When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Tutaj toczy się gra główna PBFa.
Post Reply
Bocian
Gracz
Posts: 46
Joined: Sat Jan 03, 2015 3:27 am

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Bocian » Tue Jun 30, 2020 11:22 pm

Image KARZEGISTAN Gracz: Bocian
Ideologia: Monarchia/system superprezydencki
Przychód miesięczny: 103,8 mln
Utrzymanie sprzętu: 12,15 mln
Poziomy wydatków socjalnych:
- maksymalny 38%.
Rezerwa populacyjna: 49 osób + 20 z rekrutacji
Przywódca: Selim Hassabi, potomek Abdula Hassabiego
Poparcie: 1,1
Duma: 0,9
Stabilność: 70%
Stolica: Mazargan

Al Jazeera Karzegistan - breaking news
Według naszego reportera, nadającego z portu w Mazarganie, okręt "Odalisque" w asyście innych jednostek obrony wybrzeża dobił właśnie do brzegu, a zakładnicy oraz ranni żołnierze, uwolnieni ze statku pirackiego, oddani zostają w ręce pracowników opieki medycznej. Ofiary porwania mogą liczyć także na wsparcie psychologiczne, jak stwierdził rzecznik prasowy rządu. Policja i służby wywiadowcze zajmują się właśnie ustalaniem tożsamości każdej z ofiar i kontaktują się z państwami ich pochodzenia; dowództwo straży przybrzeżnej jest w trakcie przygotowania raportu sytuacyjnego, który będzie oddany do dyspozycji wywiadu. Służby będą starały się przesłuchać każdego z zakładników celem wyjaśnienia sprawy,
(...)
Zaledwie kilka godzin temu doszło do przejęcia nawodnej jednostki pirackiej, użytej w celu porwania nieznanych jeszcze z pochodzenia osób. Jednostka straży przybrzeżnej pod banderą Karzegistanu dokonała abordażu i ocaliła zakładników. W walce zginęli wszyscy porywacze; kilku marynarzy zostało rannych, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Co więcej, wśród wyzwolonych jeńców znajduje się afreński prokurator Zebulee Belmi.
(...)
Prezydent, zwracając się do załogi okrętu straży przybrzeżnej, pogratulował żołnierzom i ogłosił, że w najbliższych dniach odbędzie się ceremonia wręczenia odznaczeń.
Agencja Gümüş
Dwa dni temu doszło do znanego już chyba wszystkim ataku na jednostkę piracką. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią prezydenta Hassabiego, nasi reporterzy stawili się w pałacu prezydenckim, by zaprezentować wszystkim ceremonię wręczenia odznaczeń.
— Jesteśmy tutaj, by oddać cześć bohaterom, którzy zaryzykowali własnym życiem, by ocalić niewinnych. - Mężczyzna ubrany w garnitur i tradycyjne arabskie nakrycie głowy rozpoczął swoje przemówienie. — Marynarze okrętu flagowego straży przybrzeżnej, gorliwie wykonujący swoje obowiązki na jednostce o roli pływającego radaru, z pewnością nie spodziewali się, że przyjdzie im dokonać abordażu i walczyć na pokładzie obcej jednostki, niczym w romantycznej fikcji znanej dobrze każdemu z ekranu kinowego. Niemniej, poradzili sobie znakomicie. Bez strat w ludziach wyeliminowali przestępców.
Z formacji dwudziestu ośmiu członków załogi okrętu, stojących w postawie zasadniczej w pobliżu mównicy, wyłania się wysoki, postawny i zadziwiająco młody mężczyzna w białym mundurze marynarki. Jego twarz nosi wyraźne cechy europejskie; jest on potomkiem brytyjskich osadników, którzy postanowili pozostać w dawnej kolonii po oddaniu jej autonomii.
— Kapitanie Bathurst, za przykładne wykonywanie obowiązków dowódcy jednostki wojskowej, podjęcie słusznej decyzji pod presją i w kryzysowej sytuacji, doskonałe planowanie i przeprowadzenie bezprecedensowej operacji, nadaję panu odznaczenie Srebrnej Kotwicy.
Szybki, mocny uścisk dłoni; obaj mężczyźni salutują.
Z szeregu występuje kolejny oficer. Jego oblicze, podobnie jak u prezydenta, nosi znamiona dwóch światów - europejskie rysy, lecz wyraźnie ciemniejsza karnacja. Porusza się o kulach; otrzymał postrzał w nogę, teraz zabandażowaną i w gipsie.
— Porucznik Richard ibn Ali, dowódca oddziału dokonującego abordażu. Za męstwo i odwagę w obliczu wroga, osobiste poprowadzenie ludzi do zwycięstwa oraz przelanie krwi w imię kraju, nadaję panu odznaczenie Srebrnej Kotwicy i Szkarłatnego Serca.
Ponowny, lecz łagodniejszy uścisk dłoni. Oficer skinął głową. Prezydent, otoczony przez adiutantów, podszedł i osobiście odznaczył pozostałych rannych oraz uczestników akcji.
— Cała załoga jednostki straży przybrzeżnej "Odalisque" otrzymuje ponadto prezydencką cytację za przykładne wykonanie obowiązku i uratowanie życia ludzkiego w sytuacji potyczki zbrojnej.
Nawrót epidemii?
Zeszłoroczna epidemia wirusa SARS, według najnowszych raportów, powraca na pierwsze strony gazet. Doniesiono nam, że w Koion Hellenonie zaobserwowane pierwsze przypadki zachorowań. W związku z tym, prezydent zapowiedział podjęcie kroków w celu zapobieżenia paraliżowi, jaki nastąpił niemalże globalnie w poprzednim roku. Karzegistańska służba zdrowia, uważana za jedną z lepszych w regionie, zostanie dofinansowana w celu wzmocnienia oddziałów epidemiologicznych w każdym ze szpitali w kraju. Rząd, wyciągając wnioski z zeszłorocznych lekcji, nie zamierza dopuścić do przeciążenia służby zdrowia przez wyznaczanie pojedynczych placówek przeznaczonych dla zarażonych wirusem. Rząd przewiduje wprowadzenie kwarantanny dla najstarszych z obywateli, lecz zapewnia, iż interwencje w gospodarkę i jej funkcjonowanie będą jak najmniejsze.
Przyznanie się do porażki
Dowódca batalionu sił lądowych, pułkownik Aqir Watar, wziął na siebie odpowiedzialność za fiasko niedawnego festiwalu dni otwartych armii, podaje rzecznik sił zbrojnych. Jako przyczyny podał trudności logistyczne, błędy w komunikacji oraz nieprzewidziane awarie sprzętu. Przeprosił wszystkich zawiedzionych i zapewnił, że akcja zostanie w najbliższej przyszłości powtórzona z dużo lepszym rezultatem.
KCG Odalisque, 1st KCG Coastal Defense Unit, 2nd KCG Coastal Defense Unit -> Patrol przeciwprzemytniczy

Część techniczna:
Dochód na turę: 103,8 mln
Socjal średni (33%): 34,25
Utrzymanie: 12,15
Reszta: 57,4
Doktryna "Organizacja teatrów działań": 25/25 (2/2) +13
Doktryna "Patterns of Conflict": 30/80 (1/2)
Doktryna "Selekcja Celu": 10/20 (1/2)
Dofinansowanie szpitali: 4,4

User avatar
Marin
Posts: 142
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Wed Jul 01, 2020 2:27 pm

Podsumowanie tury 4

Komisja lotnicza:
Komisja lotnicza w sprawie katastrofy lotu Lufthansa 00231 podała publicznie wyniki swojej ekspertyzy. Po sprawdzeniu dokumentacji oraz zapisów z czarnych skrzynek, wynikły pewne sprzeczności, które komisja musiała ocenić osobiście na miejscu katastrofy. Nie udałoby się to, gdyby nie wsparcie rządu Afreńskiego, który pomógł komisji z dotarciem na miejsce i ustalenie przyczyn katastrofy.
Z przykrością komisja stwierdza, że samolot padł ofiarą sabotażu. Technik odpowiedzialny za obsługę jednostki na lotnisku celowo dokonał uszkodzenia elementów w lewym skrzydle samolotu, tak aby doprowadzić do przedwczesnej utraty paliwa, a co za tym idzie osłabienia mocy silników i upadku jednostki na ziemię. Jest to tym bardziej przykre, że osoba która tego dokonała wiedziała doskonale, co ma zrobić i wykorzystała swoją pozycję, jak również wiedzę, aby doprowadzić do tej katastrofy i zatuszować jej ślady.
Der Spiegel:
Technik samolotowy aresztowany, 10 osób obsługi lotniska zatrzymana na przesłuchania. Zarząd Lufthansy oznajmia, że jest cały czas w kontakcie z policją w celu ustalenia motywów i przyczyn zamachu.
Notka historyczna Greek Herald
Wszyscy pamiętamy pandemię koronawirusa w 2020 roku. Była to pierwsza pandemia która zapisała się tak dobrze w świadomości zglobalizowanego społeczeństwa. Pamiętamy ciężarówki z ciałami we Włoszech, pamiętamy pewność prezydenta USA w tej sprawie i pamiętamy video z bloków, na których ludzie w kwarantannie na balkonach próbowali przywrócić tą utraconą normalność.
W Międzymorzu sprawa wyglądała podobnie. Była początkowa panika, wywołana pierwszą falą, ale później już następowała normalizacja codzienności i próby znalezienia sensu we wszystkim co się dookoła nas dzieje. Obronną ręką wyszły z tej pandemii wszystkie kraje, ponieważ większość zdecydowała się po prostu na twarde wprowadzenie obostrzeń i egzekwowanie ich, nawet przymykając oko na legalność niektórych działań. Mimo to, nadal ostatecznym rezultatem choroby są tysiące zmarłych w całym Międzymorzu, oraz zniszczenia Trójstolicy, wywołane zamieszkami, spowodowanymi przez spanikowanych, umierających na ulicach obywateli KRWN.
Takistan/Abbarstan
Wielka Rada Abbarstanu zamiast Rady Starszych wpisuje się w politykę przywracania Takistanowi jego historycznej dumy. O ile wszyscy widzą, że kraj będzie przechodził wielką reformę, to jednak z racji powagi Aziza i ciągot historycznych, wśród populacji jest ogólne poparcie dla tego procesu. O ile mniejsze klany marudzą, ponieważ chciałyby więcej władzy, tak nikt otwarcie nie sprzeciwia się tej decyzji. Gdyby państwa europejskie obchodził stan demokracji w Takistanie, to najpewniej by zaprotestowały, ale jedyne co się dzieje to krótka przemowa w parlamencie UE, na której wspomina się o „umieraniu procesów demokratycznych w Międzymorzu”.

Ludzie mają w pamięci koronę i pilnują się, nosząc maseczki i dezynfekując ręce. Jednak, przygotowania na pandemię zaczęły się po czasie, w momencie kiedy wirus już najpewniej dotarł do kraju. Specjaliści od chorób prowadzą dochodzenie, w celu ustalenia pierwszego przypadku który sprowadził COVID-19 do Abbarstanu, ale ponieważ fundusze zaczęły płynąć po ogłoszeniu wirusa, zajmie im to dłużej niż planowano.

-10% stabilności w wyniku transformacji Rady Starszych
Liczba wykrytych zarażonych w tym miesiącu: 587
Myrtana
Zmasowana akcja jest czymś co uspokaja Myrtańczyków. Strach przed wirusem sobie żyje, ale widząc ile włożono funduszy w ochronę przed pandemią, obywatele czują, że król rzeczywiście traktuje sprawę priorytetowo i nie będzie na ostatnią chwilę podchodził do problemu jak niektórzy w regionie. Odzywają się głosy, że kraje które postanowiły lekko podejść do tematu i z opóźnieniem zaczynają jakiekolwiek inwestycje w ochronę przed wirusem, powinny mieć ograniczony wjazd do kraju wikingów, z racji tego, że jest to zagrożenie dla samych Myrtańczyków.

Reszta spraw to gospodarka, która opinii publicznej nie grzeje z racji nawrotu pandemii.

Akcja z NAPA pod granicami kraju wzbudza niepokój wśród Myrtańczyków. O ile stosunek do samej organizacji jest raczej ambiwalentny, to nagłe wystrzały i eksplozje z południa spowodowały małą panikę wśród obywateli, którzy spodziewali się wojny. A agresywne zatrzymanie i puszczenie do tego hymnu Myrtany brzmi bardziej jak naśmiewanie się z ich kraju, niż jakaś forma uprzejmości.

+0,1 poparcia za sporą inwestycję w akcję antykoronawirusową.
Liczba wykrytych zarażonych w tym miesiącu: 143
Afrenia:
Odnalezienie prokuratora Afreńskiego w rękach Kerzegistanu to sytuacja co najmniej dziwna. Ludzie domagają się wyjaśnień od Prezydent i domagają się ich teraz. Najlepiej wraz z wyjaśnieniami co do zaginięcia prokuratora też jego samego.

Monumenty fajne, wspomnienie wojny też fajne. Ale jest ważniejsza kwestia, to znaczy nasz prokurator uznany za zmarłego został znaleziony na przemytniczej łodzi i jest teraz w rękach Kerzegistanu, czyli to prawie tak jakby był w rękach Zeków.
Inwestycje w pandemię zaczynają się wraz z rozpoczęciem pandemii, co nie tyle wzbudza niepokój co bardziej niezadowolenie z powolności władzy. W samym kraju życie raczej toczy się tak jak toczyło, bo trzeba rodzinę utrzymać mimo wszystko. Na szczęście, Koion wstrzymał ruch graniczny przez co szansa na zarażenia zmniejszyła się.

- 0,1 do poparcia przez kwestię prokuratora
Brak zmian w stabilności (nawrót wirusa spowalnia działanie kraju)
Liczba wykrytych zarażonych w tym miesiacu: 473
Molatia
Dogadam z Rincem kiedy wchodzą efekty gospodarcze tej decyzji.

Tymczasem ludzie świętują. Lekkie używki nie są szkodliwe społecznie i dobrze, że nasz władca to zauważył. Karasamir zyskał poparcie większości Molatiańczyków, którzy i tak palili zioło, ale oszczędzą na łapówkach dla policjantów aby móc zajarać. Chociaż jest to krok, który nie każdy popiera. Część Molatian, organizujących się w „Ruch czystości narodu” uważa, że narkotyki lekkie są zbyt ryzykownym krokiem i należy się zatrzymać. Cokolwiek mocniejszego od marihuany powinno być w ich mniemaniu zwalczane i urządzają oni pokazówkę, włamując się do jakiegoś skłotu i z bronią w ręku wyciągają wszystko co przypomina cięższe narkotyki, a następnie podpala je. Poza dragami, poszło dużo mąki, kawałki szkła i tym podobne przedmioty.

Kwestia zatrzymania przemytników nie pobudza Molatian, poza uznaniowymi kiwnięciami głową że „jest to wtopa Afrenii i ich problem”. Za to część piratów, którzy na nagraniach rozpoznają swoich bliskich wśród porwanych, wrzuca w sieć agresywne video, w których grozi Kerzegistańczykom śmiercią, jeśli któremuś z ich braci stanie się krzywda.

Pandemia w Molatii ma problem z konkurencją, ponieważ kraj jest tak rozdarty przez choroby, że w zasadzie to COVID nie ma na kim się rozwinąć, ponieważ w Molatii albo masz system immunologiczny który powali słonia, albo umierasz młodo. Dlatego też pandemia rozwija się powoli.

Państwowo fundowane gumki to średni pomysł w kraju, który posiadanie dużej ilości dzieci widzi jako symbol bogactwa i statusu. Dobrowolność programu powoduje, że ludzie nie biorą w nim udziału, a niski poziom edukacji powoduje takie kwiatki jak na przykład skargi że antykoncepcja nie zabezpieczyła, ponieważ obywatel Ant’szebe uznał, że włożenie prezerwatywy do partnerki wystarczy, on sobie nic nie będzie zakładał. Historia Ant’szebe stała się internetowym memem, anegdotka opowiadaną o Molatii na świecie.

+0,1 poparcia za legalizację narkotyków
-5% do stabilności (legalizacja + nowy program)
Ilość wykrytych zarażonych w tym miesiącu: są
Maldeny
Wyniki pracy komisji lotniczej nie wróżą dobrze dla transportu lotniczego…

Działanie służb antykorupcyjnych w kraju cieszy ludzi, a tak zorganizowana akcja jeszcze punktuje wśród obywateli. Ludzie mniej patrzą na straty dla budżetu, a bardziej na uczciwość, że nie muszą dawać łapówek aby coś osiągnąć w urzędach.

COVID powoduje oczywiście stres wśród turystyki, ale działanie rządu jest na plus widziane. Wszyscy pamiętają rok temu, jak zamknięcie z obawy przed pandemią wywołało ogromny przestój w gospodarce z którego niektórzy przedsiębiorcy się do dzisiaj odbijają. Dlatego to, że ograniczenia są już wprowadzane, uspokaja ludzi.

-5% do stabilności ze względu na akcję zamknięcia ruchu lotniczego i zwiększonych kontroli
+0,1 do popularności za akcję antyterrorystyczną
Ilość wykrytych zarażonych w tym miesiącu: 124
Czarnoruś
Modernizacja armii jest tym elementem pewności który daje ludziom poczucie stabilności. Nowe armatohaubice ładnie wyglądają na zdjęciach, a obietnica nowych okrętów daje poczucie że morze będzie bezpieczniejsze, jedyny w zasadzie pewny kierunek dla handlu i zaopatrzenia w razie konfliktu.

COVID-19 wraca, a wraz z nim wraca niepokój i panika. Dobrze, że rząd w Novigradzie podejmuje działania, ale niektórzy zastanawiają się czy nie będzie za późno. Medycy mówią, że zarażeni rosną ale zgodnie z utworzonymi modelami, dlatego też wśród ludzi nie zaczynają się nastroje większej paniki.

Wejście w walkę propagandową z Zagorią cieszy ludzi, bo wreszcie Czarnoruś przestała być pasywna i zaczęła być choć trochę proaktywna. Pytanie czy nie jest to za późno? (efekty dla Zagorii jak Zagoria da posta).

+0,1 poparcia za pokazanie, że rząd w Novigradzie nie jest pasywny
Stabilność bez zmian
Ilość wykrytych zarażonych w tym miesiącu: 275
Altdorf
Szybka akcja służb w sytuacji korupcji, jak również pokazowe aresztowanie na lotnisku, które „wyciekło” z sieci Jagdlandzkiej i dotarło do zachodnich mediów zdobywa szerokie poparcie wśród obywateli. Bo oto rząd twardo pokazuje, że nie ma zgody na korupcję i potrafi szybko aresztować podejrzanych. Kontynuacja programu aby naprawić straty to tylko dodatkowy smaczek na sam koniec.

Ludzie czekają na decyzje komisji

Koncesje na priv

+5% do stabilności
+0,1 poparcia
+0,1 dumy, oba za akcję przeciwko korupcji.
Ilość wykrytych zarażonych w tym miesiącu: 385
Karzegistan
Sprawna i bardzo imponująca akcja antyprzemytnicza zyskuje poparcie wśród obywateli. Nawet znane szczekaczki Mismaliego kiwają z uznaniem głowami za powodzenie tej akcji, ale szybko obracają ją w atak na „niewiernych pogan, z którymi Hassabi się gospodarczo dogaduje”. Ordery dla marynarzy i publiczne pochwalenie za odwagę wzbudza dumę wśród ludzi, zagrzebując wspomnienie porażki jaką były pokazy wojskowe. Najwidoczniej Kerzegistańska armia lepiej sobie radzi w boju niż na podium.

COVID—19 spowalnia działanie gospodarki, ale na razie wszystko wydaje się być w porządku. Podobnie jak w innych krajach, pandemia rozwija się zgodnie z modelami i przygotowane zapasy powinny wystarczyć, jeśli nic się nie zmieni. Mimo to, Ministerstwo Zdrowia trzyma rękę na pulsie i monitoruje przypadki.

+0,1 do dumy z akcji antyprzemytniczej
Stabilność +5%
Ilość wykrytych zarażonych w tym miesiącu: 119
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Edek
Gracz
Posts: 390
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Edek » Wed Jul 01, 2020 7:52 pm

Image

TURA 4 - Ludowa Republika Zagorii(LRZ)
Ustrój: Dyktatura jednego człowieka, skrajna lewica, komunizm
Baza rekrutacyjna: 1753, pobór 12 miesięczny
Bazowa duma narodowa: 1,5
Bazowa popularność przywódcy: 1,5
Stabilność: 70%
Budżet: 42302 - 7.8452- 14= 20.462
Poziom socjalu: wystarczający 20%
SEP : 23,540+1,136 = 24,676
Przedsiębiorstwa państwowe - 17.626 mln.
Zagorska Ludowa Agencja Informacyjna - przegląd miesiącaTerroryści na kolanach – likwidacja komórek NAPA na północy, Czarnoruś bezradna!
Wczoraj w godzinach wieczornych zakończyła się operacja zniszczenia komórek NAPA na północy Zagorii. Śmierć poniosło blisko sześćdziesięciu terrorystów, około dwudziestu jest rannych, często w stanie krytycznym. Ci którzy przeżyli poszli w rozsypkę skrywając się w północnych górach i lasach. Istnieją przypuszczenie, że część z nich mogą zbiec do Myrtany. Rząd w Czernogorsku jest w stałym kontakcie z Khorinis w celu wyłapaniu uciekinierów.
(...) wypowiedź Lwa Piczki, rzecznika medialnego ChDKZ
Oszczędzę państwu szczegółów, obława przeszła doskonale. Nasze siły w brawurowej akcji przejęły cztery punkty w których składowano broń i wyposażenie, przejęte została również dokumentacja świadcząca o kontaktach Czarnorusi z NAPA. Niestety w akcji poległo sześciu żołnierzy, trzech jest rannych, zniszczeniu uległy również dwa lekkie pojazdy. Jak jednak widać jest to jedynie niewielki procent strat zadanych NAPA przez naszą armię. Ujęto również sympatyków NAPA w szeregu miejscowości, ich losem jak i pozostałych jeńców zajmą się sądy.

Dziś możemy mówić o wielkim sukcesie i przekręceniu karku organizacji terrorystycznej. Niedobitki jednak muszą być dalej ścigane. Tak kompleksowa operacja nie byłaby możliwa bez poświęcenia żołnierzy i doskonałej koordynacji działań wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Z tego miejsca pragnę podziękować naszym bohaterom, ale i wyrazić wyrazy współczucie dla rodzin poległych i zapewnić, że ofiara ta nie zostanie zapomniana! Wieczorem w sprawie zabierze głos Pierwszy Sekretarz.Oszczerstwa Czarnorusi – odezwa do narodu Czarnoruskiego
Wojna to straszny czas. Czas w którym rodzą się bohaterowie, ale i czas w którym budzą się demony. Fortuna przy każdym z Nas rzuca monetą, a czasem zwyczajnie nie sposób przewidzieć konsekwencji swoich decyzji. Na wojnie popełniamy błędy za które prędzej czy później przyjdzie nam zapłacić. Ja sam popełniłem ich wiele, zabijałem bez litości tych którzy czyhali na zdrowie i życie moje, moich bliskich i mojego ludu. Wielu z tych mężczyzn, było zapewne przykładnymi ojcami, synami, a ich rodziny do dziś opłakują tych którzy odeszli z tego świata za sprawą moich rozkazów ich decyzji. Jestem dla Was złem, nienawidzicie mnie za to, za co Zagoryjczycy mnie kochają, taki los tych którzy walczą w wojnach pomiędzy braćmi. Wojna roku 2008 to koszmar naszego narodu. Czas gdy brat stanął przeciwko bratu, sąsiad przeciwko sąsiadów. Czas w którym ogień bitwy odebrał nam człowieczeństwo, a żądza mordu uwolniła demony kryjące się w każdym z Nas.

W ostatnim oświadczeniu Łomonosow mówi o wielu filmach i fotografiach, jakże cudowny frazes. Wskazuje na świadków, o których wiarygodność nikt nie pyta. Nikomu nie muszę mówić, że Ruch Czerwonej Gwiazdy nie jest bez skazy, tak samo jak bez skazy nie są Siły Obronne Republiki Czarnorusi. Dziś nadszedł jednak czas, aby zakończyć raz na zawsze politykę oczerniania jedynie Zagoryjczyków. Czas, aby świat poznał prawdę nie tylko z ust oligarchów z Novigradu. W sądzie istnienie pewne domniemanie, mianowicie nikt nie jest winnym bez udowodnienia tejże winy i w tym przypadku nie mówię o winie Zagorii, lecz o ironio Czarnorusi od której wyjaśnień oczekuje zarówno ja, jak i zapewne już wkrótce znaczna część społeczność międzynarodowej.

Zacznijmy jednak od początku, od kilku miesięcy z racji na przygotowywane referendum rozpoczęliśmy badanie zbrodni dokonanych przez Czarnorusinów względem siebie na przełomie wojny roku 2008, ale i później. Badania te napełniły Nas grozą i obrzydzeniem dla działań Novigradu. Wspierani przez Czarnoruś partyzanci z cały czas legalnie funkcjonującej na zachodzi NAPA są odpowiedzialni za zagadkowe zniknięcie kilkuset osób, opuszczone wsie i ludzie których do dziś nieodnaleziono są jasnym przejawem tego z czym przyszło nam wtedy walczyć. Rzecz jasna zaraz podniesie się zgiełk, za przecież to byli separatyści, zdrajcy. Zgiełk słuszny, albowiem owszem część z tych ludzi była bohaterami Zagorii, którzy postanowili zawalczyć o lepsze jutro dla siebie i swoich dzieci. Wasi zdrajcy, a Nasi bohaterowie to ten sam zbiór osób, tylko inna perspektywa. Jednakże pytam się, gdzie Novigrad widział zdradę kobiet i dzieci? Czym zawiniły Narodowej Partii Czarnorusi?

Mordy popełnione na narodzie czarnoruskim to temat straszny, albowiem wojna domowa to przelew krwi nie wrogów, a tych których jeszcze kilka lat wcześniej może nazywano nawet przyjaciółmi. Duże czasu minie jeszcze zanim będziemy w stanie rozmawiać, zwłaszcza przy takiej postawie Rządu Centralnego jak prezentuje ostatnimi czasy. Sam wskazałem na początku, że był to czas wojny i działania podejmowane wówczas były działaniami skrajnymi. Nie usprawiedliwiam rzecz jasna działań zwierząt z NAPA, lecz wskazuje jedynie na ogólny problem tamtego kresu który Novigrad zdaje się jedynie widzieć po Naszej stronie. Szczęśliwie dla Nas wszystkich wojna jednak skończyła się. Zagoria powstawszy z gruzów i na krwi synów i córek czarnoruskiej ziemi zaczęła kroczyć własną ścieżką. Nie wszyscy jednak pogodzili się z tym faktem.

Pozwólcie teraz, że wspólnie przeniesiemy się do roku 2011, a konkretniej dwudziestego pierwszego czerwca, godzinny 10:34 do miasta powiatowego Zielonogorsk. W tamtym roku właśnie wtedy wypadł dzień zakończenia roku szkolnego, dlatego też szkoła podstawowa nr.12 była wypełniona aż po same brzegi. Podekscytowani uczniowie wiedzieli, że już za chwilę opuszczą mury szkoły i wreszcie zaczną jakże ukochany przez Nas wszystkich czas młodzieńczej zabawy. Dwunastu z nich niestety nie dane było doświadczyć zabawy nie tyle w tamtym dniu, ale niestety już niggdy. Pośród tej dwunastki był mały Kola Sewczenko, uczeń pierwszej klasy który właśnie kończy swój pierwszy rok w szkole. Właśnie otrzymał świadectwo, które dzięki uprzejmości jego rodziny dziś jest ze mną

<Akuła bierze do ręki oprawiony w laminat skrawek papieru który faktycznie okazuje się być nadpalonym i poplamionym krwią świadectwem szkolnym>

Dzwonek dzwoni punktualnie o 10:35, dzieci tłumnie wybiegają ze szkoły. Mały Kola musiał wtedy zapewne biec w pierwszym szeregu. Wybuch idealnie zaplanowany na godzinę 10:36 kiedy to dzieci wychodzą ze szkoły, wstrząsa okolicą. Zdjęcia zrobione na chwilę po nim są druzgoczące i choć mam je tutaj dzisiaj to pozwolę sobie ich nie pokazywać, ale bez trudy znajdziecie je w Internecie. Użyte zostały również w filmie dokumentalnym ‘Zabawa w zabijanie” którego obejrzenie polecam każdemu, niezależnie od sympatii, bądź antypatii politycznych czy światopoglądowych.

Eksplozja samochodu pułapki śmiertelnie rani dwanaścioro dzieci, kilkadziesiąt jest rannych w tym wiele ciężko. Żniwo cierpienia pośród niewinnych jest ogromne. Ten akt terroru to najkrwawsze działanie tego typu w powojennej Zagorii pod dziś dzień. Kilka godzin po zamachu, do jego organizacji w buńczucznych słowach przyznaje się przywódca oddziałów Nardowej Partii Czarnorusi w Zagorii, otwarcie ciesząc się ze skali zamachu.

Nazwać tych ludzi, zwierzętami do obraza dla zwierząt. Dzieciobójcy jeszcze do niedawna plugawili swoim oddechem powietrze Zagorii. Jednak rok temu zginął jak się okazało główny pomysłodawca projektu, jeden po drugim wyłapywaliśmy morderców naszych dzieci. Tutaj już nie chodzi o ustrój, władzę, ideologię, tutaj nawet już nie chodzi o Czarnoruś i Zagorię. Tutaj chodzi o człowieczeństwo. Dlatego też, właśnie kierując się człowieczeństwem podjęliśmy trud zakończenie sprawy NAPA raz na zawsze. Brawurowa akcja przyniosła likwidacji kilku komórek partyzantów oraz przejęcie znacznej ilości dostarczanego przez lata przez Czarnoruś sprzętu. Więcej o tym mówił rzecznik rządu w popołudniowym oświadczeniu, je jedynie wspomnę, że straty NAPA są dziesięciokrotnie wyższe od Naszych, a nasi ranni i rodziny zabitych zostaną objęci kompleksową ochroną ze strony państwa w ramach działania ostatnio powołanej do życia fundacji.

Jednak rachunki nie zostały wyrównane, dziś NAPA gryzie piach w Zagorii, ale w Czarnorusi ma się dobrze. Jan Prizrak kochany przez swoich zwolenników płynąc na fali niezadowolenia społecznego z racji na decyzje rządu umacnia swoje poparcie z dnia na dzień. Chwila, gdy na powrót rozpocznie próby destabilizacji Zagorii to kwestia czasu. Na co zarówno Zagoryjczycy jak i trzeźwo myślący Czarnorusini muszą być gotowi.

Zmierzając ku końcowi, oskarżenia jakie rzuciłem wobec Czarnorusi nie są frazesami, podpieram ja dowodami które sami państwo możecie zobaczyć w opublikowanym w tej chwili w Internecie dokumencie oraz w szeregu reportaży i wywiadów. Zapraszamy zagranicznych dziennikarzy do weryfikacji naszych danych i zeznań świadków. Prawda się obroni, a właśnie o prawdę wobec czarnoruskich zbrodni chodzi. Czarnorusini, Wy wyrok musicie wydać sami. Od lat mówiono, że to jedynie Zagoria jest winna wszystkiemu co się stało, prawda jest jak widzicie zupełnie inna. Wysłuchajcie tych którzy przez lata milczeli zanim ponownie rzucicie w Nas kamieniem. Wspomnijcie Kolę i jego kolegów którzy umarli w imię ideałów będących zaprzeczeniem człowieczeństwa gdy zobaczycie zaślepionych nienawiścią zwolenników Narodowej Partii Czarnorusi.

A do Ciebie Janie Prizraku mam krótkie słowa. Znalazłem Twoje ogary w Zagorii i ukręciłem im łeb. Ciebie też znajdę zarówno w Zagorii jak i w Czarnorusi. To tylko kwestia czasu, gdy i ty spotkasz się ze sprawiedliwością. Śpij dobrze, bo czas zapłaty nadejdzie.

Czarnorusini! Obu krajów, lecz jednego ludu. Rozpoczynamy marsz ku normalizacji, przynajmnije taką mam nadzieję. Jeżeli sytuacja na to pozwoli to już za kilka miesięcy wspólnie będziemy mogli rozpocząć rozmowy jako dwa równe politycznie byty. Wtedy, rząd centralny nie będzie już władny by sączyć nienawiść, liczę jednak na to, że Łomonsow ściągnie smycz Prizraka i zasiądzie do rozmów wcześniej.Wszystkim którzy oglądają i słuchali tej odrzwy z tego miejsca chciałbym życzyć dobrej nocy, niech fortuna sprzyja prawym. Dobranoc.Weterani mają głos - kres kontrowersji w sprawie GO PERUN

Akuła w podróży
Wielkim smutkiem napełniło mnie rozgoryczenie Naszych bohaterów. Dlatego czym prędzej pośpieszyłem do gromadzących się weteranów by z nimi pomówić i wyjaśnić nieporozumienie. Nasze wizje okazały się być nad wyraz zbieżne, zgromadzeni ludzie jak nic innego cenią sobie dobro Naszego młodego państwa co po wielokroć podkreślali podczas rozmów, słusznie argumentując szereg problemów z jakimi borykają się na co dzień oraz obaw z jakimi powiązane było powstanie Grupy Operacyjnej Perun.

(...)Powstaje fundacja “Nasi Bohaterowie” która nadzorowana przez mnie osobiście ma nieść pomoc bohaterom ostatniej wojny. Mój nadzór będzie ścisły, jakiekolwiek przejawy niesprawiedliwość i partactwa zostaną przykładnie ukarane. Fundacja ma za zadanie nieść pomoc, a nie stać się jedynie fasadą. Dodatkowo z racji na charakter organizacji Perun oraz powstałe nieporozumienie w temacie zabezpieczenia socjalnego pełniących w jej szeregach weteranów powołany zostaje Rzecznik Praw Weteranów, sam wskażę osobę godną tego stanowiska i będę sprawował nad nim kontrolę.

Teraz oddam głos Waszemu liderowi, któremu dziękuje za owocne rozmowy. A Was drodzy towarzysze serdecznie pozdrawiam i życzę, aby wszelkie problemy jakie napotykacie były rozwiązywane w takiej atmosferze jak ten! Cześć i chwała ludowi Zagori! Cześć bohaterom!

Loteria narodowa – oligarchowie głupsi od osłów?
Rząd Czarnoruski znów odleciał. Podobno Zagoria to kraj zamordyzmu i iście północnokoreańskiej kontroli. Podobno w Zagorii nawet nie ma internetu. Wspaniałomyślni Czarnorusini zadecydowali przeznaczyć znaczną kwotę pieniędzy, by wysłać balonami do Zagorii sprzęt RTV, co więcej udostępnili Zagoryjczykom darmowy bezprzewodowy internet!

Udało nam się przejąć znaczną część tego sprzętu, próżnością byłoby zagarnięci tych skądinąd przydatnych telefonów. Dlatego zadecydowaliśmy niepomni na niepowodzenie ostatniej loteria zorganizować kolejną. Tym razem do wygrania będą właśnie telefony i wszelkiego rodzaju sprzęty elektroniczny wysłany przez Czarnoruś.

Wiemy, że część ładunków dostała się w ręce Zagoryjczyków. I powiem to wyraźnie, nie zabierzemy Wam tych znalezisk! Składamy jednak propozycję, aby owe znaleziska dostarczyć to ruszającego w kraj Akułabusu. Tam zostanie udzielona wam państwowo potwierdzona gwarancja, a sam sprzęt zostanie sprawdzony pod kątem technicyzm. Osoby niezaznajomione z obsługą techniczną będą mogły przejść krótkie szkolenie z obsługi, bądź zwrócić sprzęt uzyskując ekwiwalent jego wartości w pieniądzach, bądź towarach.

Nie jest to jednak wszystko co przygotowaliśmy dla Naszych obywateli! Ogłaszamy łowy na telefony! Ci którzy przyniosą do Akułabusu najwięcej sprzętu mogą liczyć na solidne nagrody, zarówno pieniężna jak i te mniej materialne. Począwszy na dniach wolnych od pracy, na finansowanych przez państwo pobytach w sanatoriach skończywszy.

Problem braku internetu w strefie przygranicznej jest nam znany, trwają analizy nad tym aby efektywnie skorzystać z niespodziewanego prezentu Czarnorusinów. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.Zbrojenia Czarnorusi – kres bezradności?
Czarnoruś dzięki odkupowi przez Maldeny część floty powietrznej wchodzi w nowy kwartał z sporą nadwyżką budżetową, wielu ekspertów prześcigało się w pomysłach na co pieniądze zostaną wydane by polepszyć los przeciętnego Czarnorusina.

Jakże próżne były jednak te nadzieje. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup broni wielkokalibrowej oraz okrętów nadwodnych. Co ciekawe te drugie zakupione z myślą o bezpośrednim zaangażowaniu naszej flotylli podwodnej, po stwierdzeniu jakoby nasi podwodniacy byli w stanie wpłynąć do portu w Novigradzie niezauważeni. Zakup Czarnorusinów jednakże podnosi ich możliwości w minimalnym stopniu, moździerze podwodne które znajduja się na wyspoażeniu tych korwet są technologią sprzed blisko osiemdziesięciu lat, dziś już nieużywaną z racji na swój krótki zasięg i relatywnie słabe działanie. Okręty klasy Kilo nadal będą w stanie nie niepokojone ostrzeliwać flotę Czarnorusi ze znacznej odległości. Sto milionów poszło w błoto, ale zapewne jakiś oligarcha znów zarobił bajeczne sumy, dzień jak co dzień w kraju gdzie za nic ma się lud.
Generalnie to przekaz leci moim radiem na pełnej kurwie. Ma być wałkowany przez pryzmat tego jak bardzo NAPA to zwierzęta, za okręty chuja Mi zrobią i etc.


Epidemia powraca – dbaj o siebie i o innych!
Wypowiedź ministra zdrowia Lukasa Shumowskiego
COVID-19 powraca, a wraz z nim powracają obawarowania. Zagoria słabo doświadczyła ostatniej epidemii z racji na swoją izolację, miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

(...) rozpoczyna się produkcja maseczek, mamy ku temu możliwości w przedsiębiorstwach produkujących papier, problem również nie okażą się przyłbice produkowane z materiałów dostarczonych przez Takistan. Jednocześnie apelujemy o używanie maseczek i zachowanie reguł społecznego dystansu. Będziemy również testować potencjalne ogniska w kopalniach i innych zakładach pracy, mamy jednak nadzieję, że nie będzie to potrzebne. Jesteśmy jednakże gotowi do walki z epidemią i nikt nie zostanie bez pomocy. Musimy jednakże działać już teraz, dlatego przedstawiam szereg obwarowań.
Obwarowania:
- Nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej
- Zakaz użytku klimatyzacji bez wymiany powietrza
- Obsługa klienta musi nosić przyłbice bądź maseczki
- Elementy użytku wspólnego muszą być regularnie dezynfekowane
- Zakazane są zgromadzenie powyżej trzech osób
- Stałe zmiany w zakładach pracy w celu nie mieszania się załogi
- Zalecane jest ograniczenie podróży po kraju
- Wzmocnione zostają kontrole na granicach, wstrzymanie ruchu turystycznego (kek). Osoby przybywające do Zagorii z zagranicy muszą przejść dwutygodniową kwarantanne, lub mieć wykonany test na obecność koronowirusa
Wydatki: 20.462Armia [10mln]
16/40mln - przekształcenie 1.Roty Radogoszcz (1mln)
17,5/17,5 mln - Pola Minowe WPROWADZONA
10/35mln - Polityczna indoktrynacja (½)
10mln - Operacja przeciwko NAPA (10mln)


Gospodarka [9,462mln]
6,262/15mln Program radiowy *
8/12mln Przedsiębiorstwo “Przyjaźń” 3/3
2/30 Elektrownia węglowa Herr Schmita (2mln)
2/2 Powołania fundacji (2mln)
3/3 Przygotowania do epidemii (3mln)
(0,462 mln) - zapłata wygranej w loterii xd
2/2 Przygotowanie dokumentu "Zabawa w zabijanie", opłaty za wywiady i dla ludzi którzy mają zalać tematem Czarnoruski internet
Zostaje: 0mln

[/quote]

User avatar
rince
Game Master
Posts: 710
Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by rince » Wed Jul 01, 2020 9:27 pm

Image
Jagdlandska Heimsveldið
Gracz: Rince
Ideologia: Totalitaryzm nacjonalistyczny
Poparcie przywódcy: 1,3
Duma narodowa: 1,5
Stabilność: 85%


Tura 4:

Jaglandskur Áhorfandi:
Koronawirus powraca, środki zaradcze wchodzą w życie
W związku z ponownym pojawieniem się zakażeń koronawirusem SARS CoV-2 na terenie Jagdlandu, Leiðtogi Holt zadecydował o wdrożeniu pierwszego etapu środków zaradczych. Od jutra obowiązuje nakaz noszenia maseczek w placówkach handlowych oraz pojazdach komunikacji miejskiej, jak również podczas przebywania w odległości mniejszej niż 2 metry od osób nie będących współpracownikami lub domownikami. Lokale komercyjne nie mogą używać systemów klimatyzacji polegających na chłodzeniu powietrza w pomieszczeniu bez jego wymiany. Stoliki lub zespoły miejsc w placówkach gastronomicznych muszą być rozdzielone przegrodami, zaś obsługa klienta musi nosić maseczki bądź przyłbice. Elementy wspólnego użytku muszą być regularnie dezynfekowane. Właściciele lokali komercyjnych muszą wprowadzić limity osób przebywających w lokalu tak aby na każdego klienta przypadały co najmniej 4 metry kwadratowe powierzchni. Zakazane są zgromadzenia powyżej 30 osób. Osoby łamiące ograniczenia zostaną ukarane mandatami w wysokości od 50 do 50 000 dolarów, w zależności od przewinienia.
Powyższe ograniczenia mają na celu utrzymanie funkcjonowania gospodarki przy jednoczesnym zabezpieczeniu przed rozprzestrzenianiem się epidemii. Zdecydowana większość gospodarki będzie mogła kontynuować działalność, a jednocześnie rozprzestrzenianie się wirusa powinno zostać spowolnione.
Poza wspomnianymi ograniczeniami zorganizowane zostaną punkty przeładunkowe na granicy, aby zmniejszyć ilość cudzoziemców (kierowców, maszynistów) wjeżdżających do Jagdlandu. Ponadgraniczny ruch turystyczny zostanie wstrzymany, na szczęście większość Jagdlandzkiej turystyki polega na własnych obywatelach. Osoby przyjeżdżające do Jagdlandu w celach służbowych wdrożą specjalne plany zachowań (mini-kwarantanna) przez 2 tygodnie od przyjazdu.
Ponadto Heimsveldið wdroży testowanie wszystkich przypadków zgłaszających objawy charakterystyczne, a kontakty osób zdiagnozowanych pozytywnie będą śledzone i poddawane kwarantannie przy wsparciu systemów elektronicznych, w tym systemu rozpoznawania twarzy, który będzie również wyłapywał ludzi nieprzestrzegających ograniczeń.
Liczymy na to że dzięki tym mało uciążliwym ograniczeniom uda się zatrzymać i zlikwidować epidemię tak, żeby nasze szpitale nie odczuły zwiększenia liczby pacjentów.
Sten Holt
Leiðtogi Jagdlandska Heimsveldisins

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642

User avatar
Marin
Posts: 142
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Thu Jul 02, 2020 1:14 pm

Zagoria
Samo rozbicie NAPA jest wielkim sukcesem rządu i ludzie czują jakby wielki ciężar był zdjęty z ich pleców. Oto pewien symbol wpływów z poprzednim krajem został właśnie zniszczony i jest to okazja do świętowania. Ludzie mają w pamięci też dawne zbrodnie, dlatego domagają się publicznych procesów ludzi z NAPA i najlepiej też publicznych egzekucji tych zbrodniarzy.

Odpowiedź na odezwę jest równie piorunująca. Ludzie przypominają sobie krzywdy jakich doznali i jest masowa akcja składania zniczy pod szkołą, przy której miał miejsce zamach. Film dokumentalny wybija w sieci prawie milion odsłon, Bojowe wyzwanie jakie rzucił Akuła Prizakowi również mobilizuje ludzi i zachęca ich do walki. Do punktów werbunkowych zgłaszają się ludzie, którzy są chętni na ostateczne rozprawienie się z dawnymi panami.

Rozwiązanie sprawy Peruna cieszy weteranów, ale wśród ludzi niesmak pozostał. Dalej prywatna firma działa w kraju i ludzie kręcą nosem na to rozwiązanie, ale widząc brak zorganizowanej akcji ze strony głównych poszkodowanych sobie odpuszczają głośniejsze protesty. Z resztą, wszyscy żyją na fali rozbicia NAPA.

Ludzie mając w pamięci ostatnią loterię, nie garną się chętnie do udziału. W zasadzie to poza paroma partyjnymi działaczami to większość zostaje w domach i nie interesuje się tematem.
Co do Akułabusu, to tutaj też frekwencja jest kiepska. Zagoryjczycy mają wnuczków, którzy w tych telefonach siedzą i pomogą babci zapoznać się z użytkowaniem, więc zwykle to jacyś samotni chłopi przynoszą telefony. Większość po prostu chowa telefony gdzieś po domach i przychodzi oglądać czy sąsiedzi przypadkiem nie przynieśli swoich telefonów. Sanatoria ludzi nie grzeją, a dni wolne to się należą za ciężką pracę, a nie za jakieś telefoniki. Ale przynajmniej gospodarka nie zwolni :V
Tymczasem ludzie korzystają z podarków zza granicy i tęsknota za połączoną ojczyzną wzrasta wśród ludzi, niekoniecznie jednak przeprowadzona zbrojnie.

Temat COVID pojawia się i znika w sumie w miarę szybko. Ludzie myślą tylko i wyłącznie o NAPA.

+0,3 popularności
+0,2 dumy
+5% stabilności
Ilość wykrytych zarażonych w tym miesiącu: 163
Czarnoruś:
Rozbicie NAPA staje się tematem numer jeden w kraju. Prizak prawie płacze, gdy wspomina swoich bliskich przyjaciół, mówi też o oszczerstwach które fabrykują komuniści w celu uzasadnienia swojego masowego mordu. Wspomina o tym, że w lasach przy górze z Myrtaną są masowe groby które tylko czekają na odkrycie, które pokażą że komuniści zasłużyli na takie traktowanie.
Jednak Zagoryjski pokaz siły wpływa na ludzi. Narasta niepokój i panika, ludzie czujniej obserwują sąsiadów, a Ci którzy mieszkają przy granicy szukają każdej możliwości aby zdobyć własną broń. W niektórych miejscowościach dochodzi prawie do samosądów na tych, którzy są podejrzewani o bycie komunistycznymi szpiegami. Ludzie czekają na decyzję rządu i jakiś komunikat w tej sprawie.

-10% do stabilności
Jagdland:
Ludzie karnie stosują się do zaleceń, podchodząc właściwie do nadanych im poleceń. Ludzie pamiętają ostatnią pandemię i wierzą, że jeśli szybko będą wprowadzone środki ostrożności to będzie można na spokojnie wrócić do dawnej normalności.

-5% do stabilności przez wprowadzanie nowych obostrzeń.
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Marin
Posts: 142
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Thu Jul 02, 2020 1:17 pm

Zamknięcie tury 4

Reuters:
Cisza w Trójstolicy.

Jak donoszą media Koiońskie, jak również nasi reporterzy z regionu, Stolica KRWN od dwóch dni milczy radiowo. Zdjęcia satelitarne pokazują większe niż zazwyczaj dymy i sporych rozmiarów zgromadzenie sił wojskowych w samym mieście, jednak nie jest znane dokładnie czemu taka sytuacja ma miejsce. Niektórzy eksperci podejrzewają niezdolność rządu KRWN do powstrzymania pandemii, która rozprzestrzeniła się szybko wśród niedożywionej i pozbawionej opieki medycznej populacji kraju, co doprowadziło do kolejnego kryzysu w którym użyte musiało być wojsko. Na chwilę obecną władzie Republiki nie opublikowały żadnego publicznego stwierdzenia, jak również nie kontaktowały się oficjalnie z żadnym ze swoich sąsiadów.
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Marin
Posts: 142
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Fri Jul 03, 2020 11:49 am

Otwarcie tury 5

Postrach międzymórz

Isthmus Times
W dniu dzisiejszym o godzinie 11:27 tankowiec kierujący się ku portowi w Mazargan nadał sygnał SOS, informując o ataku piratów na jednostkę w okolicy między Misleli a Krtagar. Od tego czasu z załogą nie ma żadnego kontaktu, los 24 członków załogi pozostaje nieznany. Armator informuje, że na chwilę obecną nie dostał żądania okupu, ale czeka na próbę kontaktu z piratami aby negocjować uwolnienie załogi.
Greek Herald
Wyjaśnienia z Trójstolicy
W dniu dzisiejszym władze KRWN przekazały informację, że dotychczasowy lider, Kovor Prevok, został aresztowany za zdradę kraju i działanie na szkodę kraju, oczekuje teraz na wyrok. Aktualnie trwają wybory nowego pierwszego sekretarza. Wszelkie sugestie o zamieszkach albo nieudolności władzy były jedynie propagandą osób i państw wrogich wobec komunizmowi, władze KRWN nigdy nie opublikowały publicznie takiej informacji.
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Anubis
Gracz
Posts: 462
Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Anubis » Fri Jul 03, 2020 4:36 pm

Image

Islamska Republika Takistanu - Tura 5
Gracz: Anubis
Duma narodowa: 1.4
Poparcie przywódcy: 1.3
Stabilność państwa: 40%
Ustrój polityczny: Nacjonalizm, autorytaryzm, ograniczona demokracja.
Socjal: minimalny 17%, wystarczający 23%, maksymalny 35%
Przychód na turę: 53.46mln(SEP) + 45.74mln(przedsiębiorstwa) = 99.2mln – 23%(socjal) = 76.38mln – 14.3mln(utrzymanie sprzętu) = 62.08mln
Budżet: 0.23mln + 62.08mln = 63.03mln
Przyrost rekrutów: 25/tura (dostępna ilość rekrutów: 2563)
Stolica: Zagrabad
Data: Maj 2020Wiadomości „Szarabih Al Abbarstan ”Upadek Takistanu!

Jak zapowiadano, w tym miesiącu odbyło się nadzwyczajne zebranie Wielkiej Rady Abbarstanu.
Po krótkim powitaniu zebranych, na mównicy swoją przemowę do zebranych rozpoczął Izmahir Aziz.

„Witam was wszystkich bracia, przyjaciele, rodacy.
Zebraliśmy się dzisiaj, aby raz na zawsze określić kierunek w jakim podążymy, aby przywrócić prawdziwy charakter naszego kraju, oraz odzyskać godność i chwałę Abbarów.
Wiele ostatnich lat, było zbyt ciężkich dla naszego narodu, abyśmy mogli o nich zapomnieć i przejść obok tych wydarzeń nie wzruszeni.

Pamiętamy dobrze sunnicką zdradę i rozłam naszego imperium. Pamiętamy jak obalono podstępem naszych wodzów, aby na ich miejscu zasiedli zbrodniarze i terroryści. Lata ciemiężenia i terroru, które dobiegły końca, tylko po to, aby na sam koniec paść ofiarą wieloletniego ucisku pod jarzmem tyrani USA i jego siepaczy.
Wszyscy tu obecni, na przełomie lat straciliśmy bliskich nam ludzi, nasi ojcowie, dziadowie, i dalsi przodkowie, wszyscy tracili bliskich w wojnach których to nie my byliśmy prowodyrami, umierali w bitwach, w domach, na ulicach, na każdym kroku niszczono każdy przejaw dawnej dumy Abbarstanu, wraz z jego narodem.
Dzisiaj jednak, silni jak nigdy, w końcu dumnie wyprostowani, i zdeterminowani do stworzenia na powrót potęgi Abbarstanu, odrzucamy kajdany nałożone na nasz lud przez naszych wrogów.

Nazwa Takistan została przyjęta przez pokonany naród, rzucony na kolana przez wrogów i zdrajców, Takistan jest odzwierciedleniem słabości i hańby, nazwa ta w pewnym sensie została nam narzucona przez wrogów, jako piętno klęski wielu wojen w które byliśmy wciągani, aż po oderwanie się Zekistanu (w tym także Karzegistanu) od Abbarstanu i pasma kolejnych konfliktów z tego powodu, a także odebrania nam części ziem przez Afrenię.
Takistan został także ukształtowany przez bojowników/terrorystów Osamy Bin-Ladena oraz USA podczas wojen i okupacji Abbarstanu. Doprowadziło to do zniszczenia kraju i narodu, narzucono nam nową nazwę i wepchnięto na drogę której sami nie obraliśmy, a do której nas przymuszono, dzisiaj w końcu mówimy dość.

Z tego miejsca, w tym momencie ogłaszam, że haniebny twór jakim jest Republika Takistanu zostaje przekształcony w Wielką Republikę Abbarstanu. Od dnia dzisiejszego, jedyną prawidłową nazwą, która będzie wszędzie obowiązywać jest Wielka Republika Abbarstanu.
Wraz z powrotem Abbarstanu, odrzucamy barwy i flagi które okupanci narzucili nam jako symbole upodlenia i zniewolenia.

<Na salę obrad wchodzi gwardia honorowa, która wzdłuż całej sali rozwija nową/starą flagę Abbarstanu>
Image
Oto nasza prawdziwa flaga, nasze jedyne prawdziwe barwy. Sztandar za którym w razie potrzeby Abbarowie pójdą w bój na śmierć i życie, oraz w imię którego pełni wiary i godności, będą budowali potęgę naszego kraju na wszystkich płaszczyznach.
Jednak przywrócenie naszej tożsamości wymaga jeszcze jednej rzeczy. Oto przedstawiamy, pierwszy hymn Wielkiej Republiki Abbarstanu, powstańmy proszę wszyscy, oddajmy cześć fladze i wysłuchajmy hymnu:

<Na salę wchodzi chór który przy wspaniałej melodii rozpoczyna śpiewać hymn, pierwszą zwrotkę śpiewają dzieci, później wraz z dorosłymi resztę.>
Hymn Abbarstanu:

Nasz kraj wolny, niepodległy,
Co żył z wieku na wiek,
Jego dzieci wołają
Wolny, niepodległy Abbarstan.

O Allahu, Panie nasz,
Twe przesłanie o niezależności i wolności zapisane w naszych duszach jest.

Bądź trwały, ciągły i wieczny,
Wielki Abbarstanie.

Oto, bracie, flaga dla Ciebie,
Własnoręcznie tkaliśmy ją
Dniami broniliśmy jej,
Nocami nie spaliśmy,
Łzami swymi myliśmy ją.

Popatrz na nią, na te kolory
To jest symbol dany nam.
Niech błyszczy przeciw wrogom
Wieczna chwała nam.

Wszędzie śmierć jest taka sama,
Każdy ginie tylko raz,
Ale tylko ten szczęśliwy,
kto pracuje i umiera za swój kraj.

Pięknaś ty, ojczyzno nasza,
oj, droga ziemio bohaterów,
spadkobierczyni dawnej chwały -
niech ci zawsze szczęście sprzyja!
Długie lata czekaliśmy aby ten dzień nadszedł, lata niedoli, upodlenia i hańby, lata pogardy i wrogości, zbyt długo patrzeliśmy na cierpienie braci i sióstr, zbyt wiele naszej krwi przelewano w imię herezji i interesów tych, którzy na długo rozsiedli się na tronie Abbarstanu.
Ponieważ Wielka Republika Abbarstanu została ożywiona, tak też zostaje powołane odpowiednie stanowisko dla głowy państwa, która musi z uporem i determinacją reprezentować kraj, naród oraz jego interesy, do życia wraz z Abbarstanem zostaje powołane stanowisko Wielkiego Kanclerza Abbarstanu, jest to idealne rozwiązanie dla Republiki.

Cieszmy się bracia, niechaj fala radości obejmie cały kraj, niechaj także nasi bracia i siostry będący poza granicami naszej Ojczyzny, usłyszą nasz głos. Wróciliśmy! i silni jak nigdy idziemy po to co nasze!
Niech Allah nas prowadzi, bo wszystko co czynimy jest z jego woli.”

Po obradach Wielkiej Rady Abbarstanu udało nam się złapać Kanclerza Aziza i zadać mu kilka pytań na które chętnie odpowiedział.

Media: Dlaczego głowa państwa Abbarstanu nosi nazwę Kanclerza, dlaczego nie Król, czy coś w tym stylu?

Wielki Kanclerz Izmahir Aziz: Na to pytanie odpowiedź jest bardzo prosta.
Abbarstan był błędnie na samym początku interpretowany jako królestwo, jednak nigdy nie mieliśmy Króla, czy innego tego typu władcy, żadnego Sułtana, Kalifa itd.
Należy zaznaczyć, że jedynym Panem, Królem, czy innym najwyższym władcą Abbarstanu był, jest i będzie Allah, człowiek może zajmować jedynie niższe ziemskie stanowisko, aby wypełniać wolę naszego Pana i ku jego zadowoleniu, prowadzić Abbarów zgodnie z jego zamysłem.
Następnie, ponieważ przez wieki system polityczny w Abbarstanie przyjął charakter najbliższy Republice postanowiliśmy, że nazewnictwo będzie również odnosiło się do tego charakteru, jednak jego brzmienie musi być twarde i budzące szacunek, stąd właśnie decyzja o powołaniu stanowiska Wielkiego Kanclerza Abbarstanu.

Media: A co z tematem utraconych terenów?

Kanclerz: Cóż od razu pragnę zaznaczyć, i rozwiać wątpliwości, że Abbarowie na żadną wojnę nie idą.
Będziemy w sposób pokojowy i dyplomatyczny dążyć do odzyskania zabranych nam terenów, a na pewno znacznej ich części. Pojawią się także inne propozycje, aby nasi ludzie mogli chociaż w sposób łatwy i szeroko dostępny, udawać się do ziemi naszych przodków, zadbać o porzucone groby dawnych pokoleń i pomodlić się przy nich. Już wkrótce podejmiemy się pierwszych rozmów w tej sprawie z Afrenią. Albowiem w jej posiadaniu są nasze prowincje Ursana i Krtagar oraz wąskie pasmo dawnych terenów przygranicznych łączące te prowincje.

Media: Taki obrót spraw może zaniepokoić inne kraje, a może i cały świat, czy powinni bać się Abbarstanu?

Kanclerz: Nie widzę podstaw do strachu, jednak musimy oczekiwać szacunku. Abbarstan od samego początku istnienia, walczył głównie w obronie swojego ludu, wojnę z Afrenami rozpoczęli Zekowie, a my jako połączeni z nimi, zostaliśmy wciągnięci do pasma konfliktów. Nasz kraj nigdy nie był typem najeźdźcy, proszę sobie przypomnieć z historii jak wyglądały nasze relacje z regionem.
Byliśmy jednym z największych ośrodków handlu regionu, prowadziliśmy ożywiony handel i interesy od terenów Jagdlandu po Aquillę, a największe kontakty utrzymywaliśmy z Koionem i Altisem. Byliśmy postrzegani nie jako wrogowie ale jako partnerzy, jako lud z którym lepiej współpracować i budować lepszą przyszłość dla regionu. Oczywiście było też kilka konfliktów, na ten przykład weźmy konflikt z kozakami z dzisiejszej Czarnorusi, dzisiaj żyjemy we względnym pokoju, mimo że kiedyś ze strachu przed nami, woleli zaatakować na zachód, jednak ich ofensywa została przełamana i wyparliśmy ich z naszej ziemi. Inne kraje widząc, że wojny z nami generują więcej strat niż korzyści, postawiły na współpracę. Proszę pamiętać, że nigdy w historii Wikingowie z północy nie podjęli się żadnej ofensywy, czy wrogich działań wobec nas, to pozwoliło długo utrzymywać również z nimi korzystne relacje handlowe.

Media: Czyli Abbarowie będą teraz prowadzić akcję oczyszczania swojego imienia?

Kanclerz: Ująłbym to trochę inaczej, ale tak.
Przede wszystkim, chcemy pokazać, że my Szyici, jesteśmy nie tylko jedyną słuszną stroną Islamu, ale zawsze podchodziliśmy do innych z rozwagą i bez nadmiernych uprzedzeń, że to My byliśmy zawsze po stronie pokojowej egzystencji opartej na współpracy i handlu. Przypomnę, że to Sunniccy Zekowie omamieni szałem wojny, za wszelką cenę dążyli do wymordowania Afrenów. Zawsze ich głos podczas obrad władz krajowych, domagał się rozprawiania ze wszystkimi dookoła. My wiedzieliśmy, że tylko ze spokojnym podejściem do danej sprawy można coś osiągnąć, sposób chłodnej kalkulacji i myślenia okazywał się korzystniejszy niż zapaleńczy szał mordu.
Z tego miejsca chciałbym aby wszystkie narody świata, zrozumiały, że walczymy tylko w obronie tego co nasze, i chroniąc nasz naród. Jeżeli nie będziemy zagrożeni, będziemy dążyć drogą pokoju i współpracy z każdym kto będzie do tego chętny. Oczekujemy jedynie szacunku i przyzwoitego traktowania, bo wrogością odpowiemy tylko na wrogość.

Media: To teraz przed nami wiele pracy, zaprowadzenie porządku wewnętrznego i praca nad relacjami zagranicznymi.

Kanclerz: Zgadza się. Wraz z tak potężnymi zmianami, musimy rozpocząć wprowadzanie reform w administracji i ogólnie wewnątrz państwa. Na całe szczęście wszystko jest już przygotowane i będzie stopniowo wprowadzane, także nie ma obaw, przyszłość naszego kraju zapowiada się wspaniale. Dodam jeszcze na sam koniec, że nasz kraj chociaż do niedawna kojarzony był z negatywni rzeczami, tak teraz zamierza pokazywać się światu z jak najlepszej strony, tym samym przygotowano duże projekty związane ze stworzeniem raju turystycznego w Abbarstanie. Wkrótce zaczną pojawiać się szczegółowe informacje o tym, jednak nie wszystko naraz, nacieszmy się najpierw z odzyskania tożsamości i dobrego imienia.

Jak donoszą dalsze informacje, późnym wieczorem kilka godzin po ogłoszeniu odrodzenia Wielkiej Republiki Abbarstanu, przez kraj przechodzi fala radości, w wielu miejscach palone są flagi Takistanu jako symbol hańby, jednostki TOOPu w całym kraju rozwieszają flagi Abbarstanu, a z głośników i specjalnie przygotowanych samochodów rozbrzmiewa hymn i nawoływanie do udziału w tej masowej radości. Nadeszły wspaniałe czasy dla naszego narodu. Chwalmy Pana, albowiem to on sprowadził do nas Izmahira Aziza.
Allah Akbar! Niech żyje Kanclerz!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Program Świetlik- Etap 1 ukończony.


W tym miesiącu zakończono inwestycję elektryfikacji prowincji Madina.
Od dzisiaj w każdym domu i budynku prowincji jest prąd i wszystko co potrzebne do podłączania różnych przedmiotów elektrycznych.
Od teraz, każdy Abbar w Madinie może cieszyć się większymi możliwościami jakie płyną z tak znaczącego postępu. Następna prowincja w której ruszył proces elektryfikacji to Ferud-Abbar. Władze zapowiedziały, że pragną zwiększyć finansowanie inwestycji aby była ona realizowana w minimum dwóch prowincjach jednocześnie, co zdecydowanie przyspieszy doprowadzanie elektryczności do wszystkich obszarów i zakamarków Abbarstanu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zachód, czyli straty zamiast zysków.

Ostatnio dotarły do nas wiadomości, które mówią o porwanym przez piratów tankowcu niedaleko Krtagar, który kierował się do Mazargan. Na ten moment nie wiemy nic o losie 24 osób z załogi, piraci jeszcze nie wysunęli żadnych żądań. Jednak jedno co można powiedzieć na ten moment, to to że zachodni obszar regionu jest na tyle niestabilny, że tego typu inwestycje i umowy handlowe stają się mało zachęcające. Po naszej stronie regionu problem piractwa został zlikwidowany dawno temu.
Przesłaniem dla inwestorów, jest fakt, że lepiej inwestować w umowy z Wielką Republiką Abbarstanu leżącą w stabilnym obszarze regionu, i będącym na tyle silnym by chronić interesów swoich, jak i naszych wspólników oraz inwestorów. Jesteśmy gotowi zainwestować w rozbudowę infrastruktury związanej z wydobyciem i przetwórstwem ropy, jeżeli zajdzie taka potrzeba, w wyniku napłynięcia chętnych inwestorów, którzy uznają, że lepiej swoje ciężko zarobione pieniądze ulokować w Abbarstanie, niż w krajach nieodpowiedzialnych i nieradzących sobie z ochroną ludzi i mienia. Oczywiście zapraszamy do współpracy wszystkich z różnych branży, nie tylko ropą Abbarstan żyje.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podsumowanie:
-23mln Centrum Technologiczne -65/200mln
-2mln program „Twierdza” cz.1 -18/110mln
-4mln program „Patriota” -14/30mln
-Program „Świetlik”:
-7mln Etap 1: Madina -20/20mln – ukończone
-5mln Etap 2: Ferud-Abbar -5/45mln
-16mln doktryna „Nacisk na żołnierza” - 30/30mln
-6mln korona wirus 10/15mln
Razem: 63mln
Pozostało: 0.03mln

Ratesu
Gracz
Posts: 91
Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Ratesu » Mon Jul 06, 2020 5:24 pm

Królestwo Myrtany - TURA 5 (Maj)
Gracz: Ratesu
Ideologia: Monarchia parlamentarna, umiarkowana prawica, izolacjonizm
Przychód miesięczny: 115,638 - ~32% socjalu = 78,633 - 8,153 utrzymanie armii + 12,008 (tyle się ostało z poprzedniej tury)
Budżet: 82,488
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 25%, wystarczający 32%, maksymalny 42%
Rezerwa populacyjna: 168
Poparcie: 1,2
Duma: 1,1
Stabilność: 100%
Stolica: Khorinis

Myrtana Herald

Weszły w życie obostrzenia dotyczące koronawirusa
Od początku miesiąca do Królestwa Myrtany mogą wejść osoby, które przesłały do ambasady czy konsulaty Myrtany wyniki testów na koronawirusa, mając wynik negatywny, bądź zgodziły się poddać testom na koronawirusa na terenie Królestwa Myrtany oraz zapłaciły za te testy. Ambasady wydają specjalne pisma, wraz z pieczątką oraz odpowiednimi naklejkami, oznaczającymi przebycie testu i wynik negatywny albo udzielenie zgody na testy na terenie Myrtany. Naklejki będą posiadać specjalne kody QR i kody kreskowe. Do czasu wyników testów będą przebywały w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach. Na wsparcie tych miejsc przeznaczono 7 milionów. Rozumie się przez to sfinansowanie zakupu środków potrzebnych do utrzymania wymogów sanitarnych. Jednakże z uwagi na sytuację epidemiczną w Takistanie i Afrenii wprowadzono większy rygor, obywatele tych krajów muszą najpierw przetestować się we własnym państwie, a później jeszcze płatnie przetestować się w Myrtanie.

Na konferencji prasowej król Xardas wypowiedział się na temat koronawirusa. – My nie wprowadzamy obostrzeń, bo działaliśmy wcześniej, ale też to dzięki mądrości obywateli możemy cieszyć się wolnością, ograniczoną poprzez nas samych. – mówił król. Pokazał przykłady innych krajów, które zlekceważyły koronawirusa. Podał przykład Takistanu, który przeznaczył pięć razy mniejsze specjalnie przeznaczone środki na koronawirusa w poprzednim miesiącu niż Myrtana. – Mamy wielkie obawy o sytuację epidemiczną naszego regionu, jeżeli pomyślimy, że nie potrzeba wystarczających środków na walkę z koronawirusem i budżet przeznaczany na służbę zdrowia to udźwignie to błędne myślenie. Walczcie z koronawirusem, ale nie zaniedbujcie walki z innymi chorobami. – apelował do przywódców innych państw regionu.
Przetarg na dostawcę ropy naftowej
Ogłoszono przetarg, który może wyłonić dostawcę ropy od regionalnych wydobywców. Słowem klucz jest „może”, zastrzeżono, że jeśli żadna z propozycji nie będzię satysfakcjonująca, przetarg nie wyłoni nikogo, a Myrtana pozostanie przy obecnym dostawcu ropy. – Jeżeli uznamy, że żadna z ofert nie spełnia naszych oczekiwań i nie jest dla nas atrakcyjna to zrezygnujemy z wyłonienia dostawcy ropy z regionalnych wydobywców. Nie jesteśmy zdesperowani. – mówił doradca króla Xardasa ds. ekonomicznych. Szefem komisji przetargowej został właśnie doradca króla Xardasa ds. ekonomicznych. W przetargu wymaga się określenia procenta ceny rynkowej, po której będzie sprzedawany surowiec, a także proponowanej drogi dostaw oraz awarynej drogi na wypadek trudności z drogą dostaw, wskazaną jako pierwszą. Jeżeli przetarg wyłoni dostawcę, zostanie podpisana umowa na rok, z prawem opcji przedłużenia przez Myrtanę o rok. W umowie ma być zastrzeżony zakaz przerywania dostaw, niż krótkotrwałe problemy z infrastrukturą. Karą za przerwanie dostaw z innych powodów niż podane oznaczają karę w wysokości 15 milionów za każdy miesiąc braku dostaw. Dodatkowo premiowanym jest zabezpieczenie państwa, z którego jest wydobywca, bądź surowiec jest wydobywany, które m.in. określi dalsze działania w razie upadku wydobywcy, mającej na celu kontynuację wydobycia. Czas na zgłaszanie i przedstawienie oferty wynosi dwa miesiące, ale może zostać przedłużony o kolejne dwa miesiące.
Konferencja prasowa o sytuacji międzynarodowej
Król Xardas na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poruszono tematy polityki międzynarodowej oraz sytuacji w regionie Międzymorza. Na początku król Xardas mówił o temacie Zagorii i problemu zagoryjskiego. – Od dłuższego czasu widzimy co przynosi nam problem zagoryjski. Ta prowincja może być powodem przyszłej wojny, jak na razie powodem i wojną, która zostanie zaakceptowana przez świat. Widać, że działania idą w tym kierunku, wystarczy prześledzić ostatnie działania. Rośnie antagonizm obu stron. Jednak jedna ze stron pomyślała, że zamiast żołnierzami można załatwić sprawę, choć częściowo, w ramach referendum. I my ten pomysł wspieramy, wyślemy obserwatorów do tego referendum, daliśmy nasz czas w ONZ do zakomunikowania zamiarów. – zaczynał konferencję król Xardas. Pytany czy można uznać to za uznanie Zagorii odpowiedział. – Dalej jest to dla nas zbuntowana prowincja Czarnorusi. – zakomunikował król. Król został też zapytany o możliwe wysłanie królewskich wojsk, które mogłby zabezpieczać referendum. – Jeżeli dostaniemy mandat ONZ do takiego działania to tak, ale w innym przypadku to nie. Oczywiście, zabezpieczenie tego referendum przez państwo neutralne wiązałoby się z normalną kampanią, która będzie mogła pokazać mieszkańcom tej prowincji zalety i wady istnienia de facto jako odrębne państwo. – odpowiedział. Kategorycznie zaprzeczył pytaniom z tezą amerykańskich dziennikarzy, sugerującym, że Myrtana wspiera Zagorię w konflikcie pomiędzy Zagorią a Czarnorusią i będzie ją bronić podczas wojny. – Nic takiego miejsca nie ma i nie będzie. Jeśli ONZ nie da nam mandatu, bądź nas nie poprosi o to, żadna stopa żołnierza Myrtany w czasie służby nie postanie na ziemi tej zbuntowanej prowincji. – wyjaśniał. – Wątpię, że wynik będzie inny niż pomyśli władz zbuntowanej prowincji, jeśli ONZ nie da nam mandatu na obecność żołnierzy. Żołnierze neutralni dadzą poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom przeciwnym tych rządów i popierających powrót „do macierzy” oraz pozwoli im agitować przeciwko byciu odrębnym państwem. – odpowiadał na pytanie o prawdopodobny wynik. Był pytany o potencjalną wojnę po referendum, w którym mieszkańcy zbuntowanej prowincji zwanej Zagorią wyraziliby chęć bycia odrębnym państwem. – To będzie katastrofalne w skutkach, mieszkańcy będą tak zmobilizowani, żeby bronić kraju, że ziemia prowincji Zagoria będzie usłana trupami i powstanie także fala imigrantów, która trawi pewnie do Nas i będzie to nasz problem, a nie państw, które doprowadziły do wojny. Oczywiście można imigrantów wywieźć ciężarówkami, samolotami czy pociągami do Czarnorusi czy innych państw, ale będzie to dla imigrantów uwłaczające i nie zgodne z prawami człowieka, więc to odpada. – odpowiadał. Został też zapytany, jakby postąpił na miejscu władz Czarnorusi. – Nieoficjalnie poparłbym to referendum, dążąc do tego, aby ONZ wysłało misję pokojową, która będzie nadzorowała kampanie referendalną oraz referendum, wraz z obserwatorami. Starałbym się, aby kampania była prowadzona tak, aby obrzydzić władze komunistyczne i doprowadzić do umocnienia swoich, czyli czarnoruskich roszczeń. Pewnie też kazałbym dyplomatą być w stałym kontakcie ze neutralnym państwem, które wysyła obserwatorów do tego referndum. – odpowiadał. - Inaczej kiedy referendum będzie miało wynik po myśli władz komunistycznych, będzie bardzo ciężko Czarnorusi odzyskać te tereny, bo jak przekonać mieszkańców, którzy głosowali do bycia odrębnym bytem od Czarnorusi, do tego żeby chcieli być w tym państwie, to nie wykonalne. Jednakże na całe szczęście jestem władcą Myrtany, wspanialszego państwa, niż Czarnoruś. – kontynuował.

Poruszono też temat zmian w Takistanie, nazywającym się od teraz Wielką Republiką Abbarstanu. – Jeżeli obecną nazwę, barwy i flagę utożsamiano z porażką czy okupacją to nie jest to dziwne. Każdy kraj chce się szczycić swoimi barwami, swoją historią, zapominając o ciemnych kartach, to logiczne. – komentował tą zmianę król Xardas. Otrzymał pytanie o stosunek do Abbarstanu po zmianie nazwy. – Pozostanie ten sam, nie pobudzi to jakiegoś dodatkowego szacunku czy strachu przed Abbastanem. – odpowiadał. Pytany był też o roszczenia Takistanu do utraconych ziem. – Cieszą nas zapewnienia, że wojny o to nie będzie, ale wybranie drogi do zdobycia straconych ziem, może doprowadzić do wojny. – mówił.

Król Xardas wypowiedział się też na temat umowy handlowej z Jagtlandem. – Jeżeli chcemy być bezpieczni, to dobrze utrzymywać dobre relacje, a idealnym tego początkiem jest współpraca gospodarcza. – mówił. – Nie możemy żywić urazy ciągle i nie współpracować z Jagtlandem gospodarczo, bo utrzymywalibyśmy dalszą nienawiść i też sprawialibyśmy, że dalej Jagtland nie może się pogodzić z tym, że Myrtana jest niepodległym i suwerrenym państwem. – kontynuował. Dodał, że Myrtana jest gotowa do obrony swojego terytorium i dalej będzie się rozwijała w tym aspekcie. Przypomniał, że armia na początku roku przeszła specjalne szkolenia i na wakacje może przejść następne. – Jesteśmy gotowi finansowo wspierać w wakacje turystykę oraz wojsko. – ogłaszał.
Kolejne badania wód geotermalnych
Rozpoczynają się kolejne badania wód geotermalnych. Potencjalne miejsca zostaną wytypowane na podstawie posiadanej wiedzy i poprzez wywierty z poprzednich badań. Dzięki temu uda się wytypować potencjalne miejsca do wywiertów, gdzie temperatura wód geotermalnych może być wysoka i to dość niegłębokim poziomie. Wiedza z tych wywiertów pozwoli na oszacowanie miejsc do powstania elektrowni geotermalnej. Planowana jest współpraca prywatno-państwowa w sprawie budowy oraz późniejszego funkcjonowania.
Podsumowanie:
Elektrociepłownia w Vengardzie - 15 - 30/30 mln
Inkubator Technologiczny w Khorinis - 10 mln
Inwestycje MFI w regionie - 7 mln
Badania wód geotermalnych - 15 mln
Wsparcie dla przyjmujących zagranicznych do testów - 7 mln
Testy i sprzęt do walki z koronawirusem - 15 mln

Ostało mi się: 13,488 mln

User avatar
Marin
Posts: 142
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat Główny Gry

Post by Marin » Wed Jul 08, 2020 3:59 pm

Takistan/Abbarstan
Lud świętuje, gdyż wizja powrotu do dawnej potęgi jest czymś, co nakręci każdego Takistańczyka, czy Abbaryjczyka. Jednak za Wielkimi Słowami, muszą iść Wielkie Czyny, a sam przywódca wydaje się być bardzo wycofany w obliczu takiej deklaracji. Owszem, zapowiada odzyskanie ziemi, ale przywrócenie dawnych granic Abbarstanu (które rozciągały się od morza do morza jak historia głosi) wydaje się ograniczać do deklaracji, żeby można było spokojnie podróżować. Nie tego oczekują ludzie, zwłaszcza po tym jak Takowie prawie podporządkowali sobie na wyłączność dostawy ropy w regionie Międzymorza.

Dlatego przez ten dysonans między komunikatami władzy, a reakcjami ludzi (które są bardziej agresywne) i historycznymi przewidywaniami, powoduje, że wiele krajów na razie nie reaguje na te obwieszczenia. O ile Rosja czy Iran z uśmiechem na twarzach akceptują takie rozwiązanie, tak na przykład część krajów zachodnich (takich jak Polska, Kanada czy Rumunia) odmawiają używania nowej nazwy tego kraju, dalej posługując się w komunikatach nazwą Takistan.

Stabilność bez zmian
+0,2 do dumy
+0,1 do poparcia
Liczba wykrytych zarażonych w tym miesiącu: 646
INFO DLA WSZYSTKICH
To jest mega ważna wiadomość dla wszystkich krajów w regionie. Poruszcie ten temat w swoich komunikatach.Myrtana
Obostrzenia się dobrze przyjmują, ludzie cieszą się że władza w kwestii korony jest prokatywna. Chociaż zaczynają się nagłaśniać wypowiedzi, że być może było to zbyt agresywne działanie i nie wiadomo jak gospodarka na tym ucierpi.

Kwestia Zagorii powoduje wśród ludzi dysonans. Z jednej strony, Myrtana zawsze była krajem neutralnym i najlepszą formą neutralności jest nie angażowanie się w żaden konflikt. Z drugiej strony, wojna na południu wydaje się być kwestią czasu i Myrtana być może będzie musiała jakoś zareagować. Z trzeciej, są relacje międzynarodowe, w których Myrtana staje okoniem wobec swoich partnerów i sojuszników spoza Międzymorza.
Abbarstan może namieszać w regionie i kiedyś zmusić kraj do podjęcia działań. Czas pokaże.
Relacje z Jagdlandem dalej są zapalnym punktem w polityce wewnętrznej kraju i ludzie ciągle nie są pewni, podobnie jak z Zagorią, czy lepiej jest kooperować czy się odcinać, ale w większości bardziej jednak skłaniają się ku temu drugiemu.

Stabilność: bez zmian
-0,1 poparcia za akcje międzynarodowe
Liczba wykrytych zarażonych w tym miesiącu: 103
Czuowiek GM

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

Post Reply