When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post Reply
Driggan
Gracz
Posts: 4
Joined: Wed Oct 18, 2017 6:50 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by Driggan » Thu May 10, 2018 4:35 pm

Koion Hellenon
3f21bde853d1608dm.jpg
Gracz: Driggan
Ideologia: Autorytaryzm
Przychód miesięczny: 80%*118,405 = 94,724
Poziomy wydatków socjalnych: minimalny 25%, wystarczający 30%, maksymalny 40%
Budżet: minus 30%soc i minus opłata za sprzęt (8,416) = 57,8908
Przyrost naturalny: 15 ludzi
Stolica: Hellon

Przemówienie Prezydenta
“Rodacy! Kiedy zgodnie z Waszą wolą obierałem władzę powiedziałem że uczynię z dumnego Koionu potęgę i dokonałem tego! Nasza pozycja na arenie międzymorza jest silna! Nasza gospodarka rozwija się prężnie jak nigdy dotąd, już niedługo, dzięki pomocy naszych Afreńskich sprzymierzeńców zakończymy budowę strefy przemysłowej, która jeszcze bardziej wspomoże w rozwoju naszej ekonomii. Dzięki kanałowi otworzonemu wspólnie z bratnim narodem Traconii zyskaliśmy dostęp do morza, pozwalającego wyjść naszemu rynkowi bez szwanku pomimo niepewnej sytuacji w Afrenii. Pomimo tego, są wśród nas tacy którym to nie wystarczy, którzy wyciągają swoje brudne łapska ku władzy, i pragną znów pogrążyć nasz kraj w stagnacji. Żądają byśmy wypowiedzieli wojnę naszemu sojusznikowi i partnerowi, Traconii, ale ja was się pytam w imię czego? Kawałka skał i dżungli? - Koion przez wiele wieków był krajem wielkim, nie przez brutalne podboje ale przez potęgę handlową jaką się stał. Dlatego zwracam się do każdego z Was, każdego Mężczyzny, Kobiety czy dziecka - Byśmy porzucili wzajemne zatargi i kłótnie i razem, jako jeden naród budowali potęgę Koionu, bez względu na przekonania!
Propagowanie dobrych wzorców
3 mln na szerzenie propagandy Narodowego Kapitalizmu, motywującego do wzmożonej pracy na rzecz dobra narodu - nagradzanie premiami (Bardziej symbolicznie, ale z pompą) najwydajniejszych i najlepszych jako przodowników pracy (w gałęzi usług
Rozmowy z Czarnorusią
By poprawić ostatnio nieco oziębłe w wyniku otworzenia czarnoruskiej giełdy stosunki z Koionem, przywódca Czarnorusi, Jan Prizak zaproponował prezydentowi Varberiosowi wizytę w swoim państwie. Przywódca Koionu nie zgodził się na swoją wizytę mówiąc "Nie mogę opuścić swojego kraju w tym niewątpliwie ciężkim dla niego czasie, jednak w zamian za to zapraszam tutaj." Przypomniał także o Koiońskim sprzęcie wypożyczonym Czarnorusi. Dlatego też na przyszły miesiąc zaplanowano wizytę prezydenta Jana Prizaka w Hellenonie, stolicy Koionu
Dokończenie budowy strefy przemysłowej
By zapewnić obiecany rozwój gospodarczy dokończona zostanie budowa Koiońskiej Strefy Przemysłowej, z potrzebnych 15 mln 10 zostanie zapewnionych przez Afreńczyków a 5 mln z kasy rządowej, jednocześnie przedstawiciele państwa uspokajają, wkład w budowę Strefy nie zapewni Afreńczykom udziałów w strefie a jest jedynie wynikiem wcześniejszych porozumień
Wzmocnienie Sił Policyjnych
By zwiększyć bezpieczeństwo w kraju zmodernizowane oraz wzmocnione zostaną oddziały policyjne, za przeznaczone pieniądze zrekrutowani i przeszkoleni zostaną nowi funkcjonariusze oraz zakupiony zostanie nowy sprzęt
Podsumowanie
Budżet do zagospodarowania: 57,8908 mln

Dokończenie budowy strefy przemysłowej 5 mln
"Dobre Wzorce" 3 mln
Wzmocnienie sił policyjnych 5 mln

Do następnej tury 44,8908
"Wobec niestabilnej sytuacji w kraju rząd wstrzymuje się póki co z większymi inwestycjami"
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Z woli ludu prezydent Traconii - Diego Alvarez

User avatar
Scharf
Posts: 34
Joined: Sun Jan 21, 2018 10:59 am
Location: Silesian

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by Scharf » Fri May 11, 2018 8:50 am

Image AFRENIA - TURA 10 KONT.
Gracz: Scharf
Ideologia: dyktatura prezydencka
Informacje Wewnętrzne

Przemówienie Assumente z Lorengau.
Synowie Afreni, jestem tutaj aby zapewnić was, że działania które podejmuje rząd są właściwe i sprawią że Afrenia stanie się Wielka. Przez ostatnie tury pracowaliśmy ciężko, także i ja, by sprawić aby w naszym mieście żyło się lepiej. W ciągu 1 tury chcemy uruchomić Hutę stali, tak przecież przez was oczekiwanej. Huty która da wam zatrudnienie i stabilną sytuacje. Na finiszu są też też pertraktacje ze stroną Koiońską o pracę w Athos Works. Zaufajcie swojej partii jak to robiliście do tej pory, rozwój widać na każdym kroku, a sprawiedliwość dopada nawet najsilniejszych. Partia Sizwe to silna siła. Zwracam się do was bracia z Lorengau z prośbą i radą ! Zejdźcie z ulic, dajcie wiarę zamiarom partii i oczekujcie radykalnej i chwalebnej zmiany dla naszego kraju.
Straż pożarna w Lorengau.
Rząd inwestuje w straż pożarną w Lorengau, nabywając 2 nowe wozy bojowe, oraz inwentaryzując aktualny sprzęt jednostek w naszym mieście. Potrzebni są też ludzie do służby w straży. Chętni po przeszkoleniu podstawowym, mogą otrzymać przydział w ochotniczej straży pożarnej lub dalej się szkolić i zasilić szeregi regularnych formacji. Wg ekspertów duże miasta, szczególnie o lekkiej zabudowie są bardzo narażone na wybuch zaprószonych ogniem pożarów. Strażacy wezmą udział w prelekcjach dla mieszkańców naszego miasta, rozdadzą 100 domowych butli p.pożarowych oraz co najważniejsze będą przez kolejne dni intensywnie trenować na ulicach Lorengau. Burmistrz Lorengau apeluje o ciasne parkowanie pojazdów oraz nie zastawianie dróg pożarowych.


Darmowa komunikacja wewnątrz i na zewnątrz Lorengau.
Na zeszłej sesji rady miasta, pojawił się ciekawy głos w sprawie darmowej komunikacji łączącej Lorengau, miasta ościenne oraz strefę Athos. Temat został od razu podjęty przez burmistrza miasta oraz Pana Assusmente z Partii Sizwe.

Oświadczenie MSW.

W związku z rezygnacją prezydenta Batora Ollnyte z funkcji prezydenta, jego miejsce tymczasowo przejmuje wyznaczony protokołem zastępca Pan Zamani Mombuze. Od tego momentu Pan Mombuze pełni obowiązku prezydenta i występuje w imieniu naszego kraju, na arenie wewnętrznej i międzynarodowej.

Informacje międzynarodowe


Podpisanie umowy handlowo-militarnej z Koion Hellennon
W na początku tego tygodnia udało nam się podpisać Pakt Mirom Malaudi - na cześć pierwszego Afreńczyka który zjednoczył narody Afreni i Koionu. To kolejne wzmocnienie sojuszu naszych krajów. Mamy nadzieję, że powierzchowne problemy w Koionie to tylko chwilowa słabość, a prezydent Varberios szybko sobie z nimi poradzi. Dlatego, jako roztropny naród, pomagamy Koiończykom dokończyć strefę Athos, która w większości zapewni pracę Afrenom.

User avatar
rince
Game Master
Posts: 628
Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by rince » Thu May 17, 2018 10:27 pm

Image

República Democrática de Sahrani
Demokratyczna Republika Sahrani

Tura 10
Gracz: rince
Ideologia: Socjalistyczny autorytaryzm
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.

Revolucionista:
Nowe kodeksy praw - apel Prezydenta do Parlamentu
Prezydent Miguel Richardez zwrócił się do parlamentarzystów w swoim wystąpieniu przed obiema izbami Parlamentu, o opracowanie i uchwalenie nowych ustaw stanowiących podwaliny życia społecznego - Kodeksu Cywilnego, Kodeksu Karnego, Kodeksu Pracy i Kodeksu Administracyjnego. Jak zaznaczył Prezydent, projekty tak podstawowych regulacji nie powinny wychodzić od rządu, lecz być od początku do końca przygotowywane przez przedstawicieli Narodu. Powinny też być dostosowane do potrzeb społeczeństwa całego Sahrani, które powstało po zjednoczeniu. W tej chwili na obszarze Sahrani obowiązują dwa zestawy tych podstawowych praw, gdyż w Południowym Rejonie Autonomicznym wciąż część przepisów dawnego KPS nie została zastąpiona ani prawodawstwem DRS sprzed Zjednoczenia, ani nowymi regulacjami. Prezydent wezwał Parlament do przygotowania projektów do końca roku.


Chaos w Afrenii
Po incydencie w Krtagar, gdzie uzbrojone bojówki muzułmańskie zajęły miasto i zażądały rozmów, Afrenia pogrążyła się w chaosie. Dotychczasowy prezydent Bator Ollnyte, próbując zaakceptować część żądań bojowników, spotkał się z ostrą reakcją własnego zaplecza. Jeden z dowódców wojskowych wypowiedział posłuszeństwo rządowi i udał się ze swoim oddziałem do Koionu, zapomniał jednak uprzedzić o tym Koiończyków co zakończyło się regularnymi walkami na granicy. Naprędce zwołany zjazd partii "Włócznia Narodu" był zaś areną walki na haki, w której radykalnie nacjonalistyczne skrzydło partii oskarżyło Ollnyte o zdradę poprzez dogadywanie się z wrogami, czyli Takistanem i Zekistanem. Nagrania Ollnyte wskazują że co prawda w niezbyt estetycznym stylu, ale próbował on nie dopuścić do wciągnięcia swojego kraju w jakąkolwiek wojnę. Radykalne skrzydło, jak się wydaje, przejęło władzę w kraju. Szczęśliwie dla świata jednym z jego pierwszych kroków było rozpętanie z ciężkich do identyfikacji powodów dyplomatycznej awantury z czarnoruskim rządem Prizraka. Wygląda na to że sojusz z rasistowskim Jagtlandem jest Afreńską przyszłością, jak kuriozalnie by to nie brzmiało. W tej sytuacji najrozsądniej wypowiada się przywódca lewicowej opozycji, Thulani Ihejirika, który wobec tak daleko idących przetasowań w obozie władzy nawołuje do przyśpieszonych wyborów parlamentarnych.

Histeria atomowa w Waszyngtonie
Amerykańskie władze oświadczyły, że budowa kopalni rudy uranu na Sahrani jest wstępem do zbudowania przez nasz kraj bomby atomowej. Amerykańskim władzom należałoby przypomnieć, że większość uranu na świecie wydobywa się w takich potęgach nuklearnych jak, po kolei według wielkości wydobycia, Kazachstan, Kanada, Australia, Namibia i Niger. Dziwnym trafem jednak USA milczą na temat atomowego zagrożenia ze strony Namibii oraz Nigru. Być może zbytnio się boją nuklearnego odwetu za podnoszenie tego tematu.
"El Istmo":
Kim jesteśmy?
Zacznijmy od początku. Jesteśmy spółdzielnią, a jakże, nie dano nam innego wyboru. Jak możecie przeczytać w stopce redakcyjnej, a także domyślić się po tytule naszego pisma, nasza siedziba jest w Corazol. Corazol to miejsce zamieszkania wszystkich członków naszej redakcji, Corazol to też powód, dla którego zdecydowaliśmy się na utworzenie "El Istmo". Są wśród nas ludzie z obu części miasta do niedawna podzielonego. Ten podział, granica którą oglądaliśmy codziennie, był częścią nas samych, naszej tożnamości, tak jak Mur Berliński był częścią tożsamości Berlińczyków. Kiedy zniknął, każdy z nas pomyślał - zjednoczenie to szansa. Ale żeby tą szansę wykorzystać, trzeba zjednoczyć nie tylko państwo, ale i społeczeństwo. Trzeba stworzyć medium, które dotrze zarówno do mieszkańców Południa, jak i Północy. I to na nas, dziennikarzach z Przesmyku, spoczywa ta odpowiedzialność. Zaczęło się od jednego telefonu z Południa na Północ, połączenia na odległość kilometra. Odległy efekt tego telefonu trzymacie Państwo w rękach, bądź widzicie na swoich monitorach.
Zdajemy sobie sprawę że podejmujemy ryzyko, i to dwojakiego rodzaju. Po pierwsze, zamierzamy pisać tak otwarcie, jak to możliwe, co może nam przysporzyć wrogów. Po drugie, zamierzamy pisać tak obiektywnie jak umiemy, co zapewne zniechęci do nas zarówno zwolenników Richardeza, którzy nie znajdą tu oficjalnej rządowej narracji w stylu "Bandera Roja", jak i jego zaprzysięgłych przeciwników, którzy poczują się zawiedzeni brakiem jego krytyki na każdym kroku. Liczymy jednak na to że zbudujemy społeczność naszych czytelników na północ i na południe od naszego, już nie podzielonego, miasta.

Redakcja "El Istmo".

Cenzura do usunięcia
Jak zapewne nasi Czytelnicy zdają sobie sprawę, na Północy DRS obowiązuje ustawa o nadzorze nad publikacjami i widowiskami. Ustawa ta, napisana w erze przedinternetowej, wprowadza ścisłą kontrolę publikacji. Każdy tekst musimy, chcąc być dystrybuowani na Północy, wysyłać do cenzora w celu akceptacji. Jak bardzo wpływa to na naszą pracę i na naszą swobodę w tworzeniu tekstów, nie musimy chyba tłumaczyć. Nie mówiąc już o tym, że rozumując dosłownie, każdy post na forum internetowym, każdy komentarz na facebooku czy wpis na twitterze powinien być wedle tej ustawy zaakceptowany przez urząd. To się oczywiście nie dzieje, to prawo jest niemożliwe do zastosowania w obecnych czasach.
Nie liczymy na to że rząd DRS zrezygnuje z wpływu na naszą sferę informacyjną, informacja jest towarem zbyt strategicznym, żeby rząd mający tak dużą kontrolę nad państwem mógł sobie pozwolić na zupełny jego brak. Jednak z ust prezydenta słyszeliśmy ostatnio wiele o zwiększaniu pluralizmu, konsekwencja nakazywałaby działanie w tę stronę również w sferze medialnej. Większy pluralizm i dostosowanie do nowych realiów to konieczne warunki nowych regulacji, o których wprowadzenie apelujemy do Parlamentu Republiki. Pozwólcie dziennikarzom swobodniej pracować!
//"El Istmo" to oczywiście projekt koncesjonowany. Mogą sobie pozwolić na więcej niż "Bandera Roja", są wycelowani w pośrodkistów i innych neutralnych, mają dostarczać informację "niezależną" ale odpowiednio podaną. Na przykład powyżej mamy apel o wprowadzenie nowej formy cenzury na całej wyspie, podany jako apel o ograniczenie cenzury.
Pozostałe media które mogłyby pomyśleć o krytycyzmie wobec rządu (bo te które były krytyczne wobec DRS wcześniej są już dawno znacjonalizowane) po przekształceniu w spółdzielnie stają się całkowicie zależne od własnej sprzedaży, która prawie nigdy nie pozwala na pokrycie całości kosztów, oraz od reklam. A rynek reklam to głównie państwowe spółki...


Rozliczenie ludzi tury 9 i 10:

22 z poprzedniej tury, 36 z armii KPS, 68 z przyrostu, 45 średnio rannych wraca do służby, razem 171 ludzi.

Na BMR "Orca" idzie 52 ludzi, uzupełnienie "Bravo" to 13 (9 wkrótce wróci, bo ranni). Zostaje 106 ludzi. Circa 45 to będą zabici zawodowcy z kompanii rezerwowych, uzupełniam i tym samym moje wojsko jest uzupełnione całkowicie. Zostaje 61 ludzi.

User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 787
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by SaSTrooP » Thu May 24, 2018 10:28 pm

JAGTLAND:
- Jagtland to przy całej gównoburzy brzmi tak stoicko i spokojnie :D
- A w sumie łap, +0,1 poparcia za rigcz
- Twoi ludzie uważają, że dogadywanie się z Czarnorusinami i Afrenami to jakieś kurwa nieporozumienie patrząc na poziom ichniejszej dysputy

TAKISTAN:
- Inszallah, jak przyjemnie się ciebie czyta :3
- Masz, łap +0,1 poparcia za niebycie atencyjną kurwą, przyda ci się, bo pamiętam o wiszących wątkach
- Twoi są nieco zdziwieni tak otwartym i pewnym poparciem dla rebeliantów z Krtagar, jednak to rzeczywiście bracia w wierze przeciwko animistycznym podludziom. Nie bez znaczenia jest konsekwentne ocieplanie stosunków z Zekistanem. Twoi ogółem wyczekują na dalsze działania władz
- Przypominam też, że twoi naprawdę są na granicy cierpliwości jeśli chodzi o wszelkie gównoburze, a oficjalne teksty afreńskich władz raczej w niczym nie pomagają XD
- Ah, i jeszcze btw to Afrenowie coś chyba napisali o swoich obozach koncentracyjnych :D

TRACONIA:
- Akcja oczyszczania ze złomu spotyka się z ograniczonym odzewem
- Ale kopią twoi i kopią lprzypomnij o tym przy podsumowaniu gospdarczym (i o tym, że chcesz też muzeum robić)

KOION HELLENON:
- O, Koion :D
- Gejon :D
- No siema
- Aj waj, akurat gdy przemawiasz masz stand-off na granicy z Afrenią i twoi pogranicznicy strzelają się z murzynami :D
- Ludzie jednak dobrze reagują na zaproszenie Prizraka do Hellonu. Jak będzie - zobaczymy
- Masz pewne bonusy bo przejąłeś państwo, protesty lekko zelżały, odwrócenie uwagi na wydarzenia w Afrenii pozwalają zmniejszyć trochę pęd w związku z odkopaniem greckiego miasta. ALe to nadal za mało na zmiany poparcia, w tej chwili rekordowo niskiego. Wizyta Prizraka może w tym względzie coś zmienić

AFRENIA:
- "Przez ostatnie tury pracowaliśmy ciężko", "W ciągu 1 tury chcemy uruchomić Hutę stali" - Rly nigga? :v
- "Rząd inwestuje w straż pożarną w Lorengau, nabywając 2 nowe wozy bojowe" - dobrze, że akurat trwa pucz w kraju i ta informacja przechodzi bez echa, bo mogłoby to ludzi nieco kurwa zaniepokoić XD
- Jakie kurwa obozy bro? Wszyscy chcą wiedzieć jakie obozy. Ja też chcę w sumie wiedzieć :v
- Nevertheless, twoja linia na napierdalanie się z Takistanem jest dość wyrazista, a i profil kraju masz jaki masz. Poparcie i duma rosną ci o +0,1, przybywa ci także 60 dodatkowych chętnych do służby wojskowej, a wszelkie organizacje proobronne zaczynają palić takistańskie flagi. Takistańscy (bardzo nieliczni) obywatele w miastach afreńskich są szykanowani, choć godzina policyjna nie pozwala na większe eskalacje
- W kontekście całokształu memicznego: (⊙_⊙')

CZARNORUŚ:
- Co? Zawieszenie stosunków dyploamtycznych jako retorsja za gimnazjalną gównoburzę i "ja już ci nie sprzedam bananów frajerze"? Uuu, tu Prizrak oberwał i traci -0,2 poparcia

DRS:
- Uwielbiam ironię twoich komunikatów ^W^
- Nad kodeksami trzeba będzie usiąść, plz gib tajm
- Ciekawy pomysł z El Istmo, choć poddałem go rzutowi kości, dla ciebie ostatecznie szczęśliwego. Chodzi o końcową część, która dosć wyraźnie zdradza komu nadal trzeba się podlizywać ;)
- Poparcie wzrasta ci o 0,1 - to jakiś start po całej awanturze z wolnymi mediami, choć nieco ci się poszczęściłoMożna do mnie przychodzić ze sprawami, choć nadal ratuję pewnego przedsiębiorcę przez gwałcącym penisem samorządu - kurwa, miewałem więcej czasu :v

User avatar
Scharf
Posts: 34
Joined: Sun Jan 21, 2018 10:59 am
Location: Silesian

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by Scharf » Fri May 25, 2018 9:51 am

Image AFRENIA - TURA 10 KONT.
Gracz: Scharf
Ideologia: dyktatura prezydencka

Sprawy Wewnętrzne:


Lorengau Iron Works oddane do użytku.
Zrealizowaliśmy założenia naszego planu rozwinięcia miasta Lorengau w prężny ośrodek przemysłowy. Nowa Huta to zwieńczenie naszych prac czynionych przez ostatnie miesiące. Huta zacznie przyjmować pracowników jeszcze w tym tygodniu a jej rozruch zaplanowano za 2 tygodnie
Dokończenie Huty Stali: 10,40 mln

User avatar
Anubis
Gracz
Posts: 382
Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by Anubis » Sat May 26, 2018 6:42 pm

Islamska Republika Takistanu

Uzupełnieni tury 10:


Wiadomości „Głos Takistanu”


Obozy koncentracyjne dla Muzułmanów w Afrenii i atak na konwój dyplomatyczny!! - Furia w Zagrabadzie!

Po ogłoszeniu przez Izmahira Aziza gotowości do obrony kraju, narodu i wiary wszystkimi możliwymi sposobami, Afrenia odpowiedziała, a właściwie przyznała się, do posiadania obozów koncentracyjnych!, jak można wnioskować po wypowiedzi barbarzyńców, są one przeznaczone dla Muzułmanów żyjących, a właściwie cierpiących w Afrenii. Wszyscy dobrze wiemy jak naprawdę wyglądają obozy koncentracyjne w rękach nazistów, niezależnie czy białych czy czarnych. Wnioskować można, że skrajnie wroga władza Afrenii rozpoczęła przygotowania, albo nawet już sam proces, eksterminacji ludności Muzułmańskiej na terenach Afrenii. Przywódca Takistanu określił to jako zbrodnie przeciwko ludzkości, i że stoimy w obliczu koszmaru jaki dziesiątki lat temu zgotował na świecie Adolf Hitler. Rebelianci którzy znajdują się w Krtagar są w obliczu konfrontacji z armią Afrenii, która po ogłoszeniu przez władze Afreńskie posiadania obozów raczej nie będzie chciała okazywać litości wobec ludzi którzy upomnieli się o Muzułmanów w całej Afrenii, prześladowanych, terroryzowanych a teraz zapewne mordowanych w obozach. Dodatkowo nasz konwój dyplomatyczny mający dotrzeć do Krtagar i rozpocząć rozmowy pokojowe z obiema stronami konfliktu został ostrzelany, kontakt urwał się chwilę po meldunku ambasadora że mają kilku rannych! Nie wiemy co teraz dzieje się z naszym dyplomatą i jego towarzyszami. Nieoficjalnie mówi się, że podczas specjalnego zebrania Przywódcy z ministrami oraz dowództwem sił zbrojnych, padło wiele ostrych słów zarówno z ust Izmahira Aziza jak i pozostałych zebranych. Mówi się, że Afrenia właśnie przekroczyła ostateczną granicę i nie ma już szans na spokojne rozmowy. Dodatkowo temperaturę podgrzewają anty Takistańskie incydenty w Afrenii. Minister Spraw Zagranicznych oraz Mnister Wojny domagają się zrównania Afrenii z ziemią! Obrady w rezydencji Aziza są bardzo nerwowe. Dowództwo Sił Zbrojnych zapewnia że jest gotowe na użycie całego potencjału militarnego jeżeli dojdzie do takiej potrzeby.
Czekamy na ostateczną decyzję Izmahira Aziza.Oświadczenie pojawia się godzinę po wcześniejszej wiadomości:

Wypowiedź MSZ Takistanu
„...w obliczu zagrożenia dla muzułmanów w Afrenii oraz bezpośredniego zagrożenia dla narodu Takistańskiego przez wrogie zamiary Afrenów, zmierzających do walki z Islamem na szeroką skalę, a także utworzenia obozów koncentracyjnych które w rękach czarnych nazistów zapewne są używane tak samo jak przez Hitlerowców, oraz ataku na nasz konwój dyplomatyczny, Izmahir Aziz po długiej naradzie z odpowiednimi Ministrami oraz Sztabem Dowodzenia Sił Zbrojnych zdecydował o uderzeniu prewencyjnym na obiekty militarne w Afrenii mogące służyć jako część machiny masowej zagłady, dodatkowo nasza flota rozpoczęła blokadę morską Afrenii, a ambasada Afreńska w Zagrabadzie została wzięta szturmem przez jednostki TOOPu... Wszelkie stosunki z Afrenią zostają zerwane, a granica zamknięta...niech Allah nas prowadzi, albowiem wszystko co robimy jest w słusznej sprawie, Allah Akbar!”

User avatar
Scharf
Posts: 34
Joined: Sun Jan 21, 2018 10:59 am
Location: Silesian

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by Scharf » Mon May 28, 2018 10:35 am

Image
AFRENIA - TURA 10 KONT.
Gracz: Scharf
Komunikat MSZ
Wielokrotnie powtarzaliśmy przedstawicielom Takistanu, że nie życzymy sobie ingerencji obcych sił w prowincji Krtagar. Niestety nie posłuchano nas, konwój ambasadora zatrzymany na naszym czekpoincie staranował bramę w związku z tym został on ostrzelany. Wszelkie stosunki dyplomatyczne są zawieszone, po wpłynięciu Takistańskich jednostek w pobliże portu w Krtagar. Pokój wg Takistańczyków najlepiej podbudować eskadrą okrętów bojowych.

User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 787
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by SaSTrooP » Mon May 28, 2018 10:54 pm

KONIEC TURY 10 (PAŹDZIERNIK 2018):

Reuters
Afrenia w ogniu
Gdy na początku tego miesiąca grupa piratów-awanturników powiązana najprawdopodobniej z ISIL zajęła główny afreński port w prowincji Krtagar, nikt nie spodziewał się jak słaba w rzeczywistości okaże się afreńska władza. Kryzys nie tylko pozbawił władzy Batora Ollnyte - i to w hańbie - ale pozostawił także kraj w bezkrólewiu. Obecność takistańskiej floty w Krtagar dolała oliwy do ognia, a agresywne wypowiedzi przedstawicieli skrajnie prawicowej partii Umkhonto we Sizwe pozwoliły wreszcie działań głównemu antagoniście Afrenów - Izmahirowi Aziz, który definitywnie zbyt długo zwlekał z wojną i, jakby to rzekł Nicollo Machiavelli, pozwolił, by jedna occasione za drugą przeciekały mu przez palce niczym włosy przypowieściowej nagiej kobiety.

We wszystkim tym dziwi spokój i stonowana reakcja króla Zeków, izolacjonistycznie skupionego na rozwoju gospodarczym kraju i poszukiwaniu nowej drogi u boku Szwecji. Czy jest to właściwa decyzja? Czas pokaże.

User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 787
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by SaSTrooP » Fri Jun 01, 2018 9:18 pm

POCZĄTEK TURY 11 (LISTOPAD 2018):

Jornada
Zgubić można wszystko... ale okręt?!
Od kilku godzin dochodzą nas niepokojące informacje. Według forów militarystów takich jak militaryphotos.net czy grup fejsbukowych zajmujących się tematyką wojskowości, od kilku godzin - jeżeli nie dni - zagubiony miał zostać okręt podwodny pływający pod banderą bandyckiej Republiki Traconii. Podobno chodzi, choć to jeszcze niejasne, o okręt wcześniej obecny w służbie Bundesmarine. Zresztą według naszych informacji jest to jedyny typ służący w marynarce dyktatora Augosto Westlanda... obecna jest jednak w rejonie także jednostka Królestwa Południowego Sahrani typu Agosta.

Póki co rzecznik tracońskiego MSZ konsekwentnie odmawia w sprawie komentarza. Na jednostce pływa jednak kilkadziesiąt osób... ich los - pozostaje nieznany.

User avatar
Anubis
Gracz
Posts: 382
Joined: Tue Aug 02, 2011 4:28 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by Anubis » Fri Jun 01, 2018 10:45 pm

Islamska Republika Takistanu - Tura 11
Gracz-Anubis
Ideologia- Interwencjonizm, ograniczona demokracja, Islam
Socjal: minimalny 17%, wystarczający 23%, maksymalny 35%
Przychód na turę- 95.2mln (podlega pod socjal 23%, czyli pozostaje 73.2mln – 11,2mln koszt utrzymania sprzętu= 62mln)=62mln
Budżet- 62mln
Przyrost Naturalny- 25 (pula rekrutacyjna 222)
Stolica- Zagrabad
Data: Listopad 2018


Wiadomości „Głos Takistanu”


Ursana, mały element wielkiej całości.

W ostatnim dniu zeszłego miesiąca nasz kraj rozpoczął działania zbrojne wymierzone w barbarzyńską dzicz – Afrenię. Flota Takistanu dopłynęła do Krtagar dostarczając zaopatrzenie dla rebeliantów, a następnie rozpoczęła blokadę morską, ostrzelane zostały obiekty wojskowe we wschodniej części Afrenii. Wszystko to ze względu na wojnę jaką Afrenia jako pierwsza wypowiedziała Muzułmanom, nie tylko Takistanowi. Obozy koncentracyjne, atak na konwój dyplomatyczny, wymordowanie ambasadora i towarzyszących mu osób. Jest też kolejna niezwykle ważna rzecz, pewien kawałek naszego kraju, który niestety przez długie lata tkwił w brudnych łapach dzikusów. Na początku tego miesiąca Izmahir Aziz podpisał specjalny akt mówiący, że prowincja Ursana zostaje oficjalnie uznana za część Takistanu, która znajduje się pod Afreńską okupacją. Jak powiedział nasz przywódca:
„...Ursana była, jest i będzie nasza, długie lata barbarzyńcy deptali groby naszych przodków, plugawili ziemie którą nam gwałtem i przemocą odebrali! Dzisiaj upominamy się o naszą własność, część naszego dziedzictwa. Nie pozwolimy by dłużej po naszym terenie panoszyły się dzikusy, w dodatku próbujący pokonać Islam. Z błogosławieństwem Allaha odzyskamy naszą ziemię, Afrenowie zapłacą krwią za zbrodnie przeciwko muzułmanom, za obozy, za konwój, za lata okupacji Ursany, za terror wobec muzułmanów w Afrenii, za całe zło jakie wyrządzili nam i naszym braciom. Afrenia ma 48 godzin na wyjście z Ursany, jeśli prowincja po tym czasie nie zostanie opuszczona przez Afrenów, to sami ją oczyścimy. Po naszej stronie jest racja w tym konflikcie, Ursana należy do Takistanu, a teraz nadszedł czas by odbić ją z rąk wroga! Allah Akbar!”Podsumowanie:
-20mln na doktrynę „Umocnienia” - 65/65mln, ukończona i wprowadzona.
-0mln badania w CT - 30/70mln
-Inwestycja energetyczna:
*0mln na Madina (30mln prowincja, 10mln za sektor) – 4/30mln
-22mln na 8x T-84 Oplot – 56/136mln
-20mln na 5x 9K33 Osa - 40/40mln
Razem:
62mln
Pozostało:
0mln i 222 ludzi

User avatar
Edek
Posts: 189
Joined: Sat Sep 08, 2012 2:10 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by Edek » Sun Jun 03, 2018 1:36 pm

Image
Republika Czarnorusi - Tura 11
Głowa Państwa: Prezydent Jan Prizak
Budżet:
Czarnoruś: 58,268+26,433 = 84,701+19,95=100,194 – 30.05 =70,454 -21.046=49.408
Zagoria: 17,018+0,868 = 17,887 +15.725=33,612 -7.810=25,802
RAZEM:75,210
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30% maksymalny 40%
Budżet na turę 10:75,210 + 2.31 + 5 (Trakonia) = 82.441 [/b]
Zasoby Ludzkie: 532
Stolica: Novigrad
Duma: 1.4
Poparcie: 1.6
--------------------------------------------------------------------
Wojna na południu – klęska humanitarna
Obecna sytuacja jest bardzo skomplikowana i równie mocno niepokojąca. Prawdą jest iż watażkowie rządzący Afrenią w ostatnich tygodniach nie raz wykazali się brakiem roztropności i iście prostackimi zachowaniami. Bezpośredni atak na oznakowany konwój dyplomatyczny jest czynem karygodnym, chyba nikt nie wierzy w konieczność otwarcia ognia do nieuzbrojonej misji dyplomatycznej. Ów karygodny czyn i szereg innych poprzedzających go stał się fundamentem powstałego konfliktu. Odpowiedź Takistanu jednak nie może być usprawiedliwiana przez czyny Afrenów, atak na cele cywilne jest atakiem haniebnym który nigdy nie powinien się zdarzyć. Zdecydowanie potępiamy atak balistyczny Republiki Takistanu, wzywając do zaprzestania działań ofensywnych wobec Republiki Afrenii.
Jednocześnie chętni obywatele Czarnorusi w Afrenii mogą przystąpić do ewakuacji, urząd konsularny jest cały czas otwarty dla wszystkich potrzebujących. Obrona konsulatu zostaje dodatkowo wzmocniona. Sama zaś Czarnoruś dołoży wszelkich starań w tym finansowych aby ową ewakuację przeprowadzić. Analogiczne czynności podjęte zostają w naszej ambasadzie w Zagrabadzie.
Apelują do rozsądku Izhamira Aziza i grupy rządzącej Afrenią nie pozwólcie na eskalację, przekroczywszy rubikon pchniecie narody do wojny w której zginą setki, a tysiące zostaną rannymi. Zwycięzca ktokolwiek nim nie będzie stanie się królem morza ruin, panem zwycięskiego acz upadłego państwa. Dziś wieczorem razem z patriarchą Aleksandrem będziemy wspólnie modlić się na wieczornej liturgii w Soborze Przemienienia Pańskiego w Novigradzie o pokój dla regionu i pokój dla Czarnorusi. Sam patriarcha apeluję do wszystkich wiernych o modlitwę za zwaśnione narody i o mądrość dla ich przywódców w tych trudnych czasach.
T-55 Czart – potężne wsparcie dla sił zmechanizowanych CDF
Drugi kontrakt z Iranu jest realizowany, są nim przechwycone czołgi Safir 74. Ich rolą w zmodernizowanej armii Czarnoruskiej będzie wsparcie istniejących kompanii zmechanizowanych. Plutony pancerne staną się stałym elementem większości sił zmechanizowanych co znacząco podniesie ich osiągi na polu walki. Czarnoruską nazwą kodową dla nowego czołgu będzie T – 55 Czart. Pierwsze egzemplarze pojawiają się w wybranych jednostkach do końca kwartału.
BMP 2 – Przeżytek? Czy może szansa na zysk?
Nowoczesna pojazdy M2A1 Bradley wreszcie są u Nas! Żołnierze zapoznają się z nowym sprzętem żegnając stary. Czterdzieści pojazdów Bradley zastąpiło wysłużone BMP2 w dwóch kompaniach. To co jednak niepotrzebne w Czarnorusi wcale nie musi być niepotrzebne gdzie indziej. Siedemnaście sztuk BMP2 zostanie przekazane Republice Trakonii, Trakończycy zobowiązali się do zapłaty stałej należności w wysokości pięciu milionów dolarów na miesiąc do czasu całkowitego spłacenia pojazdów. Takie wzmocnienia jest niezwykle potrzebne naszemu południowemu sojusznikowi, z radością przyczynimy się do budowy silnej i wolnej od skazy komunizmu Trakonii.
--------------------------------------------------------------------
Wydatki:
Wojskowe [40mln]
0mln- Rekrutacja okolicznej ludności 25/50 
0mln – Fleet in Being 5/30mln
0mln – Nacisk na Dogfight 5/35mln
0mln - Program obrony aktywnej Szkwał 6/60mln
25 mln– Zakup M2A1 Bradley 105/105 (Spłacone)
15 mln– Modernizacja BTR 80 do standardu „Kozak” - 15 sztuk
2mln - Modernizacja BMP-2 do standardu "Bies" - 4 sztuki


Cywilne [25mln]
0mln– Stary Sobor 15/108
25mln– Novy Sobor 70,4/95
0mln– Zielenogorsk 11/130
0mln– Balota 10/130

Dostawy z Iranu [9,6/411]
15mln 15x Safir 74 (15/90mln)


Mam: 82.441mln
Razem: 80.0mln

--------------------------------------------------------------------
Pozostało: 0.441 mln USD
-------------------------------------------------------------------
Last edited by Edek on Mon Aug 20, 2018 1:13 pm, edited 2 times in total.

User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 787
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by SaSTrooP » Sun Jun 03, 2018 6:22 pm

TAKISTAN:
- Ludzie spoglądają na ten konflikt z delikatną obawą, ale jednak mają to czego chcieli. Naturalnie Aziz uzyskuje natychmiast +0,2 do poparcia, duma narodowa wzrasta o +0,2. No i zasadniczo mamy chyba w ogóle oficjalne wypowiedzenie wojny, co w WDFie jest ekstremalnie rzadkie :D
- Tak jak pisałem prywatnie, USA potępia cię w całej okazałości przemówieniem Sekretarza Stanu, ChRL i Rosja potępiają komunikatami rzeczników MSZ. Francja i UK ograniczają się do podobnych gestów

ZEKISTAN:
- Początek o konfliktu o Ursanę przechodzi obok ciebie bokiem... ale czy powinien?
- Przypominam, że Ursana uważana jest historycznie za twoje terytorium. Dobrze się do tego co najmniej odnieść
- Fakt, iż zaraz ursana może zmienić właściciela i nie będziesz nim ty odejmuje ci -0,1 poparcia i -0,1 dumy narodowej

CZARNORUŚ:
- Reakcja Prizraka jest nawet... niezła. Ludzie obserwują inbę z uwagą, a Prizrak dostaje +0,1 poparcia

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 29
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by Marin » Tue Jun 05, 2018 7:34 pm

Jagtland - Tura 10
Gracz: Marin
Ideologia: Dyktatura jednego człowieka, nacjonalizm
SEP = 111,105
Firmy państwowe: 12
Socjal: 22%
Budżet: SEP+Firmy - Socjal (26,042) - sprzęt (21,76) = 70,57328

Przemówienie Stena Holta na zjeździe partii:
Nikt chyba nie był zaskoczony słysząc te wieści. Wojna, niemal tuż przy naszej granicy. Wojska Takistanu wdarły się na terytorium Afrenii, siejąc śmierć i zniszczenie. Nie możemy pozwolić, aby muzłumanie siłą zdobyli terytorium, do którego nie mają nawet praw, aby mogli jednym wpisem w dokumentach uznać czyjąś ziemię za własną. Musimy przeciwstawić się muzłumańskiej agresji, i tak jak nasi przodkowie zmierzyć się z nimi!
Siły zbrojne Jagtlandu są w stanie gotowości i jeśli sytuacja będzie się pogarszać, będziemy gotowi sprzeciwić się fali islamu. Nie jest to pierwszy raz, kiedy wyznawcy Allaha są gotowi nieść swoją wiarę na ostrzu miecza, ale jeśli zagrożą naszej ojczyźnie, niech wiedzą, że będzie to ostatni raz kiedy tego spróbują. Takistan pokazał swoją prawdziwą twarz, maska pokoju została zrzucona i agresor jest teraz wyraźnie widoczny dla każdego na świecie. Jeśli nie zostaną zatrzymani teraz, nie zostaną zatrzymani nigdy. Rodacy, obywatele! Nadchodzi czas próby, nasza ojczyzna wojowników wkrótce pokaże, że nie utraciła pamięci o przeszłości, że krew wojowników dalej w nas płynie!
Kilka dni po tym w stolicy organizowany jest pochód, na którego czele idzie armia, a za nimi maszerują ochotnicy z organizacji proobronnych. Ochotnicy trzymają w rękach flagi oraz śpiewają głośno hymn, w powietrzu latają Mi a między żołnierzami jadą SCUD-y i czołgi.

W telewizji państwowej i w internecie jest rozpowszedniany ostatnia część przemowy Jagtlandu w ONZ:
Przyszedł czas, aby potępić tą niesłuszną i oportunistyczną agresję! Atak na słabszego nie przynosi chwały, jest tylko nieuczciwym zagraniem. Honorową walką, godną prawdziwego wojownika jest stanięcie twarzą w twarz z przeciwnikiem, nie czekanie aż ten się będzie na kolanach i wtedy atakować. Jeśli Takistan pragnie tak bardzo niszczenia pokoju w regionie, niech przynajmniej będzie miał na tyle odwagi, aby walczyć uczciwie. Jak na razie, jedyne co pokazują, że dla takich jak Takistańczycy jedyne co się liczy to destrukcja.
W mieście są rozrzucane ulotki przez podstawionych aktywistów "Atak na naszą ojczyznę skończy się powtórką z Maravi, czekamy na muzłumanów..."

tbc...
Asyryjska republika Gaary - Sargon Kaliti viewtopic.php?f=7&t=169

User avatar
rince
Game Master
Posts: 628
Joined: Mon Aug 01, 2011 11:21 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by rince » Sun Jun 17, 2018 10:41 pm

Image

República Democrática de Sahrani
Demokratyczna Republika Sahrani

Tura 11
Gracz: rince
Ideologia: Socjalistyczny autorytaryzm
Poziomy socjalu: minimalny 20%, wystarczający 30%, maksymalny 40%.

Oświadczenie MSZ DRS w sprawie konfliktu Takistańsko - Afreńskiego:
Demokratyczna Republika Sahrani z żalem przyjmuje wiadomości o wybuchu konfliktu zbrojnego między Takistanem a Afrenią. Uważamy że sytuacja między tymi państwami nie rozwinęła się jeszcze na poziom, który wykluczałby rozwiązanie dyplomatyczne. Odpowiedzialność za eskalację konfliktu ponosi niewątpliwie strona Afreńska, poprzez naruszenia porozumień w sprawie ewakuacji muzułmanów z Krtagar, ataki na Takistańskie okręty płynące z misją humanitarną oraz atak na ambasadora Takistanu. Jednak skalę odpowiedzi Takistanu, wliczając w to ataki pociskami balistycznymi na cele półwojskowe, uznajemy za nadmierną. Niefortunne jest też zgłaszanie pretensji terytorialnych przez Takistan. Demokratyczna Republika Sahrani będzie starała się kontynuować dotychczasową współpracę z obiema stronami, licząc na pokojowe rozwiązanie konfliktu.
Przestrzegamy też wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w ten konflikt przeciwko Islamskiej Republice Takistanu, licząc na łatwe zwycięstwo. Agresja na ten kraj będzie potraktowana jako bezpośrednie zagrożenie interesów Demokratycznej Republiki Sahrani i spotka się z adekwatną reakcją.
Revolucionista:
Obniżka cen mediów na Południu
Koszty życia na południu naszego kraju wymiernie spadną, gdyż nowe dyrekcje skomunalizowanych i znacjonalizowanych przedsiębiorstw dostarczających wodę, prąd, gaz i inne media ogłosiły właśnie, na wspólnej konferencji prasowej z Ministrem Gospodarki, nowe obniżone taryfy za swoje usługi. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa, przedsiębiorstwa te zachowały budżety inwestycyjne na dotychczasowych poziomach, lecz zrezygnowały z zysków, za wyjątkiem dywidendy przekazywanej Skarbowi Państwa, równej podatkom jakie dane przedsiębiorstwo płaciło przez zmianą właściciela. Pieniądze, które do tej pory trafiały do kieszeni właścicieli elektrowni czy wodociągów, zostaną teraz w kieszeniach zwykłych obywateli. Dokładne kwoty obniżek zależą od konkretnego przedsiębiorstwa, już wkrótce do skrzynek pocztowych na Południu zaczną trafiać nowe taryfy.

Pożyczka dla Zekistanu
Mając na względzie rosnące zagrożenie ze strony nazistowskiego Jagtlandu, Demokratyczna Republika Sahrani zdecydowała się udzielić Zekistanowi pożyczki na kwotę 8 milionów dolarów. Pieniądze zostaną wydane na poprawę obronności tego kraju.
"El Istmo":
Targi Richardeza zagrożone?
Kiedy nasz Prezydent ogłaszał przeprowadzenie targów przemysłowych, jako wielkiej imprezy mającej nadać Sahrani status hubu gospodarczego regionu, wszystko wskazywało na to że nic nie stanie na przeszkodzie. Richazdez widząc że politycznie nie ma szans na stworzenie swojej pozycji w regionie, jako że większość państw na kontynencie jest do socjalizmu nastawiona bądź nieprzychylnie, bądź fanatycznie wrogo, starał się budować swoją pozycję na powiązaniach gospodarczych. Całą tą strategię postawiły jednak pod znakiem zapytania Afrenia i Takistan, wdając się w wojenkę która może rozszerzyć się na całą okolicę. Przedsiębiorcy z Francji, Szwecji czy Chin nie będą zbyt chętni do inwestowania w region, w którym w każdej chwili może wybuchnąć potężna awantura, nawet jeśli rząd zrobi wszystko co umie żeby zapewnić że Sahrani jest bezpieczną, zieloną wyspą. Czy nasz rząd stanie na wysokości zadania i zapewni skuteczną strategię w tych okolicznościach?
Rozliczenie:
Dochody: SEP Płn. 50,061 + SEP Płd. 32,03 = 82,091 mln + przedsiębiorstwa 40,47 = 122,561 mln
+ z poprzedniej tury 1,268 mln
Razem: 123,829 mln
- socjal 42,1 mln
- utrzymanie armii 7,8 mln
- doktryna "Pewność Zwycięstwa" 15 (15/55) mln
- kampania promująca turystykę 4 mln
- naprawa czołgów 0 (84 mln)
- naprawa MiGów 14,4 mln (54,4/54,4 mln)
- kontrakt z Rosją 10 mln (40/449,60 mln)
- kontrakt z Chinami 10 mln (40/123,90 mln)
- budowa kopalni uranu 12 mln (17/120 mln)
- pożyczka dla Zekistanu 8 mln

Zostaje 0,529 mln

TBC

Ratesu
Gracz
Posts: 20
Joined: Sun Jan 21, 2018 5:56 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by Ratesu » Mon Jul 23, 2018 9:29 am

ZEKISTAN - TURA 11
Gracz: Ratesu
Ideologia: Absolutyzm
Socjal: minimalny 15%, wystarczający 20%, maksymalny 45%
DOCHÓD: 62,08 - 20% (socjal) = 49,664 - 10,3215 = 39,3425 + 0,9275 + 8 (pożyczka) = 48,27

Zek al-haban

Zekistan słabym państwem - to tylko Jagtlandzka propaganda
Propagandowi jagtlandzcy ,,eksperci" i ich propagandowe media wskazują naszą współpracę ze Szwedami jako naszą słabość. Szwedzcy specjaliści, według podpisanych umów, nie mogą ujawniać informacji o firmach biorących udział w programie unowocześniania przemysłu. Nasza gospodarka nie jest bardzo rozwinięta, jednak nie można zamykać się na współpracę z innymi państwami. Jak wskazują prace wielkich ekonomistów takich jak Adam Smith, polityka merkantylistyczna nie jest najlepszym długofalowym kierunkiem dla gospodarki. Zekistański pobyt na srebro nie pokryje podaży srebra, którą będzie wytwarzać kopalnia. Jagtland szczyci się budową kopalni węgla brunatnego i elektrowni, jednakże zbyt mała ilość pieniędzy inwestycji może skutkować wysoką emisyjnością gazów cieplarnianych, które to podwyższy to stężenie pyłów do granicy niebezpiecznej dla zdrowia. Smog jest domeną słabych państw, które nie potrafią oprzeć swojej energetyki na odnawialnych źródłach energii. Na temat propagandowych ataków na naszą politykę gospodarczą wypowiedział się Minister Polityki Gospodarczej, Abhaj Hamid:
,,Propogandowe Jagtlandzkie media wskazują, że nasza umowa ze Szwedami to pokaz naszej słabości, wręcz przeciwnie. Państwo jest słabe wtedy kiedy nie potrafi nawiązać relacji gospodarczych z innymi państwami. To jest słabość. Szwedzkie przedsiębiorstwo tworzy kopalnię, ale pozwalając Zekom na lepsze jutro. My musielibyśmy wydać bodajże ponad 100 milionów, żeby kopalnia działała, bez żadnej wiedzy, popełniając błędy, które mogą kosztować Skarb Państwa dalsze miliony. Dzięki tej współpracy dostaniemy wiedzę, kierownicze stanowiska. Może jakiś Zek poszybuje dalej w strukturach firmy albo założy ,w oparciu o tą wiedzę, dochodową firmę, kooperującą z szwedzką spółką. To jest dobry deal. Za to Szwedzi sprzedają wydobyte srebro, ale Skarb Państwa też na tym zyskuje."

Zwiększony budżet nowego centrum Kahror-Pacca
Sześćdziesiąt milionów wyniesie budowa Centrum Biurowo-Usługowe Kahror-Pacca. Centrum zostanie wybudowane etapami, a budynki oddane zostaną na wynajem. Jeśli znajdą się inwestorzy chętni na własny budynek i pokryją koszty budowy, zostanie im oddany akt własność nieruchomości.

Odnawialne źródła energii podstawą polityki energetycznej Zekistanu
Parlament debatuje nad polityką energetyczną Zekistanu. W skutek braku surowców energetycznych w państwie, parlamentarzyści są zgodni, że trzeba oparzeć się na odnawialnych źródłach energii. Szczegółowe pomysły podaje dwóch prawdopodobnych kandydatów na ministra energii i tu się zapewne okaże kto zostanie ministrem. Jeden opiera się na budowie farm wiatrowych i wykorzystaniu w mniejszym stopniu innych energii odnawialnych, drugi zaś chce, żeby fundamentem energetyki była biomasa oraz w mniejszym stopniu energia słoneczna.

Termin referendum konstytucyjnego
Z uwagi na sytuację polityczną sąsiadów i potrzebę konsultacji konstytucji ze środowiskami, termin referendum konstytucyjnego został przesunięty na marzec. Przewodniczący komisji ds. stworzenia nowej konstytucji zapewniał, że sprawi to wysoką jakość konstytucji poddaną do głosowania w referendum.

Targi przemysłowe w Sahranii
Do Bagango wyleciała reprezentacja przemysłu Zekistanu na czele z Ministrem Polityki Gospodarczej. Z nim polecieli przedstawicieli państwowych firm i prywatnych firm biorących udział w programie Unowocześnienia Przemysłu. - Jest to wielka okazja na promocję naszego przemysłu - mówił minister.

Następca tronu na wizycie w Szwecji
Jest to przyjacielska wizyta młodego następcy tronu, wraz z Ministrem Spraw Zagranicznych. Temat rozmów jest tajny. Asystenci ministra zdradzają tylko, że spektrum rozmów jest szeroki.

Studia zagraniczne dla młodych
Rząd rozpoczął nowy program pomocy dla młodych, dając im możliwość zdobycia wykształcenia na uniwersytetach w Szwecji. Do programu włączyły się też Zekistańskie firmy, które będą częściowo finansować pobyt tam uczestników programu. Na studia zagraniczne wytypowano ponad 300 osób, które to swoją postawą do nauki, znajomością języka szwedzkiego, bądź angielskiego oraz umiejętnościami pokazanymi na egzaminach, konkursach i olimpiadach wiedzowych oraz w inny sposób zaliczany przez komisje wybierającą osoby do udziału.

//Oczywiście artykuły prasowe poukładane chronologicznie

Komunikaty rządowe

Nadzwyczajne przemówienie króla
Szanowni Rodacy!
Rozumiem wasze oburzenie w sprawie Ursany, była to nasza prowincja, ale takie same prawa jak my, mają też Abbarowie. Straciliśmy je jako jedno imperium i wreszcie po tylu set latach znowu współpracujemy. Nie pozwólmy, żeby ta prowincja była kością niezgody. Przejęcie tej ziemi spowodowałoby, że będziemy otoczeni wrogami. Na to czeka nasz największy wróg, wróg o dwóch twarzach! Jagtlandczycy czekają tylko na pretekst do ataku na nas, na arenie międzynarodowej robią z siebie wielkich obrońców pokoju, a u siebie nawołują swoją ludność do wojny. Niech najpierw ONZ sprawdzi czy nie mają tam obozów masowej zagłady, jak uczyli ich przodków naziści. Afreńczycy się wydali, że mają takie obozy, ale fascynacja nazizmem jest w Jagtlandczykach taka sama, tylko że oni milczą, a tam mogą ginąć nasi bracia w większej liczbie niż na południu. Mogą oni chcieć rozrzeszyć tereny wpływów obozów naszym kosztem. Musimy być gotowi na obronę naszego kraju! Jeżeli atak nastąpi, nie możemy oddać ani milimetra naszego pięknego kraju żywi! Jeżeli się poddamy, czeka nas eksterminacja w obozach. Historia nam pokazała, jak się kończy przegrywanie wojen, przypomnę, że Jagtlandczycy w XVI wieku wymordowali 300 tysięcy naszych przodków. To jest czyn karygodny, którym się chełpią.
Wracając do sytuacji na południu, nowy rząd Afrenii zachowuje się jak terroryści. Wzięli muzułmanów jako zakładników w Krtagar i rządali okupu. Ewakuacja nie mogła się odbyć bez marynarki wojennej. To byłoby nie możliwe! Jak oni zostawili swoje sojusznika w postaci Czarnorusi. Te władze są nie-prze-wi-dy-wal-ne! Zaraz Afreński rząd może zacząć wysadzać w powietrze swoi kraj, żeby tylko utrudnić ewakuację Takistanowi.
Zekowie bądźcie gotowi na agresję sąsiadów, oni już pokazali, że są niestabilni. Jeżeli zajdzie potrzeba, będę razem z wami siedział w okopach i bronił naszej pięknej ojczyzny! Nawet Król musi dokonać takie poświęcenia i siedzieć jak w żołnierz w okopach jak ojczyzna wzywa!
Musimy być gotowi do obronny, ale nie atakować, rozpoczynać konflikt. Pamiętajmy jak agresja naszych dyktatorów sprowadziła na nasz kraj ból i cierpienie, śmierć waszych bliskich. Bądźmy gotowi do obrony jak nasi sojusznicy Szwedzi, ale nie do rozpoczynania agresji. Stwórzmy piekło agresorom, ale tymi agresorami nie bądźmy.

Szkolenia kompanii zmotoryzowanej
Rozpoczęły się szkolenia kompanii zmotoryzowanej w Bandar-Abbas i potrwają jeden miesiąc. Zostanie utworzony tam jeden pluton w miejsce Plutonu nr 4, który zostanie przeniesiony do rezerwowej kompanii zmotoryzowanej. Żołnierze, oprócz dowództwa plutonu, dostali wybór czy zostają w kompanii i tworzą nowy pluton czy zgadzają się i zostają przeniesieni wraz z plutonem. Szkolenia mają przygotować żołnierzy z kompanii zmotoryzowanej do przejęcia CV90 od Szwedów.

Mobilizacja wojska
Jest to ćwiczeniowa mobilizacja wojska i ma trwać miesiąc. Powstał też dekret królewski, który mówi, że w czasie mobilizacji znosi się zakaz wykonywania niektórych zawodów dla kobiet. Kobiety w czasie mobilizacji mają zastąpić mężczyzn w gospodarce, którzy zostali zmobilizowani do wojska. Mobilizacja ma też za zadanie testować to rozwiązanie.


Podsumowanie
4 mln - Centrum Biurowo-Usługowe Kahror-Pacca - 6/60
5 mln - Linia Kolejowa Kahror-Pacca - Bandar-Abbas
5 mln - inwestycję w turystykę
6 mln - Unowocześnienie przemysłu
8 mln - Szkolenie kompanii zmotoryzowanej
Zostaje: 1,67 mln

Sprzedaję 35% rezerw narodowych i otrzymuję z tego 47,6 mln $
Wydaję to na:
10 mln - studia zagraniczne
32,5 mln - kupuję od Takistanu doktrynę Umocnienia
5,1 - koszty związane z obronnością i mobilizacją

User avatar
SaSTrooP
Site Admin
Posts: 787
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:26 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by SaSTrooP » Mon Jul 23, 2018 8:21 pm

JAGTLAND:
- WDF po 2 miesiącach przerwy wraca z pierwszym rzutem kostką i już na wejściu to jest 99,8 xxD
- Twoi ludzie generalnie są nieco poirytowani, że Holt tylko pierdoli i pierdoli, a rzeczywistych działań nie ma. -0,2 do dumy narodowej

DRS:
- Reformy zmierzające w celu obniżki kosztów mediów są dobrze przyjęte przez społeczeństwo, +0,1 do poparcia
- Przedsiębiorcy z północy głównie czekają na targi. Jednakże póki co nic się nie dzieje poza oczekiwaniem na dalszy rozwój wydarzeń

ZEKISTAN:
- Uzasadnienie stanowiska gospodarczego rigczowe, ale nie zmienia poparcia
- Ludzie kupują wyjaśnienie o przesunięciu referendum
- Ogólnie to nastepuje częściowa mobilizacja społeczeństwa w związku z groźbami Jagtlandu. Przedsiębiorcy - w tym Szwedzi - zrzucają się i przekazują 2mln jako dar na obronność państwa, a 44 osoby deklarują chęć przystąpienia do sił zbrojnych
- I tu dochodzimy do przemówienia króla
- A Y Y L M A O
- Zasadnicze pytanie jakie mają ludzie - w tym byli wojskowi, którzy mieli etaty przed inbą z USA (bodajże 2005?) - jest następujące: jakim cudem Zekowie pozwolili Afrenom na zbudowanie kordonu przeciwko SUNNITOM, którzy wzywali do pomocy mniej niż 50km granicy i OFEROWALI DOSTĘP DO MORZA
- Dobre rzuty ratują cię przed poważnymi spadkami, ale i tak król traci -0,1 poparcia i -0,2 dumy narodowej, w sondażach konstytucyjne poparcie dla króla spada zdecydowanie
- Za to Zekowie wykazują pewną (tfu!) progresywność nie protestując, a nawet delikatnie popierając regulacje dotyczące zamiennej pracy kobiet

User avatar
Marin
Gracz
Posts: 29
Joined: Wed May 24, 2017 8:13 pm

Re: When Diplomacy Fails - Temat główny gry

Post by Marin » Sat Sep 08, 2018 12:21 pm

Jagtland
Gracz - Marin

Przemowa Holta, udostępniona w kraju przez wszystkie media krajowe:

Przyjaciele, bracia i siostry!
Nie może być zezwolenia na zwierzęcą wojnę. Nie możemy wyrażać zgody na używanie gazów bojowych w naszym sąsiedztwie. Ktoś kto ma w poważaniu powagę tego czym jest wojna, nie zasługuje na to aby ją wygrać, ba, aby ją prowadzić. Jeśli teraz Jagtalńczycy nie zatrzymają muzłumańakiego marszu na wschód, nie wiadomo czy nie będzie kolejnych ataków, tym razem na nasze ziemie. Obywatele, oto jest czas abyśmy doprowadzili do powstrzymania Takistanu, powstrzymali tamtą wojnę i wybili zęby broni masowego rażenia którą posiadają Takistańczycy.

Jagtlańczycy są narodem wojowników i nie straszna nam wojna. Wyciągniemy Takistańczyków z ich jam i pokażemy jak należy prowadzić prawdziwą wojnę, bez chowania się za chmurami gazów bojowych. Stoczymy z nimi starcie za starciem i potęga naszych wikińskich przodków zapewni nam zwycięstwo. Już wkrótce będziemy ucztować w ich stolicy, a meczety Takistanu rozjedziemy gąsienicami naszych czołgów.

Bracia i siostry, potomkowie wikingów. Nasi żołnierze pokonają wroga, ale każde wsparcie im się przyda. W tym czasie wojny potrzebujemy jedynie waszej czujności i gotowości do działania. Pomagajcie sobie nawzajem, wspierajcie służby porządkowe a niedługo zobaczymy się wszyscy razem na paradzie zwycięstwa w Zagrabadzie!

//Całość jest wrzucona na stronę państwową, ale na YT, Fb, vk i inne strony społecznościowe wrzuca się tylko pierwszy akapit (głównie ma to robić młodzierzówka partyjna) aby dawać narrację że wojna jest po to, aby powstrzymać broń masowego rażenia w Takistanie
Asyryjska republika Gaary - Sargon Kaliti viewtopic.php?f=7&t=169

Post Reply