When Diplomacy Fails

When Diplomacy Fails jest grą ekonomiczną, militarną i polityczną...
FAQ :: Search :: Members :: Groups :: Register
Login
It is currently Fri Sep 21, 2018 4:57 pmPost new topic Reply to topic  [ 242 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next   
Author Message
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Wed Mar 28, 2018 1:24 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Jan 21, 2018 10:59 am
Posts: 34
Location: Silesian
Image
AFRENIA - TURA 8 - KONTYNUACJA
Gracz: Scharf
Ideologia: dyktatura prezydencka


Odezwa Prezydenta do Narodu.

Quote:
Drodzy rodacy, w przeciągu ostatniego tygodnia, nasi żołnierze uczestniczyli w zabezpieczaniu działań przeciw komunistycznej partyzantce LAOT. Operacja ta zakończyła się pełnym sukcesem, a żaden z żołnierzy NDFA nie został ranny. Niestety słabe i nieudolne rządy Takistańczyków prowadzą do zaogniania sytuacji w regionie a wczorajsza mobilizacja naszych sił spowodowana była naruszeniem wód terytorialnych Traconii, przez marynarkę wojenną Takistanu i DRS. Kraje te domagały się wydania przestępców z LAOT. Zastanawiające jest to, dlaczego Takistanowi tak zależy na ewakuacji tych ludzi, że musi aż wysłać korwety i fregaty aby prezentacją siły zmusić Traconie do ustępstw ? Ostatnie doniesienia z Czarnorusi o wykryciu siatki szpiegów, powinny być jednoznaczną odpowiedzią. Siły zbrojne Afrenii, realizują swoje zadania w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszemu krajowi, także po za jego granicami, wypełniając postanowienia traktatu Tracońskiego podpisanego kilka miesięcy temu. Jak można było zobaczyć na własne oczy w transmisjach telewizyjnych, nieudolność rządzących Takistanem, przekłada się także na sferę wojskowości, zgrupowanie sił uciekło z podkulonym ogonem, po raz kolejny pokazując,że ich silną stroną są tylko słowa rzucane na wiatr.

_________________
Image
Kontakt z MSZ Afrenii


Last edited by Scharf on Thu Mar 29, 2018 12:26 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Wed Mar 28, 2018 4:06 pm 
Offline

Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm
Posts: 503
Estado Traconia - Kontynuacja TURA 8
Ideologia: Prawica, autorytaryzm, nacjonalizm, junta wojskowa, dyktatura.

Sukces operacji "Rekonkwista" - co dalej?
Quote:
Przemowa prezydenta Eduardo Westlanda:
Obywatele, mam dla was wieści.
Jesteśmy z całą pewnością potwierdzić że dwie formacje LAOT zostały całkowicie rozbite w wyniku połączonej operacji Republiki Traconii, Republiki Afrenii i zakontraktowanych operatorów prywatnej firmy wojskowej Domingo Jaquesa. W wyniku walk po stronie Ludowej Armii Odrodzenia Traconii zabitych zostało ponad 150 bojowników tej organizacji, rannych jest około 20, widząc skalę ofiar druga formacja poddała, pojmano ponad 170 osób. Z jednej strony, pokazuje to siłę naszej armii, która w około 48 doprowadziła do dekapitacji LAOTu, z drugiej strony jednak pokazuje, jakim szaleństwem cechowali się przywódcy LAOT, by wysłać na rzeź taką ilość osób, mimo uczciwej propozycji amnestii i możliwości rozpoczęcia nowego życia. Po ustaniu walk, oczom koalicji ukazał kolejny dramat. Do walk wysłano wszystkich, starców, dzieci, kto mógł trzymać broń, ten walczył z nami, gdy tymczasem prawdziwi zbrodniarze, dawno już uciekli lub chowają się po Traconii. Gdy ogłosiliśmy że narkozbrodniarzy spotka kara, postanowili zagrać na naiwności swoich ludzi i wysłali ich by odwrócić wzrok od ich własnej ucieczki. Perfidia ich działań jasno wskazuje, kim tak naprawdę byli. Bandą baronów narkotykowych, którzy pod płaszczykiem "wolności" i "walki w imię praw", prali mózgi tym, którzy naprawdę chcieli zmiany. Ze względu na okoliczności, ciężko zatem będzie osądzić tych ludzi, niektórzy z nich powinni bawić się ze swoimi wnukami i cieszyć się spokojem z rodziną, część w ogóle powinna się uczyć, a nie trzymać karabin, który zdecydowanie jest za ciężki dla dwunastolatka, bo nawet takie dzieciaki zostały wysłane, by chronić zbrodniarzy. Dlatego też, większość z nich po weryfikacji, czy z ich strony nie doszło do żadnych zbrodni, wrócą do prawdziwego życia, w czym państwo postara im się pomóc. Część zapewne otrzyma wyroki, za swoją działalność, niestety, szansa na rehabilitację była jedna, nie została ona wykorzystana. Pozostaje kwestia tych, którzy wyprowadzili owce na rzeź. Prawdziwych terrorystów, zbrodniarzy, gwałcicieli, tych którzy ramię w ramię z KRWNem próbowali zniszczyć nasz kraj. Ucieknierów, którzy sądzili że sprawiedliwość ich nie dosięgnie. Otóż myliliście się. Do końca swoich nic nie wartych żyć, będziemy was ścigać, dzień po dniu, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu, choćbyście i mieli po 100 lat, kara was nie ominie. Nawet po śmierci nie zaznacie spokoju, stając za swoje zbrodnie przed sądem najwyższym ze wszystkich, boskim. Na koniec, chciałbym podziękować tym, którzy zapłacili największą cenę za suwerenność narodów Traconii. Teraz zostaną wymienione ich imiona. *prezydent wyczytuje 8 imion i nazwisk, zmarłych podczas walk*
Dziękuję za waszą służbę. Nie zapomnimy o tym, co zrobiliście dla kraju, wasze rodziny nie zostaną same. Każda z rodzin zmarłych w boju otrzyma dożywotnią emeryturę, jako rekompensata straty najważniejszej dla siebie osoby, ojców rodzin, synów swoich rodziców.
Kończy się pewna era, gdy byliśmy przerażeni na myśl o LAOT, teraz przejęliśmy inicjatywę którą trzeba wykorzystać. Dlatego też, już wkrótce zostaną rozpisane referenda, którymi będziemy w stanie określić jaką drogą będzie szła Traconia.


Ulgi dla inwestorów?
Quote:
"Serce Traconii", choć wielomilionowy projekt, upadnie jeśli nie będzie odpowiednio stymulowany. Dlatego też, by zachęcić inwestorów do rozwijania swoich firm w Traconii, firmy z Japonii, Korei Południowej i Tajwanu i USA, przez pierwsze 4 lata swojej działalności otrzymają 35% ulgi podatkowej, a przez następne 2 lata, 20%. Warunkiem otrzymania ulg, jest utrzymanie działalności przez minimum 10 lat. Co więcej, cła na towary z tych krajów są obniżone do 0,5%.
Firmy z Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej, Szwajcarii, Indii i Brazylii iotrzymają przez pierwsze 3 lata swojej działalności 25% ulgi podatkowej, a przez kolejne 3, 20%. Warunkiem otrzymania ulg jest utrzymanie działalności przez minimum 10 lat. Cło dla tych firm zostaje obniżone do 1%. Dodatkowo, każda firma współpracująca z firmami rodzimymi, tj. o kapitale Tracońskim, będą mogły liczyć na dodatkowe 10% ulgi podatkowej, przez cały okres swojej działalności.
Miejmy zatem nadzieję, że już wkrótce świat rozwinie swoją działalność w naszym kraju.

_________________
Image
Image

Gadu-gadu: 44945409


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Mar 31, 2018 12:08 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 785
TRACONIA
- Traconia będzie podsumowana z dalszymi postami w następnej turze

CZARNORUŚ:
- Powiązanie SLD z rzekomą agenturą DRSu budzi oburzenie, ale Czarnorusinów szczególnie nic nie dziwi
- Umowa z Takistanem dla ciebie przechodzi bez echa

TAKISTAN:
- Ludzie są nieco zaniepokojeni, że Takistan opiera swoje bezpieczeństwo energetyczne akurat na Czarnorusi, co jest... dość chwiejne

UWAGA: Media coverage blokady w przyszłęj turze, najpierw czekam co napiszenie :)
Wygodniej by mi było, gdybyście napisali o blokadzie obok postów głównych, żeby rozstrzygnąć to przed głównymi podsumowaniami... no chyba że ktoś jak Scharf pisze całego posta krótko po nowej turze.

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Mar 31, 2018 12:21 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 785
KONIEC TURY 8 (SIERPIEŃ 2018):

Die Welt
Quote:
Do przerwy 3:1?
Tak można podsumować ostatnie wydarzenia w regionie Morza Zielonego. Niewątpliwie pierwszy strzał padł razem z upadkiem Królestwa Południowego Sahrani. Następnie Czarnorusi wyrównali, przyporządkowując sobie Zagorię. Następnie długo, długo nic, ale potem... rozprawa z LAOT wypuściła blok antykomunistyczny na prowadzenie, zaś przełamanie blokady morskiej z poważnym incydentem tym bardziej ustawiło sojuszników silnej Czarnorusi na prowadzeniu. Jakkolwiek nieznane są w tej chwili plany Jagtlandu, to niewątpliwie Prizrak jeszcze długo będzie lokalnym hegemonem. Nawet gdyby doszło do rozprawy z Takistanem -co ostatecznie wyłoniłoby zwycięzcę - no właśnie? Co dalej? Czy jego sojusznicy mogą być bezpieczni?

Czas pokaże. Tymczasem niedobitki LAOT podobno wychodzą w sporych ilościach na wysokie wybrzeże Chitzeny, by odnaleźć tam tylko morze...

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Mar 31, 2018 12:29 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 785
POCZĄTEK TURY 9 (WRZESIEŃ 2018):

Tages Anzeiger
Quote:
WOJNA W EUROPIE
To jeszcze niepotwierdzone informacje, opieramy się na chaotycznych danych spływających do agencji Reuters za pośrednictwem kanałów dyplomatycznych Ukrainy. Słabe siły samozwańczej Republiki Donbassu uderzyły na całym froncie w nocy. Po początkowych zwycięstwach siły ukraińskie zmobilizowały się i odpowiedziały z całą mocą siłami powietrznymi oraz artylerią. To jednak miało zdradzić położenie obu typów wojsk rosyjskiej broni precyzyjnej. Komitet prasowy Prezydenta Ukrainy informuje, iż w serii precyzyjnych uderzeń mocno uszkodzone zostało zaplecze ukraińskich wojsk, a ok. godziny 5 rano rosyjskie jednostki - pod własną flagą, w umundurowaniu oraz oporządzeniu rosyjskim - wkroczyły z całego frontu, w tym z Transnistrii, choć nie ze strony granicy białoruskiej. Po kilku godzinach walk mówi się nawet o kilkuset zabitych, a na Ukrainie trwa właśnie generalna mobilizacji wszystkich rezerw.

Biały Dom odmówił nam w tej chwili komentarza.


Dostały z Ukrainy z arkusza wstrzymane natychmiast na czas nieokreślony. Przypominam o podsumowaniu gospodarczym po tej turze.

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Mar 31, 2018 5:33 pm 
Offline

Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm
Posts: 503
Republika Traconii - Tura 9
(żeby nie było, to same newsy na temat blokady)

Arulco Herald.

Piraci z Morza Zielonego: Klątwa Marksa.
Quote:
Pod koniec zeszłego miesiąca wszyscy byliśmy świadkami tego, do czego zdolne są niektóre państwa, by na siłę wymusić na Traconii ustępstwa, krzycząc o tym, jak to wraz z terrorystami z Ludowej Armii Odrodzenia Traconii, umiera szansa na pokój, ba, oskarżano nawet nasz kraj o ludbójstwo na Xoalianach, do czego co oczywiste nie doszło. Tutaj musimy się zatrzymać i wyjaśnić dlaczego w ogóle doszło do takiego rabanu. Otóż, w ciągu 48 doszło do operacji znanej pod kryptonimem "Rekonkwista", połączonej operacji Traconii, Afrenii oraz sił wynajętych z prywatnej firmy wojskowej, prowadzonej przez Domingo Jaquesa, który od praktycznie początku pomagał prezydentowi Eduardo Westlandowi w operacji zbrojnej, przeciw tzw. "laotańczykom". Owa akcja wywołała istny popłoch, szczególnie wśród komunistycznego DRS'u, który to namówił swoich lokalnych sojuszników, Takistan i Zekistan, do przeprowadzenia typowej akcji propagandowej, która miała jakoby przekonać wszystkich, że LAOT to gołąbki pokoju i strażnicy Xoalian, co znając historię naszego kraju, jesteśmy w stanie powiedzieć, że jest oczywistą manipulacją. Islamska Republika Takistanu nawet zasugerowała, że przyjdzie z pomocą terrorystom jak i jakoby uciskanym Xoalianom. Na owe rewelacje, Traconia mogła odpowiedzieć tylko w jeden sposób naszemu niesfornemu sąsiadowi: Nie będziemy realizować traktatu pokojowego z państwami wspierającymi terroryzm w naszym kraju. Oczywistym jest też, nie zatrzymało to w żadnym stopniu operacji przeciw LAOT, można by było nawet powiedzieć, że operacja ta nabrała prędkości. Jak zatem stwierdzono, że należy zmusić Traconię do ustępstw? Poprzez blokadę, spore połączone siły DRS i IRT w bezczelny i co więcej, niezgodny z prawem międzynarodowym sposobem, dokonali próby szantażu. Co zatrważające, DRS postanowił też dokonać ataku na jednostki KPS, stacjonujące w Traconii po utracie swojego domu. Atak jednak się nie udał, co więcej, dokonująca tej haniebnej akcji jednostka trafiona została wkrótce torpedą, wystrzeloną przez okręt podwodny Królestwa Sahranii. To wydarzenie i flota Czarnorusi która już wkrótce mają przybyć na miejsce, dość jasno pokazało, że żadnych ustępstw poprzez pokazu siły nie będzie. Flota DRS, wraz z dymiącym okrętm na czele uciekła z podkulonym ogonem, a Takistan, najwidoczniej widząc że ta prowokacja kompletnie nie idzie po ich myśli, zwinęła się także do swoich portów. Zrezygnowano z rządań LAOTu, by ten mógł zostać ewakuowany i de facto porzucono dalsze próby nacisków na Westlanda, który jasno pokazał, że nie ma najmniejszego zamiaru ulegać. Pozostaje jednak kwestia tego, jakie kroki poczyni Westland dalej.

_________________
Image
Image

Gadu-gadu: 44945409


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Mon Apr 02, 2018 7:19 pm 
Offline
Game Master
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm
Posts: 620
Image

República Democrática de Sahrani
Demokratyczna Republika Sahrani

Tura 8 cd.


Gracz: rince
Ideologia: Socjalistyczny autorytaryzm
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.

Wystąpienie Prezydenta Miguela Richardeza:
Quote:
Obywatele!
Tracoński reżim Westlanda dopiął swego i z pomocą zagranicznego wsparcia oraz opłaconych najemników brutalnie zdusił resztki bojowników o równość z Ludowej Armii Odrodzenia Traconii. Mamy potwierdzone raporty o stosowaniu napalmu na masową skalę. Dyplomatyczne wysiłki nie odniosły skutku, a rozprawa była zbyt brutalna i szybka żebyśmy mogli zareagować.
Mając na uwadze że traktat między Traconią a Takistanem, podpisany po ataku Tracończyków na ambasadora Takistanu nie był przestrzegany przez Traconię, że Traconia ciągle gości wrogo nastawione do DRS oraz Takistanu siły pod dowództwem Orlando, oraz że istniała szansa na uratowanie pozostałości LAOT, marynarki Takistanu i Republiki podjęły wspólną akcję mającą zmusić bandytów Westlanda do przestrzegania podpisanych przez nich ustaleń, zgody na ewakuację pozostałych przy życiu bojowników - której Westland uparcie odmawiał - oraz pozbycia sie ze swojego terytorium nielegalnych formacji Orlando.
Okręty ustawiły się przy granicy wód terytorialnych Traconii, bowiem wciąż mieliśmy nadzieję na rozwiązanie dyplomatyczne. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi, a wkrótce potem nastąpiła prowokacja przez pojawienie się w zasięgu wzroku szybkich łodzi pod banderą Orlando. BMR "Bravo" podjął ostrzał, więc jednostki te uciekły. Powróciły jednak później, tym razem pod flagą Traconii. Nasi marynarze nie dali się sprowokować i nie podjęli akcji, niestety wkrótce "Bravo" został zaatakowany torpedami przez należący do Orlando okręt podwodny, ponosząc poważne uszkodzenia. Niestety flota Takistanu, która zapewniała osłonę przeciwpodwodną, nie zdecydowała się na kontratak, gdyż to naruszyłoby zobowiązania Takistanu wobec Czarnorusi. Wobec tego cała akcja musiała zostać odwołana.
To jednak nie jest koniec. Republika nie może sobie pozwolić, by pluto jej w twarz! Zapewnianie gościny nielegalnym siłom Orlando to jedno, ale używanie ich w konflikcie i pozwolenie na używanie Tracońskiej bandery to coś zupełnie innego. To określenie się po konkretnej stronie w tym konflikcie, i jako takie będzie traktowane.
Ponieważ Demokratyczna Republika Sahrani wciąż pragnie rozwiązań pokojowych, rozwiązań dyplomatycznych, dajemy Traconii czas do końca roku na wyjście z tego konfliktu. Na pozbycie się uzurpatora Orlando i jego wojsk. Jeśli to nie nastąpi, jeśli nie zostaną podjęte negocjacje, będziemy musieli przyjąć że Republika Traconii jest z nami w stanie wojny.


Revolucionista:
Quote:
Zajęcie Rahmadi!
Jak donosi Sztab Generalny SLA, w ciągu ostatnich dwóch dni została przez nasze siły opanowana wyspa Rahmadi. Po dokładnym rozpoznaniu okazało się że wyspa jest opuszczona przez wrogie siły Orlando, jednak żołnierze kompanii "Unidad" wyznaczeni do tego zadania musieli unikać niebezpieczeństw, gdyż plaże Rahmadi są zaminowane przy użyciu zakazanych przez międzynarodowe konwencje min przeciwpiechotnych, broni skutecznej głównie przeciw cywilom. Nasi żołnierze uniknęli niebezpieczeństwa i podczas całej operacji nie było ofiar śmiertelnych. W tej chwili na wyspie poddanej już rządom Republiki pracują saperzy, uwalniając tamtejszych cywili od niebezpieczeństwa śmierci od min.TBC

_________________
Gen. Miguel Richardez
Prezydent Demokratycznej Republiki Sahrani

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Wed Apr 04, 2018 12:03 am 
Offline
User avatar

Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm
Posts: 178
Image
Uzupełnienie Republika Czarnorusi - Tura 8
Głowa Państwa: Prezydent Jan Prizak

Warczący buldog, czy nie groźny ratlerek - dwie twarze DRSu
Demokratyczna Republika Sahrani swoimi kolejnymi już działaniami ofensywnymi w kierunku Republiki Trakonii oraz przebywających w Trakonii sił KPSu nie pozostawia złudzeń co do swoich intencji. Wojna i chaos, tego pragnie Richardez na kontynencie i ten cel pragnie zrealizować wszelkim dostępnymi środkami.
W całej sytuacji najbardziej zadziwia i jednocześnie smuci krótkowzroczność Zagrabadu, Takowie jakby niepomni na operację wywiadowczą DRSu i de facto atak na funkcjonariuszy TOOPu nadal wspierają ogrywających ich reżim. Nie wiemy co zmusiło dumny naród Takistański do obleczenia się w łańcuchy wykute w DRSie, ale liczymy, że sytuacja ta nie będzie trwała wiecznie, a Takistańczycy przejrzą na oczy zakańczając tą uwłaczającą dla całego narodu współpracę z terrorystami.
Jednocześnie cieszymy się i doceniamy fakt dotrzymania zawartego w Bereznie układu, którego ostatni punkt stanowił o wyrzeczeniu się aktów agresji wobec naszych sojuszników z Sahrani. Dzięki niemu sahrańskie łódź podwodna mogła zaatakować jednostkę DRSu znacząco uszkadzając ją.
Na wieść o blokadzie morskiej do Trakonii została wysłana część naszej floty, pozostanie tam ona do czasu uspokojenia się sytuacja oraz zakończenie reformowanie się armii sahrańskiej, pełniąc rolę patrolową dodatkowo szkoląc się wraz z jednostkami Sahrańskim w nowo wprowadzanej doktrynie. Do Trakonii wysłani zostają również eksperci lotniczy, możliwe, że wkrótce dołączy do nich część naszej floty powietrznej, celem będą ponownie wspólne szkolenie z lotnikami KPSu.

_________________
Jan Prizak - Prezydent Republiki Czarnorusi


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Thu Apr 05, 2018 7:46 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 785
TRACONIA:
- Był problem z liczeniem tego projektu, ale miał się przecież obsunąć o jedną turę. Także według mojej wiedzy otwierasz projekt, a tu nadal wszędzie trwają prace w najlepsze.
- Ludzie temat zlali nawet bo LAOT. Ale nie jest dobrze. Masz katastrofę budowlaną w związku z tym, że próbowano dopiąć terminu na czas. Doszło do częsciowego zalania projektu i okolicznych wiosek. Nie żyje ok. 60 osób, kilkaset jest bez domostw. Sam projekt jest opóźniony o 2 tury i kosztuje dodatkowe 38mln
- Szczęsliwie autonomie są u ciebie konstytucyjne. Projekt jest szybko oprotestowany przez hispaniców, którzy trzymają w tych prowincjach więcej pieniędzy. Poparcie spada o -0,1
- No i LAOT. Rozprawa z LAOT daje ci +0,2 dumy narodowej, jednakże -0,3 poparcia na wskutek tego, że część Xoalian straciła właśnie ochronę i spodziewa się represji. Musisz ich wszystkich teraz do siebie przekonać...
- Jeżeli zaś chodzi o polityczną rozprawę z blokadą to twoi widzą to jako naprawdę poważne polityczne zwycięstwo. Duma narodowa narasta o +0,1 a poparcie też o tyle - i tak niewiele jedynie dlatego, że nadal liczymy minusy z Xoalian

Przetarg:
- Następuące samoloty COIN stają po następujących cenach:
IA 58 Pucara, 96%, max. 2 sztuki
PC-21, 95%, max. 3 sztuki
KA-1, 74%, bez limitu
PC-7, 83%, bez limitu
TB-31 Ypsilon, 88%, bez limitu
A-37B Dragonfly, 83%, max. 3 sztuki
TS-21 Iskra, 98%, max. 3 sztuki
Fouga Magister, 86%, bez limitu
SK-60, 85%, bez limitu
Alpha Jet, 87%, bez limitu
C-101 Aviojet, 80%, bez limitu, zakup co najmniej 3 sztuk
T-28 Trojan, 75%, bez limitu, przy zakupie 5 sztuk 2 za darmo
Atlas Impala, 87%, bez limitu

- Następujące śmigłowce lekkie startują w przetargu po następujących cenach:
Scout, 82%, bez limitu
Bo-105, 92%, bez limitu
EC 635, 93%, bez limitu
AS 350, 88%, max limit 3 sztuki
Kawasaki BK117, 81%, bez limitu
MD 500 Defender, 85%, bez limitu
Mi-34, 95%, max. 2 sztuki


DRS:
- Ogólnie ładnie wybrnięte z tej całej inby z blokadą, choć na cztery łapy tak zupełńie nie spadłeś. Fakt, że rzekomo najsilniejsza flota regionu została załatwiona przez rebeliantów Orlando nie wygląda dobrze w oczach PRu. Spada ci poparcie o -0,1 a także duma narodowa o -0,1. W tym względzie ludzie czekają na konflikt
- Co jednak ważniejsze, z wywiadu środowiskowego wynika, że południe jest silnie na nie w tym konflikcie. Pojawiają się głosy, że Traconia może być drugą ojczyzną dla tych, któzy naprawdę nie radzą sobie w systemie socjalistycznym i uniemożliwienie emigracji do Traconii wzbudza strach obywateli południa.

TAKISTAN:
- No z tą blokadąto trochę inba. Twoi ludzie nie znoszą tego najlepiej (tak wielka przewaga po czym spłoszył was jeden okręt podwodny) - uważają całąscenę za kolejny sukces Traconii nad polityką zagraniczną Takistanu. Do tego Czarnorusini jeszcze pieją ci na choelrnym radiu tak, że dociera to też na wieś. W ogólności znów pojawiają sięrozruchy i nawoływania, że jeżeli flota nie poradziła sobie z zadaniem, to być może Islamska Armia Takistanu już sobie poradzi? Tracisz -0,1 poparcia i -0,2 dumy narodowej

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Apr 06, 2018 3:56 pm 
Offline

Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm
Posts: 503
Estado Traconia - Kontynuacja TURA 9
Ideologia: Prawica, autorytaryzm, nacjonalizm, junta wojskowa, dyktatura.
Przychód miesięczny: 47,893

Budżet:
47,893 - 20% (socjal) = 38,343 - 16,343 (utrzymanie armii za dwie tury, bo zapomniałem o tym w poprzedniej turze) = 22

Naciona News prezentuje!

Tragedia na budowie!
Quote:
Do tragicznych wydarzeń doszło podczas budowy Kanału Tracońskiego. Na odcinku kanału w prowincji Balime doszło do zalania sporego obszaru, pozbawiając przy tym dach nad głową setki osób. Póki co nie ma oficjalnych informacji na temat tego, w jaki sposób doszło do tej tragedii, jednakże na miejscu już jest specjalna komisja, która rozstrzygnie jakie działania doprowadziły do tej jakże smutnej tragedii. Na miejsce wysłano już
2nd. Ingeery Platoon pod dowództwem Emanuela Cortegi, by pomagać mieszkańcom zwalczać skutki tego wydarzenia. Co więcej, w związku z tym że dachy nad głowami straciły setki osób, już wkrótce ruszy program pomocowy dla poszkodowanych, co więcej, uruchomiony zostaje fundusz, na który już teraz będzie można przekazywać pieniądze. Liczymy na to, że już wkrótce sytuacja zacznie się poprawiać, tymczasem będziemy informować państwa o rozwoju wydarzeń.


Sprzęt wojskowy zostanie wystawiony na sprzedaż?
Quote:
Republika Traconii jak wiadomo przez długi czas była kolonią brytyjską w której stacjonowały wojska. Po 1972 Wielka Brytania przekazała nieodpłatnie część uzbrojenia, którego używano w Traconii. Spora część służy do dziś w naszych Siłach Zbrojnych, jednakże część pozostawała w magazynach przez długie lata, składowana w zamyśle że kiedyś znowu może się znów przydać. Jednakże, obecne struktury armii pokazały, że część sprzętu nie będzie przydatna, dlatego też postanowiono o jej sprzedaży.
Na sprzedaż wystawiono następujący sprzęt:

Transporter opancerzony Saxon w liczbie 20 sztuk.
Opancerzony pojazd patrolowy Shorland w liczbie 9 sztuk.
Transporter opancerzony M3A1 Half-track w liczbie 10 sztuk.

Oferowana jest sprzedaż wyłącznie państwom uznającym Republikę Traconii i nie będącym państwami objętymi embargiem. Oferty zakupu prosimy składać do końca obecnego miesiąca. Możliwa jest sprzedaż prywatna, jedynie pozbawionych cech bojowych pojazdu.

_________________
Image
Image

Gadu-gadu: 44945409


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Apr 06, 2018 4:15 pm 
Offline

Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm
Posts: 503
Estado Traconia - Kontynuacja TURA 9
Ideologia: Prawica, autorytaryzm, nacjonalizm, junta wojskowa, dyktatura.
Przychód miesięczny: 47,893

Budżet:
47,893 - 20% (socjal) = 38,343 - 16,343 (utrzymanie armii za dwie tury, bo zapomniałem o tym w poprzedniej turze) = 22 - 1 = 21
Nacional News prezentuje!

Winni uchybień w czasie incydentu - byli członkami LAOT?
Quote:
Kilka miesięcy wcześniej dotarła do nas informacja, jakoby doszło do incydentu w którym to funkcjonariusze policji w Arulco odpowiadali za conajmniej zastanawiający epizod, w którym to utrudniano opuszczenie kraju ambasadora Islamskiej Republiki Takistanu. Po wnikliwym zbadaniu sprawy, doszła nas informacja, że owi funkcjonariusze faktycznie, w sposób uporczywy przeprowadzali zatrzymań ambasadora i pracowników ambasady którzy opuszczając kraj, dopuścili się staranowania jednego z motorów będących w posiadaniu policji w Arulco. Czemu jednak ci policjanci próbowali uprzykrzyć życie obywatelom Takistanu? Początkowo rozpatrywano kwestię zemsty na Takistanie za dość widoczną politykę współpracy z komunistami, jednakże już wkrótce śledztwo ukazało nowe ślady w tej sprawie. Otóż, policjanci mieli być wynajęci przez LAOT, by doprowadzić do incydentu dyplomatycznego, co niestety się udało i doprowadziło do śmierci ambasadora. 22 policjantów biorących udział w tym spisku, zostało aresztowanych i przekazanych do dyspozycji stronie takistańskiej. Dla rodziny zmarłego ambasadora zostanie przekazany 1 mln. dolarów.

_________________
Image
Image

Gadu-gadu: 44945409


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Thu Apr 12, 2018 10:49 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm
Posts: 178
Image
Republika Czarnorusi - Tura 9
Głowa Państwa: Prezydent Jan Prizak
Budżet:
Quote:
Czarnoruś: 54,456+25,788 = 80,244 +17,55=97.794 – 29.340=68,454 -21.046=47.408
Zagoria: 14,981+0,736 = 15,717 +15,525=31.242-7.810=23,42

RAZEM:70.828
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30% maksymalny 40%
Budżet na turę 4:70.828 + 0.185 + 7 = 78.013 (Tura 8) + 77.828=155,41 [/u] mln[/b]
Zasoby Ludzkie:
Stolica: Novigrad
Duma: 1.4
Poparcie: 1.9
--------------------------------------------------------------------
Modernizacja floty – nowe wyzwanie
Quote:
Agresywna działania DRSu zmuszają nas do zadbania o nasze bezpieczeństwo na morzu. Eksperci z KPSu będą szkolić naszych marynarzy w nowoczesnej doktrynie walki na morzu. Szkolenia te znacząco podniosą możliwości obronne naszej floty, a w połączeniu z powołaniem nowej jednostki ochrony wybrzeża uniemożliwią działania wywrotowe terrorystów z DRSu na terenie naszego kraju.


Nowa jakość sił zbrojnych
Quote:
Modernizacja sił zbrojnych postępuje, prototyp pojazdu opancerzonego Bies, już w trzeciej, acz finalnej wersji zostaje wprowadzony do jednostek liniowych. Wkrótce zmodernizowane zostaną również pojazdy jednostek rezerwowych.


Novigrad Stock Exchange
Quote:
Otwarta została giełda papierów wartościowych w Novigradzie!Otwarcia dokonał sam Prezydent Jan Prizrak. Ekonomiści są zgodni, to dobry ruch w celu polepszania pozycji gospodarczej Czarnorusi w całym Międzymorzu, nowa giełda wedle prognoz powinna skupić na sobie zainteresowanie północnej części Międzymorza. Czy tak się jednak stanie? Czas pokaże


Wejscie na gielda – szansa na nizsze podatki?
Quote:
Firmy wkraczające na nowo otwarta giełdę mogą liczyć na liczne obniżki stawek podatków dochodowych.


Glos Zagorii

Kursy dla bezrobotnych i pragnących zmienić zawód – nowa oferta Novigradu
Quote:
Rząd w Novigradzie spełnia swoje obietnicę powzięte wobec Zagorii kilka miesięcy temu. Rusza program aktywizacji bezrobotnych połączony z kursami dla chcących przekwalifikować się. Nowa rzeczywistość wymaga zmian, często drastycznych. Obowiązkiem rządu jest pomoc ciężko doświadczonej przez komunizm ludności zagoryjskiej.


Pożyczki dla chcących otworzyć przedsiębiorstwa!
Quote:
Kursy to niejedyna z propozycji Novigradu. Do tej pory wszystkim administrowano centralnie, to stopniowo się zmienia, kolejnym krokiem na długiej drodze transformacji są pożyczki dla chcących spróbować się w nowej rzeczywistości.
Pożyczki są bezzwrotne w przypadku utrzymania się na rynku przez siedem miesięcy. Wymagane jest jedynie dostarczenie kosztorysu, planu biznesowego i potencjalnych zysków. Pomoc w napisaniu tych dokumentów jest dostępna w specjalnie otworzonych punktach informacyjnych w Zagorii.


Obniżka podatków dla pragnących założyć własną działalność!
Quote:
Razem z pożyczką kroczy obniżka podatków dla tych których przedsiębiorstwa faktycznie się utrzymają, tym razem dłużej bo przez rok. Generując jednocześnie zyski.


Straż wybrzeża – bezpieczeństwo ponad wszystkim
Quote:
Zreformowana zostaje straż wybrzeża, zakupiony zostaje nowy sprzęt. W tym nowoczesne sonary służące do wykrywanie miniaturowych łodzi podwodnych. Ostatnie zdarzenia napawają niepokojem. Degeneraci z DRSu mogą próbować zdestabilizować nasze świeżo zjednoczone państwo. Przestępca Richardez niewątpliwie nie przyjmie porażki, cały czas próbując skłonić Zagorię do buntu. Nie możemy do tego dopuścić.


Demokratyczna Republika Sahrani – Mr.Jekkyl and Hyde Morza Zielonego?*RWŚ nadaje
Quote:
Nie milkną echa ostatniej afery szpiegowskiej. Jak donosi nasz informator w jednej z dziupli agentury DRSu odnaleziono kilka map miast Takistanu z potencjalnymi miejscami dogodnymi do zamachów. Nie ulega wątpliwości, że agenci DRSu już wkrótce podjęli by działania na niekorzyść swojego sojusznika, zrzucając winę na w tym wypadku niewinną Trakonię bądź na Nas.
Na całe szczęście sprawna akcja antyterrorystyczna naszych służb umożliwiła zapobiegnięcie temu zamachowi na życie Taków! Część tych niebezpiecznych ludzi jednak cały czas jest na wolności! Ukrywają się wśród was! Apelujemy o zgłoszenia jakichkolwiek podejrzanych działań do funkcjonariuszy TOOPu lub policji. W tej sprawie Czarnoruś od początku współpracuje z Takistanem, mamy nadzieję, że już wkrótce jednostki TOOPu wytropią ukrywających się przed nimi jak szczury „sojuszników”.


Incydent Trakoński – rozwiązanie problemu ambasadora?
Quote:
Od kilku miesięcy nasi sojusznicy z Republiki Trakonii toczą spór z Islamską Republiką Takistanu. Zarzewiem sporu był domniemany pośredni atak na ambasadora Takistanu w Trakonii, którego wynikiem był zawał serca.
Gdy znamy już wszystkie oblicze sprawy nie sposób nie zgodzić się z roszczeniami Takistanu. Przeciągające się śledztwo jednak w końcu dobiegło końca, winni zostali znalezieni, cieszy Nas to. Atak na ambasadora był jednak czynem haniebnym, ale popełnionym przez specjalizujących się w takich czynach komunistów z LAOT. Oby następnym razem Republika Trakonii dołożyła większych starań w stosunku do ochrony obcej misji dyplomatycznej. W przypadku dalszego konfliktu przedstawiciele Republiki Czarnorusi z chęcią podejmą się mediacji.


Promocja turystyki – Czarnorus jako nowy cel turystyki regionu?
Quote:
Ruszyła zakrojona na szeroko skale akcja mająca na celu ocieplenie wizerunku Republiki Czarnorusi połączona z rozbudowana promocja samego kraju jako miejsca stworzonego do odpoczynku, ale i do zabawy. W tej ostatniej rzeczy prym wiedzie świeżo wybudowana dzielnica rozrywki w Novigradzie, której niskie ceny i szeroki wybór atrakcji na pewno przekonają niejednego amatora mocnych wrażeń.--------------------------------------------------------------------
Wydatki:
Wojskowe [98,8mln]
30 mln – Oficerowie polityczni 50/50 - Wprowadzone
10 mln- REKRUTACJA OKOLICZNEJ LUDNOŚCI 25/50 
5/30mln – Fleet in Being
5/35mln – Nacisk na Dogfight
25 mln – Zakup M2A1 Bradley 60/105
23.8mln – Modernizacja BMP2 do stanardu BMP 2 „Bies” - 28 sztuk 
10mln – projekt Biesa III
5mln - powołanie Sił straży przybrzeżnej
Cywilne [50mln]
5 mln – Stary Sobor 15/108
5mln – Novy Sobor 15/95
5mln – Zielenogorsk 11/130
5mln – Balota 10/130
10mln – Otwarcie gieldy papierow wartosciowych
5mln – Kursy dla bezrobotnych i kursy przekwalifikujace w Zagorii
10mln – Pozyczki dla chcacych otworzyc przedsiebiorstwa w Zagorii
5mln - Promocja turystyki

Mam: 155,41
Razem: 148,8mln

--------------------------------------------------------------------
Pozostało: 8,21 mln USD
-------------------------------------------------------------------[/quote]

_________________
Jan Prizak - Prezydent Republiki Czarnorusi


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Apr 13, 2018 3:21 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 785
TRACONIA:
- Ludzie uwierzyli tracońskim mediom co do udziału LAOT w incydencie z ambasadorem Takistanu
- Za to zniszczenia spowodowane przez katastrofę kanału powodują, że poparcie spada o -0,2, a duma o -0,1. Niezależnie jednak od tego, ludzie wpłacają na fundusz pieniądze (dokładają się też firmy, które mają korzystać z kanału, w tym zagranica) i udaje się zebrać 15mln na pokrycie kosztów.

CZARNORUŚ:
- Otwarcie giełdy to HIT. Nie grzebię ci w poparcie i dumie, bo bez przesady, ale zapewniłeś obsługę giełdową regionu dokładnie w momencie, gdy Koionem targają niepokoje społeczne. Inwestorzy (i indeksy) dosłownie spierdalają do ciebie, o czym koniecznie musisz napisać w podsumowaniu gospodarczym, bo tu będzie kilku(nasto) procentowa zmiana SEP
- Reszta nie wywołuje zmian lub tylko zmiany gospodarcze

KOION:
- Akcja z giełdą w Czarnorusi konkretnie wkurwiła twoich. Do trwających protestów pojawiają się też głosy, że Czarnoruś wbiła Koiończykom nóż w plecy i pragnie zajechać gospodarczo ojczyznę. Jak problemyz turystyką czy morderstwami nie były jeszcze szokujące, to obsługa giełdowa jest cholernie ważna i zapala się czerwona lampka
- Twoi sugerują w wypowiedziach medialnych, żeby zapytać się Czarnotusi jak tam sprzęt w leasingu, który pozwolił rozbić Zagorię

TAKISTAN:
- Twoi zaczynają się powoli zastanawiać nad rzeczywistymi motywami jakimi kieruje się DRS w swoich działaniach szpiegowskich. Wszystko wygląda na to, że wpadające siatki DRS w Czarnorusi próbowały wywołać konflikt zbrojny między waszymi krajami

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Apr 13, 2018 3:32 pm 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm
Posts: 25
Jagtland - Tura 9
Gracz: Marin
Ideologia: Dyktatura jednego człowieka, nacjonalizm
SEP = 106,376
Firmy państwowe: 12
Socjal: 22%
Budżet: SEP+Firmy - Socjal (26,04) - sprzęt (21,224) = 71,1092


Quote:
Wydatki 350 milionów:
1. 50 milionów – poszukiwania złóż naturalnych
2. 60 milionów – program rozbudowy infrastruktury strategicznej
3. 40 milionów – program rozbudowy infrastruktury przemysłowej
4. 100 milionów – program rezerw strategicznych
5. 50 milionów – wsparcie finansowe dla mediów
6. 50 milionów – promocja Jagtlandu poza granicami kraju
1. Poszukiwania złóż naturalnych, głównie w regionach które poprzednie zespoły nie zdołały sprawdzić, lub też nie potrafili z jakiegoś powodu do nich dotrzeć. Niska szansa znaleznienia dóbr naturalnych
2. Program rozbudowy infrastruktury strategicznej opiera się na zapewnieniu połączeń światłowodowych dla Ministerstwa Obrony Narodowej i baz wojskowych, zakupieniu nowych środków komunikacji dla regionalnych biur zarządzania kryzysowego, budowy schronów i zakupu środków do nich dla Przemysłowych Obiektów Strategicznych ( w większości firm państwowych).
3. Program rozbudowy infrastruktury przemysłowej opiera się w większości na wymianie istniejących połączeń sieci elektrycznej, jak również budowie kilku nowych obiektów, aby w razie awarii nie zdarzały się odcięcia od sieci. Część funduszy (15 milionów) jest przeznaczona na budowę obwodnic przy regionach przemysłowych, aby wszelki transport materiałowy nie blokował ruchu cywilnego co pozwoli na szybszy przewóz materiałów między obszarami przemysłowymi.
4. Program rezerw strategicznych – fundusze z tego programu są przeznaczone na zakup złota, oraz budowę odpowiedniego schronu mogącego pomieścić te kosztowności. Dostęp do tych rezerw ma obecnie tylko Sten Holt i może je wykorzystywać tylko w sytuacji konfliktu, aby zapewnić bezpieczeństwo i spokój w państwie.
5. Fundusze przeznaczone na media zostaną wydane albo na nagrody dla publicystów i dziennikarzy, albo dla mediów państwowych jako fundusze przeznaczone na zakup lepszego sprzętu, albo wyższe stawki dla pracowników. Powołana zostaje Fundacja „Författare” która ma na celu wskazywanie osób zasłużonych do otrzymania nagrody „Bära ordet”
6. Jagtland chce wysłać komunikat do państw sąsiadujących. W ramach tej akcji wskazanych zostaje kilka krajów (między innymi Czarnoruśi oraz Traconii) w rejonie morza Zielonego, do których udadzą się ambasadorzy kulturalni, których misją będzie zaprezentowanie Jagtlandu zarówno z historycznego punktu widzenia, jak również tego co obecnie znaczy odejście od polityki izolacjonizmu.


Jagtlandse Observaer, skrót artykułów dla agencji prasowych z strony Państwowej Komisji Prasy (SP):

Wojsko rośnie w siłę, w miarę jak sytuacja na kontynencie pogarsza się.
Rząd Stena Holta nie pozwala, aby Jagtland stał się państwem któremu można zagrozić. Niedawne wydarzenia u wybrzeża Traconii, w którym to marynarka Demokratycznej Republiki Sahrani, prawdopodobnie chcąc uratować czerwonych terrorystów z którymi skutecznie poradził sobie rząd Westlanda, wymieniła ogień z jednostami pod flagą Traconii. Tak jawna prowokacja i agresywne działanie pokazują, że pokój nie jest wieczny. Dlatego też z przyjemnością można ogłosić, że rząd zakupił 15 sztuk nowoczesnych transporterów BMP-3, które trafią na wyposażenie naszych sił Zbrojnych.
Nadchodzi rocznica bitwy o Marawii
Rocznica ta przypomni obywatelom o wielkim zwycięstwie sił Jagtlandzkich nad muzłumanami. W programie uwzględniono koncerty Jagtlandzkich zespołów, wystawę rekonstruktorów historycznych a także główną atrakcję, czyli rekonstrukcję samej bitwy, pod koniec której obywatele będą mogli obrzucić kukły pojmanych Zeków kamieniami i pomidorami. Na miejscu będzie też możliwość spędzenia czasu podziwiając historię Jagtlandu poprzez spróbowanie oryginalnych przepisów z przeszłości, czy też zobaczenie jak żyli nasi przodkowie.
Niespokojne czasy
Zarówno powrót agresywnej polityki USA, jak również ponowne zaognienie się konfliktu w Europie wskazują, że świat jaki znamy zmierza ku końcowi. Ciężko jest wskazać, kto będzie zwycięzcą w tych coraz mniej pewnych czasach, ale jasnym jest to, że trzeba się przygotować na coraz drastyczniejsze zmiany na świecie.

Wydatki tury 9

Zakup BMP-3 - 15 sztuk za 51,48
Organizacja rocznicy bitwy pod Marawi - 4,8 milionów
Polityczna indoktrynacja - 4,8 [14,8/45]
Dokończenie wież radiowych: 10 milionów [20/20]

Pula rekrutacyjna: 136
Przychód: 42
Pula = 136+42=178

PODSUMOWANIE GOSPODARCZE:

Budowa wież: 20 milionów
Dotacje na nowe firmy, związane z przetwórstwem żywności: 8 milionów (Wysoka kultura pracy Wydolna administracja)
Wykup żywności: 5,6392 milionów
Przygotowanie i przeprowadzenie rocznicy bitwy pod Marawii - 7,8 milionów
Umowa z Afrenią - żywność w zamian za produkty Huty EFM Burgland

_________________
Jagtland - Sten Holt http://whendiplomacyfails.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=7&t=360


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Apr 13, 2018 4:56 pm 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm
Posts: 378
Islamska Republika Takistanu - Tura 9
Gracz-Anubis
Ideologia- Interwencjonizm, ograniczona demokracja, Islam
Socjal: minimalny 17%, wystarczający 23%, maksymalny 35%
Przychód na turę- 92.2mln (podlega pod socjal 23%, czyli pozostaje 71mln – 11,2mln koszt utrzymania sprzętu= 59.8mln)=59.8mln
Budżet- 0.2mln+59.8mln=60mln
Przyrost Naturalny- 25 (pula rekrutacyjna 172)
Stolica- Zagrabad
Data: Wrzesień 2018Wiadomości „Głos Takistanu”


Blokada morska Traconii - sukces pomimo międzynarodowej propagandy.

W zeszłym miesiącu jak już wszyscy wiemy miała miejsca operacja wymierzona w Republikę Traconii. Media międzynarodowe przedstawiają to jako wielką porażkę Takistanu i DRS, jednak należy zwrócić uwagę że jest to nie prawda, jak można mówić o porażce skoro osiągnięto zamierzone efekty. Mowa oczywiście o blokadzie morskiej Traconii. Udział w operacji wzięła flota Takistanu oraz Sahrani. Takistan zdecydował się na udział w misji ze względu na jeden z 3, najważniejszy dla nas warunek jaki przedstawiono Traconii aby zakończyć blokadę. Chodzi o wypełnienie warunków traktatu który został podpisany parę miesięcy temu. Jakkolwiek cała sytuacja jest przedstawiana negatywnie, to Takistan osiągnął to co zamierzał. Podczas blokady morskiej która trwała 25 godzin udało się „nakłonić” Traconię do natychmiastowego zaakceptowania traktatu i niezwłocznego wykonania warunków w nim zawartych. Dzięki temu pieniądze dla rodziny ambasadora oraz poszkodowanych w napaści na konwój dyplomatyczny trafiły już do naszych ludzi, a także przekazano nam 20 Tracończyków odpowiedzialnych za napaść na misję dyplomatyczną i spowodowanie śmierci ambasadora Takistanu. Los 20 napastników zależy od sądu w Zagrabadzie, wiemy że procesy już ruszyły, zarzuty są bardzo poważne i kara na pewno spotka każdego z nich, czekamy na rozwiązanie kwestii Tracońskich zbrodniarzy.


Zawirowania w polityce zagranicznej. Takistan pójdzie w izolacjonizm?

Ostatnie informacje napływające do nas z regionu zaczynają powodować spore zwątpienia w dotychczasowe relacje międzynarodowe. Ciągła walka między dwoma blokami państw które powstały jakiś czas temu ciągle się nasilają, Takistan ciągle utrzymuje sojusz z Sahrani oraz Zekistanem, jednak po wielu spięciach ociepliły się dość zauważalnie relacje z Czarnorusią. Pojawiają się również informacje o szpiegach DRS działających na terenie Takistanu oraz w państwach sąsiednich, ich działania według chwiejnych źródeł mają dążyć do doprowadzenie do wojny w regionie z udziałem Takistanu jako głównego gracza w tym zamieszaniu. Republika Takistanu wstrzymuje się od podejmowania pochopnych wniosków i na spokojnie przyjrzy się sytuacji, mając jednak na uwadze te informacje, służby podejmą się koniecznych działań mających na celu wyjaśnienie sytuacji oraz rozwiązania sprawy ewentualnych szpiegów na terenie Takistanu. Do czasu wyjaśnienia sprawy inwigilacji oraz działań szpiegowskich wobec Takistanu, polityka zagraniczna według zapowiedzi ministra SZ będzie mocno zmieniona, nieoficjalnie mówi się, że może to przypominać znany w regionie izolacjonizm, władza zapewnia, że do tego nie dojdzie ale nie można stać z założonymi rękoma, i należy podjąć działania mające zabezpieczyć nasz kraj przed wszelkimi działaniami wrogich służb i nie tylko.


Przyspieszenie projektu energetycznego.

Decyzja zapadła, projekt zatwierdzony, przyspieszono datę rozpoczęcia prac nad inwestycją energetyczną w Takistanie. Pracę ruszają od przyszłego miesiąca. Jest to prawdopodobnie jedna z największych planowanych inwestycji w naszym kraju, szacuje się że koszt tej inwestycji wyniesie około 450 milionów dolarów. Jednak tak duża kwota zapewni niewyobrażalny rozwój naszego kraju i wzniesie nas na całkiem nowy poziom w wielu aspektach gospodarczych jak i społecznych. Jednocześnie wraz z powstaniem sektora energetycznego powołane zostanie specjalne przedsiębiorstwo państwowe TakEn które zajmie się tym sektorem.


Centrum Badań Biologiczno-Chemicznych ukończone.

Wspaniałe wieści dotarły do nas z Ferud-Abbar, w naszej prowincji zakończono prace nad Takistańskim kompleksem naukowym poświęconym takim gałęziom nauki jak biologia i chemia. Wielkie otwarcie obiektu miało miejsce na początku tego miesiąca. Jak wielu stwierdziło to ważny krok dla Takistanu w stronę rozwoju nauki a także gospodarki. Takistan może teraz pracować nad nowymi rozwiązaniami i badaniami z zakresu wspomnianych dziedzin naukowych.Podsumowanie:
-50mln na budowę TCBC – 110/110mln - ukończone
-2mln na doktrynę „Umocnienia” - 45/65mln
-8mln badania w CT 26/70mln
Razem:
60mln
Pozostało:
0mln i 172 ludzi


Podsumowanie gospodarcze tur 7-9
-Umowy z Czarnorusią
-Umowy z DRS
-Umowy z Zekistanem
-Ukończono budowę Centrum Biologiczno-Chemicznego -80mln (ostatnie 3 tury)
-Produkcja wojskowa -2mln
-Badania w CT - 26mln

_________________
Arystion Anavras - Przywódca Republiki Altis


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Apr 13, 2018 5:42 pm 
Offline
Gracz

Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm
Posts: 18
ZEKISTAN - TURA 9
Gracz: Ratesu
Ideologia: Absolutyzm
DOCHÓD: 57,436 - 20% (socjal) = 45,9488 - 10,3215 = 35,6273 + 5 = 40,6273

Zek al-haban, dział parlamentarny

Parlament wprowadza cła tranzytowe
Demokracja zwycięża takim hasłem wprowadzone zostały cła tranzytowe w parlamencie. Ustawę przyjęto przez aklamację w obecności wszystkich posłów. Cła na produkty eksportowane z Afrenii do Jagtlandu i na odwrót będą wynosić aż 50% wartości produktu. Połowa z pieniędzy uzyskanych z ceł zostanie przekazana na rzecz Funduszu Obrony Narodowej. Podczas debaty nad aktem prawnym parlamentarzyści zaznaczyli swoje oburzenie, że Jagtland nie działa w kierunku polepszeniu stosunków oraz jeśli nie zaprzestają dyskryminacji i obrazy narodu zekistańskiego to parlament podejmie dalsze działania. Król podpisał ustawę w tym samym dniu i w obecności przedstawicieli stowarzyszeń na sali plenarnej parlamentu. Dżalal ad-Din krytykował też jatlandzkie obchody bitwy pod Marawi i jeśli sytuacja się powtórzy dyplomaci z Jagtlandu uzyskają status persona non grata oraz wycofani zostaną wszyscy zekistańscy dyplomaci z Jagtlandu, a cła na produkty będą rosły.

Niedługo przedstawienie wyników działalności BZNU przed parlamentem
Minęły już cztery miesiące od stworzenia BZNU i król uznał, że czas na podsumowania przed parlamentem. Do niedawna parlament debatował nad zmianami w reformie administracji na wypadek fiaska BZNU oraz sposobu wybierania prezesa BZNU i jego odwołalności. Podsumowywać działalność BZNU będzie prezes, który na początku swojej pracy zapowiadał, że będzie dążył do odzyskania pieniędzy zmalwersowanych przez urzędników.

Więźniowie zagonieni do pracy
Parlament uchwalił ustawę dotyczącą prac więźniów. Przewidziano trzy filary zwiększenia aktywności zawodowej wśród więźniów. Pierwszym filarem jest budowa przywięziennych zakładów pracy. Zakłady pracy będą przystosowane pod wymagania przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w programie; chęć dołączenia do programu zgłosił już National Tools Manufacture. Przywięzienne zakłady pracy (które mogą być przedsiębiorstwami państwa; spółkami akcyjnymi lub spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością, w której Skarb Państwa lub państwowa osoba prawna ma ma więcej niż 50% udziałów albo akcji) są zwolnione z podatku CIT, opłat z tytułu użytkowania gruntów Skarbu Państwa. Zatrudnienie więźniów w tych zakładach będzie wynosić minimalnie 75%.
Drugim filarem będzie polegał na ulgach dla przedsiebiorców zatrudniających więźniów, finansowana przez Fundusz Aktywizacji Zawodowej Więźniów. Wynagrodzenie więźniów będzie przeznaczane na: 5% fundusze pomocy poszkodowanym, 45% Fundusz Aktywizacji Zawodowej Wieźniów (30% na ulgi dla przedsiębiorców, 15% na budowę zakładów pracy), 20% do Skarbu Państwa na rzecz utrzymania więźnia, reszta idzie do więźnia. Za pół roku wchodzi obowiązek pracy więźniów, do tego czasu mają powstać możliwości pracy dla większości więźniów. Rzecznikowie National Tools Manufacture oraz Muhammad Bakery potwierdzili, że już są zatrudniani w przedsiębiorstwach państowych więźniowie. Ustawodawca zastrzegł, że więźniowie będą nadzorowani przez konwojentów lub poprzez dozór elektroniczny.
Trzecim filarem będzie nieodpłatna praca więźniów na rzecz państwa. Mogą oni np. remontować szkoły państwowe, pomagać w pracach w ramach programu odbudowy i inne nieodpłatne prace społeczne.

dział gospodarczy

Budowa huty stali koło kopalni postępuje
Niedawno król odwiedził plac budowy nie za dużej huty stali w Zellige. Już za dwa miesiące jest planowane otworzenie huty, która będzie ściśle współdziałać z kopalnią. Król był bardzo zadowolony z posuwających prac i jak zaznaczał na konferencji prasowej, że będzie to dzieło Zeków. - Huta jest budowana przez firmy z Zekistanu i na placu budowy pracują w większości Zekowie. - mówił. Wspomniano też o tym, że Zekowie będą podstawowym personelem pracowniczym oraz kierowniczym huty.

Badania geologiczne
Geolodzy będą poszukiwać złóż surowców na terenie całego Zekistanu, jednak zaznaczono dwa tereny bardziej intensywnych poszukiwań: tereny przy Karzegistanie oraz teren przy odkrytych już złóż żelaza.

Podsumowanie
5,415 mln - rata wrześniowa dla inwestorów kopalni żelaza - 21,66/27,075 mln
7 mln - budowa huty stali w Zellige - 24/24 mln
10 mln - badania geologiczne
3,2123 mln - program ,,Nasze firmy - najlepsze firmy"
15 mln - szkolenia wojskowe ludności cywilnej

Zostaje: 0

Podsumowanie gospodarcze tur 7-9

- Bandar-Abbas Specjalna Strefa Ekonomiczna (7,5 mln)
Spoiler: show
- obniżony podatek od działalności inwestorów
- uproszczenie procedur urzędniczych
- inwestor musi udokumentować swoją kondycję finansową, która umożliwia na stałe działanie w Zekistanie

- ustawowy pakiet dla inwestorów zagranicznych
Spoiler: show
- lepszy system podatkowy dla zagranicznych inwestorów (zmniejszenie podwójnego opodatkowania)
- zmniejszenie procesów biurokratycznych w czasie inwestowania
- ułatwienia wejścia na zekistański rynek
- utrudnienie ,,wyniesienia się" inwestorów z Zekistanu oraz zwiększenie opłat urzędniczych z tego powodu

- zekistańska ustawa Wilczka
- umowa handlowa z Takistanem, w tym zerwanie umowy z USA (inwestorzy dostali w zamian przywileje, które złagodzą skutki zerwania umowy)
Spoiler: show
- import: ropy, tekstyliów i wyrobów z tworzyw sztucznych
- eksport: żelaza

- program ,,Nasze firmy - najlepsze firmy" (8,2123 mln)
Spoiler: show
- możliwość dostania pieniędzy na rozpoczęcie działności (de facto kontynuacja programu ,,Dobry Start")
- mogą też się ubiegać o pieniądze na zakup nowego sprzętu, dokwalifikowanie pracowników albo na badania w celu poprawy jakości produktu

- zmiany w prawie autorskim a raczej w egzekwowaniu prawa autorskiego
- inne działania parlamentarne sierpnia
Spoiler: show
- zmniejszenie opłat urzędniczych dla firm zekistańskich i stawianie ich w pierwszej kolejności rozpatrywania
- ułatwienie przeniesienia siedziby firmy do Zekistanu

- huta stali w Zellige (firmy budowlane z Zekistanu powinny zarobić na tej inwestycji) za 24 miliony
- program pracy więźniów
Spoiler: show
- Pierwszy filar - przywięzienne zakłady pracy, szukanie chętnych (zakłady budowane pod przedsiębiorstwo chcące współpracować), od następnej tury zacznie się ich budowa, więc ten filar jak narazie nieaktywny (choć nie pogardziłbym informacją o tych przedsiębiorcach, którzy będą chcieli współpracować, czy kogoś znalazłem czy nie)
- Drugi filar - praca zarobkowa więźniów, zmniejszenie kosztów utrzymania wieźniów, będą harować na budowę przywięziennych zakładów pracy, mogą spłacić długi albo przesłać pieniądze rodzinie, a przedsiębiorcy dostaną siłę roboczą i ulgi, choć jak będzie kryt to mogą zatrudniać więźniów, zamiast zwykłych ludzi, bo więźniowie są tańsi
- Trzeci filar - to już praca pro bono, może minimalnie zmniejszyć koszta utrzymań, ale tutaj bardziej może to dawać poparcie i resocjalizację więźniów.

- badania geologiczne (10 mln)
- cła tranzytowe na produkty z Afrenii do Jagtlandu i z Jagtlandu do Afrenii (może mi to da mało, ale zwiększenie kosztów zmniejszy korzyści dla Afrenii i Jagtlandu, a na morzu pływają piraci i do tego Afrenia oraz Jagtland nie ma marynarki, żeby bronić statków transportowych)

_________________
Dżalal ad-Din - Król Królestwa Zekistanu


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Apr 13, 2018 8:36 pm 
Offline

Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm
Posts: 503
Estado Traconia - Kontynuacja TURA 9
Ideologia: Prawica, autorytaryzm, nacjonalizm, junta wojskowa, dyktatura.
Przychód miesięczny: 47,893

Budżet:
47,893 - 20% (socjal) = 38,343 - 16,343 (utrzymanie armii za dwie tury, bo zapomniałem o tym w poprzedniej turze) = 22 - 1 = 21 + 15 = 36 - 8 = 28 - 19 = 9 - 2 = 7-1 =6 - 6 = 0

Nacional News prezentuje!

Żołnierze wrócą do domów.
Quote:
W związku z brakiem dalszego zapotrzebowania na aktywność wojsk w kraju, podjęta została decyzja o demobilizacji 1st. Montana Defence Company "Cabras", 3rd. Montana Defence Company "Westlanders" i 4th. Montana Defence Company "Cabras". Gwardia Narodowa dalej pozostanie w gotowości, jej zadaniem będzie przeczesywanie prowincji Grumm i Chitzena, w poszukiwaniu pozostałości po zbrodniczej organizacji terrorystycznej jaką była LAOT.


Badania geologiczne Jeziora Diamentów.
Quote:
Rozpoczęte zostały badania geologiczne, mające na celu zbadanie Jeziora Diamentów, które według wstępnych badań wskazuje na występowanie pokładów cennych surowców. Na badania przeznaczono 8 milionów.


Technikalia:
19 mln. na naprawę burdelu z "Sercem Traconii", za turę może będzie gotowe kurła.
2 mln. na platfusów z Takistanu.

Podsumowanie tur 7-9:
-Ruch bezcłowy z Koion Hellenon (miałem dać znać co dalej z tym wyniknie).
-Obniżenie podatków dla biznesmenów o 50% z poprzedniego podsumowania (efekty te działania powinny już przynosić także).
-Zmiany w procesie rejestracji statków armatorów, co ma ściągnąć ich do Traconii.
Spoiler: show
Każdy podmiot gospodarczy niezależnie od pochodzenia, z wyłączeniem państw nieuznających Republiki Traconii oraz Islamskiej Republiki Takistanu i Królestwa Zekistanu, ma prawo zarejestrować jednostkę pływającą pod banderą Republiki Traconi po spełnieniu następujących warunków:
-uiszczenie opłaty rejestracyjnej oraz corocznej kaucji na odnawianie licencji
-wysłanie kopi patentu kapitańskiego dowódcy (nie jest wymagane zaświadczenia lekarskie ani dokumenty potwierdzające odnawianie patentu)
-kopia aktu własności jednostki wraz z specyfikacja jednostki
-pisemne poświadczenie armatora o sprawności jednostki
-poświadczenie armatora że ubezpieczy jednostkę i załogę na własny koszt w wymiarze uznanym przez niego za optymalny ( nie ma wymogu przedstawiania gdzie ani za ile)
-armator zobowiązany jest płacić co miesiąc opłatę rejsową zależna od tonażu jednostki około 65 centów za 100BRT. Opłata będzie stała z gwarancja niezmienności przez 15 lat.

Jednostka będzie musiała w przeciągu 1 roku od rejestracji zjawić się w porcie w Balime do kontroli technicznej, jeśli nie, naliczona zostanie kara umowna (120 dolarów) i wyznaczony kolejny termin inspekcji za 120 dni.

- 1,78 na produkcję militarną
- Ulgi dla inwestorów:
Spoiler: show
Firmy z Japonii, Korei Południowej i Tajwanu i USA, przez pierwsze 4 lata swojej działalności otrzymają 35% ulgi podatkowej, a przez następne 2 lata, 20%. Warunkiem otrzymania ulg, jest utrzymanie działalności przez minimum 10 lat. Co więcej, cła na towary z tych krajów są obniżone do 0,5%.
Firmy z Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej, Szwajcarii, Indii i Brazylii iotrzymają przez pierwsze 3 lata swojej działalności 25% ulgi podatkowej, a przez kolejne 3, 20%. Warunkiem otrzymania ulg jest utrzymanie działalności przez minimum 10 lat. Cło dla tych firm zostaje obniżone do 1%. Dodatkowo, każda firma współpracująca z firmami rodzimymi, tj. o kapitale Tracońskim, będą mogły liczyć na dodatkowe 10% ulgi podatkowej, przez cały okres swojej działalności.

- Rozprawa z LAOT (może lepiej egzekwowane będzie odzyskiwanie podatków czy cuś?).
- 20% na socjal.
- Rezerwiści wracają do domów.

_________________
Image
Image

Gadu-gadu: 44945409


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Apr 13, 2018 11:50 pm 
Offline
Game Master
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm
Posts: 620
Image

República Democrática de Sahrani
Demokratyczna Republika Sahrani

Tura 9


Gracz: rince
Ideologia: Socjalistyczny autorytaryzm
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.

Revolucionista:
Quote:
Nowe projekty ustaw gospodarczych w Parlamencie
Po przyjęciu ustawy o ustroju gospodarczym Republiki Rząd złożył w parlamencie projekty kolejnych ustaw gospodarczych. Ustawy kolejno o państwowej, spółdzielczej i prywatnej własności przedsiębiorstw będą teraz procedowane przez posłów. Każda z ustaw określa szczegóły form własności i funkcjonowania poszczególnych przedsiębiorstw. Ustawy o własności państwowej i prywatnej w większości porządkują już istniejące, wprowadzone przez poprzedni parlament prawodawstwo, dookreślając szczegóły. Wśród tych szczegółów znajduje się zakaz posiadania akcji spółki akcyjnej przez inną spółkę akcyjną (za wyjątkiem licencjonowanych funduszy inwestycyjnych), półroczny okres zamrożenia własności akcji po ich nabyciu a także utworzenie jednolitej formy działalności osobistej dla osób fizycznych.
Ustawa o spółdzielniach z kolei przewiduje cztery formy prawne spółdzielni: członkowską, w której wszyscy członkowie mają równy głos, ale spółdzielnia może zatrudniać osoby nie będące członkami, zaś osoby będące członkami muszą być związane ze spółdzielnią, ale nie muszą wykonywać pracy na jej rzecz; pracownicze, gdzie wszyscy pracownicy zostają automatycznie członkami i mają równy głos; kapitałowe, gdzie waga głosu członków zależy od ilości włożonego w spółdzielnię kapitału a członkami mogą być osoby prawne (ta forma jest przewidziana przede wszystkim dla banków spółdzielczych) oraz konfederacyjne, gdzie członek lub grupa członków może mieć przypisany obszar swojej odpowiedzialności i czerpać z niego część dochodów bezpośrednio - tą formę rząd przewiduje przede wszystkim dla spółdzielni rolniczych.

Marna prowokacja Czarnorusi
Rząd Jana Prizraka ogłosił znalezienie w rzekomych skrytkach wywiadowczych na terenie Czarnorusi planów zamachów w Takistanie, jakich mieliby dokonać agenci naszego wywiadu, jakoby celem wywołania wojny między Takistanem a Czarnorusią. Następnie zaapelował do Taków, żeby poszukiwali ukrytych wśród nich agentów DRS (!). Naszych przyjaciół z Takistanu zapewniamy, że byłaby to strata czasu, gdyż DRS siatki wywiadowczej na ich terenie nie posiada. Nie będziemy tu tłumaczyć że tego rodzaju dokumenty są banalnie proste do sfabrykowania i nasze służby mogłyby w ciągu kilku godzin przedstawić plany Czarnoruskiego ataku atomowego na Takistan, bez problemu. Zalecamy natomiast zastanowienie się nad jedną kwestią - czy bardziej prawdopodobnym jest, że Sahrański wywiad przechowuje w Czarnorusi plany zamachów na terytorium Takistanu, czy może prowokacja Czarnorusi usiłującej wbić klin między Takistan a DRS? Nie pozwólcie manipulować sobą w tak prymitywny sposób.

Zakończenie odbudowy Paraiso już wkrótce
Rzecznik rządu Republiki poinformował o przekazaniu ostatnich 6 milionów dolarów na odbudowę Paraiso. Większość budynków które uległy zniszczeniu lub uszkodzeniu 5 miesięcy temu lśni już nowością, stanowiąc dowód na skuteczność działań rządu w porządkowaniu kraju po wojnie. Trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Tymczasem, dla porównania, według oficjalnych danych czarnoruskich, środki przekazane do tej pory przez rząd Prizraka na odbudowę Zagorii to około 10% potrzeb. 10%, a nadchodzi zima, dużo cięższa w Czarnorusi niż na ciepłym południu Sahrani. Czy Prizrak zdoła zapewnić godne warunki ludziom którzy stracili domy? Czas pokaże, choć bez wątpienia pokazał już kto dba o swój lud rzeczywiście, a kto tylko w deklaracjach.


IZQ FM
Quote:
Dziś na antenie piosenka z Niemiec. Zespół Rammstein przez wielu był podejrzewany o tendencje skrajnie prawicowe, a wręcz nazistowkie ze względu na radykalne środki wyrazu. W odpowiedzi na te oskarżenia muzycy nagrali piosenkę, w której jednoznacznie określają po jakiej stronie biją ich serca.
Dochody: SEP Płn. 48,439 + SEP Płd. 30,348 = 78,787 mln + przedsiębiorstwa 42,4 = 121,187 mln
+ z poprzedniej tury 0,07 mln
Razem: 121,257 mln
- socjal 51,2 mln
- utrzymanie armii 9,83 mln
- kontynuacja budowy mieszkań 0 mln
- kontynuacja napraw infrastruktury 0 mln
- bailout dla SPW 11 mln (40/40) mln
- doktryna "Lokalne Magazyny" 5 (65/90) mln
- odbudowa Paraiso 6 mln (43/43 mln)
- kampania promująca turystykę 5 mln
- kursy zawodowe 4 mln
- naprawa czołgów 0 (84 mln)
- naprawa BMR "Bravo" 10,95 mln
- naprawa MiGów 5 mln (35/54,4 mln)
- kontrakt z Rosją 5 mln (25/379,2 mln)
- kontrakt z Chinami 5 mln (25/123,90 mln)

Zostaje 3,277 mln


PODSUMOWANIE GOSPODARCZE 7-9:

- bailout dla SPW - zakończone
- odbudowa Paraiso 23mln
- naprawa CT 9 mln
- kampania promująca turystykę 15 mln
- kursy zawodowe 12 mln - mają na celu również uzupełnienie ludzi w przedsiębiorstwach państwowych, które obniżyły przychód w związku ze stratami wojennymi
- naprawa sprzętu wojskowego 45,3 mln
- tymczasowe ustawy wprowadzające prywatną własność przedsiębiorstw, jeszcze z poprzedniego parlamentu
- turystyka na południu powinna już wracać do normy, tym bardziej że było głośno w związku z Bjork i Eltonem
- umowa na dostawy żywności z Afrenią, dotyczy żywności nieprodukowanej na Sahrani, z opcją na awaryjny zakup tej która produkowana na Sahrani jest

_________________
Gen. Miguel Richardez
Prezydent Demokratycznej Republiki Sahrani

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Apr 14, 2018 1:30 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm
Posts: 178
Image
Republika Czarnorusi - Tura 9 uzupełnienie
Głowa Państwa: Prezydent Jan Prizak

--------------------------------------------------------------------
Promocja giełdy
Quote:
Promocja giełdy i zachęta na wkroczenie na nią dla czarnoruskich firm. Spoty emitowany są w godzinach szczytowej oglądalności w telewizjach informacyjnych i w całej telewizji. Promocja odbywa się również w gazetach i w radyjku.

--------------------------------------------------------------------
Wydatki:

2mln - Promocja giełdy

--------------------------------------------------------------------
Pozostało: 6,21 mln USD
-------------------------------------------------------------------[/quote][/quote]
Podsumowanie gospodarcze tur 6-9

23.8mln– Modernizacja BMP2 do stanardu BMP 2 „Bies” - 28 sztuk (fabryczki pracuja)
10mln– Modernizacja BTR 80 to stanardu BTR 80 „Kozak” - 10 sztuk (fabryczki pracuja)
10mln – projekt Biesa III (fabryczki pracują i CT tez)
05mln - powołanie Sił straży przybrzeżnej
25mln – odbudowa miast w Zagorii
10mln – Otwarcie gieldy papierow wartosciowych
Quote:
Otwarta została giełda papierów wartościowych w Novigradzie!Otwarcia dokonał sam Prezydent Jan Prizrak. Ekonomiści są zgodni, to dobry ruch w celu polepszania pozycji gospodarczej Czarnorusi w całym Międzymorzu, nowa giełda wedle prognoz powinna skupić na sobie zainteresowanie północnej części Międzymorza. Czy tak się jednak stanie? Czas pokaże

05mln – Kursy dla bezrobotnych i kursy przekwalifikujace w Zagorii
Quote:
Rząd w Novigradzie spełnia swoje obietnicę powzięte wobec Zagorii kilka miesięcy temu. Rusza program aktywizacji bezrobotnych połączony z kursami dla chcących przekwalifikować się. Nowa rzeczywistość wymaga zmian, często drastycznych. Obowiązkiem rządu jest pomoc ciężko doświadczonej przez komunizm ludności zagoryjskiej.

10mln – Pozyczki dla chcacych otworzyc przedsiebiorstwa w Zagorii,
Quote:
Kursy to niejedyna z propozycji Novigradu. Do tej pory wszystkim administrowano centralnie, to stopniowo się zmienia, kolejnym krokiem na długiej drodze transformacji są pożyczki dla chcących spróbować się w nowej rzeczywistości.
Pożyczki są bezzwrotne w przypadku utrzymania się na rynku przez siedem miesięcy. Wymagane jest jedynie dostarczenie kosztorysu, planu biznesowego i potencjalnych zysków. Pomoc w napisaniu tych dokumentów jest dostępna w specjalnie otworzonych punktach informacyjnych w Zagorii.

05mln - Promocja turystyki w Czarnorusi, zwłaszcza dzielnicy rozrywkowej w Novigardzie.
Quote:
Ruszyła zakrojona na szeroko skale akcja mająca na celu ocieplenie wizerunku Republiki Czarnorusi połączona z rozbudowana promocja samego kraju jako miejsca stworzonego do odpoczynku, ale i do zabawy. W tej ostatniej rzeczy prym wiedzie świeżo wybudowana dzielnica rozrywki w Novigradzie, której niskie ceny i szeroki wybór atrakcji na pewno przekonają niejednego amatora mocnych wrażeń.

05mln – Przekierowanie RWŚ na Sahrani, wzmocnienie nadajników
02mln – Promocja giełdy

Dodatkowo:
- Eksportuje węgiel w duzej ilosci do Takistanu w celu pomocy w dostarczeniu prądu etc, a Anubis prowadzi wielki projekt w którym mam udziały przez ten właśnie węgiel
- Część firm z KPSu ucieka do mnie na skutek rozpierdolu w Koionie i generalnie prefernecyjnych warunków.
- Uciekają do mnie na Novigradzką giełdę indeksy z Koionu i tak dalej (było w podsumowaniu, ze mam przypomnieć) „Inwestorzy (i indeksy) dosłownie spierdalają do ciebie, o czym koniecznie musisz napisać w podsumowaniu gospodarczym, bo tu będzie kilku(nasto) procentowa zmiana SEP „
- Filtruje ropę Takistanu i wypuszczam na swój rynek ulepszoną przez moje przedsiębiorstwo państwowe(Sas twierdzi, ze to powinno podniesc SEP)
- Rozbiórka obiektów ChkDZ w celu zmniejszenie "rachunków" za odbudowę miast
- Otwarcie kilku szkół i przychodni przez Cerkiew w miejscu starych ośrodków partyjnych.
- Umowa z Afrenią na dostawę węgla, a w zamian za dostawę jedzenia Afreńskiego
- Obnizka podatków dochodowych dla przedsiębiorstw chcących wejść na giełdę.
- Zagoria wraca do normy raczej, powstał nowy związek zawodowy który ogarnia sytuację "Nasza Zagoria" w zakładach pracy i popiera moje działania.

_________________
Jan Prizak - Prezydent Republiki Czarnorusi


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Apr 14, 2018 7:17 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 785
WSZYSCY:
- Fakt powołania rezerw strategicznych przez Altdorf wam nie umyka. Jest to generalnie jeden z obvious objawów szykowania się do konfliktu

TAKISTAN:
- Chodź tu słoneczko :3
- Z perspektywy takistańczyków, głównie z miast, blokada była bardzo medialna. Za to procesy tracończyków... no nie bardzo, co chyba widać. Nevertheless wieś przeważa i udaje ci się odzyskać +0,1 poparcia i +0,1 dumy narodowej
- Wskazanie kierunków polityki zagranicznej... no, wprawia w oszołomienie obserwatorów z całego świata. Pojawia się u ciebie przede wszystkim głosy co z zawartym niedawno sojuszem z Zekistanem
- Otwarcie centrum badań nad, well, wiedzą chemiczną i biologiczną daje ci +0,1 poparcia oraz +0,1 dumy narodowej, to jednak większy projekt

ZEKISTAN:
- Zablokowanie handlu z Jagtlandem uchodzi za odważny i zdecydowany krok. Jak będzie? Zobaczymy
- Ludzie podobnie wyczekują na raporty
- Zakłady pracy dla więźniów, choć są odebrane raczej pozytywnie, to nie zmieniają poparcia

TRACONIA:
- Przypomnij mi o tej demobilizacji w przyszłej turze. Uwzględnij ją oczywiście w podsumowaniu gospodarczym

DRS:
- Nie ma za bardzo czego podsumować, ale okreslenie lewackiego Rammsteina mnie rozwaliło :D

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Apr 14, 2018 7:24 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 785
KONIEC TURY 9 (WRZESIEŃ 2018):

Daily Mail
Quote:
Wojna dwunastu dni
W ten sposób nazwać można rosyjską inwazję na Ukrainę. Inwazja ta przeszła z mniejszych echem niż głośny atak USA na Iran, gdyż Rosjanie okupowali część terytorium Ukrainy już znacznie wcześniej. W dwunastym dniu siły ukraińskie - zalane nowoczesnymi siłami rosyjskimi, a wcześniej ogłuszone bezprecedensowym atakiem lotnictwa i artylerii - poszły w ostateczną dezintegrację.

Na Ukrainie powstał już 17 dni po inwazji rząd tymczasowy premiera Janukowicza. Jak powiedział ów premier, "Ukraińcy z utęsknieniem wyczekiwali wyzwolenia. Serce Ukrainy bije przy Rosji. Tak było, jest i będzie, począwszy od polskich ludobójstw na kozakach rejestrowych, a skończywszy na Związku Radzieckim." Premier wymienił też zasługi, jakie Rosja ma w stosunku do Ukrainy i porównał je z wątpliwymi zasługami Zachodu.

Według nieoficjalnych informacji z rosyjskiego MSZ, jednym z pierwszych ruchów premiera Janukowicza ma być przygotowanie referendum w sprawie niepodległości Ukrainy. Jak wskazały źródła, priorytetowym dla Rosji jest - po przywróceniu porządku po rządach nazistów - pozwolenie Ukraińcom się określić co do przynależności państwowej.

(...)

W przeciągu miesiąca Polska przyjęła 2,4mln uchodźców - informuje oraz apeluje przedstawiciel polskiego MSZ. Analogiczne apele składają przedstawicielstwa Węgier i Rumunii, które łącznie przyjęły kolejne 1,5mln uciekinierów...

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Thu Apr 19, 2018 11:37 am 
Offline
User avatar

Joined: Sun Jan 21, 2018 10:59 am
Posts: 34
Location: Silesian
Image
AFRENIA - TURA 9
Gracz: Scharf
Ideologia: dyktatura prezydencka
Przychód miesięczny: 77,88 mln.
Budżet: 77,88 mln - 25% (socjal) = 58,41 - 9,4(utrzymanie wojska) = 49,01 +0,07 = 49,08 mln
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 17%, wystarczający 27%, maksymalny 37%.
Przyrost naturalny: roczny przyrost to ok. 3100 ludzi.
Stolica: Kinsela


Armia

Quote:
Kampania Przeciwko LAOTowi zakończona, jednostki górskie pozostaną na terytorium Trakonii i szkolą się w walce w dżuglii


Quote:
Zakończono fazę protoypu Transporterów Piechoty ZSD89 do standardu Bojowych Wozów Piechoty. Nazwa kodowa Z18 Indlovu.
Spoiler: show
11 9 5 11 17+1 5 3 pojemność 10 Klasa II
Łączna skuteczność 8 - 12


Quote:
Szkolenie kadry dowódczych w doktrynie Rozpoznanie Bojem w ramach ćwiczeń AIRONATS 2018 dobiegło końca, Wdrażanie nowej doktryny potrwa jeszcze kolejny miesiąc.


Quote:
Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych poinformowało o opracowaniu własnej doktryny, która kładzie nacisk na psychologiczne szkolenie żołnierzy, wdrażanie doktryny potrwa około 2 miesiące


Quote:
Minister Obrony Narodowej poinformował o zakończeniu spłacania chińskich czołgów Type 62, prawdopodobna dostawa wozów odbędzie się w przeciągu 3 miesięcy.


Gospodarka

Quote:
Grant Prezydenta na poszukiwania najlepszych firm z branży rolniczej przynosi dobre skutki, kilka firm zostało wybranych ze względu na doskonała jakość produktów i optymalizacje produkcji, w tym miesiącu Ministerstwo i sam Prezydent podejmą decyzje która firma stanie się Oficjalnym partnerem AMT Kinsala (Firma wpisana do SEP, pozostaje prywatna)


Quote:
Budowa Huty Stali w Lorengau postępuje zgodnie z planem, dziękujemy obywatelom Afrenii za tak hojne wsparcie rządowego projektu.


Rolnictwo i Infrastruktura

Quote:
Zakończyliśmy projekt mieszkanie dla młodych. Środki z tego projektu zostaną przeznaczone na inne projekty związane z gospodarką.


Quote:
Rozbudowa infrastruktury w Kinseli wchodzi w czwarty etap, zmodernizowane zostaną drogi i infrastruktura komunikacyjna, w tym infrastruktura transportu miejskiego - przystanki, dworce itp.


Quote:
Rozbudowa infrastruktury w Lorengau wchodzi w trzeci etap, kontynuujemy budowę centrum przesiadkowego oraz w dalszym ciągu modernizujemy drogi i przystanki


Quote:
Minister Rolnictwa Sash Huminte, potwierdził dalsze finansowanie AMT oraz rozbudowę infrastruktury na terytorium prowincji Ursana (drogi, spichlerze, ujęcia wody, kanalizacja), ogromne rynki zbytu które otwarły się dla naszych rolników są doskonałym motywatorem do mechanizacji produkcji. Minister sugeruje udanie się na konsultacje do AMT, w celu znalezienia najniższych cen zakupu sprzętu. Rozpoczęliśmy także rozmowy z partnerami zagranicznymi w celu importu maszyn rolniczych po preferencyjnych cenachBUDŻET 49,08 mln:
Kontynuacja Rozbudowy infrastruktury w Lorengau (centrum przesiadkowe, drogi) - 2,5 mln - Trait: Szczególnie rozwinięta infrastruktura
Zakup Doktryny Rozpoznanie Bojem Czarnoruś (3 transza z 3) - 6 mln
Wdrażanie Doktryny Polityczna Indoktrynacja (45/45) - 9mln
Opracowanie prototypu IVF Z18 Indlovu - 7mln
Kontynuacja inwestycji Huta Stali (34,60/75) - 10 mln + 2,1 mln
Rozbudowa infrastruktury w Kinsali - 2,5 mln Trait: Szczególnie rozwinięta infrastruktura
Zakup Czołgów Type 62 (8/8 wozów) (27,6/27.6mln) - 10,1mln
Grant Prezydenta na rozwój dobrych firm - 2 mln Trait: Wydajna administracja Trait:Wysoka kultura pracy

Razem 49,1

Zostaje mi -0,02 mln.


Podsumowanie Gospodarcze Tur 7-9:

Rozbudowy infrastruktury w Lorengau (centrum przesiadkowe, drogi) - 10 mln - Trait: Szczególnie rozwinięta infrastruktura

Inwestycja w Hutę Stali (34,6/75)

Rozbudowa infrastruktury w Kinsali - 7,5 mln Trait: Szczególnie rozwinięta infrastruktura

Projekt Mieszkania dla Młodych - 4 mln Trait: Wydajna administracja

Grant Prezydenta na rozwój dobrych firm - 6 mln Trait: Wydajna administracja Trait: Wysoka kultura pracy Firma wpisana do SEP, pozostaje prywatna

Handel 7-9:

Żywność: Jagland, DRS, Czarnoruś.
Sprzęt AGD - Czarnoruś, DRS

_________________
Image
Kontakt z MSZ Afrenii


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Mon Apr 23, 2018 12:53 am 
Offline
Game Master
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm
Posts: 620
PODSUMOWANIE GOSPODARCZE TUR 7-9:

Tym razem podsumowanie będzie profesjonalnie, proszem Państwa. A zatem:
Ogólnoświatowa koniunktura – 58,4 – czyli średnio, efekty rozpierduchy pojawią się dopiero za jakiś czas ale już widać pierwsze oznaki pogorszenia, efekty lekko na minusie do koniunktur krajowych.
Rynek ropy – 94,2 – mimo rozwałki z udziałem dwóch dużych eksporterów ceny lecą, bo USA i Saudowie puszczają na rynek rezerwy, złoża łupkowe, wszystko co mają. -10% do dochodów przedsiębiorstw związanych z ropą, co obejmuje też rafinerie, Edek.
Rynek innych surowców energetycznych – 34,5 – jedne ze złóż węgla kamiennego w RPA się wyczerpało, co powoduje lekką zwyżkę. + 100 000 do każdego przedsiębiorstwa związanego z węglem (mamy jakieś jeszcze surowce energetyczne na mapie?), czyli kopalni i koksowni.
Rynek metali – 40,3 – bez zmian.
Jeszcze jedna sprawa. Specjalnie nie poganiałem typów którzy niby że pozawierali umowy, ale nie podesłali mi szczegółów. Edukacyjnie, żeby was uczulić ze dbanie o własne interesy się opłaca. Niewidzialna ręka rynku upierdala całą kasę z umów których detali nie znam. I w ogóle ogarniajcie, podajecie te umowy z poprzedniego kwartału w podsumowaniach, ja to muszę sprawdzać, chujowe to jest.
Ale nie lękajcie się, od przyszłego podsumowania, a w zasadzie to od 10 tury przygotuję arkusz do rozliczeń, gdzie miejsce na umowy będzie i może nie pozapominacie.


Afrenia:
Rozbudowa infry natrafia na pewne problemy (77,7), czyli 0,6% za oba miasta
Mieszkania dla młodych idą też powoli, 58,3 czyli 0,4%.
Rozwój firm 15,9 ale kasa nieduża czyli 1,8%
Umowy. Patrz wstępniak, mam dane Jaglandu i mam Jaglandzkiego kryta. Czyli 6% za zyski rolnictwa z eksportu.
Szczęście z koniunkturą opada. 87,4 czyli 1,1%, razem 9,9%. Turystyka powoli pada, 91,1 czyli 0,2%.
SEP przed: 45,042+25,522 = 70,564
SEP po: 49,501+25,573 = 75,074

Zekistan:
Strefa ekonomiczna rusza pooowoli (63,8) z powodu trudności w obsłudze administracyjnej. 0,2%.
Pakiet dla inwestorów przelosowałem aż na dwa razy. Nie zatrzymał wszystkich inwestorów zachodnich ale powstrzymał ich masowy odpływ (41,1), więc tu -1%, ale za to spowodował olbrzymi napływ kapitału chińskiego i arabskiego. Firmy chińskie nie przejmują się słabą administrację tylko używając tradycyjnych metod wciskają się jak mogą, czując tanią siłę roboczą (tańszą od małych żółtych rączek już) i możliwość zaoszczędzenia na podatkach. 5,5, czyli 6%, razem 5%.
Ustawa Wilczka, czyli jak ja kocham mitologię gospodarczą :D 58,4, czyli masz trochę zamieszania spowodowanego niedostosowaniem do całej reszty prawodawstwa, ale to tylko na -0,1% :P
Import od Taków pozwól że podsumuję łącznie, bo to wam nie wyszło. 84,1 czyli 0,1% do SEP ze wszystkich, za to -0,1mln do zakładów od narzędzi.
Eksport żelaza to 0,18 mln więcej dla kopalni (54,4)
Dokształcanie napotyka na problemy w postaci ciemnoty, która nie chce się uczyć oraz kursów lansu i bansu (80,9), 0,2%.
Wsparcie dla firm za to nareszcie trafia. 3,8 czyli 4%.
Resztę zmian w prawie też podsumuję na jeden mach, 32,3 czyli 0,8%.
Program pracy więźniów, skoro jeszcze nic nie ruszyło, to pogadamy jak ruszy.
Badania geologiczne nareszcie coś znajdują. Srebro kryje się w Zellige. 7 mln na turę przy państwowym wydobyciu (22,5).
Tymczasem koniunktura 0,8% (81,7), turystyka zaczyna odczuwać brak kasy, 0,6% (89,6). Łącznie 11% i 0,6%, oraz zmiany w przedsiębiorstwach państwowych.
Twoje cło padło ofiarą KKKlandzkiego kryta, Afrenia zalewa ich morzem.
SEP przed: 41,100+7,136 = 48,236
SEP po: 45,621+7,179 = 52,800

Takistan:
Tej, to myśmy mieli jakieś umowy? LOL dobrze wiedzieć ale nie. Umów z Czarnorusią dotyczy wstępniak :P
Zostają więc z Zekami.
Ropa. Ten surowiec ma pecha, 94,6. Dolicz sobie 0,1mln do TOC (po odjęciu tych 10% z wstępniaka). Tymczasem okazuje się że popyt na nieprzetworzoną ropę w Zekistanie jest niziutki, sam Zekistan rafinerii nie posiada, a twoja rafineria pracuje już pełną parą (nie jest zresztą jakoś duża jak na całość TOC) i ktoś z was musi zrobić więcej mocy w rafineriach.
Tekstylia i tworzywa. Masz niemałą konkurencję na rynku Zekistańskim, bo to jednak zajęcie dla takich właśnie Bangladeszy. 71,2 czyli +0,1mln do Sheepwool Company i 0,2% do SEP.
Narzędzia i elementy metalowe. Zeki mają identyczny zakład, więc jeśli ty zyskasz, to oni mają szansę stracić. 69,2 czyli dolicz sobie +0,1mln do Iron Works i tyle.
Umowa z Zekami na żelazo powiększa ci zyski Iron Works o 0,1mln i SEP o 0,1% (65,3)
Budowa CB-C dała 0,1% (77,1), zyski z działalności będziemy rozliczać za 3 tury.
Produkcja wojskowa to dane spod mikroskopu, za to twoje firmy o dziwo dostarczają część sprzętu potrzebnego do badań w moim CT, Iron Works +0,1mln i SEP + 0,4% (7,7)
Koniunktura to 2,7% (37,4) a turystyka jak w poprzedniej turze zaczynała padać, tak teraz pada i sobie głupi ryj rozwala, -6% (98,4) więc razem 3,4% i -6%. Oraz zmiany w przedsiębiorstwach.
SEP przed: 50,226+7,525 = 57,751
SEP po: 51,934+7,074 = 59,007

Traconia:
Zyski z ruchu bezcłowego zostały jednak skonsumowane w dużej mierze poprzednią razą. 83,6 czyli 0,4%.
Obniżenie podatków, wygląda na to, że jednak zastało cię po lewo od wierzchołka Laffera. 84,8 a zatem wzrost jedynie o +0,4%. Musisz jednak pozachęcać swoich januszy biznesu do inwestycji, bo póki co tylko przeżerają dywidendy.
Tania bandera za to trafia, SEP rośnie o 3,3% (9)
O, już jakoś stymulujesz inwestycje. 41,4, czyli 1,5%
Efekty pokonania LAOT pojawią się w przyszłym podsumowaniu, tymczasem rozwiązujemy kwestię mobilizacji. Zmobilizowałeś część sił, na szczęście nie walczyła cała armia przeciwko LAOT, także tutaj spada ci gospodarka tylko o -1,2%
Dobra. Niezależnie od wypadku na ten kanał to oczekuje pół okolicy i masa inwestorów. Dlatego też wliczymy kanał już do tego podsumowania (jak mówiłem wcześniej inaczej to trudno), bo pomimo wypadku i opóźnień bez sensu czekać aż do końca roku :v
Otwarcie kanału to 63,9 (to SaS robił), także przygody osłabiły ci nieco epickie otwarcie, ale masz z niego – TO WAŻNE, NIE ZAPOMNIJ - 10% do SEPu w tym podsumowaniu i gwarantowane 7% w następnym podsumowaniu. Do tego będzie się to też łączyło jeszcze z dalszymi projektami wokół tematyki kanału, jeżeli będziesz takich się podejmować.
Koniunktura to 3,5%, byłoby przy tym losowaniu więcej ale walki wewnętrzne (29,9) a turystyczna 1% (tak samo, 28,2), razem 17,9% i 1%.
SEP przed: 35,176+6,718 = 41,894
SEP po: 41,473+6,785 = 48,258

Czarnoruś:
Modernizacje dużo do gospodarki narodowej nie wnoszą, to jednak głównie naklejanie nalepek „Made in Chernarus” na zagraniczne komponenty (96,4), czyli 0,1% i 0,2% dla Zagorii.
Giełda – Giełda wchodzi już w tej turze, żebyśmy mieli to z głowy, a i jest remedium dla czarnoruskiej gospodarki. Generalnie wydałeś na to 10mln, czyli zgodnie z zasadami przedsiębiorstw masz ją wycenioną na 1mln przychodu. Na wejściu jednak zaraz zlatują się uciekinierzy giełdowi z całego regionu, w tym z Jagtlandu, którym nie zawsze po drodze z nacjololo i chcą mieć spokój. W efekcie, losowaniem 19,7, Novigrad Stock Exhange staje się konkurencyjny dostając +1,7mln do swojej bazowej wartości. Ponadto otwarcie giełdy ogólnie stymuluje gospodarkę, rzut 3,5, także masz jeszcze 4,6% do SEPu zwykłego i +0,2% do turystycznego.
Odbudowa jakoś idzie, ale narzekania że powoli, poza tym zaczyna się przytulanie kasy przez tych czy owych. 98,4 czyli nie dostajesz nic oprócz pomruków ludu. Do tego poparcie spada o -0,1
Kursy w Czarnorusi jakoś idą, 39,1 czyli 0,3%, za to w Zagorii zainteresowanie jest małe bo za Łopotewa panie to praca była w zawodzie, ja dumę górnika mam panie, czyli 64,8 i 0,1%
Pożyczki dla przedsiębiorczych w Zagorii to strzał nie w 10, tylko w 0,4. 10% do SEP.
Promocja turystyki daje 3% (byłoby wincyj ale kasa mała, 16,9).
Wungiel do Takistanu był już liczony, a zaś inwestycja Anubisa rusza od przyszłego miesiąca, więc proszę mi nie mydlić oczu. Tak samo filtrowanie Takistańskiej ropy, dzie piniondze są za instalacje?
Utylizacja infry ChDKZ daje całe 0,3% (55,6) w Zagorii.
Czy powołanie żółtego związku daje coś w Zagorii – nie zadowala ich to (61,1). Górnicy i hutnicy trzymają się socjalizmu, chadecka ideologia śmierdzi im napowskim fejkiem, a ciągle jeszcze mamy niezałatwioną sprawę strefy ekonomicznej do końca.
Nie zapomnij o zmniejszeniu zysków rafinerii.
Koniunktura dla Czarnorusi to 2% (40,4), razem 7%, turystyka zaś słabo, tylko 0,3% (83,8), razem 2,5%.
Zagorii zaś 3% (46,6) i turystyczna 15% (2), razem – 13,6% i 18%
SEP Czarnorusi przed: 54,456+25,788 = 80,244
SEP Czarnorusi po: 58,268+26,433 = 84,701
SEP Zagorii przed: 14,981+0,736 = 15,717
SEP Zagorii po: 17,018+0,868 = 17,887

Jagtland:
Najpierw napierdala 350 mln w gospodarkę, a potem w podsumowaniu mamy ile, 40? Znaj łaskę pańską, doliczy ci się. Ale na przyszłość będę pomijał.
Poszukiwania złóż dają ci złoża węgla brunatnego w Averlandzie za cały 1 mln miesięcznie jeśli będziesz wydobywał państwowo (45,3). Uwaga, ten surowiec się fatalnie przewozi, czyli nie jest do eksportu, takoż nie podlega wahaniom cen surowców energetycznych na rynku światowym. Żeby go wykorzystać, musisz zbudować na miejscu elektrownię.
Infrastruktura strategiczna to głównie budowy, 84 więc tylko 0,3%.
Infrastruktura przemysłowa dużo lepiej, a i przedmiot bardziej zyskowny, więc 4,2% bo dużo kasy (37).
Z tych 350 mln to tyle, teraz dalej. Wieże dają 0,1% do zwykłego i 0,2% do turystyki (50,2)
Dotacje na przetwórstwo to 0,3% (62,1)
Umowa z Afrenią, ups. 98,4. Produkty huty są na tyle cenne, że zalewa cię tania Afreńska żywność powodując ból dupy i portfeli białych dumnych rolników. -0,4%. Już wcześniej ci się oberwało za przytulanki z Mokebe, ale że z kryta stało się konkretnie to, co wszyscy przewidywali, że się stanie, to bonusowo jeszcze -0,2 poparcia i -0,2 dumy narodowej
Koniunktura to 0,2% (HH*,1) a w turystyce 2% (43) więc razem 4,7% i 2,2%.
SEP przed: 95,564+10,812 = 106,376
SEP po: 100,056+11,050 = 111,105
*Pozdro dla kumatych

DRS:
Bailout dla SPW – że tak powiem, nareszcie. Bailout nawet działa i względnie stabilizuje to przedsiębiorstwo, dokładając mu +0,5mln wartości. Ostatecznie oczywiście SPW nie upada. Temat jednak ginie jeśli chodzi o polityczny aspekt.
Odbudowa Paraiso jest zakończona i daje kolejne 0,7% do SEP południa.
Naprawa CT to 0,1% do SEP południa
Kampania promująca turystykę działa w sumie niezgorzej i wpisuje się dotychczasowy trend, także tu 3,2% do turystyki południa i 0,4% do turystyki północy.
Kursy zawodowe idą nadal fatalnie, czyli nie dają nikomu nic poza jedzeniem ciasteczek.
Tymczasowe ustawy wprowadzające prywatną własność przedsiębiorstw to jedna z ważniejszych reform. Z tego co pamiętam, to był już motyw ze „sztucznym” przystosowaniem gospodarki KPS na potrzeby rozliczeń, także teraz reformy gospodarcze – o ile są racjonalne – nie powinny dawać już minusów z samego grzebania w systemie. W efekcie ustawa działa w nowym systemie nie najgorzej, choć nadal czekamy na efekty ustaw głównych i konstytucji, stąd +2% do obu części wyspy.
Turystyka na południu do „normy” per se już nie wróci, gdyż działa teraz w innym systemie, np. utrudniającym dorabianie sobie nastolatkom jako kelnerzy w knajpach hotelowych, emerytom jako sprzątaczkom etc. etc. Słowem, koszty zatrudnienia rosną, lepiej być teraz w klasie średniej niż tym bogatym. Stąd poza powyższymi zmianami idziemy w zwykłą koniunkturę.
Umowa na dostawy żywności z Afrenią idzie tak sobie, generalnie import rusza z dość daleka i jego koszty zdają się być dość niekorzystne. Nevertheless, niektóre rodzaje nasion czy roślin są tańsze i twoi wyciągają z tego co mogą, także +0,3% do SEPu obu części.
Koniunktura dla DRS jest średnia to 1,8%, turystyka zaś idzie dobrze bo ludzie zaczynają w końcu dostrzegać, że takie coś jak DRS w ogóle istnieje, stąd 5,3%.
Dla dawnego KPS zaś porównywalnie bo 2%, i turystyczna nieco gorzej, gdyż 3,2%.
Razem to dla Północy 3,1% i 5,7%, a dla Południa 5,1% i 6,4%
SEP Płn. przed: 43,815+4,624 = 48,439
SEP Płn. po: 45,173+4,888 = 50,061
SEP Płd. przed: 19,968=10,380 = 30,348
SEP Płd. po: 20,986+11,044 = 32,031

_________________
Gen. Miguel Richardez
Prezydent Demokratycznej Republiki Sahrani

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Mon Apr 23, 2018 2:00 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Jan 21, 2018 10:59 am
Posts: 34
Location: Silesian
Obsolete post.

_________________
Image
Kontakt z MSZ Afrenii


Last edited by Scharf on Tue Apr 24, 2018 8:08 am, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Mon Apr 23, 2018 9:29 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 785
POCZĄTEK TURY 10 (PAŹDZIERNIK 2018):

Al-Jazeera
Quote:
Bojownicy o wolność upominają się o swoje!

Późną nocą strzały wstrząsnęły portem w Krtagar. Według relacji świadków grupy uderzeniowo rebeliantów przedarły się na pontonach pod osłoną nocy. Był to kierunek, którego nikt się nie spodziewał. Grupy natychmiast ruszyły na instalacje portowe i zajęły je w kakofonii okrzyków i chaotycznych wystrzałów. Jednocześnie druga grupa wkroczyła do samego miasta i zajęła błyskawicznie slumsy, a także nowszą zabudowę. Siły zbrojnie dowiedziało się o zdarzeniu dopiero z kilkugodzinnym opóźnieniem; wtedy już grupa rebeliancka - okupująca w tej chwili Krtagar - przedstawiła się jako Munahadim Albar, to jest: Wybawcy Morza. Zgodnie z manifestem opublikowanym w internecie, grupa zmierza do uwzględnienia praw muzułmanów w Krtagar - według manifestu opresjonowanych przez silnie nacjonalistyczny rząd Batora Ollnyte - i nie wycofa się z Krtagar nim prawa muzułmanów do morza nie zostaną zagwarantowane przez aktualny rząd. Nie jest jasne skąd pochodzi grupa, jednak nasi analitycy podejrzewają, że etniczne pochodzenie atakujących może być powiązane z Molatią...


AFRENIA:
- W tej turze (i do odwołania) wyłączony zostaje dochód z prowincji Krtagar

W Koionie robi się zimno. W Czarnorusi i Zagorii temperatura w porządku, Jagtland ma dalej lato.

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 242 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next   


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group