When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Tutaj toczy się gra główna PBFa.
Post Reply
User avatar
Marin
Posts: 142
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Sat Sep 26, 2020 1:34 am

Zamknięcie tury 8

Wieści ze świata: Uznanie dla Zagorii rozlewa się po świecie.
Pomimo początkowego oporu ze strony krajów Zachodu, referendum Zagoryjskie jest traktowane przez kraje świata jako legitymizujące kraj na sferze międzynarodowej. Kraje BRIC oficjalnie potwierdziły uznanie Zagorii jako odrębnego podmiotu. Tajwan odmówił uznania legalności referendum, a Indonezja oraz Wietnam mówią o konieczności "dłuższego rozważenia sprawy". Z Państw Bliskiego Wschodu uznania odmówił Irak, Arabia Saudyjska, oraz Izrael, pozostałe powitały rząd Akuły jako legalną władzę.
Kraje Europy pozostają podzielone w swoich opiniach, Wschód zdecydowanie odcina się od nadawania legalności Zagorii, natomiast niektóre z państw Zachodu, takie jak Włochy czy Francja są bardziej skłonne do przychylnej decyzji w tej sprawie. Jednakże dominującym głosem w tej sprawie jest, aby Unia wspólnie zdecydowała w tej kwestii. A pośród podziałów między Nowym a Starymi krajami Unii osiągnięcie takiego porozumienia wydaje się odległe.
Kraje Commonwealth również nie uznają referendum Zagoryjskiego, podobnie jak reszta Ameryki Północnej.
Region: Gospodarze zwycięzcami!
Reprezentacja piłkarska Kerzegistanu okazała się zwycięzcami! W ostatnim meczu pokonując Molatiański zespół 1:0, strzelając bramkę w pierwszej połowie i trzymając silną obronę przez pozostałą resztę czasu gry. Ze względu na upały, jeden z zawodników Kerzegistanu, Benn Ugalis, zemdlał podczas gry. Jednak nie odebrało to smaku zwycięstwa, ponieważ ten napastnik został ocucony przed końcem gry i mógł wspierać z ławki rezerwowych swoich towarzyszy.
Walka o trzecie miejsce toczyła się między Myrtaną a Abbarstanem i z tego starcia potomkowie Wikingów wyszli zwycięzko. Drużyna z pólnocy wygrała jedną bramką w dogrywce, po tym jak obie drużyny zremisowały 1:1.
Miejsca układają się następująco:
1 - Kerzegistan +0,2 dumy +0,1 poparcia
2 - Molatia
3 - Myrtana
4 - Abbarstan
5 - Koion Hellon
6 - Qilin
7 - Zagoria
Reprezentant FIFA obserwujący rozgrywki, zapowiedział w mediach że organizacja rozważy utworzenie osobnego regionu dla rozgrywek na Międzymorzu, tak aby podczas Mistrzostw Świata 2026 reprezentacje krajów mogły między sobą wybrać tych, którzy będą walczyć o tytuł Mistrza Świata.

Kerzegistan +0,2 dumy +0,1 poparcia
Molatia +0,2 Dumy
Myrtana +0,1 Dumy
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Marin
Posts: 142
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Sun Sep 27, 2020 1:48 am

Otwarcie tury 9

Człowiek zwany "Instruktorem" opuścił Stany Zjednoczone. Znany z agresywnych filmów na yt i innych platformach społecznościowych w których powielał najpowszechniej krążące teorie spiskowe, lub dokładał własną interpretację do nich wyjechał ze swojej ojczyzny na coś co określił jako "Mentalna i fizyczna krucjata". Jednak człowiek ten nie zamierza udać się do Ziemii Świętej, a wybrać się na kilkumiesięczną wyprawę po światowych stolicach, gdzie będzie spotykał się z fanami, opowiadał o swoich odkryciach i przemyśleniach i promował swoją wizję świata.
Wedle niego, koronawirus był etapem przejściowym w ludzkiej ewolucji, celowo sprowadzony na nas przez wrogie nam instytucje, aby ukrócić wzrost ludzkości. Wspomina o "spirytualnej skali Kardaszewa" oraz głosi tezy o konieczności rozwoju przez Wielkie Jednostki, nie przez opuchłe i skorumpowane instytucje. Jako jednego z tych ludzi wskazuje na Tomasa Espinę, współpracownika który zajmuje się jak to sam określa "biohakerką". Instruktor twierdzi, że jego towarzysz opracował lepsze lekarstwo na koronawirusa, które będzie można otrzymać na spotkaniach. Dotychczas zawartość tego leku nie została podana do publicznej informacji.
Międzymorze jest na jego liście odwiedzin. Myrtana, Afrenia oraz Kerzegistan mają zaplanowane wizyty.
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

Bocian
Gracz
Posts: 46
Joined: Sat Jan 03, 2015 3:27 am

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Bocian » Mon Sep 28, 2020 11:16 am

Image KARZEGISTAN Gracz: Bocian
Ideologia: Monarchia/system superprezydencki
Przychód miesięczny: 90,59 mln
Utrzymanie sprzętu: 12,15 mln
Poziomy wydatków socjalnych:
- minimalny 20%
- wystarczający 33%
- maksymalny 38%.
Rezerwa populacyjna: 101 osób
Przywódca: Selim Hassabi, potomek Abdula Hassabiego
Poparcie: 1,4
Duma: 1,4
Stabilność: 80%
Stolica: Mazargan

Sukces organizacji zawodów piłkarskich i triumf Karzegistanu
Jak się okazało, patronat prezydencki przyniósł narodowej reprezentacji szczęście, windując ją w rozgrywkach na sam szczyt tabeli. W ostatnim starciu - zaciętym, trudnym, walczonym do samego końca - udało się naszym graczom pokonać Molatian jeden do zera, ostatecznie cementując zwycięstwo w turnieju. Jeden z naszych graczy, napastnik Benn Ugalis, zemdlał z powodu upału, jednakże na szczęście nic poważnego mu się nie stało, a drużyna poradziła sobie nawet w osłabionym składzie.
Selim Hassabi zwrócił się do słuchaczy w te słowa: "Dnia, gdy zabrzmiał pierwszy gwizdek na murawie stadionu w Mazargan, położono kolejny kamień milowy na drodze ku pełnej niezawisłości narodu karzegistańskiego. Choć dla wielkich w Europie, Ameryce czy Azji jest to chleb powszedni od wielu dziesiątek lat - dla nas, zorganizowanie bezprecedensowego turnieju od podstaw było wyzwaniem. Wyzwaniem, któremu udało się podołać pomimo choroby, niesprzyjających warunków atmosferycznych i chwilowych napięć gospodarczych. Przez pryzmat światowych standardów jest to mały krok, uważam to jednak, w naszej perspektywie, za wielki krok we właściwym kierunku. Jednocześnie składam gratulacje dla każdej z reprezentacji, niezależnie od uzyskanego wyniku. Liczy się przyjęcie wyzwania i sportowe współzawodnictwo."
Przez pewien czas przekazy medialne zdominowane były okrzyki o rzekomej hipokryzji Hassabiego, jakoby jego potępienie naruszenia granic przez Zagorię miało stać w sprzeczności do zaproszenia do turnieju, wystosowanego notabene w tym samym czasie do wszystkich państw regionu - co zaznaczał z naciskiem raz po raz rzecznik prasowy. W oficjalnym komunikacie stało, iż "szejk od początku wyrażał swoją aprobatę dla niepodległości Zagorii, będąc zwolennikiem samostanowienia i wolności gospodarczej". W jego słowach, "naród zagoryjski zasługuje, by na arenie międzynarodowej istnieć jako podmiot, a system rządów, choć będący skrajnym anachronizmem, został wybrany przez miejscowych; notabene, bije on rekordy popularności w lokalnych sondażach i szacunkach zewnętrznych obserwatorów, oceniających poparcie Łopotewa na oscylujące wokół 99% uprawnionych do głosu. Jako podmiot, Zagoria otrzymała zaproszenie razem ze wszystkimi pozostałymi. Jednakże, uznanie narodu nie wiąże się z bezkrytyczną aprobatą wobec jego polityki wewnętrznej. Przekroczenie granic wyznaczonych w 2008 i zabór czarnoruskich ziem było jawnym naruszeniem prawa międzynarodowego. Karzegistańska dyplomacja wciąż nalega na powrót do starych granic i zwrot zagarniętych ziem, gdy tylko sytuacja w Czarnorusi ustabilizuje się - lecz krytyka rządzących nijak nie stoi to w sprzeczności z umożliwieniem mieszkańcom tego kraju udziału w rozgrywkach."
Prezydent, w jednym z późniejszych wywiadów, stwierdziło ponadto: "Zagoryjczycy, pomimo przegranej w turnieju, są zwycięzcami, gdyż grali pod własną flagą i reprezentowali swój naród - największym przegranym jest Jagdland, który odmówił udziału ze strachu przed ryzykiem przegranej i związanych zeń spadkiem notowań. Ruch ten był politycznie mądry, ale wciąż tchórzliwy jak na potomków wikingów."
Szczepionka na COVID, po niewielkich trudnościach organizacyjnych, nareszcie dotarła do klinik i szpitali na terenie kraju i została udostępniona do powszechnego użytku. Priorytetowo, szczepionkę podano najbardziej narażonym na zakażenie pracownikom służby zdrowia, jednakże teraz, każdy chętny może zarejestrować się przez telefon i w umówionym terminie udać się do placówki. Lokalne władze sporządziły także listy osób o obowiązku zaszczepienia - są to ludzie w podeszłym wieku i cierpiące na choroby układu oddechowego. Dla nich szczepionka udostępniona będzie nieodpłatnie, a dla pozostałych za jedynie symboliczną opłatą.
Dochód na turę: 90,62
Socjal średni (33%): 30,2
Utrzymanie: 12,15
Reszta: 48,2

Doktryna: "Szkolenia defensywne": 25/50 (1/2) +15
Formowanie kompanii pancernej: 110/161 (7/?) +17
Formowanie kompanii lekkiej rezerwowej: 15/34,5 (2/4) +7,5
Doktryna "Kodowane systemy łączności" 3/15 (1/5) +3
Dla Maldenów za szczepionkę: 2
Dystrybucja szczepionki: 1
Razem: 45,5
Pozostaje: 2,7

Będzie uzupełnienie, odniosę się do pozostałych kwestii po uzgodnieniu szczegółów.

PrzemoC
Gracz
Posts: 50
Joined: Tue Aug 20, 2019 5:38 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by PrzemoC » Mon Sep 28, 2020 8:24 pm

Image SPOŁECZNA DEMOKRACJA MOLATII - TURA 9 (WRZESIEŃ)
Gracz: PrzemoC
Ideologia: Dyktatura pro Fusilli (Lewoskrętna)
Przychód miesięczny: 51,746 mln
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 13%, wystarczający 23%, maksymalny 33%
Rezerwa populacyjna: 1159
Poparcie: 1,6
Duma: 1,7
Stabilność: 45%
Stolica: Bolabongo
Emittente Sauti Ya Mwanga, Molatia znów błyszczy!
Reprezentacja Molatii podczas pierwszych, międzymorskich rozgrywek w piłce nożnej w Karzegistanie zajęła drugie miejsce na siedem drużyn biorących udział w zawodach. To wspaniały wynik, biorąc pod uwagę zarówno krótki czas na przygotowanie się do rozgrywek, jak i niewielkie sportowe tradycje naszego kraju, w którym poszczególne dyscypliny uprawia się raczej amatorsko lub w niewysokich ligach. Pierwsze miejsce oddaliśmy reprezentacji gospodarzy po zaciętej, wyrównanej walce. Na uwagę zasługuje fakt udziału drużyny z Zagorii w wydarzeniu: wg Zbwewe Ziobrbewe to jak wysłanie wiadomości, która brzmi "jesteśmy niezależnym państwem!", a tego Zagoria potrzebuje bardziej, niż zwycięstwa w sporcie. Serdecznie winszujemy naszym zawodnikom i mieszkańcom Zagorii tych znaczących sukcesów w zaistnieniu naszych narodów na arenie międzynarodowej.

Ciekawostką jest brak udziału reprezentacji Jagdlandu i Afrenii. O ile ta pierwsza absencja wydaje się dość zrozumiała, nie rozumiemy, dlaczego Kinsela nie wysłała drużyny do sąsiedniego kraju, z którym nie dzielą jej wrogie relacje. Czyżby dumni Afreni za bardzo obawiali się porażki żadnej z rąk (tudzież, nóg) naszych zawodników? Tego niestety się nie dowiemy, ale tego kalibru walkower wcale naszej redakcji nie dziwi.
Ukweli Populi, Koniec planowych przerw w dostawach wody.
W związku z ustąpieniem największej w tym roku fali upałów informujemy, że dystrybucja wody od 1 września b.r. wraca do wcześniejszego stanu, czyli bez limitu. Zniesione zostają także wcześniejsze udogodnienia, związane z ulgami podatkowymi, obowiązują taryfy z 1 lipca b.r..
Corriere Bolabongonese, Wiekopomna chwila - siły lotnicze Molatii wchodzą do gry!
Pierwszy raz od początku istnienia Molatia dysponuje siłami lotniczymi. Jest to - póki co - nieliczny element złożony z lekkich śmigłowców bojowo-zwiadowczych Z-11 zakupionych w Chinach, wyposażonych w niekierowane rakiety powietrze-ziemia i kierowane pociski przeciwpancerne. Capitano Maglevi Olabisi wraz z ministrem Macieretunde udzielili dziennikarzom wyczerpujących informacji, nie kryjąc się z faktem iż głównym powodem powołania sił lotniczych była liczebność afreńskich sił pancernych. Te, choć zacofane w taktyce i sprzęcie mają zostać nękane przez szybkie i zwinne śmigłowce, mogą angażować je spoza zasięgu obrony przeciwlotniczej oraz naprowadzać na nie artylerię. Uniwersalny zestaw uzbrojenia pozwala zaś wykorzystać lotników zarówno do zwiadu, jak i walki w każdym typie działań zbrojnych, jakiego wymaga dzisiejsze pole walki.

2 września nad Bolabongo przeleciał klucz 10 nowo zakupionych śmigłowców: sześć z nich trafiło do formacji bojowej, dwa do rezerwy, oraz po jednym do dwóch plutonów zwiadu.
Kulinarne podróże Robbeho Makłébáyọ̀, Taifa Rai Uno, niedzielne południe

(Robbeho podnosi pokrywkę z garnka, odsłaniając jego zawartość. Jest to parująca, czysta woda.)

...i tak oto, rozpuszczając dużą ilość żelatyny w gorącej, ale nie wrzącej wodzie tworzymy bazę dla żelków, tak bardzo znanych w Molatii dzieciom i dorosłym, za to zdrowszych na pewno niż kolorowe, zagraniczne słodycze i stabilizatory czy konserwanty przeróżne, a w nich zawarte. Ważne, by gęstej mikstury do wrzenia nie doprowadzić. Teraz, skrobi kukurydzianej łyżkę na każdą szklankę wody do garnką wsypujemy, powoli przesiewając i dokładnie mieszając, a żeby grudki nie powstały. Na koniec, na każdą szklankę wody pół szklanki słodkiego, kukurydzianego syropu dolewamy, mieszając nieprzerwanie, aż jednolitą galaretę otrzymamy. Ciągle mieszając, dosypujemy soli do smaku, na każdą szklankę wody dużą szczyptę lub dwie małe odmierzając. I teraz najtrudniejsza część: mieszamy długo, aż masa niemal całkiem ostygnie na tyle, by w wymyślne kształty formować się dała.

(Robbeho przekazuje garnek dzieciom do mieszania, sam zaś z kamerzystą rusza na bok, ścieżką edukacyjną Molatian Traditional Open-air Museum)

Póki moi mali pomocnicy nie skończą mieszania, opowiem wam, drodzy widzowie o tym, co w przepisie najważniejsze: aby użyć żelatyny pochodzenia zwierzęcego, w Molatii wyprodukowanej, a nie jakiejś gumy guar czy arabskiej, a mąki z kukurydzy na żyznych polach wokół Bolabongo złocącej się, nie zaś mączki chleba świętojańskiego czy z zza granicy, mąki pszennej importowanej. O syropie kukurydzianym miast cukru warto wspomnieć, że smak ma znacznie bogatszy, zdrowszy i tańszy jest, a odrosty i łodygi kukurydzy, z których powstaje najstarszym obok miodu są słodyczem dzieci naszych, na surowo jak i po wysmażeniu spożywanym. Syrop ów, zagęszczony i na patelni upalony można dla bardziej wytrawnego smaku żelków i ich koloru czarnego dodać do garnka przed ściągnięciem z ognia, aby całkowicie się rozpuścił i nadał im charakterystycznego, ciemnego koloru. Tak przygotowane żelki są prawie tak dobre, jak od lat goszczące w naszych sklepach i sercach czarne żelki-ludziki "Niggahribo", a przygotowane przez matkę czy ciotkę smakują nawet lepiej!

(Kucharz wraca do dzieci, które już przelewają gęstniejącą masę na deskę. Tam, Robbeho formuje ją, ciągle jeszcze parującą w kształt serduszka.)

Nic nie ucieszy tak naszych milusińskich, jak miłość podana na talerzu i wspólne formowanie słodyczy - tylko dokładnie umyjcie wcześniej ręce! No, pokażcie dzieci, co Wam wyszło?

(Chłopczyk po lewej stronie pokazuje żelka w kształcie serduszka, ale trochę nieudanego)

O, ulepiłeś literkę "M", jak Molatia! Brawo, kolego, piękna!

(Robbeho oddaje zakłopotanemu chłopcu żelkę i odwraca się w stronę dziewczynki i bierze od niej półprzezroczysty, czarny twór o, nie da się ukryć, falicznym kształcie. Kamerzysta w tych ostatnich minutach swojej pracy robi zbliżenie na arcydzieło.)

Ooo, eee, tego, no, piękna literka "A", jak Afrenia, he, he, he, brawo maleńka, brawo... wyrzuć czem prędzej to ustrojstwo, niech sroki zeźrą... he he...

(Robbeho obejmuje dzieci, w tle słychać śmiech kamerzysty, pojawiają się napisy końcowe).
Będzie kontynuacja, bo ciągnę parę wątków...
Budżet:
43,756 (SEP) + 7,99 (z przedsiębiorstw) = 51,746 mln
51,746 mln - 11,902 (Socjal 23%) = 39,844
39,844 -2,912 mln (utrzymanie armii) + 0,084 (z poprzedniej tury) = 37,016 mln
Dostaję 1,6 mln od Zagorii i 4 mln od Wielkiego Abbarstanu, to daje 42,616 mln
Płacę 25,34 mln za sprzęt z tury 8
Zostaje 17,276 mln
Przeznaczam 9,048 mln na produkcję i modernizację
Zostaje 8,228 mln

Ares
Gracz
Posts: 621
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Ares » Tue Sep 29, 2020 2:51 pm

Królestwo Zekistanu - TURA 9 (Wrzesień)
Gracz: Ares
Ideologia: Absolutyzm, prawica
Przychód miesięczny: 55,347
Budżet: 54,174 - 25% = 40,631 - 12,299 = 28.332 + 25 = 53.332 - 6 = 47.332 - 30 = 17.332 = 6 = 11.332

Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 15%, wystarczający 20%, maksymalny 45%
Rezerwa populacyjna: 708 + 14
Poparcie: 1,3
Duma: 1,0
Stabilność: 45%
Stolica: Kahror-Pacca

ZekTV prezentuje!

Czy to czas rozliczenia z Karzegistanem?
Zaskakujące wieści dochodzą nas z pałacu królewskiego. Według potwierdzonych przez Królewskie Biuro Prasowe, Królestwo Zekistanu rozpocznie przygotowania mające na celu określenie ile kosztowała zdrada dokonana przez Karzegistan w latach '40 szesnastego stulecia. Przypomnijmy, Królestwo Zekistanu było zniszczone przez wojny prowadzone przez naszych przodków, cel choć słuszny w tamtych czasach, doprowadził do zniszczeń i śmierci wielu osób w całym królestwie. Jednakże najgorsze miało się stać później. Poproszeni o pomoc kupcy mieszkający na zachodzie kraju w swej zachłanności i obłudzie postanowili nie dzielić się ze swoimi braćmi w potrzebie, a co więcej by chronić się przed konsekwencjami swojej zdrady, postanowili błagać o pomoc Imperium Brytyjskie, które w zamian za wpływy wysłali setki najemników którzy broniąc zdrajców przejęli też per se kontrolę nad szejkanatem Karzegistanu w imię imperialnych ambicji Albionu.
Ta zdrada pozostała bez odpowiedzi jednak, nasi przodkowie zbyt osłabieni konfliktami wiedzieli że nie wygrają z taką potęgą jak Wielka Brytania. Karzegistan został w wyniku tej zdrady w marionetką, a Królestwo Zekistanu pozostało bez środków na odbudowę. Do dzisiaj odczuwamy konsekwencje zdrady naszych własnych "braci" w Islamie. Przyszedł jednakże czas, aby domagać się sprawiedliwości. Królestwo Zekistanu będzie zatem domagało się od Karzegistanu rekompensaty finansowej, na podstawie strat które poniosło Królestwo w wyniku wyżej wymienionej zdrady Karzegistanu. Już teraz na podstawie współpracy historyków i ekonomów zostanie stworzona lista roszczeń finansowych wobec Karzegistanu.
Jak powiedział JKM Dżalal ad-Din:
"Nie możemy przejść do normalności jeśli Karzegistan nie odpowie finansowo za tą krzywdę która skazała poddanych Królestwa Zekistanu na ubóstwo i dalsze cierpienia. Kto wie jakby się potoczyła historia, gdyby nie ta zdrada. Nie możemy zapomnieć że to się wydarzyło i udawać że Karzegistan jest sprawiedliwym państwem w jakimkolwiek stopniu. Nie jest. To państwo powstałe na naszym cierpieniu, na naszych łzach i krwi.
Czasy w których Zekistan był agresywnym państwem minęły, to fakt, jednakże to nie znaczy że będziemy teraz pasywnie patrzeć jak Karzegistan udaje niezależny naród, buduje kosztem naszych przodków swoją wielkość, gdy tymczasem my musimy ciężko pracować każdego dnia by w ogóle utrzymać się na powierzchni, by móc piąć się po ścieżce ku wielkości narodu.
Jeżeli Karzegistan nie będzie skory odpowiedzieć za to co zrobili, zapewniam was wszystkich, że odczują oni tę decyzję boleśnie. Nie będzie dalszej współpracy, nie będzie dla nich wsparcia z naszej strony. Sprawiedliwości musi stać się zadość."
Wedle dalszych informacji które przekazał nam Król, jeżeli nie dojdzie do porozumienia w tej sprawie, zostanie złożony wniosek do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, gdzie Królestwo Zekistanu. O poparcie w tej sprawie Król Dżalal Ad-Din poprosił wszystkich partnerów Królestwa Zekistanu, takich jak Królestwo Arabii Saudyjskiej i Stany Zjednoczone, ale także cały świat Islamu (offgame note, chodzi tu oczywiście o sunnickie państwa). Zobaczymy zatem już wkrótce jaka będzie odpowiedź Karzegistanu, o wszystkim oczywiście będziemy was informować na bieżąco.
Produkcja szczepionki rusza pełną parą!
Doskonałe wieści! Nowo otwarty państwowy zakład przemysłu farmaceutycznego rozpoczął produkcję szczepionki na COVID-19, dzięki czemu już wkrótce wszyscy obywatele Królestwa Zekistanu będą mogli z ulgą odetchnąć i wrócić do normalności, bez potrzeby życia w strachu o przyszłość swoją i swoich bliskich. Wedle informacji przedstawionych przez Ministra Zdrowia, produkcja szczepionki będzie kosztowała 6 milionów.
Szczepienia będą naturalnie obowiązkowe i darmowe dla każdego obywatela Zekistanu, z wyjątkiem osób które z powodów medycznych nie będą mogli szczepionki przyjąć. Produkcja szczepionki to jedno, jednocześnie ruszyły też badania by w jak największym stopniu wyeliminować możliwość pomyłek przy produkcji szczepionki. Bezpieczeństwo i zdrowie poddanych Króla Dżalal ad-Dina jest dla niego najważniejsze, dlatego też przybył on do fabryki by podziękować pracownikom za ich poświęcenie i zachęcić ich do wytrwałej pracy na rzecz narodu.
Okazał on też wdzięczność robotnikom, którzy dzień w dzień ciężko pracowali by zapewnić, że wszystko odbędzie się na czas i zgodnie z normami obowiązującymi w Królestwie Zekistanu.
Książę koronny odwiedził rolników na prowincji.
To jednakże nie koniec wieści z Królestwa Zekistanu! Jak wiadomo Król Dżalal ad-Din od zawsze był wyjątkowo zaangażowany w sprawy swych rodaków, to zaangażowanie jednakże nie jest tylko domeną naszego króla, bowiem i książę koronny Zayed ad-Din który w przyszłości zasiądzie na tronie w Królestwie Zekistanu, postanowił odbyć wizytę po prowincji, gdzie na własne oczy wraz z członkami Królewskiej Komisji Rolnej postanowił przekonać się jak trzymają się rolnicy podczas klęski suszy.
Wysłuchał on tam wielu historii ludzi którzy tworzą to państwo, prostych, uczciwych obywateli, którzy roli poświęcili całe swoje życie. Książę koronny Zayed ad-Din poprosił wszystkich o wytrwałość i zapewnił, że ich opowieści nie zostaną puszczone w niepamięć. Królewska Komisja Rolna bowiem już wkrótce otrzyma aż 30 milionów dolarów na pomoc dla rolników, zostanie ona rozdysponowana na podstawie bilansu strat które rolnicy ponieśli w trakcie suszy. KKR zapowiedział że rolnicy mogą również otrzymać pomoc nie tylko w postaci dofinansowania, ale także pomocy w założeniu nowych odpornych na suche warunki występujące w Zekistanie upraw.
Ponowne wsparcie dla małej i średniej przedsiębiorczości!
To nie koniec wsparcia dla obywateli Zekistanu, już wkrótce wszyscy którzy będą planowali otworzenie nowego zakładu pracy, który będzie dawał pracę maksymalnie 70 osobom (licząc bez kadry kierowniczej), będą w stanie ubiegać się o dofinansowanie swojej działalności gospodarczej w wysokości do 250 tys. dolarów, co z pewnością pozwoli na pomoc na starcie. Zapomoga ta jest bezwrotna, a warunkiem jej otrzymania jest przedstawienie planu biznesowego, stabilna sytuacja finansowa oraz obowiązek wkładu własnego wynoszącego 30% planowanych kosztów związanych z otworzeniem nowej małej firmy. Na ten cel, przeznacza się 6 milionów dolarów.
Zostanie zwiększona akcyza na tytoń i wyroby tytoniowe.
Nieciekawe wieści za to czekają wszystkich palaczy. Bowiem już od następnego kwartału na wszystkie wyroby tytoniowe i tytoń zostanie zwiększona akcyza o 25%. Co więcej, od 2022 roku producenci papierosów i innych wyrobów tytoniowych zostaną zobowiązani do tego, by zamieścić na 50% powierzchni opakowania informacje dotyczące zagrożeń związanych z paleniem tytoniu, wedle zaleceń Królewskiego Ministerstwa Zdrowia.
Nowe prawo w Królestwie Zekistanu dotyczące kobiet, także nie-muzułmanek!
Od nowego roku zostanie również wprowadzony obowiązek noszenia hidżabu oraz stosowania się muzułmańskich zasad dotyczących ubioru dla wszystkich kobiet znajdujących się na terenie Królestwa Zekistanu, wcześniej prawo takie nie istniało, jednakże większość kobiet nie będących muzułmankami ze względu na szacunek wobec kultury i religii Królestwa Zekistanu, również stosowało się do nich. Jednakże w związku z coraz większą otwartością na przybyszów z zagranicy, postanowiono o stworzeniu regulacji prawnych, mających na celu zagwarantowanie że nikt nawet przez swoją niewiedzę nie będzie gorszył swym wyglądem. Zapowiedziano również że kary związane z niezastosowaniem się do wytycznych będą głównie finansowe (offgame note, 30% średniej krajowej), jednakże jeżeli dojdzie do wielokrotnego bądź wyjątkowo obraźliwego złamania nowego prawa, w grę będzie wychodziła nawet do 6 miesięcy więzienia. Jednakże, turyści przyjeżdżający do kraju nie muszą się martwić, bowiem na przejściach granicznych i lotniskach każdy przyjezdny otrzyma ulotkę informacyjną, na temat właściwego ubioru obowiązującego w Królestwie Zekistanu, a w przyszłości będzie możliwość nawet zakupu takiego ubioru.
Tura pewnie będzie kontynuowana. :V
Image

Image

PrzemoC
Gracz
Posts: 50
Joined: Tue Aug 20, 2019 5:38 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by PrzemoC » Mon Oct 05, 2020 6:24 pm

Image SPOŁECZNA DEMOKRACJA MOLATII - TURA 9 (WRZESIEŃ) UZUPEŁNIENIE #1
Gracz: PrzemoC
Ideologia: Dyktatura Lewicowa
Rezerwa populacyjna: 1143
Poparcie: 1,6
Duma: 1,7
Stabilność: 45%
Stolica: Bolabongo
Taifa Rai Uno, Gość z Północy
MSZ zapowiedziało, że jeszcze w tym miesiącu król Dżalal z dynastii Din, władca Zekistanu odwiedzi Molatię w ramach wizyty dyplomatycznej. Wiadomo, że poza polityką król zwiedzi Bolabongo, a także rezerwat w Swosto o ile starczy mu na to czasu. Na pewno Dżalal zje obiad z Karasamirem Ungwebe, który to zostanie przygotowany przez samego Robbeho Makłébáyọ̀! A jaki jest główny cel wizyty króla? Ministerstwo neguje, jakoby chodziło o zakup samolotów, które Zekistan pragnie sprzedać, nie będą także kontynuowane rozmowy o zbrojeniach (w tej chwili cały potencjał przemysłowy kierowany jest na zaspokojenie wojskowych potrzeb SZ Molatii). Niewykluczone, że poruszony zostanie temat Afrenii, która ewidentnie dąży do oziębienia stosunków dyplomatycznych z Zekistanem. Tam, gdzie polityka Kinseli kolejny raz się pogrąża, być może narodzi się nić porozumienia?
Taifa Rai Due, Ambasador Hellonu wezwany na dywanik
Postawienie sił zbrojnych Koionu w stan gotowości na granicy w Malari wzbudził zaniepokojenie rządu i dowództwa Sił Zbrojnych. Takiego aktu nie spodziewano się ze strony Greków, zwłaszcza iż do tej pory obie strony dążyły do pokojowego rozwiązania sporów. Podobnie jak na  początku roku ambasador Molatii w Hellonie został wezwany do wyjaśnienia sytuacji, tak tym razem grecki ambasador w Bolabongo stanął przed Karasamierem w celu wyjaśnienia sytuacji. Dało to początek rozmowom, których wyniku jeszcze nie znamy - nadal są w toku, jednak po ich długości sądzimy, że i tym razem uda się rozwiązać problem pokojowo. Martwi postawa Koionu wobec Molatii - zdaje się, że greccy dyplomaci uczyli się polityki od Afrenów, po których to prędzej spodziewalibyśmy się takiego obrotu sprawy. W tym czy innym przypadku cierpliwość Molatian wobec wymachujących szabelką sąsiadów nie jest nieskończona.
Radio di Giovani Bucanieri, Afreńskie manewry przy granicy
Tu miała znaleźć się wzmianka o manewrach, jakie zapowiedział rzecznik Alany Nyerere na wrzesień. Jednak póki co zdaje się, że afreńscy wojskowi nie wiedzą o którą granicę chodzi - ponoć nie mogli znaleźć Molatii na mapie. Być może chodzi o granicę łgarstwa lub dobrego smaku? Raczej nie, bo te dwie granice Nierere już dawno przekroczyła...

User avatar
Edek
Gracz
Posts: 390
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Edek » Mon Oct 05, 2020 10:25 pm

ZAGORIA TURA 9
Ustrój: Dyktatura jednego człowieka, skrajna lewica, komunizm
Baza rekrutacyjna: 1753, pobór 12 miesięczny
Bazowa duma narodowa: 2,0
Bazowa popularność przywódcy: 2,0
Stabilność: 75%
Budżet: 44356 - 8,71- 7= 28.646 + 3 = 31,646
Poziom socjalu: wystarczający 20%
Przedsiębiorstwa państwowe - 19.2 mln.


Zagorska Ludowa Agencja Informacyjna - przegląd miesiąca

Zjednoczona Zagoria – współpraca, nie terror
Jakże błędnym jest przedstawienie Zagorii jako brutalnego agresora. Wschodnia część Moszini od wieków poczytywana była za zachodnią część Zagorii, granicę krainy geograficznej która nosi miano Zagorii określili już kozacy w XVIII wieku piszący o terenach siczy zachodniej i wschodniej, gdzie granicą była rzeka Zielona na której od kilku tygodni opiera się nasza granica. Zjednoczywszy Zagorię dajemy jasno do zrozumienia o chęci uznania światowego dla naszego kraju i co bardzo cieszy świat na to wezwanie odpowiada! Coraz więcej krajów uznaje naszą państwowość, a co za tym idzie jest gotowymi do współpracy z naszym młodym państwem. Taka sytuacja to dziejowy sukces, który położy podwaliny pod wolną i niepodległą Zagorię.

Nie będzie rządów terroru na ziemiach odzyskanych. Żaden prawy Czarnorusin nie musi lękać się o życie własne i swoich bliskich, nie jesteśmy, albowiem zdobywcami, a wyzwolicielami spod jarzma oligarchów i obrońcami przed szalejącą wojną domową. Nasze intencje jakimi jest zabezpieczenie ludu Zagorii przed potencjalną agresją poprzez uzyskania naturalnej granicy na rzece są klarowne i jasne.

Naturalnie wsparcie wszelakich ruchów wywrotowych i samej organizacji terrorystycznej Narodowej Partii Czarnorusi będzie surowo karane. Jednak każdy będzie miał szanse na uczciwy proces, w razie wystąpienia takich sytuacji o kontrolę przebiegu sądowego poproszone zostaną organizacje międzynarodowe zajmujące się kontrolą przestrzegania praw człowieka.

Sytuacja zmienia się dynamicznie, trudno dziś mówić o przyszłości regionu Zachodniej Zagorii w dłuższej perspektywie, jednak i czas takich decyzji nadejdzie już wkrótce. Póki co zaprezentowane zostaną rozwiązania ad hoc, których głównym celem jest umożliwienie ludności zamieszkującej te ziemie komfortowego funkcjonowania.


Nowe terytorium – nowe wyzwania, organizacji Zagorii zachodniej
1.Powołany zostaje urząd Tymczasowego Naczelnika Ludowej Republiki Zagorii na terenach Zagorii Zachodniej. Okres kadencji wynosi sześć miesięcy.
2. Naczelnik jest przedstawicielem rządu LRZ na Zagorię Zachodnią.
3. Wszelkie organy administracyjne państwa Czarnoruskie działające na terenach Zagorii Zachodniej utrzymują swój skład i działalność w ramach ustaw je powołujących.
a) Zwolnieniu ulegają osoby powiązane z działalnością w partii NAPA
b) Na tymczasowy urlop zostają wysłane osoby funkcjonujące w ramach partii politycznych działających w Republice Czarnorusi.
4. Wszelkie organy administracyjne zostają objęte zarządem komisarycznym wykonywanym przez odpowiednie organy Ludowej Republiki Zagorii, podstawą zarządu jest współpraca dla dobra ludu pracującego Zagorii Zachodniej
5. Wprowadzona zostaje obowiązkowa ewidencja broni palnej
a) Zakazane zostaje posiadanie niezewidencjonowanej broni palnej, posiadanie traktowane jest jego przestępstwo przeciwko państwu, zagrożone w ramach ustawowej kary mu odpowiadającej.
6. Wprowadzona zostaje godzina policyjna od godziny 20:00 wieczorem do godziny 6:00 rano
7. Zamknięta zostaje granica z Republiką Czarnorusi, zamknięta pozostaje również granica wewnętrzna pomiędzy Zagorią Zachodnią a LRZ. Ruch graniczny możliwy jest jedynie poprzez szereg punktów kontrolnych.
Kandydatura do UBWPG
7 kwietnia minister Slovny złożył oficjalne podanie o przyjęcie Zagorii do Układu o Budowie Wspólnej Przestrzeni Gospodarczej UBWPG. Organizacja ta ma na celu utworzenie strefy wolnego handlu i przyśpieszenie wzrostu ekonomicznego w krajach należących do układu. W skład układu należą Rosja, Ukraina, Białoruś i Kazachstan. W przypadku udanej akcesji towary i technologia będzie szerokim strumieniem płynąć do Zagorii przekładając się na dobrobyt jej obywateli.


Spółdzielczość przyszłością narodu – wspólna działania na korzyść narodu!

Reforma Drobnego rzemiosła:
-Obywatel ma prawo założyć spółdzielnię, której celem będzie produkcja towarów lub usług na rynek lokalny.
-Członkowie spółdzielni korzystając z wkładu własnego (jak i pożyczek Centralnego Banku Zagorii) wykupuje niezbędne maszyny i obiekty potrzebne do prowadzenia działalności, które przechodzą pod własność spółdzielni robotniczej. Spółdzielnia ma obowiązek wyrównać w formie pensji koszty wkładu własnego spółdzielców z środków z wypracowanego zysku.
-Ze względu na niską skalę produkcji lub niematerialny efekt pracy, spółdzielnia ma obowiązek wpłacać część wypracowanego obrotu w formie finansowej, wszelkie nadwyżki oszacowane przy rozliczeniu rocznym mogą być przyznane w formie premii jej pracownikom proporcjonalnie do wkładu własnego lub przeznaczone na dalszy wzrost produkcji.
-Spółdzielnia po spłaceniu 50% wkładu własnego spółdzielców wraz z wzrostem zatrudnienia, skali produkcji i obrotem rocznym może postanowieniem zarządu przekształcić się w Grupę produkcyjną zrzeszającą grupy pracownicze związane z wszystkimi etapami produkcji. Grupa ta może korzystać ze wszystkich przywilejów Państwowych zakładów przemysłowych.


Reforma Handlu Spółdzielczego
- Obywatele mogą zrzeszać się w spółdzielnie handlowe na podobnych zasadach co drobni rzemieślnicy. W zamian za uzyskanie licencji na dostarczanie produktów spółdzielnia jest zobowiązana do przekazania części zysku państwu (5%)
-Spółdzielnia handlowa ma prawo skupować wszelkie nadwyżki produkcyjne zarówno w sektorze rolniczym jak i przemysłowym po cenach ustalonych z partnerem transakcji.
-Produkty importowane można zamawiać w lokalnym Urzędzie handlu
-Spółdzielnie hurtowego handlu towarowego mają obowiązek priorytowego wypełniania zamówienia składane przez sklepy państwowe wg planu rocznego. Hurtownie mają prawo podpisywać umowy wstępne na zakup i sprzedaż nadwyżek towarowych po cenach ustalonych z kontrahentami.


Głos Zagori - ukończenie prac na ogólnoczarnoruskim radiem
Długotrwała po trwająca prawie rok praca wreszcie ma się ku końcowi. Zakończyła się budowa nadajników radiowych dalekiego zasięgu które sięgają nie tylko do Moszini i Miroslavia, ale i do samego Novigradu. Mam nadzieję, że głos wydobywający się z Zagorii będzie głosem prawy o otuchy dla narodu czarnoruskiego w tym trudnym dla niego czasie.
Odstraszanie najlepszą metodą zapewnienia pokoju - powołanie baterii balistycznej
Systemy Tochka oraz zamienione w barterze na jedzenie systemy Rodong-1 to odpowiednio pozostałości sprzętu CDF porzucona w czasie Operacji Czerwona Żniwa i kłopotliwy podarek. Przez lata stały odłogiem z racji na brak kadr i obawę naruszenia statusu quo. Obecna sytuacja międzynarodowa, połączona z wojną u naszych granic wymusza jednak działania.

Przy pomocy Rosji i we współpracy z Korea Północną powołana do życia zostaje Bateria Rakiet Balistycznych. Na jej wyposażeniu znajdą się oba wspomniane systemy używane zamiennie w zależności od potrzeb. Dla nieznających się na wojsku obywateli wyjaśniamy iż system Rodong-1 jest w stanie razić cele w dowolnym miejscu w Czarnorusi, dodatkowo będąc odpornym na próby przechwycenia za sprawą przestarzałych systemów NEWA.
Rosjanie znów w Zagorii – nowe rozwiązania dla armii Zagorii
Spokój na świecie umożliwił powrót niewielkiego kontyngentu szkolnego sił Federacji Rosyjskiej. Nasi przyjaciele z Moskwy uczą naszych oficerów metodyki rozpoznania bojem oraz współpracy na linii sił pancernych i lotnictwa.


Bizon “Akuła” - nowa broń podstawowa dla żołnierz brygady lekkiej!
Nasza fabryka broni “Pobieda” wspólnie z czołowymi przedstawicielami nauki w kraju kilka dni temu zaprezentowała światu unowocześnioną wersję karabinu maszynowego PP-19 Bizon. Precyzyjna lufa, lepszy chwyt pistoletowy, system szyn montażowych oraz nowa, wygodniejsza kolba to jedynie kilka z wielu ulepszeń, które co ważna są owocem współpracy wielu przedsiębiorstw. Nowy standard broni będzie wprowadzony etapowo do sił służących w brygadzie lekkiej, przewidujemy, iż sam proces doposażania zakończy się w przeciągu trzech kwartałów.
Nowa jakość sił pancernych – zawodowcy w akcji
Zakończył się trwający wiele miesięcy proces profesjonalizacji kompanii pancernej. Żołnierze którzy przeszli przez szereg szkoleń znacząco podnieśli swoje kwalifikacje. Dziś w niczym nie ustępują swoim kolegom z Rosji pod których okiem uczyli się nowych rozwiązań taktycznych. Jest to bez wątpienie krok w kierunku profesjonalizacji armii i ważne wzmocnienia całości sił zbrojnych. Przed nami stoją jednak kolejne wyzwania. Zgodnie z zapowiedzią ministerstwa obrony ludowej uzawodowieniu w przyszłym miesiącach podlegać mają dalsze jednostki. Następnym kandydatem wedle plotek jest któraś z kompanii zmotoryzowanych.


Molatianie i Zagoryjczycy ramię w ramię - nowe doktryny dla armii Zagorii!
Kontynuowana jest współpraca wojskowa pomiędzy LRZ a Molatią. W tym miesiącu gościmy w naszym kraju delegacje Molatian którzy szkolą naszych żołnierzy z tematyki głębi obrony. Intesywne szkolenia jakim poddawana jest nasza armia znacząco podnoszą jej poziom, czyniąc jedną z lepiej wyszkolonych w całym Międzymorzu!


Szlak przetarty - Zagoria gościem Karzegistanu
Sklecona na prędce amatorska drużyna narodowa niestety nie odniosła sukcesu w Karzegistanie. Zawodowcy ograli noszących nasze barwy amatorów Ci jednak pokazali ducha niezłomności, a co więcej pokazali Nas - Zagoryjczyków jako odrębny byt. Niestety za takie osiągnięcie nie dostaje się pucharu. Szlak został jednak przetarty i wszyscy czekają na następne występy Naszej reprezentacji. My przynajmniej mieliśmy odwagę stanąć do walki, odwagę której zabrakło chociażby Jaglandowi.
Wydatki: 28,646

Armia [19mln]
40/40mln - przekształcenie 1.Roty Radogoszcz (10mln)
10/20mln - Oficerowie polityczni (2mln)
6/15mln - Głębia Obrony (5mln)

Gospodarka [9,3mln]
15/15mln Program radiowy * (3,7mln)
4/4mln Zakup szczepionki na COVID-19 (4mln)
1,6mln dla Molatii

Razem: 28,3
Zostaje: 4mln

Ares
Gracz
Posts: 621
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Ares » Tue Oct 06, 2020 1:35 pm

Królestwo Zekistanu - KONTYNUACJA TURA 9 (Wrzesień)
Gracz: Ares
Ideologia: Absolutyzm, prawica
Przychód miesięczny: 55,347
Budżet: 54,174 - 25% = 40,631 - 12,299 = 28.332 + 25 = 53.332 - 6 = 47.332 - 30 = 17.332 = 6 = 11.332

ZekTV prezentuje!

Postępowanie w sprawie wyboru zwycięzców przetargów zakończone!
Nasza armia ciągle się rozwija, przez co naturalnym jest że wraz z tym rozwojem zapotrzebowanie na uzbrojenie ciągle wzrasta, w związku z czym Królewskie Ministerstwo Obrony Narodowej postanowiło rozpocząć przetargi, w których to wystartowało wielu producentów. Ministerstwo ciężko pracowało by ocenić każdą ofertę, a gdy już to zrobiło byliśmy w stanie wybrać najlepszą opcję dla naszych dzielnych żołnierzy.
Wedle informacji podanych przez wcześniej wymienione ministerstwo wygrały następujące oferty przetargowe:
- Przetarg nr. 1 i 2: Wygrała oferta Polski z NS-23 i dwoma bombami 250kg (zostanie zakupione 10 pakietów)
- Przetarg nr. 3: Wygrała oferta Stanów Zjednocznych z CBU-72 (zostanie zakupione 5 sztuk)
- Przetarg nr. 4: Wygrała oferta Tajwanu z AIM-54 Phoenix (zostanie zakupionych 6 sztuk)
- Przetarg nr. 5: W związku ze zmianą wymagań, postępowanie zostało anulowane
- Przetarg nr. 6: Wygrała oferta z Polski z PZR Grom (zostanie zakupionych 15 sztuk)
- Przetarg nr. 7: Wygrała oferta z Rosji z M46 130mm (zostanie zakupionych 16 sztuk)
Wizyta króla Dżalal ad-Dina w Molatii!
Zgodnie z poprzednimi zapowiedziami Król Dżalal ad-Din odwiedził Społeczną Demokrację Molatii, młody kraj powstały w wyniku wielowiekowej opresji Republiki Afrenii skierowanej ku jej własnym obywatelom.
Wizyta ta odbyła się w przyjacielskim tonie, bowiem jak się okazało Króla i przywódcę Molatii łączy wiele poglądów choćby na tematy geopolityczne, mimo różnic w światopoglądzie. Wizytę uświetnił znany molatiański kucharz Robbeho Makłébáyọ̀ który przygotował wiele dań kuchni molatiańskiej. Co oczywiste, danie skosztowane przez Króla były wyłącznie halal, a do tego bardzo smaczne, potwierdzając kunszt Makłébáyò.
Celem wizyty jednakże nie było oczywiście jedzenie, Król Dżalal ad-Din i przywódca Karasamir Ungwebe rozmawiali na temat rosnącej agresji ze strony Republiki Afrenii, która w poprzednich miesiącach jasno pokazywała że niepodległość młodego kraju jakim jest Molatia jest zagrożona agresją ze strony swych problematycznych "braci". Rozmawiano również na tematy gospodarcze i wedle niepotwierdzonych jeszcze informacji, oba kraje zawrą umowę handlową. Królestwo Zekistanu będzie eksportowało leki generyczne do Molatii, dzięki czemu jej obywatele będą mogli leczyć się dużo taniej, z drugiej strony do Królestwa Zekistanu trafią materiały z odzysku oraz warzywa i owoce nieuprawiane w Królestwie Zekistanu.
Wedle dalszych informacji, rozważana będzie również kwestia sojuszu obronnego między naszymi państwami, co zagwarantuje że Republika Afrenii dwa razy zastanowi się nad tym, czy chce zaatakować kogoś ze swoich sąsiadów.
Jak sam król powiedział "(...) Powinno zamknąć to usta wszystkim którzy twierdzą że jesteśmy jakimiś sojusznikami Afrenii. Nie jesteśmy, Republika Afrenii i Królestwo Zekistanu mają problematycznego sąsiada jakim jest Abbarstan i tylko w tym miejscu zgadzamy się co do tego, że warto nawazajem współpracować przeciw ekspansji tego państwa i zapowiedziom o zmianach terytorialnych wbrew ustaleniom zawartych przez nich samych, jednakże powinno być jasne, że nie będziemy pobłażliwie patrzyć na to, jak Republika Afrenii ciągle myśli o ekspansji w stronę swoich dalekich kuzynów. To jasny sygnał wysłany w stronę Kinseli, spróbujcie położyć swoje ręce na Molatii, a Zekistan wam je utnie. Kiedyś żołnierze Zekistanu znani byli jako agresorzy, dzisiaj pokazujemy wszystkim że jesteśmy gotowi do tego by walczyć w obronie nękanych".
Król Dżalal ad-Din na koniec wizyty przekazał prezent jakim jest ozdobna tarcza wojownika zekistańskiego z XVI wieku, która przekazana została jako znak tego, że Królestwo Zekistanu zawsze będzie broniła Molatii przed zakusami Afrenów.
Zagoria uznana na świecie, błąd którego każdy będzie żałował?
Po referendum w poprzednim miesiącu w trakcie którego Zagoria naruszyła granicę z Republiką Czarnorusi i zaanektowała część prowincji Moszini, druzgocąca większość obywateli tego "państwa" zagłosowała że jest za tym, aby Zagoria została niepodległym państwem i o ironio, żeby dążyć do dobrych sąsiedzkich relacji opartych na wzajemnym szacunku. Jak na razie zatem idzie komunistom to zadanie? Doskonale można by powiedzieć, Zagoria zwiększyła nakłady na kłamliwą propagandę nadawaną na całą Czarnoruś, stworzyła baterię rakiet balistycznych, nie kryjąc się przy tym że będą one razić cele w całej Czarnorusi. Co więcej, zaanektowane tereny Czarnorusi zostały poddane już teraz akcji mającej na celu złamaniu jakiegokolwiek oporu wobec okupantów, wprowadzając godzinę policyjną, zamykając granicę nie tylko ze światem zewnętrznym, ale także z resztą komunistycznej dyktatury. Czy tak według neobolszewików wygląda "dążenie do dobrych sąsiedzkich relacji z Czarnorusią?
Najwyraźniej tak, zatem należy tylko czekać aż w ramach sąsiedzkiej pomocy zaczną spadać na Czarnoruś rakiety balistyczne na losowe miejsca warto dodać, bowiem rakiety Rodong-1, mimo swego ogromnego zasięgu, są skrajnie niecelne, zatem wszystko co jest w promieniu 1250 metrów od celu, może zostać rażone toną ładunków wybuchowych, gwarantując śmierć i zniszczenie wśród niczego się nie spodziewających cywili.
Wedle stanowiska Królewskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Królestwo Zekistanu nie ma najmniejszego zamiaru uznawać Zagorii jako państwo, co więcej, każda osoba z pieczątką bądź jakąkolwiek inną adnotacją w swoim paszporcie wskazującą na to, że dana osoba przebywała w Zagorii, zostanie zawrócona do miejsca skąd przybyła.
Tymczasem będziemy obserwować jak będzie rozwijać się sytuacja w tym kraju.
(zapewne dalej będzie kontynuowana tura)
Image

Image

User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 860
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by SaSTrooP » Sat Oct 10, 2020 7:07 pm

Image REPUBLIKA MALDENÓW
TURA 9 (i rozliczenia zaległe z 8 )

Gracz: SaSTrooP
Ideologia: Parlamentaryzm
Przychód miesięczny: 88,04 milionów
Budżet: 104,91mln (Według arkusza NETTO, po uwzględnieniu utrzymania i stałego socjalu)
Poziomy wydatków socjalnych: 26,4mln
Utrzymanie sprzętu: 11,32mln
Budżet dostępny po uwzględnieniu kosztów bieżących: 104,91mln
Rezerwa populacyjna: 51 osób (xD)
Poparcie: 1,1
Duma: 1,5
Stabilność: 70%
Stolica: Everon
MBS 1 - MALDENESE BROADCOASTING STATION 1
Wojna domowa w Czarnorusi! Co uczynią Maldeny?

Od kilku tygodni trwa już otwarta i niczym nie skrępowana wojna domowa w Czarnorusi. Wybuchłą ona wskutek próby przejęcia władzy przez Partię Nacjonalistyczną (NAPA) względem aktualnie utrzymującego się u władzy rządu CZRO oraz prezydenta Łomonosowa.

Z dotychczasowych doniesień wynika, że zawarto tymczasowe zawieszenie broni, co wskazuje na swoisty pat w konflikcie, gdzie każda ze stron nie jest w stanie uzyskać militarnej przewagi nad stroną drugą. Szczęśliwie, taki pat otwiera też drogę do ewentualnych rozmów w przedmiocie zawieszenia broni. Miejmy nadzieję, że już wkrótce walki ustaną, a Czarnorusi przestaną zabijać swoje bracia i siostry.

W konktekście konfliktu w Czarnorusi głos zabrało także maldeńskie MInisterstwo Spraw Zagranicznych. Minister Spraw Zagraniczych Salvatrice Mallory z Socialdemocratic Part (SP) zabrał głos w sprawie. "Sytuacja w Czarnorusi jest - w deliaktnym rzeczy ujęciu - niepokojąca, a nadto wyraźnie zatrważająca z perspektywy oceny praw człowieka. Oto dwie przeciwstawne sobie frakcje skoczył sobie do gardeł w kraju nowoczesnym i respektującym z zasady założenia demokratyczne. Na wszystkim tym korzysta zbuntowana Południowa Zagoria, która zajęła tereny na wschód od rzeki Pobiedy, a także ostrzący sobie zęby na dominację w regionie Abbarstan oraz Jagdland. Rację mają w pewnym sensie nasi krytycy, zarzucający nam, jak to ujmują, postawienie na złego konia w tym wyścigu. Śpieszę jednak z wyjaśnieniem: nie ma w nim żadnego innego konia. Jest to jedynie racjonalna i wyważona Czarnoruś albo Abbarstan ze swoim dyktatem ropy lub enigmatyczny Jagdland z polityką wysoce niepokojącą, jeżeli chodzi o swoje nacjonalistyczne zapędy.
W tych warunkach Maldenom nie pozostaje nic innego, jak po pierwsze, potępienie Południowej Zagorii za akt agresji pod postacią zajęcia części prowincji Moszini. Po drugie, Maldeny wzywają zwaśnione strony do przystąpienia do rozmów pokojowych - Maldeny, mając na uwadze swój narodowy interes we współpracy strategicznej w Czarnorusi, oferują siebie jako mediatora w konflikcie, który mógłby zmierzać do całkowitego zaprzestania walki! Po trzecie zaś, na Maldenach znajduje się czarnoruska misja wojskowa, jak również w ograniczonym zakresie napływają uchodźcy. Oferujemy tym samym azyl polityczny uciekinierom z Czarnorusi, i jest to azyl obejmujący obydwie strony konfliktu. Zarówno zwolennicy NAPA jak i rządu centroprawicowego znajdą na Maldenach bezpieczeństwo w oczekiwaniu na zakończenie konfliktu" - wskazał minister.

Jednocześnie głos w sprawie zabrał także minister obrony narodowej, Manus Murgatroyd. "Sytuacja międzynarodowa wobec konfliktu w Czarnorusi postawiła nas na ostrzu noża. Maldeńskie siły zbrojne - wobec niemal pewnej agresji Abbarstanu - pozostawał zwarte i gotowe, w tym we wsparciu swojego nieformalnego sojusznika przed całkowitą destrukcją i rozbiorami, by tak rzec, w stylu polskim. Mimo wszystko napięta sytuacja międzynarodowa powoduje, że konieczne będą ze strony Maldenów dodatkowe zbrojenia oraz rozszerzenia etatów w siłach zbrojnych. To, że konflikt zbrojny nie wybuchł niedawno nie oznacza, że nie czeka on nas w najbliższym czasie. Maldeny muszą być gotowe na taką ewentualność".

W kontekście wypowiedzi szefa MON, Rada Ministrów autoryzowała ewentualne dalsze zakupy sprzętu militarnego u naszych sojuszników.

Oświadczenie MSZ Czarnorusi w przedmiocie rozszerzenia terytorium okupowanego

Wobec powzięcia informacji o bezprawnym oraz agresywnym wkroczeniu wojsk zbuntowanej prowincji Czarnorusi, Połudionwej Zagorii, do części prowincji Moszini w Czarnorusi, maldeńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępia w całości agresywny akt Zagorii wobec niepodległej Republiki Czarnorusi. Maldeny wzywają nadto Zagorię opuszczenia terenów zajętych w toku owego agresywnego ruchu.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadcza nadto, iż:
1) Wobec agresywnego zachowania Zagorii uznanie tego tworu jako państwa niepodległego pozostaje na ten moment wykluczone, a nadto oddala się indyferentnie w czasie;
2) Każdy dalszy agresywny krok dowolnego podmiotu międzynarodowego - czy to uznanego, czy też nie - wobec terytorium Republiki Czarnorusi może spotkać się z wyraźną i zdecydowaną reakcją Republiki Maldenów;
3) Niezależność oraz integralność terytorialna Republiki Czarnorusi, a także rozsądna zdolność operacyjna wojsk czarnoruskich, leżą w strategicznym interesie narodowym Maldenów. W razie zagrożenia tego interesu, Maldeny podejmą stosowne kroki mające mieć na celu zabezpieczenie tego interesu;

Szczepionka na COVID w obrocie, także zagranicznym

Szczepionka przeciwko wirusowi SaRS-CoV-2, wywołującego chorobę zwaną COVID, uzyskała popularność w regionie. Produkowany we współpracy z Japonią lek spotkał się z szerokim przyjęciem w samych Maldenach, nadto zainteresowanie wzbudził także w Karzegistanie, który uruchomił własną linię produkcyjną opartą o maldeńskie rozwiązania.
Ministerstwo zdrowia oczekuje, iż wobec masowego rozprowadzenia szczepionki począwszy od sezonu 2022 roku koronawirus nie będzie stanowić już zagrożenia dla obrotu gospodarczego, w szczególności turystyki.

WYDATKI:
Mam 88,314mln
Poziomy wydatków socjalnych: 26,4mln
Utrzymanie sprzętu: 11,32mln
Budżet dostępny po uwzględnieniu kosztów bieżących ORAZ DWÓCH TURACH I WPŁACIE KARZEGISTANU ZA SZCZEPIONKI: 104,91mln

Kupuję od Czarnorusi blueprint na "Niezachwiane natarcie" za 10mln, co daje mi opracowanie tej doktryny w jednej turze i za caenę 37,5mln.
Doktryna plus licencja: 47,5/47,5, czas opracowania 1/1, doktryna ogarnięta, wchodzi od przyszłej tury w statystykach.

Inwestuję w promocję armii, bo wojna nadal jest w powietrzu. Będę potrzebować rekrutów :v
Inwestycja ta kosztuje 5mln.

Zostaje mi 52,41mln.

GM jest średnio responsywny, także biorę dane z arkusza w turze 0 :v
Składam zamówienie na następujący szpej:
1x HARM od USA za 14,59mln (tyle ile w turze 0), dostawa pewnie za 2 tury (?)
1x HF-2 od Tajwanu za 13,5mln (tyle ile w turze ), dostawa pewnie za 2 tury (?)

Zostaje mi 24,32mln.

To idzie w cywila.
10mln na dofinansowanie dalsze prywatnych wydobywców ropy.
10mln na dofinansowanie Malden Petroleum.
4mln na dofinansowanie turystyki w związku z COVID.

Zostaje mi 0,32mln i to jest koniec wydatkowania.

PODSUMOWANIE KWARTALNE:
- Deal z Japonią + obniżki ceł, cały czas ten efekt jest w obowiązywaniu jak rozumiem, bo to się ma etapowo rozwijać, ale no jużby mogło, bo przeleciał cały kwartał, sypnij w końcu tym SEPem, I dare you motherfucker.
- Nadal obowiązują obniżki ceł z Karzegistanem, da się coś jeszcze z tego wycisnąć?
- 10mln dalszego dofinansowania prywatnych nafciarzy
- 10mln dalszego dofinansowania Malden Petroleum (Łącznie: 60mln)
- Całą akcja na szczepienia COVID
- 4mln mimo szczepionki na ochronę turystyki
- Niemal 6mln na promocję Maldenów, żeby wzbudzić popyt

User avatar
rince
Game Master
Posts: 710
Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by rince » Sun Oct 11, 2020 6:28 pm

Image
Jagdlandska Heimsveldið
Gracz: Rince
Ideologia: Totalitaryzm nacjonalistyczny
Poparcie przywódcy: 1,3
Duma narodowa: 1,6
Stabilność: 85%


Tura 9:


Jaglandskur Áhorfandi:
Kącik zagraniczny
Informacje docierające do nas z południowego wschodu wskazują, że walczące ze sobą frakcje proamerykańskich oligarchów oraz proamerykańskich nacjonalistów zawarły zawieszenie broni. Wiadomo skąd takie zawieszenie mogło być inspirowane, póki co bowiem nic nie wskazuje, żeby którakolwiek ze stron osiągnęła zakładane sobie cele. Wciąż niejasnym pozostaje kto i na jakiej podstawie będzie sprawował rządy w Czarnorusi.
Tymczasem w Królestwie Zekistanu ktoś wpadł na pomysł żeby domagać się od sąsiadów odszkodowań za działania podjęte w XVI wieku. Wtedy to od znajdującego się w kryzysie Zekistanu oddzielił się Karzegistan, uznając że nie ma sensu uczestniczyć w samobójczych awanturach wywoływanych na wschodzie. Dzisiaj zatem, niemal 500 lat później, król Zekistanu domaga się odszkodowań za zdradę, zabraną ziemię i jej bogactwa. Nie przewidujemy poważnego traktowania tych postulatów.

Początek rozbudowy przedszkoli i ośrodków dla dzieci
Do rozpoczęcia ponownego wzrostu demograficznego brakuje nam jeszcze lat, ale już w tej chwili warto rozpocząć przygotowania do wprowadzenia poszczególnych części programu Nýtt Líf, takich jak rozpoczęcie budowy pierwszych przedszkoli, utworzenie centrali Æskulýðsmál i rozpoczęcie budowy pierwszego ośrodka wraz ze szkoleniami pracowników. Ośrodek Æskulýðsmál będzie nowoczesną placówką, w której monitorowane będą wszystkie przestrzenie wspólne, a dzieci będą miały dostęp do psychologów zatrudnianych przez odrębną, niezależną od dyrekcji ośrodka jednostkę.
Wydatki na powyższe przygotowania sfinansowane są przez nowy podatek nałożony na osoby bezdzietne.

Rozbudowa EFM Burgland
Jako że kończą się prace przygotowawcze do wydobycia złóż rud żelaza i miedzi, ruszyła też rozbudowa huty EFM w Burglandzie, która zapewni więcej pracy i więcej zysku Jagdlandzkim robotnikom. Im więcej surowców przerabiamy lokalnie i eksportujemy w formie wysokoprzetworzonych produktów, tym większa siła narodowej gospodarki i większe zarobki wszystkich rodaków.
Hringur (wewnętrzny informator partyjny):
Rekomendacje Jagdlandzkiej Komisji Bioetycznej
Jagdlandzka Komisja Bioetyczna wydała swoje zalecenia dotyczące prowadzenia badań i wdrażania rozwiązań z zakresu biotechnologii. W większości są to rozwiązania znane z innych krajów, takie jak zakaz eksperymentów na ludziach czy manipulacji ludzkim kodem genetycznym. Jednak decyzją Leiðtogi ograniczenia te zostały złagodzone dla badań, których celem jest zabezpieczenie przyszłego wzrostu demograficznego. Objęcie kobiet nakazem płodzenia dzieci jest rozwiązaniem ograniczającym wolność w bardzo głębokim stopniu, i jedynym uzasadnieniem dla niego jest dalsze trwanie Narodu. Jednak nie może być to rozwiązanie trwałe i musimy wykorzystać całą siłę nauki żeby zapewnić kobietom ich godność, a Narodowi dalsze trwanie, choćby pierwsze rezultaty miały się pojawić za kilkadziesiąt lat. Badania mające na celu zapewnienie przyszłego wzrostu demograficznego będą objęte ścisłym nadzorem Komisji.
Dochody:
SEP: 114,464 mln
PP: 12,28 mln
Razem 126,444 mln
Z zeszłej tury: 1,899 mln
Razem na tę turę: 128,643 mln

Wydatki:
Modernizacja 3x T-72: 30 mln
Doktryna "Niezachwiane natarcie": 17,5 (37,5/37,5) mln
Kontynuacja programu Heimili Fólks: 5 mln
Kontynuacja programu Þróun Framleiðslu: 4 mln
Program Afl Náttúrunnar: 4 mln
Pomoc dla turystyki: 5 mln
Rozbudowa EFM: 14 mln (14/28 mln)

Wydatki socjalne: 31,9 mln
Utrzymanie armii: 8,46 mln

Pozostaje: 9,083 mln
Sten Holt
Leiðtogi Jagdlandska Heimsveldisins

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642

Post Reply