When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post Reply
User avatar
Edek
Posts: 257
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by Edek » Thu Mar 08, 2018 3:47 pm

Image
Republika Czarnorusi - Tura 7
Głowa Państwa: Prezydent Jan Prizak
Budżet:
Czarnoruś: 54,456+25,788 = 80,244 +17,55=97.794 – 29.340=68,454 -21.046=47.408
Zagoria: 14,981+0,736 = 15,717 +15,525=31.242-7.810=23,42
RAZEM:70.828
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30% maksymalny 40%
Budżet na turę 4:70.828 + 1.357 + 10 = 82.185 [/u] mln[/b]
Zasoby Ludzkie: policzę w przyszyłm tygodniu proszę nie bić
Stolica: Novigrad
Duma: 1.4
Poparcie: 1.9
--------------------------------------------------------------------
Radio Wolnego Świata – koniec misji, czy początek nowej??
Radio Wolnego Świata stało się stałym eksporterem myśli wolnościowej na tereny w których owa jest zagrożona. Zjednoczona Czarnoruś nie potrzebuje już jednak wolnego od komunistycznych naleciałości przekazu RWŚ, zajmą się tym zwykłe media które szybko zagospodarują rynek zagoryjski. Jednak nie wszędzie wolność i prawa człowieka są przestrzegane, wyspa Sahrani stała się areną krwawej wojny rozpoczętej przez jak już wszyscy wiemy współwinnego gwałtu Miguela Richardeza. Sahrańczycy są omamiani komunistyczną treścią, a rozbudowany mechanizm propagandy skutecznie zatruwa ich umysły. Młodzi czarnorusini mówią dość! Sieć naszych przekaźników zostanie rozbudowana tak aby i na zniewoloną przez czerwony reżim wyspę dotarły wiadomości z wolnego świata.

Code: Select all

Pierwszą audycją jaka zostaje wyemitowana jest wywiad z Panią Polzin - w którym ta potwierdza część słowa Richardeza. Mówi o gwłacie dokonanym przez Łoipoteva, bezpośredniej pomocy Richardeza w czasie gwałtu Łopotevowi, który wedle jej wcale nie był, aż tak pijany jak to przedstawia. Opisuje również późniejsze próby zastraszenia dokonywane przez Akułę po gwałcie. Opisuje, też ciemne strony obu przywódców, którzy dopuszczali się wielu innych przewinień. [nie mam siły pisać całego wywiadu, wybaczcie] 
"...Sahrańczycy, nigdy nie byłam na waszej wyspie, a dzięki uprzejmości Czarnorusinów po raz pierwszy udało mi się wyrwać z Rosji, po raz pierwszy też dano mi możliwość podzielenia się moim świadectwem które usłyszeliście. Na konie chciałabym zaapelować do Was, zwykłych ludzi zastanówcie się, czy współwinny haniebnego aktu gwałtu, ukrywający pod swoim płaszczem samego gwałciciela jest odpowiednią osobą aby wami przewodzić? Co z tego że jego czyn się przedawnił? Co z tego? Richardez i Łopotev to popłuczyny czasów które dawno winny się zakończyć, czasów kiedy zasobny portfel i odpowiednia legitymacja dawały wszystko. Zadajcie sobie pytanie czy Richardez jest osobą której zaufacie? Przestępca, degenerat, odpowiedzialny za śmierć setek ludzi w imię swojego kaprysu, czy taki powinien być wasz przywódca, wasz lider? Mam nadzieję, że kiedyś sprawiedliwość zostanie wymierzona, a czasy bezkarności się skończą, liczę, że stanie się to dzięki Wam, zwykłym ludziom. Niech moje słowa otworzą wam oczy, na to kim jest wasz przywódca.

Procesy Novigradzkie – świt sprawiedliwości
Interwencja wojsk Czarnorusi przyniosła błyskawiczne zwycięstwo, ale i umożliwiła złapanie wielu co tu dużo mówić zbrodniarzy czedackich. W tym miesiącu zakończyło się gromadzenie dowodów oraz analiza archiwów, dlatego też po zakończonych fazach przygotowawczych ruszają procesy karne dla byłych działaczy czedackich winnych popełnienia zbrodni na narodzie Czarnoruskim.
Dysponujący kompletem akt, archiwów oraz różnorakich współtworzonych z naszymi amerykańskimi przyjaciółmi raportów wymiar sprawiedliwości rozpoczął tak zwaną „krucjatę sprawiedliwości” wobec czedackich zbrodniarzy. Miejmy nadzieję, że przytłaczające ilość dowodów umożliwi szybkie zakończenie spraw i osadzenie winnych w więzieniach.
Lustracja – oczyszczenie przestrzeni publicznej
Kilka dni temu do Parlamentu trafił firmowany przez NAPĘ projekt "Ustawa o współpracownikach służb bezpieczeństwa oraz osobach powiązanych z aparatem władzy w Zagorii Południowej, zwanej krótko ustawą lustracyjną.

Podstawowe założenia tej ustawy to:
- zakaz pełnienia funkcji państwowych lub samorządowych przez czynnych współpracowników służb bezpieczeństwa oraz przez osoby pozostające na stanowiskach kierowniczych w ChDKZ.
- publiczne ujawnienie informacji o działalności wszystkich byłych współpracowników służb winnych wyrządzenie szkód narodowi czarnoruskiemu.
-weryfikacja czynnych współpracowników ChDKZ pod kątem ich działania w środowiskach stwarzających realne zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli, oraz ujawnienie ich akt w razie weryfikacji negatywnej.
- weryfikacją i klasyfikacją byłych i czynnych współpracowników służb zajmować się będzie specjalnie w tym celu utworzona Izba Czarnoruskiego Sądu Najwyższego, składająca się z trzech przedstawicieli Prezydenta, dwóch przedstawicieli parlamentu, dwóch przedstawicieli samorządu sędziowskiego, przedstawiciela prokuratury.
- każdy kandydat na wybieralne stanowisko publiczne będzie musiał przedstawić oświadczenie o współpracy - lub jej braku - ze służbami bezpieczeństwa.W przypadku złożenia fałszywego oświadczenia karą jest utrata biernych praw wyborczych.
Nasza Zagoria – nowy ruch czy może już przebudzenie polityczne?
Z Zagorii plyna do nas informacje o formowaniu się nowej inicjatywy związkowej, która w błyskawicznym tempie zyskuje sobie nowych zwoleników – Nasza Zagoria, bo właśnie tak nazywa się owo porozumienie, reprezentuje jak czytamy w broszurkach „lud robotniczy, całej Zagorii”. Oczywistym jest fakt iż z racji na przemysłowy charakter regiony, związkowcy kładą silny nacisk na zabezpieczenie socjalne robotników, ale co ciekawe wskazując podobieństwo do myśli chadeckiej.
W całej Czarnorusi myśl chadecka była często pomijana i w zasadzie nigdy nie udało się jej przebić na salony. Czy za sprawą Zagorii to się zmieni? Historia uczy nas, że związkowcy często decydowali się na drogę działalności politycznej, czy i w tym przypadku będzie podobnie? Zagorii potrzebna jest faktycznie rdzenna siła polityczna, czy Pan Mihal Verśnik zdecyduje się na taką drogę? Na razie nowe oddziały tej „grupy” rosną jak grzyby po deszczu w całej Zagorii. Na naszych oczach kreuje się nowa siła która być może będzie odcisnac swoje piętno w całej Zagorii. Widmem nowego ruchu społecznego w Zagorii zainteresował się rząd centralny, cytując wiceministra spraw wewnętrznych "... Nasza Zagoria to doskonały przykład tego, że w Zagorii jest miejsce na formacje lokalne, nie powiązane z poprzednim ustrojem".
Hipokryzja czy głupta – SLD w ofensywie?
Całkiem niedawno jeszcze rządzącą naszym krajem partia SLD stała się ratunkiem dla wielu byłych przedstawicieli ChKDZ, część z nich to zapewne zwykli ludzie, jednak tak duży przyrost członków może niepokoić. Bo czy pośród owiec nie znajdzie się wilk? Czy pośród niewinnych nie znajdzie się winny prześladowań naszego narodu? Brak jakichkolwiek procedur weryfikacyjnych przeraża. Przewodniczący SLD chyba zapomniał jak jeszcze trzy lata temu odgradzał się od ludu murami i policją, kiedy jego nieudolna polityka doprowadziła cały kraj na skraj zapaści, w owym czasie był on jednym z tych którzy postulowali, nie wiem czy państwo pamiętają "ostateczne rozwiązanie kwestii czedackiej", dziś ten sam człowiek przyjmuje w szeregi swojej partii byłych działaczy, bez jakiekolwiek weryfikacji.

SLD w Czarnorusi cieszy się niewielkim poparciem, jednak podatny na lewicowe idea grunt Zagoryjski jawi się dla zmierzającej ku przepaści partii jako ziemia obiecana. Miejmy nadzieję, że Czarnorusini z Zagorii nie poprą bandy hipokrytów z SLD kierując wzrok na kreujące się oddolnie inicjatywy które faktycznie wyrażą ich głos. Bo chyba nie rolą lewicy jest pałowanie protestujących, a tym właśnie zasłynęło kilka lat temu SLD.

Związki zawodowe – nadzieja na normalność dla Zagorii?
Związki zawodowe działające w Zagorii, od lat pozostawały pod butem czedackiej opresji nie będąc w stanie pełnić swojej podstawowej misji jaką jest ochrona pracowników, dodatkowo niejednokrotnie prowadzone przez samych Czedaków. Teraz gdy lukratywne kontrakty zabezpieczyły pracowników kopalnii i całego przemysłu, a wydajność została nawet podniesiona czas spojrzeć w przyszłość, związki zawodowe niejako same oczyszczają się z elementu szkodliwego, co cieszy. A nowe twarze to nowe możliwości.
Dlatego w tym miesiącu rozpoczną się konsultację z związkowcami, politycy partii rządzącej ruszą w teren aby na własne oczy przekonać się o problemach uciśnionej przez dekadę Zagorii. W związkowcach widzimy siłę która w najbliższej przyszłości będzie w stanie stać się głosem Zagorii. Wolnym od plutokratycznych elit lewicy czarnoruskiej, realizującymi prawdziwe potrzeby mieszkańców Zagorii. Czas pokaże czy nasze nadzieje zostaną spełnione, czego życzę wszystkim Zagoryjczykom.
Misja handlowa do Hellonu – nowe rynki zbytu
Już w przyszłym miesiącu podpisana zostanie kolejna lukratywna umowa. Nasze surowce popłyną do naszych przyjaciół w Koionie Hellonie, warto zaznaczyć, że ten kontrakt będzie znacząco większy od pozostałych. A już niedługo za sprawą otwarcia kanału rzecznego surowce popłyną do Hellonu szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Wybór nowej drogi eksportu choć zaskakujący okazał się znakomitym ruchem Prezydenta Varberiosa.
Czarnoruscy specjaliści szkolą Międzymorze!
Na skutek ustaleń z Republiką Afrenii do tamtejszych jednostek wojskowych udadzą się Czarnoruscy eksperci wojskowi którzy będą starali nauczyć się Afreńskich oficerów nowych taktyk oraz udoskonalonej przez naszych strategów doktryny. Szkolenie te będą kosztować Afrenię dwadzieścia cztery miliony dolarów, płatne w trzech transzach.
Nasi ekspercii ruszą również do Trakonii, gdzie beda wspierac naszych Trakońskich przyjaciół w modernizacji ich sił zbrojnych, prowadząc szkolenia z szeroko pojmowanej doktryny pola bitwa. Szkolenie te zostaną potraktowane przez Republikę Trakonii jako rozliczenie zaciągniętych przez Czarnoruś długów na poczet budowy Centrum Technologicznego.
Nowy sprzęt dla CDF!
Podpisany został konrakt z Koionem Hellenonem na sprzedaż dwunastu pojazdów typu Reno Sherpa z Koiońskich rezerw sprzętowych. Dodatkowo cały czas kontynuowana jest modernizacja naszych pojazdów typu BTR-80 do standardu Kozak. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się pierwszej partii zamówionych od USA Bradleyów. [/b]
Specjalna Strefa Ekonomiczna – korzyść czy ryzyko?
Projekt Zagoryskiej SSE spotkał się z krytyką, dlatego aby rozwiać wątpliwości zorganizowane zostaną specjalne prelekcje mające przybliżyć sam projekt zainteresowanym. Same warunki zostaną również przeedytowane tak, aby jeszcze lepiej zabezpieczyć ludność lokalną przed wyzyskiem oraz potencjalnym odrzuceniem z rynku pracy przez pracowników napływowych.
Broszurka RUK* (Ruch usunięcia komunizmu)
Ochotnicy w walce z komunizmem – Trakonia was potrzebuje!
Komunizm jest rakiem toczącym cały świat, niedawno My pozbyliśmy się tego raka! Nasi przyjaciele z Trakonii dziś podejmują próbę oczyszczenie swoich ziem z czerwonych świń! LAOT zostanie zgnieciony już wkrótce! Jednak czy Trakończycy są sami? Chętni do walki z czerwoną zarazą poza naszymi granicami niech zgłaszają się specjalnych punktów rekrutacyjnych! Krucjata przeciw czerwonej zarazie trwa, zostań jej częścią już dziś!
--------------------------------------------------------------------
Wydatki:
--------------------------------------------------------------------
Wojskowe [50mln]
10 mln – Oficerowie polityczni 20/50
10 mln- REKRUTACJA OKOLICZNEJ LUDNOŚCI 15/50
20 mln – Zakup M2A1 Braldey 35/105
10 mln – Modernizacja BTR 80 to stanardu BTR 80 „Kozak” - 10 sztuk
Cywilne [10mln]
0 mln – Stary Sobor 10/108
0mln – Novy Sobor 10/95
0mln – Zielenogorsk 6/130
5mln – Balota 5/130
5/5mln – Przekierowanie RWŚ na Sahrani, wzmocnienie nadajników
Długi [22mln]
22mln – Dla Koionu

RAZEM 82 mln
--------------------------------------------------------------------
Pozostało: 0.185 mln USD
--------------------------------------------------------------------[/quote]
Last edited by Edek on Fri Mar 09, 2018 12:58 am, edited 2 times in total.

User avatar
rince
Game Master
Posts: 642
Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by rince » Thu Mar 08, 2018 8:11 pm

Image

República Democrática de Sahrani
Demokratyczna Republika Sahrani

Tura 6
Gracz: rince
Ideologia: Autorytarny socjalizm
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.


Ludzie: 28 + 18 z armii KPS + 30 z Uraganów + 28 z Osy = 104 ludzi.

60 ludzi idzie na Nanuchkę
1 uzupełnia kompanię "Libertad"

Straciłem 26 czołgów, zniszczonych i uszkodzonych. Jednak ze względu na rozwiązanie kompanii "Gloton" potrzeby zmniejszają mi się o 11 czołgów, do uzupełnienia jest więc 15 sztuk. To akurat moje pełne rezerwy. Potrzeba 45 ludzi, jednak ze zniszczonych i uszkodzonych czołgów 24 ludzi wyszło bez szwanku, potrzeba więc 21. Uzupełniam stany pozostałych kompanii panc. i plutonów pancernych w kompaniach do 100% czołgów.

Zostaje 22 ludzi.

User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 804
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by SaSTrooP » Thu Mar 08, 2018 8:15 pm

KOION:
- Ożesz kurwa, chyba drugie w tej sesji absolutne 100 XD
- Heh, spada ci poparcie o -0,3 i duma narodowa o -0,2. Twoi szwolennicy są wściekli, że jesteś taką miękką pizdą zamiast ostatecznie rozliczyć się z liberalnymi psami. Teraz ludzie wychodzą na ulicę i protestują przeciwko partii PSN(g)
- Opozycja próbuje się przyłączyć do protestów przeciwko tobie, ale trochę chuj, bo ludzie też ją biją. Tu już się biją w sumie wszyscy, a wojsko jest nieco bezradne
- Ah, jak coś, protest przeciwko tobie jest tak kilka razy mocniejszy jeśli chodzi o ilość uczestników i podobnież bardziej krwawy. Ginie jeszcze extra 20 osób tylko w pierwszym dniu. Przy takim tempie strat to ci się populacja skończy
- Wobec przemówienia Varberiosa wejścia do siedziby opozycji przechodzą bez echa
- A tymczasem początek tury 8 nadchodzi :V

CZARNORUŚ:
- Krótki post
- Co za rzuty, tym razem 0 absolutne w sprawie przekaźników XD
- Ludzie generalnie dzują motyw, a współpracę deklarują czołowi czarnoruscy artyści. Ale to nie wszystko. Zero jest zerem, so watch this. Sam osobiście Sir Elton John ma zamiar przyjechać do nacjololo Czarnorusi i zagrać w tym radiu koncert, który doda otuchy okupowanym mieszkańcom KPS
- U ciebie też trwają "walki". SLD protestuje przeciwko fragmentom ustawy lustracyjnej, bo uniemożliwia ona takiemu np. Lubiczce kandydowanie na cokolwiek. Zaraz potem SLD dostaje wpierdol od NAPY i znów jest rozróba, choć daleko do rozpierdolu w Koionie
- SLD kieruje sprawę do rozpoznania Trybunałowi Konstytucyjnemu. Masz mi o tym przypominać
- Reszta w przyszłej turze, bo najebałeś tego tyle, że miejsca nie starszy a mamy, hmm, more pressing matters. Jak koncert geja w nacjololo kraju.

DRS:
- A tu w sprawie reakcji na przekaźniki 1. Cudownie :D
- W odpowiedzi na działanie Eltona Johna całkiem znana piosenkarka Bjork ogłasza, że wystąpi pro bono dla DRSu, bo Eltona Johna chyba pojebało i to Zagoryjczycy są ofiarami
- W sumie to co do części pierwszej ma rację XD
- A co do Polzin, to generalnie szczegóły wywiadu... oh well. No dramatycznie nie było (żadnego kryta XD) jednakże Richardez traci kolejne -0,1 poparcia

User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 804
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by SaSTrooP » Thu Mar 08, 2018 8:22 pm

KONIEC TURY 7 (LIPIEC 2018):

Dagens Nyheter
Szybki rosyjski odwrót z Iranu
Incydent w Teheranie zjeżył włosy na głowie każdej racjonalnej osoby na tym świecie. A także dość dojrzałeś, by zrozumieć co się właśnie wydarzyło. Ostatecznie jednak, po kilkunastu dniach bardzo nerwowych negocjacji i telefonów, Rosjanie rozpoczęli odwrót swoich sił z Teheranu oraz reszty kraju, choć Południowy i Centralny Okręg Wojskowy pozostają w pełnej gotowości. Zdaje się, że ostatecznie to rosyjskie muskuły pękły od ciągłego prężenia się. Kto wie, być może dysproporcja strat w czasie walk w stolicy Iranu dała rosyjskim generałom do myślenia...

Jednocześnie zaognia się sytuacja w Koionie. W przeciągu kilku tygodni państwo to z ostoi spokoju zamieniło się w śmierć na ulicach. W wybuchających niczym gwałtowna sinusoida zamieszkasz zginęło już kilkadziesiąt osób, a protesty narastają na sile...

User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 804
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by SaSTrooP » Thu Mar 08, 2018 8:40 pm

POCZĄTEK TURY 8 (SIERPIEŃ 2018):

National Geographic
Szokujące odkrycia greckich wykopalisk w Traconii
Pozostający jeszcze przy życiu archeologowie z odpowiedniego wydziału Uniwersytetu hellenistycznego w Hellonie poinformowali o odkryciu, co do którego mieli pewne podejrzenia już od kilku dni.
Oto naukowcy ogłosili, że odkryte zostały w prowincji Grumm ruiny miasta, które ze sporą dozą prawdopodobieństwa może być Atrillonem.

Atrillon jest na wpół mitycznym miastem, które założyć mieli pierwsi greccy osadnicy w tym regionie. Dotychczas sądzono, na podstawie zupełnie wyrywkowych źródeł, że Atrillon - jeżeli rzeczywiście istniał - znajdował się gdzieś w pobliżu źródła w pobliżu źródła "rzeki, która potem rozwija się na wiele". Dotychczas podejrzewano, że chodzi o Jezioro Spartacusa i rzekę Preveza, od której blisko źródła odchodzi Arta. Szczęśliwi Koiończycy potwierdzają jednak, że prawdopodobnie chodziło od początku o jezioro Diamentów (Lago de Diamonte) oraz Rio Largo rozchodzące się na Rio Bajo, Aito i Medio.

Odkryte miasto prawdopodobnie mieściło nawet kilkanaście tysięcy obywateli, choć to tylko szacunki na podstawie odsłoniętego skrawka. Miasto miało zostać zniszczone przez lawinę błotną w okolicach 1050 roku przed naszą erą, jeszcze podczas ery brązu. W efekcie miasto to prawdopodobnie jest znacznie starsze niż odkryta sprzed stu laty Troja. Choć archeologie leżą pewnie pijani ze szczęścia, czeka ich jeszcze sporo pracy.

Nie to jednak w całej historii jest najważniejsze. Problemem w ocieplających się dotychczas stosunkach na linii Hellon-Arulco może być kwestia granic.

Ustalenia graniczne regulujące granice między Koion Hellenon a Traconią pochodzą jeszcze z XVI wieku i zostały zawarte przez ówczesnych greckich przywódców z konkwistadorem Miguelem Luisem Navarro. Ustalenia graniczne zostały następnie potwierdzone przez Wielką Brytanię, a niepodległa Traconia nigdy nie wypowiedziała się w tej sprawie.

W czym problem? Otóż ustalenia te mówią, że granica między państwami przebiegać będzie w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od "ostatniego na południe lokowanego miasta Greków". Jakkolwiek z oczywistych względów dokumentów lokacyjnych Atrillonu nigdzie nie ma, to nie budzi wątpliwości, że miasto takich rozmiarów jak najbardziej było lokowane, a historyczne postaci zawierające i potwierdzające traktaty nigdy nie zakładały, że zaginione miasto leży akurat w prowincji Grumm i niedaleko Jeziora Diamentów.

Oznacza to z perspektywy prawa międzynarodowego tyle, że właśnie powstała racjonalna podstawa do rewizji granic pomiędzy Koionem a Traconią... i raczej na niekorzyść tych ostatnich...
KOION:
- Bonusów z tytułu dumy nie ma bo masz rozpierdol w kraju.
- Twoi ludzie mają reakcję pod tytułem: "O chuj"

TRACONIA:
- Twoi ludzie mają reakcję pod tytułem "O chuj"

Enjoy the game, gentlemen.

User avatar
Scharf
Posts: 34
Joined: Sun Jan 21, 2018 10:59 am
Location: Silesian

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by Scharf » Fri Mar 09, 2018 12:22 pm

Image AFRENIA - TURA 8
Gracz: Scharf
Ideologia: dyktatura prezydencka
Przychód miesięczny: 77,88 mln.
Budżet: 77,88 mln - 27% (socjal) = 56,85 - 9,4(utrzymanie wojska) = 47,45 +0,12 =
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 17%, wystarczający 27%, maksymalny 37%.
Przyrost naturalny: roczny przyrost to ok. 3100 ludzi.
Stolica: Kinsela
Armia
Ze względu na ostatnie wydarzenia w Lorengau...
W poniedziałek na przedmieściach Lorengau Grupa Specjalna Policji "Ababulali Bezigebengu" przechwyciła transport kokainy o wartości kilku dziesięciu milionów dolarów. Zatrzymani przemytnicy przyznali się do przynależności do LAOT, partyzantów działających w Trakonii. Prezydent Ollnyte już oświadczył, że nie może pozwolić sobie na trucie społeczeństwa i zapowiedział pomoc Rządowi w Arulco wszelkimi dostępnymi środkami, do zwalczenia komunistycznej partyzantki LAOT
...w którym doszło do wykrycia przemytu narkotyków na terytorium Afrenii, w porozumieniu z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych , rozpoczęliśmy wraz z siłami Trakońskimi i Czarnoruskimi walkę z baronami narkotykowymi i KOMUNISTYCZNĄ partyzantką LAOT w samym sercu ich terytorium. Operacja wojskowa powinna przynieść kres nielegalnym przemytom do Afrenii i zabijaniu obywateli Trakonii.
Współpraca z Trakonią skutkuje rozpoczęciem projektu modernizacji Transporterów Piechoty ZSD89 do standardu Bojowych Wozów Piechoty. Nazwa kodowa Z18 Indlovu.
Dowództwo generalne NDFA już drugi miesiąc szkoli kadry dowódcze w doktrynie Rozpoznanie Bojem w ramach ćwiczeń AIRONATS 2018.
Minister Obrony Narodowej poinformował o kolejnej transzy na zakup chińskich czołgów Type 62
Gospodarka
Grant Prezydenta na poszukiwania najlepszych firm z branży rolniczej przynosi dobre skutki, kilka firm zostało wybranych ze względu na doskonała jakość produktów i optymalizacje produkcji, w tym miesiącu Ministerstwo i sam Prezydent podejmą decyzje która firma stanie się Oficjalnym partnerem AMT Kinsala (chciałbym aby ta firma została wpisana do rejestru firm i generowała dochód 3 mln miesięcznie)
Budowa Huty Stali w Lorengau postępuje zgodnie z planem, niestety koszty tej inwestycji są ogromne. Jeśli obywatele czują potrzębe wsparcia tego projektu, prosimy o wpłacanie środków na ten cel [nr konta etc etc], darowiznę będzie można odpisać od podatków.(TRAIT)
Rolnictwo i Infrastruktura
Kontynuujemy projekt mieszkanie dla młodych, który będzie dofinansowywał zakup nowych mieszkań przez młode pokolenie Afreńczyków.
Rozbudowa infrastruktury w Kinseli wchodzi w trzeci etap, zmodernizowane zostaną drogi i infrastruktura komunikacyjna, w tym infrastruktura transportu miejskiego - przystanki, dworce itp.
Rozbudowa infrastruktury w Lorengau wchodzi w drugi etap, kontynuujemy budowę centrum przesiadkowego oraz w dalszym ciągu modernizujemy drogi i przystanki
Minister Rolnictwa Sash Huminte, potwierdził dalsze finansowanie AMT oraz rozbudowę infrastruktury na terytorium prowincji Ursana (drogi, spichlerze, ujęcia wody, kanalizacja), ogromne rynki zbytu które otwarły się dla naszych rolników są doskonałym motywatorem do mechanizacji produkcji. Minister sugeruje udanie się na konsultacje do AMT, w celu znalezienia najniższych cen zakupu sprzętu. Rozpoczęliśmy także rozmowy z partnerami zagranicznymi w celu importu maszyn rolniczych po preferencyjnych cenach
Handel
Przedstawicielom misji handlowej w Czarnorusi udało się wynegocjować kolejną zniżkę na węgiel, a także podpisać kontrakt na dostawę "Afreńskich specjałów", których dzień degustacji został zorganizowany w Novigradzie.
Wizyta misji handlowej w Jagdlandzie, przynosi dobre wiadomości, nasza żywność w postaci nieprzetworzonej trafia do zakładów produkcyjnych w kraju Jagdów, a z ich strony otrzymujemy metale kolorowe które sprawią że nasze artykuły AGD, będą bardziej konkurencyjne na rynkach zagranicznych a także bardziej zaawansowane technologiczne
BUDŻET 47,57 mln:
Kontynuacja Rozbudowy infrastruktury w Lorengau (centrum przesiadkowe, drogi) - 2,5 mln - Trait: Szczególnie rozwinięta infrastruktura
Zakup Doktryny Rozpoznanie Bojem Czarnoruś (2 transza z 3) - 6 mln
Wdrażanie Doktryny Polityczna Indoktrynacja (36/45) - 10mln
Kontynuacja inwestycji Huta Stali (22,50/75) - 12,5 mln
Rozbudowa infrastruktury w Kinsali - 2,5 mln Trait: Szczególnie rozwinięta infrastruktura
Projekt Mieszkania dla Młodych - 1,5 mln Trait: Wydajna administracja
Zakup Czołgów Type 62 (5/8 wozów) (17,5/27.6mln) - 10,5mln
Grant Prezydenta na rozwój dobrych firm - 2 mln Trait: Wydajna administracja Trait:Wysoka kultura pracy

Razem 47,5

Zostaje mi 0,07 mln.

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 46
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by Marin » Fri Mar 09, 2018 5:40 pm

JAGTLAND - TURA 8
Gracz: Marin
Ideologia: Dyktatura jednego człowieka, nacjonalizm
SEP = 106,376
Firmy państwowe: 12
Socjal: 30%
Budżet: SEP+Firmy - Socjal (35,5128) - sprzęt (21,224) = 61,6392
Jagtlandse Observaer informuje:

Rząd Jagtlandzki przedstawia propozycję przetargu na budowę kompleksu wypoczynkowego "Snöig Vila" w celu zwiększenia przychodów i zaprezentowania pięknej krainy jaką jest nasza ojczyzna. W przetargu mogą brać udział:
Osoby prawne z siedzibą w Jagtlandzie
Osoby fizyczne posiadające obywatelstwo Jagtlandu, którego rodzice również takie obywatelstwo posiadają.
Osoby prawne nie mogą mieć udziałów spółek Skarbu Państwa obcego państwa.
Musi przedstawić swój plan wykorzystania terenu "Snöig Vila" jak i udowodnić posiadanie funduszy na przeprowadzenie konstrukcji.
Ze strony rządu propozycja jest następująca: 10,2 milionów płaci państwo, 6,8 płaci inwestor i zyski z hotelu są proporcjonalnie osiągane (60% państwo, 40% inwestor).

Jagtland kontynuuje politykę dbania o swoich obywateli i rozbudowywuje wieże w rejonach górskich.

Powstaje organizacja “Hjort”, nazwana na cześć pierwszego króla Jagtlandu. Ponieważ wiele krajów odrzuciło swoje wikińskie korzenie, Jagtland musi pokazać światu, jaką siłą może być naród który pamięta o tradycji. “Hjort” składa się z dwóch grup: “Rolf” który odpowiada za młodzież, za odpowiednie wychowanie ich w duchu patriotycznym, nauka historii kraju oraz wielkich wydarzeń które ukształtowały Jagtland, jak również zapewnia odpowiednie ćwiczenia siłowe dla młodych, aby mogli być w pełni sił i gotowi do służby ojczyźnie. “Rolf” reklamuje się jako organizacja dająca młodym cel w życiu, jednocześnie pozwalając im na znalezienie się w gronie podobnie myślących ludzi.
Część dla dorosłych skupia się na szkoleniu w obsłudze broni palnej oraz taktyce. Dorośli członkowie “Hjortu” otrzymują prawo do posiadania broni. Członkostwo w “Hjort” wymaga uczęszczania na szkolenia dotyczące obsługi broni palnej, wyjazdy na strzelnice oraz wyjazdy integracyjne, którym towarzyszą ćwiczenia z taktyki. “Hjort” jest reklamowany jako idealne zajęcie prawdziwego wikinga którymi są wszyscy Jagtlandczycy, jako sposób na wykazanie się męskością i udowodnienie że jest się prawdziwym patriotą.

Jagtland również wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Osoby chcące otworzyć nowy biznes związany z przetwórstwem żywności, których spodziewa się wzrost, w związku z umową z Afrenią o handlu żywnością, mogą liczyć na dotacje ze skarbu państwa, jak również na wsparcie ze strony urzędów (otrzymują oni priorytet przy wydawaniu dokumentów i pozwoleń).

Jagtland jednocześnie chroni swoich rolników przez zalewem Afreńskiego jedzenia. Aby nie spowodować strat w rolnictwie, rząd skupuje część żywności która potem zostanie wykorzystana do tworzenia żelaznych racji, które trafią do magazynów Obrony Cywilnej.

Wojsko kontynuuje szkolenia i rozwija swoją siłę. Wywiad z ekspertem na stronie 10.

POLITYKA MIĘDZYNARODOWA

Rząd Stena Holta podpisał umowę handlową z Afrenią, do której trafią produkty Huty EFM Burgland, w zamian otrzymując tanią żywność Afreńską która niedługo trafi na stoły obywateli.
Pytany o komentarz Sten odparł “Okazja była tak dobra, że nie wybranie jej byłoby działaniem na szkodę państwa.”
Komentarze młodzieżówki w internecie koncentrują się na żartach, że jest jak być powinno, murzyni pracują dla białych w zamian za paciorki.

Obchody bitwy w Marawii - w przyszłym miesiącu odbędzie się rocznica bitwy pod Marawii, wielkiego zwycięstwa wikingów Jagtlandu. Z tej okazji odbędzie się parada wojskowa w stolicy, jak również pokazy grup rekonstrukcyjnych i historycznych, odtwarzających ten sukces w historii Jagtlandu. Będzie można dowiedzieć się o innych osiągnięciach Ernsta Starego.

Budżet rozpisany: 61,6392
Budowa wież: 10 milionów [10/20]
Dotacje na nowe firmy: 8 milionów (Wysoka kultura pracy Wydolna administracja
Wykup żywności: 5,6392 milionów
"Hjort" - 15 milionów
Przygotowanie do rocznicy bitwy pod Marawii - 3 milionów
Doktryna "Polityczna indoktrynacja" - 10 milionów [10/45]
Szkolenie górskie dla 1. lekkiej - 10 milionów [10/80]
Zostaje: 0

Pula rekrutacyjna: 124
Przychód: 42
Instruktorzy dla "Hjorta" - 30
Pula = 124+42-30=136
Asyryjska republika Gaary - Sargon Kaliti viewtopic.php?f=7&t=169

Posiadacz orderu Harcerza

User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 804
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by SaSTrooP » Sat Mar 10, 2018 8:46 pm

CZARNORUŚ
- To jest zaległa reszta podsumowania
- Atak na SLD przechodzi be zecha, rozruchy w Novigradzie zajmują większą część niusów
- Jest odzew wobec powołania RUK. Więcej info w Traconii. Ale ciebie bruszura informacyjna i przygotowanie projektu kosztują 5mln

TRACONIA:
- Czarnorusi RUK prowadzi do mobilizacji ochotników, głównie Czarnoruskich. Akcja sprowadza ci 30 ochotników, ale nie łącz ich na czysto ze swoimi rezerwami i rozliczaj ich osobno

AFRENIA:
- Ludzie raczej pozytywnie widzą walę z czerwonymi, jednak są zmartwieni tym, że zamiast realizować własne interesy realizuje się tracońskie, co może kosztować życia Afreńczyków. Do tego ludzie boją się, że jeżel iwybuchną walki tracońsko-koiońskie, to twoje siły ekspedycyjne zostaną złapane pośrodku...
- Jak na moje to partner AMT Kinsela musiałby zostać znacjonalizowany, żeby systemowo działał tak jak chcesz. Zawarcie ukłądów z prywatnymi podniesie za to i SEP i wydajność przedsiębiorstwa, ale o częściowo losową kwotę
- O dziwo idą darowizny na budowę huty w czynie społeczny. Ludzie zebrali 2,1mln na pokrycie tej inwestycji, co jest sumą poważną jak na taką zbiórkę

JAGTLAND:
- Witamy :)
- przetarg idzie tak sobie. Udaje ci się ostatecznie znaleźć inwestora, który dołoży 4,8mln do projektu o wartości łącznej 17mln
- Hjort nikogo nie dziwi, ale dzięki uruchomieniu projektu przypomnij się za kilka tur, sprawdzimy jak całościowo zadziałał
- Za to reakcja na zakupy jedzenia w Afrenii jest... zły. Spada ci poparcie o -0,1 bo murzyni sprzedają ci jedzenie dud. Niektórzy producencji krajowi wzywają też do bojkotu dóbr z Afrenii. Fakt przeprowadzenia jedneocześnie kampanii ratuje przed dalszymi spadkami

User avatar
Rokusha
Posts: 19
Joined: Mon Jul 28, 2014 8:32 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by Rokusha » Sun Mar 11, 2018 4:28 pm

KOION HELLENON - TURA 8
Image
Gracz: Rokusha
Ideologia: Autorytaryzm
Przychód miesięczny: 80%*130,880 + 8,05 mln = 112,77 mln
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 25%, wystarczający 30%, maksymalny 40%
Budżet: minus 30%soc i minus opłata za sprzęt + 1 za poprzednią turę + 22 mln spłaty długu Czarnorusi= 88,04 mln
Przyrost naturalny: 15 ludzi
Stolica: Hellon

Atrillon - Zapomniana Spuścizna
Wykopaliska na terenie Traconii okazały się niebywałym sukcesem. Oto mityczne miasto koiońskich przodków zostało na powrót odnalezione! Starsze od Troi, przyćmiewać ma wszelkie zabytki starożytności, nad czym pieczołowicie pracują nadal archeolodzy z Helleńskiego Uniwersytetu. Z samym miastem związane są już obiecujące przedsięwzięcia. Wraz ze stroną tracońską postanowiono, że
- Teren dawnego Atrillonu zostanie przekazany w ręce Koionu Hellenonu jako "Strefa Archeologiczna Dorobku Kultury Koiońskiej".
- Teren ma obejmować dostęp do Jeziora Diamentów, nad którym powstaną kurorty wypoczynkowe i inne obiekty turystyczne, tworząc miejsca pracy zarówno dla miejscowych jak i Koiończyków
- Wybudowana zostanie wysokiej jakości droga eksterytorialna prowadząca do SADKK
- Wszelki dochód z turystyki w strefie zostanie przekazany stronie koiońskiej

Zarówno Republika Traconii i Koion Hellenon zobowiązują się do ochrony SADKK przed bezprawnym rozkradaniem, oprócz tego Republika Traconii zobowiązuje się do ochrony wszelkich innych zabytków kultury koiońskiej na terenie swojego państwa.
Oba państwa potwierdzają i respektują ten wygląd granic, zrzekając się dalszych roszczeń terytorialnych.

Oprócz tego strona Tracońska była tak dobra, aby zaproponować nam czynny udział w porcie przeładunkowym w Arulco, którego budowę przedtem wsparliśmy przy okazji przebudowy Rio Largo. Dzięki temu produkty z zagranicy będą miały jeszcze prostszy dostęp do Koionu.
Zamach na Ministra Rozwoju Niciasa Castellanosa
Do ataku doszło w prowincji Santhomon, kiedy związany z partią PDR sprawca postrzelił członka rządu podczas przemówienia. Po ujęciu strzelca, Policja dotarła do małego mieszkania, w którym planował zbrodnię. Oprócz dokumentów potwierdzających powiązanie przestępcy z opozycją, policja odnalazła walizkę z pieniędzmi, które, jak się okazało, miały zostać przekazane na Uczelnie Wyższe według projektu rządowego. Prześledzono drogę kapitału od jednego ze skorumpowanych profesorów, przez zarząd Partii Demokratycznego Rozwoju, a potem przez szereg zwierciadlanych kont bankowych aż do zamachowca. Mówi się, że dzisiaj w godzinach porannych ujęto również kilkoro innych osób oskarżonych o współudział, bądź pomoc w organizacji zamachu. Wszystkie posiadają przeszłość partyjną, nie tylko PDR, lecz również ZLK.

Upadek Opozycji - Nadciągająca Delegalizacja
W związku z ostatnimi wydarzeniami i aresztowaniem większości członków zarządów partii opozycyjnych, w klubach brakuje wymaganej liczby posłów, a sama działalność partii stoi pod znakiem zapytania. W związku z tym rząd przedstawił projekt zlikwidowania zamieszanych w korupcję i zamach organizacji. Część miejsc w sejmie ma zostać przekazana specjalnym gościom, szczególnie obiecującym studentom politologii i innych wydziałów koiońskich uczelni, aby byli w stanie już teraz przygotowywać się do działania na rzecz dobra państwa. Pozostałe, faktyczne mandaty poselskie zostaną przekazane przedstawicielom sektorów gospodarczych, proponowanych przez przedsiębiorców i zatwierdzanych przez prezydenta. Na temat systemu pozytywnie wypowiedzieli się zarówno koiońscy, jak i zagraniczni eksperci.
Patriotyczne programy telewizyjne
Rozpoczęły się prace nad produkcją nowych programów telewizyjnych, mających przede wszystkim przybliżyć ludziom przeszłość Koionu Hellenonu, w tym rolę legendarnego Atrillonu w naszej historii. Powstanie szereg dokumentów kręconych na terenie wykopalisk, jednak kamera zabierze nas również w miejsca nam znane, odkryje fakty o przeszłości, które nie dla wszystkich są oczywiste. Planowany jest również teleturniej poprawnej koiońszczyzny z wieloma konkurencjami takimi jak koło fortuny. Minister Rozwoju mówi, że kolejne dotacje po tym projekcie powinny powędrować do grup inscenizacyjnych i aktorskich. Kto wie? Być może doczekamy się dobrze sfinansowanych filmów ukazujących dawny Koion Hellenon?
Policja nagrodzona za posługę
Służby Porządkowe kraju znów wykazują się niebywałymi sukcesami. Skuteczne akcje w sprawie afery korupcyjnej, ujęcie zamachowca, czuwanie nad naszym bezpieczeństwem - to tylko niektóre zwycięstwa, jakie im zawdzięczamy. Rząd zdecydował, by przekazać zarządom następne pieniądze do rozdysponowania. Jednocześnie rusza rekrutacja do ochotniczej straży obywatelskiej, projektu zaproponowanego przez Komendanta Głównego Hellonu. Od tej pory obywatele nie będą musieli bać się rozbójników, lecz staną w obronie porządku.
Wydatki:
4 mln - następny zastrzyk dla służb porządkowych
7 mln - droga szybkiego ruchu poprowadzona do SADKK
40 mln - rewitalizacja całej strefy, jak i premie dla archeologów, by zachęcić ich do dalszej pracy. może być kontynuowane
10 mln - patriotyczne programy telewizyjne - rozpoczęcie działalności
Specjalizacja GÓRSKA
1. Kompania Zmechanizowana 20/100 mln +10
2. Kompania Zmechanizowana 20/100 mln +10
Zostaje mi 7,04 mln
Premier Koion Hellenon - Athanásios Papadópoulos
kontakt: emilianideas@gmail.com

User avatar
rince
Game Master
Posts: 642
Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by rince » Tue Mar 13, 2018 1:57 am

Image

República Democrática de Sahrani
Demokratyczna Republika Sahrani

Tura 8
Gracz: rince
Ideologia: Socjalistyczny autorytaryzm
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.

Revolucionista:
Radio brunatnego świata
Czarnoruski reżim Jana Prizraka nie ustaje w agresji wymierzonej w Sahrani. Po nieudanej próbie agresji militarnej rozpoczyna próbę agresji informacyjnej. Tzw. "Radio Wolnego Świata" - cóż za ironiczna nazwa na machinę propagandową faszystowskiej dyktatury - rozpoczęło nadawanie programów w języku hiszpańskim, nakierowanych na teren Sahrani. Jak na razie posługują się znanym już tematem obyczajowym, z braku innych, wiarygodnych wiadomości. Ale jesteśmy pewni że brak prawdziwych, a uderzających w Sahrani wiadomości zostanie szybko nadrobiony przez zalew wiadomości fałszywych. W końcu patroni "RWŚ" jeszcze nie tak dawno usiłowali nas przekonać że szczątkowa artyleria i niewielkie lotnictwo Zagorii były w stanie w ciągu nieco ponad doby spowodować kilkusetmilionowe straty atakując własną ludność.
Władze Sahrani wkrótce podejmą adekwatne kroki w odpowiedzi.

Elton John w Czarnorusi - Björk na Sahrani
Kontrowersyjna decyzja sir Eltona Johna, który w faszystowskiej szczekaczce chce pomagać rzekomo uciśnionym mieszkańcom południa Sahrani, zadziwia na wiele sposobów. Przede wszystkim dziwi fakt, że znany piosenkarz pomaga ksenofobicznemu i będącemu zaprzeczeniem tolerancji reżimowi, samemu będąc otwartym homoseksualistą, od lat zamężnym ze swoim partnerem. Dziwi też jego brak orientacji w temacie komu pomagać. Sir Eltonie, redakcja "Revolucionisty" namawia: niech pan przejdzie się samemu, bez eskorty, ulicami Czernogorska i zapyta ludzi, kto jest większym zbrodniarzem: Richardez czy Prizrak? Niech pan się wybierze do Starego Soboru albo Baloty - potem zapraszamy do Ortego i Paraiso, dla porównania. Sahrani nie ma nic do ukrycia, ciekawe czy Czarnoruś będzie miała. Największego wyzwania - wieczornego spaceru ulicami Novigradu - redakcja "Revolucionisty" nie śmie proponować, bowiem spotkanie z elektoratem partii rządzącej Czarnorusią mogłoby się dla sir Eltona zakończyć tragicznie.
Rząd DRS wysłał sir Eltonowi Johnowi oficjalne zaproszenie na południe Sahrani. Do zaproszenia dołączono wybór cytatów polityków NAPY wypowiadających się o osobach homoseksualnych, tak żeby sir Elton wiedział czego spodziewać się w Czarnorusi.
Tymczasem w reakcji na posunięcie Eltona Johna, wypowiadając się o nim w niewybrednych słowach, islandzka piosenkarka Björk zadeklarowała chęć występu na Sahrani, na rzecz prawdziwych ofiar ostatnich wydarzeń, to jest Zagoryjczyków. Dziękujemy Björk za otwarte serce i umysł, i zapraszamy do pozostania dłużej na naszej pięknej wyspie. Rząd Sahrani w porozumieniu z jednym z prywatnych przedsiębiorców z Południa zaoferował piosenkarce dwutygodniowe wakacje w jednym z naszych doskonale wyposażonych hoteli w Dolores.

Zamieszki w Koionie - Sahrani otwiera drzwi
Zaraza faszyzmu obejmuje swoim zasięgiem kolejny kraj. W Koion Hellenonie trwają zamieszki skrajnych nacjonalistów skierowane przeciw liberalnej i lewicowej opozycji, zwłaszcza członkom kadry naukowej Koiońskich uczelni. Zginęło już co najmniej kilkanaście osób a skala fanatyzmu zaskoczyła, jak się zdaje, nawet inicjatora faszystowskich nastrojów, prezydenta Varberiosa. Wszystkich prześladowanych i zagrożonych śmiercią Koionczyków o poglądach lewicowych chcieliśmy zapewnić, że na Sahrani będą mile widziani, a ich wiedza akademicka będzie mogła przyczynić się dla pożytecznych celów.
Revolucionista - dział prawny:
Prawa autorskie jako zabezpieczenie pozwu
Ciekawego rozstrzygnięcia dokonał sąd w Bagango. Rozpatrując sprawę przeciw zachodnim rządom i koncernom zbrojeniowym o odszkodowanie za wspieranie nielegalnych formacji zbrojnych d. KPS i wywołane faktem tego wsparcia szkody, postanowił ustanowić zabezpieczenie na prawach autorskich owych koncernów, na rzecz rządu DRS, na poczet odszkodowania. Prawa autorskie dotyczą sprzętu wojskowego, jaki został zdobyty na wojskach d. KPS. Jak mówi rzecznik sądu, sędzia Baltasar Trestan: "Wspomniane prawa autorskie są jedynymi prawami majątkowymi które sąd mógł fizycznie zabezpieczyć, bowiem pozwani nie dysponują innym majątkiem na terenie Sahrani. Tymczasem w grę wchodzą zbyt duże sumy żeby móc pozostawić pozew bez zabezpieczenia."
Programy wyborcze stronnictw w pigułce (ulotka dołączana do "Revolucionisty")
Obywatelu Sahrani, zastanawiasz się na kogo zagłosować w nadchodzących wyborach? Oto podsumowanie postulatów poszczególnych stronnictw, zobacz z czyim programem utożsamiasz się najbardziej:

Stronnictwo Progresywne
Sfera światopoglądowa:
- poparcie dla przemian społecznych, nacisk na obronę praw mniejszości, ustanowienie funkcji rzecznika tych praw, wpisanie otwartego katalogu powodów dyskryminacji do przepisów jej zakazujących
- ustanowienie związków partnerskich, możliwych do zawarcia niezależnie od płci partnerów
- rozszerzenie definicji gwałtu i ostrzejsze kary za molestowanie seksualne
- wprowadzenie edukacji płciowej w szkołach
Sfera gospodarcza:
- ustanowienie gospodarki opartej na regulowanej przez państwo prywatnej inicjatywie
- prywatyzacja przedsiębiorstw niestrategicznych w ręce przedsiębiorców lokalnych, samodzielnie rozwijających własne firmy
- umożliwienie inwestycji zagranicznych z udziałem kapitału Sahrańskiego
- wolny rynek z koniecznymi regulacjami
Sfera zagraniczna:
- pokojowe stosunki z sąsiadami, przy sprzeciwie wobec nacjonalizmu i faszyzmu
- rozwijanie kontaktów gospodarczych ze wszystkimi oprócz bezpośrednich wrogów

Stronnictwo Tradycjonalistyczne
Sfera światopoglądowa:
- unormowanie stosunków z Kościołem Katolickim
- utrzymanie tradycyjnych stosunków i ról społecznych, uwzględniając równość obywateli wobec prawa
- nacisk na edukację historyczną i patriotyzm, na symbolikę wspólnoty narodowej
Sfera gospodarcza:
- wprowadzenie gospodarki opartej na dominującej własności państwowej
- nacjonalizacja prywatnych biznesów z wyjątkiem samodzielnie prowadzonych działalności
- nastawienie na industrializację
- gospodarka centralnie sterowana
Sfera zagraniczna:
- zaznaczanie pozycji Sahrani jako lokalnego mocarstwa
- przeciwstawianie się faszyzmowi wszystkimi możliwymi sposobami, w tym zbrojnie w razie konieczności
- nagradzanie sojuszników, sankcje wobec przeciwników

Stronnictwo Socjaldemokratyczne
Sfera światopoglądowa:
- uznanie praw mniejszości o ile nie naruszają one spójności społecznej i kulturowej
- wolność sumienia przy rozdziale religii instytucjonalnej od polityki
- tworzenie wspólnoty narodowej na bazie cech wspólnych, nie zaś wykluczenia
Sfera gospodarcza:
- gospodarka oparta na współpracy między sektorem publicznym a prywatnym
- stopniowanie kontroli państwa w zależności od istotności danego sektora gospodarki dla jej całości, od całkowitej do minimalnej
- ustanowienie branżowych konsorcjów skupiających firmy prywatne i państwowe w celu umożliwienia planowego rozwoju, oraz branżowych związków zawodowych dla zapewnienia rozwoju sprawiedliwego
- rynek wolny, lecz regulowany przez państwo
Sfera zagraniczna:
- sprzeciwianie się faszyzmowi przy unikaniu rozwiązań militarnych dopóki tylko będzie to możliwe
- nacisk na obronę kraju
- otwartość na współpracę gospodarczą z każdym nienastawionym wrogo i nieuwikłanym w działania jawnie faszystowskie krajem

Stronnictwo Komunistyczne
Sfera światopoglądowa:
- religia to opium ludu od którego należy się odzwyczajać
- nacisk na autonomię światopoglądową komun, o ile mieści się ona w równości wobec prawa. Kwestie takie jak formy związków, akceptacja mniejszości, role społeczne należy pozostawić samym wspólnotom, o ile nie będą one nikogo zatrzymywać w swoim gronie na siłę
- państwo i społeczeństwo jako federacja autonomicznych komun
- likwidacja własności prywatnej, być może za wyjątkiem majątku osobistego
Sfera gospodarcza:
- gospodarka oparta o spółdzielczy kolektywizm
- kolektywizacja zarówno prywatnych, jak i państwowych firm
- stopień regulacji rynku to kwestia otwarta, opracowanie standardów efektywnej wymiany barterowej
Sfera zagraniczna:
- pacyfizm, unikanie konfliktów
- skupienie na sprawach Sahrani, zagranica to nie nasz interes
- współpraca przede wszystkim z krajami zbliżonymi ideologicznie
Dochody: SEP Płn. 48,439 + SEP Płd. 30,348 = 78,787 mln + przedsiębiorstwa 42,4 = 121,187 mln
+ z poprzedniej tury 1,263 mln
Razem: 122,45 mln
- socjal 41,2 mln (34%)
- utrzymanie armii 9,83 mln
- kontynuacja budowy mieszkań 0 mln
- kontynuacja napraw infrastruktury 0 mln
- bailout dla SPW 11 mln (29/40) mln
- doktryna "Lokalne Magazyny" 10 (45/90) mln
- odbudowa Paraiso 7 mln (30/43 mln)
- kampania promująca turystykę 5 mln
- kursy zawodowe 4 mln
- naprawa BMP 0 (4,35 mln)
- naprawa czołgów 0 (84 mln)
- naprawa MiGów 10 mln (25/54,4 mln)
- kontrakt z Rosją 5 mln (15/379,2 mln)
- kontrakt z Chinami 5 mln (15/123,90 mln)

Zostaje 14,42 mln

Post Reply