When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Tutaj toczy się gra główna PBFa.
Post Reply
User avatar
Anubis
Gracz
Posts: 463
Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Anubis » Sun Oct 18, 2020 1:33 pm

Image

Wielka Republika Abbarstanu - Tura 9
Gracz: Anubis
Duma narodowa: 1.6
Poparcie przywódcy: 1.6
Stabilność państwa: 40%
Ustrój polityczny: Nacjonalizm, autorytaryzm, ograniczona demokracja.
Socjal: minimalny 17%, wystarczający 23%, maksymalny 35%
Przychód na turę: 51.43mln(SEP) + 52.07mln(przedsiębiorstwa) = 103.5mln – 23%(socjal) = 79.7mln – 13.46mln(utrzymanie sprzętu) = 66.24mln
Budżet: 0.95mln + 66.24mln = 67.19mln
Pula rekrutów: 2588 ludzi
Stolica: Zagrabad
Data: Wrzesień 2020Wiadomości „Szarabih Al Abbarstan ”


Turniej na zachodzie i nauka na przyszłość.

W zeszłym miesiącu odbył się turniej piłkarski w Karzegistanie. Udział w nim wzięły państwa regionu. Abbarstan po zaciętych starciach dotarł do etapu walki o 3 miejsce, niestety po zaciętym meczu w którym cały czas utrzymywał się remis 1:1 z Myrtaną, ostatecznie w dogrywce przez niewielki błąd strzelono nam bramkę i ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce. Nie jest to najlepszy wynik, ale też nie jest on tragiczny, bowiem pokazaliśmy się z dobrej strony, a dodatkowo wyciągnęliśmy naukę na przyszłość o tym co trzeba poprawić aby stanowić jeszcze lepszego rywala dla innych drużyn, a także co robić aby zwyciężać.
Dziękujemy naszym piłkarzom za trud, upór i determinację, a także świetną postawę podczas reprezentowania Wielkiej Republiki Abbarstanu poza granicami kraju.

-----------------------------------------------------------------------------

Zekistańsko-Afreński kabaret. Abbarstan ostrzegał.

Nie trzeba było długo czekać, aby zobaczyć prawdziwą twarz Zeków i Afrenów. Nie minęło wiele czasu, odkąd cały zachodni region rozpoczął propagandową nagonkę na nasz kraj, utworzył jakąś śmieszną koalicję, i rozpowiadał, że gwałtem i agresją idziemy mordować i odbierać nasze utracone tereny. Mimo to jasny umysł Abbarów nie dał się zmanipulować i cały czas, od samego początku wiedzieliśmy co się dzieje. Zekowie i Afrenowie tak naprawdę wykorzystali rosnącą potęgę Abbarów jako zasłonę i odwrócenie uwagi od własnych imperialnych zamiarów. Ostatnio Afrenia ogłosiła, że zamierza podbić Molatię, bo tylko wcielając na powrót zbuntowanych Molatian może utworzyć Wielką Zjednoczoną Afrenię. Jakby tej hipokryzji było mało, raptem dwa tygodnie temu Zekistan oficjalnie uznał Karzegistan za zdrajców i buntowników. Złożono także żądania odszkodowań i innych zwrotów na rzecz Zekistanu, ze względu na rzekomo poniesione przez Zeków straty w ciągu wieków. Następnie jak to jest zresztą typowe u Zeków, zdradzają swoje obecne układy z danym narodem aby po chwili wkraczać w kolejne, bowiem ledwo zawiązano antyAbbarską koalicję, a już Zekistan kpi, obraża i atakuje w swoich wypowiedziach Afrenię, podkreślając jej słabość i nieudolność.
Abbarstan od początku alarmował cały region, jak i cały świat, że to nie odbudowa utraconego dziedzictwa Abbarów jest problemem narodów Międzymorza, a właśnie ukryta w mroku żądza władzy u Zeków i Afrenów.
Dodatkowo ciągłe groźby kierowane do nas od Zachodnich sąsiadów, są kuriozalnie nieudolne. Spójrzmy na Afrenów, ich mizerna armia pozbawiona wsparcia lotniczego, ze słabą osłoną systemów przeciwlotniczych, oparta na siłach pancernych szybko sklejanych z zabytkowych lekkich czołgów, a także fali niedoszkolonych siepaczy z szybko powoływanych milicji. Takim arsenałem grozi nam Afrenia, no cóż, jeżeli tak im śpieszno do wojny, to możemy jedynie zachęcić sąsiada do zrobienia pierwszego kroku.
Wielka Republika Abbarstanu jest zaniepokojona sytuacją w regionie, zwłaszcza na zachodzie, gdzie dawne duchy nienawiści i imperializmu znów podnoszą łeb. Z tego też powodu, chociaż Abbarowie mają niewiele wspólnego z Molatianami i Karzegistanem, jesteśmy zmuszeni także postawić ultimatum. Jeżeli Afrenia rozpocznie działania zbrojne wymierzone w Molatię, tym samym dążąc do rewizji granic, Abbarstan rozpocznie zwalczanie okupacji naszych ziemi która trwa od wieków, i rozpocznie odzyskiwanie prowincji Ursana, Krtagar oraz terenów leżących po Afreńskiej stronie pasa przygranicznego na granicy Afreńsko-Zekistańskiej, który łączy Ursanę z Krtagar, są to obszary północne prowincji Mawimbela oraz Simbala. Jeżeli Afrenowie nie zmienią swojej prowojennej retoryki, nie zaprzestaną szykanowania nas oraz pozostałych sąsiadów, a co gorsza rozpoczną realizację planu który zaprowadzi chaos i zniszczenie, będą musieli liczyć się z radykalną odpowiedzią na zadany przez nich gwałt i mord.
Co do kwestii Zekistanu, skoro oni również poruszyli temat zdrady i strat, to Abbarstan również przy pomocy specjalistów międzynarodowych stworzy wycenę, ile nas kosztowała zdrada Zeków, odebranie nam połowy ziemi, dwie wojny, a co gorsza odcięcie morza po zachodniej stronie i utrata tamtych szlaków morskich oraz pozostałe straty.
Na całe szczęście prawo i opinia większości państw świata stoi po naszej stronie i wprost mówi, że Abbarstan ma prawo do ziemi która od początku była w jego rękach, a która została nam odebrana zdradą i przemocą. Chcielibyśmy rozwiązać te kwestie w sposób pokojowy, wypracowując korzystne kompromisy lub inne porozumienia, ale patrząc na nagły zwrot w polityce Afrenii i Zekistanu, musimy być i jesteśmy gotowi na wszystko.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Czarnoruski chaos.

Napięta sytuacja na wschodzie również wydaje się nie mieć rozwiązania. Po ciężkich starciach nazistów z lojalistami, żadna ze stron nie wypracowała przewagi nad przeciwnikiem i obie strony zawarły chwiejne zawieszenie broni aby pozbierać rannych i zliczyć zabitych. Miejmy nadzieję, że fala wojennej zawieruchy nie dosięgnie naszych wschodnich granic a bałagan jaki sobie zgotowali Czarnorusini pozostanie na ich podwórku. Mimo wszystko bacznie obserwujemy sytuację i trzymamy rękę na pulsie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Podsumowanie:
-1mln Centrum Technologiczne -81/200mln
-2mln program „Twierdza” cz.1 -26/100mln
-4mln program „Patriota” -30/30mln
-Program „Świetlik”:
-5mln Etap 2: Ferud-Abbar -25/45mln
-15mln Manganex -30/70mln (+3mln dochodu firmy)
-10mln zamówienie sprzętu dla kompanii 11/48.25mln od Rosji
-10mln zamówienie sprzętu dla kompanii 10/42.6mln od Iranu
-6mln zamówienie sprzętu od Korei Północnej 6/69mln
-10mln kompania lekka 10/70mln
-4mln dla Molatii za doktrynę
Razem: 67mln
Pozostało: 0.19mlnMoże będzie kontynuacja, zależy od czasu i sprawności laptopa.

Bocian
Gracz
Posts: 48
Joined: Sat Jan 03, 2015 3:27 am

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Bocian » Sun Oct 25, 2020 7:14 pm

Image KARZEGISTAN uzupełnienie
Odpowiedź na żądanie rekompensaty przez Królestwo Zekistanu
Niedawno w lokalnych mediach pojawiło się wystąpienie zekistańskiego króla, którego motywem przewodnim był Karzegistan i jego wspólna historia ze starszym bratem w wierze, sięgająca trzystu pięćdziesięciu lat wstecz. W tym czasie monarchia funkcjonowała w swoim pierwotnym, feudalnym kształcie — jest to system opierający się na lojalności arystokracji, czyli szlachetnie urodzonych bezpośrednio władających własnymi terytoriami, wobec suwerena, to jest króla. Wydarzenie przywoływane po dziś dzień i wciąż spędzające Zekom sen z powiek było wypowiedzeniem tej lojalności przez jednego z szejków, Al Ohhamada ibn al Assabiego, kontrolującego tereny dzisiejszego Karzegistanu. Działanie to można było, w ówczesnym kontekście, uznać za zdradę - jednakże dzisiejsze prawodawstwo odbiega od kodeksów obowiązujących w szesnastym wieku, i nie ma żadnej podstawy prawnej wiążącej Karzegistan z Zekistanem, z wyjątkiem zawartych wspólnie umów handlowych.
Prezydent własnymi słowy stwierdził, iż te żądania identyfikacji i naprawy szkód wyrządzonych trzy i pół wieku temu "trudno traktować poważnie" i "można je porównać do hipotetycznego żądania pokrycia przez Stany Zjednoczone strat poniesionych przez koronę brytyjską z powodu rewolucji w 1776 roku".
"Zawsze starałem się utrzymywać dobre stosunki z sąsiadem, bez względu na historię. Jednakże odmawiam łatania dziur budżetowych króla ad-Dina krwawicą obywateli Karzegistanu haraczem pod przykrywką reparacji. Takie zachowanie urąga naszej godności, godności niepodległego narodu i podmiotu w stosunkach międzynarodowych." — dodał.
Na pytanie o przyszłość stosunków pomiędzy tymi krajami, Hassabi odpowiedział, że zrywanie stosunków dyplomatycznych i zamknięcie przepływu towarów nie jest planowane, a kraj będzie prowadził politykę otwartą na dalszy rozwój i normalizację relacji. Jednakże odzew drugiej strony nie jest jeszcze znany.
Na tle pozostałych państw regionu, jak i innych społeczeństw muzułmańskich na świecie, prawo Karzegistanu jest dość łagodne i liberalne pod względem obyczajowym. Prezydent w ciągu lat swoich rządów prowadził obfite inwestycje w edukację, pragnąc otworzyć obywatelom — od dawna już będących w kontakcie ze światem Zachodu - okno na świat w postaci powszechnego dostępu do fachowej edukacji, odłączonej od religii, lecz w poszanowaniu dla niej. Wskutek nowych standardów, wciąż utrzymywanych, obywatele mają równe szanse współzawodnictwa z rówieśnikami z Europy lub Ameryki; najzdolniejsi mogą liczyć na państwowe stypendia ułatwiające kontynuowanie nauki.
Niepożądanym efektem tych działań była — zdawałoby się nieunikniona — polaryzacja społeczeństwa na zwolenników muzułmańskich tradycji i nauki opartej na surach Koranu, i młodszych, bardziej postępowych, widzących w kulturze zachodniej szansę dla siebie i swojego kraju na niezależność. Wychodząc naprzeciw tym podziałom, reformy kontynuowano w oparciu o kompromis i wspólne dobro. Mułłowie prowadzący szkoły musieli odtąd zdawać państwowe egzaminy potwierdzające wiedzę i umiejętności nauczania; nauki religijne pozostały obowiązkowe, lecz jedynie jako część omawianego materiału; prywatne i publiczne szkoły podzielono na męskie i żeńskie, a uczęszczanie do nich stało się obowiązkiem. To właśnie edukacja kobiet była przez lata kością niezgody, powodując gwałtowne opory i niepokoje społeczne.
Mimo to, państwo wciąż kontynuuje swoje wysiłki ku zmniejszeniu przepaści praw w społeczeństwie. Szejk zapowiedział zacieśnienie współpracy z międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi oraz wprowadzenie powszechnego obowiązku nauczania kobiet w Karzegistanie od przyszłego roku szkolnego. Dotychczas rodzice mieli prawo do decyzji o edukacji swoich córek aż do osiągnięcia przez nich dorosłości. Zadeklarował również zwiększenie nakładów na szkolnictwo, przygotowanie nowych placówek oraz zapewnienie właściwych standardów nauczania, zarówno moralno-obyczajowych jak i merytorycznych, by uspokoić rodziców zmartwionych o bezpieczeństwo i przyszłość swoich dzieci.
Oprócz tego, w kontraście do zaostrzenia prawa w sąsiednim Zekistanie, od przyszłego roku nieprzestrzeganie żeńskiego dress-code'u (m.in okrywanie głowy) przez wyznawców innych religii nie będzie już karane, a strój typowo zachodni dozwolony na ulicach miast. Zastrzeżono jednakże, że celowo prowokacyjne wobec muzułmanów zachowanie oraz strój mogą wiązać się z naganą oraz grzywną, i zachęcono do wzajemnego szacunku i tolerancji odmiennych zachowań.
Oświadczenie rzecznika prasowego resortu spraw wewnętrznych w sprawie obecności tzw. "Instruktora" na terenie kraju
"(...) Mężczyzna używający pseudonimu "Instruktor" jest blogerem i osobistością internetową o szerokim gronie fanów na całym świecie. Służby państwowe, po zapoznaniu się z działalnością tej osoby, nie stwierdziły historii działalności wywrotowej, islamofobii ani rasizmu w przekazach oraz materiałach przezeń kolportowanych. Wobec tego, nie stwierdzono zasadności ograniczenia jego wstępu do kraju i organizacji happeningów. Obywatele chcący wziąć w nich udział są przestrzegani o zachowaniu higieny oraz bezpiecznego reżimu sanitarnego.

User avatar
Marin
Posts: 147
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Mon Oct 26, 2020 1:51 am

Podsumowanie

Karzegistan:
Efekty piłki nożnej miały miejsce, więc nie będę się powtarzał.

Ludzie ostatecznie kupują tłumaczenie władz. Nie obywa się bez pojedyńczych imamów mówiących o zakłamaniu kiedy zaprasza się kraj walczący z religią na tereny gdzie rządzi islam, jednak nie zyskują one posłuchu wśród obywateli Kerzegistanu i ostatecznie umierają, oddając medialnego pola bardziej lokalnym skandalom czy wiadomościom pogodowym.

Szczepienia wkraczają i ludzi zaskakuje trochę, że rząd Kerzegistanu który chętnie rzuca hajsem w obywateli skąpi na szczepieniach, ale nie wpływa to zbytnio na wyszczepialność. Zwalnia ją, ale to tyle.

Wypowiedzenie lojalności jest ważnym świetem w Karzegistanie, ustawowo wybranym jako dzień kiedy kraj uzyskał niepodległość. Jest to historyczny fundament na którym zbudowano cały kraj i powoływanie się na niego w odmowie jakichkolwiek reparacji ma pozytywnie mobilizujący efekt na ludzi. Obywatele stoją za królem i są gotowi, nawet siłą, pokazać Zekom, że otrzymają co najwyżej złamany nos.

Obranie odwrotnego niż Zekowie kierunku kulturowego również ma ogromne poparcie w kraju. Podczas telewizyjnej debaty prowadzący musi powstrzymać jednego z gości, który uniesiony gniewem niemal atakuje drugiego rozmówcę, kiedy ten sugeruje, że Zekowie dokonują poprawnej interpretacji Koranu, mówiąc "Wschodnie wieprze nie umieją poprawnie sprzedać piekarni, a Ty sugerujesz że mogą słowa Proroka interpretować?"

Efekty:
Stabilność +5%
Duma +0,1
Rekruci: +40
Molatia:
Ludzie lubią jebanie po Afrenii, a jest to coś czym rząd w Bolabongo zajmuje się prawie codziennie. Ludzie jeszcze bardziej lubią, kiedy jebanie po Afrenii jest podlane sosem z prezencji gotowości sił zbrojnych. Oczywiście śmigłowce jako Siły Powietrzne w poważnych krajach wzbudziłyby uśmiech politowania, ale to czy Molatia jest poważnym krajem jest tematem wielu dyskusji.

Robbeho Makłébáyọ̀ nie mówi dźwig, ale jego materiały mają wiernych fanów, którzy oglądają kuchenne ekscesy nie tylko na ekranie telewizorów, ale również na ekranach komputerów, tysiące kilometrów dalej.

Wizyta w Molatii króla Zekistanu jest przyjęta pozytywnie, ale ludzie czekają na konkrety. Bo albo będzie to miesiac, kiedy mały kraik wzbije się w przestworza, albo będzie na tym samym poziomie co Afrenia.

Koion jest źródłem niepokojów dla wielu. Bo o ile z Afrenią można się bić na słowa i wierzyć w potęgę swojej armii, tak Grecy są bardziej profesjonalnym, bogatszym i groźniejszym przeciwnikiem którego naprawdę trzeba się obawiać.

Efekty:

Poparcie +0,1 za sukcesywne jebanie po Afrenii
Stabilność +5%
Zekistan:
Relacja Kerzegistan - Zekistan zawsze była relacją trudną, ale niedawny wspólny komunikat przeciwko Abbarstanowi wydawał się być drobnym promykiem słońca, zwiastującym świt pozytywnych relacji. Tak się jednak nie stało, a promień nadzieji okazał się bardzo złudnym.
Jednakże, Zekowie są dumnym narodem. Nie zapomnieli dawnych krzywd, jak również widzą, że dodatkowe środki i zyski z reparacji od sąsiada będą czymś co pomoże im lepiej stanąć na nogi. Takowie wydają się nie być tacy ekspansywni jak się obawiano, więc takie działanie ma całkiem duże poparcie wśród ludzi. Wszyscy czekają na konkretnie szczegóły i negocjacje.
Aczkolwiek jak wspomniałem wyżej, Zekowie są dumnym narodem. I w Karzegistanie właśnie rozpoczyna się marsz gdzie ludzie palą kukłę króla Zekistanu, nazywając go żydowskim tchórzem. Takie rządanie nie może przejść bez odpowiedzi, zwłaszcza że Karzegistan działał w celu ratowania swojego kraju przed totalną zagładą.

Gospodarka co ciekawe nie rusza za bardzo ludzi. Nawet większa akcyza na tytoń przechodzi bez większego echa, co jest tak dużym zaskoczeniem, że kilka międzynarodowych gazet umieszcza krótką notkę o tym, że w Zekistanie nic się nie dzieje w tej sprawie. Powody takiej apatii pozostają zagwozdką dla wielu badaczy społecznych.

O ile nowe prawo się wygodnie przyjmuje wśród obywateli, tak turyści marudzą i są niezadowoleni. Żaden z politycznych partnerów nie krytykuje tej decyzji "zostawiając Zekistanowi prawo do prowadzenia wewnętrznej polityki zgodnej z nakazami swojej religii" aczkolwiek ludzie głosujący portfelem mogą przemyśleć swój plan wizyty w Międzymorzu.

Przetargi are przetargi.

Zekistan politycznie robi sobie wrogów, ale czy robi sobie godnych zaufania przyjaciół? Molatia z krajów międzymorza uchodzi za najbardziej "dziki" i wydawałoby się, że rozmowy z tym krajem powinny być ograniczone do minimum. Jednakże, ludzie wierzą w króla i jeśli jest w stanie osiągnąć dobry deal z piratami, to ludzie tylko na to czekają.
Tarcza wojownika zekistańskiego, jest bardzo ironicznym prezentem, biorąc pod uwagę że ten wojownik wiele lat temu mógł zabijać również i Molatian podczas wojen między krajami. Na szczęście, poczucie odrębności od Afrenów nie doprowadziło do tego, aby urosło z tego jakieś wielkie fa pa.
Natomiast wjechanie na Zagorię to w kraju jest po prostu uznawane za dobrą decyzję. Z ateistycznymi komuchami nie ma co się zadawać, jeszcze można się niewiarą od nich zarazić.

Efekty:
+0,1 popularności
+0,1 dumy za kwestię reparacji

+5% do stabilności
Zagoria:
Decyzje co do nowego terytorium na razie wśród ludzi są przyjmowane karnie i spokojnie. Obywatele nowego terytorium boją się płomieni wojny domowej, więc mniej lub bardziej chętnie godzą się na narzucone im warunki. Ci z NAPA którzy zostali zwolnieni znikają z domów i swoich miejscowości, ale co się z nimi dzieje jest tematem plotek. Jedni opowiadają o kolejnych grobach wykopanych przez komunistów, inni o podziemnych tunelach z czasów ZSRR które prowadzą do samego Novigradu, jeszcze inni o podwójnych agentach, którzy wracają w szeregi komunistów. Przy tylu różnych narracjach ludzie lgną do tego co głosi Zagoria, jako że wydaje się że jest to najbardziej stabilny komunikat.

UBWPG dam info po konsultacji gospodarczej.

Reformy drobnego rzemiosła i handlu spółdzielczego będą miały tylko efekty w gospodarce. Na fali terytorialnych zwycięstw mało kto się przejmuje zezwoleniem na szerszą działalność prywaciarzy.

Poprawienie sytuacji wojska zapowiada kolejny konflikt? Czy po prostu koniec prac wojskowych które zajmowały dużą część budżetu Zagorii i skupienie się na poprawie spraw wewnętrznych, które bardziej poruszają ludzi niż nowe bronie? Czas pokaże.

Piłkarze już byli.

Efekty:

Poparcie i duma nie ma jak rosnąć.

Ale odejmij sobie 10% stabilności bo jednak prywaciarze Ci biurokratycznie sprawę utrudniają.
Maldeny
Czarnoruś jest na ustach wszystkich i wypowiedzenie się o sytuacji tam jest na plus. Do tego jasny i klarowny komunikat, z delikantym przyznaniem się do błędu " Rację mają w pewnym sensie nasi krytycy," uratowane zręcznym politycznym ale podtrzymuje wizerunek rządu i państwa jako tego rozsądnego arbitra, który dba o interesy kraju i trzyma nerwy na wodzy, ale pięści zaciśnięte.
Jest poparcie dla nawet bardziej bezpośrendniej interwencji, ale to już po wojnie domowej.

Efekty:
Poparcie +0,1
Stabilność: +5%
Nowi rekruci (z promocji armii): 34 ludzi :V
Jagdland
Zagranica wikingów nie obchodzi, jeśli nie jest miejscem które należy podbijać. Słabi kłócą się ze słabymi, trochę szkoda bo późniejsza walka będzie łatwiejsza i może nie być wyzwania.

Przedszkola? Czekamy na efekty. Zwłaszcza kobiety, które wraz z mężczyznami się przeniosły do miast i teraz chętnie zostawiłyby na moment gdzieś dziecko, aby wzmocnić domowy budżet lub móc skorzystać z patriotycznych rozrywek. Aczkolwiek, są głosy że za mało przedszkolengo wychowania patriotycznego się odbywa. "Córy Hildr", organizacja kobieca przedstawia wniosek, w którym obok psychologów powinni pracować również instruktorzy i instruktorki, które będą mogły wprowadzać dzieci w obowiązki i zadania każdego Jagdlandczyka już od najmłodszych lat.

Ograniczenia bioetyczne tyczą się ludzi. Ciało Jagdlandczyka jest idealne, zatem nie potrzebuje żadnych dodatkowych modyfikacji. Co innego wprowadzanie Jagdlandzkiego genomu do gorszych ras, tak aby wznieść je na wyższy poziom fizyczny i inteligencji, a co innego doskonalenie perfekcji. Ta decyzja ma wielu antyfanów, których system komputerowy kraju namierza i izoluje, ale poruszenie jest jednak duże, równiez wewnątrz partii.

Efekty:

-0,1 poparcia za decyzję komisji bioetycznej
-5% stabilności za obciążenie systemu koniecznością monitoringu.
Abbarstan:
Dwie rzeczy ciągną się w politycznym dyskursie wewnątrz Abbarstanu.
Pierwsza to niepokoje wywołane obawami, że Zeksitanowi znowu coś się na łeb rzuciło. O ile oba kraje są od siebie mocno odrębne, tak historyczne naleciałości wywołują strach, że jak Zekom coś odwala to wtedy problemy docierają również do Taków. Dlatego ludzie trzymają kciuki, aby reżim króla był jak ten lew miotający się w klatce i aby jej pręty były odpowiednio mocne.
Druga rzecz to Abbarstan który rządzi i dzieli. Afrenia może sobie podskakiwać, ale jeśli chce coś osiągnąć to musi jednak liczyć się z decyzjami Abbarów. I ograniczanie agresywnej retyryki jest dobrą nauczką dla krajów, które więcej gadają niż robią. Dobra robota Aziz, oby tak dalej.

Efekty:

Stabilność +5%
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

KacBR29
Gracz
Posts: 61
Joined: Thu Mar 03, 2016 5:46 pm
Location: Małopolska
Contact:

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by KacBR29 » Tue Nov 03, 2020 8:26 pm

Image Černarská Republika
Gracz:Kacbr
Ideologia: Demokracja Parlamentarna, Rząd Centrowy
Przychód miesięczny: 95,900 mln.
Budżet: Kasy do wydania: 76,8 mln
Socjal: 20%
Rezerwa: 270 ludzi.
Duma Narodowa: 0,2
Popularność przywódcy: 0,2
Stabilność państwa: 45%
Stolica: Novigrad


Tura 9

Przemówienie Premiera:
"Odbywa się na placu Novigradu, obok stoi jeszcze wypalony transporter opancerzony a okna noszą znamiona walk. Premier zaczyna donośnie, lecz smutno.
-Obywatele, narodzie Czarnorusi. Ostatni miesiąc zapiszę się niechlubną kartą w historii naszego kraju. Oto bowiem, w obliczu kryzysu, nie potrafiliśmy dobrze ocenić sytuacji. Nie potrafił tego rząd, nie potrafili tego ludzie z po za rządu. Wszystkim bliskim był los kraju, i wszyscy zawiedli. Nasze straty na chwile obecną, to straty gospodarcze, straty terytorialne. Ale przede wszystkim, i to jest najgorsze, to straty ludzkie i moralne. Życia ludzkiego nie da się bowiem wrócić, a odbudowa moralna narodu potrwa równie długo. Nie muszę mówić też jak bardzo ucierpiała nasza zdolność obronna.
Rodacy. Dzięki wzajemnym zrozumieniu, i wysiłkowi udało się nam zaprzestać niszczenia wzajemnie naszego kraju. Teraz jednak pytanie co dalej. W czasie gdy my walczyliśmy między sobą, nasi wrogowie się wzmocnili. Takistan co prawda nie zaatakował nas, i póki co patrzy przez palce, lecz to kwestia czasu zanim nas dobije. Zagoria tym czasem zajęła nasze terytorium, i ogłosiła niepodległość.
Rodacy, nie widzę możliwości by ten rząd, w tym stanie państwa mógł kontynuować obecne rządy. Dlatego z dniem dzisiejszym podaje się do dymisji. Niedługo odbędą się wybory. Jednak zanim odejdę, pragnę zwrócić się do NAP-y. Zgodnie z naszą umową nie pociągną ich prawie żadne reperkusje, większość szeregowych członków NAP-y i sympatyków również. Jeżeli to była cena za pokój między Czarnorusinami, byłem gotów za nią zapłacić, i zapłaciłem. Jednak nie przeszkodzi mi to w wyrażeniu mojej prywatnej opinii. Już nie jako Premier, ale jako zwykły Czarnorusin. NAP-o, to co zrobiliście było głupie. Jeżeli wygracie wybory to będziecie zmuszeni zmierzyć się z konsekwencjami waszych decyzji. Czarnoruś wam wybaczyła, ale czy Bóg wybaczy?
Po orędziu
Następnie po orędziu zostają podane ustalenia Pokojowe z NAP-ą;
-Odbędą się wybory
-Amnestia dla szeregowych członków NAP-y.
-Zostaje powołana niezależna komisja do zbadania korupcji w poprzednim rządzie.
-Dowódcy NAP-y zostają poddani degradacji i otrzymują 10 letni zakaz służby.
-Przywódcy NAP-y otrzymują 10 letni zakaz pełnienia funkcji publicznych.
-Zostaje zagwarantowany taki sam poziom opieki zdrowotnej, zarówno dla rannych członków SZ Czarnorusi jak i NAP-y.

Następnie zostaje w telewizji i radiu odczytana lista wszystkich zabitych, zarówno po stronie NAP-y jak i rządowej. Zostają upublicznione wszystkie straty jakie poniosły SZ Czarnorusi.
MSZ
"Zagoria korzystając z walk wewnętrznych w naszym kraju, dokonało niespodziewanego ataku zajmując część naszego terytorium łamiąc tym samym zawieszenie broni. Ponieważ doszło do jawnego aktu agresji wzywamy społeczność międzynarodową do podjęcia działań w celu powstrzymania tego kraju, który łamie prawo międzynarodowe i prawa człowieka. Otrzymujemy informacje o ludobójstwie, dokonywanym na terenie zajętym przez Zagorię. Czarnoruś nigdy nie uzna tego zbrodniczego reżimu i zrobi wszystko co w swojej mocy by zapewnić bezpieczeństwo Republice Czarnorusi i utrzymać integralność terytorialną."
Przemówienie Rzecznika SZ.
"Obecny stan SZ jest krytyczny. Od dziś całe państwo przechodzi oficjalnie w tryb wojenny. Zostaje ogłoszona mobilizacja i wprowadzona godzina policyjna w godzinach 21:00-6:00.
W obliczu strat wywołanych przez walki zostaje ogłoszony specjalny program rozbudowy i odbudowy SZ Czarnorusi. Posiada on teraz priorytet.
Przekazujemy, że zgodnie z ustaleniami wywiadu. Nieznani sprawcy pochodzący z Zagorii dokonali ostatnio w Mirosławiu ataku na członków NAP-y, chcąc w ten sposób storpedować ostatnie porozumienie. Wzywamy byłych członków NAP-y by wzięli to pod uwagę.
Ogłoszenie SZ
W obliczu nieodwracalnych strat wojskowych ogłaszamy sprzedaż niepotrzebnego uzbrojenia:
Uzbrojenie do śmigłowców:
-2x Yak-b
-5x S-5
-4x Ataka
Ogłoszenie Ministra Zdrowia.
Ostatni konflikt jeszcze pogorszył stan służby zdrowia. Dodatkowo COVID-19 dalej zbiera żniwo. W obecnym stanie i przy obecnych środkach nie jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z wirusem. Dlatego zostają ustanowione specjalne środki do walki z Covid-19.
Lekarzy jest za mało, a szkolenie i wdrażanie nowych zajmuje lata. Dlatego zmieniamy podejście. Zostaje ustanowiony nowy typ, lekarza. Tak zwany. Lekarz Covidowy. Taki "lekarz" będzie szkolony tylko wyłącznie z zakresu wirusa Covid-19. Zostaje ustanowiona również pensja wynosząca 1000$. Zostać lekarzem "Covidowym" może każda osoba z wykształceniem średnim. Szkolenie z tematu wiedzy o Covid i sposobach leczenia powinno wynosić maksymalnie 4-5 miesięcy, następnie zakończy się testem. Tematy zajęć zostaną maksymalnie uproszczone i upraktycznione. Biorąc pod uwagę że zwykły lekarz szkoli się wiele lat , to dużo. Powinniśmy dzięki temu wyszkolić w ciągu roku wystarczająco "Covidowych" by odciążyć zwykłych lekarzy, którzy będą przekierowywani z powrotem do poprzednich zajęć.
Wydatki:
-Pieniądze na szkolenie i pensje dla lekarzy "Covidowych" biorę z funduszu Covidowego który do tej pory zgromadził 30 mln.
-17 mln zakup ASM Otomat Mk2 2 Rata 32/32 mln.
-200mln/165/ 35 w tej, utworzenie dwóch Kompani Zmotoryzowanych. 35 mln.
-10 mln, naprawa uszkodzonych pojazdów.
-Reszta kasy czyli 14,8 mln idzie na uzupełnienie stanu Kompani Pancernej. Zostaje podjęta produkcja 11 pojazdów T-64BV "Tarchovnik" w celu zwiększenia etatowej ilości pojazdów w kompani do 20. (Wyprodukuje teraz 7 Pojazdów).

Pozostaje 0 mln

User avatar
Marin
Posts: 147
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Sat Nov 07, 2020 8:31 pm

Czarnoruś:
Ludzi najbardziej cieszy koniec wojny domowej. Krótki, choć dość intensywny konflikt pociągnął za sobą straty w ludziach oraz zniszczone domy i zakłady pracy. Najbardziej jednak boli to, że był to konflikt bratobójczy. Do walki poszli zarówno Ci, którzy znali się z opowieści, jak i Ci którzy znali się jako sąsiedzi, współpracownicy czy nawet przyjaciele. Przelana krew na ulicach na zawsze zostanie w pamięci obywateli Novigradu.
NAPA mimo kontroli stolicy zaprzestała walki i w oczach wielu jest to widziane jako błąd. Zwłaszcza Ci bliżej wschodniej granicy uważają, że powinno się poprowadzić konflikt dalej i zniszczyć poprzedni rząd, zanim ten doprowadziłby do komplentego chaosu. Jednak ludność stolicy oraz Miroslavia jest przeciwnego zdania. W ich oczach, konflikt wewnętrzny osłabia naród, narażając go na dalsza interwencję Zagorii. I to właśnie przez ten strach przed komunizmem padły takie a nie inne decyzje.

Umowa pokojowa stawia NAPĘ na mocno przegranej pozycji, ale cała struktura partii niezachwianie kontynuuje pracę. Co z tego, że ich przywódcy nie mogą pełnić funkcji publicznej, kiedy cała partia szykuje się już do wyborów, wystawiając ze swoich szeregów nieco bardziej znanych, w żaden sposób nie ukaranych kandydatów. Jednak taki pokaz słabości powoduje gniew u wielu członków partii, którzy pragnęli zwycięstwa partii. A przemowa premiera jeszcze podgrzewa wysoką nadal tempertaturę.

Przemowa premiera trafia w serca ludzi, którzy jednak pragnęli pokoju, jednak dla wszystkich zgrzytem są jego ostatnie zdania. Ludzie liczyli na zagrzebanie animozji, a nie podgrzewanie ich kolejnymi atakami. I może premier wypowiedział te słowa jako osoba prywatna, ale dalej skorzystał z przywileju premiera aby dotrzeć tymi słowami do tak wielu ludzi.
+0,1 do dumy za zakończenie konfliktu
-10% stabilności bo kraj dopiero wychodzi z szoku wojny domowej

Naprawa strat wywołanych wojną: poza naprawą sprzętu, koszty zniszczeń są następujące:
Novigrad - 50M (Naprawa zajmie 3 tury, po opłaceniu połowy tej kwoty rozpoczną się naprawy i jedną turę będzie można odliczyć)
Miroslav - 25M (Naprawa zajmie 2 tury, po opłaceniu połowy tej kwoty rozpoczną się naprawy i jedną turę będzie można odliczyć)
Kirovograd - 15M (1 tura napraw)
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Marin
Posts: 147
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Fri Nov 13, 2020 12:46 am

Zamknięcie tury 9

The Financial Observer:

Obserwatorzy rynków naftowych zwrócili niedawno na powolne "wyciekanie" jak to określili aktów własności Kerzegistani Royal Petroleum, oryginalnie spółki brytyjskiej. Spółka w której zarząd składał się do niedawna z obywateli Zjednoczonego Królestwa teraz stoi przed perspektywą mniejszościowego pakietu brytyjskiego, z większościowym udziałem lokalnych Karzegistańskich spółek i prywatnych inwestorów. Obserwatorzy zwracają uwagę, że KRP było dotychczas głównym dostawcą ropy na rynki europejskie, jednak wraz z odkryciem ropy w Maldenach upadł ich monopol i być może jest to działanie które ma na celu usprawnienie działania wydobycia i zawierania kontraktów na Karzegistańską ropę.
John Locke z NYT nazwał ten proces "prywatną nacjonalizacją", aczkolwiek odzywają się głosy, że część ze spółek Kerzegistańskich biorących udział w wykupie jest w rękach lokalnych władz, dlatego też jest to bardziej czysta "nacjonalizacja".
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Marin
Posts: 147
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Fri Nov 20, 2020 1:25 am

PODSUMOWANIE GOSPODARCZE – TURA 9
Koniunktura. Szczepionka to światło w tunelu, ale COVID daleki jest od wygaśnięcia. 55,3 czyli chujowo ale stabilnie.
Ceny surowców itp.
Ropa – 28,3. Ciągle nieźle, ale poprzednie lepsze losowania oznaczają że tempo wzrostu cen spada. Przedsiębiorstwa +3%, Karzegistan +1%.
Żelazo – 36,2– bez zmian.
Stocznie – 82,8 – transport morski pandemia trafia z opóźnieniem, coraz mniej nowych zamówień. -10% dochodów.

MALDENY:
Reklama HH – 3 - 84,6 - 0
Dofinansowanie COVID turystyka – 14 - 60,5 – 0, ale za to brak strat
Reklama Maldenów - 5,594 - 48,4 - 0,60% do turystyki
Dofin. Ropy priv – 10 - 49,7 - 0,40%
Dofin ropy państwo – 10 – 10 - 1 mln
Przypominam się z ropą, ile można :V - 53,9 - 6%, przypominaj się jeszcze
Japonia - Ropa <3 - 47,3 - 1 mln i też przypominaj się jeszcze
Koniunktura - 39,4 - 1,40%
Koniunktura tur. - 49,3 – 0,5%
Razem 7,8% i 1,1%, do tego 2 mln dla Malden Petroleum, pamiętaj też o bonusach i minusach ogólnych.
SEP przed: 40,670+35,174 = 75,844
SEP po: 43,842+35,561 = 79,403
CZARNORUŚ:
Kredyt + - 5 – 68 - 0,30%
Program Rolniczy – 5 – 87 - 0,10%
Podwyżki - 5 - 57,9 - 0
Lekarz Covidowy – 30 - 20,7 - 0,70% w ramach konsumpcji
Nie widzę programu ochrony turystyki, a uprzedzałem kiedyś że może być z tego problem. 88,3 czyli dodatkowe -7% do turystyki i na zasadzie domina -2% do reszty.
Koniunktura - 66,7 - -5% z racji wojny domowej
Koniunktura tur. - 65,6 - -10%
Moszini się zmniejszyło, więc zobaczmy jak dochody. 11 czyli ubywa 1 mln i 400 000 z turystyki, niecałe 20% siły gospodarczej prowincji
Razem -5,9% i turystyka -17%.
UWAGA. W turze 9 dochodów z turystyki nie miałeś zupełnie, więc na turę 10 przenosi ci się 22,09 mln.
SEP przed: 58,956+21,945 = 80,900
SEP po: 54,537+17,882 = 72,419
TAKISTAN:
Program Świetlik – 15 - 21,7 - 1,20%
Centrum Technologiczne – 7 - 55,1 - 0,10%
Program Twierdza – 5 - 94,1 - 0
Koniunktura - 35,7 - 1,60%
Koniunktura tur. - 72,1 - 0,20%
Brak osłon dla turystyki – 5,3 - -0,2%
Razem 2,9% i 0%, do tego ropa.
SEP przed: 46,208+5,220 = 51,428
SEP po: 47,548+5,220 = 52,768
KARZEGISTAN:
Zabezpieczenie turystyki – 10 – 23 - 0,30%
Przejęcie międzynarodowych koncernów wydobywczych przez miejscowe firmy - 35,2 – 0,3% na razie. Tu kilka uwag. Wincyj pieniędzy zostaje w kraju, stąd wzrost. Ale firmom zagramanicznym daleko do pełnego przejęcia. Metodami rynkowymi możesz przejąć tylko akcje które są we free float, czyli w posiadaniu rozmaitych giełdowych graczy którzy trzymają je żeby sprzedać. Oprócz giełdowych spekulantów akcjonariuszami są jeszcze fundusze inwestycyjne, które trzymają akcje jako długoterminową inwestycję, oraz firmy w rodzaju Shella czy Exxona, faktycznie zarządzające tymi przedsiębiorstwami. Te pakiety nie są łatwe do przejęcia.
Koniunktura - 43,3 - 1,20%
Koniunktura tur. - 35,6 - 20% po ostatnim spadku.
Razem 2,5% (po doliczeniu wzrostu cen ropy do SEP) i 20,3%.
Przypominam: wzrosty dochodów Malden Petroleum i innych przedsiębiorstw których akcje masz też trafiają do ciebie w odpowiednim procencie. Pilnuj tego.
SEP przed: 80,224+7,363 = 87,588
SEP po: 82,230+8,858 = 91,087
ZAGORIA:
Zapomogi dla rolników – 8 - 11,3 - 2%
Elektrownia węglowa - 90,5 – 0,6%, tak mało bo brak odbiorców energii innych niż ty sam. Ups, Myrtana się wysypała. Pytaj Marina czy dasz radę podpisać z nią umowę o dostawę prundu, jak tak to za 3 tury może być więcej.
Zniszczenie NAPA - 50,7 - 0,50%, jeszcze się przypomnij za następnym podsumowaniem.
Ogólne sukcesy międzynarodowe - 40,8 - 0,80%
Reformy spółdzielcze - 48,8 - 1%, dobry kierunek, ale to będzie długa droga, przypominaj się.
Moszini – 28 – 400 000 i 80 000 turystycznie, wciąż nie mam info co do sposobu integracji.
Osłon turystyki brak, ale też turystyka w Zagorii, heh, 26,2 czyli -0,8%
Koniunktura - 11,2 - 4%
Koniunktura tur. - 74,9 - 0,10%
Razem 8,9% i -0,7%.
SEP przed: 24,435+0,795 = 25,230
SEP po: 27,010+0,869 = 27,879
ZEKISTAN:
Wsparcie dla rolników i walka z upałem - 53,875 - 68,8 - 1%, tylko tyle bo większość kasy to po prostu brak spadków
Wsparcie małej i średniej przedsiębiorczości – 6 – 38 - 0,80%
Umowa z Molatią - 22,9 - 0,90%, czemu ja muszę o takich pamiętać i dopisywać, co? ;P
Brak osłony turystyki oznacza -6% (62,7)
Otwarcie fabryczki leków generycznych - dopisz sobie przedsiębiorstwo państwowe, z dochodem adekwatnym do tego co wydałeś. I wyrównaj sobie dochody, tzn. dodaj piniendzy, bo to jakiś czas już działa chyba.
Koniunktura - 93,5 - 0
Koniunktura tur. - 79,2 - 0,10%
Razem 2,7% i -5,9%.
SEP przed: 42,467 + 5,706 = 48,174
SEP po: 43,614+5,369 = 48,983
MOLATIA:
Medycyna - 36,4 - 18,3 - 0,2%, ale wszystkie poziomy socjalu wzrastają o 2 punkty procentowe.
Osłony dla rolników - 3,4 - 2%, zadziwiająco dobrze
Za to brak osłon dla turystyki -3% (55,5), i tak mało bo turystyka w Molatii specyficzna
Koniunktura - 89,3 - 0,10%
Koniunktura tur. - 65,7 - 0,80%
Razem 2,3% i -2,2%
SEP przed: 40,473+3,283 = 43,756
SEP po: 41,404 + 3,211 = 44,615
JAGDLAND:
Program mieszkaniowy - 63,2 – 0,6%
Turystyka w dobie pandemii – 87,4 - 0,2%
OZE – 3,1 – 1,2%
Wsparcie przemysłu – 59,5 – 0,6%
Eksploatacja złóż – 66,7 – 0,4%
Koniunktura – 69,7 – 0,4%
Koniunktura tur. - 89,6 – 0,1%
Razem: 3,2% oraz 0,3%
SEP przed: 109,211 + 5.254 = 114.465
SEP po: 112.705 + 5.269 = 117.974
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Marin
Posts: 147
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Fri Nov 20, 2020 1:26 am

Otwarcie tury 10

"Czarne złoto odtąd pływa pod czarno-złotą banderą" - wewnętrzny list Karzegistani Royal Petroleum

Nowy zarząd Karzegistani Royal Petroleum zapowiedział kontynuowanie aktualnej polityki i w wewnętrznym liście do akcjonariuszy uspokoił, że niedawne działania nie mają na celu narażenia akcjonariuszy na jakiekolwiek ryzyko, a na pewno w żaden sposób stanąć na drodze swobodnego przepływu ropy w świecie.
"Wizją nowego zarządu jest kontynuowanie działania firmy, która uległa naturalnym działaniom rynkowym jakim jest zakup dostępnych akcji." - oznajmia prezes w kończącym akapicie listu.
Jak rynki zareagują na taki komunikat, czas pokaże. Jednak komentatorzy uważają, że takie sygnały uspokoiły na chwilę obecną akcjonariuszy.
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

Bocian
Gracz
Posts: 48
Joined: Sat Jan 03, 2015 3:27 am

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Bocian » Sat Nov 21, 2020 3:13 pm

Image KARZEGISTAN Gracz: Bocian
Ideologia: Monarchia/system superprezydencki
Przychód miesięczny: 94,087 mln
Utrzymanie sprzętu: 12,15 mln
Poziomy wydatków socjalnych:
- minimalny 20%
- wystarczający 33%
- maksymalny 38%.
Rezerwa populacyjna: 144 osoby
Przywódca: Selim Hassabi, potomek Abdula Hassabiego
Poparcie: 1,4
Duma: 1,5
Stabilność: 85%
Stolica: Mazargan
Po wielu latach zależności od zachodnich mocarstw, ropa naftowa krążąca jak krew w arteriach tego państwa wypływać będzie z karzegistańskich portów pod banderą z półksiężycem. Miejscowe firmy, pod patronatem i ze wsparciem rządu, zaczęły nabywać akcje przedsiębiorstw wydobywczych i teraz kontrolują znaczną ich część, dużo większą niż w roku ubiegłym, co przełoży się na, między innymi, wzrost PKB.
Przedstawiciele rządu, zapytani o dalsze kroki, stwierdzają zgodnie acz enigmatycznie, że zadanie nie zostało jeszcze w pełni wykonane.
Epidemia wirusa, choć w odwrocie ze względu na szczepienia mające miejsce w większości państw na świecie, wciąż odciska swoje piętno na państwowej turystyce, stanowiącej sporą część gospodarki kraju. Wobec tego, rząd obiecał regularne wsparcie dla tej branży, które będzie opierało się na nieoprocentowanych pożyczkach i dotacjach dla firm zagrożonych bankructwem.

Socjal minimalny - 19
Utrzymanie - 12,15
Z poprzedniej tury - 2,7
20% od Malden Petroleum - 0,98
Pozostaje - 66,62
Doktryna: "Szkolenia defensywne": 50/50 (2/2) +25
Formowanie kompanii pancernej: 125/161 (8/?) +15
Formowanie kompanii lekkiej rezerwowej: 23/34,5 (3/4) +8
Doktryna "Kodowane systemy łączności" 6/15 (2/5) +3
Doktryna "Psychologia chaosu": 10/50 (1/3) +10
Wsparcie turystyki - 5,62
Pozostaje - 0

User avatar
Edek
Gracz
Posts: 391
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Edek » Sun Nov 22, 2020 5:53 pm

ZAGORIA TURA 10

Ustrój: Dyktatura jednego człowieka, skrajna lewica, komunizm
Baza rekrutacyjna: 1753, pobór 12 miesięczny
Bazowa duma narodowa: 2,0
Bazowa popularność przywódcy: 2,0
Stabilność: 75%
Budżet: 47000 - 8,71- 7= 31.29 + 75= 106
Poziom socjalu: wystarczający 20%
Przedsiębiorstwa państwowe - 19.2 mln.

Zagorska Ludowa Agencja Informacyjna - przegląd miesiącaZjednoczona Zagoria – współpraca, nie terror
Zostaje powołana Północno Zagoryjska Rada Ludowa. W jej skład wchodzić będą przedstawiciele władzy centralnej, ale i zwykli obywatele zamieszkujący ten rejon. Jej celem będzie reprezentowanie interesów ludu zamieszkującego te tereny oraz ścisła współpraca z świeżo powołanym komisarzem ludowym.
Zagoryjska przyszłość! - budowa szkół
Nasze szkoły to skansen. Skomplikowana sytuacja międzynarodowa oraz wizja ciągłego zagrożenia, że strony Czarnorusi skutecznie hamowały reformy i rozwój szkolnictwa. Teraz gdy pozycja Zagorii okrzepła, nadszedł czas by skierować swój wzrok na zaniedbane sektory. Takim sektorem niewątpliwie jest szkolnictwo.


Zagoryjska przyszłość! - budowa szkół
Nasze szkoły to skansen. Skomplikowana sytuacja międzynarodowa oraz wizja ciągłego zagrożenia, że strony Czarnorusi skutecznie hamowały reformy i rozwój szkolnictwa. Teraz gdy pozycja Zagorii okrzepła, nadszedł czas by skierować swój wzrok na zaniedbane sektory. Takim sektorem niewątpliwie jest szkolnictwo. Cały program opiewać będzie na blisko dwadzieścia milionów dolarów. W jego skład wchodzi budowa nowych szkół, zwłaszcza poza aglomeracjami miejskimi, podwyższenie pensji nauczycielom i wiele innych rzeczy które wspólnie mają usprawnić system oswiaty. Musimy być gotowi na wyzwania XXI wieku, a zaległości nadrabiać szybko tak aby naród był narodem światłym i mądrym. Gotowym przezwyciężyć każde trudności


Służba zdrowia – kres zaniedbań!
Gigantyczne kolejki, brak kadr, stary sprzęt i wszechobecny chaos. Tymi słowami najłatwiej i najszybciej można opisać sytuację w publicznej służbie zdrowia w Zagorii. Nadszedł jednak czas aby wziąć się i za ten temat. Opiewający na dwadzieścia milionów program modernizacji i reformy służby zdrowia przyniesie remont i budowę nowych przychodni, uzupełniające szkolenia starej kadry, ale i kreacje nowej. Dodatkowo zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt medyczny który w rękach specjalistów pozwoli uratować wiele żyć. Musimy patrzeć naprzód, reformy są konieczne. Wywalczyliśmy niepodległość, teraz musimy dążyć do poprawy jakości życia całego narodu! Ta walka będzie trudną, ale nie poddamy się! Droga jest wyboista, ale trud wiedzie wszak do gwiazd!


Specjaliści pilnie poszukiwani - międzynarodowa pomoc dla Zagorii
System szkolnictwa wyższeo do kolejna z branż która zostania wsparta rządowymi pieniędzmi. Zanim to jednak się stanie kluczowym jest opracowanie sensownego planu reformy. Stani się to wkrótce, jednak zanim to nastąpi My już musimy działać!
Przeprowadzona zostanie kwalifikacja umożliwiająca podjęcie studiów na Uniwesytecie Islamskim w Zagrabadzie. Takistańczycy od wieków znani są z świetnych architektów, a kto właśnie jak nie architekci zbudują nowe drogi i zakłady pracy?

Ci którzy dojrzeli prawdę - Czarnorusini w Zagorii
Brutalna wojna domowa w Czarorusi zakończyła się. Oligarchowie i faszyści starłszy się w śmiertelnej walce przynieśli jedynie zniszczenie życia zwykłych obywateli. Gdy setki złożyły ofiarę za jedną czy drugą stronę, oligarchowie widząc swoją słabość i bojąc się interwencji niosących na swoich sztandarach prawo i sprawiedliwość sił Zagorii dogadali się plując na ofiary własnych ludzi. Podłość, którą widzimy w działaniach Łomonosowa i Prizraka to coś odrażającego co zapewne już wkrótce spotka się zasłużonym sądem. Albowiem naród Czarnoruski budzi się z letargu, do naszych uszu dochodzą już nie tyle pojedyncze głosy oporu, a prawdziwa grzawa która widząc czyny oligarchów nie może już milczeć! Towarzysze! Nie pozostawimy Was! Nasza telewizja i radio objęła zasięgiem całą Czarnoruś, będziemy przekazywać wam prawdziwe wieści z waszego ciemiężonego faszystowską dyktaturą kraju! Psy Prizraka nie zagłuszą głosu prawdy! Zwycięstwo i odbudowa narodu są w zasięgu Waszej ręki!

Pośród chaosu niewielu zachowało zimną krew, pośród nich byli żołnierze III Kompanii Republiki Czarnorusi “Jabłoń”. Widząc jak oligarchowie i faszyści rzucają się sobie do gardeł postanowili nie walczyć za jednych czy drugich! Za swojego dowódcę obierając jedynie własne sumienie, a to sumienie nakazało im skierować wołanie o pomoc do Nas! Do Zagoryjczyków! A My na to wezwanie odpowiedzieliśmy! Dwa dni trwała przeprawa żołnierzy czarnoruskich przez ogarnięty chaosem kraj, dwa dni, podczas których wojskowy konwój przerodził się w długą kolumnę do której dołączyli również trwożni o własne życie cywile!

Wreszcie, gdy Ci prawdziwi patrioci przedarli się do zajętej przez Nasze siły Zagorii Północnej nie powitały ich jak mówił Łomonosw lufy karabinów, a honorowi żołnierze Zagoryjskiej Armii Ludowej wraz z ludnością cywilną odbitego z rąk faszystów obszaru! Chlebem i solą powitano tych którzy nam zaufali!

Niech jednak oligarchowie i faszyści uważają! Ci ludzie zostawili za sobą często dobytek całego życia i rodziny. Dziś będąc nazywani zdrajcami nie mogą wrócić do domu, jednak Ci dzielni ludzie nie mogą trwożyć się o własny dobytek i bliskich!

Jakiekolwiek akty terroru, wywłaszczanie dokonywane przez dowolną władzę Czarnoruską spotkają się z stanowczą odpowiedzią Ludowej Republiki Zagorii. Nie pozwolimy, aby ludzie honoru płacili za fakt jego niezbrukana!


Bizon “Akuła” - przezbrojenie pierwszego batalionu!
Nasza fabryka broni “Pobieda” wspólnie z czołowymi przedstawicielami nauki w kraju już ponad miesiąc temu zaprezentowała światu unowocześnioną wersję karabinu maszynowego PP-19 Bizon. Precyzyjna lufa, lepszy chwyt pistoletowy, system szyn montażowych oraz nowa, wygodniejsza kolba to jedynie kilka z wielu ulepszeń, które co ważna są owocem współpracy wielu przedsiębiorstw. Dziś rozpoczał się proces wdrażania karabiny do wojsk liniowych..


Łabędzi śpiew rzadu Łomonosowa - sprzęt dla armii Zagorii
Kilka dni temu podpisana została umowa odnośnie sprzedaży wyposażenie lotniczego Republiki Czarnorusi naszym oddanym przyjaciołom Molatianom. Wielki przywódcy narodu Molatiańskiego wykazała się nie lada przenikliwością kupując dobry sprzęt w tak atrakcyjnej cenie. Równie mądry i jak mówią niektórzy zaplanowanym ruchem było przekazanie tego sprzętu w leasing Ludowej Republice Zagorii. Dziś podpisana została umowa która za sprawą Czarnoruskiego sprzętu lotniczego wzmacnia nasze siły aeromobilne. Obie strony wydają się być zadowolone z zawartego układu i zapowiadają dalszą współpracę.Mam: 106mln (feel like Koion now)

Wydatki: 28,646

Armia [31mln]
20/20mln - Oficerowie polityczni (10mln) WPROWADZONO
15/15mln - Głębia Obrony (9mln) WPROWADZONO
6 mln 4/4 - Wprowadzam PP-19 Bizon (12mln) Akuła do służby liniowej WPROWADZONO

Gospodarka [30,1mln]
2,1mln dla Molatii
8/16 Program poprawy szkolnictwa
8/20 Program poprawy służby zdrowia
2mln Budowa posterunków granicznych w Zagorii Płn.
15mln Budowa administracji na terenie Zagorii Płn.


Razem: 66,1
Zostaje: 46mln

Post Reply