Czarnoruś

Post Reply
User avatar
Peeguła
Gracz
Posts: 88
Joined: Mon Aug 01, 2011 10:44 pm

Czarnoruś

Post by Peeguła » Mon Aug 01, 2011 11:05 pm

Czernaruś/Czarnoruś (zapis nie ustalony) - kraj w tarapatachCzernaruś jako kraj niezależny powstała niedawno - w 1837 roku. Poprzednio zamieszkiwały ten rejon plemiona kozaków przybyłych z północy w okolicach XII wieku. Do XIX wieku ciężko mówić o pełnoprawnym kraju, ale raczej osadach rozrzuconych po okolicy, połączanych pewnymi więzami krwi. Nawet w XV wieku, w obliczu najazdu Alfdorfu plemiona zjednoczyły się tylko na okres wojny pod wodzą Dymirta Ulryka, z pochodzenia zresztą... Altdorfczyka.
W 1411 roku kozacy wygrali bitwę pod Muszyną, ale przegrali oblężenie Mittenlandu. Mimo wszystko, po odżegnaniu zagrożenia, sojusz ponownie rozpadł się.
Przez setki lat kozacy żyli w odosobnieniu na zalesionych wzgórzach, nazwanych potem z powodu swojej gęstości Czarną Rusią (z powodu niewielkiej ilości promieni słońca przebijających się przez gałęzie. Dlaczego nie Zielona Ruś - nie wiadomo). Konserwatywne wioski zostały dopiero zorganizowane ponownie w jedną społeczność na początku XIX wieku, gdy armie Altdorfu opuściły stolicę. Najazd nie nastąpił, ale Jan Nowotny został nieformalnym przywódcą Ruchu Zjednoczenia Czarnorusi. Jego działania okazały się owocne, w 1837 roku proklamowano powstanie Republiki Czarnorusi. Kraj, jakkolwiek zalesiony i rolniczy wystawił silne armie i opierał się najazdom muzułmanów z południa, jednak nie były one silne. Novigrad prowadził politykę otwartych drzwi do handlu, tworząc podwaliny dzisiejszego wolnego rynku, bez władzy centralnej. W 1901 roku ustanowiono parlament z 300 miejscami dla posłów. Warunkiem kandydowania było wyższe wykształcenie, które jednak w tym okresie posiadało stosunkowo niewielu ludzi.
Ten fakt właśnie wykorzystało ZSRR w 1925 roku przeprowadzając udany zamach stanu, który obalił demokratyczną władzę. W 1926 ustanowiono Czernaruską Republikę Rad, która - mimo teoretycznej niezależności - nazywana była "Czernaruską SRR". Czernaruś wysłała swoje wojska do ZSRR w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, a po jej zakończeniu pozostała w radzieckiej strefie wpływów. Zarówno w Novigradzie, jak i Czernogorsku można zaobserwować pomniki zbudowane dla Armii Czerwonej, która rzekomo przyniosła Czernarusi wolność.
I sekretarzem Czernaruskiej Partii Robotniczej (CPR) w 1949 roku został Jiri Nedbalek... na dłuuugo. Zmarł on dopiero w 1990 roku w wieku 102 lat rządząc Czernarusią twardą ręką.
Mimo iż komuniści utrzymali władzę w kraju, rozwijała się partyzantka demokratyczna, na której czele stanął późniejszy prezydent republiki, Vaclav Vigor. Ostatecznie w lecie 1991 roku na wskutek zamachów bombowych rząd centralny ogłosił stan wojenny. Czołgi wyjechały na ulice, wprowadzono godzinę policyjną i ruszono z kampanią anty-partyzancką. To był sygnał dla opozycji, że czas stanąć do walki. Zadziwiająco dobrze wyposażone siły rebeliantów (w tym wojska pancerne!) postawiły skuteczny opór armii rządowej. Do końca 1992 przejęto kontrolę nad stolicą kraju, Novigradem. Zimowe kontrataki Czernaruskiej Armii Czerwonej (CRA) zakończyły się fiaskiem, ale skutecznie zniszczyły miasto. Na świecie znane jest zdjęcie zniszczonego gmachu Komitetu Centralnego, któe w trakcie walk przechodziło z rąk do rąk aż 18 razy.
Na wiosnę 1992 roku rebelianci proklamowali powstanie II Republiki Czernarusi i rozpoczęli ofensywę zakończoną oszałamiającym sukcesem. Bez charyzmatycznego przywódcy, latem tego samego roku KC CPR uciekło do Federacji Rosyjskiej. W trakcie rocznych walk zginęło ponad 3 tysiące rebeliantów, 5 tysięcy żołnierzy CRA i 10 tysięcy cywilów, co daje razem 18 tysięcy zabitych. Czernaruś zasługiwała na okres spokoju i odbudowy... ale nie.
W XXI wieku rozwinęła się w kolebce ruchu robotniczego, Czernogorsku nowa partia komunistyczna. Na czele Czarnoruskiego Ruchu Czerwonej Gwiazdy (ChDKZ) stanął niejaki "Akula" Lopotev i w 2010 roku podjął się ze wsparciem FR zamachu stanu. Siły rządu centralnego okazały się zbyt słabe i rząd zwrócił się o pomoc do USA. US Navy skierowała w ten rejon grupę bojową na LHD-71 "Khe Sahn" 27th Marine Expeditionary Unit. W ramach połaczonej operacji czernarusko-amerykańskiej "Czerwone Żniwa" ("Harvest Red") siły czedaków zostały rozbite, a władza Novigradu przywrócona. Niestety, ChDKZ wciąż posiadał poparcie Rosji, a jej główni przywódcy, w tym Lopotev zbiegli na północ, do Krasnostawu. Wykorzystując zaangażowanie USA w regionie, FR postawiła sprawę jasno: 31 października 31. pułk WDW Federacji Rosyjskiej wkroczył do Krasnostawu i Czernogorska, zaś USA utraciła mandat ONZ co doprowadziło do przerwania operacji "Czerwone Żniwa". Pod groźbą wojny z FR, siły Novigradu zostały zmuszone do zdemilitaryzowania obu prowincji, czyli Południowej Zagorii. Lopotev wrócił do do kraju, gdzie proklamował istnienie Niezależnej Robotniczej Republiki Południowej Zagorii.

Sytuacja w Zagorii bardzo nie podoba się mieszkańcom Czernarusi. Czy rząd centralny wykorzysta poparcie USA i przywróci kontrolę nad zbuntowaną prowincją? Czy też stchórzy i stanie przed zagrożeniem zamachem stanu ze strony nacjonalistów? Czy zawęzi współpracę z Federacją Rosyjską, z którą wciąż utrzymuje poprawne stosunki, czy ostatecznie je zerwie? Po czyjej stronie stanie Czernaruś?


GOSPODARKA
Gospodarczy średniak. Zniszczenia ostatniej wojny dają się we znaki, ale to nic czego nie możnaby naprawić. Gospodarka funkcjonuje, nie jakoś cudownie ale oparta jest na trwałych podstawach - chociaż po secesji Zagorii występują pewne trudności. W porównaniu z miastami wieś jest dość zapuszczona, problemem jest rozdrobnienie gospodarstw.
Turystyka dopiero się podnosi po wojnie i ma spory potencjał. Pytanie czy Czarnoruś chce być drugą Myrtaną. Póki co jest w stanie dłuższy czas prowadzić wojnę bez załamania, lecz do Altdorfu jej daleko.

Infrastruktura portowa (ilośćxpoziom doków, nabrzeże):
Miroslavl - 1x2, 150 metrów
Utes - 150 metrów
Novigrad - 1x4, 1x3,1x2, 400 metrów


Republika Czarnarusi
Ustrój: Demokracja Parlamentarna, jedna izba, 300 miejsc, centro-prawica, raczej interwencjonizm.
Przyrost Naturalny: 30 ludzi na miesiąc
Początkowa populacja: 914 ludzi
Bazowa duma narodowa: 0,8
Bazowa popularność przywódcy: 0,8
Budżet militarny: 4 miliardy
Szczególna cecha terenowa (zwiększa prawdopodobieństwo na jej wylosowanie): Ranger
Początkowy dochód miesięczny:
SEP - 83 mln.
Przedsięiorstwa państwowe - 3 mln.
Razem 86 mln.
Demografia: 82% czarnorusini, 14% rosjanie, 1% amerykanie, 3% inni
Religia panująca: Brak, wolność wyznania, acz wyraźnie dominuje prawosławie
Bazowi partnerzy handlowi: USA
UWAGA! Czarnoruś jest byłą republiką radziecką. W turze 0 gracz MUSI przeznaczyć nie mniej niż 75% swoich inwestycji w sprzęt w sprzęt pochodzenia radzieckiego i musi uzyskać zniżkę 35%. Symbolizuje to magazyny przechwycone po wycofującej się Armii Czerwonej w latach '90
System Władzy: Typowa demokracja, jednak bez izby senackiej. Prezydentem jest Anatolij Łomonosow, zaś premierem Victor Stehula. Reprezentują oni tzw. rząd centralny powstały z koalicji dwóch partii w przeszłości. Opozycją jest także centroprawicowa CZRO na czele z Sakajewem, reprezentująca podobne poglądy, ale twardsze stanowisko (typowy polski PiS), Sojusz Lewicy Demokratycznej z Nedbalkiem (zbieżność nazwisk przypadkowa) na czele a także... Narodova Partia (NAPA), której przewodzi Jan Prizrak (typowy polski ONR) dążący do wprowadzenia rządów wręcz nazistowskich. Partia ta utrzymuje aktywne siły paramilitarne!
Partie, tak jak w Polsce, żrą się o wszystko, a rząd centralny nie zawsze daje radę przepchać swoje reformy, dlatego następuje pewna polityczna stagnacja.
Czarnoruś posiada konstytucję, należy wzorować się na nowoczesnej konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, naturalnie z wyłączeniem fragmentów dotyczących informacji podanych wyżej.
PKB na osobę: relatywnie wysokie, funkcjonuje stabilny wolny rynek
Sugerowana nazwa gazety głównej: Matrixon wymyśl coś
Sugerowana nazwa stacji radiowej: Radio Klic
Sugerowana nazwa stacji telewizyjnej: Czer-Sat TV
Sugerowana nazwa sił zbrojnych: Chernarussian Defence Forces/Charnoruska Obranna Armada (CDF/COA), Chernarussian Air Force/Chernaruskie Bojove Letectvo (CAF/CBL), Chernarussian Navy/Chernaruskie Valecne Lodstvo (CN/CVL)
Zdolność Transportowa: duża (4 kompanie poza granicami kraju, 2 kompanie na morzu chyba, że GM zadecyduje inaczej)
Poziom państwa: silne gospodarczo, średnio stabilne politycznie, powszechnie uznawane
Inne: Czarnorusini mają problem z jednością swojego kraju, do tego dzielą ich kłótnie polityczne.
Mimo to to solne państwo, które pragnie ponownego zjednoczenia. A jaką metodą to już...
Czarnoruś, podobnie jak Zagoria używa języka czeskopodobnego, a nie rosyjskiego!

Mr. Xon

Post by Mr. Xon » Fri Aug 05, 2011 8:39 pm

Tura 0 Organizacja Armii
A)Wydatki związane z organizacją armii oraz jej wyszkoleniem.

Mój budżet militarny to 4000 miliony USD.

Na organizację armii i zakup broni podstawowej wydaję łącznie 1850, a mianowicie 975 mln na broń podstawową (AK-74) oraz 875 na utworzenie 7 kompanii, a mianowicie, jednej pancernej, 3 zmechanizowanych oraz trzech zmotoryzowanych.
Zostaje mi 2150 milionów.
Jako iż muszę zakupić 75% broni radzieckiej, z zniżką 35%, a więc na ten cel przeznaczam 75% funduszy pozostałych, czyli 1612.5 melona.
Za owe pieniądze kupuję co następuje:
40xT-72BM za 780 melonów.
10xMig-29 za 747,75 melonów.
30xBMP-2D za 58,5 melonów.
8xMTLB-24-3 za 20,8 melonów.
3xBMD-1 4,875.

Pozostałe 35% postanowiłem przeznaczyć na:
30xPatria AMV 73,8 (zniżka 18% od Polski)
1xC-17 Globemaster (zniżka 18% od Stanów Zjednoczonych).
Nowoczesny Blitzkrieg (EXP+5, Morale +2. koszt żołnierza + 1000)

Pozostało mi 28,4 melona.
A więc czas na koszty szkolenia żołnierzy.
Szkolę 60 żołnierzy do kompanii pancernej, co kosztuje mnie 1 milion.
--|-|-- 300 żołnierzy do kompanii zmotoryzowanych co kosztuje mnie 3,30 miliona.
--|-|-- 300 żołnierzy do kompanii zmechanizowanych co kosztuje mnie kolejne 3,30 miliona.

B)Organizacja Czarnoruskich Sił Zbrojnych.


Eernýruský Obranna Armada/Chernarussian Defence Forces

1'st Armored Company ,,Cossack Freedom''/Prvni Obrniné Rota ,,Kozák Svoboda''
20x T-72BM
60 ludzi (100%)
EXP-55
Morale-52
19-21
Stacjonuje w Belozersku.

1st Mechanized Company ,,Cossack Sabre''/Prvni Mechanizovaná Rota ,,Kozák Savle''
10xBMP-2D
100 ludzi (100%)
2x T-72BM
2x MTLB-24-3
EXP-55
Morale-52
11-15
Stacjonuje w Novigardzie.

2nd Mechanized Company ,,Cossack Pride ''/Druhou Mechanizovaná Rota ,,Kozák Hrdost'' (90%)
5xBMP-2D (80%)
3x BMD-1
100 ludzi (100%)
2x T-72BM
2x MTLB-24-3
EXP-55
Morale-52
11-15
Stacjonuje w Kirovgardzie.

3rd Mechanized Company ,,Cossack Offensive ''/T?etí Mechanizovaná Rota ,,Kozák Utok''
10xBMP-2D
100 ludzi (100%)
2x T-72BM
2x MTLB-24-3
EXP-55
Morale-52
11-15
Stacjonuje w Novigardzie.

1st Motorized Company ,,Dymitr Ulryk''/Prvni Motorizované Rota ,,Dymitr Ulryk''
10xPatria AMV
100 ludzi (100%)
2x T-72BM
2x MTLB-24-3
EXP-55
Morale-52
12-15
Stacjonuje w Miroslavliu.

2nd Motorized Company ,,Jan Nowotny''/Druhou Motorizované Rota ,,Jan Nowotny''
10xPatria AMV
100 ludzi (100%)
2x T-72BM
2x MTLB-24-3
EXP-55
Morale-52
12-15
Stacjonuje w Moszini.

3rd Motorized Company ,,Vaclav Vigor''/T?etí Motorizované Rota ,,Vaclav Vigor''
10xPatria AMV
100 ludzi (100%)
2x T-72BM
2x MTLB-24-3
EXP-55
Morale-52
12-15
Stacjonuje w Moszini.

Chernarussian Air Force/Eernýruský Bojove Letectvo

1st Aviation Wing ,,Kings of heaven''/Prvni Letecké K?ídlo ,,Králi Nebe''
10xMig-29
EXP-50
Morale-50
24-32
Unik 140%
10x0,16=1,6 wsparcie lotnicze
Stacjonuje w Novigardzie.

Rezerwa:
1x C-17 Globemaster
16x T-72BM
2x BMP-2D
4x T-90

Post Reply