When Diplomacy Fails - Wybory

Locked
User avatar
Marin
Posts: 98
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Marin » Thu Oct 17, 2019 10:09 am

Dej mi Partię Mas
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

Kruk
Gracz
Posts: 60
Joined: Thu Jan 08, 2015 12:35 am

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Kruk » Thu Oct 17, 2019 5:58 pm

Partii Rozwoju Sakuarno
(Centrum, Liberalizm)

Wystąpienie:
Rodacy,
Od niedawna panuje u nas nowy system. Generał Chatchura w ostatnich miesiącach swojej władzy próbował zrobić wszystko co mógł, aby wyrównać granice społeczne między Bahassa a Maraitami. Jednak robił to wszystko pod presją organizacji terrorystycznych. My PRS chcemy uwolnić Republikę Sakuarno od podziałów społecznych, nie ma znaczenia czy jesteś Bahassa czy Maraitem, jesteś człowiekiem, jednostką i masz pełne prawo do tego, żeby mieć takie same szansę do edukacji, pracy czy też opieki społecznej. Każdy obywatel Sakurano musi mieć te same warunki i nie może być dyskryminowany ze względu na jego pochodzenie. Jednak państwo nie może zagwarantować podziału 50-50 we wszystkich kategoriach na Bahassa i Maraitów. Każdy musi mieć te same szansę, jednak wynik zweryfikuje już sam rynek. Dlatego my, chcemy dać dostęp do darmowej edukacji, dla każdego. Darmowe programy doszkalające najbiedniejszych, czy to Bahassa czy to Marait. Państwo może pomóc na tyle na ile obywatele chcą tej pomocy. Wierzymy, że głos każdego człowieka jest tak samo warty. Życie każdego obywatela powinno mieć takie same znaczenie dla naszego państwa. Dlatego my zamierzamy przede wszystkim pomóc najbiedniejszym, najmniej wyedukowanym jednocześnie nie robiąc tego kosztem innych. Zamierzamy wspierać prywatne przedsiębiorstwa, ułatwić dostęp do systemu edukacyjnego oraz zdrowotnego. Zamierzamy zapewnić przyszłość każdej osobie. Między innymi chcemy wprowadzić następujące rzeczy:
- Zniesienie różnic społecznych między Maraitami a Bahassa
- Likwidacja Gett
- Zmniejszenie podatków dochodowych
- Uproszczenie zasad podatkowych
- Uproszczenie prawa
- Zniesienie kary śmierci
- Rozbudowa i usprawnienie publicznej opieki zdrowotnej
- Darmowa edukacja wyższa
GG: 8157533
TS3: ts.hastati.pl
Mail: kajetan@smsnet.pl
Steam: Kruk ( kruk_ )
Skype: kruk939

Najczęściej Facebook, Mail

Republika Sakuarno - Generał Chatchura

Ares
Gracz
Posts: 593
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Ares » Fri Oct 18, 2019 4:17 am

Partia Zjednoczenia Narodowego:

Wystąpienie por. Akushatry Ahasuravura
Rodacy! Czeka nas czas najwyższej próby, człowiek który miał poprowadzić nas do zwycięstwa nas wszystkich zdradził, skazując się na haniebny remis bez walki, pozwalając ograbić państwo z praworządności, dając władze terrorystom, złodziejom, handlarzom narkotyków, którzy wprost śmieją się z tego co my Maranici zbudowaliśmy krwią i łzami, przychodząc na gotowe, próbując ukraść nam wszystkim świetlaną przyszłość. Ale na to pozwolenia być nie może! Wybierzcie nas, a rozprawimy się z terrorystami z Palai Simundu raz na zawsze! Mamy ku temu środki, nasi sojusznicy z Koionu powinni najpierw nas wspomóc wyciąć raka jaki toczy ten kraj, a jeśli oni nie będą ku temu chętni, to powinniśmy szukać pomocy u tych, którzy od początku uważali Palai Simundu za organizację terrorystyczną, a mianowicie Republikę Qilin.
Tylko wtedy będziemy mogli stać się równi i wolni, w innym wypadku skrajnie lewicowi anarchiści z Palai Simundu będą cały czas niszczyć nasze państwo, promując swe zbrodnicze działania. Republika Sakuarno potrzebuje konkretnych rozwiązań, a my je proponujemy, oto one:
- Wycofanie się z haniebnego traktatu "pokojowego"
- Walka do czasu aż Palai Simundu zostanie rozbite
- Zwalczanie przestępczości zorganizowanej
- Wykorzenienie narkotyków z Sakuarno
- Program integracji Bahassa
- Inwestycje państwa w rozwój przemysłu
- Ustanowienie dobrych relacji tak z Północą jak i Południem
- Silna armia i skuteczne służby na straży porządku państwa
Image

Image

User avatar
Edek
Posts: 374
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Edek » Fri Oct 25, 2019 3:40 pm

Partia Rozwoju Sakuarno - program liberałów pasuje społeczeństwu, dodatkowo to oni są architektami porozumień z Bahassa i zakończenia konfliktu, ale i zemsty na KRWN. 43% BYŁOBY - Bardzo duże poparcia społeczne, oznaczające normalnie, że PRS może rządzić samodzielnie - ale zgodnie z porozumieniami 1/3 parlamentu to Bahassa, których w PRS nie jest aż tak dużo, więc wynik spadnie do
39% (czyli potrzebujesz koalicjanta)

Partia Zjednoczenia Narodowego - O dziwo ludzie jakimś dziwnym chujem (0 xD) widzą w PZN możliwosć sensownej opozycji, zwłaszcza Ci którzy woleli by się dogadywać z Qilinem niż z Koionem
25%

Partia Mas - Socjaliści współpracowali z liberałami, dodatkowo sporo pośród nich Bahassa
20%

Palai Simundu - partia jest w rozsypce, lider nie wykrystalizował się, a elektorat rozpłynął się
10%

Prawo i jedność - szybko się pojawiło i szybko zgasło choć cały czas obecne
6%

User avatar
Edek
Posts: 374
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Edek » Fri Nov 01, 2019 6:21 pm

Na skutek Incydentu pod Stratis w Devrekani doszło do powołania rządu jedności narodowej w skład którego weszły wszystkie partie funkcjonujące w ramach parlamentu, rząd ów upadł w chwili wyjścia z niego partii Teraz My! . Jednak koalicja Związku Mędrców, Naszego Głosu i Partii Wolności z trudem, ale jednak doczłapała się do terminu przesuniętych z racji na stan wyjątkowy wyborów.

Treść:
- Partię Wolności cieszy się stabilnym poparciem na poziomie 25%, ludzie średnio widzą w pacyfistach materiał na przywódców w trudnych czasach Koiońskiej dominacji.
(liberalizm, pacyfizm),
- Związek Mędrców cieszy się wahającym się poparciem na poziomie 25%ma za sobą pasmo porażek, ludzie są zniechęceni do partii, a zwłaszcza do jej kierownictwa które delikatnie rzecz ujmując nie potrafiło złapać fali w ostatnim roku. Pierw wikłając się w problematyczny sojusz z Amestris, później obskakując wpierdol od Koionu i Altisu, aby wreszcie skończyć w łóżku z tym drugim
- Tylko My! ma poparcie na poziomie 35% - są w zdecydowanym natarciu, nacjonaliści o liberalnych poglądach gospodarczych są dla dużej części społeczeństwa rozwiązaniem na toczące kraj problemy.
(nacjonaliści, hardlinerzy, choć nie dążący za wszelką cenę do wojny).
Do walki politycznej staje również nowa siła wywodząca się z konkretnej mniejszości zamieszkującej od setek lat Devrekani, a jest nią:
- Nasz Głos! 10% na tyle może liczyć najmniejsza z partii politycznych Devrekani

PrzemoC
Gracz
Posts: 35
Joined: Tue Aug 20, 2019 5:38 pm

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by PrzemoC » Sat Nov 02, 2019 6:18 pm

Robię to po raz pierwszy, więc nie z grubej rury. Poproszę o "Nasz głos!".

Ares
Gracz
Posts: 593
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Ares » Sat Nov 02, 2019 6:48 pm

Dobra, dejcie mnje tych mędrków.
Image

Image

User avatar
Edek
Posts: 374
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Edek » Sat Nov 02, 2019 6:58 pm

Mędrki mma Devrekani

Ares
Gracz
Posts: 593
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Ares » Sat Nov 02, 2019 7:28 pm

To Tylko my.
Image

Image

Ratesu
Gracz
Posts: 81
Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Ratesu » Sun Nov 03, 2019 3:34 pm

KAMPANIA WYBORCZA - DEVREKANI - TURA 13 - ZWIĄZEK MĘDRCÓW

Program Związku Mędrców
Piątka Ekologiczna
Po pierwsze zwiększenie pozyskiwania biomasy z odpadów. Sprawimy, żeby segregowanie takich odpadów było opłacalne i udogodnimy możliwość robienia tego. Zwiększymy też możliwości spalarni biomasy.
Następny, drugi punkt to Perskie Panele Słoneczne z dofinansowaniem. Będą na dofinansowania na produkowane w Devrekani panele słoneczne, takie których podzespoły, do których wykonania potrzeba srebra, zostaną u nas wyprodukowane. Aby zwiększyć produkcję zainwestujemy kolejne pieniądze SSE High-Tech, aby pomieścić produkcję podzespołów paneli słonecznych. Uprościmy przepisy i umożliwimy sprzedaż nadwyżki energii dystrybutorom.
Trzeci punkt to farmy wiatrowe nieprzeszkadzające mieszkańcom. Będziemy dofinansowywać budowy albo sami będziemy budować farmy wiatrowe w górach czy na morzu, tak aby irytujący dźwięk nie przeszkadzał mieszkańcom.
Czwartym punktem jest zmniejszenie udziału węgla w udziale produkcji energii elektrycznej z 50% do 40% w dwa lata. Poprzez realizację poprzednich punktów, a także inne działania, zwiększanie produkcji energii wodnej, chcemy to osiągnąć.
Ostatnim punktem jest niskoemisyjny transport publiczny. Właśnie wprowadzamy do produkcji ekologiczny autobus na biometan. Sprawimy, że za paręnaście miesięcy po ulicach Hevropolis, Behistun i innych miast oraz wsi, będą kursowały te autobusy. Dzięki tej sytuacji zwiększy się ilość punktów ładowania biometanu, co da większą korzyść posiadania samochodu na biometan.

Dla Rodzin
Uważamy, że rodzina jest jedną z najważniejszych podstaw naszego państwa. Dlatego proponujemy rozwiązania prorodzinne, takie aby łatwo było łączyć pracę z byciem rodzicem. Dofinansujemy przedszkola i szkoły blisko miejsc pracy. Ułatwimy też powrót do pracy po urlopie rodzicielskim, prawnie zagwarantujemy jednemu z rodziców możliwość pracy na pół etat po urlopie rodzicielskim i przez ten czas będzie otrzymywał dodatkowo równowartość 40% pensji minimalnej miesięcznie, niezależnie od formy zatrudnienia.

Przeciwko WYKLUCZENIU
Chcemy wspierać osoby niepełnosprawne, dofinansowywać ich kursy, naukę, tak aby mogli być aktywni zawodowo. Będziemy też finansowali zwroty kosztów usług dla osoby niepełnosprawnej i opiekuna, który zrezygnował z pracy zawodowej. Damy też 500$ dla każdej osoby niepełnosprawnej. Sfinansujemy to poprzez podatek od najbogatszych osób (0,75% dochodów) i najwartościowszych firm (0,25% przychodu).

Bogata Devrekani
Wszyscy budują dobrobyt i bogactwo Devrekani, dlatego nie ma miejsca na dyskryminację. Będziemy wspierać poprzez tworzenie dalszych raportów o gospodarce, pozwalających przeanalizować w co inwestować. Plus chcemy też rozwijać sieci biur przy ambasadach, które będą pomagały w zagranicznych inwestycjach czy stażach, bądź praktykach.
Uważamy, że nasze projekty są warte kontynuacji, Specjalna Strefa Ekonomiczna High-Tech czy giełda Hevropolis Stock Exchange to nasze sukcesy, pozwalające w złych czasach otoczenia przez autorytaryzmy, budować jedyny normalny, demokratyczny kraj, w którym warto inwestować.
Widzimy duże sukcesy, dzięki pracy naszych ministrów z Związku Mędrców, w rozwoju Devrekani National Mining Company, której dochód wskoczył ponad dwukrotnie. Będziemy szukać kolejnych złóż srebra w Devrekani i w całym regionie. Dalej będziemy walczyli o kolejne rynki zbytu.
Widzimy potrzebę też promowania Devrekańskiej żywności i produktów rolnych, dlatego będziemy pomagać w promowaniu i w sprzedaży, monitorując, aby więksi kupujący nie proponowali za niskich cen, poniżej kosztów produkcji czy zysków pozwalających rolnikom żyć czy rozwijać się.
Mamy plan ratowania turystyki, zaczynamy budować nowy wizerunek, poprzez najpierw nowe logo turystyczne Devrekani, po tym poprzez kampanie reklamowe. Niedługo odbędzie się naszymi siłami Światowe Dni Młodych Persów, pozwalające młodym Persom, ale też innym zaratusztrianinom uczestniczyć w zabawie z okazji Nowruz wspólnie, razem. Uważamy, że będzie to impuls dla naszej turystyki. Zainwestujemy też później w kontrakty sponsorskie, aby promować nasz kraj. Odbędą się też inwestycje turystyczne. Uważamy, że nasz kraj musi iść z duchem czasu i dofinansowywać coraz więcej badań. Pokazaliśmy to budując Centrum Technologiczne wraz z Republiką Qilin i Republiką Gaary. Będziemy organizowali też kolejne hackatony i poza nagrodami finansowymi, będziemy wspierać twórców w promocji i marketingu produktu.

Infrastruktura
Będziemy też rozwijać infrastrukturę kolejową i drogową, dokończając inwestycje, a także kontynuując kierunek rozwoju prywatnych przewoźników kolejowych. Dlatego też będziemy inwestować poole taborowe i dofinansowując tabor kolejowy, który jest produkowany w Devrekani.

Polityka Zagraniczna
Jesteśmy szanowanym krajem na arenie międzynarodowej. Nasi obserwatorzy brali udział wraz z obserwatorami z ONZ w plebiscycie w Koionie. To wielki sukces naszego ministerstwa spraw zagranicznych. Bierzemy udział w wielu projektach. Jesteśmy też uważani za jedyny kraj, który broni praw człowieka. Dlatego też stworzymy przy MSZ Centrum Monitorowania Przestrzegania Praw Człowieka w regionie. Uważamy, że centrum może stać się siedzibą dla wielu regionalnych odnóg szanowanych organizacji na rzecz praw człowieka. Jest to dobry krok w dobrym kierunku.
Będziemy dalej kierowali się interesem naszego kraju, łamiąc autorytaryzmy, które próbują nam zagrozić. Korzystamy też chętnie z zasady wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem.

Bezpieczeństwo
Będziemy zwalczać wszelkie organizacje przestępcze, dlatego dofinansujemy komórki policji do tego przeznaczone. Pokazaliśmy jak potrafimy walczyć z problemami funduszów emerytalnych, tworząc KNFE, eliminując przekręty. Devrekani będzie wolna od dyskryminacji, terroru i bardzo ograniczy wszelką zorganizowaną przestępczość. Musimy być odmianą dla nacjonalistycznego autorytaryzmu, który to prześladuje mniejszości i ogranicza swobody obywatelskie. Inne państwo, takie demokratyczne i wolne, jest możliwe!
Będziemy też strzec jedną z podstaw wiary zaratusztrianizmu jaką jest wolność i dobroć, będziemy strzec wolności, takiej jaką określił ją francuski myśliciel Alexis de Tocqueville: ,,wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka."
Będziemy też rozwijali szkoleniowo nasze wojsko. Będziemy też badali i tworzyli pojazdy dla naszego wojska. Dokupimy też samobieżne środki obrony przeciwlotniczej, tak aby chronić kompanie, a także artylerię i wyrzutnie przeciwlotnicze, tak aby zwalczać pociski balistyczne.
Kampania w terenie
Związek Mędrców stawia na liczne spotkania twarzą w twarz z wyborcami, tłumacząc swoje działania i promując program. Na główną twarz kampanii wyrasta minister polityki gospodarczej Shila Keshavarz, obok niej ciężar kampanii wzięli też minister spraw zagranicznych Uffe Namjoo, prezes ZM i przewodniczący Satrapii Yasin Rostami oraz premier Shaheen Tehrani.

Kandydaci ZM to połączenie młodości z doświadczeniem parlamentarnym i samorządowym. Kandydaci Związku Mędrców to często cieszący się poparciem samorządowcy czy młodzi, radzący sobie dobrze w radach samorządowych. Mamy też parlamentarzystów ZM, którzy wspierają wiedzą młodszych i mniej doświadczonych parlamentarnie.

Na wsiach i mniejszych miejscowościach kandydaci spotykali się z ludnością okoliczną. Rozmawiali oni o ich życiu, wspierając, a czasem nawet interweniując lokalnie, tłumaczyli też swoje decyzje czy promowali program. - Ciągle dbamy o wasze interesy, nie zapominamy o was. - mówił premier - Idziemy z propozycją pośród was i dając wam okazję na może czasami niespokojne, ale bezpieczne, dbając o to, aby Devrekani nie stało się niczym nasz wschodni sąsiad, który boryka się z chorobą autorytaryzmu, to jest ten nowotwór naszego regionu, ich choroba może zaatakować nas, nie dajmy się chorym nacjonalistycznym pobudką, głosujcie na Związek Mędrców! - dodając. Shila Keshavarz przekonywała do głosu, czasami też wspierając w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Kandydaci ZM przybijali też piątki z młodszymi.

W miastach rozmawiali głównie o piątce ekologicznej i infrastrukturze, odpowiadając też na pytania lokalnej ludności. - Dążymy, aby zatrucie miast zniwelować, dlatego zaproponowaliśmy tą piątkę - mówiła Shila Keshavarz. Rzecznik rządu pytany o zachowanie premiera odpowiadał, że ,,Premier jest cały poświęcony Devrekani i rodzinie, on kocha to i to, dlatego czasami używa emocji, choć podejmując decyzję, posługuje się chłodną kalkulacją". Prezes ZM Yasin Rostami chwalił zaś Shilę Keshavarz. - To ona włożyła dużo pracy w projekt giełdy czy specjalnej strefy ekonomicznej, jest dobrą reprezentantką Związku Mędrców i pokazuje jak dobrym wyborem jesteśmy dla was. - mówił.

W Hevropolis i Behistun odbywały się liczne spotkania z wyborcami. Luźne rozmowy czy pytania. Uffe Namjoo mówił o Centrum Monitorowania Przestrzegania Praw Człowieka. - Powstanie ono prawdopodobnie tutaj, w aglomeracji Hevrohistun. - twierdził. Nie zabrakło też głównej twarzy kampanii. - Ekologiczny autobus będzie dobrą odmianą dla aut szkodzących środowisku. - mówiła. Obiecywała też, że linia ,,metra" Hevrohistun zostanie dokończona w tym roku, jak Związek Mędrców wygra wybory.

W spotkaniach z mniejszościami, kandydaci obiecywali, że póki Związek Mędrców rządzi to nie muszą obawiać się o swoje życie. - Broniliśmy was przed atakami nacjonalistów, którzy to roszczą sobie prawa do rządzenia tym krajem, nie można do tego dopuścić. - mówił Uffe Namjoo. Premier spotkał się też z grecką opozycją, która rezyduje w Devrekani.

Kampania w social mediach była bardzo rozwinięta jak na konserwatystów. Aktywnie informowano o spotkaniach czy także komentowano, rozmawiano o programie. #DalejZwiązekMędrców był jednym najbardziej wykorzystywanych haseł. Mniej rozpoznawalni kandydaci promowali się przy Shili Keshavarz czy Uffe Namjoo. Jeden z kandydatów, rozpoznawalnych w internecie, rozpoczął akcję crowfundingową na cele działania kampanii. - Nie możemy dopuścić do tego, aby nieodpowiedzialni nacjonaliści przejęli władzę - pisał na swoim profilu, uzasadniając rozpoczęcie akcji. Promowano też spoty z informacjami o głosowaniu na Związek Mędrców.

Locked