When Diplomacy Fails - temat główny gry

Tutaj toczy się gra główna PBFa.
Post Reply
User avatar
Edek
Posts: 364
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Sun Sep 23, 2018 9:44 pm

WHEN DIPLOMACY FAILS - TEMAT GŁÓWNY GRY

Każda wojna, to nowy temat, który po zakończeniu zostaje zamknięty i podsumowany coś na zasadzie tabelki z wikipedii

Żeby było wiadomo WTF i tak dalej, należy odpowiednio nazywać każdy post. O to mniej więcej chodzi:
NAZWA PAŃSTWA - TURA #
Gracz: Nick
Ideologia:
Przychód miesięczny:
Budżet:
Poziomy wydatków socjalnych:
Przyrost naturalny:
Stolica:
Wersja w BB code, dla leniwych:
Code:

Code: Select all

[size=150]NAZWA PAŃSTWA - TURA # (MIESIĄC)[/size]
Gracz: Nick
Ideologia:
Przychód miesięczny:
Budżet:
Poziomy wydatków socjalnych:
Przyrost naturalny:
Stolica:
[/center]


W ten sposób gracze mogą zaczynać swoje ruchy. Wystarczy w ten sposób określić jeden post na turę, chyba że zamieszanie jest niemałe. Wtedy pozwoli to utrzymać porządek.
Tura to okres jednego miesiąca w grze. Po zakończeniu tury GM robi w jednym poście podsumowanie: najważniejsze wydarzenia, a także zestawia przyrost gospodarczy i naturalny każdego z krajów.
Jedna tura to okres od 4-10 dni z czego zapewne krótsze tury będą gdy nie będzie zbyt dużo do roboty , następnie przechodzimy dalej. W samym temacie liczy się zasada "kto pierwszy ten lepszy", choć to czas wykonywania faktycznych akcji definiuje tempo. Co do zasady należy wziąć udział w każdej turze, przynajmniej komentując bieżące wydarzenia.

Pod spodem jest miejsce na waszą turę 0, gdzie wrzucacie tutaj swoje wydatki ekonomiczne. Dla przykładu:
Inwestycje tury 0:

10 mln -"Żywa Starożytność" - wspólna inicjatywa Altisu, Aquili i Gaary, polegająca na kampanii reklamowej przedstawiającej turystyczne zalety naszych krajów jako spadkobierców starożytnych cywilizacji Grecji, Rzymu i Mezopotamii. Do tego wspólne dogadywanie się z dużymi światowymi touroperatorami w sprawie organizacji wycieczek w ramach zwiedzania trzech krajów, ułatwienia dla turystów - m. in. jedna pieczątka w paszporcie. Łączne wydatki na tą inicjatywę to 30 mln, tj. oddziaływanie programu na każdy z krajów powinno być większe niż wynikałoby to z tych 10 mln.

10 mln - "Tradycja dla współczesności" - program wspierania (nisko oprocentowane kredyty, zwolnienia podatkowe) inicjatyw turystycznych (rzemiosło, rekreacja zwyczajów, obrzędów, tworzenie starożytnie wyglądających obiektów itp.) polegających na nawiązaniu do starożytnej tradycji Mezopotamii. Cele - uzupełnienie dla "Żywej Starożytności" i wyrobienie turystycznej marki kraju jako bezpośredniego spadkobiercy tradycji starożytnych.

30 mln - "Aturaya Shuqa" (Asyryjski Rynek) - copypasta z samego siebie, czyli program optymalizacji gospodarki przez budowę sieci dyskontów. Państwo wspiera wiedzą z zakresu zarządzania, marketingu i logistyki oraz kasą (kredyty i zwolnienia) powstanie 3 sieci dyskontów i 1 sieci delikatesów. Spodziewane zyski:
- obniżenie cen (charakter sklepów + konkurencja między sieciami), przez co zwiększenie faktycznej siły nabywczej ludności i zwiększenie kwot przeznaczanych na rzeczy inne niż wydatki dla zaspokojenia podstawowych potrzeb
- zwiększenie masowości produkcji, przez co obniżenie kosztów jednostkowych i zwiększenie konkurencyjności (także eksportowej) lokalnych producentów
- w sumie zwiększenie konkurencyjności całej gospodarki.
Zagrożenia to upadek małych sklepów (cry me a river, właśnie te sklepy są hamulcem w uzyskiwaniu ww. efektów) i upadek lokalnych, niedużych producentów. W celu ograniczenia tego efektu wspieramy tworzenie wspomnianej sieci delikatesów - ma ona (warunki przyznania pomocy) sprzedawać towar z lokalnych, niedużych zakładów, o wysokiej jakości. Sklepy tej sieci powstają szczególnie w miejscach uczęszczanych przez turystów.

15 mln - "Aturaya Sni'uta" (Asyryjski Przemysł) - wbrew nazwie inicjatywa skierowana nie tylko (choć głównie) do przemysłu, ale też do przedsiębiorstw usługowych. Kredyty i zwolnienia podatkowe dla firm modernizujących swoje parki maszynowe lub inwestujących w nowe miejsca pracy.

15 mln - "Infrastruktura Gaary" - program ogólnego ulepszania infrastruktury. Wodociągi, gazociągi, przewody wszelkich rodzajów, sieci bezprzewodowe, komunikacja miejska, wreszcie drogi. Inwestycje skierowane głównie w miasta, jako element ogólnej polityki, o której później.

88 mln - budowa fortyfikacji w D'alqlob Ar'a, poziom 2. Lokalne firmy budowlane powinny zarobić, więc i jakiś efekt na wzrost też winien być.

Razem 168 mln.

Zostaje mi 181,284 mln.

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 83
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Marin » Sat Oct 06, 2018 2:14 pm

GAARA - TURA 0
Gracz: Marin
Ideologia: Demokracja, martyrologia
Przychód miesięczny: n/a
Budżet: n/a
Poziomy wydatków socjalnych: n/a
Przyrost naturalny: n/a
Stolica: Nowa Niniwa


Budżet tury 0 - 43,871

Wydatek 1 - Poszukiwania zasobów naturalnych (10M)

Gaara jest regionem bogatym w tereny górskie, dlatego też podjęto decyzje o poszukiwaniach w górach możliwych złóż surowców naturalnych. Fundusze na ten projekt są przeznaczone na rzecz wynajęcia i wyposażenia ekip geologów, ktorzy mają oznaczyć potencjalne obszary poszukiwań, jak również dokonać wstępnych odwiertów.

Wydatek 2 - Dotacje państwowe na zakup nowoczesnego sprzętu dla firm (18,871)
Zakup ten rozbija się na dwa programy "Przemysł" i "Technologie" (odpowiednio 35% i 65%). Pierwszy ma na celu zapewnienie firmom Gaary funduszy na zakup maszyn produkcyjnych, jak również usprawnienie działania istniejących. Wszystkie firmy, które wykażą że produkują od 5 lat na terenie Gaary, mogą starać się o tą dotację. Pierwszeństwo mają firmy, które przedstawią plan zakupów, jak również udowodnią, że ostatnie dwa lata swojej działalności przynosiły rosnące zyski.
Program "Technologie" jest skierowany do zaczynających firm, jak również tych istniejących krócej niż dwa lata na rynku. Fundusze z programu "Technologie" mogą być spożytkowane albo na licencje (wtedy firma musi przez najbliższe cztery lata działać na terenie Gaary a w przypadku ogłoszenia upadłości licencjobiorca i licencjodawca muszą zwrócić państwu fundusze o jaki Gaara wsparła przedsiębiorstwo podczas zakupu, o podziale tych kosztów decydują strony zawierające umowę o zakupie licencji) na programy komputerowe i rozwiązania technologiczne; albo na zakup komputerów lub wprowadzanie usprawnień do nich.

Wydatek 3 - utrzymanie poziomu infrastruktury (10M)
Głównie skupione na naprawę istniejących dróg i rurociągów, ze szczególnym uwzględnieniem dróg w miastach.

Wydatek 4 - Akcja promocyjna "Poznaj przeszłość" (5M)
Fundusze idą głównie na grupy rekonstrukcyjne, skupione dookoła życia i kultury starożytnych Asyryjczyków. Kampania ma na celu zainteresować turystów nie tylko możliwością poznania niemal zniszczonej kultury na własne oczy, ale też samą Gaarą jako interesującym miejscem do wyjazdu turystycznego. Głównie fundusze mają iść na możliwość dalszego działania tych grup rekonstrukcyjnych, jak również wyposażenia ich w bardziej autentyczny sprzęt.
Last edited by Marin on Sun Oct 07, 2018 7:10 pm, edited 1 time in total.
Asyryjska republika Gaary - Sargon Kaliti viewtopic.php?f=7&t=169

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Anubis
Gracz
Posts: 434
Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Anubis » Sat Oct 06, 2018 5:23 pm

Image

Republika Altis - Tura 0
Gracz - Anubis
Ideologia- Nacjonalizm, ograniczona demokracja

Dostępne: 55mln i 17 ludzi

Inwestuję 22mln w badania geologiczne na terenie całego kraju (Ląd i morze).

Inwestuje 10mln w zaawansowany rozwój szkolnictwa i szkolenia pedagogów.
Ogólny opis inwestycji: Pieniądze zostaną zainwestowane w specjalne dodatkowe kształcenia nauczycieli z wybranego przez nich zakresu np.Fizyki, Chemii lub innych, aby mogli zapoznać się z wiedzą, której nie nabyli podczas własnej standardowej nauki, oraz z coraz nowszymi rzeczami odkrywanymi przez ludzkość, dzięki temu będą mogli przekazywać świeżo zdobytą wiedzę uczniom, a to przyczyni się do wzrostu poziomu nauczania i wykształcenia nowych pokoleń.

Inwestuje 10mln w nowoczesny sprzęt medyczny i rozwój lekarzy.
Ogólny opis inwestycji: Pieniądze zostaną zainwestowane w nowoczesny sprzęt medyczny taki jak np. Nowoczesne tomografy czy nowe inkubatory do podtrzymywania zagrożonego życia noworodków oraz specjalne szkolenia specjalistów z danej dziedziny medycznej np.Chirurgii, Kardiologii i innych.

Rozbudowa infrastruktury rybackiej - 13mln
Altis to kraj oparty o morze.
Najwyższy czas by pieniądze popłynęły również w tym kierunku. Rozbudowa lokalnych przystani oraz modernizacja floty rybackiej to nasz cel.

Razem: 55mln
Pozostało: 0mln i 17 ludzi

Ratesu
Gracz
Posts: 78
Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Ratesu » Sat Oct 06, 2018 6:58 pm

Republika Devrekani - TURA 0
Gracz: Ratesu
Ideologia: Demokracja, konserwatyzm
Przychód miesięczny: -
Budżet: 76,878 mln
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 22%, wystarczający 30%, maksymalny 40%
Przyrost naturalny: ok 2500 osób rocznie/ do wojska 12 osób miesięcznie
Stolica: Hevropolis

Infrastruktura (30 mln)
- Kolej (50%)
Budowa nowych linii kolejowych w Devrekani. Dwie główne linie to: podziemna linia kolejowa z Hevropolis do Behistun (ten odcinek często nazywany jest Metrem tych dwóch aglomeracji z uwagi na dużą ilość stacji podziemnych), przedłużona do Tabuk, ale już nad ziemią; druga to Manavgat-Behistun-Rustan, gdzie w Behistun podziemiom. Reszta linii kolejowych ma znaczenie lokalne, czyli pociągi dalekobieżne kursują rzadko albo bardzo rzadko. Państwo nie uczestniczy w przewozie pasażerów i towarów, ale pobiera opłaty za korzystanie z kolei i organizuje ruch, czyli ustala rozkłady jazdy. Hierarchia pociągów jest następująca: dalekobieżny, pasażerski i na końcu towarowy. Zabroniono firmą organizacji dwóch z tych rzeczy jednocześnie i też firmą o tych samych właścicielach, po to żeby nie mogły wykorzystywać hierarchii przejazdów na swoją korzyść. Jeśli jesteśmy przy firmach, w skutek rywalizacji położono też nacisk na kupno taboru od Devrekańskiego przemysłu, jedynie na taki tabor można dostać dofinansowanie od państwa (przemysł niekoniecznie musi tworzyć własne pociągi, może rozpocząć współpracę z innymi firmami, które produkują taki tabor, ale składać je u siebie czy nawet produkować cały pociąg - na to można dostać dofinansowanie albo kupić stare pociągi i je głęboko zmodernizować - gdzie dofinansowanie będzie mniejsze, ale będzie). Stworzono też towarowe linie kolejowe, gdzie nie dopuszcza się niczego innego niż pociągów towarowych, ale są wyjątki od tych reguł np. remonty innych linii albo wtedy kiedy linia ma wielkie znaczenie dla regionalnych przewozów pasażerskich podczas krótkich okresów.
- Autostrady i drogi szybkiego ruchu (30%)
Budowa dwóch autostrad: z Perintos do portów w Behistun, część jako północna obwodnica Hevropolis oraz z Rustan do granicy z Ametris, część jako wschodnia obwodnica stolicy. Drogi szybkiego ruchu budowa jako obwodnice czy dojazdów do większych aglomeracji (czyli Hevropolis czy Behistun), ale jako uzupełnienie kolei.
- Drogi Lokalne (20%)
I tu wielka budowa dużej ilości, czy jako dojazd do znaczących dróg czy do stacji, dworców kolejowych z miejscowości, osiedli i tak dalej. W ramach tego też potrzebne remonty dróg.

Nauka (15 mln)
- Naukowcy (35%)
Wspomaganie finansowe naukowców, zachęcanie zagranicznych naukowców do działalności w Devrekani, takich na ,,naszą kieszeń". Szeroka ochrona praw autorskich i wysokie kary za łamanie ich.
- Rozwój Uniwersytetów (45%)
Współpraca z wieloma uniwersytetami, głównie izraelskimi. Ściąganie na nie dobrych wykładowców. Jeśli nie na stałe to na jakiś czas i w ramach projektów. Główne ośrodki akademickie to: Hevropolis i Behistun.
- Wspaniałe miejsce dla inżynierów (20%)
Fundusze, które wspomogą rozwój działalności gospodarczych inżynierów oraz ich dokształcanie, wykształconych w Devrekani. Wymogi to prowadzenie działalności przez 2 lata, inaczej kary o wartości przekraczającej wartość uzyskanych funduszy.

Turystyka (20 mln)
- promocja kraju (20%)
Organizacja wielu promocji, reklam, współpraca z wieloma biurami podróży. Przedstawienie Devrekani jako kraj dobry do wypoczynku oraz jako kraj zachowujący tradycje perskie, dbający o nie i cichę ataki na Iran i jego niestabilność.
- renowacja dziedzictwa narodowego (50%)
Dbanie o stan budynków perskich i znaczeniu ważnym dla kultury, ale też odbudowa lub renowacja takich budynków.
- organizacja różnych kulturalnych eventów (30%)
Organizacja wielu eventów o charakterze religijnym dla wyznawców zaratusztrianizmu nie tylko z Devrekani i o charakterze kulturalnym, pokazanie perskiej kultury, elementów z historii Devrekani.

Polityka Prorodzinna (11 mln)
- Ulgi podatkowe na dzieci (20%)
Promowanie posiadania dzieci poprzez ulgi podatkowe, które maks mogą osiągnąć tylko 40% podatku.
- Infrastruktura i prawo korzystne dla osób z dziećmi (60%)
Tworzenie przy wielu miejscach pracy przedszkoli, żłobków i szkół oraz też placów zabaw. Urlopy dużo dłuższe dla takich osób.
- zniżki dla rodziców (20%)
Tworzenie wielu zniżek na komunikację czy produkty objęte podatkiem od towarów. Pierwsze albo zwroty (takie dotacje czy coś) lub w przypadku kolei jest to wymóg wpuszczenia na linię, albo zwrot podatku. Drugie poprzez zwrot podatku (ale tylko do 60% podatku).
Last edited by Ratesu on Sun Oct 14, 2018 2:03 pm, edited 1 time in total.

KacBR29
Gracz
Posts: 42
Joined: Thu Mar 03, 2016 5:46 pm
Location: Małopolska
Contact:

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by KacBR29 » Sun Oct 07, 2018 1:28 am

Image
Koion Hellenon - Tura 0

Gracz: KacBR29
Ideologia: Nacjonalizm, ograniczona demokracja
Socjal: minimalny 25%, wystarczający 30%, maksymalny 40%
Dostępne: 125,8 mln.
Stolica: Hellon
Dostępni ludzie: 115
Przyrost naturalny: 15 Ludzi na miesiąc.


Inwestycje


Projekt Internet dla Rozwoju: 20 mln.

Inwestuje w rozwój szybkiego bezprzewodowego internetu. Ze szczególnym uwzględnieniem: lotnisk, dworców, środków transportu zbiorowego i restauracji oraz w dzielnicach biznesowych. Oprócz tego kładę wymagania by firmy chcące uczestniczyć w projekcie były zarejestrowane w Koionie lub którymś z handlowych krajów partnerskich.


Program Bankowość i Handel: 30 mln.

30 mln na wspieranie istniejących już firm bankowych i zajmujących się handlem firm transportowych. Działania te obejmują między-innymi szkolenia dla nowych pracowników, wspieranie handlu z partnerami międzynarodowymi oraz działania zachęcające do rozwoju firm oraz inwestycji, m.i.n kredyty o okresie spłaty wynoszące ponad 10 lat, czy pomoc w zatrudnianiu kompetentnych i wykwalifikowanych pracowników z zagranicy.

Projekt, O każdej porze roku: 20 mln.

Promocja turystyki zagranicą z położeniem szczególnego nacisku na oferty wypoczynku w okresie zimowym. Chodzi głównie o trasy narciarskie i trasy biegowe w górach Koionu. Kampania obejmuje też reklamy w telewizji i internecie w krajach Zachodnio Europejskich, USA oraz we Wschodniej Azji. Oprócz tego oferujemy współprace kilku znanym blogerom i zachęcamy tanie linie lotnicze do zwiększenia ilości ofert lotów do naszego kraju.

Projekt Koioński Szlak: 40 mln.

Polega na modernizacji rozbudowie linii kolejowych biegnących przez Koion na strategicznych szlakach. Równocześnie, celem projektu jest zwiększenie roli tgzw "Transportu Kombinowanego". Inwestycje związane z nim będą polegały m.i.n na budowie specjalnych stacji załadunkowych i rozładunkowych dla ciężarówek przy stacjach kolejowych, oraz położonych po za większymi ośrodkami bocznicach. Ma to na celu zarówno, zmniejszenie natężenia ruchu ciężarówek na drogach jak i zwiększenie efektywności transportu w przyszłości. Dodatkowo przy realizacji projektu zostanie wzięta pod uwagę opinia wojska. Chodzi przede wszystkim o rozmieszczenie wiaduktów i tuneli, oraz wyznaczenie miejsc rozładunku i załadunku przeznaczonych na potrzeby wojskowe.

Pozostało: 15,8 mln.
Last edited by KacBR29 on Fri Oct 12, 2018 10:37 pm, edited 2 times in total.

User avatar
rince
Game Master
Posts: 675
Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by rince » Sun Oct 07, 2018 2:03 am

Image

Nazio Askoren Errepublika Komunista
Komunistyczna Republika Wielu Narodów
Gracz: rince
Ideologia: Komunistyczna dyktatura totalitarna.
Poziomy socjalu: minimalny 10%, wystarczający 18%, maksymalny 40%

Inwestycje tury 0:

...czyli bezczelna copypasta z poprzedniej gry KRWN :P

30 mln - INFORMATYCZNY SYSTEM STATYSTYKI GOSPODARCZEJ ISEE
Nazwa nudna, ale program kluczowy. Gospodarka centralnie sterowana ma wiele wad, wiele wąskich gardeł, i te gardła będę starał się rozszerzyć za pomocą wszelkich dostępnych środków. W tym przypadku środkiem będzie system ISEE, a problemem strukturalne wady zarządzania.

Otóż w gospodarce centralnie planowanej, z określonymi urzędowo cenami towarów oraz z innymi niż zysk kryteriami oceny, nadzwyczaj często dochodzi do sytuacji w której cena produktu nie odpowiada zupełnie kosztom jego produkcji. Do sytuacji w której masa badziewia zalega na półkach bo fabryka woli produkować je zamiast dobrej, ale bardziej skomplikowanej rzeczy której miesięczna produkcja schodzi w 5 dni. I tak dalej, i tym podobnie.
ISEE ma zapobiec tym sytuacjom w następujący sposób: każdy zakład produkcyjny, każda placówka handlowa dostaje (jeśli jeszcze nie ma, pamiętajmy że w końcu jest XXI wiek, co oznacza że lata 90’ do KRWN miejscami dotarły) komputer, z zamówionym za granicą programem, w który ma wpisać wszystkie swoje koszty – stałe, jak wynagrodzenia, utrzymanie, naprawy, media itp. i zmienne jak ceny surowców i komponentów. Ma wpisać także co i ile produkuje lub sprzedaje.
Powyższe dane wędrują łączem internetowym 56k do Ministerstwa Gospodarki, które dostaje dużą serwerownię, kilkaset stanowisk roboczych i program - narzędzie do statystycznej analizy tych danych.
Oczywiście ludzi trzeba odpowiednio wyszkolić do obsługi systemu.

W ten sposób dane o CAŁEJ produkcji i CAŁEJ sprzedaży wędrują do ministerstwa, gdzie są analizowane. Wyznacza się faktyczne koszty wytworzenia produktów, sprawdza się ich sprzedawalność, nakazuje korekty cen czy wyznacza kierunki rozwoju na podstawie produktów notujących najlepszą sprzedaż. Określa gdzie inwestycje są najpilniejsze, organizuje działania dla zmniejszenia kosztów lub podniesienia wydajności.
Dane te służą też do ograniczenia szarej strefy, która u komunistów bywa szczególnie rozrośnięta – dostajecie tyle surowców, a produktu wychodzi jakoś mało, co się dzieje towarzyszu dyrektorze? Towarzyszu kierowniku, nie zwracajcie uwagi na tę lampę tylko zastanówcie się, czemu sprzedajecie tylko ¾ tego towaru który dostajecie?
Ograniczy też raportowanie hurraoptymistyczne – skoro wyrobiliście 300% normy, to czemu odbiorcy wpisali u siebie tylko 50%?

Ogólnie, ISEE przekształca niesterowalny konglomerat przedsiębiorstw, zakładzików, sklepów itp. w coś, co faktycznie można określić mianem gospodarki centralnie sterowanej, tworzy de facto jeden wielki zakład produkcyjno – handlowy KRWN, jest narzędziem za pomocą którego jeden ośrodek może faktycznie zarządzać gospodarką. Oczywiście dalej nie będzie takie zarządzanie dorównywać gospodarce rynkowej, ale powinno być lepsze od tego co było.


20 mln - Program inwestycji w środki trwałe
Wiecie może, że w łódzkich szwalniach aż do ich bankructwa po 1989 pracowały maszyny z XIX wieku? To była potęga polskiego przemysłu... I mniej więcej podobnie wygląda potęga przemysłu KRWN. Ten program ma to zmienić, przynajmniej w części, i przenieść technologię produkcji bliżej zachodnich lat 80' i 90'. Jak to wygląda:

Ambasady i wszelkie inne placówki zagraniczne dostają ludzi mających śledzić lokalny rynek, szczególnie informacje o bankructwach, przejęciach czy modernizacjach w lokalnych firmach produkcyjnych. Na bieżąco prowadzona ma być lista zapotrzebowania ze strony przemysłu KRWN i jeśli profil takiej bankrutującej czy modernizującej się firmy zgadza z tą listą, jej park maszynowy oraz schematy techniczne produktów i maszyn mają być nabywane wszelkimi dostępnymi metodami, byle tanio. Jeśli jest okazja a sprzętu nie ma na liście, decyzja o zakupie należy do ministerstwa.

Na koniec idą szkolenia dla pracowników w obsłudze nowego sprzętu.

30 mln - rozbudowa zakładów im. Engelsa

30 mln - poszukiwanie surowców

10 mln - tworzenie małych i średnich przedsiębiorstw produkujących na potrzeby ludności
W KRWN, jak w wielu gospodarkach komunistycznych, lokomotywę łatwiej jest kupić od papieru toaletowego. Ten program ma za zadanie nieco to poprawić. Polega na analizie danych z rynku (ISEE powinien pomóc) i tworzeniu niewielkich, zarządzanych na zasadzie spółdzielni bardziej niż przez ścisły nadzór państwa firm (obowiązek ścisłego raportowania danych do ISEE pozostaje oczywiście) produkujących towary pierwszej potrzeby i wykonujących usługi pierwszej potrzeby. Oczywiście zakup technologii dla takich firm jest wspierany w ramach programu inwestycji w środki trwałe.
Zmieniają się także priorytety edukacyjne, więcej ludzi zaczyna być kształconych do pracy właśnie w takich firmach.


Razem 120 mln

Zostaje mi 65,84 mln.
Pułkownik Abdullah Aziz
Prezydent i Przewodniczący Naczelnej Rady Wojskowej
Islamskiej Republiki Takistanu


Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642

Ares
Gracz
Posts: 564
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Ares » Sun Oct 07, 2018 3:21 pm

Image
Republika Qilin

Inwestycje tury 0

Fundusze do inwestycji - 20,55 mln

5 milionów.
Wsparcie dla projektów joint-venture. Republika Qilin handlem stoi, zatem wszelkie inwestycje zagraniczne są wysoce pożądane, aczkolwiek udział rodzimego kapitału nie może być mniejszy niż 40%. Takie inwestycje otrzymują czasowe (2 lata) ulgi podatkowe, preferencyjne kredyty z banku państwowego, grunty państwowe w użytkowanie wieczyste po preferencyjnych stawkach. Oferta głównie jest kierowana do państw ASEAN.
Cechy państwa które mogą pomóc: Wydolna administracja, Dobra podstawa do rozbudowy handlu morskiego,
Dobra podstawa do rozbudowy handlu lądowego

5 milionów.
Granty dla instytutów badawczych, firm i uczelni przyznawane na opracowywanie nowych technologii w sektorze high-tech i obróbki precyzyjnej. Pieniądze przyznawane są na konkretne projekty, decyduje państwowa komisja złożona z fachowców.
Cecha państwa która może pomóc: Wydolna administracja

5 milionów.
Szkolenia zawodowe dla bezrobotnych i ludzi chcących podnosić swoje kwalifikacje, głównie zawody techniczne.


5,55 milionów.
Przeznaczone na generalne odświeżenie i oczyszczenie stolicy, miasta Qilin. Budynki czyszczone są z graffiti, zniszczenia są naprawiane, śmieci są sprzątane, nawet z miejsc gdzie ludzie zwykle nie patrzą, znaki poziome tj. pasy mają zostać odmalowane, trawa i kwiaty mają być na nowo zasadzone, dziury załatane, słowem, miasto ma być jak nowe, lśniące i cudowne, jak na stolicę Republiki Qilin przystało, ma być tak czysto, że z chodnika można będzie zjeść obiad.
Cechy państwa które mogą pomóc: Wysoka kultura pracy

Inne:

Republika Qilin jako członek ASEAN'u ma dostęp do najlepiej rozwijającego się rynku jakim jest Azja Południowo-Wschodnia, to stamtąd pochodzi większość tzw. Azjatyckich Tygrysów, samo porozumienie ułatwia mi handel, wymianę technologii i ogólnie wpływa na same relacje z państwami w ASEAN.
Cechy państwa które mogą pomóc: Dobra podstawa do rozbudowy handlu morskiego, Dobra podstawa do rozbudowy handlu lądowego, Wyedukowany korpus dyplomatyczny, Wydolna administracja.
Image

Image

User avatar
Alvarin
Posts: 93
Joined: Mon Aug 01, 2011 11:45 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Alvarin » Mon Oct 08, 2018 8:00 pm

Republika Aquilli - TURA 0
Gracz: Alvarin
Ideologia: Republika
Budżet: 85.85 mln
Stolica: Arcadia
Program rozwojowy uczelni Università degli Studi di Arcadia „La Roma”

(zakładam że program został rozpoczęty na conajmniej kilkanaście miesięcy przed turą zero, stąd też kosmiczne nakłady zużyte na ten cel, ale też dosyć szybko zaczną pojawiać się efekty)

20 mln - program modernizacyjny bazy dydaktycznej
W oparciu o przygotowany wcześniej projekt przeprowadzono modernizację bazy dydaktycznej uczelni, przez co rozumie się remont i unowocześnienie sal dydaktycznych z uwzględnieniem zaleceń współczesnej ergonomii użytkowej, a także wyposażenie tychże sal w nowoczesne pomoce dydaktyczne - od rzutników/ekranów do wyposażenia dydaktycznych sal laboratoryjnych w nowoczesne urządzenia pomiarowe oraz badawcze.

50 mln - program modernizacyjny bazy naukowej
Po burzliwych naradach rady uczelni określono listę urządzeń, które najbardziej rozwiną możliwości badawcze uczelni, a następnie rozpoczęto ich zakup na drodze przetargu. Na liście urządzeń znalazły się nowoczesne mikroskopy skaningowe, reaktory do wytwarzania powłok metodą fizycznego osadzania z fazy gazowej, urządzenia do analizy składu chemicznego w podczerwieni i wiele wiele innych.

15.85 mln - budżet przeznaczony bezpośrednio na refundację badań, oraz w razie sukcesów - na ich rozwój i przygotowanie do wprowadzenia do użytku przemysłowego.

User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 819
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by SaSTrooP » Thu Oct 11, 2018 11:05 pm

Image

Z MIŁOSIERDZIA BOŻEGO REPUBLIKA AMESTRIS - TURA 0
Gracz: SaSTrooP
Ideologia: System superprezydencki, autorytaryzm
Przychód miesięczny: 40mln na czysto ;__;
Budżet dostępny: ~32mln
Poziomy wydatków socjalnych: tym razem brak
Przyrost naturalny: 18 ludzi na miesiąc
Stolica: Optain/Central City
Popularność: 0,9
Duma: 0,8

Dobra, tura 0 dla przypomnienia jest postem technicznym, więc na roleplay to nie liczcie.

Mam do dyspozycji 32mln. Bogato i dawno mi tak te inwestycje nie szły jak krew z nosa :v
Mój przywilej zacznie działać od tury 1, także so far nie powołuję się na niego.

Państwowe ubezpieczenia dla prowincji Youswell - 5mln
Youswell znajduje się niebezpiecznie blisko Iszwalu. Szatańskie pomioty destabilizują gospodarkę w regionie, która nie sprzyja inwestowaniu. Jakkolwiek władzę w Youswell będziemy cementować krwią niewiernych, to jednak i pieniądze są ważne w naszej wspólnocie. Stąd przeznaczam 5mln na państwowe ubezpieczenia dla nieruchomości i ruchomości inwestorów na rzecz mniejszych zniszczeń oraz ewentualnych podpaleń w południowej części prowincji. Powinno to w zamyśle uczynić codzienną gospodarkę w tym regionie bezpieczniejszą. Oczywiście nie ma franszyzy redukcyjnej czy stałej.

Administracyjne przygotowanie projektu "Arka Boża" - 5mln
O projekcie powiem więcej w nadchodzących turach, ale będzie to koncepcja flagowa w związku ze zbliżającym się groundbreaking porozumieniem. Te pieniądze wydaję na administracyjne zręby, pierwsze testy zarządzania, a przede wszystkim na ustalenie korzystnych miejsc dla rozbudowy infrastruktury portowej. Sporo do powiedzenia na temat tejże instytucji będą mieli do powiedzenia watażkowie, stąd proszę o tym pamiętać przy testach.

Badanie wód w granicy WSE w rejonie Liore - 15mln
Sonduję region w granicach wyłącznej strefy ekonomicznej (WSE) na wysokości Liore - poszukujemy zasobów naturalnych, głównie ropy czy gazu, które opłacałoby się wydobywać. Złoża na razie jedynie do oznaczenia, bo na wydobycie nie mam środków.

Pierwszy etap osuszania Liore - 7mln
Liore rolnictwem stoi. Dość nietypowym, bo głównie ryżowym, jednakże prowincja ma wiele nieużytków ze względu na niekorzystne morskie wiatry. Z tego względu rozpoczynamy pierwszy etap osuszania oraz stawiania ekranów przeciwwiatrowych i przywożenia ziemi, głównie tej z Irkantan. W założeniu nieużytki mają zostać sprzedanie lokalnym rolnikom po taniości, nakłaniam też do ograniczonego osadnictwa w regionie. Przypominam, że mam cechę solidaryzm społeczny, stąd staram się z prac w Liore zrobić kampanię reklamową o przykładzie chrześcijańskiej, braterskiej miłości z licznymi nawiązaniami do przypowieści o ziarnie.

Zostaje mi 0mln.

Alex
Posts: 10
Joined: Sun Sep 09, 2018 5:37 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Alex » Fri Oct 12, 2018 12:05 am

Image

"Niech powiewa na wietrze flaga naszej dumnej ojczyzny!"
"Wszyscy musimy współdziałać dla dobra Afrenii!"
Gracz: Alex
Ideologia: Dyktatura prezydencka
Stolica: Kinsela
Przychód miesięczny: 58 mln $
Budżet dostępny: 65.1
Poziomy wydatków socjalnych: brak w tej turze
Przyrost naturalny: 37 ludzi miesięcznie
Duma narodowa: 1,4
Popularność przywódcy: 1,2
"Kurier Afrenii"

Budżet na ten miesiąc wynosi 65,1 miliona dolarów.


30 Milionów dolarów na projekt "droga Afrenii".

Projekt ma na celu utworzenie nowej, ogólnopaństwowej drogi transportowej i która w zasadzie "przetnie" kraj na pół.

Projekt polega na przystosowaniu rzeki Unganike do transportu towarów za pomocą barek w kierunku jeziora Czarnego, a następnie korzystając z portu przeładunkowego i linii kolejowej - transport produktów i surowców do portu w Krtagarze.

Pieniądze zostaną przeznaczone na:
1.Pogłębienie i oczyszczeniu rzeki tak, aby umożliwić transport towarów. (Zakłada się, że zlecenie wykonają firmy prywatne).
2.Zbudowanie punktów załadunkowych na wybrzeżu rzeki w pobliżu najważniejszych szlaków komunikacyjnych i przy najważniejszych zgrupowaniach prywatnych i państwowych przedsiębiorstw.
3.Zbudowanie portu przeładunkowego na północnym wybrzeżu jeziora Czarnego. Barki będą zawijać do portu i rozładowywać ładunek, który następnie zostanie załadowany na pociąg.
4.Zbudowanie linii kolejowej łączącej port przeładunkowy z portem w Krtagar
5.Zbudowanie infrastruktury w Krtagar która umożliwi odbiór towarów z południa.

15 Milionów dolarów na projekt "Okno Afrenii".


Projekt jest bezpośrednio powiązany z poprzednim i ma na celu zwiększenie możliwości przeładunkowych portu w Krtagar.

Projekt zakłada budowę zupełnie nowego i w pełni funkcjonalnego nabrzeża, a także unowocześnienie obecnej części, np wymieniając stare żurawie na nowsze o większym udźwigu.

10 Milionów dolarów na polepszenie poziomu służby zdrowia w państwie


Największe szpitale w każdej prowicji (Jeśli brak takich, pieniądze zostaną przeznaczone na budowę stosownej placówki) otrzymają stosowne dotacje z budżetu państwowego (zależnie od liczby mieszkańców w danym regionie).
Lista dotacji wygląda tak.

4 miliony - szpital w Kinseli
2 miliony - szpital w Lorengau
1 milion - szpital w Krtagar
1 milion - szpital w Simbali
1 milion - szpital w Kingali
1 milion - szpital w Ursanie

Pieniądze mają zostać przeznaczone na zakup nowego sprzętu, uzupełnienie rezerw najpotrzebniejszych leków, na dopłaty dla pracowników szpitali itp.
Rząd powierza ostateczne decycję w ręce zarządów poszczególnych placówek.

Jeśli projekt przyniesie widoczne efekty (poprawienie stanu służby zdrowia), rząd rozważy rozpoczęcie programu stałych dopłat dla szpitali.

W budżecie pozostaje 20,1 miliona dolarów.

Pozdrowienia Obywatele!
Last edited by Alex on Sun Oct 14, 2018 8:36 pm, edited 3 times in total.

Post Reply