When Diplomacy Fails - temat główny gry

Tutaj toczy się gra główna PBFa.
Post Reply
User avatar
Marin
Gracz
Posts: 49
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Marin » Mon Apr 08, 2019 9:38 pm

Image

Gaara - TURA 3 (marzec)
Gracz: Marin
Ideologia: Stan przejściowy
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 25%, wystarczający 33%, maksymalny 40%
Przyrost naturalny: 24 osoby
Stolica: Nowa Niniwa


Przemowa Sargona związana z Iszwalem:
Obywatele i Obywatelki. Kiedy obejmowałem ten urząd, nikt nie spodziewał się tak drastycznych wydarzeń jakie wydarzą się w Międzymorzu. Zaczynając od wojny domowej w Sakuarno, a kończąc na niedawnych wydarzeniach w Iszwalu, wydawać by się mogło że świat dookoła nas zaczyna się pogrążać w ogniu.
My, obywatele Gaary, zbudowaliśmy naszą tożsamość na wierze chrześcijańskiej. Podobnie jak starożytni chrześcijanie, byliśmy atakowani i poniżani. Dzisiaj jednak z dumą możemy patrzeć na kraj który zbudowaliśmy, kraj który nie tylko potrafi się bronić, ale dba o interes swój i swoich obywateli. Kraj który jest silny i który może uważać się za posiadającego silnych partnerów.
Dlatego dzisiaj, kiedy u naszej granicy stoją ludzie pokrzywdzeni przez wojnę, należy im pomóc. Niezależnie od tego, jakie mamy na ich temat poglądy, nie możemy zagłuszać naszego sumienia, które nakazuje nam pomóc temu, który przyszedł do nas z prośbą o pomoc. Okażmy ten ludzki gest, na przekór tym którzy kiedyś znęcali się nad słabszymi, pokażmy że jesteśmy lepsi od Osmańskich oprawców z przeszłości.
Kiedy mówię do was te słowa, specjalne schronienia powstają na granicy z Iszwalem. Wpuszczenie tych ludzi byłoby zbyt dużym wysiłkiem do przyjęcia naraz, dlatego zdecydowaliśmy się na przejściowy obóz na granicy. Jednak dalej Ci ludzie potrzebują wsparcia. Koce, śpiwory, drobne zabawki, słodycze, wszystko to będzie mile widziane. Wszystko co potraficie dać, zostanie przekazane dla tych, którzy stracili wszystko w wyniku wojny. Temat Iszwalu nie jest jeszcze zakończony, ale możemy spróbować zakończyć cierpienie ludzi którzy stoją na naszej granicy. Zwracamy się też do instytucji międzynarodowych z prośbą o pomoc, organizacje takie jak Czerwony Półksiężyc, Czerwony Krzyż czy Doktorzy bez Granic będą mile widziani w naszym kraju, gdyż te organizacje niosą pomoc każdemu kto jej potrzebuje.
Natomiast jest jeszcze inna kwestia. Jak możliwe już wiecie, Amestris podczas walki z Iszwalem stosuje taktykę zalewania kanałów benzyną oraz podpalania ich. Efekty takich działań wszyscy widzieliśmy na filmach, które obiegają świat, który prawie jednomyślnie potępia to działanie. Mieszkańcy D’alqlob mogli wyczuć niedawno silniejsze wstrząsy. Mam potwierdzenie od Instytutu Geologicznego Gaary, że były to wyniki eksplozji w kanałach w Iszwalu. Siła tych wybuchów jest tak duża, że przenoszą się na nasze terytorium, powodując wstrząsy ziemi. Nasi eksperci są zgodni, że kolejne wstrząsy mogą być o większej sile, a co za tym idzie mogą zacząć powodować szkody na terenie Gaary.
Dlatego zwracam się bezpośrednio do Daiszoto Bradleya… Przestań. Nie niszcz swojego sąsiada, aby osiągnąć swój cel. Nie zostawiliśmy was w walkach z KRWN, stanęliśmy po waszej stronie. Nie niszcz naszej ziemi, ani naszych relacji. Niezależnie od Twojej decyzji, organizuję na terenie D’alqlob dodatkowe szkolenia dla Obrony Cywilnej, jak również zwiększam nabór chętnych w tej instytucji.
Na sam koniec swoje słowa kieruję do obu stron biorących udział w wojnie. Stół do negocjacji w Gaarze jest cały czas gotowy. Cały czas jest szansa, aby wyjść z tej sytuacji, aby ograniczyć rozlew krwi po obu stronach.
Asyryjska republika Gaary - Sargon Kaliti viewtopic.php?f=7&t=169

Posiadacz orderu Harcerza

User avatar
Edek
Posts: 265
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Tue Apr 09, 2019 9:25 pm

Gaara:
- Welll, well, well... chrześcijańskie miłosierdzie wobec bliźnich, niby wpisane w fundamenty wiary, a jednak nie do końca będące tym co chcą robić Gaaryjczycy względem muzułmanów. Opór w społeczeństwie jest duży, ale póki co na całe szczęście dla Sargona malkontenci nie dominują, ale zauważalnie zbierają szyki.
- Sargon plusuje faktem iż de facto zachamował uchodźców w Iszwalu zajmując jego część, ale budowy tam nawet prowizorycznych ośrodków uchodźczych to wydatek rzędu 8mln, muzułamnie z Gaary sfinansują 2mln z tej kwoty, reszte musi wyłożyć rząd i te decyzja ma już swoich przeciwników, zwłaszcza, że do kraju przybywają kolejni ranni z walk.
- Zbiórka dla Iszwalczyków to umiarkowany sukces, część ludzi faktycznie chce pomóc i zasypywać podziały, część wręcz przeciwnie większosć datków pochodzi od muzułmanów.
- Bezpośrednie zagrożenie Gaary to jest coś co nie podoba się Twoim, a Amestris nie powinna narażać Gaary, a to właśnie robi przeprowadzając deratyzację sieci kanalizacyjnej, a raczej sieci podziemnych tuneli i jaskiń sięgającej wedle powszechnej wiedzy samego Daglobar. Ludzie oczekują, że Amestris ogarnie pizde.
- Apel Sargona trafia do wielu, zwłaszcza tych którzy popierali go wcześniej, ale i szeroko pojmowanej lewicy i środowisk ojca samego Sargona - tutaj odbierany jest pozytywnie, zwłaszcza, że Sargon zdaję się opowiadać w swoich działanich bardziej za wschodnimi, aniżeli północnymi sąsiadami.
- Ale to nie jedynie do których ów apel trafia, w kilku miejscach w kraju gromadzą się wiece poparcie dla samego Amestris których organizatorem jest świeżo powstała Partia Chrześcijańskiego Odrodzenia Gaary z swoim przywódcą Cyrusem Uru na czele. Sama organizacja wydaje się zyskiwać na postępującym podziale społecznym mocno na znaczeniu, póki co realne poparcie wynosi nie więcej niż 7/8%, ale trend wzrostowy jest zauważalny. Czy tak oto rodzi się opozycja?
- Dodatkowo do samego Daglobar ciągną z całego kraju radykalni antymuzułmanie których intencję nie są zbyt jasne, mówi się jednak o planowanym na 20 maja wielkim wiecu poparcia dla Daiszoto i sprawy wyzwolenia Iszwalu spod muzułmańskiej okupacji.
- Po przemówieniu Sargona w dzielnicach muzułmańskich wzrasta napięcie, radykałowie z Gaary to coś nowego dla wszystkich.

Ares
Gracz
Posts: 520
Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Ares » Wed Apr 10, 2019 8:20 pm

Republika Qilin - Kontynuacja TURA 5
Przychód miesięczny: 97,7
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 23%, wystarczający 28%, maksymalny 35%
Budżet: 97,7 - 28%(26,379) = 71,321- 16,24 = 55,081 + 55,081 + 108,162 = 218,34 - 44 = 174 - 48,88 = 123.12

No. 1 Qilin prezentuje!

Rozpoczęcie współpracy z Republiką Gaary?
Maj ewidentnie jest wyjątkowo burzliwym miesiącem, pełnym pracy dla naszych dyplomatów. Dochodzą nas wieści, jakoby pełniący obowiązki szefa departamentu spraw zagranicznych Tang Zedong odwiedził Asyryjską Republikę Gaary, państwo leżące na zachodzie, położone kluczowo przy Kanale Międzymorskim zamieszkane w większości przez Asyryjczyków, dumny chrześcijański naród, który wielokrotnie w swej historii pokazał swoją wolę przetrwania i niezłomnego ducha walki. Zgodnie z udostępnionymi informacjami, głównym powodem rozmów pomiędzy Nową Niniwą a Quilinem, jest chęć rozwoju współpracy pomiędzy narodami oraz jakże gorący temat tego, co obecnie dzieje się w Iszwalu. Prezydent Sargon Kaliti, zdecydowany obrońca narodów przed komunistyczną zarazą, który ramię w ramię z Amestris i Devrekanii bronił ten pierwszy kraj przed ingerencją komunistyczną, w swym niedawnym przemówienie okazał wyjątkowe zmartwienie sprawą Iszwalu, który z dnia na dzień jest ofiarą postępującego neoholokaustu, wspieranego przez Federację Rosyjską, prosząc swego dotychczasowego sojusznika o pójście po rozum do głowy, po tym jak ten postanowił wlać do sieci kanalizacji ciągnącej się nie tylko pod Iszwalem, ale także pod gaaryjską prowincją D'alqlob A'ra, hektolitry benzyny, która później została podpalona, powodując zawalenie się części miasta oraz gwałtowną śmierć cywili ukrywających się w nich, wedle informacji wstrząsy były odczuwalne także właśnie w tej prowincji, a geolodzy którzy poinformowali o wstrząsach poinformowali, że także i Gaara może by tak zagrożona zbrodniczą działalności ą Daiszoto. Wracając jednakże do rozmów, pełniący obowiązki szefa departamentu spraw zagranicznych Tang Zedong poinformował nas, że póki co udało się ustalić, że Republika Qilin pomoże znajdującym się w Gaarze uchodźcą kwotą w wysokości 15 milionów dolarów, co więcej, udało się ustalić że ARG i RQ podpiszą dokument rozpoczynający wspólną współpracę gospodarczą, póki co treść dokumentu jest ustalana, jednakże już teraz wiadomo że z pewnością Republika Qilin już wkrótce wkroczy dzielnie na sektor finansowy oraz zainwestuje w przemysł wydobywczy, co więcej potwierdzona została informacja o podpisaniu paktu o nieagresji, pomiędzy naszymi wielkimi narodami! Dzisiejszy dzień pokazuje więc, że nie szaleństwem, a dyplomacją i cierpliwością państwa regionu zawiązują współpracę. Być może Republika Devrekanii również powinna pójść po rozum do głowy i zakończyć tę farsę, jaką jest wsparcie dla szaleńca Daiszoto, póki jego kraj nie jest bardziej skalany krwią niewinnych dzieci i kobiet? Jedno jest pewne, krąg państw które tolerują zbrodniczą działalność Daiszoto zdecydowanie się kurczy, tak samo jak i cierpliwość cywilizowanych narodów świata, a wszystko dzięki ciągłym staraniom Republiki Qilin, by świat stał się spokojnym i bezpiecznym miejscem.
Image

Image

Gadu-gadu: 44945409

User avatar
Edek
Posts: 265
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Thu Apr 18, 2019 1:06 am

Qilin:
- Mhm... dogadywanie się z odległą Gaarą z którą nie łączy Cię prawie nic, poza faktyczną kontrolą cieśniny :)
- Ale ta kontrola wystarcza, ludzie widzą co się dzieje. Klasycy właśnie rozpierdalają układ sił który istniał od dekad, a wraz z nim obóz Arkadii i Hellonu znacząco rośnie w siłę, a silna pozycja Hellonu to słaba pozycja Qilinu w wielu sektorach. Poszukiwanie nowych sojuszników którzy będą stać w opozycji do zwycięzców wojny to coś naturalnego i pożądanego.
- Kwestia Gaary w sprawie Iszwalu intryguje Qilińczyków, do czyjej bramki gra Sargon? Ale Iszwal to od paru dni sprawa Qilinu więc jakakolwiek pomoc w utrzymaniu miasta się przyda, ta dyplomatyczna również, a zagrożona szaleństwem Amestris Gaara wydaje się taką oferować.
- Pomoc dla uchodźców, Twoi mają w dupie uchodźców liczą się zyski i w myśl zasady, że lepiej najpierw wyłożyć trochę kabzy na stół w ciemno aby później zgarnąć więcej kabzy przymykają oko na szastanie budżetem.
- Współpraca gospodarcza z Gaarą elektryzuje Twoich inwestorów, to szansa stworzenia przeciwwagi dla Aquili. Ludzie oczekują podpisania układu i dalszych deklaracji.
-Za całościowy motyw przytulenia sięz Gaarą
+0,1 do poparcia przywódcy

User avatar
Edek
Posts: 265
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Fri Apr 19, 2019 9:48 pm

Devrekani:
- Ludzie wychodzą na ulicę motywowani przez Partię Wolność która widząc swoją słabość w parlamencie gdzie została rozjebana przez większość Związku Mędrców szuka poklasku pośród ludzi
- Choć wnioski w ONZ upadają, to wraz z nagraniami ukazującymi działania jak się okazuje policjantów Amestris ochranianych przez Persów nie przysparzają popularności rządowi, a raczej wręcz przeciwnie
- To są względy moralne, one jak zawsze są dużo słabsze od względów ekonomicznych, a tutaj no niestety jest gorzej. Devrekani miało ZŁOTY KURWA RÓG wedle większości ekonomistów - kraj spokojny, o świetnej opinii, cieszący się poważaniem międzynarodowym nawet w obliczu klęski pod Stratis był idealnym celem dla kapitału. Kapitału który ucieka przede wszystkim z Koionu który pozostaje głównym wrogiem Persów, ale Związek Mędrców woli się bawić w wojnę i zaprzepaszcza szansę na gospodarcze zrównanie się z Koionem
- Wszystkie znaki na niebie i ziemii wskazywały, że giełda będzie g i g a n t y c z n y m sukcesem, a zarazem ciosem w Koion - tego motywu wedle Partii Wolności, ale nawet i części Twoich zwolenników nie dało się bardziej spierdolić.
- Dodatkowo maszynka propagandowa zachodu, a raczej piesków Ameryki robi swoje - obraz Devrekani jako kraju ludzi miłujących pokój i przede wszystkim spokój zastępuje obraz Devrekani będącego pieskiem na smyczy barbarzyńcy z Optain i część ludzi ze smutkiem się zgadza z tym stanowiskiem.
- Żeby było zabawniej to Teraz My! zaczyna siać ferment na wieść o sukcesach Koionu na równinie, bo "my będziemy następni" nawołując do powrotu wojska do kraju
- Dodatkowo Twoi widzą bezczynność Gaary która zdaje się przyjmować postawę którą przyjąć powinni Persowie dystansując się od całej akcji.
- Reasumując ludzie są źle, bo o to trafiła Ci się historyczna szansa aby dojebać Koionowi, a Ty wedle ich opinii sknociłeś to po całości.
Póki co jednak jeszcze wiara w rząd tli się w narodzie, choć Mędrcy stoją nad przepaścią i krok dzieli Cię od ich kresu. Z tytułu wszystkich niepokojów (choć to raczej nie koniec minusowania)
- 0,2 do poparcia przywódcy
- 0,1 do dumy narodowej
- MUSISZ SIĘ ODNIEŚĆ DO SPRAWY

Ratesu
Gracz
Posts: 47
Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Ratesu » Sun Apr 21, 2019 1:43 pm

Republika Devrekani - TURA 5 (MAJ) kontynuacja
Duma: 1,5
Poparcie: 1,3
Wojsko wycofuje się z Iszwalu
Na mocy decyzji premiera i umowy z Qilin, Devrekani wycofa swoje wojska z Iszwalu, jak zaznaczył premier Shaheen Tehrani z powodów moralnych. - To co się dzieje w Iszwalu, nie jest tym czego możemy wspierać. - mówił, dodając później, że Devrekani wywiązywało się z obowiązków sojuszniczych, ale sytuacja w jakiej stawia Amestris Devrekanii naraża perską rację stanu. Umowa z Qilin przewiduje też większą współpracę gospodarczą. Eksperci wskazują, że pozyskano dobrego przyjaciela w walce gospodarczej z Koionem.
Devrekani TV

Nie za duże straty, dzielna walka i powrót w dobrym momencie
Misję Devrekani w Amestris można uznać za zakończoną, jak się dowiedzieliśmy walki przeciwko KRWN i lotnictwu, flocie Altisu byłaby cięższa bez perskich wojsk (i niewątpliwie krwawsze), ostatnio perski Su-30MKI zlikwidował myśliwiec Altisu, straty w Iszwalu są minimalne, a bądź udział w całych walkach tam jest nikły. Niewątpliwe zginęło wiele ludzi, ale w tym głównej winy nie ponoszą żołnierze Devrekani. Ostatnio władze Devrekani proponowały umowy pokojowe pomiędzy Amestris i Iszwalem, ale ta druga strona, jak wiemy, uniosła się dumą i atakowała władze Devrekani, oprócz tego Czerwony Płomień chciał zabrać ciężko rannych cywili z rejonu konfliktu, ale to też władze Iszwalu odrzuciły, za to zaproponowały poniżającą propozycję, wraz z Altisem, która de facto kazała zapomnieć o śmierci Persów na Stratis. Nie bywałą rozsądnością wykazały się władze Qilin, proponując dobrą umowę, co spowodowało, że Devrekani pozostanie silnym graczem w regionie i ciężko będzie greckim totalitaryzmom marginalizować perskie znaczenie. Premier liczy też, że po wycofaniu perskich wojsk, nastąpi rozładowanie napięcia.

Post Reply