When Diplomacy Fails

When Diplomacy Fails jest grą ekonomiczną, militarną i polityczną...
FAQ :: Search :: Members :: Groups :: Register
Login
It is currently Fri Sep 21, 2018 4:58 pmPost new topic Reply to topic  [ 242 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next   
Author Message
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Thu Mar 08, 2018 3:47 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm
Posts: 178
Image
Republika Czarnorusi - Tura 7
Głowa Państwa: Prezydent Jan Prizak
Budżet:
Quote:
Czarnoruś: 54,456+25,788 = 80,244 +17,55=97.794 – 29.340=68,454 -21.046=47.408
Zagoria: 14,981+0,736 = 15,717 +15,525=31.242-7.810=23,42

RAZEM:70.828
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30% maksymalny 40%
Budżet na turę 4:70.828 + 1.357 + 10 = 82.185 [/u] mln[/b]
Zasoby Ludzkie: policzę w przyszyłm tygodniu proszę nie bić
Stolica: Novigrad
Duma: 1.4
Poparcie: 1.9
--------------------------------------------------------------------
Radio Wolnego Świata – koniec misji, czy początek nowej??
Quote:
Quote:
Radio Wolnego Świata stało się stałym eksporterem myśli wolnościowej na tereny w których owa jest zagrożona. Zjednoczona Czarnoruś nie potrzebuje już jednak wolnego od komunistycznych naleciałości przekazu RWŚ, zajmą się tym zwykłe media które szybko zagospodarują rynek zagoryjski. Jednak nie wszędzie wolność i prawa człowieka są przestrzegane, wyspa Sahrani stała się areną krwawej wojny rozpoczętej przez jak już wszyscy wiemy współwinnego gwałtu Miguela Richardeza. Sahrańczycy są omamiani komunistyczną treścią, a rozbudowany mechanizm propagandy skutecznie zatruwa ich umysły. Młodzi czarnorusini mówią dość! Sieć naszych przekaźników zostanie rozbudowana tak aby i na zniewoloną przez czerwony reżim wyspę dotarły wiadomości z wolnego świata.


Code:
Pierwszą audycją jaka zostaje wyemitowana jest wywiad z Panią Polzin - w którym ta potwierdza część słowa Richardeza. Mówi o gwłacie dokonanym przez Łoipoteva, bezpośredniej pomocy Richardeza w czasie gwałtu Łopotevowi, który wedle jej wcale nie był, aż tak pijany jak to przedstawia. Opisuje również późniejsze próby zastraszenia dokonywane przez Akułę po gwałcie. Opisuje, też ciemne strony obu przywódców, którzy dopuszczali się wielu innych przewinień. [nie mam siły pisać całego wywiadu, wybaczcie]


Quote:
"...Sahrańczycy, nigdy nie byłam na waszej wyspie, a dzięki uprzejmości Czarnorusinów po raz pierwszy udało mi się wyrwać z Rosji, po raz pierwszy też dano mi możliwość podzielenia się moim świadectwem które usłyszeliście. Na konie chciałabym zaapelować do Was, zwykłych ludzi zastanówcie się, czy współwinny haniebnego aktu gwałtu, ukrywający pod swoim płaszczem samego gwałciciela jest odpowiednią osobą aby wami przewodzić? Co z tego że jego czyn się przedawnił? Co z tego? Richardez i Łopotev to popłuczyny czasów które dawno winny się zakończyć, czasów kiedy zasobny portfel i odpowiednia legitymacja dawały wszystko. Zadajcie sobie pytanie czy Richardez jest osobą której zaufacie? Przestępca, degenerat, odpowiedzialny za śmierć setek ludzi w imię swojego kaprysu, czy taki powinien być wasz przywódca, wasz lider? Mam nadzieję, że kiedyś sprawiedliwość zostanie wymierzona, a czasy bezkarności się skończą, liczę, że stanie się to dzięki Wam, zwykłym ludziom. Niech moje słowa otworzą wam oczy, na to kim jest wasz przywódca.Procesy Novigradzkie – świt sprawiedliwości
Quote:
Interwencja wojsk Czarnorusi przyniosła błyskawiczne zwycięstwo, ale i umożliwiła złapanie wielu co tu dużo mówić zbrodniarzy czedackich. W tym miesiącu zakończyło się gromadzenie dowodów oraz analiza archiwów, dlatego też po zakończonych fazach przygotowawczych ruszają procesy karne dla byłych działaczy czedackich winnych popełnienia zbrodni na narodzie Czarnoruskim.
Dysponujący kompletem akt, archiwów oraz różnorakich współtworzonych z naszymi amerykańskimi przyjaciółmi raportów wymiar sprawiedliwości rozpoczął tak zwaną „krucjatę sprawiedliwości” wobec czedackich zbrodniarzy. Miejmy nadzieję, że przytłaczające ilość dowodów umożliwi szybkie zakończenie spraw i osadzenie winnych w więzieniach.


Lustracja – oczyszczenie przestrzeni publicznej
Quote:
Kilka dni temu do Parlamentu trafił firmowany przez NAPĘ projekt "Ustawa o współpracownikach służb bezpieczeństwa oraz osobach powiązanych z aparatem władzy w Zagorii Południowej, zwanej krótko ustawą lustracyjną.

Podstawowe założenia tej ustawy to:
- zakaz pełnienia funkcji państwowych lub samorządowych przez czynnych współpracowników służb bezpieczeństwa oraz przez osoby pozostające na stanowiskach kierowniczych w ChDKZ.
- publiczne ujawnienie informacji o działalności wszystkich byłych współpracowników służb winnych wyrządzenie szkód narodowi czarnoruskiemu.
-weryfikacja czynnych współpracowników ChDKZ pod kątem ich działania w środowiskach stwarzających realne zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli, oraz ujawnienie ich akt w razie weryfikacji negatywnej.
- weryfikacją i klasyfikacją byłych i czynnych współpracowników służb zajmować się będzie specjalnie w tym celu utworzona Izba Czarnoruskiego Sądu Najwyższego, składająca się z trzech przedstawicieli Prezydenta, dwóch przedstawicieli parlamentu, dwóch przedstawicieli samorządu sędziowskiego, przedstawiciela prokuratury.
- każdy kandydat na wybieralne stanowisko publiczne będzie musiał przedstawić oświadczenie o współpracy - lub jej braku - ze służbami bezpieczeństwa.W przypadku złożenia fałszywego oświadczenia karą jest utrata biernych praw wyborczych.Nasza Zagoria – nowy ruch czy może już przebudzenie polityczne?
Quote:
Z Zagorii plyna do nas informacje o formowaniu się nowej inicjatywy związkowej, która w błyskawicznym tempie zyskuje sobie nowych zwoleników – Nasza Zagoria, bo właśnie tak nazywa się owo porozumienie, reprezentuje jak czytamy w broszurkach „lud robotniczy, całej Zagorii”. Oczywistym jest fakt iż z racji na przemysłowy charakter regiony, związkowcy kładą silny nacisk na zabezpieczenie socjalne robotników, ale co ciekawe wskazując podobieństwo do myśli chadeckiej.
W całej Czarnorusi myśl chadecka była często pomijana i w zasadzie nigdy nie udało się jej przebić na salony. Czy za sprawą Zagorii to się zmieni? Historia uczy nas, że związkowcy często decydowali się na drogę działalności politycznej, czy i w tym przypadku będzie podobnie? Zagorii potrzebna jest faktycznie rdzenna siła polityczna, czy Pan Mihal Verśnik zdecyduje się na taką drogę? Na razie nowe oddziały tej „grupy” rosną jak grzyby po deszczu w całej Zagorii. Na naszych oczach kreuje się nowa siła która być może będzie odcisnac swoje piętno w całej Zagorii. Widmem nowego ruchu społecznego w Zagorii zainteresował się rząd centralny, cytując wiceministra spraw wewnętrznych "... Nasza Zagoria to doskonały przykład tego, że w Zagorii jest miejsce na formacje lokalne, nie powiązane z poprzednim ustrojem".


Hipokryzja czy głupta – SLD w ofensywie?
Quote:
Całkiem niedawno jeszcze rządzącą naszym krajem partia SLD stała się ratunkiem dla wielu byłych przedstawicieli ChKDZ, część z nich to zapewne zwykli ludzie, jednak tak duży przyrost członków może niepokoić. Bo czy pośród owiec nie znajdzie się wilk? Czy pośród niewinnych nie znajdzie się winny prześladowań naszego narodu? Brak jakichkolwiek procedur weryfikacyjnych przeraża. Przewodniczący SLD chyba zapomniał jak jeszcze trzy lata temu odgradzał się od ludu murami i policją, kiedy jego nieudolna polityka doprowadziła cały kraj na skraj zapaści, w owym czasie był on jednym z tych którzy postulowali, nie wiem czy państwo pamiętają "ostateczne rozwiązanie kwestii czedackiej", dziś ten sam człowiek przyjmuje w szeregi swojej partii byłych działaczy, bez jakiekolwiek weryfikacji.

SLD w Czarnorusi cieszy się niewielkim poparciem, jednak podatny na lewicowe idea grunt Zagoryjski jawi się dla zmierzającej ku przepaści partii jako ziemia obiecana. Miejmy nadzieję, że Czarnorusini z Zagorii nie poprą bandy hipokrytów z SLD kierując wzrok na kreujące się oddolnie inicjatywy które faktycznie wyrażą ich głos. Bo chyba nie rolą lewicy jest pałowanie protestujących, a tym właśnie zasłynęło kilka lat temu SLD.
Związki zawodowe – nadzieja na normalność dla Zagorii?
Quote:
Związki zawodowe działające w Zagorii, od lat pozostawały pod butem czedackiej opresji nie będąc w stanie pełnić swojej podstawowej misji jaką jest ochrona pracowników, dodatkowo niejednokrotnie prowadzone przez samych Czedaków. Teraz gdy lukratywne kontrakty zabezpieczyły pracowników kopalnii i całego przemysłu, a wydajność została nawet podniesiona czas spojrzeć w przyszłość, związki zawodowe niejako same oczyszczają się z elementu szkodliwego, co cieszy. A nowe twarze to nowe możliwości.
Dlatego w tym miesiącu rozpoczną się konsultację z związkowcami, politycy partii rządzącej ruszą w teren aby na własne oczy przekonać się o problemach uciśnionej przez dekadę Zagorii. W związkowcach widzimy siłę która w najbliższej przyszłości będzie w stanie stać się głosem Zagorii. Wolnym od plutokratycznych elit lewicy czarnoruskiej, realizującymi prawdziwe potrzeby mieszkańców Zagorii. Czas pokaże czy nasze nadzieje zostaną spełnione, czego życzę wszystkim Zagoryjczykom.


Misja handlowa do Hellonu – nowe rynki zbytu
Quote:
Już w przyszłym miesiącu podpisana zostanie kolejna lukratywna umowa. Nasze surowce popłyną do naszych przyjaciół w Koionie Hellonie, warto zaznaczyć, że ten kontrakt będzie znacząco większy od pozostałych. A już niedługo za sprawą otwarcia kanału rzecznego surowce popłyną do Hellonu szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Wybór nowej drogi eksportu choć zaskakujący okazał się znakomitym ruchem Prezydenta Varberiosa.


Czarnoruscy specjaliści szkolą Międzymorze!
Quote:
Na skutek ustaleń z Republiką Afrenii do tamtejszych jednostek wojskowych udadzą się Czarnoruscy eksperci wojskowi którzy będą starali nauczyć się Afreńskich oficerów nowych taktyk oraz udoskonalonej przez naszych strategów doktryny. Szkolenie te będą kosztować Afrenię dwadzieścia cztery miliony dolarów, płatne w trzech transzach.
Nasi ekspercii ruszą również do Trakonii, gdzie beda wspierac naszych Trakońskich przyjaciół w modernizacji ich sił zbrojnych, prowadząc szkolenia z szeroko pojmowanej doktryny pola bitwa. Szkolenie te zostaną potraktowane przez Republikę Trakonii jako rozliczenie zaciągniętych przez Czarnoruś długów na poczet budowy Centrum Technologicznego.


Nowy sprzęt dla CDF!
Quote:
Podpisany został konrakt z Koionem Hellenonem na sprzedaż dwunastu pojazdów typu Reno Sherpa z Koiońskich rezerw sprzętowych. Dodatkowo cały czas kontynuowana jest modernizacja naszych pojazdów typu BTR-80 do standardu Kozak. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się pierwszej partii zamówionych od USA Bradleyów. [/b]


Specjalna Strefa Ekonomiczna – korzyść czy ryzyko?
Quote:
Projekt Zagoryskiej SSE spotkał się z krytyką, dlatego aby rozwiać wątpliwości zorganizowane zostaną specjalne prelekcje mające przybliżyć sam projekt zainteresowanym. Same warunki zostaną również przeedytowane tak, aby jeszcze lepiej zabezpieczyć ludność lokalną przed wyzyskiem oraz potencjalnym odrzuceniem z rynku pracy przez pracowników napływowych.


Broszurka RUK* (Ruch usunięcia komunizmu)
Ochotnicy w walce z komunizmem – Trakonia was potrzebuje!
Quote:
Komunizm jest rakiem toczącym cały świat, niedawno My pozbyliśmy się tego raka! Nasi przyjaciele z Trakonii dziś podejmują próbę oczyszczenie swoich ziem z czerwonych świń! LAOT zostanie zgnieciony już wkrótce! Jednak czy Trakończycy są sami? Chętni do walki z czerwoną zarazą poza naszymi granicami niech zgłaszają się specjalnych punktów rekrutacyjnych! Krucjata przeciw czerwonej zarazie trwa, zostań jej częścią już dziś!

--------------------------------------------------------------------
Wydatki:
--------------------------------------------------------------------
Wojskowe [50mln]
10 mln – Oficerowie polityczni 20/50
10 mln- REKRUTACJA OKOLICZNEJ LUDNOŚCI 15/50
20 mln – Zakup M2A1 Braldey 35/105
10 mln – Modernizacja BTR 80 to stanardu BTR 80 „Kozak” - 10 sztuk
Cywilne [10mln]
0 mln – Stary Sobor 10/108
0mln – Novy Sobor 10/95
0mln – Zielenogorsk 6/130
5mln – Balota 5/130
5/5mln – Przekierowanie RWŚ na Sahrani, wzmocnienie nadajników
Długi [22mln]
22mln – Dla Koionu

RAZEM 82 mln
--------------------------------------------------------------------
Pozostało: 0.185 mln USD
--------------------------------------------------------------------[/quote]

_________________
Jan Prizak - Prezydent Republiki Czarnorusi


Last edited by Edek on Fri Mar 09, 2018 12:58 am, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Thu Mar 08, 2018 8:11 pm 
Offline
Game Master
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm
Posts: 620
Image

República Democrática de Sahrani
Demokratyczna Republika Sahrani

Tura 6


Gracz: rince
Ideologia: Autorytarny socjalizm
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.


Ludzie: 28 + 18 z armii KPS + 30 z Uraganów + 28 z Osy = 104 ludzi.

60 ludzi idzie na Nanuchkę
1 uzupełnia kompanię "Libertad"

Straciłem 26 czołgów, zniszczonych i uszkodzonych. Jednak ze względu na rozwiązanie kompanii "Gloton" potrzeby zmniejszają mi się o 11 czołgów, do uzupełnienia jest więc 15 sztuk. To akurat moje pełne rezerwy. Potrzeba 45 ludzi, jednak ze zniszczonych i uszkodzonych czołgów 24 ludzi wyszło bez szwanku, potrzeba więc 21. Uzupełniam stany pozostałych kompanii panc. i plutonów pancernych w kompaniach do 100% czołgów.

Zostaje 22 ludzi.

_________________
Gen. Miguel Richardez
Prezydent Demokratycznej Republiki Sahrani

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Thu Mar 08, 2018 8:15 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 785
KOION:
- Ożesz kurwa, chyba drugie w tej sesji absolutne 100 XD
- Heh, spada ci poparcie o -0,3 i duma narodowa o -0,2. Twoi szwolennicy są wściekli, że jesteś taką miękką pizdą zamiast ostatecznie rozliczyć się z liberalnymi psami. Teraz ludzie wychodzą na ulicę i protestują przeciwko partii PSN(g)
- Opozycja próbuje się przyłączyć do protestów przeciwko tobie, ale trochę chuj, bo ludzie też ją biją. Tu już się biją w sumie wszyscy, a wojsko jest nieco bezradne
- Ah, jak coś, protest przeciwko tobie jest tak kilka razy mocniejszy jeśli chodzi o ilość uczestników i podobnież bardziej krwawy. Ginie jeszcze extra 20 osób tylko w pierwszym dniu. Przy takim tempie strat to ci się populacja skończy
- Wobec przemówienia Varberiosa wejścia do siedziby opozycji przechodzą bez echa
- A tymczasem początek tury 8 nadchodzi :V

CZARNORUŚ:
- Krótki post
- Co za rzuty, tym razem 0 absolutne w sprawie przekaźników XD
- Ludzie generalnie dzują motyw, a współpracę deklarują czołowi czarnoruscy artyści. Ale to nie wszystko. Zero jest zerem, so watch this. Sam osobiście Sir Elton John ma zamiar przyjechać do nacjololo Czarnorusi i zagrać w tym radiu koncert, który doda otuchy okupowanym mieszkańcom KPS
- U ciebie też trwają "walki". SLD protestuje przeciwko fragmentom ustawy lustracyjnej, bo uniemożliwia ona takiemu np. Lubiczce kandydowanie na cokolwiek. Zaraz potem SLD dostaje wpierdol od NAPY i znów jest rozróba, choć daleko do rozpierdolu w Koionie
- SLD kieruje sprawę do rozpoznania Trybunałowi Konstytucyjnemu. Masz mi o tym przypominać
- Reszta w przyszłej turze, bo najebałeś tego tyle, że miejsca nie starszy a mamy, hmm, more pressing matters. Jak koncert geja w nacjololo kraju.

DRS:
- A tu w sprawie reakcji na przekaźniki 1. Cudownie :D
- W odpowiedzi na działanie Eltona Johna całkiem znana piosenkarka Bjork ogłasza, że wystąpi pro bono dla DRSu, bo Eltona Johna chyba pojebało i to Zagoryjczycy są ofiarami
- W sumie to co do części pierwszej ma rację XD
- A co do Polzin, to generalnie szczegóły wywiadu... oh well. No dramatycznie nie było (żadnego kryta XD) jednakże Richardez traci kolejne -0,1 poparcia

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Thu Mar 08, 2018 8:22 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 785
KONIEC TURY 7 (LIPIEC 2018):

Dagens Nyheter
Quote:
Szybki rosyjski odwrót z Iranu
Incydent w Teheranie zjeżył włosy na głowie każdej racjonalnej osoby na tym świecie. A także dość dojrzałeś, by zrozumieć co się właśnie wydarzyło. Ostatecznie jednak, po kilkunastu dniach bardzo nerwowych negocjacji i telefonów, Rosjanie rozpoczęli odwrót swoich sił z Teheranu oraz reszty kraju, choć Południowy i Centralny Okręg Wojskowy pozostają w pełnej gotowości. Zdaje się, że ostatecznie to rosyjskie muskuły pękły od ciągłego prężenia się. Kto wie, być może dysproporcja strat w czasie walk w stolicy Iranu dała rosyjskim generałom do myślenia...

Jednocześnie zaognia się sytuacja w Koionie. W przeciągu kilku tygodni państwo to z ostoi spokoju zamieniło się w śmierć na ulicach. W wybuchających niczym gwałtowna sinusoida zamieszkasz zginęło już kilkadziesiąt osób, a protesty narastają na sile...

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Thu Mar 08, 2018 8:40 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 785
POCZĄTEK TURY 8 (SIERPIEŃ 2018):

National Geographic
Quote:
Szokujące odkrycia greckich wykopalisk w Traconii
Pozostający jeszcze przy życiu archeologowie z odpowiedniego wydziału Uniwersytetu hellenistycznego w Hellonie poinformowali o odkryciu, co do którego mieli pewne podejrzenia już od kilku dni.
Oto naukowcy ogłosili, że odkryte zostały w prowincji Grumm ruiny miasta, które ze sporą dozą prawdopodobieństwa może być Atrillonem.

Atrillon jest na wpół mitycznym miastem, które założyć mieli pierwsi greccy osadnicy w tym regionie. Dotychczas sądzono, na podstawie zupełnie wyrywkowych źródeł, że Atrillon - jeżeli rzeczywiście istniał - znajdował się gdzieś w pobliżu źródła w pobliżu źródła "rzeki, która potem rozwija się na wiele". Dotychczas podejrzewano, że chodzi o Jezioro Spartacusa i rzekę Preveza, od której blisko źródła odchodzi Arta. Szczęśliwi Koiończycy potwierdzają jednak, że prawdopodobnie chodziło od początku o jezioro Diamentów (Lago de Diamonte) oraz Rio Largo rozchodzące się na Rio Bajo, Aito i Medio.

Odkryte miasto prawdopodobnie mieściło nawet kilkanaście tysięcy obywateli, choć to tylko szacunki na podstawie odsłoniętego skrawka. Miasto miało zostać zniszczone przez lawinę błotną w okolicach 1050 roku przed naszą erą, jeszcze podczas ery brązu. W efekcie miasto to prawdopodobnie jest znacznie starsze niż odkryta sprzed stu laty Troja. Choć archeologie leżą pewnie pijani ze szczęścia, czeka ich jeszcze sporo pracy.

Nie to jednak w całej historii jest najważniejsze. Problemem w ocieplających się dotychczas stosunkach na linii Hellon-Arulco może być kwestia granic.

Ustalenia graniczne regulujące granice między Koion Hellenon a Traconią pochodzą jeszcze z XVI wieku i zostały zawarte przez ówczesnych greckich przywódców z konkwistadorem Miguelem Luisem Navarro. Ustalenia graniczne zostały następnie potwierdzone przez Wielką Brytanię, a niepodległa Traconia nigdy nie wypowiedziała się w tej sprawie.

W czym problem? Otóż ustalenia te mówią, że granica między państwami przebiegać będzie w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od "ostatniego na południe lokowanego miasta Greków". Jakkolwiek z oczywistych względów dokumentów lokacyjnych Atrillonu nigdzie nie ma, to nie budzi wątpliwości, że miasto takich rozmiarów jak najbardziej było lokowane, a historyczne postaci zawierające i potwierdzające traktaty nigdy nie zakładały, że zaginione miasto leży akurat w prowincji Grumm i niedaleko Jeziora Diamentów.

Oznacza to z perspektywy prawa międzynarodowego tyle, że właśnie powstała racjonalna podstawa do rewizji granic pomiędzy Koionem a Traconią... i raczej na niekorzyść tych ostatnich...


KOION:
- Bonusów z tytułu dumy nie ma bo masz rozpierdol w kraju.
- Twoi ludzie mają reakcję pod tytułem: "O chuj"

TRACONIA:
- Twoi ludzie mają reakcję pod tytułem "O chuj"

Enjoy the game, gentlemen.

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Mar 09, 2018 12:22 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Jan 21, 2018 10:59 am
Posts: 34
Location: Silesian
Image
AFRENIA - TURA 8
Gracz: Scharf
Ideologia: dyktatura prezydencka
Przychód miesięczny: 77,88 mln.
Budżet: 77,88 mln - 27% (socjal) = 56,85 - 9,4(utrzymanie wojska) = 47,45 +0,12 =
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 17%, wystarczający 27%, maksymalny 37%.
Przyrost naturalny: roczny przyrost to ok. 3100 ludzi.
Stolica: Kinsela


Armia

Quote:
Ze względu na ostatnie wydarzenia w Lorengau...
Spoiler: show
W poniedziałek na przedmieściach Lorengau Grupa Specjalna Policji "Ababulali Bezigebengu" przechwyciła transport kokainy o wartości kilku dziesięciu milionów dolarów. Zatrzymani przemytnicy przyznali się do przynależności do LAOT, partyzantów działających w Trakonii. Prezydent Ollnyte już oświadczył, że nie może pozwolić sobie na trucie społeczeństwa i zapowiedział pomoc Rządowi w Arulco wszelkimi dostępnymi środkami, do zwalczenia komunistycznej partyzantki LAOT
...w którym doszło do wykrycia przemytu narkotyków na terytorium Afrenii, w porozumieniu z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych , rozpoczęliśmy wraz z siłami Trakońskimi i Czarnoruskimi walkę z baronami narkotykowymi i KOMUNISTYCZNĄ partyzantką LAOT w samym sercu ich terytorium. Operacja wojskowa powinna przynieść kres nielegalnym przemytom do Afrenii i zabijaniu obywateli Trakonii.


Quote:
Współpraca z Trakonią skutkuje rozpoczęciem projektu modernizacji Transporterów Piechoty ZSD89 do standardu Bojowych Wozów Piechoty. Nazwa kodowa Z18 Indlovu.


Quote:
Dowództwo generalne NDFA już drugi miesiąc szkoli kadry dowódcze w doktrynie Rozpoznanie Bojem w ramach ćwiczeń AIRONATS 2018.


Quote:
Minister Obrony Narodowej poinformował o kolejnej transzy na zakup chińskich czołgów Type 62


Gospodarka

Quote:
Grant Prezydenta na poszukiwania najlepszych firm z branży rolniczej przynosi dobre skutki, kilka firm zostało wybranych ze względu na doskonała jakość produktów i optymalizacje produkcji, w tym miesiącu Ministerstwo i sam Prezydent podejmą decyzje która firma stanie się Oficjalnym partnerem AMT Kinsala (chciałbym aby ta firma została wpisana do rejestru firm i generowała dochód 3 mln miesięcznie)


Quote:
Budowa Huty Stali w Lorengau postępuje zgodnie z planem, niestety koszty tej inwestycji są ogromne. Jeśli obywatele czują potrzębe wsparcia tego projektu, prosimy o wpłacanie środków na ten cel [nr konta etc etc], darowiznę będzie można odpisać od podatków.(TRAIT)


Rolnictwo i Infrastruktura

Quote:
Kontynuujemy projekt mieszkanie dla młodych, który będzie dofinansowywał zakup nowych mieszkań przez młode pokolenie Afreńczyków.


Quote:
Rozbudowa infrastruktury w Kinseli wchodzi w trzeci etap, zmodernizowane zostaną drogi i infrastruktura komunikacyjna, w tym infrastruktura transportu miejskiego - przystanki, dworce itp.


Quote:
Rozbudowa infrastruktury w Lorengau wchodzi w drugi etap, kontynuujemy budowę centrum przesiadkowego oraz w dalszym ciągu modernizujemy drogi i przystanki


Quote:
Minister Rolnictwa Sash Huminte, potwierdził dalsze finansowanie AMT oraz rozbudowę infrastruktury na terytorium prowincji Ursana (drogi, spichlerze, ujęcia wody, kanalizacja), ogromne rynki zbytu które otwarły się dla naszych rolników są doskonałym motywatorem do mechanizacji produkcji. Minister sugeruje udanie się na konsultacje do AMT, w celu znalezienia najniższych cen zakupu sprzętu. Rozpoczęliśmy także rozmowy z partnerami zagranicznymi w celu importu maszyn rolniczych po preferencyjnych cenach


Handel

Quote:
Przedstawicielom misji handlowej w Czarnorusi udało się wynegocjować kolejną zniżkę na węgiel, a także podpisać kontrakt na dostawę "Afreńskich specjałów", których dzień degustacji został zorganizowany w Novigradzie.


Quote:
Wizyta misji handlowej w Jagdlandzie, przynosi dobre wiadomości, nasza żywność w postaci nieprzetworzonej trafia do zakładów produkcyjnych w kraju Jagdów, a z ich strony otrzymujemy metale kolorowe które sprawią że nasze artykuły AGD, będą bardziej konkurencyjne na rynkach zagranicznych a także bardziej zaawansowane technologiczne


BUDŻET 47,57 mln:
Kontynuacja Rozbudowy infrastruktury w Lorengau (centrum przesiadkowe, drogi) - 2,5 mln - Trait: Szczególnie rozwinięta infrastruktura
Zakup Doktryny Rozpoznanie Bojem Czarnoruś (2 transza z 3) - 6 mln
Wdrażanie Doktryny Polityczna Indoktrynacja (36/45) - 10mln
Kontynuacja inwestycji Huta Stali (22,50/75) - 12,5 mln
Rozbudowa infrastruktury w Kinsali - 2,5 mln Trait: Szczególnie rozwinięta infrastruktura
Projekt Mieszkania dla Młodych - 1,5 mln Trait: Wydajna administracja
Zakup Czołgów Type 62 (5/8 wozów) (17,5/27.6mln) - 10,5mln
Grant Prezydenta na rozwój dobrych firm - 2 mln Trait: Wydajna administracja Trait:Wysoka kultura pracy

Razem 47,5

Zostaje mi 0,07 mln.

_________________
Image
Kontakt z MSZ Afrenii


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Mar 09, 2018 5:40 pm 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm
Posts: 25
JAGTLAND - TURA 8
Gracz: Marin
Ideologia: Dyktatura jednego człowieka, nacjonalizm
SEP = 106,376
Firmy państwowe: 12
Socjal: 30%
Budżet: SEP+Firmy - Socjal (35,5128) - sprzęt (21,224) = 61,6392


Jagtlandse Observaer informuje:

Rząd Jagtlandzki przedstawia propozycję przetargu na budowę kompleksu wypoczynkowego "Snöig Vila" w celu zwiększenia przychodów i zaprezentowania pięknej krainy jaką jest nasza ojczyzna. W przetargu mogą brać udział:
Osoby prawne z siedzibą w Jagtlandzie
Osoby fizyczne posiadające obywatelstwo Jagtlandu, którego rodzice również takie obywatelstwo posiadają.
Osoby prawne nie mogą mieć udziałów spółek Skarbu Państwa obcego państwa.
Musi przedstawić swój plan wykorzystania terenu "Snöig Vila" jak i udowodnić posiadanie funduszy na przeprowadzenie konstrukcji.
Ze strony rządu propozycja jest następująca: 10,2 milionów płaci państwo, 6,8 płaci inwestor i zyski z hotelu są proporcjonalnie osiągane (60% państwo, 40% inwestor).

Jagtland kontynuuje politykę dbania o swoich obywateli i rozbudowywuje wieże w rejonach górskich.

Powstaje organizacja “Hjort”, nazwana na cześć pierwszego króla Jagtlandu. Ponieważ wiele krajów odrzuciło swoje wikińskie korzenie, Jagtland musi pokazać światu, jaką siłą może być naród który pamięta o tradycji. “Hjort” składa się z dwóch grup: “Rolf” który odpowiada za młodzież, za odpowiednie wychowanie ich w duchu patriotycznym, nauka historii kraju oraz wielkich wydarzeń które ukształtowały Jagtland, jak również zapewnia odpowiednie ćwiczenia siłowe dla młodych, aby mogli być w pełni sił i gotowi do służby ojczyźnie. “Rolf” reklamuje się jako organizacja dająca młodym cel w życiu, jednocześnie pozwalając im na znalezienie się w gronie podobnie myślących ludzi.
Część dla dorosłych skupia się na szkoleniu w obsłudze broni palnej oraz taktyce. Dorośli członkowie “Hjortu” otrzymują prawo do posiadania broni. Członkostwo w “Hjort” wymaga uczęszczania na szkolenia dotyczące obsługi broni palnej, wyjazdy na strzelnice oraz wyjazdy integracyjne, którym towarzyszą ćwiczenia z taktyki. “Hjort” jest reklamowany jako idealne zajęcie prawdziwego wikinga którymi są wszyscy Jagtlandczycy, jako sposób na wykazanie się męskością i udowodnienie że jest się prawdziwym patriotą.

Jagtland również wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Osoby chcące otworzyć nowy biznes związany z przetwórstwem żywności, których spodziewa się wzrost, w związku z umową z Afrenią o handlu żywnością, mogą liczyć na dotacje ze skarbu państwa, jak również na wsparcie ze strony urzędów (otrzymują oni priorytet przy wydawaniu dokumentów i pozwoleń).

Jagtland jednocześnie chroni swoich rolników przez zalewem Afreńskiego jedzenia. Aby nie spowodować strat w rolnictwie, rząd skupuje część żywności która potem zostanie wykorzystana do tworzenia żelaznych racji, które trafią do magazynów Obrony Cywilnej.

Wojsko kontynuuje szkolenia i rozwija swoją siłę. Wywiad z ekspertem na stronie 10.

POLITYKA MIĘDZYNARODOWA

Rząd Stena Holta podpisał umowę handlową z Afrenią, do której trafią produkty Huty EFM Burgland, w zamian otrzymując tanią żywność Afreńską która niedługo trafi na stoły obywateli.
Pytany o komentarz Sten odparł “Okazja była tak dobra, że nie wybranie jej byłoby działaniem na szkodę państwa.”
Komentarze młodzieżówki w internecie koncentrują się na żartach, że jest jak być powinno, murzyni pracują dla białych w zamian za paciorki.

Obchody bitwy w Marawii - w przyszłym miesiącu odbędzie się rocznica bitwy pod Marawii, wielkiego zwycięstwa wikingów Jagtlandu. Z tej okazji odbędzie się parada wojskowa w stolicy, jak również pokazy grup rekonstrukcyjnych i historycznych, odtwarzających ten sukces w historii Jagtlandu. Będzie można dowiedzieć się o innych osiągnięciach Ernsta Starego.

Budżet rozpisany: 61,6392
Budowa wież: 10 milionów [10/20]
Dotacje na nowe firmy: 8 milionów (Wysoka kultura pracy Wydolna administracja
Wykup żywności: 5,6392 milionów
"Hjort" - 15 milionów
Przygotowanie do rocznicy bitwy pod Marawii - 3 milionów
Doktryna "Polityczna indoktrynacja" - 10 milionów [10/45]
Szkolenie górskie dla 1. lekkiej - 10 milionów [10/80]
Zostaje: 0

Pula rekrutacyjna: 124
Przychód: 42
Instruktorzy dla "Hjorta" - 30
Pula = 124+42-30=136

_________________
Jagtland - Sten Holt http://whendiplomacyfails.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=7&t=360


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Mar 10, 2018 8:46 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 785
CZARNORUŚ
- To jest zaległa reszta podsumowania
- Atak na SLD przechodzi be zecha, rozruchy w Novigradzie zajmują większą część niusów
- Jest odzew wobec powołania RUK. Więcej info w Traconii. Ale ciebie bruszura informacyjna i przygotowanie projektu kosztują 5mln

TRACONIA:
- Czarnorusi RUK prowadzi do mobilizacji ochotników, głównie Czarnoruskich. Akcja sprowadza ci 30 ochotników, ale nie łącz ich na czysto ze swoimi rezerwami i rozliczaj ich osobno

AFRENIA:
- Ludzie raczej pozytywnie widzą walę z czerwonymi, jednak są zmartwieni tym, że zamiast realizować własne interesy realizuje się tracońskie, co może kosztować życia Afreńczyków. Do tego ludzie boją się, że jeżel iwybuchną walki tracońsko-koiońskie, to twoje siły ekspedycyjne zostaną złapane pośrodku...
- Jak na moje to partner AMT Kinsela musiałby zostać znacjonalizowany, żeby systemowo działał tak jak chcesz. Zawarcie ukłądów z prywatnymi podniesie za to i SEP i wydajność przedsiębiorstwa, ale o częściowo losową kwotę
- O dziwo idą darowizny na budowę huty w czynie społeczny. Ludzie zebrali 2,1mln na pokrycie tej inwestycji, co jest sumą poważną jak na taką zbiórkę

JAGTLAND:
- Witamy :)
- przetarg idzie tak sobie. Udaje ci się ostatecznie znaleźć inwestora, który dołoży 4,8mln do projektu o wartości łącznej 17mln
- Hjort nikogo nie dziwi, ale dzięki uruchomieniu projektu przypomnij się za kilka tur, sprawdzimy jak całościowo zadziałał
- Za to reakcja na zakupy jedzenia w Afrenii jest... zły. Spada ci poparcie o -0,1 bo murzyni sprzedają ci jedzenie dud. Niektórzy producencji krajowi wzywają też do bojkotu dóbr z Afrenii. Fakt przeprowadzenia jedneocześnie kampanii ratuje przed dalszymi spadkami

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sun Mar 11, 2018 4:28 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Jul 28, 2014 8:32 pm
Posts: 19
KOION HELLENON - TURA 8
Image
Gracz: Rokusha
Ideologia: Autorytaryzm
Przychód miesięczny: 80%*130,880 + 8,05 mln = 112,77 mln
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 25%, wystarczający 30%, maksymalny 40%
Budżet: minus 30%soc i minus opłata za sprzęt + 1 za poprzednią turę + 22 mln spłaty długu Czarnorusi= 88,04 mln
Przyrost naturalny: 15 ludzi
Stolica: Hellon

Atrillon - Zapomniana Spuścizna
Quote:
Wykopaliska na terenie Traconii okazały się niebywałym sukcesem. Oto mityczne miasto koiońskich przodków zostało na powrót odnalezione! Starsze od Troi, przyćmiewać ma wszelkie zabytki starożytności, nad czym pieczołowicie pracują nadal archeolodzy z Helleńskiego Uniwersytetu. Z samym miastem związane są już obiecujące przedsięwzięcia. Wraz ze stroną tracońską postanowiono, że
- Teren dawnego Atrillonu zostanie przekazany w ręce Koionu Hellenonu jako "Strefa Archeologiczna Dorobku Kultury Koiońskiej".
- Teren ma obejmować dostęp do Jeziora Diamentów, nad którym powstaną kurorty wypoczynkowe i inne obiekty turystyczne, tworząc miejsca pracy zarówno dla miejscowych jak i Koiończyków
- Wybudowana zostanie wysokiej jakości droga eksterytorialna prowadząca do SADKK
- Wszelki dochód z turystyki w strefie zostanie przekazany stronie koiońskiej

Zarówno Republika Traconii i Koion Hellenon zobowiązują się do ochrony SADKK przed bezprawnym rozkradaniem, oprócz tego Republika Traconii zobowiązuje się do ochrony wszelkich innych zabytków kultury koiońskiej na terenie swojego państwa.
Oba państwa potwierdzają i respektują ten wygląd granic, zrzekając się dalszych roszczeń terytorialnych.

Oprócz tego strona Tracońska była tak dobra, aby zaproponować nam czynny udział w porcie przeładunkowym w Arulco, którego budowę przedtem wsparliśmy przy okazji przebudowy Rio Largo. Dzięki temu produkty z zagranicy będą miały jeszcze prostszy dostęp do Koionu.


Zamach na Ministra Rozwoju Niciasa Castellanosa
Quote:
Do ataku doszło w prowincji Santhomon, kiedy związany z partią PDR sprawca postrzelił członka rządu podczas przemówienia. Po ujęciu strzelca, Policja dotarła do małego mieszkania, w którym planował zbrodnię. Oprócz dokumentów potwierdzających powiązanie przestępcy z opozycją, policja odnalazła walizkę z pieniędzmi, które, jak się okazało, miały zostać przekazane na Uczelnie Wyższe według projektu rządowego. Prześledzono drogę kapitału od jednego ze skorumpowanych profesorów, przez zarząd Partii Demokratycznego Rozwoju, a potem przez szereg zwierciadlanych kont bankowych aż do zamachowca. Mówi się, że dzisiaj w godzinach porannych ujęto również kilkoro innych osób oskarżonych o współudział, bądź pomoc w organizacji zamachu. Wszystkie posiadają przeszłość partyjną, nie tylko PDR, lecz również ZLK.


Upadek Opozycji - Nadciągająca Delegalizacja

Quote:
W związku z ostatnimi wydarzeniami i aresztowaniem większości członków zarządów partii opozycyjnych, w klubach brakuje wymaganej liczby posłów, a sama działalność partii stoi pod znakiem zapytania. W związku z tym rząd przedstawił projekt zlikwidowania zamieszanych w korupcję i zamach organizacji. Część miejsc w sejmie ma zostać przekazana specjalnym gościom, szczególnie obiecującym studentom politologii i innych wydziałów koiońskich uczelni, aby byli w stanie już teraz przygotowywać się do działania na rzecz dobra państwa. Pozostałe, faktyczne mandaty poselskie zostaną przekazane przedstawicielom sektorów gospodarczych, proponowanych przez przedsiębiorców i zatwierdzanych przez prezydenta. Na temat systemu pozytywnie wypowiedzieli się zarówno koiońscy, jak i zagraniczni eksperci.


Patriotyczne programy telewizyjne
Quote:
Rozpoczęły się prace nad produkcją nowych programów telewizyjnych, mających przede wszystkim przybliżyć ludziom przeszłość Koionu Hellenonu, w tym rolę legendarnego Atrillonu w naszej historii. Powstanie szereg dokumentów kręconych na terenie wykopalisk, jednak kamera zabierze nas również w miejsca nam znane, odkryje fakty o przeszłości, które nie dla wszystkich są oczywiste. Planowany jest również teleturniej poprawnej koiońszczyzny z wieloma konkurencjami takimi jak koło fortuny. Minister Rozwoju mówi, że kolejne dotacje po tym projekcie powinny powędrować do grup inscenizacyjnych i aktorskich. Kto wie? Być może doczekamy się dobrze sfinansowanych filmów ukazujących dawny Koion Hellenon?


Policja nagrodzona za posługę
Quote:
Służby Porządkowe kraju znów wykazują się niebywałymi sukcesami. Skuteczne akcje w sprawie afery korupcyjnej, ujęcie zamachowca, czuwanie nad naszym bezpieczeństwem - to tylko niektóre zwycięstwa, jakie im zawdzięczamy. Rząd zdecydował, by przekazać zarządom następne pieniądze do rozdysponowania. Jednocześnie rusza rekrutacja do ochotniczej straży obywatelskiej, projektu zaproponowanego przez Komendanta Głównego Hellonu. Od tej pory obywatele nie będą musieli bać się rozbójników, lecz staną w obronie porządku.


Wydatki:
4 mln - następny zastrzyk dla służb porządkowych
7 mln - droga szybkiego ruchu poprowadzona do SADKK
40 mln - rewitalizacja całej strefy, jak i premie dla archeologów, by zachęcić ich do dalszej pracy. może być kontynuowane
10 mln - patriotyczne programy telewizyjne - rozpoczęcie działalności
Specjalizacja GÓRSKA
Spoiler: show
1. Kompania Zmechanizowana 20/100 mln +10
2. Kompania Zmechanizowana 20/100 mln +10


Zostaje mi 7,04 mln

_________________
Premier Koion Hellenon - Athanásios Papadópoulos
kontakt: emilianideas@gmail.com


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Tue Mar 13, 2018 1:57 am 
Offline
Game Master
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm
Posts: 620
Image

República Democrática de Sahrani
Demokratyczna Republika Sahrani

Tura 8


Gracz: rince
Ideologia: Socjalistyczny autorytaryzm
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.

Revolucionista:
Quote:
Radio brunatnego świata
Czarnoruski reżim Jana Prizraka nie ustaje w agresji wymierzonej w Sahrani. Po nieudanej próbie agresji militarnej rozpoczyna próbę agresji informacyjnej. Tzw. "Radio Wolnego Świata" - cóż za ironiczna nazwa na machinę propagandową faszystowskiej dyktatury - rozpoczęło nadawanie programów w języku hiszpańskim, nakierowanych na teren Sahrani. Jak na razie posługują się znanym już tematem obyczajowym, z braku innych, wiarygodnych wiadomości. Ale jesteśmy pewni że brak prawdziwych, a uderzających w Sahrani wiadomości zostanie szybko nadrobiony przez zalew wiadomości fałszywych. W końcu patroni "RWŚ" jeszcze nie tak dawno usiłowali nas przekonać że szczątkowa artyleria i niewielkie lotnictwo Zagorii były w stanie w ciągu nieco ponad doby spowodować kilkusetmilionowe straty atakując własną ludność.
Władze Sahrani wkrótce podejmą adekwatne kroki w odpowiedzi.

Elton John w Czarnorusi - Björk na Sahrani
Kontrowersyjna decyzja sir Eltona Johna, który w faszystowskiej szczekaczce chce pomagać rzekomo uciśnionym mieszkańcom południa Sahrani, zadziwia na wiele sposobów. Przede wszystkim dziwi fakt, że znany piosenkarz pomaga ksenofobicznemu i będącemu zaprzeczeniem tolerancji reżimowi, samemu będąc otwartym homoseksualistą, od lat zamężnym ze swoim partnerem. Dziwi też jego brak orientacji w temacie komu pomagać. Sir Eltonie, redakcja "Revolucionisty" namawia: niech pan przejdzie się samemu, bez eskorty, ulicami Czernogorska i zapyta ludzi, kto jest większym zbrodniarzem: Richardez czy Prizrak? Niech pan się wybierze do Starego Soboru albo Baloty - potem zapraszamy do Ortego i Paraiso, dla porównania. Sahrani nie ma nic do ukrycia, ciekawe czy Czarnoruś będzie miała. Największego wyzwania - wieczornego spaceru ulicami Novigradu - redakcja "Revolucionisty" nie śmie proponować, bowiem spotkanie z elektoratem partii rządzącej Czarnorusią mogłoby się dla sir Eltona zakończyć tragicznie.
Rząd DRS wysłał sir Eltonowi Johnowi oficjalne zaproszenie na południe Sahrani. Do zaproszenia dołączono wybór cytatów polityków NAPY wypowiadających się o osobach homoseksualnych, tak żeby sir Elton wiedział czego spodziewać się w Czarnorusi.
Tymczasem w reakcji na posunięcie Eltona Johna, wypowiadając się o nim w niewybrednych słowach, islandzka piosenkarka Björk zadeklarowała chęć występu na Sahrani, na rzecz prawdziwych ofiar ostatnich wydarzeń, to jest Zagoryjczyków. Dziękujemy Björk za otwarte serce i umysł, i zapraszamy do pozostania dłużej na naszej pięknej wyspie. Rząd Sahrani w porozumieniu z jednym z prywatnych przedsiębiorców z Południa zaoferował piosenkarce dwutygodniowe wakacje w jednym z naszych doskonale wyposażonych hoteli w Dolores.

Zamieszki w Koionie - Sahrani otwiera drzwi
Zaraza faszyzmu obejmuje swoim zasięgiem kolejny kraj. W Koion Hellenonie trwają zamieszki skrajnych nacjonalistów skierowane przeciw liberalnej i lewicowej opozycji, zwłaszcza członkom kadry naukowej Koiońskich uczelni. Zginęło już co najmniej kilkanaście osób a skala fanatyzmu zaskoczyła, jak się zdaje, nawet inicjatora faszystowskich nastrojów, prezydenta Varberiosa. Wszystkich prześladowanych i zagrożonych śmiercią Koionczyków o poglądach lewicowych chcieliśmy zapewnić, że na Sahrani będą mile widziani, a ich wiedza akademicka będzie mogła przyczynić się dla pożytecznych celów.


Revolucionista - dział prawny:
Quote:
Prawa autorskie jako zabezpieczenie pozwu
Ciekawego rozstrzygnięcia dokonał sąd w Bagango. Rozpatrując sprawę przeciw zachodnim rządom i koncernom zbrojeniowym o odszkodowanie za wspieranie nielegalnych formacji zbrojnych d. KPS i wywołane faktem tego wsparcia szkody, postanowił ustanowić zabezpieczenie na prawach autorskich owych koncernów, na rzecz rządu DRS, na poczet odszkodowania. Prawa autorskie dotyczą sprzętu wojskowego, jaki został zdobyty na wojskach d. KPS. Jak mówi rzecznik sądu, sędzia Baltasar Trestan: "Wspomniane prawa autorskie są jedynymi prawami majątkowymi które sąd mógł fizycznie zabezpieczyć, bowiem pozwani nie dysponują innym majątkiem na terenie Sahrani. Tymczasem w grę wchodzą zbyt duże sumy żeby móc pozostawić pozew bez zabezpieczenia."


Quote:
Programy wyborcze stronnictw w pigułce (ulotka dołączana do "Revolucionisty")
Obywatelu Sahrani, zastanawiasz się na kogo zagłosować w nadchodzących wyborach? Oto podsumowanie postulatów poszczególnych stronnictw, zobacz z czyim programem utożsamiasz się najbardziej:

Stronnictwo Progresywne
Sfera światopoglądowa:
- poparcie dla przemian społecznych, nacisk na obronę praw mniejszości, ustanowienie funkcji rzecznika tych praw, wpisanie otwartego katalogu powodów dyskryminacji do przepisów jej zakazujących
- ustanowienie związków partnerskich, możliwych do zawarcia niezależnie od płci partnerów
- rozszerzenie definicji gwałtu i ostrzejsze kary za molestowanie seksualne
- wprowadzenie edukacji płciowej w szkołach
Sfera gospodarcza:
- ustanowienie gospodarki opartej na regulowanej przez państwo prywatnej inicjatywie
- prywatyzacja przedsiębiorstw niestrategicznych w ręce przedsiębiorców lokalnych, samodzielnie rozwijających własne firmy
- umożliwienie inwestycji zagranicznych z udziałem kapitału Sahrańskiego
- wolny rynek z koniecznymi regulacjami
Sfera zagraniczna:
- pokojowe stosunki z sąsiadami, przy sprzeciwie wobec nacjonalizmu i faszyzmu
- rozwijanie kontaktów gospodarczych ze wszystkimi oprócz bezpośrednich wrogów

Stronnictwo Tradycjonalistyczne
Sfera światopoglądowa:
- unormowanie stosunków z Kościołem Katolickim
- utrzymanie tradycyjnych stosunków i ról społecznych, uwzględniając równość obywateli wobec prawa
- nacisk na edukację historyczną i patriotyzm, na symbolikę wspólnoty narodowej
Sfera gospodarcza:
- wprowadzenie gospodarki opartej na dominującej własności państwowej
- nacjonalizacja prywatnych biznesów z wyjątkiem samodzielnie prowadzonych działalności
- nastawienie na industrializację
- gospodarka centralnie sterowana
Sfera zagraniczna:
- zaznaczanie pozycji Sahrani jako lokalnego mocarstwa
- przeciwstawianie się faszyzmowi wszystkimi możliwymi sposobami, w tym zbrojnie w razie konieczności
- nagradzanie sojuszników, sankcje wobec przeciwników

Stronnictwo Socjaldemokratyczne
Sfera światopoglądowa:
- uznanie praw mniejszości o ile nie naruszają one spójności społecznej i kulturowej
- wolność sumienia przy rozdziale religii instytucjonalnej od polityki
- tworzenie wspólnoty narodowej na bazie cech wspólnych, nie zaś wykluczenia
Sfera gospodarcza:
- gospodarka oparta na współpracy między sektorem publicznym a prywatnym
- stopniowanie kontroli państwa w zależności od istotności danego sektora gospodarki dla jej całości, od całkowitej do minimalnej
- ustanowienie branżowych konsorcjów skupiających firmy prywatne i państwowe w celu umożliwienia planowego rozwoju, oraz branżowych związków zawodowych dla zapewnienia rozwoju sprawiedliwego
- rynek wolny, lecz regulowany przez państwo
Sfera zagraniczna:
- sprzeciwianie się faszyzmowi przy unikaniu rozwiązań militarnych dopóki tylko będzie to możliwe
- nacisk na obronę kraju
- otwartość na współpracę gospodarczą z każdym nienastawionym wrogo i nieuwikłanym w działania jawnie faszystowskie krajem

Stronnictwo Komunistyczne
Sfera światopoglądowa:
- religia to opium ludu od którego należy się odzwyczajać
- nacisk na autonomię światopoglądową komun, o ile mieści się ona w równości wobec prawa. Kwestie takie jak formy związków, akceptacja mniejszości, role społeczne należy pozostawić samym wspólnotom, o ile nie będą one nikogo zatrzymywać w swoim gronie na siłę
- państwo i społeczeństwo jako federacja autonomicznych komun
- likwidacja własności prywatnej, być może za wyjątkiem majątku osobistego
Sfera gospodarcza:
- gospodarka oparta o spółdzielczy kolektywizm
- kolektywizacja zarówno prywatnych, jak i państwowych firm
- stopień regulacji rynku to kwestia otwarta, opracowanie standardów efektywnej wymiany barterowej
Sfera zagraniczna:
- pacyfizm, unikanie konfliktów
- skupienie na sprawach Sahrani, zagranica to nie nasz interes
- współpraca przede wszystkim z krajami zbliżonymi ideologicznie


Dochody: SEP Płn. 48,439 + SEP Płd. 30,348 = 78,787 mln + przedsiębiorstwa 42,4 = 121,187 mln
+ z poprzedniej tury 1,263 mln
Razem: 122,45 mln
- socjal 41,2 mln (34%)
- utrzymanie armii 9,83 mln
- kontynuacja budowy mieszkań 0 mln
- kontynuacja napraw infrastruktury 0 mln
- bailout dla SPW 11 mln (29/40) mln
- doktryna "Lokalne Magazyny" 10 (45/90) mln
- odbudowa Paraiso 7 mln (30/43 mln)
- kampania promująca turystykę 5 mln
- kursy zawodowe 4 mln
- naprawa BMP 0 (4,35 mln)
- naprawa czołgów 0 (84 mln)
- naprawa MiGów 10 mln (25/54,4 mln)
- kontrakt z Rosją 5 mln (15/379,2 mln)
- kontrakt z Chinami 5 mln (15/123,90 mln)

Zostaje 14,42 mln

_________________
Gen. Miguel Richardez
Prezydent Demokratycznej Republiki Sahrani

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Wed Mar 14, 2018 7:29 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 785
KOION:
- Traktat z Traconią BARDZO nie zadowala twojego społeczeństwa. Ludzie protestują i mówią, że kontrakt mówi tak, a nie inaczej, kontraktów zaś dotrzymywać należy
- Ruch Varberiosa w tej sprawie jest wręcz katastrofalny. Duma narodowa spada o -0,4 a poparcie o -0,5. Część czołowych przedstawicieli PSN(g) zaczyna otwarcie w wypowiedział publicznych kontestować pozycję Varberiosa. Patriotyczne programy telewizyjne nie pomagają, bo pokazują społeczeństwu, że "we had zitiez n shit"
- Częściowo poduszką bezpieczeństwa jest temat zastępczy rozprawy z opozycją. Rozpoczynają się aresztowania, a parlament przestaje rzeczywiscie funkcjonować. Musisz się określić co dalej, jeszcze jest konstytucja na głowie. Tutaj poparcie wzrasta o +0,2
- O dziwo, UE nie zadeklarowało się jeszcze co do twojej osoby
- Koiońszczyzna bro? Rly?
- Niektórzy zaczynają mówić o wojnie. Dowódca Narella Georgopoulos otwarcie stwierdza w wywiadzie, że siły zbrojne Koionu mogłyby zabezpieczyć rejon jeziora w kilka dni

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Wed Mar 14, 2018 11:15 pm 
Offline
Gracz

Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm
Posts: 18
ZEKISTAN - TURA 8
Gracz: Ratesu
Ideologia: Absolutyzm
DOCHÓD: 57,436 - 20% (socjal) = 45,9488 - 10,868 = 35,0808 + 9 (rata od Takistanu) + 3,8862 = 47,967

Przemówienie króla:
Quote:
Drodzy Obywatele, niedawno doszło do incydentu ze strony pilota samolotu Afrenii. Mianowicie samolot NAFA naruszył naszą przestrzeń powietrzną, Skrzydło Walki Powietrznej dość szybko przechwyciło samolot, którego pilot twierdził, że ma awarię systemu nawigacyjnego i sterowania. Dlaczego w takim razie na granicy z Jagtlandem pojawił się patrol powietrzny Nordów, dlaczego oni nie odpowiadali na nasze próby kontaktu? Najpierw obchody bitwy pod Marawi i zbiegnięcie się tego wydarzenia z podpisaniem umowy handlowej Jagtlandu z Afrenią. Może to jest też umowa polityczna, która ma zniszczyć nasz naród? Wiemy jakim narodem żądnym podboju jest Jagtland, a jakim jest przeciwnym naszego narodu jest Afrenia. Większość dowodów wskazuje na to, że jest to prowokacja. Sekretarz Stanu USA mówił coś o upadającej demokracji, a czym są działania naszych sąsiadów, w tym jednego sojusznika Czarnorusi, której powiązania z USA są dość silne. Dogadywanie się z nacjonalistycznym państwem jest radykalizacją. Cieszmy się, że państwa islamskie w regionie się jednoczą. Dalej podtrzymuję obietnicę bronienia Zeków z całego regionu, a zwłaszcza też z Karzegistanu. Utworzony zostanie Fundusz Obrony Narodowej. Będzie można wpłacać na jego rzecz pieniądze oraz przekazywać wartościowe przedmioty takie jak złoto, srebro oraz inne. Celem FON jest zwiększenie obronności naszego kraju i na ten cel zostaną wydane pieniądze. Wracając do niebezpiecznego sojuszu Afrenii i Jagtlandu, będziemy zastanawiali się nad wprowadzeniem cła tranzytowego na produkty idące z Afrenii do Jagtlandu i z Jagtlandu do Afrenii. Jeżeli takowe cła wprowadzimy, będziemy do nich namawiać inne państwa islamskie.

Cieszy mnie fakt, że na działania Nordów tak zareagowali nasi historycy i rekonstruktorzy historyczni. Chcą pokazać jak uzyskaliśmy kontrolę nad Marawi oraz jak nasi waleczni przodkowie niszczyli zdezorganizowane wojska Jagtlandu. Taka postawa zasługuje na szacunek i pochwałę. W ramach podziękowania dostaną może skromne fundusze, mniejsze niż Nordowie wydaję na próby ośmieszania nas. Jak rozmawiałem z nimi, tymi którzy w kontrze do działań naszych sąsiadów organizują takie wspaniałe inicjatywy, mówią oni, że chcą działać dla nas, nie oczekują wielkich pieniędzy z podatków. Mają zgromadzone wiele rzeczy potrzebnych do rekonstrukcji oraz prywatnych sponsorów, którzy pomagą im w ich działaniach.

Szanowni Obywatele, rusza też program ,,Nasze firmy - najlepsze firmy". Ten program powstał po to żebyście mieli większe na nawiązanie konkurencji z zagranicznymi inwestorami, ale nie zamykamy się na nich, a wręcz przeciwnie. Amerykański inwestorzy, nie są zagrożeni, zakończyliśmy współpracę z władzami USA, ale nie z Amerykanami. Amerykanie jesteście tu mile widziani! Jeżeli będziecie mieli problemy, dzięki nam od własnych władz, przenieście swoją siedzibę do nas, bądź do krajów UE np. do Niemiec albo do Francji. Inwestorzy z innych krajów też są mile widziani. Kooperacja Zeków z inwestorami zagranicznymi przyniesie nam więcej korzyści niż szkód.
Wojowniczy Zekowie, jeszcze nasz kraj będzie miał swój złoty wiek i to będzie już niedługo.

*W tle widać dyplomatów niemieckich i francuskich, którzy przyklaskują królowi po jego przemówieniu*


Program ,,Nasze firmy - najlepsze firmy"

Program oparty na zasadach poprzedniego programu ,,Dobry Start". Jednakże program daje możliwość też rozwój firmą utworzoną przez obywateli. Takie firmy będą mogły dostać pieniądze na zakup nowego sprzętu, dokwalifikowanie pracowników, bądź na badania w celu poprawy jakości produktów. Specjalne komisje, które swoje posiedzenia będą miały dwa razy w tygodniu, będą decydowały o rozdzieleniu pieniędzy. Komisje są powoływane na urzędy, w skład takich komisji wchodzą inspektor BZNU, urzędnik o wykształceniu ekonomicznym oraz dwóch urzędników powołanych przez naczelnika urzędu. Inspektor BZNU będzie miał prawo weta do decyzji podejmowanych przez członków-urzędników komisji, jeżeli uzna, że na decyzję urzędników wpłynała obietnica korzyści majątkowej. Do składu komisji wchodzi też protokolant BZNU (wybierany bez udziału inpektora BZNU, który ma zasiadać w komisji), który to będzie protokołował posiedzienia komisji, zapisywał oraz przesyłał uzasadnienia weta inspektora (które weto będzie oceniane przez funkcjonariuszy BZNU, którzy to będą mogli to weto uchylić) oraz kontrolował posiedzenie komisji. Jeżeli protokolant BZNU nie będzie miał wykształcenia ekonomicznego, BZNU może mu dobrać asystenta o wykształceniu ekonomicznym. Komisja będzie oceniać następujące części wniosku, jeżeli chodzi o rozwój firm:
- uzasadnienie złożenia wniosku (powód dlaczego się ubiega o pieniądze oraz korzyści dla gospodarki Zekistanu i dla jego firmy jakie mogą przynieść z tytułu wykorzystania tych pieniędzy)
- szacowane przychody po rozwoju dzięki uzyskania dotacji (oceniane będą też prawdopodobieństwo tych szacunków)
- plany utworzenia miejsc pracy w skutek rozwoju (oczywiście z tych pieniędzy nie można przeznaczyć na zatrudnienie nowych pracowników, chyba że badania i zatrudnienie ludzi, którzy się tym zajmą; jak w poprzednim punkcie oceniane też będą prawdopodobieństwo wypełnienia tego planu)
- sytuacja na rynku w którym działa firma (w tym konkurencja krajowa i zagraniczna, program ma sprzyjać w wyrównywaniu szans krajowych firm)
Punktacja w kwestii wspomagania zakładaniu firm jest taka sama jak w programie ,,Dobry Start", jednak ocenianiem zajmuje się komisja.

Wspieranie zekistańskich firm w parlamencie

Parlament właśnie przyjął ustawę, dotyczącą programu ,,Nasze firmy - najlepsze firmy", a także ustawę, która to zmniejsza opłaty urzędnicze dla zekistańskich firm oraz stawia ich w pierwszej kolejności rozpatrywania firm. Przyjęto też prawo, która pozwala łatwiej przenieść siedzibę swojej firmy do Zekistanu. Została też przyjęta projekt o prawach autorskich, która będzie zwiększała ochronę praw autorskich. Zwiększona zostanie kara za łamanie praw autorskich zamiast kary 13 uderzeń kijem po plecach, będzie można dostać nawet 5 lat więzienia, jeżeli czerpało się zyski z tytułu bezprawnego wykorzystywania praw autorskich. Jeśli nie uczyniło się z tego źródła dochodu, kara będzie mniejsza i wynosić będzie 2 lata. Sąd będzie mógł zastosować karę grzywny i zarządzić odszkodowanie na rzecz właściciela praw autorskich oraz zapłatę dodatkowej kwoty na rzecz Funduszu Obrony Narodowej.

TR-12 Huntery wchodzą do służby w wojsku

Pojazdy Armor International zastąpią Humvee M1025 w Elitarnej Lekkiej Kompanii Górskiej. Jedenaście Hunterów zastąpi aż 18 Humvee. Dlaczego? Huntery są bardziej pojemniejsze, niż Humvee. Humvee mogą zmieścić tylko 5 osób, a Huntery zmieszczą aż 12 osób. Większość Humvee przejdzie do rezerw, ale nie wszystkie. W Lekkiej Górskiej Gwardii Narodowej zostanie utworzony kolejny pluton, który będzie liczył 20 żołnierzy, 5 Humvee M1025 i 1 BGM-71D TOW-2.

Podsumowanie:
20 mln na doktrynę „Nacisk na żołnierza” - 70/70mln
5,415 mln - rata sierpniowa dla inwestorów kopalni żelaza - 16,245/27,075 mln
budowa huty stali w Zellige - 17/24 mln
program ,,Nasze firmy - najlepsze firmy" - 5 mln
ofensywa historyczna na Jagtland - 0,552 mln

ZOSTAJE: 0

_________________
Dżalal ad-Din - Król Królestwa Zekistanu


Last edited by Ratesu on Mon Mar 19, 2018 6:42 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Mar 17, 2018 2:10 pm 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm
Posts: 378
Islamska Republika Takistanu - Tura 8
Gracz-DarkAnubis
Ideologia- Interwencjonizm, ograniczona demokracja, Islam
Socjal: minimalny 17%, wystarczający 23%, maksymalny 35%
Przychód na turę- 92.2mln (podlega pod socjal 23%, czyli pozostaje 71mln – 11,2mln koszt utrzymania sprzętu= 59.8mln)=59.8mln
Budżet- 0.4mln+59.8mln=60.2mln
Przyrost Naturalny- 25 (pula rekrutacyjna 147)
Stolica- Zagrabad
Data: Sierpień 2018


Wiadomości „Głos Takistanu”


Zielonomorski kabaret...

Ostatnie wydarzenia w regionie Zielonomorskim powodują uśmiech na twarzach Takistańskich polityków i dyplomatów. Krew leje się strumieniami w państwach w których jeszcze nie dawno krzyczano najgłośniej że Takistan jest najgorszą bestią regionu, że trzeba działać na naszą szkodę bo jesteśmy największym zagrożeniem dla spokoju w regionie. Tymczasem weźmy na pierwszy plan Koion Hellenon. Do niedawna kraj z którym mieliśmy dobre stosunki, umowy handlowe i pokojowe nastawienie trwające od wieków, teraz pod wpływem swoich nowych sojuszników kraj ten tonie we krwi, i to nie wrogów lecz swoich własnych ludzi. Władza w Koionie doprowadziła do prawie wojny domowej, u Hellenów bije się już każdy z każdym, najpierw były ataki na zwolenników lewicy, jednak prawicowy rząd chyba uznał, że zazdrości swoim przeciwnikom takiego traktowania i kolejnymi decyzjami doprowadził do obrócenia się narodu przeciwko sobie. Teraz mordowani są ludzie zarówno z lewa jak i z prawa, oliwy do ognia dolewa fakt, że starożytne miasto Hellenów zostało odkryte na terenie Traconii, co daje Koionowi prawo do zmian terytorialnych, jednak nacjonalistyczny rząd co robi? Zgadza się by ich spuścizna i ziemie przodków pozostawały w rękach sąsiadów. Naród Koionu przemówił w tej sprawie, i sytuacja jest tak zła, że biją się tam już wszyscy, i nikt nie wie co z tego ostatecznie wyniknie, a na spokój raczej się jeszcze nie zapowiada.
W Traconii ciągle trwa ostateczna rozprawa z lewicową partyzantką LOAT, która miała być, jak to mówił Westland, już dawno uprzątnięta, jednak w dżunglach Traconii nadal znajdują się przeciwnicy władzy i jak widać mają się na tyle dobrze, że Traconia próbowała ich przekupić różnymi sposobami, a później do tej afery wciągnęła swoich sojuszników, teraz chyba 4 kraje próbują zniszczyć lewicową partyzantkę która cały czas znajduje się na terenie tego samego kraju ale nikt nie wie gdzie i jak ją pokonać, cóż za profesjonalizm.
W Afrenii, kolejne władze nacjonalistyczne popadają w urojenia, żyjąc ciągle wojną sprzed setek czy dziesiątek lat. Ciągła retoryka władz Afrenii utrzymuje strach w swoich obywatelach przed inwazją na ich kraj, tylko że nigdzie nie ma śladu żadnej inwazji. Nacjonaliści Afrenii którzy z jednej strony głośno szczekają o walce z Islamem, dogadują się z Jagtlandem i noszą swojemu panu z północy jedzenie, niczym niewolnicy dla białego pana. Czy tak wygląda nacjonalizm? No cóż widać poziom nacjonalizmu w Afrenii jest tak samo wypaczony, jak postrzeganie sytuacji i wmawianie swoim ludziom, że już jutro przyjdzie wojna, tylko o które jutro im chodzi? Tego nikt tam nie wie. Jakby tego było mało, władze Afrenii najpierw potępiają Czarnoruś, a następnie gdy przypominają sobie jak krótki mają łańcuch i zauważają, że nie mogą skoczyć wyżej niż pozwolą im ich zagraniczni zwierzchnicy, co robią? Spieszą z przeprosinami dla Czarnorusinów, naprawdę wybitna polityka.
Patrząc na zawirowania i lejącą się krew w regionie, wychodzi na to, że to Takistan jest najbardziej pokojowym miejscem w okolicy, i nasz naród może żyć w spokoju i bezpieczeństwie, w kraju który stale się rozwija dzięki zdecydowanej i trwałej polityce naszego przywódcy Izmahira Aziza. Jak się bowiem okazało, to nie Takistan jest zagładą państw regionu, największym zagrożeniem są oni sami dla siebie. W otoczeniu Aziza już na głos niektórzy mówią, że jak ktoś chce się pośmiać to powinien przeczytać wiadomości z regionu, bo obok takich wydarzeń nie da się przejść obojętnie, bez uśmiechu na twarzy, ponieważ to już jest jeden wielki kabaret. My możemy przyglądać się na powiększający się chaos w regionie, i cieszyć się spokojem w zaciszu naszych domów.


Plan rozwoju energetycznego zatwierdzony.

Od jakiegoś czasu w Takistanie debatowano nad rozwojem sektora energetycznego. Spora część naszego kraj nadal jest pozbawiona prądu lub dostęp w tych obszarach jest ograniczony. W dzisiejszych czasach takie coś jest niedopuszczalne, każdy powinien mieć dostęp do jak najlepszego poziomu życia. Izmahir Aziz przedstawił więc plan utworzenia potężnego sektora energetycznego w naszym kraju. Według założeń, każda prowincja ma zostać podzielona na 3 sektory, a każdy sektor będzie zasilany osobną elektrownią. Do tego przedsięwzięcia powstanie także w każdej prowincji rozbudowana sieć energetyczna żeby doprowadzić prąd do każdego mieszkańca Takistanu. Prace mają ruszyć jak tylko zostanie zakończona praca nad budżetem dla tej inwestycji, minister gospodarki mówi o maksymalnie 2-3 miesiącach, ze względu na niestabilną sytuację u sąsiadów oraz na koszt. Jak jednak można zauważyć będzie to potężny krok do przodu dla naszego kraju.Podsumowanie:
-10mln na budowę TCBC – 70/110mln
-23mln na doktrynę „Umocnienia” - 43/65mln
-9mln dla Zekistanu
-18mln badania w CT 18/70mln
-3x BM-21 Grad dostarczone, idą do rezerwy.
Razem:
60mln
Pozostało:
0.2mln i 147 ludzi

_________________
Arystion Anavras - Przywódca Republiki Altis


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sun Mar 18, 2018 2:02 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm
Posts: 178
Królestwo południowego Sahrani - Tura 8
Dochód: 3 mln
Pula ludzi: 230 ludzi
Przyrost: ?
Budżet: 295mlnPrzemówienie króla Orlando I
Przemówienie transmitowane jest zarówno na cały KPS, jak i na terytorium DRSu wszelkimi dostępnymi metodami.

Quote:
Kończy się czas pokoju, wojny jakich byliśmy świadkami są dopiero preludium do tego co nadejdzie. Nie tylko w Międzymorzu, ale na całym świecie nadchodzą czasy wojny, czasy śmierci. Mijający czas zabiera ostatnich pamiętających koszmar ostatniej wojny totalnej. Czuję to ja, czujecie i Wy, konflikt który odebrał nam dom był zaledwie preludium do przyszłych wojen. Tak jak upadł Pax Romana, a później i sam Rzym, tak dziś upada nasz świat, świat cywilizacji białego człowieka, świat potomków Rzymian, Greków. Dekadencja, słabość, brak wartości takie przymioty najlepiej opisują przegniły zachód uparcie trzymający się swej roli przewodnika rodziny ludzkiej, nie widząc tego co nadchodzi. Próżno szukać tam zdrowego liberalizmu i tolerancji zastąpiły je przeraźliwie wypaczone odpowiedniki, odpowiedniki dla których miejsca nie było w zdrowo liberalnym i tolerancyjnym Sahrani.
Nazwano mnie głupcem kiedy postanowiłem walczyć o nasz dom, proponowano drogę dyplomacji, drogę uległości i prawa. Gdy zapytałem o pomoc odmówiono mi jej, obiecując jedynie poparcie naszych wniosków, nie bacząc na tragedię narodu Sahrańskiego. Gdy poprosiłem naszych europejskich przyjaciół, władze Francji bez słowa zatrzasnęły drzwi, a kanclerz Niemiec insynuowała głupotę w woli kontynuowania walki. Ci którzy ongiś byli dla nas przyjaciółmi odwrócili się w godzinne próby, wbijając nam nóż w plecy pragnąc razem z DRSem zatrzasnąć wieko trumny. Ale to ci sami ludzie którzy od lat pchają stary świat ku upadkowi i nas popchnęli tą drogą. Skreślona nas, spisując na straty. Ale my nie damy się skreślić!
Świat jednak nie znosi próźni miejsce słabych zajeli silni. Jeszcze kilka miesięcy temu obawiałem się sojuszu z Czarnorusią i Trakonią, pierwszych nazywają faszystami, drugich dzikusami – ale to właśnie Oni - faszyści i dzikusi wyciągnęli pomocną dłoń! Nie dość że zaangażowali się bezpośrednio w naszą sprawę to wspólnie przekonali Koion Hellenon do udziału w akcji ewakuacyjnej z Rahmadi. Gdy znaleźliśmy się wreszcie na stałym lądzie i nadszedł czas na reorganizację nie porzucili nas. Jan Prizrak wstawił się za nami w Waszyngtonie, umożliwiając nam zakup najnowocześniejszego sprzętu który mam nadzieję stanie się już wkrótce narzędziem w waszych rękach. Dziękuje Prezydentowi Trumpowi za ten akt dobrej woli, który umożliwił nam przeformowanie naszych sił, doceniamy zaufanie jakim nas obdarzono i nie zawiedziemy go. Nie może zapomnieć jednak o Trakonii bez której ewakuacja nie byłaby mozliwa. Prezydent Westland użyczył baz, okrętów i sprzętu jakże niezbędnego dla Nas w tej ciężkiej chwili. Nic nie może wyrazić mojej wdzięczność wobec tych ludzi, nigdy nie spłacę długu jaki zaciągnąłem wobec naszych przyjaciół, ale będę próbował.
W ostatnich dniach wiele mówi się o jak niektórzy nazywają terrorystycznym ataku USA i sojuszników na Iran. Zapominają chyba o „zdobyczach” terroryzmu Islamskiego, które niejednokrotnie powiązany był z Iranem. Atak ten jakkolwiek obfity w straty był potrzebny w celu zachowania dalszego pokoju na bliskim wschodzie, a co za tym idzie na świecie. Dziś wiemy jak niewiele dzieliło nas od wyeliminowania naszego „lokalnego” Iranu – Takistanu. Powiązany nićmi sojuszniczymi z zbuntowaną Zagorią stanął przed w jakby się wydawało nieuniknionej inwazji na Czarnoruś. W godzinie próby Aziz jednak stchórzył, pokornie zgiął kark przed Czarnorusinami i wycofał do swoich nor w Zagrabdzie. Chciałbym zapewnić naszych sojuszników, że stoimy murem zarówno za Czarnorusią jak i Trakonią w ich decyzjach wobec Takistanu. Jeżeli ma nadejść wojna w imię pokoju, to Sahrani nie pozostanie w niej bierne.
W obliczu was przyjaciele, ale i Boga Wszechmogącego ślubuję że nie spocznę w walce o wolne Sahrani prędzej zginę w tej walce niż wydam nasz dom w ręce mordercy i gwałciciela jakim jest Miguel Richardez. Ze smutkiem usłyszałem o kreującej się współpracy pomiędzy nielegalnym rządem północnym, a strukturami republikańskimi na południu, choć skłamałbym mówiąc, że nie spodziewałem się tego. Jednak życie to sztuka wyborów opcji złych nad tymi jeszcze gorszymi, mam nadzieję, że decyzja republikanów podyktowana jest troskę o naród, a nie o własne korzyści i w swoich postulatach będą tymczasowym głosem południa na wyspie, zdolnym odwieźć nielegalny rząd w Bagango od wielu złych decyzji.
Dla naszego narodu nadeszły mroczne czasy, jesteśmy wygnańcami, tułaczami. Jednak karta się odwróci, historia lubi się powtarzać, a po każdej zimie nadchodzi wiosna. Na razie będziemy czekać, ale niech czekanie nie zmyli Was. My jeszcze wrócimy! Nadchodzą ciężkie czasy, ale te czasy wykreują silnych ludzi Was! To Wy będziecie przyszłością narodu Sahrańskiego! Przyjaciele! Nasza walka dopiero się rozpoczyna! Niech Bóg błogosławi Sahrani! Niech Bóg chroni Nas!

_________________
Jan Prizak - Prezydent Republiki Czarnorusi


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Mon Mar 19, 2018 12:55 am 
Offline
Game Master
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm
Posts: 620
Image

República Democrática de Sahrani
Demokratyczna Republika Sahrani

Tura 8 cd.


Gracz: rince
Ideologia: Socjalistyczny autorytaryzm
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.

Revolucionista:
Quote:
Znamy wyniki wyborów!
Na konferencji prasowej Republikańska Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki wyborów do Parlamentu. Do największej niespodzianki doszło w budzących również najwięcej emocji wyborów do Izby Stronnictw. Niespodziewanie bowiem okazało się że najwięcej głosów, przede wszystkim na Południu, zdobyło Stronnictwo Komunistyczne Abilio Arenasa. Na pytanie dlaczego przyzwyczajone do kapitalistycznych stosunków własnościowych społeczeństwo Południa zagłosowało na stronnictwo jawnie opowiadające się za minimalnym udziałem albo wręcz pełnym zniesieniem własności prywatnej, przyjdzie jeszcze odpowiedzieć. Wstępne domysły mówią o poparciu dla idei spółdzielczości i samorządności, najmocniej akcentowanych przez komunistów Arenasa.
Rozczarowaniem dla własnych członków jest na pewno wynik Stronnictwa Progresywnego Victora Tapii, które nie uzyskało żadnego miejsca na Północy, a na południu, mimo bycia faworytem, zajęło drugą pozycję.
Tymczasem, oto wyniki:

Stronnictwo Komunistyczne - 18 posłów
Stronnictwo Socjaldemokratyczne - 16 posłów
Stronnictwo Progresywne: 8 posłów
Stronnictwo Tradycjonalistyczne: 8 posłów

Wyniki wyborów do Senatu na następnej stronie.

Orlando marionetką Prizraka część druga, nie ostatnia
Uważający się wciąż za króla Orlando, pozbawiony już obywatelstwa Sahrani, wydał oświadczenie. Jest to oświadczenie w zasadzie kolejną deklaracją wierności swojemu panu, Janowi Prizrakowi, i musimy tu dodać spostrzeżenie że relacja między Prizrakiem a Orlando zaczyna przypominać tę znaną z historii oraz ze związków BDSM, czyli relację między panem a niewolnikiem. Dziękując za "przysługi" jakie Czarnoruś mu wyświadczyła deklaruje Orlando niezachwianą gotowość do walki po jej stronie, w tym walki z Takistanem w "wojnie w imię pokoju". Tak, to cytat, nie jesteśmy pewni jak to skomentować.
Nie jesteśmy też pewni czy lojalni wobec "króla" żołnierze armii KPS, którzy po wielu perypetiach wylądowali razem z nim w Traconii, przewidywali że mogą skończyć jako mięso armatnie wykrwawiające się w Takistańskim piasku, w wojnie która z ich własnymi interesami nie będzie miała nic wspólnego. Im samym polecamy refleksję, czy odpowiada im płacenie własną krwią za spłatę długów wdzięczności, jakich narobił ich przywódca.

Miguel Richardez wybrany na Prezydenta przez nowy Parlament
Generał Miguel Richardez, długoletni I Sekretarz WKPS i tymczasowy Przewodniczący Zjednoczonego Ruchu Socjalistycznego Sahrani, architekt zjednoczenia naszej Ojczyzny, został ponownie, lecz według nowych zasad, decyzją nowego, dwuizbowego i pluralistycznego Parlamentu, wybrany na stanowisko Prezydenta Republiki. Tym samym został też stałym już przewodniczącym Ruchu. Prezydentowi życzymy dalszych sukcesów!

Chiny wybudują morski terminal przeładunkowy w Corazol
Zgodnie z umową między rządem Chińskiej Republiki Ludowej a rządem naszej Republiki, w celu zacieśnienia kontaktów między naszymi krajami, rozwoju handlu międzynarodowego oraz umocnienia pozycji Sahrani jako kraju portowego, nasi Chińscy przyjaciele wybudują terminal przeładunkowy w Corazol. Dla Chin oznacza to mniejsze koszty handlu międzynarodowego i większe zabezpieczenie swoich szlaków handlowych, dla Sahrani to większe obroty towarowe, miejsca pracy i wpływy z podatków.


Bandera Roja:
Quote:
Przemówienie Prezydenta Miguela Richardeza na inauguracji posiedzenia Parlamentu:
Towarzysze!
Kiedy pod koniec XVIII wieku pierwsi wojownicy o wyzwolenie człowieka z okowów klasowej, dziedzicznej władzy odnieśli w Rewolucji Francuskiej swoje pierwsze wielkie zwycięstwo, zwycięstwo które jest jednym z fundamentów świata który znamy, uczynili to zjednoczeni pod hasłem "Wolność, Równość, Braterstwo".
Czas mijał, a z czasem minęła początkowa jedność, pojawiły się różnice w pomysłach na to jak zapewnić wyzwolenie ludzi spod tyranii królów z Bożej łaski. Pojawiły się i wykrystalizowały trzy wielkie idee ery nowoczesnej: Liberalizm, Socjalizm i Nacjonalizm. Każda z nich kładzie nacisk na inny aspekt wyzwolenia, każda ma swoje sposoby na rozwój, każda wydobywa z człowieka inne cechy.
Ci, którzy dali się uwieść wolności, stworzyli liberalizm, ideologię wolności i praw jednostki, kosztem bezpieczeństwa, z pominięciem wolności i praw społeczności. Ideologię bezwzględnej konkurencji, w której wolność silniejszych jest wykorzystywana do ograniczania wolności słabszych.
Ci, którzy ulegli urokowi braterstwa, stworzyli nacjonalizm, w którym w imię bezpieczeństwa wolność odbiera się jednostkom, mającym okazywać posłuszeństwo, zaś przyznaje się ją tylko społeczności, zdefiniowanej ekskluzywnie i opartej na plemiennych wzorcach wspólnoty krwi abstrakcyjnie przeniesionych na wielomilionowe narody.
Ci, którzy oparli się o równość, stworzyli socjalizm, w którym prawa jednostki i prawa społeczności tworzą spójną i harmonijną całość, w którym bezpieczeństwo i wolność równoważą się wzajemnie. Równość to moc która spaja Wolność i Braterstwo. Tylko równość zapewnia wolność i prawa dla wszystkich!
Liberalizm to siła przez konkurencję, w której miliony ludzi wytężają siły w obawie o swoją egzystencję, w każdej chwili mogąc upaść na dno. Nacjonalizm to siła przez jednomyślność, tysiące de facto niewolniczych rąk kierowanych jedną myślą aktualnego wodza, kierowanych tam gdzie widzi on potrzebę.
(z naciskiem)Socjalizm to współpraca.
Nasza siła wynika z synergii, z tego że wspólna praca dwójki ludzi daje większe efekty niż praca dwóch ludzi oddzielnie. Z tego, że wspólna praca ludzi wolnych daje więcej niż praca niewolników. We współpracy kryje się potęga zdolna do przezwyciężenia wszystkich niedogodności, pokonania wszystkich wrogów!
Wiele było w historii socjalizmu momentów, kiedy o tym zapominano. Najbardziej pouczającym przykładem jest tu historia hiszpańskiej wojny domowej, w której partyjne starcia stały się ważniejsze niż wspólna walka z faszyzmem, przez co faszyzm zapanował nad Hiszpanią na niemal 40 lat. Ta historia nie może się powtórzyć.

Towarzysze! Dla siły naszej Ojczyzny, dla dobrobytu i wolności jej ludu, musimy współpracować. Budować kompromisy i konsekwentnie je utrzymywać. Tworzyć porozumienia i konsekwentnie je wdrażać. To jest droga Socjalizmu! Wszyscy wnieśliście tu własne idee, własne wizje. Od teraz waszym zadaniem jest wykuć z nich jedną, spójną i piękną całość - ład naszej Ojczyzny!

Gratuluję wszystkim obecnym zdobycia zaufania obywateli. Szczególnie zaś gratuluję towarzyszowi Arenasowi, i to nie tylko zdobycia dla swojego stronnictwa największej liczby miejsc. Gratuluję przede wszystkim tego, że Stronnictwo Komunistyczne stało się głównym łącznikiem między dwiema częściami naszego wciąż jeszcze zmagającego się ze skutkami podziału kraju. A także tego, że stało się ono widocznym głosem Sahrańskiej młodzieży. Dostaliście w darze od ludu dużą odpowiedzialność, towarzysze. Tymczasem od chwili ogłoszenia wyników wyborów do rządowych projektów ustaw wprowadzane są zmiany uwzględniające większą samorządność i rolę spółdzielczości, gdyż demokratyczna władza nie może nie słuchać głosu ludu.

Na mocy uprawnień nadanych mi przez Konstytucję, jako Prezydent Republiki wydałem dekret o funkcjonowaniu Parlamentu. Określa on procedurę uchwalania praw, w tym regulaminów izb, powoływania organów Parlamentu i wzajemnych relacji obu izb. Dekret ten będziecie mogli, Towarzysze, utrzymać lub przyjąć własne zasady, tak jak stanowi Konstytucja. Tekst dekretu każdy z Towarzyszy ma obecnie przed sobą.
Apeluję też do Towarzyszy o pewną powściągliwość. Przed nami zadanie scalenia Sahrani w jedną całość połączonego z gruntowną reformą. Jest to operacja która wymaga precyzji, przechodzenia od szczegółu do ogółu. Rząd w odpowiedniej kolejności będzie zgłaszał do Parlamentu projekty ustaw wymagających uchwalenia. Wy, Towarzysze, opracujecie ich finalne wersje które staną się obowiązującym prawem. Chciałbym żeby w czekającym nas procesie zespojenia państwa rząd objął rolę koordynatora, który we współpracy z Parlamentem będzie stał na straży harmonijnego wprowadzania stanowionego przez Was prawa.

Niniejszym otwieram pierwsze posiedzenie nowego Parlamentu zjednoczonej Demokratycznej Republiki Sahrani!
Dochody: SEP Płn. 48,439 + SEP Płd. 30,348 = 78,787 mln + przedsiębiorstwa 42,4 = 121,187 mln
+ z poprzedniej tury 1,263 mln
Razem: 122,45 mln
- socjal 41,2 mln (34%)
- utrzymanie armii 9,83 mln
- kontynuacja budowy mieszkań 0 mln
- kontynuacja napraw infrastruktury 0 mln
- bailout dla SPW 11 mln (29/40) mln
- doktryna "Lokalne Magazyny" 15 (60/90) mln
- odbudowa Paraiso 7 mln (37/43 mln)
- kampania promująca turystykę 5 mln
- kursy zawodowe 4 mln
- naprawa BMP 4,35 (4,35/4,35 mln)
- naprawa czołgów 0 (84 mln)
- naprawa MiGów 15 mln (30/54,4 mln)
- kontrakt z Rosją 5 mln (20/379,2 mln)
- kontrakt z Chinami 5 mln (20/123,90 mln)

Zostaje 0,07 mln

_________________
Gen. Miguel Richardez
Prezydent Demokratycznej Republiki Sahrani

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Thu Mar 22, 2018 9:36 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Jan 21, 2018 10:59 am
Posts: 34
Location: Silesian
Image
AFRENIA - TURA 8 - KONTYNUACJA
Gracz: Scharf
Ideologia: dyktatura prezydencka


Fragment artykułu z Amandla Amnyama "Zielonomorska Komedia cz. II"

[...]Rządy Takistanu, mówiły ostatnio o komedii która panuje wśród naszych sojuszników, otóż drodzy czytelnicy nasi dziennikarze dotarli do bardzo ciekawych informacji. Okazuje się, że Takistan, próbował wywrzeć nacisk na Traconię, w celu ewakuacji przestępców i morderców z LAOT, to dopiero komedia. Kraj który mówił, że jest ostoją międzynarodowego pokoju wspiera Przestępców i do tego próbuje wywrzeć nacisk na obcy kraj aby ich ewakuować, drodzy czytelnicy, od śmiechu aż brzuchy bolą. Takistańczycy, zastanówcie się kogo popieracie, kto jest przedstawicielem waszego narodu, ludzie którzy wspierają i chronią przestępców i morderców, których dodatkowo chcą tych przestępców sprowadzić do waszego kraju ? Zastanówcie się dobrze.[...]

_________________
Image
Kontakt z MSZ Afrenii


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Thu Mar 22, 2018 11:58 pm 
Offline
Game Master
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm
Posts: 620
Image

República Democrática de Sahrani
Demokratyczna Republika Sahrani

Tura 8 cd.


Gracz: rince
Ideologia: Socjalistyczny autorytaryzm
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.

Revolucionista:
Quote:
Masakra w Traconii
Republika Traconii to kraj wyjątkowo doświadczony przez kapitalizm w najbardziej odrażającym, klasowym wydaniu autorytarnego wyzysku biednych przez bogatych, podszytego rasizmem względem rdzennej ludności tego kraju - Xoalian. Takiemu stanowi rzeczy od lat sprzeciwia się socjalistyczna partyzantka LOAT, kontynuująca walkę o wyzwolenie ludu Traconii od objęcia rządów przez dyktatora tego kraju, Eduardo Westlanda. Ten jednak uznał, że nie warto spełniać oczekiwań Trakończyków, jeśli z pomocą wiernych żołdaków i wsparciem zagranicznym (w tym żołnierzy wiernych naszemu staremu znajomemu Orlando) można opozycję zabić, zagłodzić, spalić i rozstrzelać. Spalić dosłownie, doniesienia mówią o używaniu napalmu na olbrzymią skalę, w tym przeciw ludności cywilnej. Bojownicy LOAT bronią się dzielnie, lecz doszli do granicy swoich możliwości. Jeśli nic się nie zmieni, już wkrótce po idei praw ludu w Traconii zostaną zgliszcza.
Rząd DRS oraz Takistan zaangażowały się w dyplomatyczne rozwiązanie tej sytuacji, mamy nadzieję że uda się ocalić życia ludzi, którzy gotowi są je poświęcić za równość i wolność swoich współbraci.

Ustrój gospodarczy kraju waży się w Parlamencie
Do Parlamentu trafiła ustawa o ustroju gospodarczym Republiki. Definiuje ona kształt i strukturę własnościową w poszczególnych działach gospodarki. Szczegóły w dziale prawnym.

Legalizacja tzw. skłotów?
Rząd Republiki, mając na uwadze postulaty zwycięskiego w wyborach Stronnictwa Komunistycznego dotyczące tzw. skłotów, przesłał do Parlamentu projekt ustawy o Młodzieżowych Ogniskach Pracy i Kultury. MOPK, w skrócie, to grupa młodych ludzi, w wieku 18-30 lat, mieszkających w jednym budynku, zajmujących się pracą lub działalnością artystyczną jako kolektyw. MOPK mają mieć zapewnione ulgi w czynszu oraz zwolnienie z podatków od wykonywanych usług, działalności rzemieślniczej lub kulturalnej, takie bowiem formy działalności ustawa dla nich przewiduje w szczegółowym katalogu. Ustawa dopuszcza dowolność w kształtowaniu wewnętrznej organizacji MOPK, jednak ustanawia obowiązek wyłonienia przedstawicielstwa liczącego nie więcej niż 5 osób. Osoby powyżej 30 roku życia będą mogły należeć do MOPK tylko w wypadku posiadania przez nie zewnętrznego źródła utrzymania. Ustawa określa też że środki wypracowane przez członków MOPK stanowić będą własność wspólną a o ich przeznaczeniu decydować będzie głosowanie członków.


Revolucionista, dział prawny:
Quote:
Szczegóły ustawy o ustroju gospodarczym Republiki
Zgodnie z rządowym projektem, działy gospodarki zostaną podzielone według dopuszczalnej struktury własnościowej oraz stopnia integracji wewnątrzsektorowej. Dla większości gospodarki Republiki ustawa przewiduje współistnienie przedsiębiorstw prywatnych, państwowych oraz spółdzielni. Są jednak sektory potraktowane szczególnie:
- wydobycie surowców strategicznych - tylko własność państwowa
- usługi dla ludności (komunikacja miejska, dostarczanie mediów - prądu, wody, gazu) - własność państwowa i komunalna
- usługi zdrowia i edukacji - własność państwowa, komunalna i spółdzielcza
- działalność medialna - własność państwowa, komunalna i spółdzielcza (ten punkt podyktowany jest troską o dziennikarską niezależność, interes właściciela medium zbyt często negatywnie wpływał na obiektywizm)
- usługi finansowe (bankowość, ubezpieczenia) - własność państwowa i spółdzielcza
- rolnictwo - własność spółdzielcza

Jednocześnie branże zaawansowanego przemysłu będą podlegały konsorcjalizacji, według wzoru zawartego w opublikowanym już projekcie dotyczącym przemysłu stoczniowego. Pozostałe gałęzie gospodarki zostaną połączone luźniej, w izby branżowe.


Materiały z konferencji "Socjalizm w XXI wieku":
Quote:
Ernesto Manuel Barro, członek Rady Programowej Stronnictwa Komunistycznego
Spółdzielnie, czyli robotnicza własność środków produkcji
Największy myśliciel socjalizmu, Karol Marks, widząc wyzysk robotników przez właścicieli kapitału uznał, że to robotnicy muszą stać się właścicielami swoich narzędzi pracy, swoich fabryk, kopalń i hut. Tylko w ten sposób zyskają podmiotowość i pewność że nie będą wyzyskiwani, jeśli środki ewentualnego wyzysku znajdą się w ich rękach!
Przez te sto kilkadziesiąt lat jakie dzieli nasz czas od czasu Marksa widzieliśmy wiele prób realizacji tego postulatu, a czasami jego wypaczenia. Bywały sytuacje, na szczęście rzadkie, w których państwowa własność oznaczała wyzysk robotników. Bywały dużo częstsze, kiedy gospodarka centralnie sterowana okazywała się niezdolna do pełnego zaspokojenia potrzeb społeczeństwa. Ten czas nauczył nas, że tylko oddanie robotnikom ich zakładów bezpośrednio, w formie spółdzielni, jest w stanie zapewnić im pełnię bezpieczeństwa i możliwość samodostosowania się do potrzeb społeczeństwa. Tylko spółdzielczość oznacza samorządność i niezależność zakładu od polityki, układów personalnych z władzą, narzuconych nierówności w wynagrodzeniu czy od kapitalistycznego wyzysku. Spółdzielczość to jedyne działające w pełni rozwiązanie spełniające zasadę robotniczej własności środków produkcji, bez kapitalistycznych krwiopijców i bez centralistycznej biurokracji. To przyszłość socjalistycznej gospodarki!
Uważamy że państwo powinno wobec spółdzielni pełnić rolę pomocniczą, na przykład przez badanie potrzeb konsumentów lub rynków zagranicznych, powinno też wspierać tworzenie nowych spółdzielni i rozwój wszystkich istniejących. Postulujemy uspółdzielczenie wszystkich zakładów pracy na Sahrani!


Ludzie: 22 + 28 + 18 z armii KPS = 68

Kompania "Soberania" i recon to 35 i 7 ludzi, razem 42. Uzupełniam, zostaje 26 ludzi.

_________________
Gen. Miguel Richardez
Prezydent Demokratycznej Republiki Sahrani

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Mar 23, 2018 12:16 am 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm
Posts: 378
Islamska Republika Takistanu - Tura 8


Uzupełnienie nr.1 tury 8:Traconia...czyli jak ciągnąć region na dno.

Ostatnie rozmowy na linii Zagrabad-Arulco jak się wydawało miały przynieść spokój i stabilizację w regionie Zielonomorskim, jak się jednak okazało nic nie może wiecznie trwać. Ostatnie wydarzenia w Traconii jasno pokazują, że tamtejsze władze za nic mają przestrzeganie traktatów, zwłaszcza traktatu pokojowego, który miał uratować tysiące ludzie przed kolejnym niepotrzebnym rozlewem krwi. Jak donoszą pewne źródła, na terenie Traconii tuż za naszą południową granicą znajdują się jednostki nieistniejącego już pseudo państwa Królestwa Południowego Sahrani. Ostatnie przemówienie władyki Orlando, pokazuje otwarcie jakie zamiary KPS miało od samego początku wobec naszego kraju i narodu, nawet teraz otwarcie zapowiadają walkę z nami pomimo, że działania Takistanu nie są w nich wymierzone. Otwarcie przyznają się do prób uporania się z „lokalnym Iranem” i do działań uderzających w interesy Takistanu oraz bezpieczeństwa jego narodu od dawna, co jest jednoznaczne. Biorąc pod uwagę zebrane informacje i dane przekazane nam przez inne kraje, wszystko wskazuje na to, że to KPS stoi za atakiem hakerskim na Takistan. Od początku chcieli aby nasi sąsiedzi doprowadzili do rozbioru naszego państwa, chętnie biorąc osobiście w tym udział. KPS użyło swoich środków i dokonało cyberataku. Biorąc pod uwagę gdzie obecnie znajdują się resztki KPSu i Orlando, w miejscu w którym zostali tak ciepło przywitani, informacje o tym że Traconia pomogła w tym ataku, a na pewno częściowo go umożliwiła stają się prawdziwe, wszystko zaczyna układać się w całość. Dodatkowo wrogie formacje KPS są za naszą południową granicą, strona Takistańska przekazała już oficjalną wiadomość do władz w Arulco, że domagamy się natychmiastowego usunięcia z Traconii formacji wrogich naszemu państwu.
Oto wypowiedź Orlando która została transmitowana wszelkimi metodami na tereny Sahrani, te materiały trafiły także do naszych ludzi:
Spoiler: show
...Tutaj jest miejsce na wypowiedź Orlando którą napisał Edek...

Następną rzeczą jest złamanie przez Traconię warunków traktatu. Do tej pory odszkodowania za napaść na konwój dyplomatyczny Takistanu nie zostały wypłacone, śledztwo w sprawie ataku na misje dyplomatyczną nie ruszyło aż do momentu, gdy się o to upomnieliśmy, Westland chyba myślał że zapomnimy o sprawie, jednak gdy się upomnieliśmy o postępy w tej sprawie, dostaliśmy informacje że śledztwo dopiero rusza, a przecież traktat podpisano 2 miesiące temu. Powiązany z tym punkt o przekazaniu nam bandytów biorących udział w tej akcji również w tym wypadku nie został wypełniony. Tak więc Traconia nie wywiązała się z 3 punktów traktatu pokojowego, dodatkowo utrzymuje i wspiera wrogie nam formacje KPS które tylko czekają by mieć okazję do przelewania krwi naszych ludzi, co częściowo uderza w punkt 1 traktatu. Jakby tego było mało, Traconia rozpoczęła eksterminację Xoalian, siły rządowe przy wsparciu najemników, wszelkimi środkami likwidują przeciwników władzy, pozyskane informacje mówią o setkach zabitych, żołnierzy LAOT oraz cywili, którzy giną nie tylko od kul ale także od takich środków bojowych jak napalm. Krew leje się strumieniami, wydawałoby się że nas to nie dotyczy, ale Xoalianie są jedynym głosem w Traconii który chciał pokoju między naszymi narodami, obecna władza Westlanda wspierająca najemników i popleczników KPSu pokazała kolejny raz, że jest siedliskiem największego zła w regionie i dąży do pogrążenia całego obszaru Zielonomorskiego w ogniu. Należy też wspomnieć, że nazistowska Afrenia macza w tym palce, na pewno są dumni, że mogą pomagać w mordzie na bezbronnych cywilach, którzy także są ofiarami zbrojnego natarcia pod pretekstem walki z LAOT. Afreńczycy bardzo chcą dorównać swojemu idolowi, zapewne w wielu miejscach Afrenii znajdują się już obrazy czarnego Hitlera, bo przecież propaganda tam musi trwać, nawet jeśli jest ona nieudolna. Zwracamy się do wszystkich państw współpracujących z mordercami z Traconii, zobaczcie jak działa wasz sojusznik, do czego zmierza, gdy wy próbujecie budować swoje kraje w sposób pokojowy, dbać o stabilizację i spokój w regionie współpracując z innymi, oni robią wszystko aby krew leciała bez przerwy, czy tego chcecie? Wykrwawiać się w imię nieudolnej polityki i działania watażki Westlanda i jego zgrai oprawców i najemnych potworów? Okażcie sprzeciw na tego typu działania, niech spokój powróci na stałe do naszego regionu i wspólnie budujmy przyszłość, zamiast dążyć do mroków i cierpienia bez korzyści. Takistan nie będzie przyglądał się jak Xoalianie są zarzynani na własnej ziemi, która została im odebrana przez Westlanda i zgraje najemników. Ci biedni ludzie byli gotowi wyciągnąć do nas dłoń i zacząć wspólnie budować pokój w regionie, jednak władza Traconii, niedobitki KPS i Afrenia uznały, że lepiej zniszczyć ostatnią iskrę nadziei na pokój. Takistan wraz ze wsparciem sojuszniczym rozpoczął akcję ewakuacyjną ofiar reżimu. Nasze jednostki są gotowe zabrać i przetransportować w bezpieczne miejsce wszystkich, którzy zechcą opuścić ten kraj pełen rozlanej krwi. Xoalianie bądźcie silni i nie poddawajcie się.

_________________
Arystion Anavras - Przywódca Republiki Altis


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Mar 23, 2018 1:19 am 
Offline
Game Master
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm
Posts: 620
Image

República Democrática de Sahrani
Demokratyczna Republika Sahrani

Tura 8 cd.


Gracz: rince
Ideologia: Socjalistyczny autorytaryzm
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.

//miałem w poprzednim poście urządzić kącik kulturalny, ale zapomniałem, więc daję oddzielnie :P

IZQ FM (muzyczny kanał radia państwowego):
Quote:
Dzisiaj kącik staroświecki. Piosenka "Sixteen tons" Merle Travisa w najbardziej znanym wykonaniu "Tennessee" Ernie Forda. Napisana w latach 40' zeszłego wieku, opowiada o życiu robotnika w amerykańskiej kopalni węgla. Posłuchajmy._________________
Gen. Miguel Richardez
Prezydent Demokratycznej Republiki Sahrani

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Mar 23, 2018 9:42 pm 
Offline

Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm
Posts: 503
Estado Traconia - TURA 8
Ideologia: Prawica, autorytaryzm, nacjonalizm, junta wojskowa, dyktatura.
Przychód miesięczny: 47,893

Budżet:
47,893 - 20% (socjal) = 38,343

Nacional News prezentuje!

Litość się skończyła.
Quote:
Narkobiznesmeni pod płaszczykiem komunizmu w Traconii zbyt długo cieszyli się swymi zbrodniczymi działaniami. Prezydent Eduardo Westland wypowiada wojnę bezprawiu reprezentowanemu przez Ludową Armię Odrodzenia Traconii. 18 osób które zdecydowało się uciec od głupoty swoich liderów, już teraz stają się produktywnymi obywatelami państwa. Tę szansę otrzymał każdy, jednak skorzystali z niej nieliczni. Doskonale widać zatem, że "laotańczycy" są tak przesiąknięci trucizną jaką sprzedają, że będą jej bronić do ostatniego rabusia. Dlatego też, rząd rozpoczął operację pod kryptonimem "Rekonkwista" mającą na celu ostateczną rozprawę z bandytyzmem w naszym kraju.
Ponad 700 żołnierzy z naszego kraju jak i Republiki Afrenii rozpoczęły działania w Chitzenie i Grumm. Już teraz jesteśmy świadkami regularnej wojny z bandytyzmem, która już w jej pierwszych dniach przyniosła likwidację blisko 200 bandytów w samej Chitzenie. Skala operacji tak przeraziła kierownictwo LAOT, że już teraz skomląc przed swoimi mocodawcami błagali o to, by oczerniając nas, powstrzymać ich własną zagładę. Islamska Republika Takistanu jak i komunistyczni okupanci Królestwa Sahranii oskarżyli nasz kraj o "eksterminację Xoalian", co jest bzdurą tak oczywistą, że szkoda nawet o tym dłużej mówić. Pokazuje to jednak determinację z jaką oba te kraje starają się nas pogrążyć i ratować swoich zbrodniarzy, którzy już w historii Traconii pokazali jaki rodzaj rządów chcą wprowadzić. Skomlenie żadnego państwa jednak nie powstrzyma Republiki Traconii przed wymierzeniem finalnej kary za zbrodnie na narodach naszego kraju. Jednakże, jesteśmy zmuszeni do reakcji, gdyż ewidentnie widać że LAOT, organizacja określana jako terrorystyczna, jest wspierana przez sąsiada. To oznacza jedno. Nie może być mowy o żadnych traktatach z Islamską Republiką Takistanu. Zatem do czasu aż ta się nie opamięta, nie będziemy realizować postanowień owego traktatu. Dalsza działania zagrażające suwerenności Republiki Traconii będą skutkowały jego zerwaniem.


Traktat z Koionem Hellenon.
Quote:
Doszło do porozumienia w sprawie ostatniego odkrycia Attrilionu na terenie Republiki Traconii. Wbrew napiętej sytuacji obaj liderzy doszli do znacznego porozumienia, gwarantującego obu stronom zadowalające rozwiązania.
Tekst traktatu brzmi jak następuje:

1. Republika Traconii i Koion Hellenon potwierdzają i respektują obecny wygląd granic, zrzekając się wszelkich roszczeń terytorialnych.
2. Republika Traconii zobowiązuje się do ochrony zabytków kultury koiońskiej na terenie swojego państwa.
3. Zostaje utworzona specjalna "Strefa Archeologiczna Dorobku Kultury Koiońskiej" na terenie odkrytego miasta, pod zarządem Koionu Hellenonu.
4. Republika Traconii i Koion Hellenon zobowiązują się do ochrony SADKK przed bezprawnym rozkradaniem.
5. Dochód z turystyki na terenie SADKK, będzie przekazywany stronie Koionu Hellenonu.


CDN.

_________________
Image
Image

Gadu-gadu: 44945409


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Mar 24, 2018 3:27 pm 
Offline
Gracz

Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm
Posts: 18
ZEKISTAN - TURA 8 cd.
Gracz: Ratesu
Ideologia: Absolutyzm

OŚWIADCZENIE MINISTERSTWA SPRAW ZAGRANICZNYCH

Quote:
Jesteśmy zażenowani postępowaniem sojuszu anty-muzułmańskiego oraz niedotrzymywaniem traktatów, a tym bardziej traktatu Traconii, który został zawarty z naszym sojusznikiem Takistanem. Traconia dopuszcza się szeregu przestępstw: eksterminacja Xoalian, niewywiązywanie się z umów (w tym kwestii sprawy napaści na korpus dyplomatyczny), wspieranie KPSu, który to nawołuje do niszczenia muzułmanów i zachwiania już mocno zachwianego pokoju w regionie, zachwianego przez ,,tak wspaniałych" sojuszników. Jest jeszcze jedno, jedna rzecz, a mianowicie niszczenie LAOTu przez generała Westlanda. Obrzydliwym jest to, że próbuje się im wcisnąć wszystko, byleby obywatele myśleli, że są to bandyci, ale jest jeszcze coś bardziej obrzydliwego, a zarazem strasznego. Metody walki z LAOTem, wykorzystywanie napalmu, to jest problemem, ale kto im w tym pomaga? Armia człowieka, który żołnierze zamiast walki o kraj, według ich wodza, ,,Króla" który utracili, walczą z ,,bandytami", ,,dilerami" oraz ci którzy wlatują jak do siebie tam gdzie nie mogą, tam gdzie jest suwerenne państwo, sprzymierzą się ze wszystkimi, którzy zniszczą nasz kraj, nawet jeśli mieliby stać się, jak ich przodkowie, niewolnikami. Dzieje się to wszystko za przyzwoleniem kraju, który ,,bardzo miłuje demokrację i pokój", kraju z którym tak bardzo ochłodziły się nasze stosunki, ale czy dokonujemy jakiś represji na obywatelach tego państwa? Nie, Amerykanie dalej tu są i żyje im się z dnia na dzień coraz lepiej. Choć uważamy, że bierność USA na konflikty w tym regionie jest niepokojąca, nie pozbywamy się okrutnie Amerykanów, a wręcz przeciwnie zapraszamy kolejnych, jeśli chcą pomóc naszej gospodarce i ogólnie nam Zekom. Jeżeli władzą Traconii nie na rękę LAOT niech pozwolą na bezpieczne ewakuowanie ich i Xoalian, których tak bardzo nienawidzą. Powstrzymajmy kolejny niepotrzebny rozlew krwi!

Minister Spraw Zagranicznych, Taymullah Malouf,
Z upoważnienia,
Jego Królewskiej Mości, Króla Dżalal ad-Dina

_________________
Dżalal ad-Din - Król Królestwa Zekistanu


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Mar 24, 2018 6:21 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 785
ZEKISTAN:
- Fundusz przynosi aż 5mln zysków - ludzie są rzeczywiście zaniepokojeni całym incydentem
- Cło tranzytowe pada na BARDZO podatny grunt. Na tyle podatny, że tworzą się stowarzyszenia oddolne lobbujące za tą inicjatywą, i to lobbujące również na terenie Takistanu, bo tylko w przypadku wzajemnej współpracy w tym zakresie można wyrządzić rzeczywistą szkodę
- Za całokształt zdecydowanej reakcji Króla plus obchodów ważnej bitwy +0,1 do poparcia
- Dodatkowe +0,1 poparcia za dość ważne zmiany w przedmiocie praw autorskich, które - jak się zdaje - w tej sesji mają szczególne znaczenie :V
- Przybędzie do ciebie wkrótce misja dyplomatyczna ze Sztokholmu

CZARNORUŚ:
- Pod naciskami międzynarodowymi (głównie ze środowisk artystycznych), a także ze względu na bardzo udaną kampanię informacyjną DRS, Elton John ostatecznie decyduje się zrezygnować z zagrania dla Czarnorusinów. Zamiast tego Elton John sugeruje spotkanie z królem Sahrani, omówienie sytuacji na wyspie i być może koncert charytatywny w KPS

DRS:
- Zachodnie korporacje sponsorujące siły zbrojne i konglomeraty KPS składają oficjalne zastrzeżenia wobe decyzji sądu DRS. Co więcej, w ograniczonym zakresie stanowiska tychże korporacji są poparte przez oświadczenia MSZ twoich sojuszników. Obu.
- Wycofanie się Eltona Johna z koncertu jest pewnym sukcesem. Ale spotkanie z Orlando... no to miesza sprawę...
- Wybory. Oczywiście sam fakt ich przeprowadzenia oraz ich generalna "czystość" zadowalają społeczeństwo. W efekcie uzyskujesz +0,1 dumy narodowej, a Richardez odzyskuje +0,1 poparcia
- Terminal w Corazol przechodzi bez echa społecznego
- Cholera, to przemówienie inauguracyjne było jednym z lepszych jakie czytałem w tej grze. A weź jeszcze +0,1 do poparcia
- Ustawa o squatach wydaje się być dobrze przemyślana, choć utrudnienia dla ludzi powyżej 30 roku życia przez niektórych uznawane są za dyskryminujące. Mimo wszystko Arenas uważa, że jest to pierwszy z wielu kroków naprzód i poparcie wzrasta o +0,1
- Jednocześnie ludzie się obsrali wobec ustawy o zasadach gospodarki. Poszło głównie o upaństwowienie prasy. Głównie na południu wybuchają nagle protesty, w których przewodzi klasa średnia południa, a poparcie spada o -0,2

TRACONIA:
- Twoich inwestorów niepokoi fakt budowy terminalu w Corazol. Mógłby on być konkurencją dla poszerzenia Rio Largo
- No to rozprawa z LAOT. Temu będzie podlegało osobne podsumowanie
- Traktat z Koionem. Well, LAOT skutecznie odwraca od niego uwagę, choć ludzie naprawdę dzięki Westlandowi wierzą w swój kraj. W efekcie pojawiają się głosy, że nie powinna powstawać specjalna strefa ekonomiczna, a Traconia powinna w końcu cieszyć się z jakiejś turystyki. Część dowództwa wokół Westlanda też przebąkuje, że ewentualny konflikt mógłby zakończyć się pozytywnie dla Traconii. Choć podkreślają, że LOAT ma priorytet

TAKISTAN:
- Odezwa do LAOT spotyka się zasadniczo z poparciem społecznym i to dość sporym. Przede wszystkim wzrasta duma i poparcie o +0,1 bo twoi nareszcie czują, ze coś się dzieje. Choć i tak woleliby Westlandowi przykładnie najebać. W każdym razie jeden z twoich czołowych armatorów proponuje, by do konwoju ewakuacyjnego dołączyła się jedna z jego jednostek, co może zapewnić lepszą zdolność transportową i ochronę humanitarną

AFRENIA:
- Jest pewna konfuzja. Z jednej strony media tracońskie twierdzą, że Afreńczycy uczestniczą w operacji Rekonkrwista, ale feedy twoich żołnierzy przeczą jakimkolwiek działaniom zbrojnym z ich udziałem

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Mon Mar 26, 2018 5:37 pm 
Offline

Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm
Posts: 503
Estado Traconia - Kontynuacja TURA 8
Ideologia: Prawica, autorytaryzm, nacjonalizm, junta wojskowa, dyktatura.
Przychód miesięczny: 47,893

Budżet:
47,893 - 20% (socjal) = 38,343 -10 - 8 = 20,343 - 1,343 = 20 - 20

Wielkie otwarcie projektu "Serce Traconii"!
Quote:
W tym miesiącu doszło do oficjalnego otwarcia tak kanału Traconii, jak i nowego portu w Arulco. Mimo trudności napotykających budowę, udało się sfinalizować to wiekopomne dzieło narodów Traconii, w związku z czym zostanie wyprawiona huczna impreza w Arulco dla mieszkańców stolicy jak i gości spoza miasta. Już teraz zapowiedziano że sam projekt zostanie rozwinięty, poprzez rozbudowę i modernizację dróg w całej Traconii w najbliższej przyszłości. Co najważniejsze, ten kluczowy dla Traconii projekt, już teraz zaczyna przynosić owoce, tworząc miejsca pracy dla wielu mieszkańców Traconii. Podczas imprezy zagra wiele zespołów z całego kraju, oraz będzie można zasmakować w różnych specjałach. Koszt samej imprezy wyniesie 1,343 mln. USD.


Xoalianie otrzymają dodatkowe prawa.
Quote:
Rząd z prezydentem Eduardo Westlandem na czele, zapowiedział rozszerzenie praw obywatelskich dla wszystkich Xoalian na terytorium Republiki Traconii. Z dniem dzisiejszym wchodzi ustawa, która ma nadać na terenach zamieszkałych w większości przez Xoalian (min. 75%) formę autonomii. Xoaliańskie Terytoria Autonomiczne, będa posiadać 30 osobową radę wybraną przez mieszkańców autonomii, przy czym 1/5 jest wybierana przez rząd, a pozostałe 4/5 przez mieszkańców XTA. Rada będzie decydowała o budżecie przeznaczonym przez rząd na rozwój kulturalny jak i poprawę warunków bytowych mieszkańców XTA. Kandydaci do rady będą poddawani weryfikacji i jedynie ci którzy byli nie karani, a także nie mają związków z organizacjami komunistycznymi, będą mogli ubiegać się o urząd. Wybory zostaną przeprowadzone w następnym miesiącu.


Przetarg na samoloty i śmigłowce lekkie.
Quote:
Operacja "Rekonkwista" uwidoczniła potrzebę posiadania większej ilości lekkich samolotów wielozadaniowych, o zwiększonych możliwościach przeprowadzenia długotrwałego zwiadu lotniczego, jak i angażowania celów w razie potrzeby. Dlatego też rozpisany zostaje przetarg na 3 samoloty i 2 śmigłowce lekkie.

Specyfikacja przetargu na samoloty COIN:
Rodzaj napędu: Turbośmigłowy (warunek konieczny)
Długość lotu: Od 1 do 15 punktów, w zależności od możliwości w tym zakresie.
Wartość bojowa: Od 1 do 15 punktów, w zależności od możliwości montażu uzbrojenia, systemów wspomagającyh walkę, możliwości uniku zagrożeń w postaci ostrzału z SAM i AA etc.
Wartość rozponawcza: Od 1 do 20 punktów, w zależności od możliwości.
Cena: Od 1 do 30 punktów, w zależności jakość/cena.
Ilość: Od 1 do 4.

Specyfikacja przetargu na śmigłowiec lekki:
Długość lotu: Od 1 do 15 punktów, w zależności od możliwości.
Wartość bojowa: Od 1 do 15 punktów, w zależności od możliwości montażu uzbrojenia, systemów wspomagającyh walkę, możliwości uniku zagrożeń w postaci ostrzału z SAM i AA etc.
Wartość rozponawcza: Od 1 do 20 punktów, w zależności od możliwości.
Cena: Od 1 do 30 punktów, w zależności jakość/cena.
Ilość: Od 1 do 4.

Spoiler: show
Lista dla SaSa:
Embreaer Super Tucano

IA 58 Pucara <3

PC-21

OV-10 Bronco

KA-1

PLZ-130 Orlik

PC-7

T-34C1

TB-31 Ypsilon

AIDC AT-3

T-28 Trojan

JOV-C Mohawk

A-1 Skyraider

J-20 Kraguj

Yak-11


Technikalia:
8 mln na TR-85, wchodzi w 9 turze (16/24)
10 mln na RPG-76 Komar, wchodzi w 9 turze (20/20)
Hit & Run od Czarnorusi, wchodzi w 9 turze (20/20)

_________________
Image
Image

Gadu-gadu: 44945409


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Wed Mar 28, 2018 12:17 am 
Offline
User avatar

Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm
Posts: 178
Image
Republika Czarnorusi - Tura 7
Głowa Państwa: Prezydent Jan Prizak
Budżet:
Quote:
Czarnoruś: 54,456+25,788 = 80,244 +17,55=97.794 – 29.340=68,454 -21.046=47.408
Zagoria: 14,981+0,736 = 15,717 +15,525=31.242-7.810=23,42

RAZEM:70.828
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30% maksymalny 40%
Budżet na turę 4:70.828 + 0.185 + 7 = 78.013 [/u] mln[/b]
Zasoby Ludzkie:
Stolica: Novigrad
Duma: 1.4
Poparcie: 1.9
--------------------------------------------------------------------
DRS - nowe oblicze obłudy?
Quote:
Quote:
Kilka dni temu miała miejsce spektakularna akcja służb specjalnych, dzięki skutecznemu działaniu i współpracy agencji kontrwywiadu, jednostek policji udało się ująć dwie niebezpieczne dla bezpieczeństwa siatki. Jak wykazało dochodzenie oraz oględziny dziupli z których owe grupy operowały były to siatki wywiadowcze tak zwanej Demokratycznej Republiki Sahrani kierowanej przez znanego nam wszystkim gwałciciela Migueala Richardeza. Celem obu siatek miałobyć podburzenia Czarnorusinów z Zagorii do wystąpień przeciwko rządowi w Novigradzie, inwigilowane były związki zawodowe, organizacje społeczne ale co dużo groźniejsze i niepokojące sama partia SLD która co należy przypomnieć rozpoczęła masową rekrutację nowych członków w Zagorii niestosując absolutnie zdanych mechanizmów kontrolnych. Głos w sprawie zabrał sam Jan Prizrak.


(…) głupota SLD i włodaży tej partii jest przytłaczająca, umożliwili wniknięcie w swoje szeregi nie tylko zbrodniarzom byłej władzy zagoryjskiej, ale i agentom obcych służb. Taki brak odpowiedzialności jest przerażający, w wyścigu po władze SLD ponownie posuwa się do praktyk sprzecznych z interesem narodu. Kilka lat temu za ich przyczyną strzelano do manifestantów, teraz próbują w rozpaczliwy sposób pozyskać Zagorię, na takie działania nie może być zgody.

Dlatego tez wkrótce rozpocznie się szczegółowa kontrola lustracyjna nowo przyjętych członków SLD, zajmą się tym wyspecjalizowane organy sprawujące władzę kontrolną, kto wie ilu przyjęto winnych zbrodni na narodzie czarnoruskim.

A jeżeli chodzi o agenturę DRSu, czekają ich wszystkich sprawiedliwe procesy w których zostaną ukarani za swoje czyny. Dowody są przytłaczające, z dużą dozą pewności można stwierdzić, że sporą część życia spędzą za kratami. Ciekawi również fakt, że trójce agentów niewiarygodnym wręcz szczęściem udało się uciec do Takistanu, natychmiast przekazaliśmy informację o trójce zbiegów do Zagrabadu. Tamtejsze służby pojmały rannych uciekinierów, Ci jednak będąc już transportowani do aresztu uciekli, rozpływając się w powietrzu raniąc eskortujących ich Takistańczyków. Takim właśnie sojusznikiem Takistanu jest DRS, liczę iż Takowie szybko poradzą sobie z zaistniałą sytuacją eliminując zagrożenie dla swoich obywateli jakim niewątpliwie są agenci DRSu. Dziwi fakt tak szybkiej i skutecznej ucieczki, może w DRS nie starał się podburzać tylko czarnorusinów?Atak hakerski w Takistanie – robota Zagorii?
Quote:
Złapanie siatek wywiadowczych DRSu to nie jedyny sukces służb. W zeszłym miesiącu udało się odnaleźć w lasach na północy Zagorii znakomicie zamaskowaną kryjówkę hakerów wyposażoną w najnowszy sprzęt, generatory prądu, zagłuszarki sygnału i wiele sprzętu elektronicznego. Wszystko zostało doszczętnie spalone już kilka tygodni wcześniej, a przebywający w tym miejscu ludzie zadbali o to abyśmy nie byli w stanie odtworzyć zadnych danych.

(…) to bez wątpienie fachowa robota, ktoś kto tutaj bytował miał wszystko staranie zaplanowane. Nic nie pozostawione przypadkowi, jedno jest pewne ktokolwiek tuaj był już dawno go nie ma, ale zagrożenie atakami hakerskim nie ustało i nie ustanie póki nie zostaną pochwyceni Ci którzy są za nie odpowiedzialni. Aktualnie nie jesteśmy w stanie powiedzieć czy to właśnie stąd zaatakowano Takistan, ale wszystko wskazuje na to, że grupa działająca w tym miejscu mogła być częścią większej organizacji której tożsamość pozostaje ukryta.

Takistańska elektrownia – czarnoruski węgiel, czy to początek głębszej współpracy?
Quote:
Zakończyły się rozmowy w Novigradzie pomiędzy przedstawicielstwem Takistanu, a Ministrem Handlu Republiki Czarnorusi. Od tego miesiąca powstające Takistańskie elektrownie będą opierać się na czarnoruskich paliwach kopalnych. Umożliwi to jeszcze lepsze wykorzystanie zasobów naturalnych Zagorii, a co za tym idzie razem z wzrostem zatrudnienia zapewni pracę kolejnym osobom. Cieszy nas chęć współpracy Takistanu, mamy nadzieję, że nie jest to chwilowy stan rzeczy, a jawnie wroga nam postawa tak zwanego DRSu nie przestraszy Taków przed kontaktami z Novigradem. DRS zaczyna pokazywać swoje prawdzwie oblicze, a na północy zbierają się czarne chmury, Zagrabad i Novigrad muszą mówić wspólnym głosem rozsądku w nadchodzących chwilach.


Apel do Czarnorusinów w Takistanie przekazywane przez RWŚ
Quote:
Czarnorusini, dziś na terytorium Czarnorusi doszło do schwytania siatki szpiegowskiej tak zwanego DRSu, ci groźny przestępcy choć w większości ujęci przez służby czarnoruskie przekroczyli granicę z Takistanem! Dziś po brawurowej uciecze z rąk funkcjonariuszy TOOPu w której ranny został raniony jeden z żołnierzy są wśród Was! Apelujemy do Was, nasze stosunki z Takistanem nie były dobre, otarliśmy się o wojnę, ale dziś potrzebujemy współpracować! Jeżeli macie informację o miejscu pobytu trzech zbiegów niezwłocznie przekażcie informację do najbliższego posterunku Policji!

Wiatry zmian na południu?
Quote:
Sensacyjne informację płyną do nas z Trakonii, gdzie właśnie rozpoczęła się interwencja której celem jest zniszczenie komunistycznych bojówek LAOT, niezależne źródła poddają rzekome informacje o wykorzystaniu śmiercionośnej broni na cywilach, wierzymy, że to tylko pogłoski. Te same artykuły poddają informację o użyciu zakazanego białego fosforu, a tego jak wiemy Trakonia oficjalnie przynajmniej nie posiada. Nie sposób w aktualnej sytuacji zweryfikować tych informacji i i ich prawdziwości.Dużo bardziej niepokojące są informacje płynące z pogranicza Koiońsko – Trakońskiego, sytuacja zaostrza się z godziny na godzinę. Konflikt którego zarzewiem jest starożytne miasto poróżnił dwa do tej pory przyjazne sobie narody. Apelujemy o rozwagę, a przede wszystkim o spokój. Wspólnie osiągnęliśmy tak wiele, źle by się stało gdyby to zostało zaprzepaszczone.


Królestwo Południowego Sahrani – kres, czy nowy początek?
Quote:
Tragiczne losy wygnańców z wyspy Sahrani zaczynają powoli się układać. Między innymi dzięki pomocy Republiki Czarnorusi. W tym miesiącu do Novigradu zaproszony przez samego Jana Prizraka został król Orlando, tematem rozmów ma być współpraca na linii obu państw. Szerszej relacji z spotkania należy spodziewać się już wkrótce!
[/quote]
--------------------------------------------------------------------
Wydatki:
--------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
Pozostało: 0.185 mln USD
-------------------------------------------------------------------

_________________
Jan Prizak - Prezydent Republiki Czarnorusi


Last edited by Edek on Wed Mar 28, 2018 12:47 am, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Wed Mar 28, 2018 12:23 am 
Offline
User avatar

Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm
Posts: 178
Image
Uzupełnienie Republika Czarnorusi - Tura 7
Głowa Państwa: Prezydent Jan Prizak

Zjednoczeni w obliczu terroru - gwarancje Novigradu
Quote:
Na nadzwyczajnym posiedzeniu parlamentu po burzliwej dyskusji przegłosowano umowę o gwarancji nienaruszalności dóbr Królestwa Południowego Sahrani gwarantowaną przez Czarnoruś. Sahrańczycy mogą szukać oparcia w Czarnorusi w tych trudnych chwilach, jednocześnie w sytuacji która ma miejsce w Trakonii pragniemy podkreślić iż nigdy nie bedzie zgody na uprawianie polityki terroru przez DRS.

_________________
Jan Prizak - Prezydent Republiki Czarnorusi


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 242 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next   


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group