When Diplomacy Fails - temat główny gry

Tutaj toczy się gra główna PBFa.
Post Reply
User avatar
Edek
Posts: 340
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Mon Jun 03, 2019 7:48 pm

POCZĄTEK TURY 7 (LIPIEC 2019)

CzerSat News:
Nie tylko wojna targa Międzymorzem, albowiem oto nadchodzą duże zmiany polityczne w regionie Morza Zielonego i Karmazynowego. Mowa tu przede wszystkim o wyborach prowadzonych w Devrekani i Asyryjskiej Republice Gaary. Ekspertów nie zaskakują wysokie wyniki partii nacjonalistycznych, nawołujących do budowy potęgi militarnej i walki o swoje wpływy. Wedle specjalistów jest to normalne zachowanie w sytuacji poczucia zagrożenia paradoks w tym, że zagrożenie dość dramatycznie eskaluje, gdy wiele tego typu rządów zbierze się w jednym miejscu. Dodatkowo nadchodzą również przyśpieszone wybory w Sakuarno, które deliketnie rzecz ujmując nie cieszą się popularnością pośród armii i byłego już obozu rządzącego. Aktualnie pozbawionego przywódcy. Dodatkowo o zmianie władzy mówię się w Trakonii – sędziwy Diego Alvarez nie był widziany od miesięcy, a wszystko zaczyna wskazywać na to, że już wkrótce pożegna się z tym światem.
ObronaPRO
Zgubić można wszystko... ale okręt?!
Od kilku godzin dochodzą nas niepokojące informacje. Według forów militarystów takich jak militaryphotos.net czy grup fejsbukowych zajmujących się tematyką wojskowości, od kilku godzin - jeżeli nie dni – zaginąć miał pływający pod banderą Republiki Sakuarno okręt wojskowy uczestniczący w blokadzie Guazuviry. Choć informacje są szczątkowy nikt z władz Sakuarno nie skomentował jeszcze wydarzenia. Sam rzecznik MSZ konsekwentnie odmawia w sprawie komentarza. Na jednostce pływa jednak kilkadziesiąt osób... ich los - pozostaje nieznany.

User avatar
Anubis
Gracz
Posts: 424
Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Anubis » Tue Jun 04, 2019 4:34 pm

Republika Altis - Tura 7
Gracz - Anubis
Ideologia- Nacjonalizm, ograniczona demokracja
Socjal: minimalny 20%, wystarczający 27%, maksymalny 37%
Przychód na turę- 47.3mln + 20.1mln (Przedsiębiorstwa) = 67.4mln – 27% (Socjal) = 49.2mln – 14mln koszt utrzymania sprzętu =35.2mln
Budżet- 0.8mln + 35.2mln = 36mln + 12mln (handel jednorazowy) = 48mln
Przyrost Naturalny- 19 (obecnie ilość rekrutów 87)
Duma Narodowa: 1.8
Poparcie Przywódcy: 2.0
Stolica- Pyrgos
Data: Lipiec 2019Wiadomości „Głos Altis”


Utworzenie Komisji Nadzoru Inwestycyjnego i Finansowego.
Niektóre z ostatnich szerokich inwestycji, które próbowano wprowadzić w naszym wspaniałym kraju, okazały się częściowo nieudane. Inwestycje na które wydano wiele milionów na początku tego roku, zostały rozkradzione lub zagospodarowane w fatalny sposób przez różne osoby, co poskutkowało stratą pieniędzy i brakiem efektów w niektórych inwestycjach. Dobrym przykładem może być tutaj, kilkanaście milionów przekazanych na inwestycję w rozwój lokalnych przystani oraz modernizację floty rybackiej.
Nasz przywódca, w związku z podjęciem walki z wewnętrznymi wrogami Wielkiej Republiki Altis i jej wspaniałego narodu, zapowiedział szereg zdecydowanych działań przeciwko przestępcom, zdrajcom i wichrzycielom, jak również walkę na wielką skalę z korupcją i resztą przestępczości. Pierwszym krokiem było wprowadzenie kary śmierci dla ciężkich przestępstw, drugim jest powołanie specjalnej komisji nadzoru inwestycyjnego i finansowego. Komisja będzie pilnować, żeby pieniądze przeznaczone na rozwój naszego kraju, na inwestycje i wsparcie dla inwestorów i przedsiębiorców, były wykorzystywane w konkretnym celu, a nie jakimś innym, pojawią się określone warunki i zasady funkcjonowania finansowań i inwestycji, które będą przekazywane zainteresowanym w momencie starania się o pieniądze na otworzenie własnej działalności, czy na rozwinięcie lub wsparcie już funkcjonującej. W skład komisji oprócz podstawowych urzędników, wejdą także wysokiej rangi funkcjonariusze Falangi, a także specjaliści od księgowości, ekonomi, finansów i bankowości. Arystion Anavras zapowiedział, że nie będzie pobłażania wobec tych, którzy swą arogancją i chciwością, niszczą starania swoich rodaków w budowaniu Wielkiego Altisu i dążenia do polepszania swojej sytuacji życiowej. Wobec ludzi którzy, nazywajmy rzeczy po imieniu, rozkradają pieniądze, szerzą korupcję, lub celowo wydają je na sprzęt lub usługi, o mocno zaniżonych kosztach i jakości tylko po to, żeby więcej pieniędzy, z niezgodnych z prawem działań, zostało w ich kieszeniach, będą wyciągane konsekwencje. Od tej pory wszelkie inwestycje, dotacje i dofinansowania będą pod ścisłą kontrolą KNIiF.


Umowa z Gaarą podpisana.
W tym miesiącu doszło do zawarcia umowy z Republiką Gaary obejmującej dostawy Altiańskiej ropy na południe, a także na dostawy węgla do Altis. Wiemy, że cena węgla z Gaary jest o wiele bardziej opłacalna niż od dotychczasowych dostawców. Dodatkowo w ramach współpracy, na Altis przybędą instruktorzy wojskowi z Gaary, ich zadaniem będzie przeszkolenie i poszerzenie wiedzy naszych żołnierzy z nowych dziedzin działań zbrojnych, tym razem dotyczących działań defensywnych, w tym efektywniejszej budowy umocnień i walki w ich obrębie.


Umowa z Iszwalem. Nagroda za krew, pot, łzy i poświęcenie.
W ostatnim dniu zeszłego miesiąca, doszło do podpisania oficjalnej umowy między Republiką Altis a Republiką Iszwalu. Umowa ta jest fundamentem szeroko pojętej współpracy i bez wątpienia da obu stronom korzyści, a także oparcie w tych niespokojnych czasach. Oto treść umowy:
Skasowałem Edek
Przywódca Wielkiej Republiki Altis, Arystion Anavras stwierdził, że Altis jeszcze nigdy w swojej historii, nie było tak silne i tak znaczące w regionie jak jest obecnie, może być tylko coraz lepiej. Umowa z Iszwalem jest bez wątpienia zasłużoną nagrodą za niesienie pomocy tym którzy byli skazani na zgubę. Zapowiedział również, że Altis zmierza do stabilizacji regionu i będzie zawsze głosić potrzebę spokoju i bezpieczeństwa, aby wszystkie narody regionu mogły się rozwijać w harmonii i współpracy, jednak w każdej chwili Altis będzie gotowe do natychmiastowej odpowiedzi, jeżeli dobro narodu Altis, jak i jego interesy będą kiedykolwiek zagrożone lub niszczone przez potencjalnych wrogów.


Rozwój turystyki cz.1
W tym miesiącu rusza program rozwoju turystyki na Altis. Według informacji zostanie przekazane 15mln na reklamę Altisu jako raju dla turystów, renowację hoteli, atrakcji turystycznych, zabytków, szlaków, dróg rowerowych itd. oraz dofinansowania na rozwój i wsparcie dla sektora turystyki. Zbyt długo Altis skupiało się na rozwiązywaniu konfliktów i udziale w regionalnym wyścigu zbrojeń, odkładając na bok tak ważny aspekt jak potencjał turystyczny. Teraz Altis będzie pokazywane jako miejsce warte odwiedzin, a turyści będą witani jak przyjaciele. W tym miesiącu realizowanay jest część 1 z planu rozwoju turystyki, pogłoski mówią, że takich części ma być minimum 10, a mogą nawet zostać na stałe uwzględnione w wydatkach z budżetu państwa.
(Wrzucam przykładowe filmiki pokazujące w jakim klimacie są reklamy Altis. Przedstawione jako bajeczne miejsca na urlop z rodziną oraz pełne wspaniałych doznań miejsce na wypad ze znajomymi. Oczywiście to tylko przykłady, bo reklamy będą się zmieniać i rozwijać na lepsze wraz z kolejnymi inwestycjami w rozwój turystyki):
https://www.youtube.com/watch?v=CtEp4PZHsv8
https://www.youtube.com/watch?v=ce13MRrUfpgPodsumowanie:
-5mln odbudowa Stratis – 34/72mln
-1mln naprawa uszkodzonego sprzętu wojskowego – 13/31mln
-0mln naprawa Horneta – 0/23mln
-0mln naprawa okrętu – 4/20mln
-1mln dla rodzin poległych i rannych żołnierzy, dla rodzin poszkodowanych w kataklizmie – 4/55mln
-6mln dla Gaary
-15mln program rozwoju turystyki cz.1
-20mln doktryna Umocnienia – 20/32.5mln
Razem:
48mln
Pozostało:
0mln i 87 ludzi

User avatar
rince
Game Master
Posts: 664
Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by rince » Thu Jun 06, 2019 8:23 pm

Image
Islamska Republika Takistanu

Inwestycje tury 0:

Poszukiwanie surowców - 15 mln - nazwa mówi sama za siebie, prowadzimy badania geologiczne na terenach Meduny, Ferud-Abbar i Gamsar
Budowa szkolnictwa technicznego - 10 mln - Przemysł potrzebuje wykwalifikowanych robotników i średniej kadry zarządzającej, usługi potrzebują ludzi z podstawowym pojęciem. W Zagrabad i kilku większych miastach tworzymy wielokierunkowe technika szkolące kadrę, która będzie tworzyć podstawę gospodarki. Dostosowujemy prawo, czyli dajemy technikom najszersze uprawnienia, jak to tylko możliwe, tak żeby dużej części nie chciało się iść na studia, tylko pracowali od 19-20 roku życia. Studia mają być dla elity.
Dofinansowanie rolnictwa wysokotowarowego - 10 mln - dofinansowujemy inwestycje w mechanizację rolnictwa, prowadzone przez rolników z odpowiednio dużymi gospodarstwami, co najmniej 15 ha.
Wsparcie dla firm usługowych i handlowych - 6 mln - środki zostają przeznaczone na gwarancje na preferencyjnie oprocentowane linie kredytowe w państwowych bankach dla przedsiębiorców z branży usług, w tym handlu, przeznaczone na inwestycje. Warunkiem jest wcześniejsze istnienie firmy przez 5 lat, zatrudnianie co najmniej 10 pracowników oraz wykazanie wzrostu obrotów w ciągu ostatnich 2 lat.

Pozostaje mi 270,225 mln
Pułkownik Abdullah Aziz
Prezydent i Przewodniczący Naczelnej Rady Wojskowej
Islamskiej Republiki Takistanu


Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642

User avatar
rince
Game Master
Posts: 664
Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by rince » Thu Jun 06, 2019 11:56 pm

RENAMENT:


Zakłady które pozostały na terenie RWN:


F.E.Dzherzynski Worker's Coal Mines/2 (3,4) mln/Wydobycie węgla/Gindezern 2 mln/Sasuv 0 (1,4) mln
W turze 7 - 1,2 mln, 8 – 1,6 mln
V.I.Lenin Worker's Ore Mines/2 mln/Wydobycie rudy żelaza/Zaaddawubb 1mln, Skava 1 mln
W turze 7 - 1,5 mln, 8 – 1,8 mln
Y.V.Stalin Worker's Rare Metal Mines/2,0 mln/Wydobycie rud molibdenu/Krapdukor
W turze 7 - 1,6 mln, 8 – 1,9 mln
Karl Marx Worker's Ironworks/3(4,7) mln/Huty/Skava 2,4 mln, Skuva 0,6(2,3) mln
W turze 7 - 1 mln, 8 – 1,5 mln, 9 – 2 mln
Friedrich Engels Worker's Chemical Plant/2,2(4) mln/Zakłady chemiczne/Sasuv
W turze 7 - 0 mln, 8 – 0,8 mln, 9 – 1,2 mln, 10 – 1,8 mln
Rini Tele Worker's Clothing and Fabric Works/2,3 mln/Skuva 1,2 mln, Skava 1,1 mln
W turze 7 - 1,7 mln, 8 – 2 mln
Kim Il Sung Worker's Precision Works/2,6(3,9) mln/Części mechaniczne/Skava 2,6 mln, Skuva 0(1,3) mln
Od razu całość
Communism Worker's Machine Building Plant/1(3,25) mln/Maszyny/Sasuv
W turze 7 – 0,8 mln, 8 – 0,9 mln
Central Food Distribution Administration/0,7 mln/Sklepy spożywcze/Stolica po równo
Od razu całość
Central Commmon Goods Distribution Administration/1 mln/Sklepy przemysłowe/Stolica po równo
Od razu całość
Central Tourism Administration/0,5 mln/Hotele/Stolica po równo
W turze 7 - 0 mln, 8 – 0 mln, 9 – 0,2 mln, 10 – 0,4 mln

Teraz mała instrukcja obsługi. Jak widać, sporo się oberwało tym przedsiębiorstwom. Koszty odbudowy będą wielgie, będę je losował na wniosek osoby uprawnionej. Nawet te resztki przedsiębiorstw które się ostały mają zerwane łańcuchy dostaw, zerwane połączenia logistyczne, zerwane kontrakty. Żeby się ogarnąć, potrzebują czasu, stąd mniejsze dochody w pierwszych turach po wojnie.
Zakłady którym się oberwało mają podane docelowe wartości dochodu w nawiasach.
UWAGA: te wartości obowiązują tylko jeśli będziesz kontynuował dotychczasowy, oparty na niewolniczej sile roboczej, protekcjonizmie i gospodarce centralnie sterowanej. W przypadku przejścia na inny system gospodarczy, te wartości będą się zmieniać, możliwe że w dół. Żeby te zakłady w ogóle przeżył w warunkach konkurencji, każdy z nich wymaga kilkudziesięciu milionów nakładów.
Jak widać, brakuje kołchozów na liście. One już od jakiegoś czasu były przygotowywane do częściowego urynkowienia i przekazania części zysków rolnikom, co za tym idzie są w tej chwili spółdzielniami i wliczają się do SEP. Zaraz wylosuję powodzenie reformy rolnej.

SEP KRWN wynosił 25,514 mln. Losowanie 65,7 i 72,2 (na dochodzenie do siebie), i mamy w turze 7 - 8 mln, 8 - 10 mln, 9 – 15 mln.
Teraz powodzenie reformy rolnej – 58,1. To nam dodaje 2 mln, a zatem finalnie twoje dochody z SEP to w turze 7 – 10 mln, 8 – 12 mln i 9 – 17 mln.
Na któreś z powyższych losowań może służyć punkt szczęścia, ale wtedy nie będzie go na losowania kosztów odbudowy zakładów. A przysługuje tylko dlatego że sytuacja wyjątkowa.
Tym samym łączny dochód RWN w turze 7 to 22,1 mln, lolololololo
Oczywiście cyferki powyżej powiększą się o efekty odbudowy, ale to najwcześniej od tury 10.


Szanowni Złodzieje i Okupanci:

Po pierwsze, musicie się zdecydować co robicie z ziemią i wszystkim co na niej. Było to wszystko własnością państwa KRWN i przeszło na własność waszych państw, za wyjątkiem ziem kołchozowych, które były państwowe, ale oddane w użytkowanie spółdzielniom rolniczym, podmiotom de facto prywatnym.
Więc tak. Najpierw decydujecie co robicie z populacją, niewielką ale jednak mieszkającą na waszych nowozajumanych terenach. Następnie, co robicie z istniejącymi firmami, zarówno spółdzielniami rolniczymi jak i zakładami przemysłowymi. Tu przypomnę że te zakłady nie spełniają żadnych waszych norm. Wszystko jest starsze od Jerzego Urbana, wypadki, niechlujstwo, ogólny dramat. Każdy z tych zakładów wymaga inwestycji, albo zrobienia wyjątków w prawie.
Dlatego, jak również z powodu że zostały te zakłady dramatycznie odcięte od gospodarki w której funkcjonowały, a często od części samych siebie, jakiekolwiek dochody dopiero od tury 9 – ich wysokość będzie zależna od tego co zrobicie. Te liczby w nawiasach to tylko części dawnego potencjału, dla orientacji.
Dostaliście też jakieś ośrodki wypoczynkowe tudzież sklepy państwowe – to wszystko jest w waszej gospodarce bezwartościowe, ale i tak musicie coś z tym zrobić.

Zakłady które przeszły do Iszwalu:
Kopalnia węgla/d. Gindezern/(0,8 mln)
Kopalnia diamentów/d. Gindezern – do dokończenia potrzeba min. 60 mln, zacznie działać po wydaniu min. 15 mln.

Zakłady które przeszły do Koionu:
Kopalnia rud żelaza/d. Zaaddawubb/(1 mln)
Kopalnia boksytów/d. Qytet/(3 mln)

Zakłady które przeszły do Aquilii:
Kopalnia rud Molibdenu/d. Krapdukor/(2,1 mln)


Iszwal:

Dochody z SEP to docelowo 12 mln. Do tego będzie póki co 8 mln pomocy – od diaspory, od organizacji międzynarodowych, od Sorosa czy kogo tam. Turystyka się dopiero pojawi.
Ale. Port to Iszwalu okno na świat, bez niego gospodarka jest mocno upośledzona. A port jest zablokowany, do tego niemała część miasta leży w ruinie. Do czasu odblokowania i odbudowy SEP Iszwalu jest ograniczony, z początku o połowę, do 6 mln, a zatem w turze 7 łączny dochód to 14 mln.
Pułkownik Abdullah Aziz
Prezydent i Przewodniczący Naczelnej Rady Wojskowej
Islamskiej Republiki Takistanu


Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 74
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Marin » Sun Jun 09, 2019 2:35 am

Image

Gaara - TURA 7 (lipiec)
Gracz: Marin
Ideologia: Stan przejściowy
Przychód miesięczny: 79,365 + 5,1
Budżet: 85,239 - 27,025 (Socjal 32%) - 8,80932 (sprzęt) +0,784 = 49,405
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 27%, wystarczający 35%, maksymalny 42%
Przyrost naturalny: 24 osoby
Stolica: Nowa Niniwa
Duma narodowa: 1,6
Poparcie: 1,6
Zapas żołnierzy: 103 osoby

Przemowa Sargona 1 lipca, puszczona w TV i radiu:
Obywatele i Obywatelki. Zwracam się do was dziś, odnosząc się do recesji która uderzyła w nasz kraj. Nie będę wam opowiadał o tym o ile procent zmalało nasze PKB, o ile wzrosło bezrobocie, ponieważ każdy z was widzi to na ulicach i w waszych portfelach. Zamiast tego przedstawię wam projekt "Manna" który ma na celu poprawienie naszego poziomu życia i naszej gospodarki.
Projekt ten wiąże się z dużymi kosztami, ale są to koszty które państwo jest gotowe ponieść, aby wydobyć nas z otchłani recesji. Na najbliższy kwartał są zaplanowane wydatki budżetowe na sprawy gospodarcze, sięgające 100 milionów!
Pierwszym projektem będzie rozbudowa portu w D'alqlob. Projekt ten pochłonie 20 milionów. Pierwszeństwo w udziale w dotacjach będą miały te firmy, które w ramach budowy zwiększą liczbę zatrudnionych. Ta rozbudowa jest nam potrzebna, ale powody omówię za chwilę.
Drugim projektem będzie sprawa naszych nabytków terytorialnych w obszarze nazwanym "Nowe Terqi", na pamiątkę jednego z Asyryjskich miast. Niewykorzystane przez komunizm ziemie są zamieszkałe przez ludzi, którzy nie rozumieją zewnetrznego świata. Dlatego też zdecydowałem o przeprowadzeniu wśród tych ludzi ankiety. Ci którzy będą chcieli zostać, otrzymają opiekę medyczną i edukację, a także obywatelstwo Gaary. Ci którzy będą woleli wrócić do RWN, zostaną tam przewiezieni wraz z dobytkiem. Te tereny, których bogactwo naturalne czeka na wykorzystanie, trafią do Asyryjskich rolników. Jednak nie dotrą oni do pustostanów, bo już teraz pracujemy nad kontraktami nad dostarczeniem do przyszłych osiedli mieszkaniowych mediów i usług sanitarnych. Firma która podejmie się takiego działania otrzyma bezzwrotną pożyczkę, pod warunkiem wypełnienia ustawionego terminu wykonania pracy. W przypadku niepowodzenia, na firmę spada obowiązek zwrotu pożyczki w wysokości 60% otrzymanej kwoty, rosnące o 10% w każdym kolejnym miesiącu opóźnienia.
Jest jeszcze jedna ważna kwestia. W tym miesiącu odbędą się podwójne wybory. Na prezydenta i parlamentarne. Bracia i siostry, czas chwycić ster kraju w swoje ręce. Korzystajcie z prawa do głosowania które uzyskaliśmy. Wybierzcie najlepiej odzwierciedlających wasze poglądy polityków. Zgodnie z zapowiedziami na początku tego roku, będę składał rezygnacje ze stanowiska prezydenta. Daniel Qawila, którego kojarzycie z akcji ratunkowej podczas tsunami będzie kandydował z ramienia Asyryjskiej Partii Demokracji na to stanowisko. Jeśli taka będzie decyzja narodu, z chęcią podejmę się funkcji premiera, jednak w związku z tym nie mogę kandydować w żadnych wyborach. Ale będę wspierał moich przyjaciół z APD w ich kampanii, słowem i czynem.
Z mniej ważnych, ale przyjemniejszych wieści to trwają właśnie rozmowy z RWN w sprawie nie tylko współpracy gospodarczej, ale i inwestycyjnej. Władcy RWN podobnie jak my widzą w D'alqlob potencjał na rozwój i ich okno na świat z którego żal by było nie skorzystać, a sam ich rynek jest chłonny i otwarty na inwestycje z naszej ojczyzny, o co aktualnie zabiegam. Dlatego właśnie zamierzamy rozbudować port, aby był on niczym Wrota Starożytnego Babilonu, sprowadzające dobra do głębi Międzymorza.
Ostatnim tematem jaki poruszę będzie festiwal muzyki organizowany przez Ministerstwo Kultury. Odbędzie się on we wrześniu, a występować będą nie tylko lokalne zespoły, ale Ministerstwo chce również zaprosić twórców z naszej licznej disapory, aby w Nowej Niniwie rozbrzmiał śpiew wszystkich Asyryjczyków, niezależnie od miejsca w którym przebywają. Na polach pod naszą stolicą rozbrzmi różnorodny śpiew, młodych i starych, tych którzy się tutaj wychowali i tych, którzy o Gaarze słyszeli z opowieści. Festiwal będzie trwał trzy dni, w związku z tym ministerstwo Edukacji wydało zgodę, aby szkoły mogły wybrać jeden z tych dni, aby zorganizować wycieczkę szkolną aby uczniowie mogli posłuchać na żywo naszej kultury.
Dziękuje Wam wszystkim za uwagę i do zobaczenia przy urnach.

Sposoby na jaki reklamowana jest Gaara:
1. Dotacje na promocje artykułów które będą informować o pokoju w regionie i festiwalu muzyki.
2. Spot reklamowy:
Poczekalnia na lotnisku. Siedzą trzy osoby i nawiązują rozmowę:
- Dokąd Pan jedzie?
- Zdobywać górskie szczyty, podziwiać piękne krajobrazy i spróbować oryginalnej, góralskiej kuchni (kiedy to mówi, krótkie klipy z uśmiechniętymi ludźmi robiącymi to co opowiada przewijają w tle). A Pani?
- Opalać się na plaży, a wieczorami słuchać opowieści przy ognisku i jeść pieczonego tuńczyka karmazynowego (to samo co u faceta się dzieje gdy opowiada)
- A ja chce zobaczyć rydwany a potem idziemy z tatą na pokaz samolotów! - dorzuca mały chłopczyk.
Podchodzi kobieta:
- Dokąd państwo jadą?
Razem:
- Do Gaary!
Biała tablica z kolorowym napisem: "skosztuj każdego życia w Gaarze"
3. Promocje atrakcji turystycznych Gaary w biurach podróży.
Ankieta dostarczona do obywateli KRWN/RWN mieszkających w Gaarze:
Czy chce Pan/Pani (wybierz jedno):
a)Zostać przetransportowanym na terytorium zarządzanym przez kontynuatora KRWN, RWN, zatrzymując posiadaną narodowość?
b)Zostać obywatelem Gaary, pozostając na jej terytorium, zrzekając się obywatelstwa RWN?
Wraz z ekipami które będą rozdawać te ankiety przyjdzie paru tłumaczy, którzy będą gotowi wyjaśniać wszystkie nieścisłości. Same ankiety są oczywiście przez tych tłumaczy przetłumaczone.

Wsparcie wyborów oznacza nie tylko drukowanie kart i organizowanie komisji, ale również plakaty i akcje reklamowe (ulotki rozdawane na mieście, te sprawy) które będą zachęcać ludzi do głosowania w nich.

Program "Manna":
Lipiec: Rozbudowa Portu w D'alqlob/Promocja zagraniczna Gaary/Infrastruktura w Nowe Terqi/Centrum Technologiczne - 40M
Sierpień: Organizacja Festiwalu/Budowa infrastruktury w kraju/Inwestycje międzynarodowe/Naprawa zniszczeń D'alqlob - 44M
Wrzesień: Centrum Technologiczne/Inwestycje Międzynarodowe/Infrastruktura w Nowe Terqi - 30M
Rozwiązania inne: obniżenie poziomu rezerw obowiązkowych(Sierpień), narracja Banku Centralnego o niskiej racie kredytów w ciągu najbliższych miesięcy (wrzesień)

//Na razie nie ma wydatków na Festiwal, bo odbędzie się on we wrześniu. Na chwilę obecną Sargon generuje hype na wydarzenie a MK prowadzi rozmowy z muzykami i firmami od nagłośnień i imprez masowych.

Wydatki:
CT: 10M (54,44/66,66)
Rozbudowa portu w D'alqlob: 20M
Promocja zagraniczna: 5M
Infrastruktura terytorialna: 5M
Wybory: 4M
ATGM: 5M (8,59/31/42)
Asyryjska republika Gaary - Sargon Kaliti viewtopic.php?f=7&t=169

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
rince
Game Master
Posts: 664
Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by rince » Mon Jun 10, 2019 11:26 pm

Podsumowanie gospodarcze tury 0:

Takistan:
Poszukiwanie surowców - 15 mln – 91 - nieduże złoża węgla kamiennego w Gamsar, eksperci mówią coś o przewidywanych dochodach rzędu 1 mln/miesiąc dla państwowej kopalni
Budowa szkolnictwa technicznego - 10 mln – 35 – 2,2%
Dofinansowanie rolnictwa wysokotowarowego - 10 mln – 65 – 1%
Wsparcie dla firm usługowych i handlowych - 6 mln – 78 – 0,8%
Koniunktura to 1% (85) a turystyczna 2,5% (42), a więc razem mamy 5% i 2,5%.
SEP przed: 42,500+7,500 = 50,000
SEP po: 44,625+7,688 = 52,313
Pułkownik Abdullah Aziz
Prezydent i Przewodniczący Naczelnej Rady Wojskowej
Islamskiej Republiki Takistanu


Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642

KacBR29
Gracz
Posts: 34
Joined: Thu Mar 03, 2016 5:46 pm
Location: Małopolska
Contact:

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by KacBR29 » Wed Jun 12, 2019 10:26 am

Image
Koion Hellenon - Tura 7

Gracz: KacBR29
Ideologia: Nacjonalizm, ograniczona demokracja
Poparcie przywódcy: 1,7
Duma Narodowa: 1,8
Socjal: minimalny 25%, wystarczający 30%, maksymalny 40%
Kasy: 118,732 mln
W tej turze 30%.
Dostępne: 83,112 mln
Stolica: Hellon
Dostępni ludzie: 37
Przyrost naturalny: 15 Ludzi na miesiąc.

Ogłoszenie Komitetu ds reintegracji ziem Scytii Międzymorskiej.


Ustawa w sprawie organizacji nowo zajętych ziem przyłączonych do Koionu.
1. Całość nieruchomości przechodzi pod zarząd Koionu.
2. Na okres 6 miesięcy zezwala się osobą zatrudnionych w zakładach na terenie nowo zajętych ziem na pozostanie.
3. Cała ziemia rolna leżąca na nowo przyłączonych ziemiach zostaje przejęta przez Koion i na nowo rozpalcerowana zgodnie z zapisami ustawy kolonizacyjnej.
4. Osoby dotychczas będące obywatelami RWN a mieszkające na nowo przyłączonych terenach zostaną stopniowe przeniesione do RWN. Przeniesienie odbędzie się z poszanowaniem wszelkich praw. Osoby te mogą zabrać np cały swój majątek. Przewidujemy na to okres pół roku.
W dobrej woli przekażemy dodatkowe 10 mln na odbudowę RWN w tym roku.
5. Równocześnie osoby pracujące w zakładach znajdujących się na nowo przyłączonych terenach mogą pozostać w celu przekazania zakładów nowym właścicielom, otrzymają za to wynagrodzenie.
6. Każdy obywatel RWN mieszkający na nowo przyłączonych terenach jest zobowiązany do zwrotu broni, amunicji,ładunków oraz wybuchowych, jeżeli takie posiada lub ma wiedzę o nich.
Ustawa dot majątku.
-Ziemia Rolna zostanie rozparcelowana zgodnie z zasadami ustawy kolonizacyjnej.
Prywatyzujemy wszystkie zakłady przemysłowe na naszych nowych terenach, postępowanie wygląda następująco:
-Do zakupów zakładów przemysłowych upoważniamy firmy zagraniczne, które mają doświadczenie z daną dziedziną przemysłu oraz
są obecne na rynku co najmniej 5 lat.
-Zakłady są sprzedawane zgodnie z rzeczywistą wartością.
-Działalność tych firm przez pierwsze 2 miesiące nie są objęte podatkami.
Ustawa Kolonizacyjna.
1. Rolnictwo:
-Ziemia rolna. Każdy obywatel Koionu będący rolnikiem dostanie 50 HA ziemi rolnej na nowych terenach z 30% dostępnej ziemi na nowych terenach. Oferta potrwa do wyczerpania zapasów.
-Zostają zorganizowane bezpłatne kursy dla ludzi chcących zostać rolnikami.
-To tgzw pierwszy etap rolniczy trwający 2 miesiące.
-20% dostępnej ziemi rolnej o powierzchni 300 HA zostaje rozpalcerowane między zagraniczne firmy i korporacje na drodze licytacji.
-50% pozostałej ziemi rolnej ulega zamrożeniu na cele rolnicze, osadnicy i firmy mogą zgłaszać chęć wykorzystania tej ziemi na cele inne niż rolnicze. Ma to na celu ochronę rolnictwa w samym Koionie.
2. Osadnictwo:
Zostaną wyznaczone miejsca do lokacji wsi/osad/miasteczek na terenach Scytii. Na ich potrzeby powstaną drogi, połączenia internetowe, elektryczne i wodociągowe, szkoły/szpitale, cała potrzebna infrastruktura, w ramach możliwości będziemy
starali się adaptować dawną infrastrukturę KRWN, ale również lokować osady na podstawie obecnych już miejscowości. W tych lokacjach każda rodzina Koiońska posiadająca co najmniej jedno dziecko lub małżeństwo w wieku 18-24 lat i chcące się osiedlić dostanie działkę. Ten etap potrwa 3 miesiące.
3. Kolonizacja rozszerzona:
Po okresie 2 miesięcy dla rolnictwa i 3 miesięcy dla osadnictwa ogłoszony zostanie program kolonizacji ze sprowadzaniem kolonizatorów z zagranicy.
-Do tego etapu typujemy następujące osoby, muszą być to osoby białe z co najmniej jednym dzieckiem, muszą również nabyć podstawy Greckiego. Do tego programu typujemy następujące kraje:
Z Regionu: Aquilia, Atlis. Pierwszeństwo.
Ze Świata: USA, Australia, Nowa Zelandia, RPA(Afrykanerzy), Kraje Europy Zachodniej, Polska, Grecja, Serbia, Węgry, Słowacja, Czechy.
Preferowane zawody: Rolnicy, Pracownicy Fizyczni, Sklepikarze/Drobni Przedsiębiorcy, osoby z pełnym wykształceniem średnim/zawodowym/technicznym między 18-24 rokiem życia.

Każda rodzina dostanie przydzieloną działkę w mieście/wsi. Każda Rodzina z zagranicy przejdzie proces rekrutacyjny kończący się podstawowym egzaminem
z Greckiego. Następnie finansujemy budowę domu i budynków gospodarczych oraz lot do Koionu. Osady zamierzamy budować przy użyciu technologi drukarek 3D i tanich ekologicznych materiałów oraz po przez adaptowanie do warunków XXI wieku budynków po KRWN. Rolnicy dostaną dofinansowanie 5000$ na rozwój.
Dodatkowo każda rodzina dostanie po przybyciu jednorazowo 2000$. Nastąpi okres wstępny trwający pół roku, w którego czasie nasi urzędnicy będą obserwować rozwój osadnictwa i skuteczność poszczególnych osadników. Dzieci osadników zostaną w ciągu tego półrocznego okresu objęcte edukacją szkolną.
Po tym okresie każda rodzina dostanie obywatelstwo Koionu, będzie się to jednak wiązać z porzuceniem dawnego. Następnie, zostanie przyznane obywatelstwo Koiońskie. Osadnicy ci będą zwolnieni przez okres 1 roku z wszelkich
zobowiązań wobec państwa. Na kolejny rok zostaną objęci podstawowymi zobowiązaniami związanymi z ubezpieczeniem zdrowotnym. Po tym okresie zostanie ustalony dla nich podstawowy, podatek dochodowy obowiązujący w Koionie.

Docelowo planujemy zasiedlić nowo przyłączone tereny populacją w granicach 10 000 osób.

Aby, z realizować ten cel planujemy przeznaczyć w sumie 100 mln. Aby zrealizować cele związane z lokowaniem m.i.n osad oraz budową podstawowej infrastruktury, w tym miesiącu wydajemy 30 mln.


Konferencja prasowa Vaberiosa w sprawie nowej ekologicznej ustawy.
Jak wiadomo, klimat na świecie się zmienia. Nie wolno powiedzieć, że problemu nie ma, globalne ocieplenie jest globalnym problemem. Widać to na całym świecie.
Susze, tornada, gwałtowne burze, ulewy czy huragany. Te problemy nie omijają również naszego regionu. Politycy, zwłaszcza ci z zachodu mówią o tym problemie. Niestety, żaden z nich nie podjął dotąd radykalnych działań, obawiając się, jak to się mówi, o swoje siedzenie i poparcie w wyborach. Zapominając przy tym, że kolejne pokolenia będą ich za to przeklinać.
Koion z całą świadomością nie zamierza iść tą drogą. Chcemy pokazać przyszłym pokoleniom, że można podjąć odważne decyzje i że będą one działać z dobrym skutkiem. Dla wszystkich!
Wiemy, że nasza inicjatywa nie wiele zmieni, wszak globalni truciciele w postaci, chociaż by Chin, Indii, Szeregu państw Afrykańskich kończąc w końcu na Bangladeszu, za nic mają przyszłe pokolenia, czy to trując oceany i zaśmiecając morza. Ale również produkując jeszcze więcej szkodliwych substancji i wypuszczając je do atmosfery.
I mówię to dlatego, że jako człowiek żyjący na tej planecie, mam prawo oburzyć się na taki stan rzeczy. Czas zacząć zmiany, zacznijmy je jednak od siebie.
Zostaje ustanowiona ustawa o wolnym prądzie. Co to oznacza? W skrócie ty albo lokalna społeczność o ile używacie ekologicznych źródeł energii, odnawialnej możecie produkować dla siebie prąd, i jest on dla was.
Tak nie przesłyszeliście się drodzy państwo. Cały ekologicznie wyprodukowany prąd jest wasz i tylko wasz. Wasz prąd jest za darmo. Nadwyżkę możecie sprzedać sąsiadowi albo naładować samochód elektryczny.
Możecie nim również podgrzać wodę albo wykorzystać jak tylko chcecie. Możecie część przesłać do firmy i tym samym zaoszczędzić kolejne pieniądze.
Możecie uniezależnić się od firm energetycznych. Wasze rachunki spadną, a wszystko to z korzyścią dla naszej planety.
Mam nadzieje, że inicjatywa ta zostanie zauważona w innych krajach i tam również zostaną wprowadzone podobne, nowatorskie i proste rozwiązania.
Zapisy ustawy o wolnym prądzie.
-Każdy obywatel o ile używa ekologicznych źródeł energii odnawialnej, to znaczy. Wody, Słońca, Wiatru oraz Ziemii (Energia Geotermalna) ma prawo do produkcji prądu.
-Wyprodukowany przez obywatela prąd jest jego własnością i ma prawo dysponować nim wedle swojego uznania.
-Od teraz spółdzielnie mieszkaniowe mogą starać się o dofinansowanie dla kolektorów słonecznych czy mini farm wiatrowych.
-Równocześnie osoby niezrzeszające się do tej pory w spółdzielniach mogą założyć takową w celu produkcji prądu na potrzeby lokalnej społeczności.

Na dofinansowanie dla takich spółdzielni, których zakupy zostaną przeznaczone na kupno m.i.n wiatraków czy kolektorów słonecznych przeznaczamy 10 mln.
Zastój w turystyce.
"Zanotowaliśmy duży spadek usług turystycznych, jak nie trudno się domyślać stan ten został wywołany działaniami wojennymi w regionie. Mimo zapewne dużego rozgoryczenia, zwłaszcza wśród obywateli, dla których turystyka była głównym źródłem dochodu, jesteśmy pełni realistycznego
podejścia. Ostatnio w naszym regionie doszło do natężenia dużej ilości konfliktów zbrojnych. Stąd można powiedzieć, że nawet same operacje na terenie KRWN nie wpłynęły znacząco na naszą turystykę.
Na wiele z wojen nie mieliśmy wpływu. Zasadniczo spadek turystyki i tak by nastąpił, a jego symptomy
zaczęły się już w momencie kryzysu na Stratis. Eksperci oceniają, że jeżeli do Sierpnia w regionie sytuacja się poprawi, to wówczas powinien powoli zwiększać się ruch turystyczny w regionie.
Jeżeli zaś chodzi o naszych obywateli, którzy ucierpieli na tym kryzysie, to nasz rząd dokonując wielu reform, przygotował grunt pod taką ewentualność. Dzięki, chociażby ustawie o swobodnym handlu każdy obywatel może
iść rzucić aktualną pracę i bez zbędnej papirologi podjąć się innej, równie ważnej i korzystnej działalności gospodarczej.
Do tego dochodzi sprawa kolonizacji i trwałego scalania nowych terenów z Koionem. Zdobycie nowych terenów dało nam potężne możliwości rozwoju. Na nowej przestrzeni potrzebne będą usługi takie jak chociażby transport publiczny, odbudowa infrastruktury czy budowa i zagospodarowywanie innych elementów, bez których nowoczesne państwo nie może funkcjonować.
Praca więc jest, strata jednego źródła dochodu nie oznacza, że nie ma innych. Każda praca jest ważna i przynosi korzyści.
Poleganie zaś tylko na jednej gałęzi gospodarki to olbrzymi błąd, przed którym musimy się wzbraniać. Przykład, chociażby Wenezueli gdzie spadek cen ropy pogrążył w kryzysie cały kraj, jest tego dobrym przykładem. Rozwijajmy innowacyjne i różne sektory gospodarki. Gorąco was do tego zachęcamy."
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
"Na sam koniec pragniemy przedstawić nową oficjalną mapę naszego kraju. Granice zostały zatwierdzone przez wszystkie strony procesu pokojowego podczas obrad w Arkadii.
Tym samym Koion Hellenon zyskuje trzy nowe prowincje. Niżej zamieszczamy mapę i opis zmian nazw prowicnji.. Nowe nazwy zostały zaczerpnięte od specyfiki każdego regionu. Dytikia oznacza wysunięty zachód, Efforas żyzne ziemie, a Giapotamos oznacza teren leżący za rzeką, w tym przypadku za rzeką Elba."
Ckule-> Dytikia
Zaadaawup -> Efforas
Quyet -> Giapotamos
Image

Wydatki:

-10 mln dla RWN.
-30 mln naprawa infrastruktury/cele związane z zintegrowaniem infrastruktury Koionu i nowo przyłączonych terenów.
-30/100 mln, Kolonizacja 1 Etap.
-10 mln, dofinansowanie dla spółdzielni mieszkaniowych (patrz ustawa o wolnym prądzie).

Pozostaje: 3,112 mln.

Ratesu
Gracz
Posts: 72
Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Ratesu » Wed Jun 12, 2019 11:05 am

Image
Republika Devrekani - TURA 7 (LIPIEC)
Gracz: Ratesu
Ideologia: Demokracja, konserwatyzm
Przychód miesięczny: 81,061 - ~30% socjalu = 56,7427 - 19,296 utrzymanie armii + 12,5 (sprzedaż Galila dla Qilinu)
Budżet: 49,9467 mln
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 22%, wystarczający 30%, maksymalny 40%
Przyrost naturalny: ok 2500 osób rocznie/ do wojska 12 osób miesięcznie
Stolica: Hevropolis
Duma: 1,5
Poparcie: 1,4
Sanai Otaşgirī

Trudne pół roku dla Związku Mędrców
Sondaże są bezlitosne dla Związku Mędrców, nie przegrają z Partią Wolności, lecz z Teraz My! co dla nich może być bardzo bolesne. Nie można się dziwić, bo ZW ten rok nie rozpieszcza. Początek roku, deszcz asteroid, ale potem uderza tsunami, które, patrząc po tempie pozbierania się, uderzyła najbardziej w Devrekani. Wtedy też zachwiała się, grząska już, równowaga, w postaci blokady wyspy Stratis i próby dostania się z pomocą humanitarną przez marynarki wojenne Devrekani i Amestris. Wtedy ugruntował się ten sojusz i też nastąpił atak balistyczny na terytorium kraju przez Republikę Koionu. Obecny premier z ramienia Związku Mędrców zachował się wyrachowanie, bo ani nie zaatakował Koionu (co było w tamtym czasie dla naszego kraju końcem żywota), ani nie zemścił się na greckiej mniejszości, a nawet wydał rozkaz ochrony ich przed bojówkami Teraz My! gdyby nie ten rozkaz, doszłoby do wielkiej bitwy, ale żandarmeria przy pomocy plutonu piechoty rozdzielił dwie strony.
Gospodarka po tsunami nie zdarzyła się odbudować, zanim dostała kolejny cios w postaci recesji. Spowodowało, że turystyka dogorywa, ponieważ główna jej podstawa upadła. Decyzja zaangażowania w Iszwal, która z czasem odbiegła od standardów humanitarnych walk, a stała się rzezią niewinnych, którzy możliwe, że staliby się tarczami w obronie Iszwalu. Wycofanie się można uznać za udane, ale nie uchroniło ono przed utratą wizerunku Devrekani i niewykorzystanie szansy dla giełdy. Z drugiej strony trzeba spojrzeć na otoczenie geopolityczne, nacjonalistyczni Grecy. Odizolowanie się od problemów regionu jest niemożliwe, kiedy uderzenie może nastąpić w każdej chwili. Działania na rzecz umocnienia się i nie bycia odosobnionym w potencjalnej wojnie z Koionem, wychodzą Związkowi Mędrców średnio. Bądź co bądź, nie można uważać, że kierunek jest zły, który Partia Wolności by zmieniła, powracając do czasów izolacjonizmu, ale przy innych warunkach geopolitycznych, zaś Teraz My! populistycznie obiecuje zmiany dla dobra Persów, ale ich problemem, który zapewne zostanie wykorzystany w kampanii, to radykalność i porywczość, trzeba pamiętać o działaniach ich bojówek, która jeśli są kontrolowane będą problemem wizerunkowym, a jeśli nie są sterowane to jeszcze większa kompromitacja, wszakże Teraz My! może nie uciec od swojej przeszłości. Poza tym Partia Wolności straciła przewagę i możliwe jest, że nie pokaże się jako partia na te czasy. Zaś Związek Mędrców, ciężki czasy, których oni są twarzą, choć funkcjonuje rząd jedności narodowej, dzięki któremu notabene ZM zyskał w oczach wyborców, ale są w narożniku i mogą tylko kontrować, broniąc się. Pomóc może międzynarodowe spotkania Persów, coroczne wydarzenie, które integruje Persów, Parsów i też innych wyznawców zaratusztrianizmu z całego świata. Głównie dla młodzieży.
Devrekani TV

Światowe Dni Młodych Persów
Jak zawsze na sierpień przy okazji święta Shahrevar. Jest to okazja do spotkań dla wielu młodych wyznawców zaratusztrianizmu i też Persów, Parsów innej wiary. Wspólne modlitwy, koncerty i inne zabawy integrujące. Na otwarciu ma pojawić się też premier Shaheen Tehrani. Nie obędzie się też bez ceremonii z okazji święta dla czci Shahrevara, jednego ze Amesza Spendów. Miejscem tegorocznego odgrywania dni będzie Hevropolis. Miasto przygotowuje jak zawsze miejsca namiotowe i kuchnie polowe. Też na swoje barki organizację biorą świątynie wiecznego ognia.
Spotkanie przedstawicieli Izraela i Devrekani
Nowy prezydent i przedstawiciele nowego rządu Izraela przybyli do Devrekani. Był też obecny przedstawiciel producenta Namerów, który wraz z ministrem obrony Izraela rozmawiał z ministrem obrony narodowej Arteshbod Seyyedem Veisi. Prezydent Izraela rozmawiał z premierem Tehranim oraz później z przewodniczącym Satrapii Rostamim. Odbyło się też spotkanie ministrów spraw zagranicznych.
Program High-Tech powiększa się o ekologiczne autobusy
Przez pół roku Uniwersytet Hevropolis i Behistun będą dostawały po 3 miliony miesięcznie jako liderzy projektu ekologicznych autobusów i minibusów niskopodłogowych, na tenże projekt. Firmy biorące w tym udział muszą albo mieć większościowy udział w akcjach perski, bądź posiadać fabryki w SSE High-Tech. Przez pierwsze dwa miesiące mają zostać przeprowadzone analizy dot. napędu ekologicznego (czy napęd biogazowy, CNG, elektryczny, wodorowy albo hybryda i jeśli tak to jaka). Istnieje możliwość przedłużenia finansowania projektu o kolejne pół roku z 4 milionami miesięcznie, jeśli teraz pieniądze nie zostaną zmarnowane i będzie widać postępy. Później, minimalnie 80% produkcji przy wartości 75% produkcji i całościowy montaż w Devrekani.


Game Jam daje skutki
Gra zwycięscy pierwszego perskiego Game Jamu osiąga bardzo dobre recenzję podczas beta testów i na różnych branżowych pokazach. Otrzymuje też nagrody dla najlepiej zapowiadającej się gry. Promuje je też na różnych wyjazdach Minister Polityki Gospodarczej. Mimo że do premiery jednak daleko, stworzył on studio, które pracuje prężnie i wspierane przez państwo może dużo ugrać oraz zwojować na rynku. Inne gry z tego game jamu też swoje osiągają.
Podsumowanie
KNFE - 0 mln - 2/15
Światowe Dni Młodych Persów - 10 mln - 10/20
High-Tech (projekt ekologicznego autobusu) - 3mln
Umowa z Izraelem - 1 mln - 13,0469/214,26
Program Lazer - 9 mln (czyli modernizuję 6 Namery, w sumie dwa plutony)
Naprawa Namera i Merkavy - 4 mln
CT - 22,2 mln - 44,4/66,6
Zostało: 0,7467

User avatar
Edek
Posts: 340
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Sat Jun 15, 2019 4:51 pm

- Kontynuacja walki z przestępczością cieszy lud, choć powoli zaczynasz się dobierać do dupy własnym ludziom, ze Złotej Falangi, póki co wpadają płotki, ale co będzie jeżeli wpadną duże ryby?
- Altis praktycznie z mety stał się głównym eksporterem ropy na południu regionu, to jest gigantyczny sukces, ale zaczyna blaknąć, bo ludzie się do tego przyzwyczaili, dodatkowo nie uderzyła Cię recesja, co jeszcze bardziej rozleniwia Altian.
- Umowa z Iszwalem to suckes, Altis odrzucił już w oczach praktycznie wszystkich szaty tego gorszego greckiego państwa. - Kontrolujesz praktycznie cały zachód Morza Karmazynowego, gdyby Arystion zechciał to może kontrolować naprawdę wiele. A wpływy w Iszwalu staną się podstawą do stałej obecności Altisu na kontynencie.
- Anubis jesteś dzieckiem szczęścia, to już wiemy, za całokształt WiELkiEGo AltiSu
+0,2 do poparcia
+0,2 do dumy

- Turystyka i jej rozwój idzie średniawo, więcej info w gospodarczym
- Ale pojawia się problem – bo oto Arystion zdaje się nie być do końca słownym. Obiecałem pieniądze dla weteranów, a tymczasem programy socjalne są mocno niedofinansowane, a lud to widzi i mu się to bardzo, ale to bardzo niepodoba. Choć malkonentów jest mało, to zapewne dalsza polityka tego typu będzie niosła ze sobą kolejne mhm.. zatrute owoce.
-0,2 do poparcia


Gaara:
- oj, oj ludzie źle reagują na recesję, bo u Ciebie jest ona faktycznie dosć mocna. Z tej okazji samej
-0,2 do poparcia
- Projekt poszerzenie portu, zwłaszcza w wariancie współpracy z Persami i z Altianami jednak cieszy się dużym uznaniem pośród ludzi, jako coś faktycznie perspketywinczego.
- Ludzie z RWN w sumie to nie wiedzą, co mają robić – problem się nie rozwiązuje.
- Ała, fatalny rzut – ludzie partię kojarzą faktycznie z Sargonem który był jej twarzą, a decyzję o oddaniu władzy w systemie semi-prezydenckim no to jest odważne, ale Sargon faktycznie miał poparcie libków. Pytanie czy nowy człowiek zdoła przekonać tych niezdecydowanych? Sondaże zdają się powątpiewać, a wzrostu poparcia decyzja nie przynosi.
Reszta to gospodarka

Koion Hellenon:
- No podbój dokonany, można dzielić ziemię tak? No otóż nie do końca, ale zobaczymy co powiedzą ludzie i co powie świat.
- Szalejąca prywatyzacja, co może pójśc nie tak? Zobaczymy przy podsumowaniu.
- Masowe wywłaszczenia spółdzielni równiny na rzecz koiońskich rolników których... nie ma? Ale o dziwo dużo ludzi chce zostać kolonizatorami co ratuje Cię przed rozjebaniem sobie ryja...
- Ale mało kto jest zainteresowany rolą na Twoich nowych terenach, zgłasza się kilka osób głównie z Czarnorusi, no i co ciekawe z Jaglandu? - a konkretniej to jedno wielkie konsorcjum.
- Lud nie jest zainteresowany zesłaniem do tego kraju raju jakim jest równina, urzędy swiecą pustakami, a wnioskó jest za mało – repopulacja się nie uda, a na pewno nie tym programem.
- Teraz będzie śmiesznie, bo do zapomogi ruszają no nie zgadniecie kto? Mieszkańcy północnego Sahrani, a nawet Zagorii – no i ruszają tłumnie lol. A jak wiemy Grecy średnio lubią komunistów, nawet tych byłych :P
-0,1 do poparcia przywódcy
-0,1 do dumy narodowej

- Eko..co kurwa? Globalne ocieplenie to spizeg, a przynajmniej tak myśli większosć nacjozwierząt. Sam program jest ciekawy, zobaczymy co na to powie gospodarka przy podsumowaniu.
- No kurwa, oferujesz turystycznym szejkom regionu pracę z pługiem? Varberiosa pojebało chyba – ludzie są konkretnie wkurwieni na recesję która ich dotyka w znaczącym stopniu. Z tej okazji pod parlamentem zaczyna się budować pierwsze w tej sesji miasteczko namiotowe o wdzięcznej nazwie „Koion – (nie) kraj i nie raj”, przy okazji łeb podnoszą resztki opozycji które widzą okazję do szarpnięcia czegoś.
- 0,2 do poparcia
- 0,2 do dumy


Devrekani:
- Związek Mędrców zaczyna gryźć własny ogon, widać wypalenie tej partii – faktycznie są w narożniku, a los następnej kadencji cały czas się waży. Z kim jednak zmierzą się mędrcy? Z pacyfistami czy z nacjonalizmem który sam rozbudzili? Kogo wreszczei poprą żydzi?
- To jest twoje święto z tytułu cechy? Wychodzi nadspodziewanie dobrze, z całego świata ciągną do Ciebie „persowie” - zapewne wygeneruje to jakiś dochód, a dodatkowo:
+ 0,1 do poparcia
+ 0,2 do dumy

- Mizianie się z żydami niestety przechodzi bez echa, a to dość dużo wydarzenie :/
- Reszta gospodarka, nie interere mnie to
- Ale no jest recesje :3 i Devrekani oberwało niestety rykosztem, co prawda nie jest tak źle jak za miedzą w Koionie, ale kwikczysz kolego i ludzie są wkurwieni
- 0,2 do poparcia

Ares
Gracz
Posts: 555
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Ares » Tue Jun 18, 2019 10:29 am

Republika Qilin - TURA 7
Przychód miesięczny: 105,73
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 23%, wystarczający 28%, maksymalny 35%
Budżet: 105,173 - 28%(29,448) = 75,725 - 16,24 + 42,70 = 102,185

No. 1 Qilin prezentuje!

Recesja uderza w Międzymorze.
Wiadomości zaczniemy od wiadomości z regionu. Według informacji które ujrzały światło dzienne, w większości krajów doszło do sporej recesji gospodarczej, miliony dolarów strat to dotkliwe przypomnienie o tym, że kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Na szczęście ta burza rozbiła się o żelazną konsekwencję z jaką Rada Pięciu swoimi słusznymi decyzjami broni tak przedsiębiorców jak i zwykłych obywateli, przed konsekwencjami politycznych turbulencji.
Powinniśmy być dumni, nasz antyczny system pokazał poraz kolejny, że tam gdzie inni tracą, my jesteśmy w stanie zyskiwać i bogacić się, mimo wzbierającej burzy. Żeby pokazać jak wielka jest skala upadku niektórych państw, można spojrzeć choćby na naszego rywala, Koion Hellenon. Kraj ten, żyjący z finansów i turystyki zaliczył bowiem spadki rzędu 5% w SEP i 15% jeśli chodzi o SEP turystyczny i gdyby nie dramatyczna próba ratowania sytuacji, straty byłyby jeszcze większe.
Najwidoczniej beztroscy neonaziści z Koionu Hellenonu nie przewidzieli, że ich wymachiwanie mieczykiem sprawi że zaczną tracić pieniądze.
Nasz kraj tymczasem w tym samym czasie zdołał nie tylko ominąć recesję, to jeszcze wyprzedził przy tym resztę państw, notując 10% wzrost w SEP! Tak doskonałych wyników można próżno szukać w ciągu ostatnich 10 lat w naszym kraju.
Na tym jednak nie koniec. Już wkrótce współpraca z trzeźwo myślącymi narodami Międzymorza, takimi jak Altianie, którzy nawiasem mówiąc, bardziej przez szczęśliwy zbieg okoliczności, jakim było odkrycie wielkich złóż ropy, niż przez chłodne kalkulacje uniknęły recesji, z mężnymi Gaaryjczykami oraz sprytnymi Persami, z którymi już teraz budujemy wspólnie Centrum Technologiczne, które pozwoli nam się stać potentatem jeśli chodzi o nowoczesne technologie w przemyśle wojskowym, choć i nie tylko, gdyż też będziemy mogli wspomóc innowacyjne rozwiązania kreowane w naszym kraju. Obecnie też świeżo wyzwolona Republika Iszwalu, zakrwawiona acz zwycięska, stanie się też celem naszej ekspansji gospodarczej. Jesteśmy też otwarci na resztę świata, jak poczuli obywatele Republiki Amestris, izolacja źle działa na państwo jak i jego obywateli.
Impas rozmów pokojowych z Amestris?
Niestety mamy też niezbyt szczęśliwe wiadomości, Republika Amestris mimo początkowych sukcesów jeśli chodzi o ustalenie warunków pokoju pomiędzy Republiką Amestris i Republiką Iszwalu, Daiszoto stwierdził że może ignorować dalsze rozmowy. Mimo wielokrotnych prób uzyskania jakiejkolwiek decyzji od lidera Amestris, ten stwierdził że nie musi w żaden sposób na nie reagować, powodując impas. Prowadzone są rozmowy z Republiką Altisu i Republiką Iszwalu co dalej jeśli impas się utrzyma, a Daiszoto nie przestanie pogrywać.
Wedle nieoficjalnych informacji, w trakcie rozmów coraz częściej rozważana jest opcja militarna, którą szczególnie mocno jest proponowana przez przedstawicieli z Altisu. Najwyraźniej ta opcja jest też brana i przez nas Qilińczyków, gdyż potwierdzona została oficjalnie informacja że do Republiki Iszwalu trafił batalion zmotoryzowany. Prezydent Zheng podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami powiedział:

Code: Select all

Rodacy! Stajemy przed niełatwą decyzją, która musi być jednak podjęta, zwiększamy swoją obecność militarną w Republice Iszwalu, to smutna konieczność. Nigdy nie jest łatwe wysyłać synów Qilinu poza bezpieczny dom, jednak w obliczu ewidentnego braku zainteresowania prowadzeniem dalszych rozmów, jesteśmy zmuszeni wręcz by odpowiednio zareagować! Bradley King! Nasza cierpliwość choć wielka, nie jest wieczna! Jeżeli nie podejmiesz dalszych działań w kierunku pokoju, będziemy zmuszeni wraz z naszymi partnerami z Republiki Altisu i Republiki Iszwalu, sprowadzić do Twojego kraju to, co Ty sprowadziłeś Iszwalowi. Nie uchroni Cię Moskwa, nie uchroni Cię horda fanatyków, nie uchronią Cię uciekinierzy z KRWN! Opamiętaj się, zanim stracisz poparcie tych których obiecałeś bronić. Granie na czas nic Ci nie da, bo gdy czas się skończy, żadne błagania o litość i pokój nie zatrzyma pochodu naszych wojsk. Zwracam się teraz do obywateli Amestris, zastanówcie się poważnie, czy chcecie pozostać w izolacji, niszcząc powoli swój kraj, czy może wolicie pokój, którego ewidentnie Bradley King wam dać nie chce. 
Miejmy zatem nadzieję, że Daiszoto pójdzie po rozum do głowy, a jeżeli nie on, to chociaż jego obywatele.
Image

Image

Gadu-gadu: 44945409

Post Reply