When Diplomacy Fails - Wybory

Locked
User avatar
Edek
Posts: 374
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Edek » Mon Jun 03, 2019 8:09 pm

#1 Wybory w Gaarze

Sargon może się cieszyć około 38% poparciem, na drugim miejscu była partia modernistyczna, ale aktualnie to ich notowania spadają podobnie jak Twoje zresztę, więc przyjmij, że około 25% ma zarówno ta partia jak i NASZA DUMA. Później z około 10% jest NOWA DEMOKRACJA, no i do parlamentu łapie się jeszcze ODRODZENIE CHRZEŚCIAŃSKIE Z 8%, sporo ludzi jeszcze nie wie na kogo bedzie głosować

User avatar
Marin
Posts: 98
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Marin » Wed Jun 12, 2019 7:23 pm

Pierwsza debata przedwyborcza w Gaarze, transkrypt z wydarzenia

Image


PROWADZĄCY:

Witamy Państwa Serdecznie na Pierwszej w historii Gaary debacie przedwyborczej. Pozdrawiamy zarówno telewidzów, jak i tych którzy słuchają nas przez radio czy internet. Powitajmy serdecznie kandydatów pięciu największych partii w kraju, którzy zmierzą się w słownym pojedynku u nas w studio.
<oklaski>
Proszę kandydatów o przedstawienie siebie, jak również partii którą reprezentują:

TIGRAN AJWAZOWSKI
Tigran Ajwazowski, reprezentuję partię Odrodzenie Chrześcijańskie! Witam wszystkich moich oponentów.

JAKOB HANAJ
Szczęść Boże, nazywam się Jakob Hanaj, Reprezentuje partię Nasza Duma. Witam państwa.

ARSEN NAZAR
Dzień dobry Państwu, dzień dobry moi oponenci, nazywam się Arsen Nazar i reprezentuję dzisiaj Asyryjską Partię Demokracji.

LOLITA KASHA
Witam Państwa, nazywam się Lolita Kasha, reprezentuję Nową Demokrację.

BEDROS HAIK
Nazywam się Bedros Haik i reprezentuję Partię Modernistyczną.

PROWADZĄCY
Cieszę się serdecznie z obecności wszystkich zgromadzonych. A teraz przed państwem zasady. Jest pięć pytań w debacie, każde z nich wcześniej wylosowane z puli przygotowanych zagadnień. Kolejność odpowiadania będzie losowa, każdy z uczestników będzie miał półtorej minuty na wypowiedź. Każdemu z uczestników przypada też minuta na zadanie jednego i tylko jednego pytania w trakcie debaty do uczestników.
Mając to za sobą, rozpoczynam debatę. Pierwsze pytanie: „Jakie są Państwa propozycje na rozwiązanie problemu narkotyków w kraju?„ Pierwszą osobą będzie przedstawicielka Nowej Demokracji:

LOLITA KASHA
Większość tu myśli, że rozwiąże się to siłą. Najpierw zastanówmy się, dlaczego ten problem istnieje. Bo nasze państwo, będące niedemokratyczne, nie potrafiło sobie z tym zaradzić. Po drugie, uzależnieni chcieli odciąć się od rzeczywistości, problemów. Czas aby legalnie można było kupić mniej szkodliwe narkotyki pod warunkami kontroli ich szkodliwości i sprzedaży. Pomoc dla uzależnionych i dla tych co nie mogą się odnaleźć w życiu będzie finansowana przez podatki nałożone na narkotyki.

PROWADZĄCY
Teraz proszę o wypowiedź przedstawiciela Naszej Dumy

JAKOB HANAJ
Jak wiadomo narkomani i osoby narkotyzujące się są ogromnym bólem naszego narodu, niszczy to i rozbija nasze rodziny, jesteśmy za tym by bez względnie uderzyć w środowisko zajmujące się sprzedażą i rozprowadzaniem tej nieczystej substancji, kary które ponoszą handlarze muszę być ostrzejsze a edukacja w zakresie szkodliwości musi być większa! Oprócz tego proponuje konfiskatę mienia dilerów narkotyków i przeznaczanie go na pomoc zagubionym i pragnącym wyleczyć się z tego uzależnienia.

PROWADZĄCY
Teraz wypowie się APD

ARSEN NAZAR
Narkotyki są i były przez całą, długą historię ludzkości. Od naszych przodków palących shishę, po współczesne chemiczne środki. Nasze działania nie tylko będą polegać na lepszej wykrywalności handlarzy narkotykami, ale również na programach pomagających wprowadzić osoby uzależnione z powrotem do społeczności. Jednocześnie zalegalizujemy posiadanie tzw. miękkich narkotyków jak marihuana, przy zaostrzeniu kar za posiadanie, rozprowadzanie i produkowanie cięższych, groźniejszych środków.

PROWADZĄCY
Partia Modernistyczna

BEDROS HAIK
Powinniśmy przeprowadzić serię działań prewencyjnych. Lepsza nauka w szkołach, ale też zwiększenie możliwości policji w walce z dilerami. Kary powinny być surowe, tak aby każdy zrozumiał, że sprowadzanie śmierci do naszej ojczyzny jest błędem. Więzienie i grzywny to za mało, będziemy dążyć do odbierania majątku i przymusowych prac społecznych, aby ci dilerzy rozumieli swoje błędy, aby mogli się spotkać z ludźmi którzy zepsuli swoje zdrowie przez środki jakie ci zwyrodnialcy im podali.

PROWADZĄCY
I ostatnie głos zabierze Odrodzenie Chrześcijańskie.

TIGRAN AJWAZOWSKI
Generalnie z problemem narkotyków trzeba walczyć dwutorowo, to znaczy, po pierwsze zaprzestać wsadzania narkomanów do więzienia, gdzie pod wpływem innych więźniów jedynie popadają w jeszcze gorsze problemy z prawem po wyjściu, koniecznością jest, aby każdy kto został złapany na braniu narkotyków, był traktowany jak chory, nie jak przestępca. Wysłanie takiej osoby na odwyk jest priorytetem. Odwyk, połączony z pracami dla społeczeństwa, jest jedyną opcją na powrót do świata w czystość. Drugą sprawą są ci…

PROWADZĄCY
Przepraszam bardzo, ale niestety skończył się Panu czas. Zapraszam wszystkich do kolejnego pytania: Czy uważacie Państwo że chrześcijanie w regionie są zagrożeni? Zacznie przedstawiciel Odrodzenia Chrześcijańskiego.

TIGRAN AJWAZOWSKI
Chrześcijanie są zagrożeni i to bardziej niż kiedykolwiek wcześniej! Fałszywi prorocy cały czas próbują wtłoczyć w nas nienawiść do bliźnich, mówiąc że Bóg karze im zabijać! To absolutne kłamstwo, szerzone przez Szatana, prowadzące nas wszystkich do piekła! Sam Jezus Chrystus powiedział "To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem", tymczasem fałszywi prorocy, próbują nas cały czas przekonać, że tylko walka z "niewiernymi" jest drogą chrześcijan. Nie, to droga do zniszczenia...

PROWADZĄCY
Przepraszam, znowu się Panu skończył czas. Zapraszam do odpowiedzi Panią Kashę.

LOLITA KASHA
Słysząc swoich przedmówców, nabieram wrażenia, że toczy się tu debata teologów niż chcących zmienić ten kraj ludzi. Myślmy o obywatelach. Gaara musi zająć się własnymi obywatelami, nie ważne jakiej są wiary, to musi być państwo świeckie. Czas rozdzielić kościół od państwa, pozbyć się przywilejów kościoła, ale też spowodować, aby każdy był równy i niedyskryminowany. Pamiętajmy, że mamy ludzi z byłego KRWNu, dajmy im posmakować wolnego, demokratycznego kraju.

PROWADZĄCY
Dziękuję za wypowiedź. Głos zabierze teraz Partia Modernistyczna:

BEDROS HAIK
Są zagrożeni, nie tylko z wewnątrz, ale i z zewnątrz. Musimy w tych trudnych i niespokojnych czasach trzymać się razem, wyciągnąć rękę ku Amestris, ku chrześcijanom w Aquili i Koionie, aby mieć z tymi narodami płaszczyznę porozumienia i abyśmy mogli razem zrozumieć się i osiągnąć bezpieczeństwo dla nas i dla naszych rodzin. Wiara jest w nas silna, ale im nas będzie więcej, tym silniejsza będzie. Dlatego musimy szukać wszyscy razem porozumienia i szans, na wzmocnienie naszego bezpieczeństwa.

PROWADZĄCY
Zapraszam Naszą Dumę do wypowiedzi:

JAKOB HANAJ
To pytanie retoryczne, Chrześcijanie zagrożeni są na całym świecie. Również w naszym regionie. Nie pomaga temu obecna polityka rządu. Który de facto wzmocnił i miał pośredni udział w stworzeniu nowego muzułmańskiego kraju. Jak wiemy Islamiści są ogromnym zagrożeniem. Obrazki z Iraku i Syrii nie pozostawiają wątpliwości. Teraz kto wie, czy dzięki nam miłościwie panującym nie czekają nas podobne. Zagrożenie jak najbardziej jest. Po za tym, co tu mówić. Islamiści są również w naszym kraju.PROWADZĄCY
Przepraszam że Panu przerywam, ale przekroczył Pan czas wypowiedzi. Jako ostatni wypowie się APD

ARSEN NAZAR
Wierzymy, że w tych trudnych czasach jakie na nas spadły zagrożenie na kontynencie wkrótce minie. Jednak, jak historia lubi pokazywać, często samo chcenie nie wystarcza. Potrzebne są konkretne działania, które zabezpieczą życie nie tylko chrześcijan, ale i wszystkich obywateli Gaary. Zagrożenia zewnętrzne, takie jak wojny, ale i zagrożenia wewnętrzne, jak katastrofy naturalne albo zamachy są ciągłym zagrożeniem dla naszego regionu, niezależnie od miejsca zamieszkania. Będziemy czujni i uważni.

PROWADZĄCY:
Dziękuję serdecznie za wszystkie wypowiedzi. Przechodzimy teraz do pytania numer 3: „Jak próbowalibyście Państwo polepszyć nasze bezpieczeństwo? „ Głos zabierze Nasza Duma.

JAKOB HANAJ
To proste. Mamy w regionie wiele cywilizowanych krajów które mogą gwarantować nasze bezpieczeństwo. Oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy ciągle doskonalić i wzmacniać nasze siły zbrojne, zwłaszcza po ostatniej kampanii na terenie KRWN. Lecz związki z innymi krajami, podzielającymi nasze wartości powinienny być dla nas priorytetem. Jeżeli zacieśnimy z nami podobnymi stosunki, nasze zewnętrzne bezpieczeństwo wzrośnie. Dodatkowo postuluje zwiększenia nakładów na bezpieczeństwo wewnętrzne, i…

PROWADZĄCY
Przepraszam, ale skończył się Panu czas. Zapraszam do zabrania głosu APD:

ARSEN NAZAR
Kontynuując programy które już rozpoczęliśmy. Zwiększenie możliwości Sił Zbrojnych poprzez implementację nowych formacji to główny element budżetu przez ostatnie pół roku. Na pewno będziemy chcieli dokończyć kontrakt na samoloty dla Sił Powietrznych, uzyskać wyrzutnie TOW w tym kwartale i przejść do dalszych projektów, mających na celu rozbudowanie i powiększenie naszych zdolności nie tylko do obrony, ale również do wspierania naszych sojuszników w regionie. Wierzymy, że współpraca da nam pokój

PROWADZĄCY
Dziękuję bardzo. Proszę teraz o wypowiedź Nową Demokrację

LOLITA KASHA
Upadek KRWNu to eliminacja największego zagrożenia, kosztem dużej ilości zabitych i wielu rannych. Wyciągnijmy wnioski z tej wojny, tak aby wyeliminować słabe strony. Nasza armia musi posiadać nowoczesny sprzęt, tak jak i inne organy bezpieczeństwa oraz powinny być też dobrze wyszkolone. Nie zapomnimy o sojusznikach. Broń dla obywateli może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Poczynimy też kroki w stronę energii odnawialnej, zapewniającej bezpieczeństwo energetyczne dla Gaary, dofinansowując ją.PROWADZĄCY
Zmieściła się Pani idealnie w czasie. Głos zabierze teraz Reprezentant Odrodzenia Chrześcijańskiego.

TIGRAN AJWAZOWSKI
Bezpieczeństwo naszego kraju, to przede wszystkim nasze własne bezpieczeństwo, koniecznym jest by każdy zdrowy na ciele i umyśle obywatel Asyryjskiej Republiki Gaary był gotowy w ostateczności móc obronić się tak przed zakusami wrogów zewnętrznych jak i wewnętrznych. Niezależnie czy to mężczyzna czy kobieta, każdy obywatel powinien być przeszkolony w obsłudze broni palnej, podstawach pierwszej pomocy, a ci którzy wykazali największe zdolności, powinni zostać wciągnięci do Sił Zbrojnych w formie…

PROWADZĄCY
Panie Ajwazowski, czas… Proszę o przedstawienie stanowiska Partię Modernistów

BEDROS HAIK
Zwiększając naszą armię, nie tylko liczbowo ale i sprzętowo. Chcemy zmienić istniejące kompanie lekkie na kompanie zmechanizowane i zmotoryzowane, zakupić dodatkowe okręty i samoloty, jak również uzbrojenie do nich. Musimy umieć sami się obronić, aby móc wraz z innymi krajami się bronić. Do tego trzeba zadbać o bezpieczeństwo wewnętrzne, powołując specjalistyczne zespoły inżynierów znających się na ładunkach wybuchowych, jak również doposażenie armii w drony zwiadowcze i sprzęt rozpoznania.

PROWADZĄCY
Dziękuję. Czas na przedostatnie pytanie: Jakie są Państwa pomysły na niedawno utworzoną Republikę Iszwalu? Rozpocznie Pan Haik.

BEDROS HAIK
Trzeba ją obserwować. Nie możemy jej zniszczyć, reszta Międzymorza by się na nas rzuciła, więc zostało nam obserwowanie i pilnowanie, by ci nagli sąsiedzi nie zaczęli być źródłem większych i większych problemów. Musimy zapewnić sobie każdą możliwą przewagę nad nimi, aby móc nie obawiać się jakiejkolwiek reakcji z ich strony. Przed nami trudny czas trudnych wyborów i musimy być gotowi aby je podejmować, ale jesteśmy na nie gotowi, ponieważ na szali leży nasza przyszłość i los naszej ojczyzny.

PROWADZĄCY
Rozumiem, głos zabierze teraz Odrodzenie Chrześcijańskie.

TIGRAN AJWAZOWSKI
Utworzenie Republiki Iszwalu w wyniku walk z Republiką Amestris jest wyjątkową próbą dla nas wszystkich. Kraj ten został zniszczony przez wojnę, wielu niewinnych ludzi straciło dom nad głową, wielu z nich nie ma zapewne teraz nawet co jeść i pić. Koniecznym jest zatem, aby Asyryjska Republika Gaary pomogła tym biednym, skrzywdzonym przez los Muzułmanom jak i Chrześcijanom zanim pomagać zaczną ci, którzy później będą próbowali ich radykalizować i nastawiać przeciw winnym zła które zostało im wyrządzone…

PROWADZĄCY
Ponownie Panie Tigranie, czas. Zapraszam do wypowiedzi Naszą Dumę.

JAKOB HANAJ
Iszwal stanie się wielkim wyzwaniem dla naszego kraju. Uznanie tego muzułmańskiego tworu i osłabianie Amestris było według nas błędem. W tej chwili musimy zabezpieczyć swoją przyszłość. Będziemy chcieli przede wszystkim zabezpieczyć granicę z Iszwalem. Nad to nie jest obojętny los chrześcijańskich braci pozostawionych w Iszwalu. Musimy głośno upominać się o ich prawa. Ponad to uważamy że powinniśmy zachować daleko posuniętą ostrożność i reagować z całą stanowczością na wszelkie próby wznowienia kon…

PROWADZĄCY
Podobnie jak u Pana Tigrana, czas się skończył Panu, Panie Jakubie. Zapraszam APD do przedstawienia swojego stanowiska.

ARSEN NAZAR
Republika Iszwalu z pewnością nie może być ignorowana. Jest za blisko naszej granicy, a fakt że ich najbliższa historia opiera się na wojnie z chrześcijanami, może powodować napięcia między naszymi krajami. Dlatego uważamy, że trzeba Iszwal obserwować i wyciągnąć pomocną dłoń, jako chrześcijanie. Nie możemy sobie pozwolić na wrogi nam naród tak blisko granicy, a mamy już dobre podstawy do współpracy, dzięki naszym działaniom mającym zapewnić opiekę nad poszkodowanymi. Widzimy w Iszwalu okazję.

PROWADZĄCY
I na sam koniec przedstawicielka Nowej Demokracji

LOLITA KASHA
Powinniśmy poprzeć wolę mieszkańców Iszwalu i wspomóc go przy organizacji państwa. Współpraca gospodarcza musi zostać podjęta. Powinniśmy też bacznie obserwować poszanowanie praw człowieka w tym państwie oraz zagrożenie ze strony fanatycznego reżimu panującego w Republice Amestris.

PROWADZĄCY
Zatem przechodzimy do ostatniego pytania, po którym uczestnicy mogą zadawać pytania między sobą. Co powinno się zrobić w kwestii Republiki Amestris? Zaczyna APD.

ARSEN NAZAR
Amestris przez fanatyczne rządy Daiszoto stało się pariasem regionu. Nie tylko jego fanatyczne działania wojenne doprowadziły do izolacji jego narodu na świecie, tak do tego doprowadziły do rozbicia kraju. Zostali już wystarczająco ukarani przez los, ale nie wiemy czy zrozumieli swoją karę. Będziemy się starali odnowić kontakty z Amestris, jak również nie pozwolimy na katastrofy społeczne u braci chrześcijan. Jednak jeśli oni nie okażą skruchy, wtedy nasza pomoc będzie niepotrzebna i niewarta.

PROWADZĄCY
Oczywiście. Teraz głos zabierze Partia Modernistów.

BEDROS HAIK
Amestris jest krajem który czuje się zdradzony, który jest pariasem regionu i który znalazł się na celowniku całego świata. Jednak to już przeszłość. Teraz jest czas dla Gaary aby odbudować naszego towarzysza i razem rozpocząć nową przyszłość dla chrześcijan w regionie, przyszłość która zapewni nam nie tylko bezpieczeństwo ale i bogactwo. Przyszedł czas wzajemnego wybaczenia i porozumienia, ponieważ takie są nasze potrzeby i nasze oczekiwania. Gaara musi stać się liderem chrześcijaństwa regionu

PROWADZĄCY
Kolej na Odrodzenie Chrześcijańskie.

TIGRAN AJWAZOWSKI
Uważam że póki Republika Amestris nie podejmie prób ukarania wszelkich winnych masakr do których się przyczyniła i póki nie odda z nawiązką tego, co swoimi działaniami spowodowała, to nie możemy nawet mówić o żadnej współpracy. Nawet po tym, powinniśmy bardzo dokładnie przyglądać się działaniom Amestris i szybko reagować na to co w tym kraju się dzieje, kontrując wszelkie działania prowadzące do destabilizacji regionu.

PROWADZĄCY
Oczywiście, kolejna wypowiedź należy do Nowej Demokracji

LOLITA KASHA
Potępić ten kraj, zbrodnie, które popełnił. Totalnie ignoruje zasady wolnego, tolerancyjnego świata. Trzeba zadbać, aby zbrodniarze stanęli przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze. Dopóki Amestris nie zdemokratyzuje się, nie pozbędzie się zbrodniarzy, ani nie stanie się wolnym, szanującym prawa człowieka krajem, nie możemy utrzymywać z nim stosunków dyplomatycznych, ekonomicznych.

PROWADZĄCY
Dziękuję, debatę zakończy wypowiedź Naszej Dumy.

JAKOB HANAJ
Amestris to kraj który został poddany próbie. Ciężkiej próbie. Kraj został napadnięty przez potężnych wrogów, poniósł wiele ofiar, stracił integralność terytorialną. W czasie próby popełnił wiele błędów, lecz kto z nas nie jest grzesznikiem ich nie popełniającym? Jako Chrześcijanie, przede wszystkim jako Chrześcijanie, i z uwagi na to powinniśmy co najmniej zaprzestać nieprzychylnych kroków w kierunku Amestris. Nie jestem za tym by zacieśniać obecnie te relacje bardziej niż to konieczne, wszak…

PROWADZACY
Przepraszam Panie Jakobie, czas nas niemiłosiernie goni. W ten sposób chciałbym zakończyć rozmowę i przejść do pytań między ugrupowaniami. Chęć pytania zgłaszają zarówno Nowa Demokracja jak i Odrodzenie Chrześcijańskie. Zaczniemy od pytania Pana Tigrana.

TIGRAN AJWAZOWSKI
Wspomina pan o "rozdzieleniu kościoła od państwa", sugerując że religia jest źródłem dyskryminacji i nierówności, dlaczego uważa pan że oderwanie najważniejszej cześci narodu, sprawi że wszyscy staną się równi? Chyba pan nie wie pan, że wszyscy są równi poprzez Jezusa Chrystusa, a nie przez kapitalistyczny ucisk który pańska partia reprezentuje.


LOLITA KASHA
Jak jestem lesbijką to nie znaczy, że nie jestem kobietą. Po pierwsze przywileje kościoła to źródło wielu nierówności w społeczeństwie, po drugie kościół dyskryminuje osoby o orientacji homoseksualnej i zachęca do większej dyskryminacji oraz potępienia osób odmiennych seksualnie i nowoczesnych.

TIGRAN AJWAZOWSKI
<przytłumiony krzyk bo ma wyciszony mikrofon>
Bzdura! Kościół nie potępia ludzi, potępia uczynki! Z resztą, nie potępia się czystej miłości, nikt w kościele nie mówi że związek nawet dwóch kobiet czy mężczyzn oparty na czystości jest zły! Szanuję panią i nie potępiam pani jako osoby, potępiam jedynie grzech który pani popełnia. Już się uspokajam, przepraszam za wtrącenie w debatę panie redaktorze, mogę prosić o szklankę wody?

PROWADZĄCY
Szanowni Państwo, proszę o zachowanie standardów debaty i wzajemnego szacunku. Przejdźmy do pytania Pani Lolity.

LOLITA KASHA
Chciałabym zadać pytanie przedstawicielowi Asyryjskiej Partii Demokracji, czy będzie wspierać nową konstytucję dającą równość, dużą demokratyzację kraju, który będzie świecki i poszanowujący prawa człowieka?

ARSEN NAZAR
Chciałbym zauważyć, że już wprowadziliśmy nowa konstytucję i nie widzimy potrzeby wprowadzania nowej. Będziemy za to dbali o prawo każdego asyryjczyka do czucia się bezpiecznie i swobodnie w Gaarze.

PROWADZĄCY
W ten sposób kończymy pierwszą debatę przedwyborczą w Gaarze. Zachęcamy uczestników do głosowania w konkursie SMS, w celu wybrania przedstawiciela który najlepiej wyszedł w dzisiejszej debacie. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę spokojnego wieczoru.
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

Ares
Gracz
Posts: 593
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Ares » Wed Jun 12, 2019 8:44 pm

Kristos TV - kanał Odrodzenia Chrześcijańskiego na YT.

Tytuł: Pełna debata - wypowiedzi prezesa Tigrana Ajwazowskiego!

Drodzy państwo, jako że podczas "debaty" nie dano mi opowiedzieć wam wszystkiego, chamsko przerywając przy tym, pozwolę sobie na odpowiedzenie w pełni na zadane pytania.
A przed państwem pytania:
1. Jakie są Państwa propozycje na rozwiązanie problemu narkotyków w kraju?
2. Czy uważacie Państwo że chrześcijanie w regionie są zagrożeni?
3. Jak próbowalibyście Państwo polepszyć nasze bezpieczeństwo?
4. Jakie są Państwa pomysły na niedawno utworzoną Republikę Iszwalu?
5. Co powinno się zrobić w kwestii Republiki Amestris?

1. Generalnie z problemem narkotyków trzeba walczyć dwutorowo, to znaczy, po pierwsze zaprzestać wsadzania narkomanów do więzienia, gdzie pod wpływem innych więźniów jedynie popadają w jeszcze gorsze problemy z prawem po wyjściu, koniecznością jest, aby każdy kto został złapany na braniu narkotyków, był traktowany jak chory, nie jak przestępca. Wysłanie takiej osoby na odwyk jest priorytetem. Odwyk, połączony z pracami dla społeczeństwa, jest jedyną opcją na powrót do świata w czystość. Drugą sprawą są ci, którzy szerzą chorobę, ci którzy sprzedają narkotyki, oni powinni być karani najbardziej. Według mnie dożywocie i przepadek całego mienia, to właściwa droga postępowania wobec handlarzy narkotyków, od tych najmniejszych po największych bossów. Co więcej całe swe życie za kratami powinni spędzić pracując, tak by odkupić swoje winy, nie tylko wobec rodaków ale także wobec Boga. Finanse pozyskane z ich pracy jak i sprzedaży mienia, powinny trafić w całości na sfinansowanie i utrzymanie instytucji zajmujących się odwykiem.

2. Chrześcijanie są zagrożeni i to bardziej niż kiedykolwiek wcześniej! Fałszywi prorocy cały czas próbują wtłoczyć w nas nienawiść do bliźnich, mówiąc że Bóg karze im zabijać! To absolutne kłamstwo, szerzone przez Szatana, prowadzące nas wszystkich do piekła! Sam Jezus Chrystus powiedział "To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem", tymczasem fałszywi prorocy, próbują nas cały czas przekonać, że tylko walka z "niewiernymi" jest drogą chrześcijan. Nie, to droga do zniszczenia wiary przez tych, którzy próbują nas wykorzystać, nas i naszą wiarę w jedynego Boga miłosiernego! Zobaczcie na Amestris! Tam fałszywy prorok Daiszoto morduje, w imię czego? Boga? Nie. Morduje w imię nienawiści, morduje w imieniu Szatana i swojej własnej chorych rządzy. Boga w tym dziele nie ma. Dlatego uważajcie, każdy kto chce was wciągnąć w spirale nienawiści, która nigdy się nie kończy, nie czyni tego w dobrych intencjach.. Musimy więc bronić się przed zakusami zła, czyniąc dobro, nawet jeśli będziemy opluwani i szykanowani przez innych.

3. Bezpieczeństwo naszego kraju, to przede wszystkim nasze własne bezpieczeństwo, koniecznym jest by każdy zdrowy na ciele i umyśle obywatel Asyryjskiej Republiki Gaary był gotowy w ostateczności móc obronić się tak przed zakusami wrogów zewnętrznych jak i wewnętrznych. Niezależnie czy to mężczyzna czy kobieta, każdy obywatel powinien być przeszkolony w obsłudze broni palnej, podstawach pierwszej pomocy, a ci którzy wykazali największe zdolności, powinni zostać wciągnięci do Sił Zbrojnych w formie jednostek pomocniczych, powoływanych na czas wojny. Nie oszukujmy się! Gdy nas mężczyzn zabraknie, nie może być tak, że kobiety padną ofiarą gwałtów i morderstw! Każda kobieta powinna wiedzieć jak obronić siebie, swoje dzieci i swoje domostwo! Koniecznym jest też zmiana w regulacjach dotyczących obrotem bronią palną, sądzę że każdy kto jest wierzącym, dobrym człowiekiem, nie będącym notowanym przez policję, powinien posiadać przynajmniej jedną sztukę broni palnej, a państwo powinno w zakupie dopomóc.

4. Utworzenie Republiki Iszwalu w wyniku walk z Republiką Amestris jest wyjątkową próbą dla nas wszystkich. Kraj ten został zniszczony przez wojnę, wielu niewinnych ludzi straciło dom nad głową, wielu z nich nie ma zapewne teraz nawet co jeść i pić. Koniecznym jest zatem, aby Asyryjska Republika Gaary pomogła tym biednym, skrzywdzonym przez los Muzułmanom jak i Chrześcijanom zanim pomagać zaczną ci, którzy później będą próbowali ich radykalizować i nastawiać przeciw winnym zła które zostało im wyrządzone. Musimy nawiązać relacje z Iszwalem, pokazać im, że chrześcijanie to nie bomby spadające na szpitale i krucjaty wymierzone by wymordować ich wszystkich, trzeba pokazać że prawdziwi chrześcijanie są miłosierni i nie pozwolą na to, by cierpieli przez fanatyków, w innym wypadku zostaną zradykalizowani przez podobnych ludzi jak Daiszoto w Amestris, który wykorzystuje Boga i religię pokoju, do swoich brudnych szatańskich zagrywek. Jedynie więzi przyjaźni między narodami, mogą powstrzymać wojny w przyszłości. Spójrzmy z resztą też na aspekt gospodarczy, wiele firm mogło by skorzystać na współpracy z Iszwalem, odbudowując zniszczone miasta, tworząc nowe firmy.. Jestem przekonany, że naszym celem powinno być zaprzyjaźnienie się z Iszwalczykami.

5. Uważam że póki Republika Amestris nie podejmie prób ukarania wszelkich winnych masakr do których się przyczyniła i póki nie odda z nawiązką tego, co swoimi działaniami spowodowała, to nie możemy nawet mówić o żadnej współpracy. Nawet po tym, powinniśmy bardzo dokładnie przyglądać się działaniom Amestris i szybko reagować na to co w tym kraju się dzieje, kontrując wszelkie działania prowadzące do destabilizacji regionu.

Jak widać dużo więcej powiedziałem, ale trzeba było się dopasować do tych, co do powiedzenia mało mają albo i nic. Przykre, ale każdy widzi jak jest.
Do tego mogliście państwo nie dosłyszeć, ale w odpowiedzi na oszczerstwa pod względem religii chrześcijańskiej powiedziałem o tak, zacytuję!

Bzdura! Kościół nie potępia ludzi, potępia uczynki! Z resztą, nie potępia się czystej miłości, nikt w kościele nie mówi że związek nawet dwóch kobiet czy mężczyzn oparty na czystości jest zły! Szanuję panią i nie potępiam pani jako osoby, potępiam jedynie grzech który pani popełnia.

Później poprosiłem o wodę ale już jej nie otrzymałem na wizji, może chcieli żebym zemdlał czy co, później dopiero jak już bardzo mi gorąco było od tych reflektorów. Przykre że się tak traktuje ludzi w telewizji.
Image

Image

Ratesu
Gracz
Posts: 81
Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Ratesu » Thu Jun 13, 2019 9:40 am

WYBORY W GAARZE - NOWA DEMOKRACJA - KAMPANIA

Nowa Demokracja stawia na liczne spotkania twarzą w twarz z wyborcami. Walczą głównie o głosy mieszkańców miast i mniejszości etniczynych, religijnych oraz prezentują się też jako głos innych orientacji seksualnych. Dużą popularnością cieszy się też akcja #Milczą, polegająca na robieniu selfie z palcem na ustach, mającym symbolizować przemilczenie problemów osób potępianych przez kościół.

Kandydat na prezydenta Nowej Demokracji, Ramsen Sargis skupia się mocno na postulacie budowy nowej, obywatelskiej konstytucji. - Syn dyktatora myśli, że stworzył konstytucję demokratyzującą kraj, ale to nie jest kłamstwo. - mówił. Zarzuca też, że konstytucja nie określiła praw podstawowych, tylko przerzuciła ten obowiązek na ustawy, ale jak zauważył ,,nie potrafiono określić sposobów zmian konstytucji". Jego rozwiązaniem jest stworzenie konstytucji ponad podziałami i określoną w referendum, a nie tylko zatwierdzaną. Obiecywał też, że chce aby powstały narzędzia obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej, tak aby państwo tworzyli obywatele.

Kandydaci do parlamentu rozpoczęli swoją kampanię na wiecu w Nowej Niniwie, przy obecności kandydata na prezydenta. Jedna z liderów Nowej Demokracji Lolita Kasha powiedziała, że rozpoczynają walkę z mową nienawiści, walkę o równość i demokrację. - Siły polityczne, które walczą o wasze głosy, może mają nad nami przewagę, chwalą ich z ambon kościołów, ale zapominają o was, o obywatelach, abyśmy mieli równe, demokratyczne państwo świeckie. - głosiła. Zaznaczyła, że ND chce wykorzystać ten czas, aby rozmawiać z ludźmi, kontynuować to co robią odkąd walczą o demokratyczne państwo.

W miastach głosili oni chęć zmian na rzecz demokratyzacji i równości. Obiecywali zwiększenie roli samorządów i danie miejsc w Senacie reprezentantom demokratycznie wybranych władz samorządowych, tak aby mogli walczyć i bronić swoich praw. Mówili też o swoim pomyśle dot. ekologicznego państwa. Chcą oni poprzez dopłaty, ulgi podatkowe umożliwić mieszkańcom, wymianę nieekologicznych pieców, samochodów, zwiększyć alternatywę przewozową dla samochodów, zwiększenie floty ekologicznych autobusów, minibusów oraz większa ilość pociągów i miejsc do których będą dojeżdżać.

Na spotkaniach z mniejszościami religijnymi, etnicznymi obiecywali im większe szansę rozwoju i szeroko zakrojoną walkę z mową nienawiści. Obiecywali też, że kościół, mający wiele przywilejów i nawołujący do nienawiści wobec innych ludzi, musi zostać rozdzielony od władz cywilnych. - Czas aby skończyły się jego przywileje, aby położyć kres nastawianiu ludzi przeciwko sobie. - nawoływał Azarah Murza, jeden z kandydatów do parlamentu. Przypominali co fanatyzm religijny przynosi w Amestris: ,,Daiszoto opuścili wszyscy sojusznicy, dla Devrekani było za wiele mordów i ludobójstw, aż odeszli od nich bez słowa, żądając przy tym zwrotów poniesionych strat na wojnach, a nawet krucjatach, tego zbrodniczego reżimu.". Obiecywali też równe szanse dla wszystkich oraz poszanowanie we wszystkich sferach życia ich niby ,,odmienności" od większości obywateli w Gaarze.

Zorganizowano też parady równości, która była swego rodzajem spotkaniem par homoseksualnych i heteroseksualnych, poparcia równości, niby odmiennych orientacji seksualnych. Proponowali wprowadzenie związków partnerskich dla par jednopłciowych i dwupłciowych, dając temu prawie wszystkie rzeczy, które gwarantuje małżeństwo.

KacBR29
Gracz
Posts: 47
Joined: Thu Mar 03, 2016 5:46 pm
Location: Małopolska
Contact:

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by KacBR29 » Thu Jun 13, 2019 10:24 am

Spot partii Nasza Duma, emitowany w internecie.

W tle obrazek Jakoba spacerującego po Nowej Niniwie. Potem odpowiednio do mówionych słów pojawiają się sceny z lotu ptaka Garry, a następnie przesuwające się obrazki z Kościoła, Warsztatu i Sklepu, Ćwiczeń grup Paramilitarnych, Pokazanie dziwaków z LGBT, Kolumnę Aut ISIS, Spotkanie z Politykami, na koniec pojawia się na złoto mapa Garry wraz z logiem i banerem Naszej Dumy.


"Szczęść Boże Gaaro! Jesteś Naszą Dumą! Nasz kraj istnieje już wiele lat, a jego fundamentem jest Chrześcijaństwo. To dzięki niemu przez wiele lat mogliśmy trwać i się rozwijać.
Będziemy kontynuować te piękną tradycję. Równocześnie uważamy, że należy patrzeć w przyszłość. Proponujemy uczciwą gospodarkę opartą na miłości bliźniego i współpracy. Dzięki temu skorzystają wszyscy
Gaaryjczycy, bogaci i biedni. Chcemy obniżyć podatki, pozwolić na rozwój innowacji. Tu przedsiębiorcy będą bezpieczni. Zwiększymy również bezpieczeństwo, chcemy sprawnych służb mogących szybko wyszukać i unieszkodliwić zagrożenie.
Może nie jesteśmy postępowi, nie chcemy by zboczeńcy, panoszyli się po ulicach, nie chcemy by hedoniści, zajmowali się naszymi dziećmi. Chcemy postawienia tamy zalewowi muzułmanów, by nie spotkał nas los Syrii i Iraku.
Będziemy prowadzić odpowiedzialną politykę zagraniczną, gdzie los Garry i Chrześcijan będzie na pierwszym miejscu.
Już teraz! Nie miej wątpliwości! Za głosuj za nami! Zagłosuj za Gaarą!"
Last edited by KacBR29 on Fri Jun 14, 2019 12:10 am, edited 1 time in total.

User avatar
Marin
Posts: 98
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Marin » Thu Jun 13, 2019 10:02 pm

Ulotki rozdawane na ulicach miast w Gaarze:

Jedna strona:
//duża niebieska część, ze złotym napisem//
Pragniesz pokoju?
Bezpieczeństwa?
Dobrobytu?

Wybierz kogoś, kogo znasz. Zobacz kto spełni twoje pragnienia!

Druga strona:
//lista rzech kandydatów z lokalnej listy APD//
Ktoś z nich może zapewnić Ci to wszystko i jeszcze więcej, do Ciebie należy wybór kto to zrobi.
Głosuj w najbliższych wyborach.
//przy każdym kandydacie jest krótka lista jego osiągnięć, wykształcenia i informacji o życiu. Unikam informacji kontrowersyjnych (rozwody, podwójne małżeństwa) a bardziej skupiam się na takich prostych rzeczach jak "lider lokalnego kółka szachowego", "matka dwójka dzieci" itd.//
Asyryjska Partia Demokracji w swoim programie ma dobrobyt, bezpieczeństwo i dumę całego narodu. Rozbudowywując infrastrukturę w kraju, zapewniając obywatelom nowe miejsca pracy i promując naszą kulturę na świat będziemy podziwiani przez cały region, a o naszym kraju wszyscy na świecie będą mówić wyłącznie w superlatywach. Możesz nam zaufać, bo dotychczas właśnie tym się zajmowaliśmy.
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Edek
Posts: 374
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Edek » Mon Jul 01, 2019 8:51 pm

1.Jakie są Państwa propozycje na rozwiązanie problemu narkotyków w kraju?:
Nową Demokrację.
Podejście partii do dragów jest liberalne, jednak Pani Lolita nie wskazuje jaki narkotyki wrzucamy do worka legalnych – a to niektórych niepokoi. Ludzie jednak

Asyryjską Partię Demokracji.
Tutaj podobnie, choć motyw z wskazaniem shisy jest moooocno niefortunny to przechodzi bokiem. Generalnie kurs który popiera elekotrat tejże partii.

Nasza Duma
Silne i władcze stanowisko Naszej Dumy to jest to co lubią konserwatyści w Gaarze. Ciekawym pomysłem jest konkwiskata mienia dilerów, ale i zapewnienie pomocy ofiarom – czyzby narodowyc mówili naprawdę ludzkim głosem?
Odrodzenie Chrześcijańskie!
Niestety Tigranowi nie udało się wypowiedzieć do końca, a mówi z sensem.
Partię Modernistyczną.
Podobnie, identyczny poglądy co APD i ND.

Code: Select all

Najwięcej Gaaryjczyków popiera stanowisko APD i ND, przynajmniej tak wskazują pierwsze sondaże. 
2.Czy uważacie Państwo że chrześcijanie w regionie są zagrożeni?
Odrodzenie Chrześcijańskie!
Tigran rzuca bombę z precyzją sztukasa, no i trafia w serca Gaaryjczyków którzy faktycznie cały czas żyją w utrwalanej przez wieki kulturze strachu – ale widzę do czego może prowadzić fundamentalizm. Tutaj OD błyszczy, pomimo skrócenie wypowedzi reprezentanta wskazując na to iż WALKA NIE JEST DROGĄ.
Nową Demokrację.
Kurde, tego to się nikt nie spodziewał, bo Pani Lolita również mówi z sensem! Nie wszyscy przeciez praktykują, dlaczego religia ma mieć tak ważne miejsce w debacie publicznej? WOOW Ta wypowiedź wiralem okrąża internet, a partia notuje faktyczne wzrosty poparcia w całym centrowym elektoracie.
Partię Modernistyczną.
Tak sobie, beton się cieszy, ale poza nim to raczej nikt się nie cieszy.
Asyryjską Partię Demokracji.
Ciutkę lepiej, niż PM – bo wskazanie na WSZYSTKICH obywateli to jednak dośc ważny motyw, APD ma dość pokaźny elektorat centrowy, ale i lewicowy pytanie czy takie stanowisko pozwoli zachować tych drugich?
Nasza Duma
Hanajprzy mówieniu słowa muzułmanie spluwa na ziemię co powoduje reakcję CO DO KURWY u wszystkich. Ale beton wali sobie konia aż miło :3
3: „Jak próbowalibyście Państwo polepszyć nasze bezpieczeństwo?

Nasza Duma
Kryt na 99 powoduje iż przedstawiciel Naszej Dumy mówiąc podnieca się tak bardzo, że zaczyna przypominać Adiego – dodatkowo podnieca się jego przyrodzenie które zaczyna pęcznieć spod opiętych spodni małego naziolka. Co ciekawe dzban zaczyna drzeć pizdę po tym jak zostaje mu zabrany głos – gorzej być nie mogło.

Asyryjską Partię Demokracji.
Arsen jest taki ech... nijaki no, ludzię go słuchają i kiwają głowami, ale gość dosłownie czyta z kartki tą część swojej wypowiedzi i widać, że na wojsku zna się tak jak Korwin na gospodarce xD
Nową Demokrację.
No tak samo jak u Arsena – czytanie z kartki i brak wiedzy jest widoczony gołym okiem, byle dalej co nie?
Odrodzenie Chrześcijańskie!
No i zaś bomba rzucona z precyzją sztukasa! Ludzie są gotowi bronić bliskich, a skądinąd bardzo bliski przykład Izraela który żyje w ciągłym zagrożeniu ze strony muzułmanów nie jest obcy ludziom. Wizja ogólnonarodowych szkoleń to sukces OD.
Partię Modernistyczną.
Tak sobie, beton się cieszy, ale poza nim to raczej nikt się nie cieszy.

Code: Select all

Tutaj zdecydowane MIAŻDZĄCE  chadeków które ponownie nie było spodziewane – czyżby te wybory nie były jeszcze rozstrzygnięte?
4.Czas na przedostatnie pytanie: Jakie są Państwa pomysły na niedawno utworzoną Republikę Iszwalu?

Partię Modernistyczna
Nie możemy zniszczyć, ale CHYBA CHCEMY? - Moderniści offem sugerują, że najchętniej by ten gruz zgruzowali – to wpadka, pytanie czy celowa?
Odrodzenie Chrześcijańskie!
Ah... to chrześcijańskie miłosierdzie, które tak ładnie współgra z poprzednimi wypowiedziami Tigrana :) - no znowu w punkt. Ludzie którzy popierają OCH chcą zmiany mentalności ofiar, a takie poglądy im to umożliwiają.
Nasza Duma
Naziol z końskim przyrodzeniem mówi to o czym myśli wielu – Iszwal to błąd i tyle. Pytanie czy na jednym poglądzie uda się wygrać debatę?
Asyryjską Partię Demokracji.
Ponownie chrześcijańskie wartości pomocy uciśnionym, jednak nic nowego to też nie ma jakiegoś efektu wow. Sondaże daję takie poparcie jak dawały.
Nową Demokrację.
Lewackie pierdolenie o współpracy z ciapakami nie przechodzi. No tutaj wyraźne osłabienie pozycji lewicy.
5. Co powinno się zrobić w kwestii Republiki Amestris?
Asyryjską Partię Demokracji.
Ludzie generalnie średnio mają wyrobione zdanie w temacie Amestris – ale fakt chęci odnowy stosunków jest postrzegany jako coś dobrego.
Partię Modernistyczna
To samo co w APD, beton się cieszy
Odrodzenie Chrześcijańskie!
No i zaś bomba z precyzją sztukasa – ludzie zwłaszcza Ci z centrum są faktycznie wkurwieni na Daiszoto który prowadzi bratni naród na rzeź. To jest mocne, ale potrzebne stanowisko.
Nową Demokrację.
Byłoby lepiej, ale Pani Lolitce daleko do charyzmy poprzednika, dodatkowo słowa trochę zbyt mocne jak na liberałów lewoskrętnych.


Nasza Duma
Beton znowu się cieszy, bo o to ktoś broni braci napierdalających muzułmanów.
_____________________________________________________________________________
AAN News - Gaaryjski fenomen
To co się dzieje w studiu jest fenomenalne, bo absolutnie nikt nie spodziewał się tego, że dwie najmniejsze partię pójdę ze sobą na noże i w tej walce wypadną tak dobrze. Krótka dyskusja jedynie pomaga w ugruntowaniu pozycji obu stronnictw. Generalnie podobnie wskazują sondaże w których OCH i ND notują duży wzrost poparcia, a APD, M i ND notują spadki. Czyżby na finiszu miało dojść do iście tytanicznej walki o głosy Gaaryjczków? O tym kto zwyciężył przekonamy się wkrótce, bo już za kilkanascie godzin gdy cała Gaara uda się na być może najważniejsze w historii tego kraju. głosowanie

User avatar
Edek
Posts: 374
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Edek » Tue Sep 17, 2019 2:07 pm

#2 Wybory w Sakuarno

W Sakuarno doszło do powołania rządu jedności narodowej, w ramach którego wspólnie działały praktycznie wszystkie stronnictwa. Jednak nadszedł czas wyborów i krystalizacji sceny politycznej.
W rządzie jedności narodowej główną rolę odgrywała Partia Rozwoju Sakuarno, która skutecznie pozbawiła realnej władzy Partię Zjednoczenia Narodowego której zwyczajnie zabrakło lidera. PRS wspierane przez Partie Mas oraz kontynentalne oddziały Palai Simundu zdołało utrzymać jedność Sakuarno i uspokoić nastroje w społeczeństwie kładąc kres wojnie domowej - odbija się to na dosć wysokim jak na standardy Sakuarno poparciu. Wybory te będą przełomowe z racji na wejście w życie porozumienia pomiędzy rządem w Mervarze, a ruchem Palai Simundu

Treść:
1. Pełne prawa wyborcze i cywilne dla Bahaasa
2. Konstytucyjnie zapisana konieczność istnienia przedstawicielstwa Bahassa w parlamencie w liczbie 1/3 ogólnej liczby posłów na okres 15 lat do czasu względnego wyrównania się podziałów
3. Wybory w Lipcu tego roku o pełnym pluralizimie, w obecności międzynarodowych obserwatorów z wybranych państw regionu –propozycja to Gaare i Afrenie
4. Do czasu wyboru powołanie rządu jedności narodowej gdzie reprezentacja Bahassa będzie ruch Palai Simundu
5. Całkowitą amnestię dla bojowników Palai Simundu i całego ruchu który przejdzie do działania jako legalna partia politczyna (nie wykluczając jednak innych partii Bahassa)
6. Wycofanie wojsk z terenów wyspiarskich w zamian za odzyskania kontroli nad nimi kontroli i władzy sprawowanej przez urzędników wybieranych spośród Bahhasa przez Bahassa
7. Procesy dla generalicji oraz dopuszczenie do dowodzenia dowództw Bahassa
8. Obietnica skierowania dodatkowych środków na likwidację gett oraz wszelkiego rodzaju funduszy wyrównujących
Aktualnie w życiu politycznym Sakuarno istnieją następujące partie

- Partia Zjednoczenia Narodowego - dawni puczyści wspierani przez koła wojskowe i radykałów, uważający jeszcze do niedawna generała Chatchura za bohatera narodowego i człowieka zdolnego do całkowitego zwycięstwa. Dziś rozbici i podzieleni, jednak z dużym poparciem grona starszych oficerów i wojska. Sensowny lider mógłby pchnąć rozbite stronnictwo do sukcesu wyborczego, jednak czy taki się znajdzie?

PiJ może się cieszyć około 12%

- Partia Rozwoju Sakuarno- centrum i liberałowie, architekci deeskalacji z Palai, popierani przez sporą część Maraitów, ale mający od niedawna nikłe poparcie nawet pośród Bahassa.

PRS może się cieszyć około 34%

- Partia Mas- typowi lewicowi populiści, 3 miliony mieszkań chleba i igrzysk, stosunek do rebelii totalna chorągiewka. Partia silnie uderzająca w nowo powstały elektorat.

PM może się cieszyć około 15%

- Palai Simundu - partia bez programu? No bo jak się handlowało bronią i narkotykami to jaki program można mieć? Palai na kontynecie jest inne od tego wyspierskiego, ruch jest faktycznie w miarę sensowny (jak na standardy socjalizmu i Bahassa) cieszy się poparciem pośród Bahassa, ale głównie z racji sentymentu i współpracy przy porozumieniu. Sprawny lider może ukształtować nowe Palai w naprawdę wiele kierunków.

PS może się cieszyć około 19%

- Prawo i Jedność - nowo powstała partia o chrześcijańskim charakterze. Chadecja skręcająca dość mocno w lewo, w jej szeregach przeważają Maraici jednak i dla Bahassa znajdzie się miejsce.

PiJ może się cieszyć około 8%


Wszystkich ciekawi jednak fakt jak rozwiązana zostanie kwestia parytetów zapewniających Bahassa 1/3 miejsc w parlamencie - Kruk musi coś wymyśleć :P :

Ares
Gracz
Posts: 593
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Ares » Tue Sep 17, 2019 8:26 pm

Zaklepuje Partię Zjednoczenia Narodowego.
Image

Image

Kruk
Gracz
Posts: 60
Joined: Thu Jan 08, 2015 12:35 am

Re: When Diplomacy Fails - Wybory

Post by Kruk » Wed Oct 16, 2019 10:53 pm

Biere Partia Rozwoju Sakuarno
GG: 8157533
TS3: ts.hastati.pl
Mail: kajetan@smsnet.pl
Steam: Kruk ( kruk_ )
Skype: kruk939

Najczęściej Facebook, Mail

Republika Sakuarno - Generał Chatchura

Locked