miejsce Rozmieszczenia: Miroslavl
Spoiler: show
Białygród:
4 x SCUD


Wojska Obrony PLOT

1. Bateria Osłony PLOT „Krasny” (PLOT)
Łącznie ludzi: 10
Łącznie sprzętu: 1 x Buk, 1xShilka
Miejsce Rozmieszczenia: Belozersk
Spoiler: show
Bateria
1 x Buk, 1xShilka


2. Bateria Osłony PLOT „Jasny” (PLOT)
Łącznie ludzi: 10
Łącznie sprzętu: 1 x Buk, 1xShilka
Miejsce Rozmieszczenia: Kirovograd
Spoiler: show
Bateria
1 x Buk, 1xShilka


1. Bateria Ciężkiej Osłony PLOT „Szpon” (PLOT)
Łącznie ludzi: 11
Łącznie sprzętu: 1 x Buk 1x S300
Miejsce Rozmieszczenia: Miroslavl
Spoiler: show
Bateria
1 x Buk [114%]
1 x S300 [185%]


2. Bateria Ciężkiej Osłony PLOT „Pazur” (PLOT)
Łącznie ludzi: 11
Łącznie sprzętu: 1 x Buk 1x S300
Miejsce Rozmieszczenia: Novigrad
Spoiler: show
Bateria
1 x Buk [114%]
1 x S300 [185%]


3. Bateria Ciężkiej Osłony PLOT „Kieł” (PLOT)
Łącznie ludzi: 11
Łącznie sprzętu: 1 x Buk 1x S300
Miejsce Rozmieszczenia: Czernogorsk
Spoiler: show
Bateria
1 x Buk [114%]
1 x S300 [185%]
Siły nieregularne


1. Kompania NAPA im. Vitalika Krugańca (Milicja) (Por. Maksymilian Wronow , Specjalista Zimowy, Lis Pustynii ODDANIE: 35)
Łączna skuteczność kompanii: 5-8,5 (2,18 – 4,41) [0,00-0,64] [1x67%]
EXP 43, MOR 87
Plutonów: 3 + 1
Profesjonalizacja: 0
Łącznie ludzi: 100+15 =115 ludzi
Łącznie sprzętu: 1x Konkurs-M, 1x 9K38 Igla, 2xSPG-9, 2xPodnos
Miejsce Rozmieszczenia: n/a
Spoiler: show
Sekcja HQ:
10 ludzi
1x Konkurs-M
1x Metis - M
2x 2B14 Podnos 82mm
2x SPG-9
1x 9K38 Igla

I Pluton
30 ludzi

II Pluton
30 ludzi

III Pluton
30 ludzi2. Kompania NAPA im. Sashy Orłowa (Milicja) (Sierż. Jan Michaszek , Defensywna, Góral ODDANIE: 32)
Łączna skuteczność kompanii: 5-8,5 (2,35 – 4,80) [0,10-0,80] [1x67%]
EXP 43, MOR 87
Plutonów: 3 + 1
Profesjonalizacja: 0
Łącznie ludzi: 100+15 =115 ludz
Łącznie sprzętu: 1x Konkurs-M, 1x 9K38 Igla, 2xSPG-9, 2xSani 120mm
Miejsce Rozmieszczenia: n/a
Spoiler: show
Sekcja HQ:
10 ludzi
1x Fagot
1x Konkurs-M
1x Metis -M
2xSani 120mm
2x SPG-9
1x 9K38 Igla

I Pluton
30 ludzi

II Pluton
30 ludzi

III Pluton
30 ludzi


3. Kompania Ochotniczego Ruchu Proobronnego (Milicja) (Sierż. Robert Rumcajs , Starogwardzista, Ranger ODDANIE: 74)
Łączna skuteczność kompanii: 5-8,5 (2,18 – 4,41) [0,10-0,80] [1x67%]
EXP 43, MOR 87
Plutonów: 3 + 1
Profesjonalizacja: 0
Łącznie ludzi: 100+15 =115 ludzi [poza pulą]
Łącznie sprzętu: 1x Konkurs-M, 1x 9K38 Igla, 2xSPG-9, 2xSani 120mm
Miejsce Rozmieszczenia: n/a
Spoiler: show
Sekcja HQ:
10 ludzi
1x Konkurs-M
1x Metis -M
2xSani 120mm
2x SPG-9
1x 9K38 Igla

I Pluton
30 ludzi

II Pluton
30 ludzi

III Pluton
30 ludzi


4. Kompania Ochotniczego Ruchu Proobronnego (Milicja) (Sierż. Dominik Krasny, Niszczcyciel Fortec , Góral, ODDANIE: 12)
Łączna skuteczność kompanii: 5-8,5 ((1,98 – 3,72)) [0,10-0,80] [1x67%]
EXP 43, MOR 87
Plutonów: 3 + 1
Profesjonalizacja: 0
Łącznie ludzi: 100 +20 ludzi =120
Łącznie sprzętu: 1x Konkurs-M, 1x 9K38 Igla, 2xSPG-9, 2xSani 120mm
Miejsce Rozmieszczenia: n/a
Spoiler: show
Sekcja HQ:
10 ludzi
1x Konkurs-M
1x Metis -M
2xSani 120mm
2x SPG-9
1x 9K38 Igla

I Pluton
30 ludzi

II Pluton
30 ludzi

III Pluton
30 ludzi


5. Kompania Ochotniczego Ruchu Proobronnego (Milicja) (Sierż. Olaf Szczaw, Komandos, Góral, ODDANIE: 99)
Łączna skuteczność kompanii: 5-8,5 (1,8-3,0)
EXP 43, MOR 87
Plutonów: 3 + 1
Profesjonalizacja: 0
Łącznie ludzi: 60 ludzi
Łącznie sprzętu: brak
Miejsce Rozmieszczenia:
Spoiler: show
Sekcja HQ:
10 ludzi

I Pluton
25 ludzi

II Pluton
25 ludzi


Quote:
Wykorzystany sprzęt
2x 2B14 Podnos 82mm
4x Igla 9K38
4x Metis - M
1x Fagot
6x 120mm Sani
4x Konkurs-M
Czarnoruskie Siły Powietrzne


1. Skrzydło Osłony (Ppor. Radim Denis, Spotter, Lądowanie: 10)
3x Mig 29
Rozmieszczenie: Novigrad

Wariant walki powietrznej
Spoiler: show
3x 23mm Gsh-23
3x MICA
3x R550 Magic II


Wariant ataku SEAD
Spoiler: show
3x MICA
3x ALARM
2. Skrzydło Lotnicze Bezpośredniego Wsparcia (Ppor. Pavel Skorupko Spotter, Lądowanie: 34)
1x Su 25
Rozmieszczenie: Miroslavl
Spoiler: show
1x 30MM Gsh-30
2x Kh-59
2x R-60

0,92 -> Modyfikator Lądowy
6-20 -> Modyfikator Powietrzny
42% ->Unik


3. Skrzydło Lotnicze Bombardujące (Ppor. Stanislav Kozek Starogwardzista, Lądowanie: 14)
3x Su 24
Rozmieszczenie: Novigrad
Bombowy #1
Spoiler: show
3x 23mm Gsh-23
3x RBK - 500
3x R-60


Bombowy #2
Spoiler: show
3x 23mm Gsh-23
3x Mk82 - Snakeye
3x R-60


1. Eskadra Bojowa 'Sabaka” (Ppor. Miloslavl Vitkorik)
3x Mi -24
Rozmieszczenie: Moszini
Spoiler: show
3x GSH 30
3x S-8
3x 9M120 Ataka


2. Eskadra Bojowa 'Krasne Ruki” (Ppor. Fiodor Ferenc)
3x Mi -17
Rozmieszczenie: Novigrad
Spoiler: show
3x S-8
Czarnoruskie Siły Obronny Wybrzeża


1. Bateria ASM "Kniaź" (PLOT)
Łącznie ludzi: 11
Łącznie sprzętu: 2x Yahont
Miejsce Rozmieszczenia: Novigrad
Spoiler: show
Bateria
2 x Yahont


CzOW "Wiśnia" (Tarantul class) (Kpt. Borys Szyc Wilk Morski, HONOR:57)
CzOW "Czereśnia" (Tarantul class) (Kpt. Piter Adamczyk Starogwardzista, HONOR:65)
CzOP „Brzoskwinia” (Juliet class) (Kpt. Tomas Kariolak Spotter, HONOR:32)

Dowódcy Rezerwowi:
Piotr Remkopf (Niszczyciel Fortec, Góral, ODDANIE:47)

Rezerwy sprzętowe:
1x 9M120 Ataka
3x Mk82 Snakeye
7x BRDM-2
9x Stryker ICV
6x Bradley M2A1
4x BTR-80
1x BTR 80A
10x BMP3
40x BMP2 (17 na wypożyczeniu w Trakonii)
4x T-80U
2x Metis
5x Igla 9k310
1x 2B11 Sani 120mm
3x Tochka
2x D-20
2x Ciężarówka opancerzona
2x BTR - 60P
8x Oskosh M-ATV


3x R-60
2x Kh-59
1x MICA (OD KOIONU)
1x ALARM (OD KOIONU)
1x MAGIC (OD KOIONU)
4x SNEB (OD KOIONU)
4x AS-30 (OD KOIONU)
2x S-8

Rezerwy drugiego rzutu:
6x T-44
4x T-54
4x T-55
3x T-34
4x BMP 1D
12x BTR-50
2x BTR-60P
3x BTR-70
7x BTR-152

2xMig-15
2xMig-17
2xMig-19
3xMig-21

_________________
Jan Prizak - Prezydent Republiki Czarnorusi


Last edited by Edek on Wed Jun 13, 2018 1:08 am, edited 48 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Czarnoruś
PostPosted: Fri Oct 27, 2017 10:31 pm 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm
Posts: 171
Przynależność Traktatowa:
ONZ: Tak
Dodatkowa organizacja ONZ: Sędzia w MTSie
Prawo traktatów: Tak
Wiedeńska: Tak
Montego-Bay: Nie
Ottawska: Tak
Przeciw broni jądrowej: Tak
Konwencja o zakazie użytku broni bio/chem: Tak

_________________
Jan Prizak - Prezydent Republiki Czarnorusi


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Czarnoruś
PostPosted: Tue Oct 31, 2017 12:13 pm 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm
Posts: 171
Cechy państwa:

Pozytywne:
Zwiększony budżet wojskowy 3pkt
Świetnie rozwinięte służby wewnętrzne 3pkt


Negatywne:
Włoska szkoła wojskowa (minusy do porad wojskowych) 1pkt
Francuska szkoła polityczna (minusy do porad politycznych i protokolarnych) 1pkt
Wysokie bezrobocie 1pkt
Duże różnice gospodarczo-społeczne 2pkt
Wadliwa kodyfikacja prawa 1pktSTRATEGICZNE ELEMENTY ROZWOJU BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA 38pkt
Radary Przeciwlotnicze 7
Radary morskie 7
Podstawowa obrona przeciwlotnicza (działka plot. W prowincjach) 3
Zabezpieczenie medyczne 7
Centra logistyczne i magazyny uzbrojenia 6
Centra dowodzenia i łączności 8SPIS PRZEDSIĘBIORSTW PAŃSTWOWYCH:
Czarnoruś
Quote:
Nazwa/Dochód/Branża/Rozmieszczenie geograficzne
Novigrad Shipyard/6,0 mln/Stocznia/Novigrad
Chemical Industry Works "Ludvík"/3,0 mln/Środki czyszczące/Miroslavl
Chernarus Oil Concern "Orelin"/3,0 mln/Przetwórstwo ropy naftowej i gazu ziemnego/Novigrad
Food Company "Elevar"/3,0 mln/Przetwórstwo żywności/Belozersk 1mln, Kirovograd 2 mln
Iron Mine „Iron Man”/2,75mln/kopalnia żelaza/Miroslavl


Suma: 17,55
Zagoria
Quote:
Union of Coal Mining/3,81 mln/Kopalnie węgla/Czernogorsk 1,3 mln, Krasnostaw 2 mln
Union of Metal Mining/4.23 mln/Kopalnie rud metali/Czernogorsk 3 mln, Krasnostaw 2 mln
Steel Plant Chernogorsk/2,52 mln/Huta żelaza/Czernogorsk
'Hvězda' Coke Plant/1,63 mln/Koksownia/Czernogorsk
People's Paperworks/1,63 mln/Przemysł papierniczy/Krasnostaw
Cementownia "Fundament Ludu"/1,705 mln/0,375 w Czernogorsku/0,9 w Krasnostawiu


Suma: 15.525

33,075

_________________
Jan Prizak - Prezydent Republiki Czarnorusi


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Czarnoruś
PostPosted: Sat Apr 14, 2018 11:31 am 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm
Posts: 171
Sprzęt produkowany przez Republikę Czarnorusi: *tak samo offgame jak u Anubisa

Transporter Gąsienicowy
- BMP 23 Bies I (9 -13)
- BMP 23 Bies II (11-16)
- BMP 21 Leszy I (12-15)
- BMP 21 Leszy II (12-17)

Transporter Kołowy
- BTR 81 Kozak (11-16)

Wyrzutnie ATGM
- ATAMAN 02 (0,18 – 0,72)
- HETMAN 04 (0,20 - 0,60)

Wyrzutnie PLOT
- WICHER 02 (65%)

_________________
Jan Prizak - Prezydent Republiki Czarnorusi


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group