When Diplomacy Fails - Reuters

Locked
User avatar
Edek
Posts: 374
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Edek » Fri Dec 21, 2018 2:10 pm

6 Maja
Reuters nadaje 6 maja późnym wieczorem. Mija kolejna godzina od upłynięcia ultimatum Amestris, choć wojsko Daiszoto zostało postawione w stan najwyższej gotowości, a na granicy Youswell pospiesznie wznoszone są fortyfikacje to nie dochodzi do dalszej eskalacji. Co prawda w regionie nie widać jeszcze sił perskich. Czyżby awantura pod Stratis stała się dla Amestris kropla która przelala szalę cierpliwości u państw regionu? Wycofana postawa Koionu Hellenonu I Aquili może na to wskazywać. Czas pokaże jako zakończy się cała sprawa.
Reuters nadaje 6 maja późnym wieczorem. Gdy oczy Międzymorza zwrócone są na zachód gdzie na krawędzi wojny znalazł się żywy dinozaur minionej ery - KRWN i Amestris. To na do tej pory cichym wschodzie padają pierwsze strzały. Wygrana generały Chatchury w wyborach, a co za tym idzie kontynuowanie kursu opresji wobec uciśnionych Bahassa spowodowało coś do czego zapewne Palai Simundu przygotowywało się od lat. Zamieszki rozpoczęły się w praktycznie wszystkich gettach zamieszkałych przez Bahassa na kontynecie, jednocześnie internet zalewają filmiki z wysp na których to uzbrojone formacje Bahassa atakują pozostające pod kontrolą Maraitów miasta i porty. Skala całych walk nie jest dokładnie znana, cały czas przybierają one jednak na sile.
Gdy ciemne chmury zaczynaja gromadzić się nad Sakuarno nie opada napięcie na zachodzie. Pomimo upłynięcie ultimatum Daiszoto nic się nie dzieje, próżno też szukać wyraźnych słów wsparcia od sojuszników. Czyżby ta wojna skończyła się zanim na dobre się rozpoczęła?

User avatar
Edek
Posts: 374
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Edek » Sat Dec 22, 2018 8:40 pm

7 Maja
Reuters nadaje 7 maja. Walki w Sakuarno toczą się juz cała noc, podczas gdy getta zostały zamknięte, a Bahhasa odgrodzeni przez kordon wojska i policji to wyspy jedna po drugiej wpadaj w ręce rebeliantów. Najcięższe walki toczą się o środkową wyspę - stacjonuje, a raczej stacjonowała tam wyspecjalizowana do walki w dzungli kompania lekka, jednak nawet ona uległa przewadze ilościowej Palai Simundu. Większość krajów regionu póki co milczy, tak samo jak milczą przywódcy Palai Simundu - jednak kwestią czasu wydaje sie być ich wystąpienie.
O godzinne 13:00 ma miejsce oświadczenie Ludowego Przedstawiciela Palai Simunudu i wszystkich Bahassa - Ignu Gulgol
Ludu Sakuarno, wszystkich klas, a co ważniejsze wszystkich kast! Dziś świętujemy zwycięstwo, ale i pochylamy głowy w skupieniu nad porażką. Polityka ucisku generała Chatchury albowiem kończy się w tym właśnie dniu! Nie zapomnieliśmy o zbrodniach poprzedniej dekady, przez lata gromadziliśmy dowody i świadków tak aby dziś mieć legitymacje moralną do działań przez nas podjętych. Pochylamy się jednak nad bezsensowną ofiarą żołnierzy Sakuarno którzy oddali życie za zbrodniczy reżim i nas napawa ona smutkiem.
Jednostki armii ludowej, zwykli chłopi i robotnicy mający dość ucisku siebie i swoich braci Bahassa ruszyli aby rozprawić się z reżimem i ukarać go za haniebne zbrodnie. Sam generał pozostawił Maraitów samych sobie, pomimo co należy przyznać dzielnego i długiego oporu na wyspach każda z nich została ostatecznie zdobyta – po jednodniowych co pragną podkreślić walkach sprawujemy efektywną kontrolę nad blisko jedną trzecią terytorium Sakuarno i jesteśmy w stanie prowadzić dalszą walkę z zbrodniczym reżimem. Nie jest to jednak nasza intencja.
Maraici i Bahassa to jeden naród, sztucznie podzielony przez plugawe tradycje. Dlatego zgłaszamy naszą gotowość do rozmów i oferujemy zaprzestanie działań wojennych na czas ich prowadzenia oraz umożliwienie ewakuacji pozostałych sił Sakuarno z prowincji Piploda. Nie pragniemy wojny z Maraitami – pragniemy jedynie normalności i normalnego państwa. Nasza propozycja to kres podziałów, trawiących nasz naród. Pragniemy pokoju i dobrobytu, sprawiedliwości dla wszystkich. A to może zaoferować jedynie rząd pojednania narodowego tworzony wspólnie przez Maraitów i Bahassa, a co za tym idzie wspólny nadzór nad państwem. Zadaniem tego rządu będzie zorganizowania nowych wyborów do parlamentu z pełnym pluralizmem politycznym, z Palai Simunudu jako pełnoprawnym uczestnikiem i wszystkimi Bahassa mogącymi w nich uczestniczyć

User avatar
Edek
Posts: 374
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Edek » Thu Jan 03, 2019 4:00 pm

8 Maja
Reuters nadaje w nocy 8 maja. Zamach o którym informowaliśmy państwa przed kilkoma godzinami okazał być niezwykle krwawym i dobrze zaplanowanym aktem terroru. Zgineło w nim blisko dwadzieścia osób, przeważająca większość do rzymscy mieszkańcy Platonii, ale śmierć poniósł również obywatel Koionu Hellonu i Sakuarno. Jak relacjonuje świadkowie wydarzenia opancerzony van miał podjechać w momencie zakończenie spektaklu w jednym z licznych "domów kultury" rzymskiej w Platoni. W chwili kiedy ludzie wylegli na rozległe patio otworzony został ogień z broni małokalibrowej - zapewne sprawcy zrealizowaliby swój plan gdyby nie bohaterska postawa ochronny platońskiego senatora Lucjusza Werusa której udało się wyeliminować kierowcę wozu, a później jednego z zamachowców próbującego dostać się do szoferki, niestety sam senator znany z swoich ciętych został zabity w ataku wraz z małżonka. Czas kupiony przez ochroniarzy pozwolił rozpocząć pościg za terrorystami który zakończył się dopiero w kontrolowanych przez Maraitów wschodnich dzielnicach, sprawcy próbowali zaszyć się w gettcie Bahaasa jednak dobiegając stamtąd echa wystrzałów wskazuję, że przynajmniej dla części z nich próba ta zakończyła się porażką. Niepotwierdzone zostają informacje o wymianie ognia pomiędzy policjantami Platonii i Sakuarno.
Reuters nadaje 8 maja w nocy. Przytoczona treść to oficjalna odpowiedź ruchu Palai Simundu na zamach terrorystyczny w Platonii
Obywatele Republiki Sakuarno, Przed kilkunastoma godzinami w Platonii doszło do brutalnego ataku terrorystycznego, w wyniku którego śmierć lub ranny poniosło blisko pięćdziesięciu ludzi, w tym w znakomitej większości obywatele platońscy obywatele Aquili, ale i kilku Koiończyków czy Maraitów.
Akt ten był aktem bezprecedensowego ataku na pozostającą dotychczas z dala od problemu większości państw Platonię, w której to nawet Bahaasa mogli liczyć na lepsze traktowanie. Kilka godzin po zamachu głos zabrał „przedstawieciel” Palai Simundu – który w pełnych nienawiści słowach przyznaje się do mordu na obywatelach Aquili w imię walki z imperializmem.
Jako przywódcy Palai Simundu, a szerzej ludzie cieszący się poparciem blisko połowy populacji Sakuarno stanowczo zaprzeczamy jakimkolwiek związkom Palai Simundu z dzisiejszym zamachem. Mieszkańcy Aquili mają wiele krwi na rękach, krwii ludu i robotników w obronnie których stoimy. Jednak w większości to historia, a Aquila w przeciwieństwie do Sakuarno wyrzekła się podziałów społecznych wieki temu. Umożliwiając pokojową współpracę i wspólne życie wszystkim obywatelom. Ubolewamy nad stratami Republiki Aquili i prosimy o przyjęcie naszych najszczerszych kondolencji.
Nasza walka o wolność jest długa, wiele jest w niej kart mrocznych, wielu ludzi posunęło się o krok za daleko, nie jesteśmy i nigdy nie będziemy dumni z aktów terroru właściwych dla dyktatora Chachtury! Otwórzcie oczy, jaki interes mają uciskani przez Maraitów Bahaasa w atakowanie Aquili? Nie szukamy kolejnego przeciwnika, a rzymianie nie byli nigdy wrogami Bahaasa. Generał Chachtura jest znany z masowych mordów i balansowaniu na granicy prawa. Czym jak nie kolejną zbrodnią z długiej listy jest zabicie kilkunastu kolejnych niewinnych? Przystępujemy do wznowienia walk z armią Sakuarno, wzywam też wszystkich ludzi dobrej woli do pomocy!

User avatar
Edek
Posts: 374
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Edek » Thu Jan 31, 2019 1:51 am

9 Maja
Reuters nadaje 4:30 rano. Na szeregu przejść Trakońsko Koiońskich dochodzi do chaotycznych eksplozji, przez kilka minut przejścia znajdują się pod ostrzałem moździerzowym. Póki co brak danych o ofiarach śmiertelnych, głosu nie zabrał też sam Koion Hellenon który wyrwany ze snu zapewne dopiero budzi się do życia. Będziemy informować państwa na bieżąco.
Reuters nadaje 9 maja około godzinny 14:00 czasu lokalnego. Udało się nam potwierdzić informacje o walkach nieopodal Amestriańskiej prowincji Iszwal, w boju starły się tam siły KRWN z wojskami Amestris oraz co ciekawe Devrekanii. Jak widać związek mędrców dał opór slawnemu Devrekanskiemu pacyfizmowi i Persowie ruszyli wspomóc słabszego sojusznika. Pewnym wydaje się być zwycięstwo Amestris i Devrekanii I póki co z tego teatru działań nie słychać żadnych nowych informacji. Do Krwn jednak wkroczyli i inni, na chwilę obecną pewnym jest wkroczenie wojsk asyryjskich, pojawiają się również informacje o przekraczających granicę wojskach Koiońskich i Rzymskich. KRWN znany z swojej mowy agresji wobec sąsiadów stał się obiektem zmasowanego ataku prawie wszystkich sąsiadów, los zielomorskich komunistów nie przedstawia się dobrze

User avatar
Edek
Posts: 374
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Edek » Sun Mar 10, 2019 8:46 pm

14 Maj
Reuters nadaje wieczorem 14 maja, podczas gdy trwaja walki o gargantuiczna stolicę KRWN. Gdzie wspierane przez Gaarę siły klasyków ścierają się z hordami fanatycznie oddanych partii żołnierzy KRWN, na zachodzie rozpoczyna się kolejny dramat.
Pierwsze nagrania ukazują bombardowanie sektorów przedmiejskich miasta Iszwal, w operacji bierze udział bez wątpienia ciężka artyleria która w zaplanowany sposób razi w cywilne cele. Sieć lotem błyskawicy obiegają zdjęcia zakrwawionych zwłok kobieti i dzieci, pociski artyleryjskie nie wybierają ofiar,zwłaszcza w terenie tak gęsto zaludnionym jak Iszwal. Temat rozpoczynającej się "krucjaty" Amestris niewątpliwie stanie się jednym z głównych w przeciągu następnych dni, póki co nikt nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Jednak takie komentarze są jedynie kwestią najbliższych godzin. Głos USA usłyszymy najprędzej, bo juz za godzinę kiedy to ma mieć miejsce konferencja Prezydenta USA.

User avatar
Edek
Posts: 374
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Edek » Mon Apr 22, 2019 8:08 pm

20 Maj
Reuters nadaje z Platonii - z wielu źródeł spływają informację o kolumnie wojskowej która wjechała od strony Wielkiej Równiny do miasta. Słychać pojedyncze strzały, a pierwsze nagrania ukazują dużą ilość pojazdów opancerzonych zajmującą południową część miasta. Dystynkcje oraz oznaczenia wskazują na wojska i formacja ochotnicze KRWN. Póki co nie mamy wiele informacji, ale widok wojsk KRWN w Sakuarno zaskakuje, a atak na Platonię to coś bez wątpienie bez precedensowego.
INTERFAX nadaje. Nie milkną echa zagadkowego wypadu sił KRWN do Sakuarno i zajęcia Platonii, liczne nagrania z miasta ukazują pokaźny konwój jednostek zmotoryzowanych który przekracza rzekę Elbe. Na pancerzach pojazdów widać dziesiątki ludzi, a do kolumny dołączają kolejne zagarnięte ciężarówki. Żołnierze KRWN na oczach cywili konfiskują mienie mieszkańców południowej - rzymskiej dzielnicy, tak samo jak rabowane są banki. Jednocześnie po chwili miastem wstrząsa seria eksplozji, a amatorskie nagrania ukazują zniszczone mosty na samej rzece. Same zaś siły KRWN przemieszczają się na północ w kierunku dzielnicy Koiońskiej i tej lokalnej Sakuarńskiej. Jednocześnie w Mervarze i samej Platonii otwierają się bramy gett Bahasa z których wychodzą uzbrojenie ludzie, dochodzi do pierwszych strzelanin na ulicach miast - nie wiemy czy to skoordynowane działania Palai Simundu, czy może akcje koordynowana przez sam KRWN
Reuters nadaje 20 Maja w godzinach porannych. Walki o Iszwal przybierają nie spodziewany obrót z licznych udostępnianych nagrań combat cam widzimy, że w w bezpośredniej bliskości Iszwalu walczą z siłami Amestriańskimi wojska Republiki Altis. Nieustępliwie natarcie Altian zdaje się miażdżyć siły Amestris na okalających Iszwal wzgórzach. Jednocześnie pojawiają się pierwsze filmiki ukazujące odwrót sił Amestris z samego miasta. Nie wiemy na ile jest to pewne, ale istnieją realna przesłanki należące stwierdzić porażkę wojsk Amestris w szeregu starć.
Interfax nadaje przed południem 20 Maja, trzy okręty pojawiają się w okolicy portu Iszwalskiego. Po chwili słychać szereg eksplozji,a statki zaczynają nabierać wody.

Interfax nadaje popołudniu 20 maja. Tak szybko jak się pojawiły, tak szybko znikają z Platonii siły KRWN które po szybkiej akcji łupienia i wysadzenia mostów udają się na północny zachód wracając na step. Perła klasycyzmu jak kiedyś nazywano to miasto znów ucierpiała za sprawą komunizmu. Jednocześnie w południowej części Platonii widziane są siły Koiońskie które bezksutecznie próbują przedostać się na drugą stronę rzeki, aby później ruszyć dalej na południe.

Reuters nadaja 20 maja późnym popołudniem. Nie milkną echa bitwy o Iszwal, a znów słychać strzały w Amestris, tym razem z kilku nagrań możemy obserwować starcia w pasie przygranicznym pomiędzy KRWN i Amestris – jednak co warto podkreślić nie znamy sił bioracych udziału w walkach. Rządy Altisu, Qilinu i samego Amestris nie skomentowały jeszcze nawet przerwania walk o Iszwal, a co dopiero innych walk na północy – możemy jedynie przeypuszczać, że jesty to ofensywa sił Altis.

Interfax nadaje w nocy 20 maja. Nieliczne nagrania z Trakonii ukazują przekraczający granice w regionie Chitzeny konwój uchodźców z KRWN. Konwój jest zauważalnie pomniejszony od tego widzianego w Platonii – to prawodpodbnie skutek działań Sakuarńskich sił powietrznych które wedle nie potwierdzonych źródeł miały zadać duże straty skoncetrowanej kolumnie za sprawą precyzyjnych nalotów i akcji opóźniającej. Jednak jak widać to nie wystarczyło aby osłabić ducha ostatnich już żołnierzy KRWN. Exodus zdaje się kończyć wraz z ostatnim pojazdem niknącym w parnych dżunglach Chitzeny. Sama zaś Trakonia bedąc państwem rozbitym staje się mekką Międzymorskie komunizmu, co z tego wyniknie? Cięzko przewidzieć.

User avatar
Edek
Posts: 374
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Edek » Wed Aug 14, 2019 11:34 am

Reuters nadaje! Od paru dni trwa okupacja portu w Daglo'abar. Przypomnijmy, w ramach reakcji na ujawnienie wspierania nowopowstałej Republiki Iszwalu przez Gaarę, która umożliwiła tranzyt alitańskiego zaopatrzenia i broni do Iszwalu doszło do szeregu protestów w ramach których dwa konwoje alitańskie zostały zawrócone, a jeden przejęty wraz z obsługom. Cały czas nieznany pozostaje los Altiańskich obywateli, ale najprawdopodobniej znajdują się oni w rozległym miasteczku namiotowym zbudowanym pod samym portem. Po dniach marazmu od kilku godzin możemy zaobserować zbierający się tłum który jak poddają sami Gaaryjczycy jest kontrmanifestacją przeciwko brunatnemu ściekowi okupującemu port. Spóźniona reakcja Policji umożliwiła zbliżenie się obu grup do siebie, z pobliża usuwani się dziennikarze z racji na możliwą esklację. Dodatkowo pojawiają się pierwsze informację o zorganizowanej blokadzie samej prownicji przez jednostki wojskowe. Będziemy informować państwa na bieżąco.

User avatar
Marin
Posts: 98
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Marin » Mon Aug 19, 2019 9:11 pm

Reuters nadaje 30 sierpnia. Na podstawie doniesień z Devrekańskich mediów, a konkretniej wystąpień członków Partii Wolności którzy jakoby są w posiadaniu informacji o załamaniu się rozmów dyplomatycznych w Aquili przez cały region Międzymorza przechodzi szmer niepokoju. Przypomnijmy, że praktycznie całe południe tkwi w recesji, a ewentualna wojna na zachodzie jedynie go pogłębi. Przedstawicielstwo Partii Wolnosć jednocześnie wskazuje nam neutralność Devrekani w samym konflikcie, które jest "ostoją demokracji i ostatnim z rozsądnych krajów regionu". Czekamy na oficjalną informację w tej sprawie.
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Edek
Posts: 374
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Edek » Sat Nov 09, 2019 1:04 am

Reuters nadaje w nocy 21 Stycznia. Eksplozje nieznanego pochodzenia wstrząsają Meduną. Niebo nad Meduną przecinają cztery iskrzące się smugi. Są to, jak wkrótce się okaże pociski balistyczne, wystrzelone z terytoriów kontrolowanych przez Autodefensę, a w istocie przez sam Koion Hellenon. Sahrańskie obrona przeciwbalistyczna jednak nie śpi, S-300 podejmuje walkę w obronie nowego domu oraz żyć Sahrańczyków, ale i Trakończyków - nieskutecznie.
Trzy z czterech pocisków znajdują swój cel wzniecając gigantyczne pożary, grzebiąc pod gruzami kilka kwartałów miasta. W pobliżu szybko pojawiają się wojskowi, zarówno Sahrańscy jak i Trakońscy, widać również żandarmów RWN - wszyscy niosą pomoc dla ofiar ataków. W mieście podobno mieli znajdować się żołnierze Aquili, przebywający tam w ramach misji dyplomatycznej i stabilizującej, która jak widać nie powiodła się, oczekiwane jest oświadczenie rzymian w tej sprawie. Jednak zanim ono nastąpi, zdjęcia rozczłonkowanych zwłok kobiet, mężczyzn ale i dzieci zalewają internet, a na Międzymorze znów patrzy cały świat
t.

User avatar
Edek
Posts: 374
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Reuters

Post by Edek » Tue Nov 12, 2019 2:15 am

Reuters nadaje w godzinach porannych 21 Stycznia. Spirala wojny w Międzymorzu znów się rozkręca, tym razem jednak już chyba naprawdę na dobre. Atakowi balistycznemu miało ulec Sakuarno, które co już potwierdzone dokonało agresji na RWN. Płonie baza i elektrownia w Mervarze, zniszczone zostało również lotnisko na południu kraju.
Świt przynosi szok, ludzie kładąc się spać nie spodziewali się w jakiej rzeczywistości się obudzą. Przypominamy, Sakuarno rządzi koalicja liberalnych oraz socjalistycznych partii, która w swoim programie zawarła wiele pokojowych postulatów – jak widać dość oportunistycznie.
Choć nic nie zostało jeszcze potwierdzone, za atak ten odpowiedzialny jest najprawdopodobniej Qilin, w którym to niedość, że rozpoczęto szybką mobilizację armii to wprowadzone stan wyjątkowy, z funkcjonująca godziną policyjną. Jednocześnie Qilińskie spec służby rozpoczęły skoordynowaną akcję przeciwko nielegalnym imigrantom z Sakuarno, w niektórych miastach dochodzi do pojedynczych wymian ognia.
Na portal społecznościowych publikowane są zdjęcia kolumn wojskowych jadących na północ z Aquili Novej i Heraclei, więc i Arkadia rusza w kierunku równiny – z jakim jednak zamiarem? Ostatnie działania wobec Trakonii bardzo rozmyły lojalność Rzymian wobec sojuszników, po czyjej stronie opowie się Aquilia?
Mobilizują się nawet Persowie, a liczące dziesiątki wagonów kolejowe składy ruszają w kierunku granic. Warto nadmienić iż Devrekani już we Wrześniu wprowadziło stan wyjątkowy który poskutkował przesunięciem już i tak wcześniej przesuniętych wyborów na styczeń (który był o ironio czasem planowanych wyborów).
Nie wiele wiemy też o pozostałej części równiny, ale dosłownie kilkanaście minut temu spłyneły do nas pierwsze informacje o rzekomych starciach pomiedzy wojskami Asyryjskiej Republiki Gaary, a Koionem Hellenonem który jak widać również rozpoczyna operację na równinie.
Niewiele później Międzymorze obiega informacja o pierwszych strzałach w Trakonii – nie wiemy jeszcze czy do ofensywy ruszają wojska Trakońskie, czy to już może akcje Takistanu który w ostatnich dniach oświadczył chęć ochrony granic i suwerenności RWNu.
Szaleństwo po raz wtóry w przeciągu roku obiega południe Międzymorza, a narody znów rzucają się sobie do gardeł. Rozgrywka o ład międzymorza wkracza w decydującą fazę.

Locked