When Diplomacy Fails - temat główny gry

Tutaj toczy się gra główna PBFa.
Post Reply
User avatar
Edek
Posts: 364
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Mon Nov 05, 2018 1:42 pm

Qilin:
- Co, agresja!? Co na Qilin?! OEOEOEOE - Twoi nie lubią agresorów, bo to psuje biznes. Na całe szczęście Qilin jest faktycznie neutralny - prawda :P ? Zastawiające były plotki rozsiewane przez Amestris i Devrekani, chyba Twój wspaniały korpus dyplomatyczny powinien to naprostować, bo takie wprowadzenie w błąd nie przystoi nikomu :lol:
- W sumie te domniemane straty, to szybko stają się obiektem mema, oczywiście po początkowym szoku i zdementowaniu newsa przez niezależna media - szczęśliwie spadasz na cztery łapy. :shock:
- Ewakuacja Twoich z Devrekani w obliczu pełzającej agresji Koion to dobry ruch który podoba się Twoim.

User avatar
Edek
Posts: 364
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Mon Nov 05, 2018 1:44 pm

KONIEC TURY 2 (LUTY 2019):
Russia Today:
Klęska humanitaryzmu – „walki o Stratis”
Gdy uderzyło tsunami wielu myślało, że to największe nieszczęście jakie przydarzyło się narodom Międzymorza – jednak tak nie było. Bo czym innym jest katastrofa na którą nie mamy wpływu, a czym innym ta do której przykładamy rękę.
Wydarzenia na wyspie Stratis są przejawem tego co w w ludziach najgorsze, egoizmu, zła, a wreszcie chorych wartości pośród których nie ma poszanowanie dla życia innych. Każdy konflikt ma winnych i poszkodowanych, w tragedii Stratis winnymi są zarówno Altianie, jak i Persowie i Amestrisczycy – nikt z tej trójki nie był w stanie wznieść się ponad własny interes, aby ocalić życie niewinnych. Blokada wyspy, kontrblokada ochraniana przez cała flotę, a wreszcie i sama walka i następująca po niej inwazja, jakże niewiele się nauczyliśmy od czasu wyjścia jaskiń, jakże niewiele się zmieniło.
Pyrgos, Hevropolis i Optain mają krew na rękach i tej hańby nie zmyją nigdy, oby nigdy nie spotkał ich taki sam los jak mieszkańców Stratis którzy stali się zaledwie kolejnym pionkiem w grze.

User avatar
Edek
Posts: 364
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Mon Nov 05, 2018 2:00 pm

POCZĄTEK TURY 3 (MARZEC 2019)
Pogoda: Zima jest w tym roku wyjątkowo długa, jakkolwiek odwilż jest widoczna na południu, to pod śniegiem cały czas znajduje się północ i sama Wielka Równina - szczęśliwe śnieg całkowicie puścił w zniszczonym Amestris.

Karzegistan Newsweek:
Stawka warta tuńczyka - czy ryba poróżni narody?
Tuńczyk karmazynowy jest, a w zasadzie był jednym z czołowych towarów eksportowych Republiki Qilin jeszcze do ubiegłej dekady. Jednak na skutek niekontrolowanych połowów ta szlachetna ryba zaczęła stopniowo znikać z Qilińskich stołów, a eksport zmalał. Sam zaś Qilin podjął trudną i kosztowną akcję zarybiania akwenów oraz restauracji populacji tuńczyka.
Zasmucenie Qilińscy rybacy mogą łowić tą rzadką rybę jedynie w krótkim okresie od stycznia do lutego, w czasie niekiedy jedynie przekraczającym dwa miesiąca. Takie poświęcenie jest wymagane dla odnowienia się populacji narodowej ryby Qilinu, nawet sami rybacy niechętnie je akceptują.
Jednak Qilin nie jest jedynym który eksportującym tuńczyka karmazynowego. Ryba ta migruje pomiędzy północną i południem Międzymorza odbywając tarło w pobliżu Sakuarno. Tamtejsi rybacy nie kryją się z lekceważeniem Qilińskich regulacji, a sam rząd w Mevarze od lat zamiata problem nielegalnych połów pod dywan. Jakiekolwiek kwoty połowowe są łamane od lat przy bezsilności Qilinu. Raz po raz dochodziło do starć pomiędzy rybakami zwaśnionych stron, jednak żadne z starć nie miało takiego przebiegu jak to do którego doszło parę dni temu.
Albowiem w strefie wód międzynarodowych doszło do starcia dwóch grup rybaków. Jak mówią sami zainteresowani Qilińscy poławiacze. Od tygodni czatowali na Sakuarńskich rybaków, aż Ci ośmielą się wpłynąć na tradycyjne Qilińkie łowiska. Cztery kutry rozpoczęły połów późnym popołudniem, rozrzucając sieci na całym obszarze łowiska.
Nie mała bo licząca aż dziesięć statków flotyla Qilińskich rybaków zaatakował nad ranem wykorzystując noc niespostrzeżenie zbliżając się do ściągających sieci Sakuarńczyków. W ruch poszły harpuny, pałki a ciężkie Qilińskie kutry skutecznie staranowały najmniejszą z wrogich jednostek.
Każdy inny zapewne w obliczu przeważającej przewagi wroga podkuliłby ogon i uciekał – jednak nie Maraici. Pozostałe trzy okręty przegrupowały się i rozpoczęły ostrzał z broni ręcznej w kierunku przerażonych takim rozwojem wypadków rybaków z Qilinu – Sakuarńscy rybacy na chwilę zyskali inicjatywę, zmuszając do ucieczki aż cztery kutry.
Qilińskich rybaków czekałoby bez wątpienia upokorzenie, gdyby nie dzielni rybak Zhen Cheng z Zhou. Kuter Pana Chenga to zabytkowy statek z końcówki XIX wieku, oczywiście zmodernizowany i wyposażony w najnowszy sprzęt cały czas pozostaje żywym dziedzictwem minionych pokoleń łowców tuńczyk karmazynowego. Sam statek wyposażony jest w parę zabytkowych armat i te armaty uratowały honor Qilinu. Widząc odwrót swoich kolegów oraz zyskujących przewagę znienawidzonych złodziei ryb z Sakuarno Pan Cheng nie czekał długo. Po chwili z pokładu Mściwego Ducha unosił się dym, a pierwsze kule wbiły się w kadłuby Sakuarańskich statków posyłając kolejny z nich na dno. Tego było już za wiele, Sakurańsycy rybacy musieli ustąpić. Łowisko zostało obronione. Jednak jakim kosztem? W całym incydencie rannych zostało aż dwadzieścia osób, jednak dużo tragiczniejsza jest druga statystka, na morzu śmierć poniosło czterech Qilińskich rybaków oraz co najmniej sześciu rybaków z Sakuarno z czego co pewne dwóch było Maraitami.
Sam zaś Zhen Cheng z dnia na dzień stał się Qilińskim bohaterem narodowym. Po powrocie do portu, kilka godzin po udaniu się na pobliski posterunek na którym zameldował o całej sytuacji ten blisko dziewięćdziesięcioletni mężczyzna zdobył się na kilka słów dla lokalnej telewizji.
(…) tuńczyk karmazynowy jest dziedzictwem Qilinu, łowił go mój ojciec, mój dziadek i pradziadek. To nie jest zwykła ryba, a na pewno nie taka którą łowić mogą bandyci z Sakuarno. Dziadek opowiadał mi jak w latach dwudziestych radzili sobie z takimi przypadkami – to on zamontował działa na kutrze, kiedyś było ich sześć, dziś zostały mi tylko dwa, ale to wystarczy.
Poświęciliśmy miliony dolarów aby uratować naszą rybę, a Sakuarno od lat pluje nam w twarz. Czas z tym kończyć! Rada Pięciu od dekad prowadzi nasz ku lepszemu jutru, mam nadzieję, że zwrócą swój wzrok ku nam – zwykłym rybakom.
Apel Pana Chenga szybko staje się hitem Qilińskiego internetu – w portach gromadzą się rybacy, wykrzykujący hasła zrobienia porządku z Sakurańską samowolą. Spontanicznie organizowane są jednostki samoobronny kutrów, a rynek broni czarnoprochowej dosłownie eksploduje. Flotylle kutrów ruszają w stronę cieśniny zapuszczając się i dalej na tradycyjna łowiska Sakuarno. Wszyscy oczekują reakcji Rady oraz oficjalnego potępienia działań Sakaurno i uregulowania kwestii łowisk.
W Sakuarno próżno szukać patriotycznego uniesienia – ale poszkodowani Maraici nie próżnują. Organizowane są grupy osłonowe wyposażone, przynajmniej oficjalnie jedynie w broń białą. Do portów ściągają również pragnący szybko zarobku najemni Bahasa. Niemała flotylla również wyrusza na południe z zamiarem odbicia łowisk. Świat zna historie wojny która wybuchła z tytułu porażki w meczu piłki nożnej, czy pozna historię konfliktu zbudowanego na ościach i skrzelach?
Tygodnik NIE:
Początek wojen na północy Międzymorza?
Niepokojące wieści dochodzą z Północnego Sahrani. W samym Bagango od kilku godzin słychać strzały, a na ulicach dochodzi do regularnych strać pomiędzy umundurowanymi jednostkami. Na razie wiadomo naprawdę niewiele, ale powoli spływające wiadomości wskazują na prawdopodobny zamach stanu.

Walki graniczne w Czarnorusi wybuchły zaledwie przed kilkoma godzinami - wedle Zagoryjskich mediów to reakcja na operację przeciwpartyzancką wymierzoną w prawicowych terrorystów z NAPA. Novigrad cały czas nie zabrał głosu w sprawie.
Tura do piątku/soboty

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 83
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Marin » Wed Nov 07, 2018 8:10 pm

Image

Gaara - TURA 3 (marzec)
Gracz: Marin
Ideologia: Stan przejściowy
Przychód miesięczny: 84,884
Budżet: 84,884 - 21,221 (Socjal 25%) - 8,80932 (sprzęt) = 54,85368
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 25%, wystarczający 33%, maksymalny 40%
Przyrost naturalny: 24 osoby
Stolica: Nowa Niniwa
Duma narodowa: 1,2
Poparcie: 1,5
Zapas żołnierzy: 36-19=17

Qatnuta:

Opis pierwszego dnia wizyty prezydenta Macrona w Gaarze
Dzięki poprawie klimatu, Prezydenta Macrona poza Sargonem powitała na lotnisku słoneczna pogoda. Obaj przywódcy uścisnęli sobie ręce na powitanie i skierowali się ku Nowej Niniwie. Tam prezydent Macron mógł zobaczyć dzielnicę biznesową stolicy oraz na żywo przekonać się, jak ciężko pracują biznesmani Gaary.
Pomimo nieustannego podążania za gościem prasy, Macron zdołał porozmawiać z kilkoma przedstawicielami Gaaryjskich firm, poznać choć trochę kulturę pracy oraz wyzwania, z jakimi się mierzą.
Kolejnym punktem wizyty była fabryka w Honie. Tam prezydent mógł zobaczyć jak działa największe przedsiębiorstwo przemysłowe Gaary, oraz na własne oczy zobaczyć jak działa współpraca inżynierów, managerów i pracowników fizycznych, aby dostarczyć Gaarze i sąsiadom wysokiej jakości produkty metalowe. Prezydent Macron mógł na własne oczy zobaczyć, jak pamiątkowy medalion dla niego i dla małżonki zostaje wykonany, a następnie podarowany przez zarząd placówki.
Następnie Macron udał się do Nowej Niniwy, do hotelu Aszur, najbardziej reprezentatywnego hotelu w kraju. Tam, najpierw Sargon przemówił do zgromadzonych tam wysokich rangą oficerów, uczonych, biznesmanów i polityków.
Zgromadzeni! Cieszę się, że tak licznie się zgromadziliśmy tutaj aby powitać naszego gościa. Moja radość jest niezmierzona wiedząc, że kraj który pomógł nam stworzyć naszą ojczyznę odwiedził nas. Jesteśmy teraz w przejściowym etapie, ale wykonaliśmy kroki aby stać się bliższymi demokracji. W tym czasie przejściowym ważnym jest, że odwiedzają nas tak stare demokracje jak Francja, które mogą nam udzielić wsparcia i rady na naszej nowej drodze.
Jestem też niezmiernie szczęśliwy, że sam prezydent Macron zdecydował się nas odwiedzić. On również prowadzi swój kraj w tym zmieniającym się świecie. Podejrzewam że jeszcze będziemy długo rozmawiać, już teraz Pan Prezydent opowiedział mi o wielu zaskakujących rozwiązaniach które mogą wspomóc Gaarę w budowie demokracji, a jeszcze czeka nas wiele tematów do ustalenia.
Nie chciałbym już więcej Panu Prezydentowi zabierać czasu, w końcu jest u nas gościem, a wiem że chciał powiedzieć kilka słów. Zatem dziękuję za wysłuchanie mnie i życzę wszystkim udanego bankietu.
Bankiet zakończył się około godziny 23, a prezydent udał się do przydzielonego mu apartamentu. Jutrzejszy dzień rozpocznie się paradą wojskową, następnie wizytą Prezydenta Macrona na pokładzie korwety „Tudiya” a potem odwiedzinami na lotnisku. Resztę dnia Sargon i Macron mają spędzić na rozmowach w sprawie umów z Gaarą.
Rozmowa z Rzecznikiem Prezydenta w radiu, przed wizytą Macrona:
[…] Dlatego właśnie jest to miesiąc w którym nasza rozmowa odbywa się tak późno. Nasze MZS aktualnie dowiadują się o sytuacji na północy Międzymorza, Premier Qawila jest na szczycie w Aquili, a Sargon prowadzi państwo i rozmawia z Quilinem na temat niedawnych wydarzeń. To bardzo płodny w trudne sytuacje miesiąc i dlatego media mają tak niewiele okazji by rozmawiać z rządem.
Prowadzący: Rozumiem, jednak ludzie potrzebują odpowiedzi, po to tu jesteśmy. Jakie decyzje zostały podjęte w wyniku niedawnego konfliktu? Czy możemy się czuć bezpiecznie?
Rzecznik: Rozumiem obawy Pana i narodu. Rząd też je rozumie. Dlatego też w ramach awaryjnego zakupu wprowadziliśmy do floty jednostkę klasy Attack, która będzie wspierać naszą fregatę „Tudyia” w działaniach które będzie podejmować w ramach programu ochrony brzegów państwa. Aktualnie wiem też o planach na zakup kolejnych okrętów i samolotów od Francji, w celu zwiększenia naszych możliwości oddziaływania poza naszymi terenami.
Prowadzący: Czy to nie jest przypadkiem grożenie? Czy inne państwa nie odbiorą tego jako próbę rozpoczęcia wyścigu zbrojeń?
Rzecznik: Myślę, że ci którzy uważają nas za przyjaciół nie powinni się nas obawać. Prowadzimy ciągle rozmowy w sprawie współpracy i partnerstwa, jest to jeden z ważniejszych tematów Szczytu w Aquili. Na chwilę obecną mogę potwierdzić, że zakup samolotów najpewniej odbędzie się we współpracy z Aquilą, w celu zwiększenia naszej przewagi. Chcemy też zainteresować inne kraje taką możliwością, ale ze względów bezpieczeństwa nie mogę powiedzieć więcej.
Prowadzący: Więc rząd koncentruje się na zakupie dalszego sprzętu wojskowego? Czy kupujemy broń aby przedstawiać ją naszym sąsiadom?
Rzecznik: Właśnie aby ułatwić odpowiedzi na pańskie pytania, MON prowadzi rozmowy na temat napisania „Białej Księgi” czyli dokumentu który przedstawi problemy i zalecane działania w celu poprawienia bezpieczeństwa państwa. Wiele zachodnich demokracji tak robi, aby móc działać strategicznie i długofalowo.
Prowadzący: I co w takiej Białej Księdze by się znalazło?
Rzecznik: Wstępnie mogę przedstawić programy, które w ramach polityki bezpieczeństwa uruchomiono, a które raczej znajdą się w reformie. Uruchomiono budowę kopalni węgla kamiennego, aby móc podnieść sytuację budżetową kraju, oraz zapewnić zatrudnienie dla wielu Gaaryjczyków. Kontynuujemy badania dna w celu ustalenia dokładnych danych co do wielkości źródeł gazu. Wprowadzamy też, poprzez Ministerstwo Gospodarki, reformę podatkową, program „Brama”.
Prowadzący: I na czym on by polegał?
Rzecznik: Wprowadzenia jednej, ustalonej stawki podatkowej na produkty. Będzie istniała baza danych, którą edytować będą mogły tylko Urzędy Skarbowe. W tej bazie znajdzie się każdy produkt, który na terenie Gaary jest sprzedawany. W momencie, kiedy przedsiębiorca chce wprowadzić produkt, może go sprawdzić w bazie danych i zobaczyć stawkę VAT. Jeśli produktu nie ma, informuje on o tym Urząd, otrzymuje informację zwrotną o stawce i umieszczona jest nowa wersja w bazie danych. Konflikty są rozwiązywane na poziomie ministerstwa. Obecnie trwa uruchamianie całego systemu i uzupełnianie baz danych. Liczymy że ułatwi to prowadzenie biznesu w kraju i uprości opłacanie podatków w Gaarze.
Techniczne:
Dopłata za okręt patrolowy - 18,25 (55,25/55,25) Attack Class.
Budowa kopalni węgla kamiennego - 10M (powinna zacząć mi dawać 1M zysku)
Badania złóż gazu w morzu: 3M
Doktryna "Umocnienia" - 10M (35/65M)
Reforma podatkowa - 3M
Zakup samolotów od Francji: 10,60368M (10,603/86,58)

Zostało: 0M

Reforma podatkowa (3M) – utworzenie bazy danych wartości podatku VAT na towary. Przedsiębiorcy mogą łatwo sprawdzić, jaki podatek płacą za dany produkt i mają ułatwioną robotę jeśli chodzi o składanie zeznań. Ułatwi to też wykrycie wszelkich prób wykorzystywania luk w interpretacjach podatkowych na towary. No i ułatwi też robotę samym urzędom, bo będą mogły łatwo sprawdzić, czy podatki były opłacane zgodnie z wymaganiami.

Edit po zapomniałem wpisać wydatków ludzi na Attack Class:
36-19 = 17

Podsumowanie gospodarcze tur 1-3:

Powołanie agencji walczącej z korupcją (10M)
Naprawa zniszczeń po tsunami 10M
Szkolenia dla pracowników firm 10M
(Program polega na dopłatach dla firm dzialających na terenach Gaary, które chcą zwiększyć kompetencje swoich pracowników niższego szczebla. W tym celu otrzymują one dodatkowe fundusze na materiały edukacyjne oraz instruktorów. Warunkiem otrzymania tych funduszy jest zwiększenie płac na stanowiskach na które odbyły się szkolenia, oraz przeprowadzenie ich dla pracowników na niższym szczeblu. Szkolenia mogą obejmować przygotowania do obsługi maszyn, albo awanse docelowych pracowników na stanowiska kierownicze niższego szczebla (szef zmiany itd.).)
Podwyżka kwoty wolnej od podatku do 50% pensji minimalnej
Budowa kopalni węgla (10M) – będzie przynosić 1M zysku
Reforma podatkowa (3M) – patrz wyżej

Cechy państwa:
+ Wydolna administracja
+ Wysoka kultura pracy
+ Wysoki autorytet władzy
- Duże różnice gospodarczo-społeczne
- Istnienie handlu narkotykami
Asyryjska republika Gaary - Sargon Kaliti viewtopic.php?f=7&t=169

Posiadacz orderu Harcerza

Adept drugiego poziomu Harcerza

User avatar
Anubis
Gracz
Posts: 434
Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Anubis » Fri Nov 09, 2018 2:21 pm

Image

Republika Altis - Tura 3
Gracz - Anubis
Ideologia- Nacjonalizm, ograniczona demokracja
Socjal: minimalny 20%, wystarczający 27%, maksymalny 37%
Przychód na turę- 55,82mln (socjal 27%, czyli pozostaje 40.74mln) – 14.4mln koszt utrzymania sprzętu +9mln (fabryki) =35.34mln
Budżet- 0.94mln + 35.34mln = 36.28mln – 17.1mln (kataklizm) = 19.18mln + 20mln (Koion) = 39.18mln
Przyrost Naturalny- 19 (obecnie ilość rekrutów 74)
Stolica- Pyrgos
Data: Marzec 2019
Wiadomości „Głos Altis”Post będzie edytowany i wrzucę wiadomości.Podsumowanie:
-14mln doktryna „Fazy Operacji” - 84/90mln
-1mln inwestycja naftowa - 11/63mln
-14mln na odbudowę zniszczeń w Paros – 24/60mln
-10mln odbudowa Stratis - 10/180mln
Razem:
39mln
Pozostało:
0.18mln i 74 ludzi


Podsumowanie tur 1-3:
Kataklizm
Inwestycja naftowa – 11mln
Odbudowa Athira - 5mln, ukończone
Odbudowa Paros – 24mln
Odbudowa Stratis - 10mln

Kruk
Gracz
Posts: 61
Joined: Thu Jan 08, 2015 12:35 am

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Kruk » Fri Nov 09, 2018 5:44 pm

Sakuarno - TURA 3 (Marzec)
Gracz: Kruk
Ideologia: Republika
Stolica: Mervara

Przyrost naturalny: 21 osób
Stan osobowy: 162 + 21 = 183

Budżet z poprzedniej tury: $8,15mln

$0,76mln(z dodatkowego budżetu wojskowego)

$7,39mln(z poprzednich tur - podsumowanie tury 0)
Przychód miesięczny: $64,27mln
Poziomy wydatków socjalnych: 30% ($19,28mln)
Utrzymanie armii: $17,00mln
Do wydania: $36,14mln

Wydatki:
- $30,00/$35,00mln - Program Cyfryzacji Ośrodków Publicznych (+$10mln)
- $16,14/$20,00mln - Budowa i rozwój sektora IT, bankowości i spedycji (+$16,14mln)
- $5,00mln - Program Rozwoju Młodzieży
- $5,00mln - Program Leczenia Uzależnień

Pozostało: $0,00mln


Program Cyfryzacji Ośrodków Publicznych
Dofinansowanie programu cyfryzacji. Zwiększenie liczby szkoleń. Każdy kto przejdzie szkolenie i zaliczy egzamin otrzyma certyfikat uprawniający do szkolenia podatników z zakresu obsługi programu podatkowego.
Program Rozwoju Młodzieży
Program rozwija się o stypendia sportowe. Przyznawanie stypendium są takie same jak stypendium naukowego.
Warunki przyznawania stypendium sportowego:
- Obywatelstwo Sakuarno
- Średnie osiągi naukowe(nie może mieć ani jednej oceny niedostatecznej z przedmiotu na koniec semestru)
- Co najmniej 10 miejsce w zawodach na poziomie krajowych w zawodach indywidualnych lub co najmniej 3 miejsce w zawodach na poziomie krajowym w zawodach drużynowych
- Niekaralność
- Frekwencja na poziomie 90%(nie dotyczy zdarzeń losowych)
Program Leczenia Uzależnień
Dodatkowe finansowanie na leczenie uzależnień w postaci $5mln. Poszerzenie kampanii społecznej. Dla osób z historią medyczną, która zawiera przedawkowanie narkotyków zostaną przeprowadzone comiesięczne badania okresowe w ośrodkach. W przypadku niestawienia się na trzech kontrolach z rzędu osoba zostanie przyprowadzona siłą na badania.
Budowa i rozwój sektora IT, bankowości i spedycji
W centrum stolicy na pustym placu ma zostać postawione 6 biurowców. Zostanie tam utworzona specjalna strefa ekonomiczna dla firm IT oraz bankowości. Całość będzie dobrze skomunikowana z lotniskiem międzynarodowym i innymi ważnymi częściami miasta. Będzie posiadać 6 lokalów gastronomiczne znajdujących się na parterze, dwie siłownie oraz dwie restauracje znajdujące się na ostatnich piętrach najwyższych budynków.
1. Podatek dochodowy dla działalności, które będą zatrudniać co najmniej 20 osób w tym kompleksie będzie zmniejszony trzykrotnie.
2. Pierwsze trzy powstałe biurowce zostaną wydzierżawione po $3 za m2 miesięcznie na okres 12 miesięcy. Kolejne po $6 za m2 miesięcznie na okres 12 miesięcy.
3. Wszyscy pracujący w budynku będą zwolnieni z podatku dochodowego na okres 3 miesięcy. W przypadku wykrycia oszustwa nałożona będzie kara $1000 za każdy miesiąc oraz osoba będzie musiała zapłacić cały wartość podatku.


Image
---------------------------------------------------
Wiadomości z kraju

Incydent Tuńczykowy
Cudem udało się uniknąć incydentu. Na szczęście nasza marynarka wojenna wraz z flotą Republiki Qilin poradziła sobie z uzbrojonymi kutrami rybackimi.
Po nawoływaniu i zablokowaniu drogi do łowiska 15 kutrów ustąpiło, jednak pięć pozostałych postanowiło sforsować blokadę. Po oddaniu strzałów ostrzegawczych, kutry dalej napierały w stronę łowiska. Po kolejnych strzałach ostrzegawczych z jednego z pięciu statków został wystrzelony pocisk przeciwpancerny w kierunku okrętu Qilińskiego trafiając go.
Po całej sytuacji na tych pięciu okrętach znaleziono ręczne wyrzutnie rakiet przeciwpancernych, mnóstwo broni automatycznej.
„Nie ma wątpliwości, że problemy naszych rybaków chciało wykorzystać terrorystyczne zgrupowanie Palai-Simundu. Wśród ciał udało nam się zidentyfikować kilkanaście osób należących do tej grupy. Dołożymy wszelkich starań, aby te osoby nie zniszczyły naszych stosunków międzynarodowych z Qilinem.”
- powiedział rzecznik Generała.
Tego samego dnia do stolicy Qilinu wyruszył Minister spraw gospodarczych w celu ustalenia warunków połowu ryb tego zagrożonego gatunku. Do tego momentu patrole w tym rejonie morza zostają wzmożone.
Misja pokojowa w ramach ONZ na Stratis
Zgodnie z prośbą wystosowaną do Republiki Sakuarno przez Organizację Narodów Zjednoczonych na Stratis zostały wysłane dwa plutony w celu niesienia pomocy poszkodowanym. Wraz z żołnierzami z Afrenii będą nieść pomoc cywilom przez okres dwóch miesięcy.

---------------------------------------------------


Podsumowanie Tur 1-3
- $30,00/$35,00mln - Program Cyfryzacji Ośrodków Publicznych
- $20,00/$20,00mln - Utworzenie Jednostki NDIU(National Drugs Intelligence Unit)
- $10,00mln - Program Leczenia Uzależnień
- $10,00mln - Program Rozwoju Młodzieży
- $1,24mln - Organizacja Hackatonu
- $16,14/$20,00mln - Budowa i rozwój sektora IT, bankowości i spedycji
GG: 8157533
TS3: ts.hastati.pl
Mail: kajetan@smsnet.pl
Steam: Kruk ( kruk_ )
Skype: kruk939

Najczęściej Facebook, Mail

Republika Sakuarno - Generał Chatchura

User avatar
Alvarin
Posts: 93
Joined: Mon Aug 01, 2011 11:45 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Alvarin » Sat Nov 10, 2018 3:57 pm

REPUBLIKA AQUILLI - TURA 3 (marzec 2019)
Image
Gracz: Alvarin
Ideologia: Republika
Przychód miesięczny: 117.993 mln
Budżet: 125.127 mln (7.134 z Tury 2)
Poziomy wydatków socjalnych: 30% (35.398 mln)
Koszty utrzymania armii: 19.168 mln
Przyrost naturalny: +24 osoby
Stan poboru: 76 osób
Duma narodowa: 1.1
Poparcie: 1.5
Stolica: Arcadia

FORUM AQUILLUM

Rozmowy pokojowe i Szczyt w Aquilli
Z wielkiej chmury mały deszcz. Chociaż perspektywy na zysk ze szczytu w Aquilli były ogromne, to jego sukces uzależniony był od sukcesu rozmów pokojowych na linii Amestris - Altis - Devrekani. Rozmowy pokojowe miały być tylko krótkim preludium do właściwego Szczytu, tymczasem zajęły właściwie cały czas jego trwania. Pomimo wielkiego wysiłku nie udało się namówić zwaśnione strony do Kompromisu - nawet jeśli jedna ze stron proponowała jakieś ustępstwa ze swojej strony, to pozostałe to bombardowały. Niestety ze względu na całkowity brak porozumienia nie udało się kontynuować Szczytu ani ze względu na brak czasu, ani ze względu na fakt niemożliwości współpracy w takim gronie. Brak woli do porozumienia się wskazuje, że dla żadnego z nich tak naprawdę nie liczy się los ofiar tsunami. Miałem jednak nadzieję, że do zakopania toporu wojennego skłonią te kraje chociaż wizje ewentualnych zysków z zawarcia umów handlowych. Myliłem się. Okazało się, że dla nich najważniejsza jest własna duma oraz chęć postawienia za wszelką cenę na swoim i na chwilę obecną współpraca gospodarcza z tymi krajami wydaje się być zbyt trudna by była opłacalna. Na szczęście udało się zakulisowo w trakcie przerw w obradach (kiedy już było wiadomo, że ogólny szczyt zakończy się fiaskiem) porozumieć z Gaarą, a niedługo mam nadzieję także z Qilinem i to w pierwszym etapie na współpracy z tymi państwami będziemy chcieli oprzeć rozwój regionu i dopiero w dłuższej perspektywie czasu będziemy się kontaktować z zainteresowanymi przedstawicieli kolejnych krajów.

Rozmowy w KRWN
Trwają rozmowy z przedstawicielami KRWN na temat formalnego zakończenia sporów terytorialnych - uznania granic formalnie kończąc trwający od wieków koszmar mieszkańców stref przygranicznych. Co ciekawe KRWN podniosło też kwestie współpracy gospodarczo-ekonomicznej. O ile większość propozycji jest dla nas całkowicie nie do przyjęcia, o tyle propozycja sprzedaży nam surowców naturalnych po korzystnych cenach wydaje się już być interesująca. Musimy jednal najpierw przeprowadzić analizę zapotrzebowania na nie na Aquilliańskim rynku - czy będą one w stanie napędzić koniunkturę, czy będą zobowiązaniem niepotrzebnie obciążającym tylko nasz budżet.

Szczyt w Sakuarno
Na naszą propozycję rozmów na temat Platonii Sakuarno zareagowało organizacją szczytu państw mogących w znaczący sposób wpłynąć na odbudowanie potęgi tego pięknego niegdyś miasta. Cieszymy się że nasz głos jest tak dobrze słyszalny w całej okolicy i żadne tego typu wydarzenia polityczne na dużą skalę nie mogą się odbyć bez naszej obecności. Oby zaplanowany na kwiecień szczyt przyniósł jak najlepsze owoce.

//Przepraszam za tak skrótową formę. Planów na tą turę miałem o wiele, wiele więcej, no ale czas goni, a czas wychodzić z domu. Obiecują sie poprawić w czwartej turze :) //


Wydatki:
4,6 mln na dalszy rozwój technologiczny
18.94 mln (rata 1/5) za zakup od Francji z pośrednictwem Gaary 3x Mirage III +3x 30mm DEFA
28.48 mln 2xNITI
12 mln związanych z organizacją i zabezpieczeniem szczytu i rozmów pokojowych

Pozostaje 5.541 mln

Ratesu
Gracz
Posts: 78
Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Ratesu » Sat Nov 10, 2018 6:30 pm

Image
Republika Devrekani - TURA 3 (MARZEC)
Gracz: Ratesu
Ideologia: Demokracja, konserwatyzm
Przychód miesięczny: 71,167 - ~30% socjalu = 49,767 - 19,55 utrzymanie armii + 2,4799 + 5 (zbiórka)
Budżet: 37,6969 mln
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 22%, wystarczający 30%, maksymalny 40%
Przyrost naturalny: ok 2500 osób rocznie/ do wojska 12 osób miesięcznie
Stolica: Hevropolis
Duma: 1,6
Poparcie: 1,1
Devrekani TV

Przemówienie Premiera
Szanowni Obywatele!
Rok nie rozpoczął się tak jak chcieliśmy. Działania Angra Mainju wzmogły się przeciwko najliczniejszym wiernym sługą Ahura Mazdy, czyli nam, tutejszym Persom. Najpierw tsunami, później blokada morska, w skutek której na Stratis poumierali ranni Persowie, a na sam koniec zbrojne zajęcie wyspy przez Altis. Czy możemy to uznać? Nie, zapowiadane ludobójstwo, nie wpuszczenie misji humanitarnej, to wszystko mówi o przyszłych rządach okupacyjnych na Stratis. Co możemy zrobić? Przełknąć ślinę i niestety skorzystać z oferty Altis i zabrać tych ludzi, którzy chcą od tego autorytarnego reżimu uciekać. Konferencja pokojowa niestety nie przyniosła skutku jaki chciały władze Aquilli, czyli pokoju i skupieniu się na komunistycznym molochu. Niestety gospodarze chcieli tak bardzo pokoju, że próbowali nam wcisnąć uznanie kontroli Altis nad Stratis, a po trudnych rozmowach udało się nam na chwilę wpisać do tej umowy poszanowanie Persów i przestrzeganie praw człowieka, ale kary umowne za łamanie praw człowieka na Stratis było zbyt dużo dla przedstawiciela Altis oraz broniącego go przedstawiciela Koionu. Dziwi mnie to? Nie, dziwi mnie tylko to, że wielcy obrońcy praw człowieka, jakim jest USA, stoi za takimi autorytarnymi państwami, którzy nie podzielają celów ONZ, a składają wnioski o zawieszenie członków, którzy o egzekwowanie tych celów walczą. Możemy chociaż odtrąbić sukces, ponieważ na Stratis zostanie wysłana misja pokojowa o charakterze peacekeeping i przestrzeganiu poszanowania praw człowieka, chociaż tyle, ale potępienie Koionu przeszłoby gdyby nie kraje, które powinny wiedzieć co to są ataki z zaskoczenia i które dzięki temu cierpiały oraz te miłujące pokój. W takim razie, odbicie Stratis? Teraz nie wchodzi to w grę, nie ważne jak mówią działacze Teraz My! Altis wykorzystało moment naszej niedoli, ale kiedyś, i nie mówię, że my, ale może nasze dzieci albo wnuki powiedzą: Dość! Trzeba wreszcie wyegzekwować sprawiedliwość!
Czy teraz jesteśmy w tragicznej pozycji w skutek braku porozumień? Niekoniecznie, Koion robi sobie wrogów z prawie wszystkich sąsiadów i musi się liczyć, że szala goryczy niekoniecznie zostanie przelana przez Persów, a Trakończyków i tzn. ,,rewolucja proletariatu" zawita do nich. Nie życzę im tego, ale mogą być to skutki autorytarnej polityki nacjonalistycznej, choć niestety nie znamy planów komunistycznych państw i stymulowanych przez nich rewolucji komunistycznych.
Komunikat MON

Reformy wojska
W skutek ostatnich wyników działań obronny Persów, podjęliśmy decyzję o stworzeniu programu reform wojska. Z tego programu można wyróżnić ważne dwa filary, szkolenia, rozwój taktyczny oraz organizacyjny wojska oraz jego broń. W realizacji pierwszego filaru nie można popełnić błędów, przy współpracy będziemy korzystali z wymiany know-how z zaprzyjaźnionymi krajami oraz wspólną pracą szkoleniową. Podstawą uzbrojenia żołnierza jest karabin Galil 7,62 mm, broń opracowana pod koniec lat 60. Wynika z tego pierwszorzędna potrzeba zastąpienia ich w jednostkach, które w wyniku symulacji nie dałyby rady wojskom wroga. Zastępowane karabiny zostaną sprzedane, oddane antyterrorystą albo będą czekać na inne zastosowanie. Jedną z bolączek jest mała ilość chętnych do służby, chcemy to rozwiązać między innymi dzięki tworzeniu biur rekrutacyjnych w większych miastach. Zastąpienia potrzebują też wozy zmodernizowane do granic możliwości, a obniżające siłę bojową wojsk. Zastąpione wozy można wykorzystać po drobnych zmianach w zwiększeniu możliwości przeciwlotniczych wojsk lądowych, wraz z innymi zakupami. W zwiększaniu możliwości pomóc potrzebne są kołowe wozy wsparcia bojowego wyposażone w wieżę z armatą 120mm. Ostatni czas pokazał, że potrzebne jest Wojskowe Ratownictwo Lotnicze, do których w drodze przetargu zostaną zakupione odpowiednie śmigłowce.
Sanai Otaşgirī

Powstała fundacja zbrojna
Obecni i byli żołnierze postanowili założyć Fundację Zbrojną Republiki Devrekani, mającą na celu wspomóc w finansowaniu modernizacji armii Devrekani i naprawy okrętów wojennych. Znaczącym celem fundacji jest też promowanie wojska i służby żołnierskiej. W pierwszym filmiku fundacji żołnierze chwalą plan MONu oraz już zaczynają zachęcać do służby, poprzez mówienie o swoich dobrych doświadczeniach. Można też było zobaczyć fragmenty z przeprowadzanej przez żołnierzy ewakuacji przed tsunami oraz ćwiczenia plutonu wyposażonego w Merkavy. Choć to nie inicjatywa polityczna zyskała sobie poparcie wśród ministerstwa obrony narodowej oraz innych polityków. Żołnierze, którzy chcą, wpłacają pieniądze wprost ze swojego żołdu, ale wpłacać może każdy zainteresowany. Już zainicjowano pierwszą zbiórkę specjalną na pokrycie naprawy LST (w której transportowano pomoc humanitarną), a koszt naprawy wynosi 12 milionów.
Podsumowanie:
Odbudowa Manavgat - 7mln - 12/40 mln
Odbudowa Behistun - 25mln - 35/41 mln
Zakup okrętu patrolowego - 5,68 mln - 48,5/56,7
Zostaje: 0,0169 mln

Podsumowanie 1-3 tur:
Metro Hevro-histun - 15/60 mln
Program High-Tech Devrekani - 10 mln
Raport MPG - 0,878 mln
Deszcz meteorytów - 6 mln
Komisja prawna - 2 mln
Odbudowa Manavgat - 12/40 mln
Odbudowa Behistun - 35/41 mln
Odbudowa Rustan - 1 mln

KacBR29
Gracz
Posts: 42
Joined: Thu Mar 03, 2016 5:46 pm
Location: Małopolska
Contact:

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by KacBR29 » Sat Nov 10, 2018 8:24 pm

Image
Koion Hellenon - Tura 3

Gracz: KacBR29
Ideologia: Nacjonalizm, ograniczona demokracja
Socjal: minimalny 25%, wystarczający 30%, maksymalny 40%
W tej turze 30%.
Dostępne: 71,3
Stolica: Hellon
Dostępni ludzie: 160
Przyrost naturalny: 15 Ludzi na miesiąc.


Przemówienie:
"To jest doprawdy śmieszne że Trakonia która ma tak niestabilną sytuacje wewnętrzną próbuje grać silnego. Odkładając jednak żarty
na bok. W naszym interesie nie jest obecnie angażować się w konflikt z Trakonią. Dlatego uznamy te obelżywe w naszym kierunku
przemówienie nie za obrazę, a za incydnet. Chce wyraźnie powiedzieć powiedzieć że ostatni raz wybaczamy taką butę. Równocześnie MSZ Trakoni popełniło błąd, nie zawiesiliśmy umowy o tranzycie którą dalej chcemy utrzymać lecz tylko te części umowy które spowodowały u nas złe efekty których to naprawianie prawie skończyliśmy.
Co do ofiar śmiertelnych, to fakt że te osoby wolały ryzykować swoim życiem niż podporządkować się naszym zarządzeniom świadczy o ich lekkomyślności, ale niech będzie. Wzywam młodzież i organizacje by skupiły się raczej na informowaniu służb o nachodźcach Trakońskich, w uzasadnionych przypadkach, takich gdy zagrożone będzie mienie lub życie Koiończyków mają jednak pełne prawo do interwencji.
Obecnie ważniejszym i niebezpieczniejszym wyzwaniem staje się problem z Persami, niestety ostatecznie upadł projekt porozumienia się, do tego Persowie zaostrzają retorykę w naszą stronę.
Dlatego musimy skupić się na wzmocnieniu naszej zachodniej granicy. Zwłaszcza że nie tylko Persowie mogą stworzyć zagrożenie ale też Molatianie którzy nie dość że rabują statki a pośrednio w nas przez to uderzają, to prześladują naszą mniejszość Grecką. Jeżeli na arenie międzynarodowej został poruszony już nieszczęsny temat mniejszości to pragniemy zwrócić uwagę że Molatianie których podejrzewamy o współpracę z KRWN prześladują naszą mniejszość Grecką. Póki ten stan się nie zmieni ograniczamy kontakty z tym krajem do minimum. Wzywam też organizacje którym leży dobro kraju by wspomogły patrolowanie granicy z tym krajem by żaden złodziej nie mógł pałętać się u nas bezkarnie."
Informacje MSZ:
"Nasza Delegacja jak już wspomnieliśmy uczestniczyła aktywnie podczas ostatniego szczytu w Aquilli. Niestety stwierdziliśmy że propozycje które padły nie przekładały się zbytnio na nasze interesy. Równocześnie skupiliśmy nasz wysiłek na próbie podpisania porozumienia pokojowego między Alist, Devrekani i Amestirs. Mimo wielu prób i propozycji z naszej strony napotkaliśmy na niedający się przebić mur ze strony Perskiej. W związku z tym nasza delegacja opuściła szczyt.

Równocześnie zapowiadamy nasz udział na następnym szczycie który odbędzie się w Sakuarno.
Umowa z Afrenią.
"Minister Spraw Zagranicznych, wraz z jego Afreńskim odpowiednikiem podpisali wstępną umowę na realizacje projektu "Afreński Szlak". Projekt zakłada współfinansowanie
przez Koion i Afrenie linii kolejowej od rzeki Uganike do granicy z Koionem. Równocześnie w ramach projektu ruszy budowa naszej własnej linii kolejowej do granicy z Afrenią gdzie połączy się z wyżej wymienioną linią.
Dzięki temu Uganike stanie się naszym głównym szlakiem transportowym na świat w przyszłości, a Afrenia pokazuje że staje godnym zaufania krajem. Szczegóły umowy przestawiamy niżej:
Umowa obejmuje:

-Sfinansowanie w 60% przez Afrenie i w 40% przez Koion linii kolejowej od rzeki Uganike do granicy z Koionem.
-Z własnych środków sfinansujemy linie kolejową do granicy z Afrenią.
-Na mocy tej umowy towary z i do Koionu będą mogły przepływać swobodnie przez Afrenie.
-Zostaje podpisany pakt o nieagresji z Afrenią na lat 20 z możliwością przedłużenia.
-W razie problemów finansowych budową wyżej wymienionych obiektów Koion z obowiązuje się do udzielenia Afreni pożyczki której czas spłaty będzie wynosił do 5 lat."

Komentarze dot, sytuacji międzynarodowej.

Wojny Rybackie
"Koion Hellon wzywa do zapewnienia respektowania zasady swobody korzystania z wód międzynarodowych przez obie strony. Równocześnie uważamy że Quliin powinien zapobiegnąć eskalacji przemocy przez swoich rybaków a winnych
ukarać. Pochwalamy jednocześnie wstrzemięźliwość Sakurano w reakcji na incydent."
Reforma szkolnictwa 20 mln.
Decydujemy się przeprowadzić reformę szkolnictwa. Obecny system szkolnictwa jest zbyt przestarzały i nie przystosowany zbyt dobrze do współczesnych wymagań.
Szczegóły:
Od następnego roku szkolnego przejdziemy na nowy system szkolnictwa. Składać się będzie na niego.
-Podstawowa szkoła 5 letnia, w której zostaną przyswojone podstawy nauki, wf oraz dojdzie do tego wychowanie patriotyczne.
-Od teraz nauczyciele będą przechodzili specjalne testy sprawdzające czy nadają się do nowej formy szkolnictwa, nauczyciele którzy nie przeszli testów a mają pewną specjalność przejdą do etapów specjalistycznych.
Po szkole 5 letnich do wyboru będą szkoły 6 letnie. Szkoły 6 letnie będą przystosowywać do wykonywania danego zawodu, przy czym przyjmuje się że pierwsze 3 lata będą polegały na wyłowieniu umiejętności zawodowych, w tym celu będzie się przeprowadzało co półroczne egzaminy, ale nie tylko w formie testowej, zostaną wprowadzone testy z konkretnych umiejętności, np zręcznościowe, zachowaniu w tłumie, sprawności fizycznej, zdolności zapamiętywania, zdolności matematyczne itp. Na tej podstawie kolejne 3 lata będą przygotowywały do pracy pod daną umiejętność z uwzględnieniem
specyfiki rynku. Docelowo system te ma wyłonić jak najwcześniej zawód który ktoś z powodzeniem mógł by wykonywać. W tym systemie zostanie wprowadzone również obowiązkowe uczestnictwo w klubach zainteresowań.
Na końcu nauki taki uczeń pisał by maturę ze swoich przedmiotów plus jeden przedmiot obowiązkowy do wyboru (Koioński, Historia, Matematyka, Angielski, Biologia).

W związku z tą reformą uległ by zmianie system studiów. Teraz studia przyjmowały by kandydatów na podstawie matur z umiejętności, jednak dzięki temu czas nauki z danej dziedziny mógł by ulec skróceniu.
Dodatkowo same kursy pod dany zawód szły by sprawniej, co powodowało by że wiele osób tuż po zakończeniu szkoły mogło by być wstanie podjąć pracę.


Kolejny projekt to "Wzrost". 20 mln
Problem z dzietnością wśród Koiończyków jest poważny. Dlatego projekt przewiduje:
-Osoby z co najmniej 2 dzieci zostaną na 2 lata zwolnione z wszelkich z obowiązań względem państwa.
-Osoby które dorobią się dzieci przed ukończeniem 24 lat mogą liczyć na specjalne bony, 70% ulgi na bilety, w tym lotnicze.
-Prywatne firmy posiadające firmowe przedszkola mogą liczyć na coroczne obniżenie podatków o 10%.
-Zdejmujemy odpowiedzialność karną z rodziców za nieszczęśliwe wypadki.
-Od teraz jeżeli ktoś nie ma dzieci w ogóle to jego emerytura wyniesie jedynie 50% tego co odłożył.
-Osoby deklarujące się jako Homoseksualne, by zasłużyć się państwu i otrzymać normalną emeryturę mogą wziąć udział w programie sztucznego zapłodnienia. Wtedy po urodzeniu dziecka takie osoby mają prawo wziąść ślub z wybraną przedstawicielką/przedstawicielem płci przeciwnej i będzie im przysługiwała ochrona prawna. Dawcami będą osoby homoseksualne którym na tej podstawie zostanie przydzielona ochrona prawna i 100% emerytura.
Informacja dla mężczyzn, aby uniknąć prób oszustwa przez osoby heteroseksualne, pobrania dokona inny homoseksualista który w celu ustalenia prawdziwości ma prawo dokonać na dawcy, czynów "seksualnych" próba oszustwa lub wykrycie oszustwa skończy się wysoką karą.
-Osoby deklarujące się jako Aseksualne muszą składać co roku wizytę u lekarza, przejść badania lekarskie przy czym taka osoba będzie dokładnie weryfikowana.
Inne wydatki:
-Przekazujemy 20 mln Atlisowi w ramach pomocy w odbudowie kraju po tsunami.
-Zakup bomb kasetowych Belouga x10. -9,1 mln.

Zostaje mi: 2,2 mln.

User avatar
Edek
Posts: 364
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - temat główny gry

Post by Edek » Sun Nov 11, 2018 4:02 am

Gaara:
- Ludzie podoba się nowy system stawki podatkowej, jednak sam system ma problemy z działaniem, głównie techniczne. Wiecej hajsu powinno załatwić sprawę.

Altis:
- Odbudowa zniszczeń idzie dobrze
- Część ludzi zastanawia się czy w końcu ta wojna jest? Parlament nic nie uchwalił i chyba cosik na to za późno.

Sakuarno:
- Program w końcu działa i startuje z kopyta (nie zapomnij o tym w podsumowaniu dla Rincusia)
- Wzmacnianie kultury fizycznej wśród Maraitów to kolejny plus dla rządu
- No coś się rusza, powoli - wielu popiera rząd w tak bezpośrednich działaniach, ale jednak cały czas jest dużo malkontentów, ale raczej społeczeństwo zaczyna problem zauważyć
- Budowa sektora IT razem z sukcesem hacknetu ściąga sporo inwestorów
- Ludzie są lekko przerażeni zwłaszcza Maraici całym powstałym ambarasem. Jednakże Bahassa, no Ci są raczej wkurwieni bo to głównie oni parali się kłusownictwem, a wprowadzenie kwot połowowych skutecznie im to utrudni. Pomimo strachu sporo Maraitów deklaruje szeroko pojmowane wyjebanie na powstające ustalenia.
- Operacja pokojowa ONZ to zawsze spory prestiż, dodatkowo ONZ zdaje się na powrót zauważać Sakuarno - może do krok w dobrą stronę? Z tego tytułu:
+0,1 do dumy narodowej

Republika Aquili
- Załamanie się szczytu, no tutaj jest różnie, ale ludzie w większości widzą jakim brakiem dobrej woli wykazywały się obie strony. Ludzie coraz to mniej przychylnie patrzą na wszystkie strony w sporze zwłaszcza o ironio na Amestris. Ale obrywa się też Grekom, którzy wykazują się krótkowzrocznością i słabym arkanem gry politycznej co irytuje Twoich. Persów i tak nikt nie lubi.
- Zapowiedź współpracy z Gaarą i Qilinem to dobry krok. Gaara pokazuje, ze jest godna uznania za godnego współpracownika, a Qilin no tutaj jest ciężej, ale Twoi zauważają plusy kolegowania się z skośnymi. Choć pojawiają się głosy, ze bliższe relację z Qilinem będą wbrew interesom Koionu, a tego Twoi by nie chcieli w myśl sięgającej setek lat polityki wzajemnego poparcia.
- Standardowo rozmowy z KRWN odbijają się czkawką rządowi, współpraca gospodarcza z psami z Wielkiej Równiny to stanowcze No Pasaran! dla twoich. Ale wizja tanich surowców i możliwości wykorzystania tych psów po raz wtóry? No to już lepiej. Ale jednak z tytułu całej sprawy:
- 0,1 do poparcia przywódcy
- Twoi płynie przechodzą z tematu Stratis do tematu Platonii, elektryzują się zwłaszcza Antoniusze i ich zwolennicy, czekając na szczyt.

Devrekani:
- Porażka na Stratis cały czas boli Twoich, ewakuacja ludzi z wysp jest poczytywana dobrze, w końcu to rodacy.
- Przypomnienie o siedzącym do tej pory cicho KRWNie jednak ogarnia Twoich - nie czas na rozpierdol. Otwarte insynuowanie w kierunku USA, no tutaj Jerozolima nawet nie pomoże.
- Ogólnie całość czyli, porażka pod Stratis, wspomnienia o lekko zapomnianym KRWNie, opis sytuacji geopolitycznej Greków, dodatkowo zapowiedź wyczekiwanej modernizacji armii. To wszystko całkiem dobrze mobilizuje Twoich ludzi. Nadszedł czas bicia w dzwony i zwierania szyku. Z tego tytułu do służby chętnych jest 74 ludzi.
- Fundacja idzie średnio, ludzie skupiają się na problemie tsunami - 3 mln udaje się zebrać

Koion Hellenon:
- Ach ten naród Koioński takie łatwy do manipulacji. Po pierwsze Koion pokazał siłę rozpieprzając lotnisko Persów, a Ci nic z tym nie zrobili. Dodatkowo mniejszości greckiej się nic nie stało, bo Persowie pewnie bali się P O T E Z N Y C H Koiończyków.
Z tytułu całej imby
+0,1 do poparcia przywódcy
+0,1 do dumy narodowej

- Greccy odczepiają się od Trakończyków, kto miał dostać wpierdol dostał, kto nie ten nie. A dodatkowo paru co mądrzejszych widzi ze dywersyfikacja tras importowych sprawi, ze ceny będą niższe, ale mechanizmy kontroli muszą być.
- Bracia z Altis wygrali swoją bitwę, teraz pozostaje się jedynie cieszyć i pluć na Persów i tych Amestristyjczyków.
- Afreński szlak przechodzi bez echa
- Ale za to bardzo dobrze przechodzi cały projekt przestawienia hejtu na Molatian - niedługo później pierwsze bojówki pojawiają się na granicy.
- Reforma szkolnictwa generalnie podoba się społeczeństwu, premiuje dzieci mądre, a jak wiemy takie są najlepsze. A dodatkowo "utechnicznie" społeczeństwo, czyli wszystko to czego Janusze i Grazyny z Hellonu chcą. Pozostaje jednak pytanie jak to się sprawdzi w praktyce? Dlatego:
+0,1 do poparcia przywódcy
- Program Wzrost odbiór jest poprawny, ludzie faktycznie zastanawiają się nad posiadaniem dzieci szybciej. Obecne zniżki i tak dalej maja również wpływ na cały proces, efekty będą jednak dopiero przy następnym podsumowaniu.
- Na program bardzo źle reaguje pewna grupa ludzi, mianowicie pary bezpłodne i ciekawe czemu homoseksualiści którzy upatrują swojego uprzedmiotowienia dla państwa. Przed parlamentem obywa się protest - musisz coś z tym zrobić.
- Program choć tak skrajny, obrzydliwy z punktu widzenia typowego Janusa z Athos jest odbierany dobrze - w końcu ktoś tych pedałów ogarnie, a moze część się wyleczyć uda nawet.
- No jednak Twoi nacjo się denerwują, bo jakieś prawa dla pedałów? - kurwa co to ma znaczyć, degeneraci do gazu.
- 0,1 do poparcia

Post Reply