Pomysly, sugestie, et cetera.

Tutaj należy dyskutować o samej grze
Post Reply
Ivan Ivanovich

Re: Pomysly, sugestie, et cetera.

Post by Ivan Ivanovich » Mon Feb 29, 2016 11:25 am

Mam nadzieję, bo w takim wypadku stworzenie jednego speca to astronomiczny koszt.
GG: 54472337

rince
Game Master

Post by rince » Mon Feb 29, 2016 8:41 pm

To bodaj było poprawiane jeszcze w poprzedniej sesji, tylko nikt chyba nie skorzystał.

Anyway, cena nie może być za niska bo rozwaliłoby to balans, robiony jeszcze na ceny typu "miliard dla całej armii".

Ares
Gracz

Post by Ares » Mon Feb 29, 2016 8:57 pm

Cóż, warto by było rozważyć wariant zestaw niezbędny do wyposażenia 100 osób dla każdej broni palnej. Nie wchodzili byśmy wtedy w szczegóły ilościowe, a pozwoliło by to na znaczne obniżenie cen bez ruinowania balansu.
Image

Image

Gadu-gadu: 44945409

RealCombat

Post by RealCombat » Mon Feb 29, 2016 9:10 pm

Prowizorycznie naprawione i nie trafilo do arkusza ale
>sugerowanie ze ktokolwiek kupi kurewsko drogie wyposazenie dodatkowej kompanii zamiast opracowywac doktryny albo modernizowac sprzet

RealCombat

Post by RealCombat » Thu Mar 03, 2016 3:48 pm

MAPATS już jest jednak.

Trzeba jednak wrócić do koncepcji niszczycieli czołgów.

Wprowadzić samobieżne moździerze jako zestawy do łączenia z transporterami.

Ares
Gracz

Post by Ares » Thu Mar 03, 2016 3:55 pm

Ares wrote:
Według mnie, nie powinno się trzymać sztywno limitu dwóch pojazdów na turę, a wziąć pod uwagę poziom techniczny danej fabryki, a dodatkowo dodać fabryki wyspecjalizowane w danej dziedzinie, np. w elektronice czołgowej, czy silnikach. Dodatkowo można przyjąć takie współczynniki jak jakość wykonania, który będzie podwyższał lub obniżał współczynnik skuteczności. Można by było podzielić poziom fabryki na: powojenny (z możliwością produkcji sprzętu z II wojny światowej i kilku wczesnych powojennych konstrukcji), zimnowojenny (jak w nazwie, sprzęt okresu środka Zimnej Wojny), oraz nowoczesny (z całym dobrodziejstwem XXI wieku). Między poziomami można dokonać modernizacji, pod warunkiem że dane państwo ma do tego zaplecze gospodarcze, na początku gry można by było określić jakie warunki trzeba spełnić, coby swój ,,poziom technologiczny" podnieść.
Cytat z samego siebie, odgrzebane w odmentach czasu. Plus, już nikt mi nie powie fajfusy że mało kto co produkuje, że państwa wielkości miasta, et cetera, et cetera.
Cytat z cytatu, coz łaj da fak not.

Plus pamiętam że pisałem o potrzebie podzielenia budżetu wydawanego na sprzęt na tiery czasowe, tj. by gracz musiał wydać tyle i tyle sprzęt z danego okresu.
Image

Image

RealCombat

Post by RealCombat » Fri Mar 04, 2016 4:03 pm

Zamiast wymuszać wydanie tyle i tyle na stary sprzęt spraw ze bedzie bardziej atrakcyjny.

Popaczaj np jak robiłem AAF w ostatniej sesji. Absoultna większość sprzetu opierała się na latach kolejnych programow pomocowych z USA. Większość armii stała na sprzecie z lat 60 lub 80 bo przez to miałem bonusy do obniżek cen.

Dalej trzeba przemyśleć to jak w systemie działają amfibie.

Ares
Gracz

Post by Ares » Fri Mar 04, 2016 4:17 pm

Tu nie chodzi o atrakcyjność a o pewien realizm.
Image

Image

Ivan Ivanovich

Post by Ivan Ivanovich » Fri Mar 04, 2016 7:57 pm

Jaki realizm... Jesli to ma być gra, to jednak może dajcie robić graczom to, na co mają ochotę? Nie chce ograniczac mojego lotnictwa skladajacego sie z F-16, bo jest za duzo nowoczesnych maszyn - wiec musze kupic F4F Wildcat...
GG: 54472337

Ares
Gracz

Post by Ares » Fri Mar 04, 2016 8:10 pm

Ivan Ivanovich wrote:Jaki realizm... Jesli to ma być gra, to jednak może dajcie robić graczom to, na co mają ochotę? Nie chce ograniczac mojego lotnictwa skladajacego sie z F-16, bo jest za duzo nowoczesnych maszyn - wiec musze kupic F4F Wildcat...
Pragnę przypomnieć, budżet militarny przedstawia wydatki państwa z dłuższego okresu, nie z 5-10 lat do tyłu, co większość ludzi olewa ciepłym moczem.

I tak, dajmy robić graczom to na co mają ochotę, może zróbmy z tej gry sandboxa, każdy będzie miał po 10 miliardów i chulaj napierdalanka! Nie, tak nie będzie.
Image

Image

Post Reply