When Diplomacy Fails

When Diplomacy Fails jest grą ekonomiczną, militarną i polityczną...
FAQ :: Search :: Members :: Groups :: Register
Login
It is currently Tue Aug 21, 2018 4:27 pmPost new topic Reply to topic  [ 241 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Next   
Author Message
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Mon Feb 12, 2018 11:49 pm 
Offline
Gracz

Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm
Posts: 17
ZEKISTAN - TURA 5
Gracz: Ratesu
Ideologia: Absolutyzm
DOCHÓD: 51,713 - 20% (socjal) = 41,3704 - 10,665 (utrzymanie wojska) = 30,7054 + 0,074 + 72 (z poprzednich tur zostało mi 92 mln - 20% socjalu) = 102,7794

Przemówienie króla
Quote:
Drodzy Obywatele, w naszym regionie doszło do niesłusznej agresji, która jest kierowana tylko i wyłącznie ambicjami przywrócenia historycznych ziem, zapominając o odrębności mieszkańców tych terenów. Tacy mieszkańcy mają prawa do własnej państwowości! Nie popieramy takich działań oraz ich nie respektujemy. Zagoria nie może być pod jarzmem wojsk Czarnoruskich, my wiemy co to znaczy kiedy obce wojska wprowadzają siłą ,,pokój" i ,,demokrację", sami tego doświadczyliśmy. Z tego miejsca apeluję do prezydenta Republiki Czarnorusi, Jana Prizaka: Szanuj wolę obywateli, którzy tworzą Zagorie, a których uznajesz za swoich obywateli i tych których za obywateli nie uznajesz. Chcą być odrębnym państwem, wycofaj swoje wojska z terenów niepodległego kraju.

Smuci mnie fakt, że jak wydawało się nieskazitelni, nieskazitelni urzędnicy niszczą odbudowę kraju, własnego kraju, dla własnych korzyści. Daje to trochę do myślenia, dlatego wprowadzono już zmiany w prawie, które będą solidnie karały takie przestępstwa oraz stworzony zostanie Biuro Zwalczające Nieprawości Urzędników w skrócie BZNU. Dla ludzi, którzy pomogą w zwalczaniu urzędniczej nieprawości czekają część łapówki, którą taki urzędnik otrzymał. Wręczający te łapówki czeka taka sama kara, bądź gorsza.

Szanowni Obywatele, są też pozytywne wiadomości. Nasi wspaniali geolodzy odkryli pokaźne złoża rudy żelaza, ale to nie koniec ich pracy. Będą dalej poszukiwać złóż surowców. W ramach podziękowania za ich pracę postanowiłem przekazać do podziału 2,0094 mln premii. Dzięki ich wysiłkowi dają nam nadzieję na lepszą przyszłość, naszą i naszych dzieci, którzy będą korzystać z dobrodziejstw ich odkryć oraz pozytywnych wpływów na gospodarkę, które się z tym wiążą.


Budowa kopalni żelaza
W związku z odkryciem złóż rudy żelaza powstaje kopalnia, dzięki partnerstwie publiczno-prywatnym. Koszt budowy będzie wynosił 77 milionów, a Zekistański Skarb Państwa początkowo zainwestuje 20 milionów, a w ciągu maksymalnie 5 miesięcy odda inwestującym 27,075 milionów, czyli 47,5% kwoty zainwestowanej. Skarb Państwa ma dostawać 3 miliony dochodu miesięcznego kopalni a resztę z 5,5 miliona dochodu inwestorzy. Inwestor musi spełniać następujące warunki:
- być obywatelem Zekistanu (inwestor jako osoba, bądź właściciel)
- mieć siedzibę na terenie Zekistanu (jeśli inwestor to działalność gospodarcza)
- brak udziałów spółek obcego Skarbu Państwa ani ogólnie obcego Skarbu Państwa (jeśli inwestor to spółka)
- mieć udokumentowane posiadanie pieniędzy, które chce zainwestować

Program wspierania poszukiwań pracy w zawodzie
Wspieranie agencji, które pomogą w znalezieniu pracy w zawodzie bezrobotnym. Tworzenie się baz danych, w których można umieszczać ogłoszenia o pracę oraz szybki dostęp do nich agencji oraz samych bezrobotnych. Liczy się czas opieki nad bezrobotnym (pomoc w jego problemach, które uniemożliwiają mu zdobycie pracy; poznanie jego umiejętności, preferencji zawodowych oraz zainteresowań), znalezienie przez niego pracy oraz utrzymanie zatrudnienia.

Zakup lekkich pojazdów
Zekistan podpisał umowę z Armor International na dostawę 20 sztuk TR-12 Hunter. Koszt umowy wynosi 16 milionów i zostanie opłacony w dwóch transzach. Dostarczone zostaną za 3 miesiące do Zekistanu i zastąpią Humvee M1025, które będą w rezerwach.

Podsumowanie:
18 mln na doktrynę „Nacisk na żołnierza” - 18/70mln
Reforma administracji - 8 mln + BZNU 10 mln
Dalsze badania geologiczne - 10 mln + 2,0094 mln premii
Kopalnia żelaza - 20/47,075mln
Program wspierania poszukiwań pracy w zawodzie - 10 mln
Dalsze pieniądze na Dokształcanie obywateli - 7 mln
oraz na Dofinansowania Rolników i Przedsiębiorców - 3 mln
Zakup TR-12 Hunter - 8/16mln

Pozostaje mi: 6,77

_________________
Dżalal ad-Din - Król Królestwa Zekistanu


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Wed Feb 14, 2018 11:44 am 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Sun Jan 21, 2018 10:59 am
Posts: 34
Location: Silesian
Image
AFRENIA - TURA 5
Gracz: Scharf
Ideologia: dyktatura prezydencka, izolacjonizm
Przychód miesięczny: 64,449 mln.
Budżet: 64,45 - 27% (socjal) = 47 - 9,4(utrzymanie wojska) = 37,65 + 0,12 + 62,05 (z poprzednich tur zostało mi 85 mln - 27% socjalu) = 99,82 mln.
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 17%, wystarczający 27%, maksymalny 37%.
Przyrost naturalny: roczny przyrost to ok. 3100 ludzi.
Stolica: Kinsela


Inwestycje tury 5:

Afrenia Flats
Quote:
Kontynuacja programu z poprzednich tur, ze zmianami uzyskanymi podczas konsultacji społecznych. Program kierowany jest w szczególności do rodzin z dziećmi ( wraz ze wsparciem kampanią marketingowo-społeczną “Dzieci, przyszłością Afrenii - opis poniżej)
Mieszkania będą budowane przez osoby które będą w nich mieszkać, z zastosowaniem doświadczonego nadzoru - aplikuje się tylko w przypadku bezrobotnych. Kontynuujemy w stolicy - Kinsalą. Wykorzystanie zagranicznych inwestorów, przy wsparciu lokalnych władz, udział Afreńczyków jako pracowników 90%. Przeznaczenie 2 mln USD jako nagrody dla pracowników za dobre wykonanie prac. -14 mln
Trait: Wydolna administracja


Rozbudowa infrastruktury w mieście Kinsela
Quote:
Drogi asfaltowe, kanalizacja, oświetlenie, internet, chodniki, upiększenie centrum (parki, skwery etc.) - 10 mln
Trait: Szczególnie rozbudowa infrastruktura


Kampania “Dzieci, przyszłością Afrenii”
Quote:
Start kampanii społecznej (radio telewizja internet) ukazujące ubóstwo dzieci mieszkających na przedmieściach, brak wody i jedzenie, rozpadające się mieszkania. Antycypacja kim mogą się stać, prawnikami, lekarzami, nauczycielami. - 5 mln


Kampania “Afreńscy przodkowie”
Quote:
Start kampanii informacyjnej, mającej na celu ukazanie czym jest kompleks demonstrujący kulturę i tradycję. Różnice w postrzeganiu tego projektu ukazały jak daleko posunięta jest niewiedza na temat własnych korzeni. Kampania oparta na przedstawieniu starych osad Afreńczyków, ich drogi z Afryki, trudy wędrówki, bogate życie w wioskach, wytwarzanie biżuterii, wychowanie chłopców na wojowników, kult wojownika, polowania, walka o własny byt na Zielonomorskich terenach. Nacisk na Afreńską dumę i tradycję oraz chęć pokazania jej innym narodom. - 5mlnAfreńscy przodkowie
Quote:
Kontynuacja budowy kompleksu wypoczynkowego o którym mówi kampania “Afreńscy przodkowie”. - 12 mln


AMT (Agricultural Modernization Trust) Ursana
Quote:
Przeznaczenie środków na modernizację rolnictwa w prowincji Ursana. Budżet Projektu Utworzenie Urzędu AMT, który pomaga rolnikom w znalezieniu jak najlepszych (cena/jakość) urządzeń, nawozów i sprzętu około rolniczego. Negocjowanie w imieniu rolników umów, tłumaczenie dokumentów, kontakt z zagranicznymi i lokalnymi podmiotami w celu sprzedaży ich produktów rolnych. Wszelka pomoc dla rolników, premie za podpisane kontrakty w imieniu rolników - 8%. - 10mln.

Uruchomienie Funduszu pożyczkowego na zakup nowego sprzętu (maks 100 tyś USD), z skalą oprocentowania 1% w skali roku. - 5 mln.
Trait: Solidarność społeczna

Rozmowy z Przedstawicielstwem Westchester Global w sprawie prowadzenie wzorcowego gospodarstwa i szkoleń dla rolników
Trait: Wyedukowany korpus dyplomatyczny

Rozbudowa infrastruktury w regionie, drogi, miedze, ujęcia wody, nawodnienie pól, kanalizacje (zabezpieczenie przed skażeniem ziemi).- 8 mln.
Trait: Szczególnie rozbudowa infrastruktura


Badania, rozwój i adaptacja
Quote:
Program obejmuje wsparcie dla przedsiębiorstw technologicznych, głównie tych największych, w rozwoju posiadanych technologii oraz tworzeniu (lub pozyskiwaniu z zagranicy) nowych. Wyposażenie laboratoriów, zakup licencji, środki na badania, środki na testy prototypów itp. a także ważny element układanki - premie dla kierownictwa za wdrażanie nowych rozwiązań.
- 10 mln: badania i rozwój na miejscu
- 5 mln: pozyskanie technologii z zagranicy


Podsumowanie:
Afrenia Flats: 14mln
Rozbudowa infrastruktury w mieście Kinsala 10mln
Kampania “Dzieci, przyszłością Afrenii” 5mln
Kampania “Afreńscy przodkowie” 5mln
Kompleks Afreńscy przodkowie 12 mln
AMT (Agricultural Modernization Trust) Ursana - 23 mln
Badania, rozwój i adaptacja - 15 mln
RAZEM 99 mln
ZOSTAJE 0,82 mln

Oświadczenia i spotkania

LEWica
Quote:
Spotkanie Prezydenta z Lewicą, w celu wyprostowania oczywistej pomyłki działu promocji. Osoby odpowiedzialne za niegodne oczernienie Pana Ihejiriki, zostały już zwolnione ze stanowiska. Próba wspólnego podjęcia tematu związanego z pomocą społeczną w Projekcie Afrenia Flats.
Trait: Konstruktywna opozycja


Obniżenie stawek podatku za paliwo i energie dla rolników.
Quote:
Fragment Oświadczenia Ministerstwa Finansów:[...] Od przyszłego tygodnia wprowadzamy ulgi podatkowe dla rolników z prowincji Ursana, które rozliczać należy na podstawie faktur w AMT wysokość VAT za paliwo i energie spada do 5%[...]
Trait: Wydolna administracja

Quote:
Fragment komentarza Prezydenta: [...]Musimy jako naród, silniej wspierać przedsiębiorczość w rejonie Ursany, którą z takim trudem udało nam się obronić po wielkiej ofiarze narodu Afreńskiego. Niech polegli bohaterowie nie zostaną zapomnieni ! Ich trud przekujmy w silną Ursane, zbudowaną przez mocne ręce naszych rodaków, którzy nie chcą gotowych rozwiązań a jedynie pomocy od rządu, którą właśnie otrzymali.
Trait: Solidarność społeczna

_________________
Image
Kontakt z MSZ Afrenii


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Thu Feb 15, 2018 2:27 pm 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Mon Jul 28, 2014 8:32 pm
Posts: 19
KOION HELLENON - TURA 5 - kontynuacja

Przebudowa w Koioni Etnikos Stratos
Rozpoczynam specjalizacje typu GÓRSKA dla kompanii. TURA 1/3
Spoiler: show
1. Kompania Zmechanizowana 10/100 mln
2. Kompania Zmechanizowana 10/100 mln
1. Kompania Zmotoryzowana 15/100 mln
2. Kompania Zmotoryzowana 15/100 mln

Zostaje mi 2,86 mln na koniec tury

_________________
Premier Koion Hellenon - Athanásios Papadópoulos
kontakt: emilianideas@gmail.com


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Feb 16, 2018 3:21 am 
Offline
Game Master
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm
Posts: 619
Image

República Democrática de Sahrani
Demokratyczna Republika Sahrani

Tura 5


Gracz: rince
Ideologia: Komunistyczna dyktatura wojskowa
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.

Bandera Roja (wiadomości uszeregowane chronologicznie):
Quote:
Wojna w Zagorii!
Drodzy telewidzowie, podajemy bardzo ważną informację. Dziś rano wojska faszystowskiego rządu Czarnorusi najechały na terytorium Południowej Zagorii. Jan Prizrak i NAPA postanowili siłą podbić kraj, którego mieszkańcy nie dalej niż 10 lat temu w powszechnym powstaniu pokazali z całą mocą, że nie chcą mieć do czynienia ani z plutokratycznym ówczesnym rządem Czarnorusi, ani tym bardziej z miejscowymi neonazistami stanowiącymi rząd obecny. Pierwsze wiadomości mówią o poważnych stratach Zagorii, której armia ustępuje liczebnością, wyposażeniem i wyszkoleniem siłom faszystowskim. W tym przerażającym momencie łączymy się myślami z zagoryjskimi cywilami, zwykłymi ludźmi, nad którymi wisi groźba wojny totalnej i rządów neonazistów.

Wystąpienie Prezydenta Miguela Richardeza
Rodacy.
Nasz północny sąsiad, nasz sojusznik, Południowa Zagoria, została zaatakowana przez przeważające siły faszystowskiej dyktatury Jana Prizraka. Atak ten zastał nas w niesprzyjającej sytuacji - straty, jakie ponieśliśmy w trakcie wojny o zjednoczenie, uniemożliwiają bezpośrednią pomoc militarną. Rząd Sahrani udzieli Zagorii takiej pomocy, jakiej tylko będzie w stanie udzielić - materiałowej, logistycznej, humanitarnej.
W tej smutnej sytuacji jest jedno pocieszenie - zgodnie z informacjami naszego wywiadu, przygotowania do wojny ruszyły w Czarnorusi tuż po wybuchu wojny o zjednoczenie Sahrani. To oznacza jedno - faszyści z NAPY wiedzieli że szanse powodzenia mają tylko jeśli nasza Republika będzie zajęta gdzie indziej. A to z kolei znaczy że to tchórze, którzy boją się naszej siły!
Sahrani jest bezpiecznym miejscem, chronionym przez swoją siłę dyplomatyczną i militarną. W tej chwili nie ma w regionie kraju który mógłby zagrozić naszym obywatelom. Jednak nad kontynentem zbierają się ciemne chmury, z nazistowskiej fortecy Wissenlandu dobiegają głosy o zakończeniu wieloletniego okresu izolacji. Nikt nie wie jaką politykę podejmą tamtejsi mroczni władcy, czy i gdzie uderzą, ale musimy być przygotowani na panowanie na kontynencie najczarniejszych z ideologii jakie wydała ludzkość, i na zapewnienie bezpieczeństwa naszej ojczyźnie w takiej sytuacji.
Tymczasem niech myśli nasze będą z mieszkańcami Zagorii, którzy jako pierwsi muszą mierzyć się z tymi siłami.

Wtargnięcie czarnoruskiej floty na wody terytorialne DRS
Szanowni państwo, jeśli nie wiedzieliście jak działa faszystowska dyplomacja, oto przykład. Okręty bojowe faszystowskiej floty Czarnorusi zagroziły jednostkom naszej Republiki prowadzącym ewakuację uchodźców z terenu Południowej Zagorii. Faszystowskie jednostki "Tarantul" towarzyszyły naszym okrętom "Osa" niemal od Czernogorska do samego Sahrani, grożąc i wzywając do zatrzymania. Po niebie latały Czarnoruskie samoloty, nasze lotnictwo jednak zapewniło osłonę, a nasi marynarze nie przestraszyli się gróźb i płynęli do celu. Czarnorusinom nie starczyło odwagi żeby zaatakować jednostki DRS, zamiast tego ich okręty wtargnęły na wody terytorialne Republiki i zatrzymały się niedaleko wyspy Antigua. Nieoficjalne informacje mówią, że Czarnoruś domagała się wydania członków zagoryjskiego rządu na pewną śmierć w pokazowych politycznych procesach. Za naszego życia nie dowiemy się zapewne jakich wysiłków dokonała dyplomacja Republiki, jednak efekty są jasne: Zagoryjczycy są na Sahrani, a Czarnoruskie statki uciekły z naszych wód. Wiemy więc dwie rzeczy:
Po pierwsze, rząd Sahrani jest w stanie w najbardziej kryzysowych sytuacjach uniknąć wojny nie uginając się jednocześnie pod żądaniami wroga.
Po drugie, faszystowska dyplomacja gróźb nie działa, i mimo stroszenia piór faszyści odchodzą z niczym.

Zniszczona Zagoria
Wiemy już że Południowa Zagoria przegrała wojnę, jak jednak kształtuje się jej bilans? Informacje są szczątkowe, a ich przepływ ograniczony, jednak obraz który się wyłania jest straszny. Na tych ujęciach, zamieszczonych przez Zagoryjczyków w internecie, widzimy skalę zniszczeń jakich dokonała horda Prizraka przetaczająca się przez kraj. Doniesienia mówią o setkach zabitych, o zniszczeniach idących w setki milionów dolarów. Tak NAPA, partia "narodowa", traktuje swoich, według siebie samej, rodaków. Skala faszystowskiego barbarzyństwa przebija chyba Państwo Islamskie, które nie dysponowało aż taką ilością narzędzi zniszczenia.

Międzynarodowy Trybunał Karny, czyli oczyszczenie imienia Zagorii
Rząd naszej Republiki kanałami dyplomatycznymi dowiedział się, że wobec niemożności przeprowadzenia własnych procesów politycznych, dyktator Czarnorusi Jan Prizrak zdecydował się na oskarżenie rządu Zagorii przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. Sahrani podlega jurysdykcji Trybunału i bardzo poważnie traktuje oskarżenia o ataki na cywilów, nawet jeśli oskarżycielem jest Prizrak. Jednak nie można dowierzać że NAPowscy faszyści przedstawią całość wydarzeń w sposób obiektywny, dlatego też Demokratyczna Republika Sahrani uprzedzając posunięcie Czarnorusinów zdecydowała się przedłożyć Prokurator Trybunału materiały dotyczące wszystkich wydarzeń w Czarnorusi od 2008 roku aż do ostatniej wojny. Niezależne śledztwo będzie dla Zagoryjczyków okazją do oczyszczenia swojego imienia i ewentualnego odcięcia się od tych, którzy mają czarne plamy na sumieniu, zaś dla Czarnorusi... Nie oszukujmy się, dla Czarnorusi będzie to okazja do krzyków i niepodporządkowywania się wyrokom Trybunału, do którego sama przygotowywała oskarżenia.

Resztki feudalnego reżimu oficjalnie marionetkami Prizraka
Drodzy telewidzowie. Tak zwany król Orlando ma was najwyraźniej, żeby ująć to uprzejmie, za ludzi o krótkiej pamięci. Oto jego służby dyplomatyczne złożyły do Międzynarodowego Trybunału Karnego zawiadomienie o rzekomych zbrodniach dokonanych na cywilach przez Armię Wyzwolenia Sahrani. Tymczasem wszyscy pamiętamy jak przebiegała wojna o zjednoczenie. Jak niewiele walk toczyło się na terenach stricte miejskich, jak SLA powstrzymywała się od użycia artylerii, jak wreszcie jedno jedyne użycie artylerii w terenie zabudowanym miało miejsce przeciw celom stricte wojskowym, głównie stanowiskom lądowania śmigłowców. Pamiętamy spalone wraki wśród zabudowy. A jeśli pamięć nie wystarcza, są nagrania z dronów, z kamer samolotów, które z chęcią przedstawimy. Republika nie ma nic do ukrycia i w sumie nie treść tego doniesienia jest ważna, a okoliczności jego powstania.
Otóż powstało ono tuż po tym, jak podobne zawiadomienie złożyła DRS w sprawie, między innymi, wojny w Zagorii. Wojny będącej dla cywilów koszmarem, gdzie liczba zabitych i straty materialne były nieporównywalnie większe niż na Sahrani, trzeba dodać. Czy uważacie państwo że to następstwo w czasie jest przypadkowe? Że Orlando decyzję o napisaniu swojego doniesienia podjął samodzielnie? Jest to szalenie mało prawdopodobne. To pismo to czarnoruska odpowiedź na działania Republiki, pisana rękoma Orlando, ale przez Prizraka. Nie wiemy czemu służby dyplomatyczne i sam król zdecydowali się na krok aż tak jasno pokazujący własną zależność od Czarnorusi - jedyne wytłumaczenie to że są aż tak zależni od Czarnorusi że nie byli w stanie się sprzeciwić. Oczywiście w sytuacji Orlando zrozumiałe jest szukanie protektora, i nie o to tutaj chodzi. Ale czy naprawdę dobrym protektorem jest faszystowski watażka, odpowiedzialny za śmierć setek bezbronnych ludzi, których określa on swoimi rodakami? Odpowiedź na to pytanie zostawiamy naszym telewidzom.


// Ile ja napierdoliłem postów w tej turze to nie idzie rozumem ogarnąć. A jeszcze jeden przede mną...

TBC

_________________
Gen. Miguel Richardez
Prezydent Demokratycznej Republiki Sahrani

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Feb 16, 2018 1:49 pm 
Offline
Gracz

Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm
Posts: 17
ZEKISTAN - TURA 5
Gracz: Ratesu
Ideologia: Absolutyzm

Zakup transportowców kołowych (komunikat ministerstwa)
Quote:
Zekistańskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Kraju podpisało umowę z rządem Demokratycznej Republiki Sahrani o sprzedaż 12 sztuk transportowców VAB VTT. Wartość kontraktu będzie wynosił 4 miliony i zostanie od razu zapłacona. Sprzęt będzie stanowił rezerwę National Defensive Force of Zekistan.


Zostaje mi: 6,77 - 4 = 2,77

_________________
Dżalal ad-Din - Król Królestwa Zekistanu


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Feb 16, 2018 7:53 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 784
AFRENIA:
- Wspaniałe słowa jedności z Zagorią. Ah, szkoda tylko, że poparłeś komunistów. Ah, szkoda też, że poparłeś secesję sam będąc ofiarą (choć może i w twoim przypadku beneficjentem) Molatii
- Twoi słusznie zadają sobie pytanie: "Co do chuja?". I nie przyjęli tego dobrze. Spada ci poparcie o -0,2
- w sumie tylko niepewność co do polityki wobec Czarnorusi (skądinąd mocno narodowej i z tendencjami rasistowskimi) powoduje, że nie ma ogólnokrajowego rejdża
- Przedstawiciele UwS nie są zadowoleni, że podejmuejsz próby porozumienia z Obim. Pamiętaj, kto u ciebie rządzi. Poaprcie spada o kolejne -0,1
- Zaraz potem jednak ulgi podatkowe dla rolników neutralizują ten minus, bo poparcie wzrasta o +0,1
- Rzuty nie wyszły, ale oświadczenie prezydenta jest mniej więcej tym, czego twoi ludzie chcą słuchać. Po to wybrali silną i zdecydowaną partię!

KOION:
- Mozesz już obsadzać Thresallon. Po podsumowaniu tury 6 wraca i do systemu gospodarczego
- Twoi zaczynają powoli godzić się z faktem, że dogadujesz się z Traconią. Widać to też po dość konsekwentnych działaniach Westlanda, że może jest jakaś szansa. Pytanie jaki będzie kierunek wobec Afrenii? Czy powinien być zmieniany?
- Mimo wszystko poaprcie spada o -0,1 ale to prawdopodobnie jedna z ostatnich kar za układy z Traconią
- Pomaga temu też zresztą kwestia dobrze zapowiadających się układów gospodarczych z Traconią
- Ruch bezcłowy otwiera granicę, ale budzi strach wielu obywateli, że teraz do Koionu wjadą tracońskie, hmmm, farmaceutyki
- Za to w ramach cudownego rzutu na szkolnictwo... no jest afera. Spora. Okazuje się, że profesura będąca przeciwnikiem PSN(g) współpracowała z niektórymi członkami innych partii i wyprowadzała pieniądze w celu finansowania działalności opozycyjnej tychże partii. Z tego będzie dłuższy motyw jak sądzę, także szczegóły obgadujemy przy chwili czasu.
- Tymczasem poparcie spada o -0,2 i duma o -0,1

ZEKISTAN:
- Powołanie BZNU zostaje pozytywnie odebrane przez społeczeństwo. Poparcie wzrasta o +0,1, ludzie czekają na efekty
- Amerykanie pytają wprost: Co się z tobą dzieje? Potępiłeś jedynego poza sobą sojusznika USA w regionie, poparłeś nielegalne państwo, a także nabywasz sprzęt od państwa, które wywołało wojnę napastniczą i zostało potępione przez ONZ. Odnieś się do tego w najbliższym czasie

DRS:
- Nawarstwiasz mi się, wiem :v
- Rozpatrujemy so far tylko politykę zagraniczą
- Ludzie są poważnie poruszeni upadkiem Zagorii, ale argumenty Richardeza są jak najbardziej uzasadnione. Poparcie wzrasta o +0,1, ludzie składają się na datki dla uchodźców zagoryjskich (+3mln do ich budżetu), ale nie pojawiają się chętni do służby... chyba się po prostu skończyli gnijąc gdzieś w Sierra Madre
- Masz myk do pisania propagandy :D
- Sposób rozwiązania kryzysu pod Antiguą bardzo zasmucił GMa, który lubi jak rzeczy wybuchają, ale apparently nie zajechanych wojną twoich obywateli. To plus dostępne w internecie nagrania podnoszą dla ciebie poparcie o +0,1 i dumę o +0,1. Na pewno masz doskonałe tematy zastępcze, jeżeli akurat byłyby potrzebne
- Państwo Islamskie. Whoa.

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Feb 16, 2018 8:08 pm 
Offline
Game Master
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm
Posts: 619
Image

República Democrática de Sahrani
Demokratyczna Republika Sahrani

Tura 5


Gracz: rince
Ideologia: Komunistyczna dyktatura wojskowa
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.

Revolucionista:
Quote:
Zmiany w armii
Sztab Generalny Armii Wyzwolenia Sahrani podał informację o rozwiązaniu kompanii "Gloton". Ta pancerna jednostka poniosła ciężkie straty podczas natarcia na Paraiso. Rozwiązanie kompanii to smutna chwila, jednak, zgodnie ze słowami rzecznika Sztabu, po zjednoczeniu Sahrani Republika nie potrzebuje już utrzymywać potężnych, liczących trzy kompanie sił pancernych. Jest to kosztowny rodzaj sił zbrojnych, z którego, wobec braku zagrożeń lądowych, środki zostaną przekierowane na marynarkę wojenną, która jest obecnie głównym strażnikiem bezpieczeństwa naszej wyspy.
Następują też zmiany personalne. Kapitan Ignacio de la Silva zostanie następcą poległego Alonzo Colona na stanowisku kompanii "Libertad", a sam zostanie zastąpiony na stanowisku dowódcy kompanii "Obrero" przez kpt. Luisa Jargo, do tej pory w służbie Południa, który dołączył do Armii Wyzwolenia po Wojnie o Zjednoczenie. Kolejny dowódca byłego wojska Południa który zdecydował się dołączyć do SLA, kpt. Antonio Alvega, otrzyma stanowisko w Sztabie Generalnym. Z kolei dotychczasowy dowódca kompanii "Gloton", kapitan Pablo Diaz, zastąpi okaleczonego dowódcę kompanii "Lobo", kapitana Bartolomeo Magellana, który po dojściu do zdrowia również otrzyma posadę w Sztabie.

Odbudowa w Paraiso
Ruszyły prace przy odbudowie Paraiso. Prace pochłoną w sumie 43 miliony dolarów. Kontrakty przydzielono zarówno prywatnym firmom z południa, jak i państwowym zakładom budowlanym z północy. Kolejne 35 milionów pochłonie rekonstrukcja Centrum Technologicznego, zaminowanego przez władze KPS.

Uruchomienie produkcji ropy wkrótce
Po bohaterskim współdziałaniu straży pożarnych z Ortego i obu części Corazol przyszedł czas na rekonstrukcję szybów naftowych, które w destrukcyjnym akcie "po nas choćby potop" rozkazał podpalić Orlando. W ten sposób odebrał Narodowi możliwość korzystania z bogactw ziemi Sahrani, szczęśliwie tylko na krótko, jednak utrata pozycji była dla niego ważniejszą kwestią.

Wznowienie ruchu turystycznego
Rząd Republiki zaproponował Izbie Turystycznej, zrzeszeniu prywatnych przedsiębiorców branży turystycznej z Południa, opracowanie i przeprowadzenie w światowych mediach kampanii zachęcającej turystów do przyjazdu na Sahrani. Duża część gospodarki Południa opiera się na turystyce i rząd ufa, że przedsiębiorcy znają swoich klientów najlepiej i wiedzą jak zachęcić ich do powrotu. Państwowe dofinansowanie do kampanii wyniesie w maju 5 mln dolarów i będzie kontynuowane w najbliższych miesiącach.

Kontrakty zbrojeniowe
Republika zawarła dwa wielkie kontrakty zbrojeniowe z Rosją i Chinami na dostawę okrętów, wyposażenia przeciwlotniczego, wyposażenia samolotów, sprzętu pancernego. Zakupy te pozwolą na odbudowę potencjału militarnego Republiki w powietrzu i na ziemi i znaczące zwiększenie potencjału na morzu. Lista zakupionego sprzętu poniżej.
Zawarty też został kontrakt z Zekistanem na sprzedaż 12 transporterów opancerzonych VAB VTT za kwotę 4 mln. dolarów.


Dochody: SEP Płn. 42,830 + SEP Płd. 39,028 = 81,858 mln + przedsiębiorstwa 21,4 = 103,258 mln
+ z poprzedniej tury 4,05 mln
+ od Zekistanu 4 mln
Razem: 111,308 mln
- socjal 42 mln
- utrzymanie armii 9,6 mln
- kontynuacja budowy mieszkań 0 mln
- kontynuacja napraw infrastruktury 0 mln
- bailout dla SPW 0 (6/40) mln
- doktryna "Lokalne Magazyny" 10 (15/90) mln
- naprawa szybów wydobywczych 11 mln (całość)
- odbudowa Paraiso 10 mln (10/43 mln)
- kampania promująca turystykę 5 mln
- naprawa CT 0 (35 mln)
- odszkodowania 5 mln (dej Sas znać czy wystarczy)
- naprawa BMP 0 (4,35 mln)
- naprawa czołgów 0 (84 mln)
- naprawa Akacji 0,9mln
- naprawa MiGów 0 (54,4 mln)
- naprawa Su 5mln (5/15,75 mln)
- kontrakt z Rosją 5 mln (5/379,2 mln)
- kontrakt z Chinami 5 mln (5/123,90 mln)

Zostaje 2,808 mln

Kontrakty:

Rosja: 10x Tigr, 3x R-73, 9x T-72B, 5x Osa, 3x Buk, 2x Kornet, 2x Igła, Dozer'80, Kilo, Tarantul
Chiny: 5x PL-12, 3x Kai Shan 1

Ludzie: 28 + 18 z armii KPS = 46 ludzi.

Aktualny stan kompanii "Unidad" to 21/65 ludzi z obsługą licząc. Do pełnego stanu potrzeba zatem 44 ludzi, co osiągam włączając tam najlepszych żołnierzy zawodowych spośród ludzi z KPS oraz z moich kompanii rezerwowych (każda ma etatowo 50 zawodowców). Niedoświadczeni i mniej predysponowani zajmują miejsca w kompaniach rezerwowych.

Zostaje 2 ludzi.

_________________
Gen. Miguel Richardez
Prezydent Demokratycznej Republiki Sahrani

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sun Feb 18, 2018 4:19 pm 
Online
Gracz
User avatar

Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm
Posts: 175
Image
Republika Czarnorusi - Tura 5
Głowa Państwa: Prezydent Jan Prizak
Stolica: Novigrad
--------------------------------------------------------------------

Pokłosie po bitwie - odezwa Jana Prizaka do Zagorii
Koniec wojny to czas podsumowań, Jan Prizak zwraca się do Czarnorusinów z Zagorii podczas wizyty na świeżo przyłączonych terenach.
Quote:
Zagoryjczycy, a właściwie to po prostu Czarnorusini. Stoję dziś w stolicy istniejącego jeszcze kilka dni temu tworu jakim była sterowane przez zbrodniarzy Niezależną Republika Zagoryjska, tworu który już nigdy się nie odrodzi, czego mam nadzieję macie pełną świadomość. Historia Zagorii na zawsze jest splątana z Czarnorusią, sztuczny podział wykształcony dziesięć lat temu znikł aby nigdy już nie powrócić.

Wasi sojusznicy, kreujący się na liderów regionu Takistan oraz Demokratyczna Republika Sahranii pozostawili was w godzinne próby pozostawiając was na pastwę najsilniejszej armii Międzymorza. Część z was zapewne teraz szepcze, przecież Richardez pomógł, wysłał okręty. Okręty na które zebrano partyjną wieruszkę, okręty na które zabrano broń, a wreszcie okręty na które zabrano pieniądze zrabowane na was wszystkich przez Łopoteva i jego popleczników. Zabrano też garstką cywilów w celu użycia ich jako żywych tarcz w czasie potencjalnego ataku. Pytam się was, gdzie byli i gdzie są teraz ci którzy gwarantowali wam wolność od podłych faszystów z Novigradu? Nikt, nie kiwnął palcem, ani wielki budowniczy meczetów, przyjaciel Zagorii Izhamir Aziz, ani Sahrański watażka Richardez. Ten drugi sam przyznaję się do tego, że po krótkiej, acz zwycięskiej wojnie utracił jakiekolwiek możliwości działania poza okupowaną wyspą. Wytłumaczcie mi, jak możliwe jest to iż dysponując dwukrotną przewagę liczebną, sprzętową, walcząc z garstką obrońców omal nie przegrał wojny? Jak ten człowiek mógł stać się gwarantem niepodległości Zagorii?

Trzydzieści sześć godzin, tyle zajęło wojskom Czarnoruskim złamanie oporu i zmuszenie „rządu” Zagoryjskiego do ucieczki. To niewątpliwy sukces Czanoruskiego oręża, sukces okupiony jednakże stratami. Wojska Zagorii walczyły dzielnie, kierowane jednakże były przez stado idiotów, uległy nam w kilkanaście godzin. Dla części z tych ludzi znajdzie się miejsce w naszej armii, jednak nie dla zdrajców Czarnorusi, Ci zostaną osądzeni. Ale też nie będziemy szukać pomsty na zwykłych żołnierzach, umożliwiając części z nich dalszą służbę.

Straty Czarnorusi wydają się być jedynie kroplą w startach Zagorii, dlatego też kiedy to towarzysz Lubiczka udał się prowadzić rozmowy pokojowe byłem pełny optymizmu, że uda nam się zakończyć niepotrzebny rozlew krwi. To zostało zrealizowane, jednak ściskając naszą dłoń i deklarując chęć współpracy cały czas pozostawał na smyczy Łopoteva, który w panice uciekał z Czernogorska wiedząc o nieuchronności osądu jego i jego gabinetu. Tchórzostwo Łopoteva nie było dla mnie zaskoczeniem, podobnie jak hipokryzja Richardeza. Zasmuciła mnie jednak postawa towarzysza Lubiczki i jego świty, w którym upatrywałem pewnego rodzaju stabilizatora w naszych relacjach, niestety myliłem się. Na nasze pytania odnośnie kreującego się obrazu ciągłej współpracy z Łopotevem zdołał powiedzieć jedynie tyle, iż cytuje „nic na mnie nie macie, ja sobie poradzę. Założę jakąś partię...”. Niestety muszę zasmucić Pana Łubiczke i wielu czołowych działaczy ChDKZ w całej Zagorii, nie wrócicie do polityki, a bynajmniej nie tak szybko jakbyście tego chcieli. W tym miejscu zapowiadam, iż już w tym miesiącu rozpocznie się szeroko zakrojona lustracja, ale niech nie zmylą was słowa hipokrytów w pokroju Richardeza, nie będzie to machina terroru. My nie stosujemy narzędzi naszych wrogów. Winnych zbrodni na narodzie Czarnoruskim czekają sprawiedliwe procesy przez sądami w Czarnorusi. Rozliczanie przeszłości jest ważne i tylko realizując je znów będziemy mogli stać się zjednoczonym narodem. Uczciwi i prawi nie mają się czego bać, daje wam na to moje słowo, karząca ręka sprawiedliwości dotknie jedynie tych którzy naprawdę na to zasługują. Część tchórzy zapewne skryła się w lasach, jeżeli macie informacje o takich formujących się grupach skierujcie się do najbliższego posterunku wojskowego, a nagroda was nie ominie. A do przedstawicieli takich grup apeluję, nie bądźcie głupcami, prędzej czy później was znajdziemy, akcja przeciwpartyzancka rozpoczęła się kilka godzin po zakończeniu właściwego konfliktu. Nie macie żadnych szans porzućcie martwą już sprawę, współpracujcie z nami, a razem będziemy czerpać zyski z zjednoczenia.

Chciałbym wam coś moi drodzy dzisiaj pokazać, co być może ułatwi wam dostosowanie się do nadchodzących zmian. Wiem, że mi nie ufacie, a wielu z Was ma nas za tyranów i morderców. Różnimy się, dla was Łopotev był bogiem, dla mnie zwykłym zbrodniarzem, którego miejsce jest w więzieniu. Wasz boahter jednak nie był krystaliczny, dziś trzymam w rękach owoc prac dziesiątek osób. Są to akta sprawy prowadzonej w Kazaniu, w latach osiemdziesiątych przez prokuraturę radziecką, ich autentyczność nie podlega dyskusji, potwierdzili ją niezależni badacze z wielu krajów, wycinki z akt zostaną dołączone do jutrzejszej porannej gazety, tak aby każdy mógł je przeczytać.

Niejaki Nikita Łopotev w owym czasie student Uniwersytetu, na wydziale prawa miał być tutaj zacytuje „ ...przejawiającym zwiększoną agresję, skłonnym do bójek i impulsywnych działań młodzieńcem”. Studenckie życie to imprezy, alkohol i przelotne znajomości, Nikita nie był inny, pił na umór, bawił się do brzasku, a na uczelnie przychodził z gigantycznym kacem. Zwykły człowiek taki jak wszyscy, ale nie do końca. W grudniu roku 1986 w starej kaminicy w której mieszkanie wynajmowała niejaka Motja Polzin miała miejsce typowa, studenecka impreza. Impreza o której ślad ktoś starał się starannie wymazać, jednak niestety, dla Łopoteva, ale stety dla nas wszystkich nie do końca skutecznie.
O godzinne 1:30 sąsiedzi wezwali Milicję, podczas interwencji poza grupką ludzi znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego znaleziono również naszego towarzysza Nikitę. Czemu, jednak sąsiedzi wezwali stróży prawa? Zaniepokoiły ich krzyki dobiegające z mieszkania, jakże różne od tych towarzyszących zwykłym, studenckim schadzką. Pozwolę sobie ominąć opis samego miejsca przestępstwa dokonany przez naszych radzieckich przyjaciół, przechodząc do meritum. Pani Polzin została po całym zajściu zabrana do szpitala, jednak nie z powodu alkoholu, narkotyków czy innych środków, ale z powodu gwałtu. Gwałtu którego autorem był nie kto inny jak Nikita Łopotev, zarzuty z urzędu wniesiona szybko, zaproszono świadków, a los naszego młodego Nikity zdawał się być przesądzony. Jednak jak to bywał w sowieckim sojuzie, los bywa przewrotny, a na pewno dużo częściej szczęśliwy jest dla współpracowników KGB, zarzuty wycofano, a Panią Polzin zastraszono. Ten dokument, nie jest wymysłem „faszystowskiej” propagandy Czarnoruskiej, są to suche fakty sporządzone przez nawet nie Czarnorusinów, a jakże wielce wielbionych w niektórych kręgach Sowietów, fakty które nie podlegają dyskusji.

Wróćmy jednak to teraźniejszości, a dokładnie do działań Łopoteva w czasie wojny. Po pierwsze, widząc przeważającą siłę armii Czarnoruskiej nakazał obronę w miastach. Początkowy plan zakładał nie atakowanie miast z oczywistych dla nas przyczyn potencjalnych zniszczeń. Specjalnie opóźniliśmy ofensywę w regionie Starego Soboru i Zielonogorska, aby dać czas cywilom na ewakuację, ewakuację o której nikt nie pomyślał, a czy dobry przywódca nie martwi się pierw o swoich ludzi, ludzi którzy mu zaufali? Kiedy na nasze pozycje spadły pociski artyleryjskie wiedzieliśmy, że będziemy musieli podjąć wieli ciężkich decyzji, bo to właśnie wasi obrońcy na rozkaz Łopoteba rozpoczęli bombardowanie miast. Ruszyliśmy do ataku sądząc, że sztab Zagoryjski zatroszczył się o swoich obywateli byliśmy jednak w błędzie.

Sam Łopotev rozpaczał nad śmiercią dwóch ofiar ataku balistycznego, jednak jakie były to łzy? Łzy człowieka który już wtedy wiedział na czekającej na niego na Sahranii willi? Łzy człowieka który rozkazał bombardowanie własnych miast? Hipokryzja? To chyba mało powiedziane.Gdy nasze wojska zajęły miasta, gdy rozbrojono pozostałe przy życiu wojsko Zagoryjskie. Zaczęły spływać do mnie straszliwe, napawające lękiem meldunki, o setkach zabitych, zniszczonych miastach, ale i o setkach rannych umierających na rękach wojsowych medyków. Stanęliśmy na progu klęski humanitarnej na niespotykaną dotąd skalę. Jednak nie po to przyjąłem na siebie misję zjednoczenia naszego narodu, aby w takiej chwili nie umieć podjąć decyzji odcinając się od wzajemnych głębokich animozji. Wystosowaliśmy apel, we wszystkich miastach Czarnorusi o pomoc w tej ciężkiej chwili, dla Was, dla rannych, zarówno żołnierzy jak i cywili. I Czarnorusini na ten apel odpowiedzieli, emerytowani lekarze i pielęgniarki stawili się w szpitalach, setki samochodów przekroczyły granicę do niedawne dzielącą nasz naród, kaskada pomocy ruszyła z siła której się nie spodziewałem. Ci ludzie pracowali dzień i noc, bez wytchnienia, bez wizji dodatkowej płacy, bez nagrody, dla tych którzy niejednokrotnie zabrali życie ich bliskim przed dziesięciu lat. Ale tutaj w Zagorii również dokonał się cud, bo Ci którzy jeszcze kilka godzin wcześniej byli gotowi zabić się bez chwili wahanie, wspólnie stanęli przy prowizorycznych stołach operacyjnych, razem ratując życia innych.

Nie umiem znaleźć słów uznania dla wszystkich tych dzięki którym udało się zmniejszyć pokłosie tej krótkiej, ale jakże krwawej wojny. Mogę jedynie podziękować. Podziękować wszystkim tym którzy przyczynili się do uratowania tak wielu istnień. Wasza ofiara nie zostanie zapomniana. Mam nadzieję, że obraz zjednoczenia w tym przypadku stanie się pierwszym z wielu które nadejdą już wkrótce.

Czarnorusini z Zagorii, dziś rozpoczynamy naszą nową historię, od Was zależy jak ona się potoczy. Działajcie mądrze, współpracujcie z nami, a razem zbudujemy Czarnoruś silną, zjednoczoną, którą pozostawimy naszym dzieciom. Działajmy razem, a nic nie będzie w stanie nam przeszkodzić, działajmy oddzielnie, a nasi wrogowie to wykorzystają po raz wtóry wbijając klin między nas. Dziesiąć lat temu wybraliście elity które miały was za nic, dziś stoicie przed nowym wyborem i oby był to wybór mądry.Fragment przemówienia Jana Prizaka z okazji odebrania parady zwycięstwa w Novigraddzie
Quote:
(…) był to czas niełatwych decyzji, decyzji które niejednokrotnie spowodowały śmierć innych, decyzji których konsekwencje odczuwamy wszyscy, ale też decyzji które dały nam zwycięstwo. Zwycięstwo, która dla Czanorusi staje się pierwszym krokiem do pełnego zjednoczenie i dobrobytu.
Żołnierze trzydzieści sześć godzinnym zajęło wam zgniecenie oporu tych którzy odebrali nam tak wiele. Są straty, owszem, ponad pięćdziesiąt ofiar złożono na ołtarzu zjednoczenia, stu trzydziestu zostało rannych, wielu ciężko, każdej z tych osób należy się bezwzględny szacunek ci ludzie są bohaterami nas wszystkich. Kiedy odejdziemy z tego świata, a nasze miejsce zajmą nasze dzieci i wnuki, to zwycięzcy Wojny Unifikacyjnej cały czas będą bohaterami!
W przecięgu ostatnich lat odebrano nam tak wiele, rzucono na kolana, pozostawiono na pastwą wzajemnych waśni i sporów, ale naród zaadecydował, że nie taką ścieżką chce podążać! Dziś, ostatecznie kończymy okres bycia pionkiem w grze innych, Czarnorusini powstaliśmy z kolan i już nigdy, przed nikim na nie nie padniemy! Jednak niech nie zwiedzie was pokój, nasi wrogowie czyhają na nas, będą chcieli odebrać nam świeżo zjednoczony kraj, ale ja wiem, że my im takiej sposobności nie damy! Staniemy razem, żołnierze i cywile, w jednej falandze, w równych szeregach które zmiotą z powierzchni ziemi każdego kto ośmieli się rzucić nam wyzwanie! Czarnorusini, zwycięstwo jest nasze! Chwała Czarnorusi! Chwałą bohaterom!Oświadczenie MSZtu w sprawie wypowiedzi przywódców państwa Międzymorza
Quote:
(...)dziwi perfidia Afrenii która sama stała się ofiarom secesjonizmu. Sądziliśmy, że rządy nowej partii UWS staną się nowym otwarciem, dla całego kraju. Niestety chyba byliśmy w błędzie, czas pokaże czy Afrenia odrzuci obłudę, na razie jednak kraj ten wydaje się pogrążać w wzajemnych animozjach. Czy to nie idealny moment dla sąsiadów z północy? Chyba ktoś zapomniał gdzie leży prawdziwy wróg.

(…) Zekowie jak widać cały czas nie ochłonęli po ostatniej wojnie. Smutno jest to jak ten skądinąd bitny naród jest cały czas ogrywane przez swoje „elity”.

(…) hipokryzja DRS bije w oczy tak mocno iż jakikolwiek komentarz wydaje się być zbędny. Pouczanie kogokolwiek będąc prowokatorem wojny, samemu bombardując miasta? Richardez nie dość, że jest fatalnym dowódcą to również słabym politykiem. A ludzie go popierający ograniczają się jedynie do haniebnych i będących całkowicie nie na miejscu porównań Czarnorusi do Państwa Islamskiego.


Oświadczenie MON w sprawie prowadzonej modernizacji sił zbrojnych Czarnorusi
Quote:
Badanie nad modernizacją naszych pojazdów dobiegły końcowi, autorskie modernizacje BTR – 80 „Kozak” oraz BMP – 2 „Bies” wkrótce zostaną zastosowane w pierwszych jednostkach. Realizacja zamówienie zlecona państwowym fabrykom zbrojeniowym w znakomity sposób rozrusza przemysł, dodatkowo dając miejsca pracy dla setek ludzi. A to dopiero początek projektu modernizacji sił zbrojonych. Więc szczegółów za miesiąc.


Czer-Sat TV
Oświadczenie w sprawie zniszczeń w Zagorii i organizacji zbiórki publicznej
Quote:
Wojna w Zagorii choć krótka przyniosła znaczące zniszczenia. Zniszczenia których naprawa potrwa miesiące. Dlatego też rząd uznał za stosowne zwrócenie się do obywateli całego zjednoczonego państwa o udział w dobrowolnej zbiórce pieniędzy. Na przyszły miesiąc zapowiedziana jest organizacja różnorakich wydarzeń kulturalnych z których dochód przeznaczony zostanie na wsparcie odbudowy prowincji Zagoryjskich. Rząd wkrótce ma wystąpić do ONZtu z wnioskiem o przyznanie międzynarodowej pomocy w związku z zniszczeniami.


Oświadczenie MON w sprawie prowadzonej modernizacji sił zbrojnych Czarnorusi
Quote:
Gdy Łopotev uciekał wraz z swoją świtą do bezpiecznej przystani dla róznorakich wykolejeńców jaką jest DRS nasze okręty rozpoczeły pościg, który z racji na przebywanie na okrętach gro cywili niejak związanych z samą świtą Akuły, cudownie „uratowanych” przez reżim w celu ochrony jego samego i złota, zakończył się blokadą wyspy Antiqua z której to lotnictwo Zagorii prowadziło działania przeciwko naszym wojskom.
Tchórzostwo Łopoteva po raz kolejny uwidacznia fakt wykorzystania cywili jako żywych tarcz. Blokada wyspy nie trwała jednak długo, anonimowi informatorzy mówią o panicznych próbach kontaktu podejmowanych przez wyczerpany wojną DRS mające na celu przerwanie blokady, połączonych z groźbami zaatakowania naszych okrętów. Oczywiście groźby te nic nie dały, spełnione jednak warunek Czarnorusi jakim miało być wydanie zbrodniarzy Zagoryjskich w ręce Międzynarodowego Trybunału Karnego. W świetle ostatnich wypowiedzi komunistycznych watażków okupujących tymczasowo wyspę Sahrani taka wersja wydarzeń wydaje się być aż nadto prawdopodobna. Richardez mając świadomość konfrontacji z Czarnorusią która z wojny z Zagorią wyszła niemal bez strat wolał ugiąć kark, aniżeli rozpocząć otwarty konflikt z aktualnie bezsprzecznie najsilniejszym krajem regionu.
Domeną komunistów jest tchórzostwo, ale i krzywoprzysięstwo, pozostaje jedynie mieć nadzieję iż tym razem Richardez spełni swoje deklaracje zawarte w oświadczeniu złożonym przed MTK. Nasi reporterzy dowiedzieli się o planowanych pozwach przed Międzynardowym Trybunale Sprawiedliwości z racji na użyczenie lotniska do operowania z niego uzbrojonych band Zagoryjskich terrorystów. Pewne jest jedno rząd w Novigradzie nie pozwoli znieważać Czarnorusinów przez nikogo, a już na pewno nie przez komunistycznych watażków.

--------------------------------------------------------------------
Wydatki:
--------------------------------------------------------------------
Cywilne
15 mln – Ogarnięcie spraw przejęcia władzy w Zagorii
10 mln – Pomoc medyczna dla Zagoryjczyków [Z rezerw złota Zagorii]
RAZEM 25 mln

Wojskowe

6 mln – Prototyp „Kozaka”
8 mln – Prototyp „Biesa”
RAZEM 14 mln
--------------------------------------------------------------------
Pozostało: 0.202mln USD
--------------------------------------------------------------------

_________________
Jan Prizak - Prezydent Republiki Czarnorusi


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sun Feb 18, 2018 4:57 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 784
CZARNORUŚ:
- Wojna, wojna... i po wojnie. To było krótkie, brutalne i skuteczne. W dowolnej kolejności. CDF dosłownie zmiażdżył ruch Czerwonej Gwiazdy, a wielu żołnierzy liczy na bezpieczny powrót do domu. Straty były bardzo niskie, kalek również jest niewiele. Oczywiście NAPA zdecydowanie wywiązała się z obietnicy wyborczej :v
- Poparcie wzrasta o +0,2, a duma o +0,3
- Ostre i niesamowicie władcze przemówienie Prizraka... bardzo do niego pasuje. Ale Zagoryjczyków wkurwia niepomiernie. Po nocach zaczynająsię pojawiać graffiti na kamienicach, przekreślone symbole swastyk oraz zniszczone loga NAPA. Pojawiają się także w miastach sporadyczne ataki na żołnierzy i członków partii NAPA
- Oskarżenia o gwałt wobec przywódcy, który właśnie został pobity i spierdolił do DRS przechodzą bez echa w kontekście wszystkich innych wydarzeń
- Dostajesz za to +0,1 do poparcia od swoich zwolenników - widać, że w końcu psom z Zagorii dojebano jak trzeba i pokazano swoje miejsce
- Zbiórka publiczna jest względnym sukcesem. Udaje ci się pozyskać kwotę 7mln na wsparcie odbudowy
- I jeszcze propaganda o szczegółach Antiguy propsuje. +0,1 do poparcia

TAKISTAN:
- To jednak kwestia honoru. Miałeś strzec bezpieczeństwa Zagorii, a zasadniczo chuja zrobiłeś w całej swej mocarstwowości. Twoi ludzie są W Ś C I E K L I. Weterani z Iranu w emocjonalnych videologach zapowiadają, że jak wrócą to wpierdolom tchórzom
- Tak, wkurwiają się nawet ludzie z miast. A oni mają internety i propaganda czarnoruska raczej do nich dociera
- Poparcie spada ci o -0,2 (tak mało tylko dlatego, że wsioki dalej żyją w swoim świecie), a duma narodowa leci w dół o -0,4

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sun Feb 18, 2018 5:08 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 784
KONIEC TURY 5 (MAJ 2018):

The Holy Eye
Quote:
I tak umierają narody
Jakież zło tkwi w ludziach, który śmierć chętni są zadawać innym?
Kwiecień i maj 2018 były niewątpliwie najkrwawszymi miesiącami od lat. Przestać istniały - w krótkich, acz straszliwych wojnach - dwa państwa, Królestwo Południowego Sahrani oraz samozwańcza Zagoria. W przeciągu kilku dni na obszarze tak dotkniętego zniszczeniem Morza Zielonego zginęło i zostało rannych ponad tysiąc osób. Armie ruszyły na siebie i obracały miasta w perzynę niczym w wagnerowskim Gotterdammerung. Ale po co to wszystko? Czy coś rzeczywiście się zmieniło?

Król Orlando I uciekł i zapowiada dalszą walkę z komunizmem, choć teraz bliżej mu do żołnierza najemnego. Bóg jednak sprzyja jego sprawie, jako namaszczonemu olejami chrześcijańskiemu władcy. W szczególności, że komunizm sahrański nie ma poszanowania do wszystkiego, co antyczne i boskie.

Jednocześnie jednak zło socjalizmu nadal tli się w Czarnorusi. Oto pod sam koniec miesiąca Jarosław Lubiczka - bliski do niedawna współpracownik Łopotewa - został przyjęty w szeregi czarnoruskiej lewicowej partii SLD jako jej wiceprezes. Ruch ten odbył się przed wejściem w życie czarnoruskich ustaw lustracyjnych, które zapowiedział jawnie nazistowski i antyludzki rząd Jana Prizraka. Czy wojna, która wyniosła go na wyżyny sławy będzie też źródłem jego pychy... i przyczyną słabości?

Jednocześnie broni się nadal islamski Iran. Choć Teheran jest bliski oblężenia, a trzon armii został rozbity pod Buszirem i Gamadibirem, 29 maja Rosjanie wprowadzili w region Teheranu dywizję powietrznodesantową. Uzbekistan pozwolił ponadto armii Putina na przemarsz nad irańską granicę. Ta gra - choć Amerykanie już zapowiedzieli zwycięstwo - może być daleka od końca.

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sun Feb 18, 2018 5:24 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 784
POCZĄTEK TURY 6 (CZERWIEC 2018):

The New Vision

Quote:
Atak hakerski w Takistanie
W ostatnich godzinach Takistan stał się - jak się zdaje - ofiarą skoordynowanego ataku hakerskiego. Nikt jeszcze nie przyznał się do ataku, ale podejrzenia padają z jednej strony na grupy anarchistyczne w rodzaju Anonymous, a z drugiej - w stronę prawicowych internetowych bojówkarzy, choćby z znanej z 4chana Republiki Kekistanu. Dopóki Takistan nie wygłosi oświadczenia w tej sprawie możemy snuć tylko domysły.

Atak był naprawdę ambitny. Według przecieków z takistańskich ministerstw, celem były przede wszystkim banki, urzędy oraz systemy sterowania pracą elektrowni i pól roponośnych. Atak na banki został odparty, choć przez kilkanaście godzin zagubiło się nieco pieniędzy, a takistańskie firmy musiały powstrzymać się od pracy. Tu zadziałały zewnętrzne, zachodnie programy chroniące przed takimi atakami. Podobnież i chronione nimi elektrownie i nieruchomości należące do Takistani Oil Company wstrzymały pracę na podobny czas

Gorzej rzecz wygląda sprawa z urzędami państwowymi, które ewidentnie nie miały wystarczającej ochrony. W internecie dostępne są aktualnie pełne dane m. in. Takistańskiego Urzędu skarbowego, w tym dane jego dłużników - oraz co gorsza, tzw. dłużników umorzonych na specjalnych, "wewnętrznych" zasadach. Chodzi tu głównie o przedsiębiorców zajmujących się handlem narkotykami, ludźmi oraz prostytucją na rzecz bogatych turystów odwiedzających Zagrabad. Jakby tego było mało, wyciekły też dane osobowe ok. 30 tysięcy takistańczyków. Skutkiem tego może być wykorzystanie tych danych przy fałszywych przelewach lub paszportach...


TAKISTAN:
- Koszty usuwania efektów ataku oraz shutdown spowodowany atakami jest w okolicy 5mln
- Ludzie już są podkurwieni Zagorią, a teraz jeszcze to. Poparcie i duma narodowa spadają o -0,1.
- I do tego wyszło dość oficjalnie, że rząd ma w sumie w dupie islamskie zasady moralne jeżeli chodzi o turystów w stolicy. Ten fakt jednak nie powoduje poważniejszych turbulencji, bo ludzie ze wsi mają ograniczony dostęp do takich rewelacji, a ludzie z miast... no cóż, oni na tym zarabiają

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Tue Feb 20, 2018 10:42 am 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Sun Jan 21, 2018 10:59 am
Posts: 34
Location: Silesian
Image
TURA 6
Gracz: Scharf
Ideologia: dyktatura prezydencka

Fragment rozmowy z doradcą Prezydenckim Berezem Ojaujebe w porannym programie w radiu Zef Side.

Quote:
[...]Panie Redaktorze, Prezydent Prizak, mógł żołnierzy Zagoryjskich po prostu rozstrzelać lub wtrącić do kolonii karnych. Rząd Czarnoruski, wykazał się daleko idącą rozwagą, być może także na skutek naszych opinii na arenie międzynarodowej, wszyscy przecież pamiętają trochę niefortunną wypowiedź Pana Ministra Xolanii...[...]

_________________
Image
Kontakt z MSZ Afrenii


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Thu Feb 22, 2018 7:55 pm 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm
Posts: 375
Image


Islamska Republika Takistanu - Tura 6
Gracz-DarkAnubis
Ideologia- Interwencjonizm, ograniczona demokracja, Islam
Socjal: minimalny 17%, wystarczający 23%, maksymalny 35%
Przychód na turę- 92.2mln (podlega pod socjal 23%, czyli pozostaje 71mln – 11,2mln koszt utrzymania sprzętu= 59.8mln)=59.8mln
Budżet- 0.3mln+59.8mln=60.1mln+7mln od Zekistanu
Przyrost Naturalny- 25 + 10 (jednorazowo) (pula rekrutacyjna 137)
Stolica- Zagrabad
Data: Czerwiec 2018Wiadomości „Głos Takistanu”


ZSPI nadzieją dla nowych pokoleń.

W tym miesiącu rozmowy z Zekistanem przyniosły solidne wyniki i dają nadzieję na pozytywne zmiany w regionie. Jak udało nam się dowiedzieć, Takistan wraz z Zekistanem postanowili utworzyć Zielonomorski Sojusz Państw Islamskich. Jak tłumaczą głowy państw, obecne zawirowania na arenie międzynarodowej w regionie sprawiły, że przyjaciele stają się wrogami, a ci którzy nie byli do siebie przychylnie nastawieni kierują się do współpracy. Pomysł utworzenia Sojuszu poparły również klany Takistanu, które podczas specjalnego zebrania z przywódcą Takistanu -Azizem, wyraziły poparcie dla tego pomysłu, ze względu na szerzący się wokół nas, wrogi nacjonalizm i faszyzm. W obronie wiary, wolności i bezpieczeństwa, dwa nasze kraje od teraz zaczynają współpracę. Jak już wiadomo współpraca będzie na płaszczyznach gospodarczych, handlowych, militarnych i dyplomatycznych.Podsumowanie:
-0mln na budowę Centrum Technologicznego - 21/200mln
-6mln na budowę TCBC – 40/110mln
-35mln na doktrynę „Psychika Żołnierza” - 45/45mln, ukończona i wprowadzona.
-Dopłacam 5mln do zmienionego zamówienia u Rosji, 3x BM-21 Grad zamiast rakiet K-13.
-12mln dla DRS na CT
-5mln walka z atakiem hakerskim
Razem:
63mln
Pozostało:
4.1mln i 127 ludzi

Tura będzie na pewno kontynuowana!

_________________
Izmahir Aziz - Przywódca Islamskiej Republiki Takistanu


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Feb 23, 2018 12:55 pm 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Sun Jan 21, 2018 10:59 am
Posts: 34
Location: Silesian
Image
AFRENIA - TURA 6 (kontynuacja)
Gracz: Scharf
Ideologia: dyktatura prezydencka
Przychód miesięczny: 64,449 mln.
Budżet: 64,45 - 27% (socjal) = 47 - 9,4(utrzymanie wojska) = 37,65
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 17%, wystarczający 27%, maksymalny 37%.
Przyrost naturalny: roczny przyrost to ok. 3100 ludzi.
Stolica: Kinsela


Fragment pełnego charyzmy i ekspresji Przemówienia Prezydenta w Parlamencie:

Quote:
[...]Zwracam się teraz do wszystkich na tej sali, spójrzcie na północ i wschód, Zekistan i Takistan znów zwróciły się w swoją stronę (uderzając w pulpit), a przecież wiemy co to oznacza dla naszej wspaniałej Afrenii, niech teraźniejszość nie zaślepi wam spojrzenia na naszą trudną historię (obfita gestykulacja). Jak nigdy, jedność jest nam teraz potrzebna (wolne dokładne i spokojne wypowiedzenie), działanie między podziałami dla wspólnego celu i wspólnego trwania silnej ojczyzny ! (uderzając w pulpit). Nie zapominajmy o ofierze jaką musieli ponieść nasi przodkowie i tak jak oni nie oddajmy nawet piędzy ziemi (obfite gestykulowanie)[...]


Quote:
[...]Dlatego musimy szukać sprzymierzeńców i naturalnej przeciwwagi w regionie dla sił które w przeszłości dokonały agresji na Wielką Afrenie! (uderzając w pulpit). Sprzymierzeńca takiego widzimy w Czarnorusi, pomimo różnic jakie nas dzielą. Czarnorusini to dumny i waleczny naród, tak jak my ! Ostatnie wydarzenia w Zagorii to potwierdzają, wielkim honorem wykazały się elity rządzące NAPY by darować winy żołnierzom, którzy kilka godzin wcześniej do nich strzelały ! [...]


Fragment Oświadczenie Ministra MSZ Afrenii w którym zawarto między innymi wypowiedź na temat Byłych terytoriów Zagorii.

Quote:
[...]Jako Minister, powinienem bardziej ważyć słowa które wychodzą z moich ust w przestrzeń publiczną, niemniej drodzy rodacy, jestem tylko człowiekiem tak jak Wy a rzeczą ludzką jest się mylić, na tą chwilę uważam, że się pomyliłem. W związku z tym udam się w podróż wraz z Prezydentem Ollnyte do byłej Zagorii, by na własne oczy przekonać się jak wygląda tam teraz sytuacja, a także osobiście porozmawiać z Prezydentem Prizakiem[...]


GOSPODARKA

Afrenia Flats
Quote:
Kontynuacja programu z poprzednich tur, ze zmianami uzyskanymi podczas konsultacji społecznych. Program kierowany jest w szczególności do rodzin z dziećmi ( wraz ze wsparciem kampanią marketingowo-społeczną “Dzieci, przyszłością Afrenii")
Spoiler: show
Mieszkania będą budowane przez osoby które będą w nich mieszkać, z zastosowaniem doświadczonego nadzoru - aplikuje się tylko w przypadku bezrobotnych. Kontynuujemy w stolicy - Kinsalą. Wykorzystanie zagranicznych inwestorów, przy wsparciu lokalnych władz, udział Afreńczyków jako pracowników 90%. Przeznaczenie 2 mln USD jako nagrody dla pracowników za dobre wykonanie prac.
5 mln
Trait: Wydolna administracja


Kampania “Dzieci, przyszłością Afrenii”
Quote:
Start kampanii społecznej (radio telewizja internet) ukazujące ubóstwo dzieci mieszkających na przedmieściach, brak wody i jedzenie, rozpadające się mieszkania. Antycypacja kim mogą się stać, prawnikami, lekarzami, nauczycielami. - 1 mln


Kampania “Afreńscy przodkowie”
Quote:
Kontynuacja kampanii informacyjnej, mającej na celu ukazanie czym jest kompleks demonstrujący kulturę i tradycję.
Spoiler: show
Różnice w postrzeganiu tego projektu ukazały jak daleko posunięta jest niewiedza na temat własnych korzeni. Kampania oparta na przedstawieniu starych osad Afreńczyków, ich drogi z Afryki, trudy wędrówki, bogate życie w wioskach, wytwarzanie biżuterii, wychowanie chłopców na wojowników, kult wojownika, polowania, walka o własny byt na Zielonomorskich terenach. Nacisk na Afreńską dumę i tradycję oraz chęć pokazania jej innym narodom.
1mln


AMT (Agricultural Modernization Trust) Ursana
Quote:
Kontynuacja modernizacji rolnictwa w prowincji Ursana. Utworzenie Urzędu AMT, który pomaga rolnikom. - 6mln
Spoiler: show
w znalezieniu jak najlepszych (cena/jakość) urządzeń, nawozów i sprzętu około rolniczego. Negocjowanie w imieniu rolników umów, tłumaczenie dokumentów, kontakt z zagranicznymi i lokalnymi podmiotami w celu sprzedaży ich produktów rolnych. Wszelka pomoc dla rolników, premie za podpisane kontrakty w imieniu rolników - 8%.

Uruchomienie Funduszu pożyczkowego na zakup nowego sprzętu (maks 100 tyś USD), z skalą oprocentowania 1% w skali roku. - 2 mln.
Trait: Solidarność społeczna

Rozmowy z Przedstawicielstwem Westchester Global w sprawie prowadzenie wzorcowego gospodarstwa i szkoleń dla rolników
Trait: Wyedukowany korpus dyplomatyczny

Rozbudowa infrastruktury w regionie, drogi, miedze, ujęcia wody, nawodnienie pól, kanalizacje (zabezpieczenie przed skażeniem ziemi).- 1 mln.
Trait: Szczególnie rozbudowa infrastruktura


ARMIA

Wdrażanie Doktryny: POLITYCZNA INDOKTRYNACJA (20/45)


Podsumowanie Inwestycji Gospodarczych 3-6


Afrenia Flats (wsparta traitem: Wydolna Administracja, wsparta kampanią: Dzieci, przyszłością Afrenii) - 19mln

Rozbudowa infrastruktury w mieście Kinsela (wsparta traitem: Szczególnie rozbudowana Infrastruktura) - 10mln

Kompleks wypoczynkowy Afreńscy przodkowie (wsparta kampanią: Afreńscy Przodkowie) - 12mln

AMT (Agricultural Modernization Trust) Ursana - 16mln+16mln (PATRZ SPOILER PONIŻEJ)
Spoiler: show
  Uruchomienie Funduszu pożyczkowego na zakup nowego sprzętu (maks 100 tyś USD), z skalą oprocentowania 1% w skali roku. - 7 mln.
  Trait: Solidarność społeczna

  Rozmowy z Przedstawicielstwem Westchester Global w sprawie prowadzenie wzorcowego gospodarstwa i szkoleń dla rolników
  Trait: Wyedukowany korpus dyplomatyczny

  Rozbudowa infrastruktury w regionie, drogi, miedze, ujęcia wody, nawodnienie pól, kanalizacje (zabezpieczenie przed skażeniem ziemi).- 9 mln.
  Trait: Szczególnie rozbudowa infrastruktura


TURA BEDZIE KONTYNUOWANA O UMOWY MIĘDZYNARODOWE

_________________
Image
Kontakt z MSZ Afrenii


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Fri Feb 23, 2018 8:27 pm 
Offline
Gracz

Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm
Posts: 17
ZEKISTAN - TURA 6
Gracz: Ratesu
Ideologia: Absolutyzm
DOCHÓD: 51,713 - 20% (socjal) = 41,3704 - 10,665 (utrzymanie wojska) = 30,7054 + 2,77 = 33,4754

Reforma administracyjna
Dzisiaj weszły w życie przepisy prawa znane pod hasłem reforma administracyjna. Zaostrzają one kary dot. przyjmowania łapówek (od roku do 10 lat), mniejszej wagi (do 3 lat), znacznej wartości (od 2 lat do 12 lat), udzielania łapówki (od 3 lat do 10 lat) i przekupstwa wyborczego (od 6 miesięcy do 5 lat). Rekwirowane będą też łapówki. Urzędnik, który zgłosił propozycję łapówki dostanie 50% wartości proponowanej korzyści majątkowej. W urzędach pojawią się też inspektorzy (czynna rotacja w urzędach, kamery na ,,mundurach") BZNU, którzy będą nadzorować urzędników. Wyłączenie kamery w myśl przepisów będzie znaczącym dowodem w rozprawie.
Do zadań BZNU należą:
1. rozpoznawanie, zapobieganie i wykrywanie przestępstw (oraz ściganie ich sprawców) przeciwko:
- działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego,
- wymiarowi sprawiedliwości, wyborom, porządkowi publicznemu, wiarygodności dokumentów, mieniu, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, jeżeli pozostają w związku z korupcją lub działalnością godzącą w interesy ekonomiczne państwa,
- obowiązkom podatkowym i rozliczeniom z tytułu dotacji i subwencji, jeżeli pozostają w związku z korupcją lub działalnością godzącą w interesy ekonomiczne państwa;
2. ujawnianie przypadków nieprzestrzegania procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie: prywatyzacji i komercjalizacji, wsparcia finansowego, udzielania zamówień publicznych, rozporządzania mieniem jednostek lub przedsiębiorców, oraz przyznawania koncesji, zezwoleń, zwolnień podmiotowych i przedmiotowych, ulg, preferencji, kontyngentów, plafonów, poręczeń i gwarancji kredytowych;
3. kontrola prawidłowości i prawdziwości oświadczeń majątkowych osób publicznych (w tym urzędników).
Funkcjonariusze BZNU będą mogli wykonywać:
- czynności operacyjno-rozpoznawcze w celu zapobiegania popełnieniu przestępstw, ich rozpoznania i wykrywania oraz – jeżeli istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa – czynności dochodzeniowo-śledcze w celu ścigania sprawców przestępstw;
- czynności kontrolne w celu ujawniania przypadków korupcji w instytucjach państwowych i samorządzie terytorialnym oraz nadużyć osób pełniących funkcje publiczne, a także działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa;
- czynności operacyjno-rozpoznawcze i analityczno-informacyjne w celu uzyskiwania i przetwarzania informacji istotnych dla zwalczania korupcji w instytucjach państwowych i samorządzie terytorialnym oraz działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa.

Bandar-Abbas Specjalna Strefa Ekonomiczna:
W oparciu o byłe dzielnice przemysłowe powstanie na terenie byłej stolicy, Bandar-Abbas Specjalna Strefa Ekonomiczna, w której to inwestorzy zagraniczni mogą oczekiwać obniżonego podatku od ich działalności oraz uproszczeń procedur urzędniczych w kwestiach inwestycji. Żeby zainwestować wystarczy być inwestorem z zagranicy oraz pokazać udokumentowaną kondycje finansową, która pozwoli na byt w działanie w Zekistanie oraz sfinansowanie inwestycji.

Podsumowanie:
12 mln na na doktrynę „Nacisk na żołnierza” - 30/70mln
Rata czerwcowa dla inwestorów kopalni żelaza - 5,415/27,075 mln
II transza dla Armor International, producenta TR-12 Hunter - 8 mln
Pożyczka dla Takistanu - 7 mln
Bandar-Abbas Specjalna Strefa Ekonomiczna - 0,5 mln (+ tereny pod inwestycje w Bandar-Abbas należące do państwa)
Zostaje: 0,5604

TURA MOŻLIWE, ŻE BĘDZIE KONTYNUOWANA

_________________
Dżalal ad-Din - Król Królestwa Zekistanu


Last edited by Ratesu on Sat Feb 24, 2018 9:32 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Feb 24, 2018 3:38 am 
Offline
Game Master
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm
Posts: 619
Image

República Democrática de Sahrani
Demokratyczna Republika Sahrani

Tura 6


Gracz: rince
Ideologia: Komunistyczna dyktatura wojskowa
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.

Revolucionista:
Quote:
Victor Tapia dołącza do Partii
Victor Tapia, działacz republikański z Południa, ogłosił swoje przystąpienie do Wielkiej Komunistycznej Partii Sahrani. Jak oznajmił, jako zwolennik republikańskiego systemu rządów i wielki przeciwnik monarchii chce wziąć udział we wprowadzaniu Republiki na Południu. Zaapelował też do wszystkich republikanów z Południa o podobny ruch, zwłaszcza w kontekście ogłoszonych przez prezydenta Richardeza w pierwszomajowym przemówieniu propozycji reform.

Nowa konstytucja!
To historyczna chwila! Zjazd Wielkiej Komunistycznej Partii Sahrani zarekomendował Parlamentowi przyjęcie nowej konstytucji, co zostało niezwłocznie zrobione na specjalnym, uroczystym posiedzeniu. Nowa konstytucja otwiera nowy rozdział w życiu politycznym naszego Narodu oraz drogę do połączenia się dwóch dotychczas rozdzielonych części naszego narodu.
Konstytucja przekształca Wielką Komunistyczną Partię Sahrani w Zjednoczony Ruch Socjalistyczny Sahrani, organizację zróżnicowaną i pluralistyczną, do której wstęp ma każdy gotów służyć Narodowi, a jedynymi warunkami są wierność Ojczyźnie i jej suwerenności oraz wierność Ludowi i sprawiedliwemu rozdziałowi owoców jego pracy.
Podstawową nowością jest utworzenie w ramach Ruchu oficjalnych stronnictw, skupiających ludzi o zbliżonych poglądach. Nie będą one oddzielnymi częściami Ruchu, lecz platformami łączącymi członków Ruchu działających w różnych miejscach, na różnych stanowiskach, lecz podzielających podobną wizję świata. Reprezentanci stronnictw będą zasiadali w nowo utworzonej izbie Parlamentu - Izbie Stronnictw, do której będą wybierani w wyborach proporcjonalnych.
Są jednak ludzie, często bardzo zasłużeni, którzy ponad spory ideologiczne wolą pracę na rzecz lokalnych społeczności lub całego państwa. Najbardziej zasłużeni z nich będą decyzją swoich wyborców zasiadać w drugiej izbie Parlamentu, Senacie, wybierani w jednomandatowych okręgach przez lokalne społeczności.
Nowa konstytucja, w przeciwieństwie do starej, nie narzuca konkretnego systemu gospodarczego, definiuje jednak DRS jako państwo sprawiedliwości społecznej, które aktywnie wspiera sprawiedliwy rozdział owoców pracy.
Szczegółową analizę zapisów konstytucji znajdą czytelnicy w dziale prawnym.

Stronnictwa w Zjednoczonym Ruchu Socjalistycznym ustanowione!
Po przeanalizowaniu napływających wniosków, zarząd ZRSS zadecydował o utworzeniu czterech stronnictw w ramach Ruchu:
- Stronnictwo Progresywne, którego przewodniczącym został lider południowych republikanów Victor Tapia, opowiadające się za postępem społecznym, działaniami na rzecz praw mniejszości oraz kobiet, regulowaną przez państwo gospodarką rynkową na wzór krajów skandynawskich
- Stronnictwo Tradycyjne, z niezłomną Seleną Machado na czele, podnoszące kwestie tożsamości narodowej, tradycyjnych wartości jak rodzina, honor, obowiązek wobec Ojczyzny, postulujące dobre relacje z Kościołem Katolickim jako ważnym elementem kultury Sahrani. Wspólnym mianownikiem narracji gospodarczej i międzynarodowej Stronnictwa Tradycyjnego jest jak najsilniejsze państwo.
- Stronnictwo Socjaldemokratyczne, któremu przewodniczy pracowity Marco Delgado, skupiające ludzi o klasycznym poglądzie na socjalizm, postulujące kompromis między tradycją a postępem, wolnym rynkiem a planowaniem oraz kierowanie się pragmatyzmem w jak najbardziej wydajnej pracy na rzecz Ludu.
- Stronnictwo Komunistyczne, postulujące docelowe zniesienie własności prywatnej i życie we wspólnotach, które dzięki oratorskim talentom swojego lidera, Abilio Arenasa, ewoluuje w stronę maksymalnego ograniczenia roli państwa i wytworzenia jak największej autonomii przyszłych komun.

Wszystkie stronnictwa powinny do początku lipca wybrać swoje rady programowe.

Zmiany w gospodarce
Parlament DRS, zgodnie z rekomendacją Ruchu, zadecydował o umożliwieniu działania prywatnym przedsiębiorstwom. Prowizoryczna ustawa reguluje cztery podstawowe formy prawne działania przedsiębiorstw, tj. działalność jednoosobową, spółkę cywilną, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółkę akcyjną. W celu zapobieżenia spekulacji wprowadzony został zakaz sprzedaży akcji spółki przed upływem 3 miesięcy od daty ich nabycia oraz zakaz tworzenia instrumentów pochodnych.
Szczegółowe przepisy dotyczące modelu gospodarczego, funkcjonowania poszczególnych sektorów gospodarki oraz szczegółowych praw i obowiązków przedsiębiorców ustali przyszły parlament.
Parlament dotychczasowy uchwalił też zmiany w ustawie regulującej ceny towarów, w praktyce znosząc regulację cen. Pozostawiono jednak rządowi możliwość ustalania cen maksymalnych w przypadku nadmiernych wzrostów cen.

Konferencja "Socjalizm w XXI wieku"
W pierwszym tygodniu lipca odbędzie się konferencja "Socjalizm w XXI wieku". Wezmą w niej udział filozofowie, politolodzy, teoretycy a przede wszystkim praktycy w osobach członków rad programowych stronnictw Zjednoczonego Ruchu Socjalistycznego Sahrani. W jej trakcie zostaną ustalone programy poszczególnych stronnictw, jak również ogólne ramy ideowe całego Ruchu, Poruszone zostaną kwestie takie jak tradycja i religia, feminizm i gender, suwerenność, otwartość, własność. Kwestia konfliktów indywidualizmu i kolektywizmu, rynku i planowania gospodarczego, postępu i tradycji. Omówione zostaną sposoby zaspokojenia potrzeb ludu i poglądy na to które z tych potrzeb są najpilniejsze.

Wybory już za miesiąc
Aby jak najszybciej wprowadzić postanowienia nowej Konstytucji w życie, już pod koniec lipca odbędą się wybory do nowego, dwuizbowego Parlamentu. Nasza Ojczyzna otwiera przed sobą nowy rozdział, i ważne jest żeby decyzje podejmowane były przez przedstawicieli Narodu wybranych według nowych zasad.

Takistan pomaga w odbudowie Centrum Technologicznego
Takistan przekazał władzom Republiki kwotę 12 milionów dolarów z przeznaczeniem na odbudowę i ponowne uruchomienie Centrum Technologicznego. W zamian zespół takistańskich naukowców będzie mógł korzystać z Centrum dla swoich badań, o ile nie będą one kolidowały z badaniami prowadzonymi przez Sahrani. Badania Takistańczyków będą dla DRS jawne.
/Rozliczenie, podsumowanie i jeszcze dokładniejsza analiza nowej konstytucji jutro

_________________
Gen. Miguel Richardez
Prezydent Demokratycznej Republiki Sahrani

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Feb 24, 2018 1:04 pm 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Mon Jul 28, 2014 8:32 pm
Posts: 19
KOION HELLENON - TURA 6
Gracz: Rokusha
Ideologia: Autorytaryzm
Przychód miesięczny: 123,581*90% + 8,05 mln =119,28
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 25%, wystarczający 30%, maksymalny 40%
Budżet: minus 30%soc i minus opłata za sprzęt + 2,86 za poprzednią turę = 78,46 mln
Przyrost naturalny: 15 ludzi
Stolica: Hellon


Wywiad z prezydentem Varberiosem w KEST.tv

Quote:
Pyta mnie Pan, czy afera uczelniana jest powodem do wstydu. To zabawne. Czemu MY mielibyśmy się wstydzić? Pieniądze były wypłacane należycie dla dużej liczby objętych programem uczelni wyższych.
Uniwersytetów, Politechnik, Akademii. Jedynym warunkiem uczestnictwa był OBOWIĄZEK szkolenia kolejnych pokoleń Koiończyków. Przeznaczenie funduszy jasno określał regulamin, w którym to władze uczelni miały duże pole do manewru. Jedne rozdysponowały środki na stypendia dla osiągających najlepsze wyniki w nauce, inne na granty naukowe. Widziałem przebudowane pomieszczenia z nowo zakupionymi maszynami. Wtryskarkami, prasami czy też klatkami doświadczalnymi w akademiach technicznych. Nie żałuję, że ten projekt powstał. Wbrew przeciwnie. Jestem z niego niezmiernie zadowolony.
Zawsze jednak pozostaje wąski margines ludzi nie zamierzających współpracować. Przewidywaliśmy, że prędzej czy później skłonna do wywrotowych działań opozycja ujawni się, nie będzie mogła znieść odniesionych przez nas sukcesów. Mieliśmy nadzieję, że opamiętają się i zrozumieją, że łamią prawo i słowo dane obywatelom. W imię kontynuowania istnienia propagandowej tuby chętnie wykorzystywanej przez wrogów narodu.
Mogę tu i teraz zapewnić wszystkich oglądających, że reakcja będzie błyskawiczna. Jeszcze dzisiaj wpłynie do sejmu projekt ustawy cofający subwencję dla wybranych partii opozycyjnych. Zamieszanym w wyłudzanie pieniędzy polityków natychmiast cofniemy immunitet, żeby mogli spojrzeć w oczy tych, których skrzywdzili. To samo tyczy się współdziałającej z nimi profesury. Nikt nie pozostanie bezkarny.
Prokuratura, owszem, wszczęła śledztwo, jednak nie oznacza to zaniechania wypłat. W dużej liczbie uczelni problem nie występował, pieniędzmi dysponowano sprawnie i bez zarzutu. Uważam, że takim przysługuje dodatkowa premia względem tych, którzy zawiedli. Te uczelnie, które zbrukały honor swój jak i narodu uzyskają mniejsze dofinansowanie do czasu wymiany wadliwych kadr i zgłoszenia projektu prognozowanych wydatków z przyznanej puli.

Tak czy inaczej, cierpliwości. Czas nie raz już pokazał, że potrafimy poradzić sobie z każdym problemem. Wstyd odczują tylko ci, którzy brali udział w tym haniebnym procederze. A Koion wyznaczy im karę.


Odnośnie umów z Czarnorusią

Quote:
Podczas telefonicznej rozmowy z Janem Prizakiem upewniłem się, że Czarnoruś zamierza dotrzymać złożonych obietnic. W ciągu kolejnego miesiąca ma do nas dotrzeć pierwsza rata zaciągniętych u nas długów. Dodatkowo już w tym tygodniu ma do nas przybyć delegacja handlowa mająca podpisać umowę na dostarczanie koksu, węgla i stali w zależności od potrzeb naszego rynku. Negocjowane są również ilości eksportowanego na północny wschód glinu z naszej kopalni w Salamos. Wierzę, że oba państwa skorzystają na wymianie surowcowej, a nasi przedstawiciele podpiszą najkorzystniejszą umowę.


Odnośnie zastanawiających przemian w Afrenii

Quote:
Osobiście patrzę na całą sytuacją z odrobiną nieufności, choć nie wykluczam współpracy. Jesteśmy otwarci na propozycje, widzimy potencjalny rynek zbytu i dodatkowe miejsce dla prężnie rozwijających się firm koiońskich. Mamy również nadzieję, że mniejszość koiońska w Afrenii będzie wciąż traktowana z należytym szacunkiem.


Wydatki na turę 6:
Dofinansowanie uczelni wyższych 5 mln
specjalizacje typu GÓRSKA dla kompanii. TURA 2/3
Spoiler: show
1. Kompania Zmechanizowana 10/100 mln
2. Kompania Zmechanizowana 10/100 mln
1. Kompania Zmotoryzowana 50/100 mln +35
2. Kompania Zmotoryzowana 50/100 mln +35

Zostaje mi 8,46 mln

Podsumowanie:

Ukończone Zielonomorskie Centrum Technologiczne na terenie Koionu Hellenonu
Przebudowa Rio Largo w Traconii z dofinansowaniem koiońskim
Ustanowienie ruchu bezcłowego na granicy z Traconią
Wykopaliska archeologiczne na terenie Traconii
Dofinansowanie uczelni wyższych łącznie 15 mln (plus miałem się przypomnieć za ostatnie podsumowanie)
Kopalnia glinu ukończona wraz z prognozowanym eksportem do Traconii i Czarnorusi.
Przypominam się również za to, że wraz z upadkiem KPS:
- Giełda Koiońska jest nadal jedyną w regionie
- Firmy i kapitał powinny uciekać do mnie ( :v )

_________________
Premier Koion Hellenon - Athanásios Papadópoulos
kontakt: emilianideas@gmail.com


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Feb 24, 2018 1:58 pm 
Online
Gracz
User avatar

Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm
Posts: 175
Image
Republika Czarnorusi - Tura 6
Głowa Państwa: Prezydent Jan Prizak
Budżet: (53,704+26,723 +17,5[Przedsiębiorstwa]) = 97,927 – 29,3781(socjal)– 18,646(utrzymanie armii)=49.9029(SEP Bazowy)
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30% maksymalny 40%
Budżet na turę 4: 49.902 + 7+0,6+15,4(Zagoria)+13.455 (Zagoria Przeds.)= 86.357 mln[/b]
Zasoby Ludzkie: policzę w przyszyłm tygodniu proszę nie bić
Stolica: Novigrad
--------------------------------------------------------------------
Ofensywa dyplomatyczna – Czarnoruska racja stanu drogą pokoju dla regionu?
Quote:
Cieszy poparcie dla sprawy zjednoczenia które odbieramy od naszych przyjaciół z Koionu Hellenonu i Trakonii. Jednak Czarnoruska racja stanu nie była szanowana przez innych, co więcej niektórzy grozili, że przeszkodzą w jej realizacji. Afreńczycy szybko zrozumieli swój błąd, a oficjalne przeprosiny połączone z wizytą prezydenta i całej delegacji afreńskiej wyraźnie ukazują chęć naprawy naszych relacji przez stronę afreńską. Czas jednak pokaże czy Afrenowie faktycznie zrozumieli swój błąd, niewątpliwie prezydent podzieli się ustaleniami jakie będą miały miejsce podczas planowanego spotkania.
Inną sprawą jest nasz dużo bardziej kłopotliwy sąsiad – Takistan. Który miał być gwarantem niepodległości Zagorii, jak się z owych gwarancji wywiązał widzimy sami. To jednak przeszłość, dziś nasza armia jest silniejsza niż kiedykolwiek, a układ sił w regionie znacząco zmienił się na naszą korzyść. Dlatego też w trosce o pokój w regionie, mając świadomość iż potencjalna wojna ogarnęła by swoim zasięgiem całe Międzymorze postanowiliśmy przystąpić do rozmów z rządem w Zagrabadzie na ten temat wypowiedział się dziś rano sam Prezydent (…) naturalną jest obawa Takistanu, nasz konflikt jakkolwiek by nie wyglądał pociągnąłby za sobą gigantyczne straty, straty na które nie możemy sobie pozwolić. Wbrew opinii wielu, nie jesteśmy mordercami, a co więcej nie jesteśmy agresorami. Dlatego też chęć rozmów Zagrabadu cieszy nas, kolejny kraj dostrzegł i mam nadzieję zrozumiał nasze rację. Zobaczymy jaki obraz współpracy uda się nam wypracować. To dopiero początek rozmów, które choć jeszcze się nie rozpoczęły już budzą tak wiele emocji, czas pokaże co z nich wyniknie.


Kościół i państwo – nowy sojusz, czy odnowienie odwiecznego porządku rzeczy
Oświadczenie patriarchy Aleksandra III międzymorskiego patriarchy cerkwi prawosławnej
Quote:
Oddajcie Bogu co boskie, a cesarzowi co cesarskie – tak powiedział nasz Pan Jezus Chrystus dwa tysiące lat temu. Słowo naszego zbawiciela winny być przykładem dla władców, i nie niewątpliwie tymi słowami kierują się nowe władze Zagorii. Lata siermiężnego komunizmu pozbawiły zagoryjską cerkiew ziem i możliwości szerzenia wiary. Jednak wraz z upadkiem reżimu, rola kościoła jako jednego z stabilizatorów sytuacji musi zostać dostrzeżona, dlatego też zagrabione przez ChDKZ ziemię kościelne powrócą do prawowitych właścicieli, a Czarnoruskie firmy pomogą w ich rewitalizacji.
Co więcej w ramach wynagrodzenia za trud ciągłej walki z opresyjną juntą, bycie schronieniem dla opozycji oraz bycie opoką dla Czarnorusinów. Naszym braciom przekazana zostanie część byłych ośrodków partyjnych na terenie obu prowincji Zagoryjskich, w części z nich zostaną urządzone szpitale, szkoły oraz róznoraki przybytki pożytku publicznego. Radujmy się, albowiem nasz Pan odebrał władzę niegodziwym, strącając ich z piedestału. Niech jednak pycha idąca niczym cień za władzą nie przysłoni oczu obecnej władzy, niech wszyscy pamiętaj o tym kto jest władcą nieba i ziemi.


Specjalna strefa ekonomiczna – Zagoria oknem na świat?
Quote:
Stagnacja spowodowana socjalizmem skutecznie rzuciłem Zagorię na skraj ekonomicznej przepaści, dziś jednak wraz z zjednoczeniem wrócił doń system kapitalistyczny. W ramach pilotażowego programu reform w Zagorii ustanowiona zostałą decyzją Rady Ministrów wydzielona Specjalna Strefa Ekonomiczna. Przedsiębiorstwa działające w ramach SSE będą mogły liczyć na szereg ulg.

W projekcie ustawy czytamy między innymi o:
- szeroko pojmowane ulgi podatkowe, w tym obnizka PITu oraz CITu.
- zwolnienie z podatku od nieruchomości, szeroko pojmowanych dotacji z powiatowych urzędów pracy oraz wsparcia z środków centralnych
- wsparcie administracyjne ze strony spółki zarządzającej SSE w kwestiach prawnych i organizacyjnych

Jeżeli chodzi o wymagania to nie wydają się one zbyt duże jest to: jest to przede wszystkim obowiązek utrzymania działającego przedsiębiorstwa przez rok, nie w stanie wegetatywnym. Wypowiedź Ministra Gospodarki Jana Zilki jasno wskazuje na cel kreacji SSE: (…) naszym
celem jest przyspieszenie rozwoju regionów poprzez m.in. przyciąganie nowych inwestycji, rozwój eksportu i tworzenie nowych miejsc pracy. Zagoria zbyt długo musiała borykać się z problemami wynikającymi z ustroju socjalistycznego, stąd też decyzja o powołaniu SSEOdbudowa Zagorii – wydatek czy szansa?
Quote:
Zniszczenia poczynione wojną są duże, praktycznie trzy miasta zostały obrócone w perzynę. Taki stan rzeczy jednak nie utrzyma się długo, w tym miesiącu rusza program odbudowy. Do Zagorii ruszają Czarnoruskie firmy budowlane, który na zlecenie rządu rozpoczną żmudny proces usuwanie zniszczeń. Firmy biorące udział w programie odbudowy, mogą dodatkowo liczyć na ulgi podatkowe, z racji na udział w samym programie odbudowy.

Odbudowa to również przemiana, dlatego też z rożnego rodzaju gmachów partyjnych oraz wielu innych nie użytecznych już budynków pozyskana zostanie cegła która posłuży do odbudowy zniszczonych miast, wymazując kolejny ślad zbrodniczej działalności ChDKZ


Wieści z sił zbrojnych – modernizacja i zakup nowego sprzętu
Quote:
Ostatni konflikt jakkolwiek krótki dał nam wiele lekcji, jedną z nich było zauważenie niewystarczającej siły ognia, oraz słabość pancerza pojazdów wojsk zmotoryzowanych typu BTR-80, zniszczeniu uległy aż cztery takie pojazdy, na całe szczęście za każdym razem udało się wyciągnąć z objęć płomienie przebywającą w pojeździe załogę oraz desant. Współczesne wojna rzadko kiedy przybiera formę wojny na wyniszczenie, dlatego też w trosce o życie oraz bezpieczeństwo naszych żołnierzy zdecydowaliśmy zmodernizować pojazdy tego typ pozostające na naszym wyposażeniu do standardu jakiego świat jeszcze nie widział. BTR-88 „Kozak” to symbioza pomiędzy mobilnością, a bezpieczeństwem i siła ognia. Nasz najnowszy projekt modernizacyjny już w tym miesiącu zostanie wdrożony do pierwszych jednostek. W krótkim czasie modernizacji podlegnie również sprzęt rezerwowy. Na horyzoncie majaczy również drugi projekt, BMP – 2 „Bies”, również autorska modernizacja konia pociągowego naszej armii. Świetne osiągi którymi cały czas cieszy się ten wóz to jednak za mało jak na standardy naszej armii, planowana modernizacja ruszy jednakże za kilka miesięcy. Nasze źródła donoszą, że ten kontrakt modernizacyjny będzie jeszcze większy od poprzedzającego go kontraktu modernizacji BTRów. Czas jednak jaką rolę spełni on w całościowym projekcie unowocześnienia naszej armii.
Nie wszystko jednak można zmodernizować do interesujących nas zadań. Dlatego została podjęta decyzja o zakupie nowego wozu bojowego piechoty. Spłatę kontraktu podejmujemy już od tego miesiąca, jednak jak zapewniają ekonomiści nie wpłynie to znacząco na kondycje finansową naszego kraju obciążonego już w tej chwili odbudową Zagorii z racji na długość samego kontraktu. Wybór padł na sprawdzony w bojach i zapewniający najwyższe bezpieczeństwo załogi pojazdy M2A1 Bradley produkowany przez naszych sojuszników z USA. Dostawy tego sprzętu mają rozpocząć się już w najbliższym czasie.


Handel i eksport – szansa na przyśpieszony rozwój?
Quote:
Od lat nasza gospodarka nie jest w stanie osiągnąć sensownych zysków z eksportu. Powodów było wiele, od plutokratycznych rządów naszych poprzedników, po źle zarządzone spółki, a na to wszystko kładło się widmo stałego zagrożenie ze strony Zagorii. Dziś jednak to przeszłość, Czarnoruś na powrót zjednoczona to Czarnoruś silna gospodarczo i ekonomicznie, to Czarnoruś gotowa eksportować nasze rodzime produkty na rynki całego Międzymorza. Zanim to jednak nastąpi musimy poszukać potencjalnych rynków zbytu, dlatego też kilka dni temu do Hellonu i Arulco udały się misje handlowe które mają zbadać potrzeby rynku potencjalnych odbiorców. Liczymy na owocne rezultaty zwłaszcza, że oba wymienione kraje zapowiedziały pełną współpracę z naszymi przedstawicielami. Nie zamykamy się jednak tylko na na Hellon i Arulco, inni którym na sercu również leży dynamicznym rozwój oraz chęć zysków również są zaproszeni do współpracy. Pokora jaką wyraziły władze Afrenii w związku z ostatnią wypowiedzią dają podstawy sądzić, że i ten naród gotów jest uznać nasze święte prawo do jedności, a co za tym idzie My jesteśmy gotowi spojrzeć łaskawszym okiem na jego przedstawiciel. Raduje nas fakt zapowiedzianej wizyty delegacji afreńskiej, to kolejne potencjalne miejsce zbytu dla naszych towarów, czas pokaże czy zapowiadającą się współpraca przebiegnie po naszej myśli. Abstrahując od spraw handlu pragnąłbym zaznaczyć jako przedstawiciel rządu, iż jest to pierwszy kraj który zrozumiał swój błąd w stosunkach z Zagorią.


Legislacyjna ofensywa – normalność wkracza do Zagorii
Quote:
Reformy gospodarcze w Zagorii to niewątpliwie olbrzymie wyzwanie przed jakim stoi nasz rząd. W kraju cały czas trwają obrady w stosownych komisjach, mówi się o szeregu ustaw będących wyrazem całego planu reform. Aktualnie przegłosowano została w parlamencie Czarnoruskim „Ustawa o reformie prowincji Zagoryjskich”, jednak jak zaznacza rząd jest to rozwiązanie tymczasowe, prowizoryczne. Najważniejszy jest jednak artykuł pierwszy tejże ustawy, który zwraca Zagoryjczykom to co najcenniejsze – wolność.

art.1 Wprowadzona zostaje swoboda działalności gospodarczej działającej na zasadach wolnorynkowych na zasadach określonych w prawodawstwie Republiki Czarnorusi. *wprowadzam przepisy odnośnie tego wzorowane na polskim KC, nie mam czasu tego rozpisać, może uda się jutro.


--------------------------------------------------------------------
Wydatki:
--------------------------------------------------------------------
Wojskowe [44mln]
10 mln – Oficerowie polityczni 10/50 [10mln]
5 mln- REKRUTACJA OKOLICZNEJ LUDNOŚCI 5/50 [5mln]
15 mln – Zakup M2A1 Braldey 10/105 [15mln]
14 mln – Modernizacja BTR 80 to stanardu BTR 80 „Kozak” - 14 sztuk [14mln]
Cywilne [26mln]
10 mln – Stary Sobor
10mln – Novy Sobor
6mln – Zielenogorsk
Długi [11mln]
11mln – Dla Koionu
RAZEM 81 mln
--------------------------------------------------------------------
Pozostało: 1.357 mln USD
--------------------------------------------------------------------

_________________
Jan Prizak - Prezydent Republiki Czarnorusi


Last edited by Edek on Sun Feb 25, 2018 8:36 pm, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Feb 24, 2018 3:41 pm 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm
Posts: 375
Islamska Republika Takistanu

Uzupełnienie tury 6:Wiadomości „Głos Takistanu”Krok od zagłady

Dwie armie zebrane przy granicy, żołnierze czekający tylko na rozkaz by ruszyć do krwawego starcia, dwa kraje dysponujące śmiertelnym arsenałem zdolnym w ciągu pierwszych minut konfliktu doprowadzić do setek, a nawet tysięcy ofiar po obu stronach, i dwie głowy państw, stojące przed ważną decyzją, decyzją od której zależy życie lub śmierć tysięcy ludzi, pokój lub chaos w którym pogrąży się cały region. Brzmi jak fabuła filmu, jednak to jest rzeczywistość, napięcie na linii Zagrabad-Novigrad osiągnęło punkt krytyczny. Takistan i Czarnoruś, jeszcze kilkanaście miesięcy temu, dwa kraje żyjące w spokoju i prowadzące współpracę handlową, dzisiaj dwa narody gotowe spalić cały obszar Zielonomorski, walcząc o swoje interesy. Jednak nie wszystko jest przesądzone, bowiem Izmahir Aziz podczas długiej rozmowy telefonicznej z Janem Prizakiem, rzucił karty na stół, sprawa została postawiona jasno, zagłada, bo tak trzeba by było nazwać ten konflikt, przy którym wojna na Sahranii to bójka w piaskownicy, czy opanowanie i podjęcie rozmów w celu uspokojenia sytuacji i odzyskania korzyści z życia w spokoju. Jak wszystko wskazuje, konflikt z Czarnnorusią może zostać zakończony jeszcze zanim poleje się krew. Obie strony wykazały chęć nawiązania porozumienia i załagodzenia sytuacji. Takistan wysunął swoje warunki a strona Czarnoruska swoje, jak wiadomo, większość z tych punktów została już zaakceptowana przez obie strony, jednak trwają jeszcze negocjacje przy innych istotnych sprawach. Oficjalne podpisanie traktatu pokojowego ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu. Czekamy na oficjalne wystąpienie naszego przywódcy, i poinformowaniu o szczegółach spotkania przywódców Takistanu i Czarnorusi oraz warunkach traktatu.Tura będzie kontynuowana na 100%

_________________
Izmahir Aziz - Przywódca Islamskiej Republiki Takistanu


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Feb 24, 2018 4:29 pm 
Offline
Game Master
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm
Posts: 619
Image

República Democrática de Sahrani
Demokratyczna Republika Sahrani

Tura 6


Gracz: rince
Ideologia: Komunistyczna dyktatura wojskowa
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.

Bandera Roja:
Quote:
wystąpienie Prezydenta Miguela Richardeza
Obywatele, i przede wszystkim Obywatelki. Dzisiaj przyszło mi stanąć przed wami w sprawie osobistej.
Niektórzy z Was wiedzą zapewne o czarnoruskich oskarżeniach towarzysza Nikity Łopotewa o dokonany kilkadziesiąt lat temu na alkoholowej imprezie w Moskwie gwałt. Ze wstydem muszę przyznać się Wam, że byłem na tej imprezie, a z jeszcze większym, że niewiele z niej pamiętam. Było to podczas moich studiów, międzynarodowe towarzystwo, Rosjanie, Czarnorusini, Włosi, Sahrańczycy, każdy chciał obronić honor swojego narodu poprzez pokazanie jak mocną ma głowę. Niestety w tym starciu przegrałem, narody słowiańskie zasłużyły na swoją reputację na tym polu. Moje wspomnienia urywają się w pewnym momencie i o tym że mogło zajść coś, co zdarzyć się nie powinno, dowiedziałem się później. Ale nie zamierzam zasłaniać się niepamięcią, jestem mężczyzną, człowiekiem dojrzałym, który potrafi stanąć oko w oko ze swoimi błędami. Z akt przechowywanych w rosyjskiej prokuraturze wynika, że dałem się ponieść i przytrzymywałem tę biedną dziewczynę w czasie, kiedy była gwałcona.
Śledztwo, które Sahrańska prokuratura podjęła na skutek pozyskania tych informacji, jest już umorzone, gdyż przestępstwo które popełniłem przedawniło się już długi czas temu. Uważam jednak że za błędy młodości każdy powinien się rozliczyć w zgodzie ze swoim sumieniem, a moje nakazuje mi przekazać 80 000 dolarów z mojego prywatnego majątku na rzecz Fundacji Wsparcia Ofiar Gwałtu. Mam nadzieję że w ten sposób uda mi się pomóc większej liczbie kobiet będących w sytuacji, w jakiej przy moim współudziale została postawiona ta nieszczęsna dziewczyna.
Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy. Według mojej wiedzy, władze Czarnorusi dowiedziały się już o szczegółach tej feralnej imprezy. A ja nie pozwolę sobie na bycie obiektem jakiegokolwiek szantażu. Nie było jeszcze kontaktu w tej sprawie, jednak ryzyko dla bezpieczeństwa państwa było zbyt duże, i moim osobistym obowiązkiem jest je zlikwidować.
Dziękuję za wysłuchanie moich słów.


Revolucionista:
Quote:
Kursy zawodowe
W związku z sytuacją na rynku pracy, rząd Republiki zadecydował o rozpoczęciu programu kursów zawodowych, mających na celu wyszkolenie wykwalifikowanych robotników do pracy w zakładach przemysłowych.


Dochody: SEP Płn. 42,830 + SEP Płd. 39,028 = 81,858 mln + przedsiębiorstwa 21,4 = 103,258 mln
+ z poprzedniej tury 2,808 mln
+ z nacjonalizacji 9 mln
Razem: 115,066 mln
- socjal 35,11 mln (34%)
- utrzymanie armii 9,6 mln
- kontynuacja budowy mieszkań 0 mln
- kontynuacja napraw infrastruktury 0 mln
- bailout dla SPW 0 (6/40) mln
- doktryna "Lokalne Magazyny" 10 (25/90) mln
- odbudowa Paraiso 10 mln (20/43 mln)
- kampania promująca turystykę 5 mln
- kursy zawodowe 5 mln
- naprawa CT 10 mln + 12 mln od Takistanu (22/35 mln)
- naprawa BMP 0 (4,35 mln)
- naprawa czołgów 0 (84 mln)
- naprawa MiGów 5 mln (5/54,4 mln)
- naprawa Su 10,75mln (15,75/15,75 mln)
- reforma sądów 3 mln (całość)
- kontrakt z Rosją 5 mln (10/379,2 mln)
- kontrakt z Chinami 5 mln (10/123,90 mln)

Zostaje 1,606 mlnLudzie: 28 + 18 z armii KPS + 12 wyleczonych lekko rannych + 2 z zeszłej tury = 60 ludzi.

Straty kompanii "Libertad" to 43 ludzi + 18 z załóg. Razem 61. Uzupełniam 60, jeden zostaje na przyszłą turę.

Zostaje 0 ludzi.

_________________
Gen. Miguel Richardez
Prezydent Demokratycznej Republiki Sahrani

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Feb 24, 2018 5:34 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm
Posts: 784
AFRENIA:
- To interesująca zmiana wątku w sprawie Czarnorusi :D
- Zobaczymy co powiedzą Czarnorusini, jednakże póki co ludzie są nastawieni raczej pozytywnie do wizji zbliżenia z nimi
- Kampania "Dzieci przyszłością Afrenii" nie osiąga żadnych społeczny rezultatów

TAKISTAN:
- Powstanie koncepcji ZSPI jest ostatecznie dobrze odebrane w twoim kraju. Choć do Zekistanu nikt miłością do ciebie nie pała, to ludzie dostrzegają, że jest to dobry krok w stronę zapewnienia sobie jakiejś sensownej pozycji w regionie. W efekcie poparcie wzrasta o +0,1. Czekamy na wyniki rozmów z Czarnorusią

ZEKISTAN:
- Zobaczymy jak wyjdzie twoim inspektorom walka z korupcją. Przypomnij o tym przy podsumowaniu w turze 9
- Dobrze jest jednak napisać z twojej perspektywy o układach z Takistanem, choć Takistan już się w sprawie wypowiadał
- Reakcja twoich obywateli nie jest znów taka dobra na ten sojusz. Ty tracisz -0,1 poparcia, zwłaszcza po nagłym zwrocie z obiecującą dla twoich obywateli współpracą z USA

DRS:
- Zgodnie z przypuszczeniami analityków, dla południowców ich sytuacja jest tak nowa, że ich opinie jeszcze nie mają takiego znaczenia. Za to ludzie z północy popadają w niemały popłoch w związku z uwolnieniem cen oraz możliwości zakładania spółek. Poparcie dla Richardeza spada o -0,2, a duma o -0,1
- Konstytucja zostaje za to przyjęta pozytywnie, ludzie czekają na możliwość wyboru swoich delegatów
- Toś dojebał. No to ładnie takie oświadczonko na pół kraju. Richardez gwałciciel. Odbiór jest mieszany. Z jednej strony ludzie nawet się nie wkurwili, bo Richardez-zwycięzca, z drugiej dosłownie kilka chwil później poszczególne stronnictwa, głównie postępowców i częściowo twoje własne, zaczyna cię krytykować za twoją przeszłość. Wybrałeś doskonały moment przed wyborami :D Poparcie na razie spada, ale o dziwo tylko o -0,1

KOION:
- No to chyba powoli czas na rozprawę z opozycją :3
- Zaczyna się. Ludzie potraktowali natychmiastowe zniesienie immunitetu jako wolną rękę. Podczas gdy przedstawiciele Partii Nowogecji sobie obradują, jej zwolennicy wychodzą na ulice. Zaczynają się czystki. W przeciągu pierwszych kilkunastu godzin po wywiadzie z Varberiosem zwolennicy PSN(g) zabijają sześciu polityków opozycyjnych, zwykle wywlekając ich z domów albo biur i podpalając benzyną. Ruchy studenckie atakują profesorów odpowiedzialnych za cały incydent, a dwóch z nich zostaje powieszonych na firanach po zewnętrznych stronach budynków. W zamieszkach zabitych zostaje jeszcze dodatkowo 9 osób będących zwolennikami opozycji, a ok. 30 zostaje rannych. Ci, którzy się wyratowali, spierdalają w trybie szybkim albo do Afrenii, albo do Traconii
- Wydarzenia te dają ci +0,1 poparcia i +0,1 dumy. Motyw będzie kontynuowany w dalszych turach

CZARNORUŚ:
- Whoa. Czarnoruś zaczyna w końcu mówić z racjonalnej pozycji siły. Na wieść o rozmowach z Takistanem w takich, a nie innych warunkach, zarówno poparcie, jak i duma rosną o +0,1
- Taka zmiana frontu przez cerkiew nie podoba się wybitnie Zagoryjczykom, twoim za to znacznie bardziej. W związku z wyważeniem nie ma jednak zmian w poparciu
- Przyjmuje się za to dobrze SSE w Zagorii oraz reforma gospodarcza, zresztą większość uważa, że jest ona potrzebna, a Zagoryjczycy czują się specjalnie traktowani. Tu poparcie wzrasta o +0,1

_________________
MISTRZ GRY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Feb 24, 2018 6:37 pm 
Offline

Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm
Posts: 497
Estado Traconia - TURA 6
Ideologia: Prawica, autorytaryzm, nacjonalizm, junta wojskowa, dyktatura.
Przychód miesięczny: 48,953

Budżet:
48,953 - 20% (socjal) = 39,16 + 0,209 = 39,369 -15 = 24,369 - 4 = 20,369 -15 = 5,369 - 4 =
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 15%, wystarczający 20%, maksymalny 30%.

Nacional News prezentuje!

Prawda zwyciężyła! To koniec komunistycznej rebelii w Czarnorusi.
Quote:
Doskonałe wiadomości z Republiki Czarnorusi! Pod koniec poprzedniego miesiąca Czarnorusini pokazali gdzie jest miejsce komunistów, dokonując ostatecznej rekonkwisty terenów które bezkarnie próbowano Czarnorusinom wyrwać. Prezydent Westland wysłał osobiście gratulacje za ukończenie tego jakże heroicznego wyzwania, jakim była wojna przeciw Zagorii. Zbuntowany region musiał się ukorzyć przed liderem Czarnorusi, prezydentem Janem Prizrakiem, a były komunistyczny kacyk musiał uciekać w popłochu przed siłami Wojsk Obronnych Czarnorusi, tam zapewne opływa w pieniądzach, które ukradł swoim współrodakom i śmieje się w twarz głupcom,
którzy uwierzyli w sen o sukcesie komuny. Daje to jasny sygnał na całym świecie, są narody które będą walczyć z obłudą i uciskiem systemu komunistycznego za wszelką cenę! Tymczasem zniszczenia wojenne, których dokonały zdradzieckie planowanie czerwonej zarazy z Zagorii już teraz są jakże widoczne gołym okiem, bardzo przypominają te, które u nas w Traconii były widoczne jeszcze kilka lat temu, gdy to siły LAOT wraz z KRWN'em napadły na nasz piękny kraj i postanowiły go zmienić w komunistyczne piekło. Miejmy zatem nadzieję, że Czarnorusini z Południowej Zagorii już nigdy nie zapomną lekcji o tym, co prezentuje sobą komunizm.


Finansowanie projektu "Serce Traconii"* dobiega końca.
Quote:
Wspaniałe wieści dochodzą do nas z Ministerstwa Finansów, skąd otrzymaliśmy informację że finansowanie projektu znanego wcześniej jako "Kanał Tracoński" zostało zakończone. Teraz tylko siłą mięśni i maszyn musimy dokończyć projekt, które według nowego dekretu prezydenta Westlanda, zmienia jego nazwę końcową na "Serce Traconii". Uznano bowiem, że w ten sposób uhonoruje się,
tak ważną dla każdego Tracończyka inwestycję, która już za 3 miesiące zostanie ukończona! Jest to zdecydowanie powód do dumy,
w końcu stawiamy kroki na ścieżce rozwoju gospodarczego, który wkrótce zagwarantuje wszystkim ciężko pracującym mieszkańcom Traconii świetlaną przyszłość!

Spoiler: show
190/190 finansowanie zakończone 4/6 do końca budowy


Sojusz obronny z Republiką Afrenii.
Quote:
Ten miesiąc zaowocował kolejnym paktem który sprawi, że Republika Traconii będzie mogła spać ze spokojem, otoczona sojusznikami. Co więcej, podpisany został pakt o nieagresji, dodatkowy punkt który co oczywiste, poprawi relacje obu naszych narodów.


Technik:
15 milionów na poziom 2 zabezpieczenia medycznego.
4 miliony projekt X.
4 miliony Spółka Strategicznych Innowacji.

Działania ekonomiczne tura 4-6 za moment wrzucę w oddzielnym post'cie.

_________________
Image
Image

Gadu-gadu: 44945409


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Feb 24, 2018 9:49 pm 
Offline

Joined: Sat Oct 13, 2012 5:01 pm
Posts: 497
Podsumowanie gospodarcze tur 4-6:
Obniżenie podatków dla przedsiębiorców.
Spoiler: show
Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że od tego miesiąca tj. maja do końca roki, zostają obniżone podatki dla firm o 50%, owa obniżka ma na celu ułatwienie życie obecnym firmom, jak i ma na celu też skłonienie inwestorów do zakładania nowych firm, które zapewnią pracę obywatelom całej Traconii.

Zakończenie finansowania i 1/2 realizacji projektu "Serce Traconii" (to spory projekt, w który było zatrudnionych dużo firm budowlanych i imho w ciągu 3 miesięcy dałem na niego 190 milionów dolarów).
Zakończenie budowy kopalni węgla (tańszy węgiel dla ludności jak i gospodarki powinien coś dać).
Zniesienie cła wzajemnie z Koion Helennon.
Socjal cały czas 20%.
Mobilizacja wojska Traconii pewnie też na gospodarce się w jakiś sposób odbije.

_________________
Image
Image

Gadu-gadu: 44945409


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sat Feb 24, 2018 10:21 pm 
Offline
Gracz

Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm
Posts: 17
ZEKISTAN - TURA 6 Kontynuacja

List otwarty Króla do Zeków
Szanowni Obywatele, doszło do zerwania naszego sojuszu z USA. Amerykanie chcieli wpływać na naszą politykę zagraniczną, jednak z kim mogliśmy stworzyć sojusz tutaj? Z państwem, który chciał ukraść nasze surowce naturalne, bądź z państwem, który nie potrafił nawet odpowiedzieć na pytania, czy jeśli zostaniemy zaatakowani to nam pomogą, ale nie przeszkadzało później prezydentowi tego kraju, który mówił, żebyśmy zawarli sojusz, bo jesteśmy przyjacielami, twierdzić, że ,,elity" Zekistanu ogrywają was, a sam próbował te ,,elity" ograć. Tacy sojusznicy pewnie by odpowiadali USA. ale czy dałoby nam to spokój, czy bylibyśmy bezpieczni? Nie, zostalibyśmy otoczenii przez wrogów.
Popatrzmy na Karzegistan, dzięki swoim sojuszniką jest otoczony przez wrogów. Byliśmy gotowi zapewnić UK i USA ochronę ich sojusznika, jeśli nie zerwią z nami sojuszu, ale dla nich jest ważniejszy wizerunek. Zekowie w Karzegistanie, dzięki przyzwoleniu na niebezpieczny proceder, który pokazał, że jeśli nie uznajemy jakiegos państwa to można ich podbić, są zagrożeni, dlatego jeżeli ktoś zacznie zabijać Zeków nie ważne czy to karzegistański Zek, takistański Zek, będzie musiał przygotować się na wojnę z Zekistanem.
Drodzy Zekowie, dążenie do wojny nie jest moim celem, chcę tylko dbać o nasze bezpieczeństwo. Musimy odpocząć od wojny, to jest cel do którego warto dążyć. Dlatego zawieramy takie sojusze, które dadzą nam realną pomoc i kończymy współpracę, które na pierwszy rzut oka były obiecujące, ale bylibyśmy skazani na siebie. Chcę tylko żebyśmy mogli żyć w kraju, w którym gospodarka prężnie się rozwija oraz daje szansę dla was na lepsze życie. Wojna nam w tym nie pomoże.

ZSPI zaakceptowane przez parlament
Parlament przez aklamację przyjął uchwałę o poparciu utworzenia Zielomorskiego Sojuszu Państw Islamskich. Król Dżalal ad-Din podczas wystąpienia w parlamencie zaznaczył, że ostatnie działania w regionie zmusiły Zekistan do podjęcia tak ważnej decyzji i narażenie się dawnym sojuszniką. Zaznaczał też, że ZSPI jest wielką gospodarczą szansą.

Umowa handlowa z DRS
Król Dżalal ad-Din złożył podpis pod umową handlową z DRS. Na jej mocy do Zekistanu trafią podzespoły i produkty elektroniczne, maszyny przemysłowe oraz wyroby mechaniki precyzyjnej. Umowa ma możliwość rozszerzenia.

_________________
Dżalal ad-Din - Król Królestwa Zekistanu


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry
PostPosted: Sun Feb 25, 2018 3:24 am 
Offline
Game Master
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm
Posts: 619
Image

República Democrática de Sahrani
Demokratyczna Republika Sahrani

Tura 6


Gracz: rince
Ideologia: Komunistyczna dyktatura wojskowa
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.

Revolucionista:
Quote:
Nowe umowy handlowe
Szukając nowych rynków zbytu dla naszych zaawansowanych produktów, a także chcąc skompensować przedsiębiorstwom utratę rynku zagoryjskiego, rząd Republiki podpisał nowe umowy handlowe:
Zekistan zakupi podzespoły i urządzenia elektroniczne, maszyny przemysłowe oraz wyroby obróbki precyzyjnej.
Afrenia z kolei zakupi części elektroniczne oraz paliwa z naszej rafinerii, jednocześnie sprzedając nam małe AGD ze swoich zakładów 4Home, które staną się jednym z odbiorców sahrańskich podzespołów elektronicznych. Toczą się dalsze rozmowy w temacie rozszerzenia umów o nowe kategorie towarów.

Wymiana militarna z Takistanem
Zgodnie z umową międzypaństwową z Takistanem, kraj ten przekaże nam korwetę klasy Nanuczka oraz dodatkowe 4 miliony dolarów na odbudowę Centrum Technologicznego w zamian za 5 wyrzutni rakietowych typu Uragan oraz 3 działa i 15 moździerzy zdobytych w czasie wojny o zjednoczenie. Wymiana jest bardzo równa pod względem wartości rynkowej sprzętu, jednak Takistan o wiele bardziej potrzebuje środków walki na lądzie niż okrętów, Sahrani zaś odwrotnie, jest więc to wymiana ze wszech miar opłacalna dla naszych krajów.

Rządowy projekt ustawy o Konsorcjum Przemysłu Stoczniowego
Rząd Republiki opublikował projekt ustawy o Konsorcjum przemysłu Stoczniowego. Jak wiadomo, przemysł stoczniowy to podstawowa gałąź przemysłu wytwórczego na Południu, gałąź strategiczna. Uwzględniając interes państwa Rząd proponuje, aby ze wszystkich stoczni na Sahrani, w tym północnej Republican Shipyard, utworzyć konsorcjum. Nie zmieniając struktury właścicielskiej poszczególnych firm, będzie ono miało za zadanie za pomocą konwergencji ułatwić dalszy rozwój branży. Konsorcjum występowałoby za granicą jako jeden podmiot, mający większą siłę przebicia, rozdzielałoby zamówienia zagraniczne zgodnie ze specjalizacją stoczni i kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju, prowadziłoby wspólne programy rozwojowe i inwestycyjne. Projekt przewiduje że dyrektor Konsorcjum oraz wicedyrektor ds. produkcji byliby przedstawicielami Republican Shipyard, natomiast wicedyrektorzy ds. sprzedaży i ds. rozwoju - przedstawicielami stoczni z Południa.
Według intencji Rządu, projekt ten ma przedstawiać model współpracy państwa z firmami prywatnymi w strategicznych branżach gospodarki. O ostatecznym kształcie ustawy zadecyduje nowy Parlament.


Dochody: SEP Płn. 42,830 + SEP Płd. 39,028 = 81,858 mln + przedsiębiorstwa 21,4 = 103,258 mln
+ z poprzedniej tury 2,808 mln
+ z nacjonalizacji 9 mln
Razem: 115,066 mln
- socjal 35,11 mln (34%)
- utrzymanie armii 9,6 mln
- kontynuacja budowy mieszkań 0 mln
- kontynuacja napraw infrastruktury 0 mln
- bailout dla SPW 0 (6/40) mln
- doktryna "Lokalne Magazyny" 10 (25/90) mln
- odbudowa Paraiso 10 mln (20/43 mln)
- kampania promująca turystykę 5 mln
- kursy zawodowe 5 mln
- naprawa CT 10 mln + 16 mln od Takistanu (26/35 mln)
- naprawa BMP 0 (4,35 mln)
- naprawa czołgów 0 (84 mln)
- naprawa MiGów 5 mln (5/54,4 mln)
- naprawa Su 10,75mln (15,75/15,75 mln)
- reforma sądów 3 mln (całość)
- kontrakt z Rosją 5 mln (10/379,2 mln)
- kontrakt z Chinami 5 mln (10/123,90 mln)

Zostaje 1,606 mln

Podsumowanie gospodarcze 4-6:

Inwestycje:

- kontynuacja budowy mieszkań 4 mln
- kontynuacja napraw infrastruktury 4 mln
- odbudowa Paraiso 20 mln - przy współudziale firm prywatnych z Południa
- kampania promująca turystykę 10 mln - organizowana przez prywatnych przedsiębiorców z Południa
- kursy zawodowe 5 mln - mają na celu zapełnienie wakatów w przedsiębiorstwach wymagających wykwalifikowanych robotników
- naprawa CT 26 mln

Inne:

- umowa z Zekistanem:
-- eksport elektroniki (National Electronic Company)
-- eksport maszyn przemysłowych (Republican Machine Works)
-- eksport wyrobów precyzyjnych (Sahrani Precision Works)
- umowa z Afrenią:
-- eksport elektroniki (National Electronic Company)
-- eksport paliw (Republican Refinery)
-- import AGD (4Home)
- wygaśnięcie umów z Zagorią
- wygaśnięcie umowy na dostawy ropy z Takistanem
- tańsza ropa z własnych źródeł (tańszy transport na Północy i większe zyski rafinerii)
- tańszy węgiel na Południu (acz wątpię żeby był on tam szeroko używany)
- otwarcie południowego rynku (większy popyt i zarobki przedsiębiorstw większych i mniejszych z Północy, możliwość wyczerpania mocy produkcyjnych i niedoborów, wzrostów cen)
- przerwanie dotychczasowych powiązań gospodarczych Południa (z jednej strony część towarów z Północy może być tańszych, z drugiej dotychczas obecne na rynku importowane mogą drożeć lub znikać z rynku)

_________________
Gen. Miguel Richardez
Prezydent Demokratycznej Republiki Sahrani

Nie będzie litości dla wrogów wolności
gg 2745642


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 241 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Next   


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group