When Diplomacy Fails - Reuters

Tutaj toczy się gra główna PBFa.
Post Reply
User avatar
Marin
Gracz
Posts: 211
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Marin » Sun Apr 26, 2020 4:39 pm

Najlepszy informatorzy w Międzymorzu.

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 211
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Marin » Sat Jun 06, 2020 2:12 am

KATASTROFA LOTU LUFTHANSA 00231 WIEDEŃ - LORENGAU - REUTERS

02.03.2021 - Około godziny 4 stracono kontakt lotem 00231. Samolot rozbił się w górach Ursany, jednak dokładna lokacja miejsca katastrofy i potencjalna misja ratunkowa nie zostały jeszcze podane do wiadomości publicznej. Media społecznościowe zalewają fałszywe zdjęcia przedstawiające katastrofy wzięte z filmów oraz innych wypadków. Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar które zginęły w tej katastrofie.

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 211
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Marin » Thu Jul 16, 2020 4:45 pm

FILMOWY POŚCIG ULICAMI AFREŃSKICH MIAST

O godzinie 10:12 grupa zamaskowanych sprawców zaatakowała samochód podróżującego po Afrenii biznesmana. Wyciągnęli go z pojazdu i próbowali uciec nieoznaczoną ciężarówką, jednak akcja policji zmusiła ich do porzucenia pojazdu i ucieczki w slumsy Lorengau. W trakcie gdy policja próbowała zlokalizować porywaczy, internet został zalany wiadomościami tłumaczącymi zaistniałą sytuację. Zaskoczeni internauci dowiedzieli się, że policja Afreńska próbuje uratować mężczyznę, który współpracuje z wywiadem Zekistańskim i kilkukrotnie miał publicznie obrażań państwo Afreńskie.
Mężczyzna był przetrzymywany w slumsach na obrzeżach Lorengau. Policja otoczyła budynek i rozpoczęła negocjacje, które zakończył się fiaskiem i Afreńska policja wtargnęła do środka.
Wściekły tłum zgromadził się dookoła budynku zaraz po tym, jak policjanci Afreńscy zajęli budnek. Wśród tłumu panował wściekły nastrój i domagali się zaprzestania policyjnej obławy na obywateliktórzy chcieli powstrzymać wrogiego szpiega. Policyjny negocjator wyszedł aby załagodzić sytuację, jednak w czasie rozmowy został postrzelony. Ciężką sytuację między policjantami a tłumem uspokoiło pozwolenie liderom zgromadzenia wkroczenie do budynku.
Spokojniejszy nastrój zakłócił nagły wjazd policyjnych samochodów w zgromadzonych na zewnątrz ludzi. Około dziesięciu osób znajduje się w szpitalu, całkowita liczba rannych jest nienznana.
Cała akcja zakończyła się, kiedy policyjny konwój podjechał na miejsce i podebrał rannych policjantów oraz pojmanego biznesmana.

Z informacji udzielonych przez policję, trójka policjantów jest w ciężkim stanie, na resztę pytań służby afreńskie unikają odpowiedzi, informując że "wszystko zostanie ustalone na konferencji prasowej".

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 211
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Marin » Tue Aug 04, 2020 12:16 am

REUTERS NADAJE

MOBILIZACJA NA PÓŁNOCNYM WSCHODZIE MIĘDZYMORZA

Aktualnie otrzymujemy informacje o tym, że wojska trzech krajów, Abbarstanu (do niedawna Takistanu), Czarnorusi oraz Zagorii przeprowadzają mobilizację. Siły zbrojne opuszczają bazy i są stawiane w stan podwyższonej gotowości. W Novigradzie nasi reporterzy zgłaszają spory ruch sprzętu wojskowego na nadbrzeżu.
Aktualnie rządy żadnego kraju nie opublikowały komunikatu w którym wytłumaczyłyby przyczynę podjętych działań.

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 211
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Marin » Fri Aug 14, 2020 1:55 pm

REUTERS NADAJE: ZAMIESZKI NA ULICACH NOVIGRADU

Po podjęciu decyzji i rozpoczęciu blokady morskiej zbuntowanej Zagorii, władze Czarnorusi utrzymały ją przez jeden dzień. Flota Takistańska złamała blokadę i przywróciła handel z komunistami.
Po okazaniu tej słabości, społeczeństwo Czarnorusi wyszło na ulice, domagając się zmiany władzy, z powodu okazywanej niekompetencji przez służby państwowe. Kierowani przez NAPĘ protestujący stoją od paru dni na progu parlamentu, w zbudowanym przez siebie miasteczku namiotowym.
Wszystko się zmieniło wczoraj, kiedy w wyniku zmasowanego szturmu protestujących na wejście do Parlamentu, tamci zdołali wtargnąć do środka i zakłócić mające miejsce obrady. Kilkoro parlamentarzystów SLD i koalicji rządzącej zostało przez tłum pobitych, pozostali wycofali się. Zdjęcia z miejsca pokazują konwój ambasady Abbarstanu, przejeżdżający przez opustoszałe miasteczko namiotowe. Wśród protestujących krążą zdjęcia policjantów dołączających do protestów.

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 211
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Marin » Mon Aug 17, 2020 7:17 pm

26.07.2021 - 00:30
Reuters nadaje: Pucz w Czarnorusi, nowa flaga powiewa nad Novigradem.
W stolicy Czarnorusi miał miejsce pucz wojskowy. Siły nacjonalistów z Narodowej Partii Odrodzenia Czarnorusi wkroczyły do Parlamentu, aresztując część polityków partii rządzącej, jak również i gabinetu premiera. Nieznane są losy prezydenta oraz samego premiera, natomiast wiadomo, że od pół godziny nad większością budynków rządowych powiewają flagi NAPA, a sam Jan Prizak, lider NAPA zamieścił takie oto obwieszczenie na mediach społecznościowych:
"W obliczu tak wielkiej niekompetencji, naród Czarnoruski musi zdecydowanie odebrać władzę z rąk odciętych od rzeczywistości elit. My jesteśmy pięścią narodu, która chwyci za gardło apatyczny rząd i wyszarpie suwerenność nam należną. Władza która nie potrafi prowadzić polityki która zapewni jej obywatelom bezpieczeństwo nie jest władzą, której my, dumny naród Kozaków będziemy słuchać. Łomonosov i Stehula niech wyjdą ze swojej nory w której się schowali, bo sprawiedliwości nie maja jak zatrzymać."
W samym mieście toczą się jeszcze spontaniczne walki, obywatele zgłaszają strzały padające z okolic lotniska Nedbalka, jak również budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia zastrzelonych na ulicy ludzi, a także barykad tworzonych naprędce z pojazdów cywilnych.
Image

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 211
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Marin » Fri Oct 09, 2020 7:28 pm

Reuters nadaje: Wstrzymanie ognia w Czarnorusi.

O godzinie 9 w sieci pojawiło się nagranie ze szturmu członków NAPA na komisariat policji w regionie Moszni, na nagraniu widać wybuchy i wystrzały z broni ciężkiej. Szturmujący wkraczają do komisariatu, jednak ewakuują się z niego, kiedy na miejsce docierają policyjne posiłki z regionu. Strzelanina szybko umiera, a nagranie kończy się, w momencie kiedy NAPowcy wkraczają do budynku. Video wywołało serię agresywnych komentarzy po obu stronach, popierających lub domagających się odwetu na sprawcach.
Pomimo tego wydarzenia, o godzinie 15, obie strony Czarnoruskiej Wojny Domowej (CWD) ogłosiły oficjalne wstrzymanie ognia, mające dać czas i odpoczynek żołnierzom oraz okazję na zebranie rannych i naprawienie pierwszych zniszczeń które dokonały się w tej wojnie. Obserwatorzy wskazuja na nieudany szturm w kierunku lotniska w Miroslaviu, które było kluczowym punktem w serii starć. Żadna ze stron nie ogłosiła, czy trwają negocjacje pokojowe, ale ruchy wojsk świadczą o rozluźnieniu w obu stronach.

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 211
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Marin » Fri Dec 18, 2020 1:08 am

Reuters: Raport Specjalny

Reporterzy Reutersa przygotowali specjalny raport dotyczący tego, jak wygląda aktualna sytuacja na terenie dawnej Czarnorusi, ale najpierw krótkie podsumowanie wojny:

Szczątkowy opór który Černaruské Ozbrojené Síly stawiały w obronie swojego kraju szybko ustąpił przed formacjami wschodniego sąsiada. Większość początkowych strat została poniesiona w wyniku ostrzału balistycznego, gdzie pociski początkowo padły w rejonie koncentracji, niedaleko zabudowań cywilnych.
Ciężko jest mówić o istnieniu frontu w regionie, bardziej o "skoncentrowanych punktach oporu" które pojawiały się na trasie przemarszu sił Zagorii. Takimi punktami było na przykład miasto Miroslavl, gdzie przed natarciem sił głównych na miasto dokonano ataku balistycznego, a jeden z pocisków spadł centralnie na jedno z centrów handlowych. Na chwilę obecną liczone są rzeczywiste straty cywilne, ale wedle podań stron, wachają się one od dziesiątek do setek ofiar.
Wojska Zagorii dokonały też desantu helikopterowego na wyspę Utes, przejmując ją w zasadzie bez walki.
Innym punktem oporu było miasto Novigrad, oraz port wojskowy w regionie. Siły zbrojne Zagorii przejęły doki w których stacjonowały okręty floty Czarnoruskiej, a następnie skierowały się na Novigrad. Walki które tam się toczyły były najkrótsze, ponieważ siły obrońców były już bardzo przetrzebione i niegotowe do dalszej walki.
W trakcie walk o Novigrad miała również miejsce olbrzymia eksplozja, której epicentrum znajdowało się w Centrum Technologicznym.
Reporterzy Reutersa potwierdzają również informację o broni gazowej przygotowanej na granicy z Takistanem.


Aktualna sytacja prezentuje się następująco: Wojska Zagorii kontrolują większość kraju, jedynym obszarem który znajduje sie poza ich jurysdykcją jest Belozersk, do którego wkroczyły siły Jagdlandu.
Te siły Czarnorusi które nie zostały zniszczone dołączyły do sił Zagorii, wyjątkiem jest 7. Kompania Piechoty Morskiej "Biely Vilk" która wycofała się wraz z flotą do Malden, oraz 4. Kompania Zmot "Grusa" która przekroczyła granicę z Abbarstanem gdzie zostali zatrzymani.
W mediach społecznościowych pojawiają się też informacje o napaściach na polityków i członków NAPA, którzy są wyciągani ze swoich domów lub aresztowani na ulicach. Nie jest znany natomiast aktualny stan lidera NAPA Jana Prizaka.

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 211
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Marin » Mon Feb 01, 2021 9:04 pm

REUTERS NADAJE:

W godzinach nocnych na terenie Kinseli wybuchła seria pożarów. W mediach pojawiają się dramatyczne zdjęcia zastępów straży pożarnej, która próbuje ugasić pożary mające miejsce zarówno na terenie bogatej, jak i biednej dzielnicy. Fotografie przedstawiają strumienie wody gaszące wille biznesmanów pochłonięte ogniem, jak również buldożery straży pożarnej, miażdżace proste domy z terenów podmiejskich w celu utworzenia korytarzy przez które ogień się nie rozprzestrzeni dalej, wszystki w imię dramatycznej walce z żywiołem.

Zdjęciem które podsumowywuje rozmiar tragedii jest fotografia z boiska w szkole podstawowej, gdzie zapłakany ojciec trzyma kolekcję kilku zabawek, jedynej pamiątki jaka została mu po dzieciach, które pochłonął pożar.

Trwają jeszcze szacowania zmarłych oraz zniszczeń, ale oficjalna liczba ofiar przekroczyła już sto osób, a ponad tysiąc mogło zostać bez dachu nad głową i środków na życie, pochłonięte przez niekontrolowalny żywioł.

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 211
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Marin » Wed Feb 10, 2021 9:19 pm

Rossiyskaya Gazeta
Deklaracja CRN

My, Naród Czarnoruski, pamiętając zaszłości naszej historii oraz dramaty dziejące się za czasów komunizmu, dzisiaj w tymczasowej stolicy Czarnoruskiej Republiki Narodowej, Belozersku, ogłaszamy powstanie tymczasowej ojczyzny, która będzie walczyć z czerwoną zarazą, która rozlała się na nasz kraj. Wzywamy każdego, komu życie w kraju który stosuje się do prawdziwych norm i zasad leży na sercu, aby stanął do walki przeciwko czerwonej okupacji i dołączył do naszej słusznej sprawy, ponieważ przed nami czas wojny. Odbijemy naszą prawdziwą stolicę jaką jest Novigrad, wypchniemy komunistów z ziem które okupują i odzyskamy to co należy do nas. Do boju bracia i siostry, bo lepsze jutro dla Czarnorusinów czeka na nas, musimy je tylko chwycić!

Post Reply