When Diplomacy Fails

When Diplomacy Fails jest grą ekonomiczną, militarną i polityczną...
FAQ :: Search :: Members :: Groups :: Register
Login
It is currently Tue Aug 21, 2018 4:25 pmPost new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Devrekani
PostPosted: Tue Feb 14, 2012 12:38 am 
Offline
Gracz
User avatar

Joined: Mon Aug 01, 2011 10:44 pm
Posts: 86
Republika Devrekani - relikt przeszłości?
Devrekani jest najprawdopodobniej jednym z bardziej archaicznych państw na ziemi, obok funkcjonującego nieprzerwanie od ok. 2500 lat Koion Hellenonu. Właściwie datę powstania tego kraju można ustalić na I połowę VI w. p.n.e. i w zasadzie było to powstanie... wymuszone. Gdy wybuchła wojna grecko-perska nie ograniczyła się w istocie jedynie do półwyspu greckiego. Mniejsze siły perskie dokonały inwazji na serię kolonii greckich, Koion był jedną z nich. Perska flota pod wodzą Sikivosa z łatwością zdesantowała się w pobliżu posiadłości greckich, na terenie dzisiejszej Afrenii i Molatii. Kolonia błyskawicznie zmobilizowała falangi i do pierwszego spotkania między dwoma armiami doszło na rzece Kovaris, znanej dziś jako Unganike, na południe od miasta Canto. W pobliżu brak był jakichkolwiek mostów, zaś Grecy skutecznie założyli obronę na rzece. Sikivos, dowiadując się, że armią grecką dowodzi niedoświadczony polityk Hariomaris, udał się na rozmowy dyplomatyczne i uderzył w dumę młodego przywódcy, nazywając go tchórzem i mlekożłopem, niezdolnym do stawienia oporu jak równy z równym. Urażony Hariomaris wydał zgodę wojskom perskim na przerzucenie sił improwizowanym mostem, ale jedynie w liczbie odpowiadającej grekom. Ku jego zdziwieniu awangarda perska (w tym Nieśmiertelni) ruszyli na greków do ataku, zabezpieczając przyczółek, którym zaraz potem do przeprawy ruszyła reszta liczącej ponad 1500 żołnierzy armii Sikivosa. Mała, bo nie większa niż 400 żołnierzy falanga grecka została w jeden dzień rozgromiona. Jeńców było niewiele, w śród tych nielicznych znalazł się Hariomaris, ale odebrał sobie życie, zhańbiony i oszukany. Drugi raz grecy nie kupili jednak podstępu: zwiadowcy namierzyli Sikivosa maszerującego na południe, w stronę Perintos, by uderzyć na Salamos z flanki. Przygotowali więc obronę na linii słabo skolonizowanej Perintos (z powodu niesprzyjającego grekom klimatu), oraz na przełęczach Salomos. Nowa armia grecka, choć liczniejsza, to i słabiej wyszkolona (większość żołnierzy padła pod Canto), dowodzona zresztą przez ojca Hariomarisa, Idarisa była gotowa. Raz po raz persowie Sikivosa próbowali przełamać poszczególne przełęcze i padali jeden po drugim. Armia najeźdźców skurczyła się o dwie trzecie zaraz przed zimą. A potem grecy wyprowadzili serię kontrataków, pozbawiając Sikivosa resztek zapasów.
Tak też rozpoczął się Wielki Marsz na zachód. Jedynie po to, by odkryć, że perska flota odpłynęła z do dziś nieznanego powodu. Historycy uważają, że Sikivos nie przekroczył powtórnie Unganike, ponieważ - jak wiadomo - wędrował na zachód. Dlaczego flota nie rozpoczęła poszukiwań armii? Być może dlatego, że została zniszczona gdzieś u wybrzeży dzisiejszej Molatii lub samego Devrekani. Tak więc, widząc nieuchronny koniec persowie wierni Sikivosowi nie poddali się, ale ruszyli do desperackiego kontrataku, odrzucając greków aż na pozycje sprzed szturmów na Salomos. Mimo to założeniem nie było pokonanie kolonii Koionu, ale pozyskanie jak największych zapasów oraz... kobiet.
Plan Sikivosa był prosty: przeczekać zimę, zadomowić się, a następnie zbudować jak najszybciej flotę zdolną przetransportować ekspedycję z powrotem do Persji. Wielki wódz nie doczekał jednak końca swego planu, gdyż zmarł jeszcze przed wiosną. Mimo to jego żołnierze przystąpili do realizacji planu: brakowało jednak planistów zdolnych tworzyć bezpieczne okręty, marnowano więc wiele materiałów. Ich ponowne pozyskanie wymagało czasu, persowie osiedli więc na zachód od Koionu, w okolicach Jeziora Nieśmiertelności i wykorzystali lokalną, zacofaną populację oraz kobiety greckie do stworzenia rodzin.
Tak powstało pierwsze pokolenie ludzi, którzy następnie, od dialektów lokalnych oraz staroperskiego nazwali się Devrekani. Bardzo szybko Koion i Devrekani nauczyły się żyć we względnym pokoju, choć nie był on łatwy: grecy uważali persów albo za złodziei, albo za... półgreków, ponieważ nowe pokolenia wywodziły się z kobiet z Koionu. Prawdopodobnie jedynym powodem ostatecznie niedoprowadzającym do dalszych konfliktów była mała populacja obu państw. W okresie renesansu nastąpiła liberalizacja obu kultur, teraz nastawionych bardziej na handel niż wojaczkę: mimo to blizny pozostały. Szczególnie, że 1800 lat wcześniej Devrekani nie znalazło się w kręgu zainteresowań Macedończyków, więc nigdy nie zostało zhellenizowane i zachowało odrębność kulturową.
Doszło do tylko "jednej" wojny między państwami. W 1706 roku koncepcja państwa narodowego sprowokowała konflikt, który jednak w praktyce nie wybuchł. Państwa nie miały z czego mobilizować żołnierzy, doszło do rozruchów po obu stronach, krzyków, że upada handel etc. Przez cały sześcioletni okres stagnacji zginęło mniej niż 100 żołnierzy po obu stronach, ponownie stojąc na krańcach wąwozów Perintos i Salamos. W 1712 roku Satrapia, a więc Devrekańskie zgromadzenie szlacheckie, za namową króla Salosa III, zwanego później Błyskotliwym, przerwało tę farsę.
Przez długi czas ustrój Devrekani pozostawał taki sam: początki związków z greckimi kobietami były co najmniej paradoksalne; uznawano je za niewolnice, ale rodziły dzieci wolnym panom, które także uznawano za wolne... jeśli były płci męskiej. Nim istotna grecka krew nie wypłynęła z perskich żył minęło parę stuleci. Uznano wolność osobistą (ale naturalnie nie obywatelską) kobiet w 372 roku n.e. Państwem rządził wtedy król, wzorem z Suzy zarządzający Satrapiami. Ale satrapowie powiększali swoje rodziny, i wkrótce system okazał się być niewydajny. Tak więc stworzono jedną Satrapię jako organ władzy ustawodawczej i systematycznie pozbawiano władzy króla, który w XVI stał się ostatecznie elekcyjnym. Królestwo Devrekani funkcjonowało długo, bo aż do 1929 roku. Wtedy ostatni król, Sord Darias, zaproponował referendum, które ustaliłoby ustrój państwa: silne królestwo, ustrój bez zmian czy też faktyczna demokracja w oparciu jedynie o jednoizbowy parlament. Ta opcja wygrała i od tego momentu do Satrapii mogli wkroczyć także nieszlacheccy obywatele oraz kobiety.

Teraz Satrapia funkcjonuje w oparciu o nowoczesne standardy. Ale te standardy oznaczają także nowoczesne partie polityczne, o często ścierających się poglądach. Czy Devrekani, istny mis starożytności i nowożytności przetrwa nadchodzącą próbę?
GOSPODARKA:
Devrekani to stabilna i dość rozwinięta gospodarka, oparta na średnim przemyśle i usługach. Sławą cieszą się Devrekańskie świece, palące się wyjątkowo długo - kult ognia jest żywy w Devrekani.
Oczywiście gospodarka produkuje też bardziej skomplikowane rzeczy, zapewniając częściową samodzielność kraju podczas wojny - jednak udział turystyki jest na tyle duży, że nie będzie to samodzielność pełna. Zawsze jednak kilka miesięcy kraj może wytrzymać bez większego wysiłku.
Dodać jeszcze można, że i ile większość cięzkiego przemysłu jest państwowa, o tyle sektor małych i średnich przedsiębiorstw jest w pełni prywatny.

Republika Devrekani
Ustrój: demokracja, jednoizbowy parlament, oparcie jedynie o ustawy, brak konstytucji
Przyrost naturalny: 12 ludzi miesięcznie
Początkowa populacja: 869 ludzi
Bazowa duma narodowa: 1,2
Bazowa popularność przywódcy: 1,0
Budżet militarny: 3,3 miliarda
Szczególna cecha terenowa (zwiększa prawdopodobieństwo na jej wylosowanie): Brak
Początkowy dochód miesięczny:
SEP - 83 mln
Przedsiębiorstwa państwowe - 9 mln
Razem 92 mln
Demografia: 93% Devrekani, 6% grecy, 1% inni
Religia panująca: zaratusztrianizm, a więc wiara w starożytnego bogów perskiego, Ahura Mazdę oraz jego głównego oponenta Angra Mainju
Bazowi partnerzy handlowi: Izrael, Indie, Turcja
System Władzy: Funkcjonuje jedynie parlament (Satrapia), który jest podzielony na trzy partie: Partię Wolności (liberalizm, pacyfizm), Związek Mędrców (partia funkcjonująca od 200 lat, najpierw jako stronnictwo, konserwatyzm, zbalansowane podejście do polityki zagranicznej) oraz Tylko My! (nacjonaliści, hardlinerzy, choć nie dążący za wszelką cenę do wojny)
PKB na osobę: relatywnie wysokie, większość ludzi żyje na poziomie np. Czech
Sugerowana gazeta główna: brak
Sugerowana stacja radiowa: brak
Sugerowana stacja telewizyjna: brak
Sugerowana nazwa sił zbrojnych: brak
Zdolność transportowa: średnia (max 3 kompanie poza granicami kraju, jeśli GM nie zarządzi inaczej)
Poziom państwa: całkiem silne gospodarczo, stabilne polityczne i uznawane powszechnie
Inne: Devrekani to jedyny kraj o elemencie losowości na początku. GM losuje, która partia zaczyna u władzy i czy ma większość parlamentarną. Ten kraj nie ma swojego odpowiednika w historii, ponieważ jest efektem myśli "co by było gdyby kultura perska przetrwała". Tutaj daję pole do popisu graczowi.Prowincje (do skopiowania i ew. edycji przez gracza):

Manavgat 0/0/10/10 1x1, 1 człowiek
Behistun 1/2/25/18 1x3, 2x2, B, L, 4 ludzi
Rustan 0/0/12/8 1x2, 2 ludzi
Hevropolis 1/1/14/19, B, 3 ludzi
Tabuk 0/0/11/8, B, 2 ludzi
Perintos 0/0/8/4, B, L
Daiva 0/0/7/14
Naqsh 0/0/7/16
Hadera 0/0/6/3, B

_________________
Mark Callagan, premier Republiki Maldenów


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 31, 2012 9:42 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu May 31, 2012 9:01 am
Posts: 105
Arma Republiki Devrekani ma do dyspozycji 3,3 mld.

Doktryny (600 mln):
- Nowoczesny Blitzkrieg (EXP +5, MOR +2, koszt wszystkich formacji +15%)
- Opóźnienie ([wszystko] obrona +0,05, MOR +3)

Czyli wojsko lądowe ma EXP 55, MOR 55

Zostało 2.7 mld

W wyniku negocjacji, zapewnia sobie:
- Od Izraela: zniżkę 10% na wyłączność względem broni strzeleckiej, transporterów gąsienicowych oraz czołgów.
Quote:
Zamówienie:
- Broń strzelecka Galil 5.56 mm (1.35 mld po zniżce)
- 15 x Merkava Mk I (15x25 mln = 375 mln, po zniżce: 337.5 mln)

- Od Turcji: zniżkę 8% na wyłączność względem transporterów kołowych.
Quote:
Zamówienie:
- 70 x Otokar Cobra (70x1,8 mln = 126 mln, po zniżce: 115,92 mln)

- Od USA: wyłączność względem artylerii naziemnej wszelkiego rodzaju oraz lotnictwa.
Quote:
Zamówienie:
- 30 x M106 155 mm (180 mln)
- 4 x F-5 (Colt Mk 12 + AIM-7 Sparrow + 250 lb) = 178.8 mln


Po broni strzeleckiej zostało 1.35 mln
Po sprzęcie zostało: 537,78 mln

Mam 869 ludzi

Tworzę kompanie:

1. Anau1a Anû1iya (zmot) - 115 mln
EXP 55, MOR 55
120 ludzi (4-7)
12 x Otokar Cobra (11-14)
3 x Merkava Mk I (13-16)
6 x M106 155 mm (+1,14)
Łącznie: 9,33 - 12,33 (+1,14)
Rozlokowano w: Behistun

2. Anau1a Anû1iya (zmot) - 115 mln
EXP 55, MOR 55
120 ludzi (4-7)
12 x Otokar Cobra (11-14)
3 x Merkava Mk I (13-16)
6 x M106 155 mm (+1,14)
Łącznie: 9,33 - 12,33 (+1,14)
Rozlokowano w: Tabuk

3. Anau1a Anû1iya (zmot) - 115 mln
EXP 55, MOR 55
120 ludzi (4-7)
12 x Otokar Cobra (11-14)
3 x Merkava Mk I (13-16)
6 x M106 155 mm (+1,14)
Łącznie: 9,33 - 12,33 (+1,14)
Rozlokowano w: Perintos

4. Anau1a Anû1iya (zmot) - 115 mln
EXP 55, MOR 55
120 ludzi (4-7)
12 x Otokar Cobra (11-14)
3 x Merkava Mk I (13-16)
6 x M106 155 mm (+1,14)
Łącznie: 9,33 - 12,33 (+1,14)
Rozlokowano w: Hadera

Zostało 77,78 mln i 389 ludzi

Lotnictwo:

1. Fara Varti
4 x F-5 (0,06/9 - 15/90%)
- 20 mm Colt Mk. 12 (0,03/2 - 4/-6%)
- AIM-7 Sparrow (-/5 - 12/-18%)
- 250 lb (0,06/-/12%)
Łącznie: lądowe 0,15, lotnicze 16 - 31, unik 54%
Rozlokowano w: Perintos

Rezerwa:
22 x Otokar Cobra
3 x Merkava Mk I
6 x M106 155 mm

Wartość sprzętu (wliczajac zniżki): 812,22 mln


Last edited by von Mansfeld on Fri Jun 01, 2012 12:27 am, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 31, 2012 10:22 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu May 31, 2012 9:01 am
Posts: 105
Prowincje:
Manavgat 0/0/10/10 1x1, 1 człowiek
Behistun 1/2/25/18 1x3, 2x2, B, L, 4 ludzi
Rustan 0/0/12/8 1x2, 2 ludzi
Hevropolis 1/1/14/19, B, 3 ludzi
Tabuk 0/0/11/8, B, 2 ludzi
Perintos 0/0/8/4, B, L
Daiva 0/0/7/14
Naqsh 0/0/7/16
Hadera 0/0/6/3, B

Aktualne wyniki wyborów (8. tura)
Partia Wolności: 54%
Związek Mędrców: 31%
Tylko My!: 15%


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 31, 2012 10:32 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu May 31, 2012 9:01 am
Posts: 105
Armia Ognia Devrekani (Devrekani Fire Army)

Wartość sprzętu (wliczajac zniżki): 8.92494 mln

Broń strzelecka: Galil-D 5,56 Mk I (4 - 7, +1 z modernizacji)

Profesjonalizacja: 0
Kamuflaż: Crye Multicam
Doktryny:
Lądowe:
Ofensywne:
- Nowoczesny Blitzkrieg (EXP +5, MOR +2, koszt wszystkich formacji +15%)
Defensywne:
- Opóźnienie ([wszystko] obrona +0,05, MOR +3)
- Psychika Żołnierza (MOR +5)
- Umocnienia ([wszystko] obrona +0,1, EXP +2)
- Straż Przednia ([wszystko] obrona +0,05, EXP +3)

Quote:
Razem bonusy:
EXP +10
Morale +10
koszt kompanii + 15%
[wszystko] obrona +0,2


Wojsko lądowe: EXP 60, MOR 60
Reszta wojsk: EXP 50, MOR 50

Aktualna duma narodowa: 1,6
Aktualna popularność przywódcy: 1,2
Aktualny stan rezerw: 562 ludzi

Wojsko lądowe (Armia Lądowa Ognia Devrekani/Devrekani Fire Land Force)
Dowódca: por. Firouz Kasra (Doktryna ofensywna, Szczur Miejski, ODDANIE: 31)
1st Motorscythe Company "Arsalan" (zmot)
EXP 60, MOR 60
150 ludzi (5 - 8)
15 x Otokar Cobra D-1A (12 - 16)
3 x Merkava Mk I (13 - 16)
6 x M106 155 mm (+1,14)
Łącznie: 10 - 13,3 (+1,14)
Rozlokowano w: Hevropolis

2nd Motorscythe Company "Nouri" (zmot)
Dowódca: por. Fardin Edhan (Specjalista zimowy, Świętokrzyski, ODDANIE: 51)
EXP 60, MOR 60
150 ludzi (5 - 8)
15 x Otokar Cobra D-1A (12 - 16)
3 x Merkava Mk I (13 - 16)
6 x M106 155 mm (+1,14)
Łącznie: 10 - 13,3 (+1,14)
Rozlokowano w: Tabuk

3rd Motorscythe Company "Hami" (zmot)
Dowódca: por. Parviz Kiumar (Niszczyciel fortec, Świętokrzyski, ODDANIE: 10)
EXP 60, MOR 60
150 ludzi (5 - 8)
15 x Otokar Cobra D-1A (12 - 16)
3 x Merkava Mk I (13 - 16)
6 x M106 155 mm (+1,14)
Łącznie: 10 - 13,3 (+1,14)
Rozlokowano w: Perintos

4th Motorscythe Company "Shaheen" (zmot)
Dowódca: por. Hooman Givvekh (Starogwardzista, Szczur Miejski, ODDANIE: 38)
EXP 60, MOR 60
150 ludzi (5 - 8)
15 x Otokar Cobra D-1A (12 - 16)
3 x Merkava Mk I (13 - 16)
6 x M106 155 mm (+1,14)
Łącznie: 10 - 13,3 (+1,14)
Rozlokowano w: Hadera

1st National Volunteer Company (mil.)
Dowódca: st. sierż. Cirus Ramin
EXP 45, MOR 75
100 ludzi (5 - 8)
8 x M120 120 mm (+0,8)
Łącznie: 5 - 8 (+0,8)
Rozlokowano w: Behistun

2nd National Volunteer Company (mil.)
Dowódca: st. sierż. Xerxes Jahandar
EXP 45, MOR 75
100 ludzi (5 - 8)
8 x M120 120 mm (+0,8)
Łącznie: 5 - 8 (+0,8)
Rozlokowano w: Perintos

Lotnictwo (Armia Latającego Ognia Devrekani/Devrekani Flying Fire Force)

3. Fara Varti
Dowódca: brak
Quote:
1 x Kfir C2 (0,16/12 - 18/95%)
- 30 mm M39 (0,06/2 - 3/-7%)
- Python (-/7 - 15/-16%)
- Python (-/7 - 15/-16%)
Łącznie: lądowe 0,22, lotnicze 28 - 51, unik 56%

Opcjonalny set Close Air Support:
- 30 mm M39 (0,06/2 - 3/-7%)
- AGM-65 Maverick (0,65/-/-34%)
- AGM-65 Maverick (0,65/-/-34%)
Łącznie: lądowe 1,52, lotnicze 14 - 21, unik 20%

Rozlokowano w: Behistun

Marynarka wojenna (Marynarka Wojenna Ognia Devrekani/Devrekani Fire Navy)

1. Arta Aban
Dowódca: kmdr. ppor. Simin Parand (Wybitny taktyk, HONOR: 59)
Korweta typu ASW Parchim class (holowalny wrak, naprawy trwają)
- Skuteczność 10 - 15 (ASW 30 - 50), Zasięg 12 (30), Średni,
- Obrona 10 - 17, Radar 130%, Obrona radarowa 70%, Unik 26%
- Szansa zatopienia 22%, szansa uszkodzenia 48%, szansa nieuszkodzenia 30%
W porcie Behistun

2. Arta Aban
Dowódca: kmdr. ppor. Ravan Zarrin (Starogwardzista, HONOR: 58)
Korweta typu ASW Parchim class
- Skuteczność 10 - 15 (ASW 30 - 50), Zasięg 12 (30), Średni,
- Obrona 10 - 17, Radar 130%, Obrona radarowa 70%, Unik 26%
- Szansa zatopienia 22%, szansa uszkodzenia 48%, szansa nieuszkodzenia 30%
Na misji ONZ blokady morskiej Rzeszy Altdorfu

Rezerwy dowódców
Lądowi (2):
- Azin Behrangi (Dowódca czołgów, Lis pustyni, ODDANIE: 41)
- Mehrak Parsa (Komandos, Góral, ODDANIE: 2)
Lotniczy (0):
Morscy (0):

Rezerwa:
20 x Otokar Cobra D-1A
14 x Otokar Cobra
3 x Merkava Mk I
6 x M106 155 mm
4 x 250 lb (+0,06/-/-12%)
4 x AGM-65 Maverick (+0,65/-/-34%)


Last edited by von Mansfeld on Wed Mar 06, 2013 12:08 pm, edited 68 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri Jun 01, 2012 12:19 am 
Offline
User avatar

Joined: Thu May 31, 2012 9:01 am
Posts: 105
Aktualna duma narodowa: 1,6
Aktualna popularność przywódcy: 1,2

Zmiany

9. tura
- Popularność przywódcy rośnie o +0,1 w związku z dynamicznym rozwojem technologicznym
- Nota dyplomatyczna jest poniekąd poparciem dla interwencji z zewnątrz. Powoduje to sprzeciw pacyfistycznie nastawionego społeczeństwa przez co uzyskujesz -0,2 do poparcia dla rządu

12. tura
- -0,3 poparcia dla władzy, -0,1 dumy narodowej
- Opozycja zapowiada wotum nieufności wobec ministra obrony
- Sprzęt szpitalny skutecznie wpływa na umieralność wśród młodzieży i właśnie dlatego przyrost naturalny wskakuje o +1.

13. tura
- Mówi się, że jeśli polityk za coś już przeprasza, to musi zrobić to umiejętnie. Społeczeństwo dostało dodatkowego kurvusu, gdy premier przeprosił za zakup korwet, przy czym z nich nie zrezygnował. Poparcie w sondażach leci na łeb na szyję, kolejne -0,2 poparcia! (losowanie było 98, jakby ktoś pytał)

14. tura
- Szybkie i spokojne rozwiązanie strajku robotniczego nareszcie przynosi jakiś sukces spalonej reputacji Korramdiego. +0,1 poparcia

17. tura
- Pierwsz yraz słowa Korramdiego docierają do obywateli, którzy zgadzają się nawet z jego polityką zbrojeń i popierają zakup moździerzy. +0,1 do jego poparcia
- Groźby płynące z Koionu mobilizują społeczeństwo. Na starcie +0,1 dumy narodowej oraz 28 nowych chętnych do armii
- Przemówienie premiera przyjmuje się wśród ludzi, choć oczekiwali twardszej retoryki. Mimo to +0,1 poparcia dla premiera

18. tura
- Społeczeństwo nadzwyczaj dobrze znosi przeprosiny własnego premiera, a także ufa w słowa Metaxasasa. W efekcie odstępuje się od oblężenia ambasady w Behistun, a premier zyskuje +0,2 do poparcia dzięki rozwiązanemu kryzysowi
- A zniszczenia są ogromne: ginie aż 32 protestujacych Devrekańczyków, kolejnych 50 zostaje rannych. 17 było ogólem zdolnych do służby wojskowej. Uszkodzona jest lekko sama ambasada, acz najbardziej oberwały pobliskie budynki i samochody, zniszczenia szacuje się na jakieś 6mln.
- Uzyskujesz 7 chętnych do wstąpienia do armii w związku z tym wydarzeniem

19. tura
- Zawieszenie Harramira i obserwacja placówek "Teraz My!" budzi, delikatnie rzecz biorąc, ciężki kurvus zwolenników tej partii. Ci, którzy jeszcze popierali premiera ostatecznie odwracają się, co daje mu -0,1 do poparcia, do tego zwolennicy zwołują się do blokady parlamentu, domu premiera i żądają NATYCHMIASTOWEGO wycofania się ze wszystkich jego postulatów dotyczących partii.
- Tymczasem premier traci kolejne -0,1 poparcia z powodu wycofania się z kontroli ambasad, co wielu obywateli uważa za rodzaj osłabienia wizerunku światowego
- Wypowiedź komisji śledczej powoduje prawicowy outrage: bojówki Teraz My zbroją się na potęgę w odpowiedzi na oskarżenia, Związek Mędrców zapowiada przeprowadzenie wotum nieufności w przyszłym miesiącu, a społeczeństwo jest do tego stopnia skonfudowane, że część osób nawet premiera uważa za faktycznego sprawcę zamachu. Tutaj już -0,1 do poparcia.

20. tura
- Masz -0,1 do poparcia za wygrane wotum, bo ludzie liczyli, że odpadniesz
- To piękne medialne ogłoszenie przywraca część popularności Korramdiego. +0,3 do poparcia i +0,1 do dumy narodowej
- do Armii zgłasza się 10 osób z mniejszości greckiej, są zdeterminowani by walczyć o swój dom, a nie narodowość
- Kolejne 59 (!) osób wykazuje chęć wstąpienia do armii wiedząc i rozumiejąc, że Koion próbuje wciągnąć ich kraj w wojnę

21. tura
- Strach skłania 51 twoich obywateli do zgłoszenia się do armii w celu obrony ojczyzny
- Teraz My mobilizują swoje bojówki w celu obrony kraju. Masz z marszu 2 100 osobowe kompanie milicji do rozmieszczenia w losowym miejscu. Kompaniami dowodzą byli wojskowi będący w partii TM. Po dodatkowych nakładach finansowych i czasowych można ich przekonwertować na pobór
- Premier uzyskuje +0,2 do poparcia, mobilizacja narodu budzi u ludzi dumę, +0,3 do dumy narodowej. Persowie chyba jednak chcą walczyć bo zostali sprowokowani. Oni bardzo nie lubią być prowokowani
- Ludzie są zadowoleni z ustabilizowania stosunków z Koionem, na ten moment +0,1 poparcia dla Khorramdiego

24. tura
- Wojenne święta nie są szczególnie szczęśliwe, ale życzenia dobrze działają na ludzi. +0,1 poparcia


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group